Meningen van lezers Ook Lelystad slachtoffer van wedergeboorte VVZ'49 Soest laat de winst glippen VVZ '49 presenteert nieuw jeugdbestuur Soester Avia-equipe wint reis naar 500 mijls race in VS WOENSDAG 24 APRIL 1985 SOESTER COURANT PAGINA 23 Oudheidkamer Expositie Soest 1940-1945 Federatieve Raad ZONDAGVOETBAL ATLETIEK Dixi-dienst in Open Hof 'Christelijk onderwijs: bedreigd of uitgedaagd?' 'n Rapport typen 6* ver menigvuldigen uitbesteden: vaak dé oplossing KI/I/IEK ZATERDAGVOETBAL VOLLEYBAL Degradatie voor heren Olympia Oud papieraktie SEC .'tSEQoertje' KETTING FORMULIEREN ZATERDAGVOETBAL Jeugdvoetbal VVZ '49 DAMESVOETBAL VVZ vergeet overwicht in doelpunten uit te drukken Op Koninginnedag, 30 april, vindt de officiële opening plaats van de exposi tie Soest in de oorlogsjaren '40-'45. Di verse personen hebben gereageerd op de oproep materiaal beschikbaar te stellen. Hiermee is een expositie opge bouwd, die bij velen oude herinnerin gen zal oproepen. Ook aan Soest zijn de oorlogsjaren niet ongemerkt voorbijgegaan. Dat begon al in de mobilisatietijd, waarbij in veel woningen Hollandse soldaten ingekwartierd waren. De eerste oorlogsdag. 10 mei 1940, gaf de aanval op Soesterberg te zien, later werd het vliegveld nog vele malen door de geallieerden gebombardeerd. Ook werd in de eerste oorlogsdagen een ge deelte van de Soester bevolking geëva cueerd. De ondergrondse was hier ook actief en de onderduikers vonden hier een goed heenkomen. Bemanningen van neerge schoten vliegtuigen kwamen terecht op de schuiladressen. De Eng was verboden terrein; daar stond afweergeschut. Ook het gebied tussen Soestduinen, Amersfoort, Zeist en Den Dolder was afgesloten. D.m.v. een expositie van foto's, pam fletten, boeken en voorwerpen, die di rect met de oorlog te maken hadden, is getracht een beeld te geven van Soest gedurende de oorlogsjaren '40-'45. De expositie in de Oudheidkamer, Fer- dinand Huycklaan 18 wordt geopend op Koninginnedag, 30 april, en is verder gedurende de maand mei geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag 27 april en zondag 28 april is de Oudheidkamer i.v.m. de opbouw van de nieuwe expositie gesloten. Heer G. de Vos, Naar aanleiding van uw "ontboeze mingen" in de pers, wil ik u - als mede algemeen bestuurder van de Federa tieve Raad - berichten dat de "ont boezemingen' mij niet alleen in het verkeerde keelgat^ zijn geschoten, maar dat ik mij er ook door gekwetst voel. Het is mij volstrekt onduidelijk hoe u het bestaat om - hoewel u slechts tweemaal een vergadering heeft bezocht - u op zo negatieve wijze over mevrouw Van Luyn uit te laten en daarbij tevens de stelling verkondigt dat het A.B. de handelingen van het D B. dekt. Ik dacht dat u, die zo'n ophef maakt over uw bestuurservaring, toch beter moest weten. Het is niet het D.B., noch de voor zitter die de dienst uitmaakt, maar wel het A.B. Déze instantie bespreekt alle voorstellen en haridelinge, die nadat ze door een meerderheid zijn goedge keurd door het D.B. kunnen worden uit gevoerd. Natuurlijk gebeurt het wel eens dat niet eenstemmig over zaken wordt ge stemd. maar toch is het steeds een meerderheid die uiteindelijk bepaalt welke koers er gevaren dient te wor den. Over al datgene wat u verder aan de pers heeft toevertrouwd wil ik gaarne nog weieens een andere keer met u spreken. U bent tweemaal ter, vergadering ge weest en wel op het eind van een lange lijdensweg, waarin veel en lang is ge discussieerd over de problemen die er gerezen waren. Uiteindelijk is met meerderheid van stemmen vastgesteld welke houding er ingenomen zou wor den. Dat u na die twee vergaderingen in staat zou zijn om een zo negetief oordeel over mevrouw Van Luyn te plaatsen is mij een volkomen raadsel, of u moet vooringenomen zijn over deze mevrouw. Dat dit het geval is blijkt overduidelijk uit uw uitspraken. U heeft zich voor het karretje van een minderheid in het D.B. laten spannen. Reeds voordat u één voet in de vergadering had gezet, had u reeds uw oordeel klaar over het besturen door de Federatieve Raad. Wonderlijk om zonder aanwezig te zijn geweest reeds precies te weten wat er wél gebeuren moet. Dat u dat denkt te weten blijkt wel uit het voorstel om het gehele bestuur te laten aftreden en dan een nieuwe voor zitter te kiezen. Dit is echter maar een half voorstel, want u zegt niets over het aanblijven van de functionarissen, die toch ook "partij" in deze zaak zijn. Dat uw voorstel wel besproken is in de D.B.-vergadering kon u niet weten want u was er toen nog niet. Dat ook de vertegenwoordiger van de gemeente dit geen juiste oplossing vond en wij met meerderheid van stemmen ook te gen waren, is de reden dat we met een ander voorstel zijn gekomen. Wat mij wel van u tegenvalt is het feit dat u, die zo prat gaat op uw bestuurs ervaring. niet eerst uw argumenten ter vergadering, waar ze behoren, heeft gebracht maar ze - niet geheel op de hoogte zijnde van de voorgeschiedenis - in het openbaar heeft gebracht. Dat u met dit feit niets aan de gang van zaken kan veranderen moge u duideljk zijn, want het was wederom een meer derheidsbesluit. Alleen komt door uw handelwijze we derom een negatieve beoordeling over het werk van de Federatieve Raad en daar kunnen de ouderen in Soest wei eens de dupe van worden. Het is spijtig dat het gebeurd is. maar ondanks een ruime bestuurservaring kan men ook wel eens een verkeerde koers varen. P.de Roos Het gas en c.a.i.-bedrijf in de maand maart De gasinkoop in de maand maart be droeg 8.456.691 m3. Dat was 50.546 m3 minder dan in maart 1984 toen de gas inkoop 8.507.237 m3 bedroeg. In maart 1983 was dat 7.787.925 m3. Tot en met maart is dit jaar 33.184.676 m3 gas ingekocht. Vorig jaar was dat 28.314.923 m3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand februari van 14.736 tot 14.827. Het aantal c.a.i.-abon nementen steeg in dezelfde periode van 11.789 tot 11.882. Soesters nu definitief veilig via 1-0 zege WZ *49, dat deze competitie sterk be gon, om daarna als een kaartenhuis in te storten, is aan een opmerkelijke op mars bezig. Sinds de zaterdagmiddag formatie een type voetbal speelt, waar bij werken op de eerste plaats staat, werden er uit de laatste 4 wedstrijden 7 punten gesleept. VVZ bezet nu, met 18 punten uit 19 ontmoetingen een veilige middenmoot positie. VVZ heeft de punten niet cadeau ge kregen. Het tot voor de ontmoeting met de Soesters op de tweede plaats vertoe vende Lelystad, was vast besloten, om deze plaats via een overwinning op VVZ te verstevigen. De VVZ-verdediging kwam onder druk en maakte gedurende de 'eerste minuten geen al te zekere indruk. Willem Pot hoven beoordeelde een voor het VVZ- doel gebrachte bal verkeerde, maar ge lukkig voor WZ verdween het leer naast het doel. Even later moest Wout. Logtenstein op de lijn redding brengen, toen een harde kopstoot van Paul Wen- tink in het net dreigde te belanden. Pas in de 20e minuut kon VVZ daar wat tegenover stellen. Een schuiver van Ger van der Munt kon door doelman Junte pas in tweede instantie gestopt worden. Dit luidde tevens een periode in, waarin VVZ via een tempoversnelling het ini tiatief naar zich toe trok. Onder aanvoe ring van Hajo Groart zorgde VVZ voor een permanente druk op het Lelystad- doel, waarbij er talloze mogelijkheden ontstonden. Hierdoor ontstond er wat lichte irritatie, vooral bij Marcel de Graaf en Cor den Daas. De laatste gaf hiervan blijk door veelvuldig tegen scheidsrechter Kas aan te praten. De man in het zwart schreef Den Daas uit eindelijk op. Kort voor het rustsignaal kreeg VVZ een opgelegde kans, om met een voorsprong aan de thee te begin nen. Willem de Vries toverde een schit terende beweging uit de trukkendoos en rondde af met een hard schot, waarmee doelman Junte veel moeite had en slechts ten koste van een hoekschop red ding kon brengen. Na rust stelde VVZ de zaken definitief op orde. Een rommelige situatie voor het doel van Lelystad bracht het leer bij Gert van der Munt, die zijn eerste com petitietreffer liet aantekenen: 1-0. Mar cel de Graaf kwam nauwelijks een mi nuut later centimeters tekort, terwijl Cor den Daas een voorzet van Mark Timmer afrondde met een hard schot, dat over de lat verdween. Dezelfde Tim mer bracht even later Willem de Vries in stelling, maar nu bracht de lat voor Lelystad redding. Het bleef ook in het Oranjeloop in Soest-Zuid Traditiegetrouw wordt in Soest-Zuid op Koninginnelaan weer de Oranjeloop in de vorm van een Stratenloop gehou den. Om 11.00 uur wordt het startsein gegeven voor een rekreatieloop over maximaal 4500 meter. Men heeft de keuze uit één, twee, drie, vier of vijf ronden. Elk rondje is dus 900 meter. De start en finish is bij de R.K.Kerk in Soest-Zuid aand e Willibrordusstraat. Het parkoers gaat langs de Willibror dusstraat, Oude Utrechtseweg, Braamweg, Ericaweg, Plasweg en Willibrordusstraat. De deelnemerskosten bedragen 2,50 gulden. Aan ieder aankomende wordt een herinneringsmedaille aan een lint uitgereikt. De organisatie van de Stratenloop is in handen van de A.V. Pijnenburg. De bewoners van de straten van het parkoers worden vriendelijk verzocht tussen 10.00 en 12.00 uur hun auto niet in die straten te gebruiken. Vijfmaal per jaar wordt er in De Open Hof in Soest een kerkdienst gehouden, voorbereid door jonge mensen uit ver schillende kerken. In deze zogenaamde Dixi-diensten - "Dixi" betekent: "Ik (God) heb gesproken" - wordt gepro beerd in liederen en gesproken woord op een eigentijdse manier inhoud aan het geloof te geven. Het geloof en de kerk worden vaak ne gatief afgeschilderd, als zou een chris ten een afschuwelijk leven hebben, vol geboden en vooral verboden. De com missie die de diensten voorbereid wil door middel van deze diensten duide lijk maken dat het christen-zijn je voor moeilijkheden kan plaatsen, maar dat het in de huidige maatschappij bovenal een uitdaging kan zijn. Het thema dat in de laatste dienst van dit seizoen centraal staat is "M'n he mel!" Dominee De Wilde uit Soest zal in deze dienst voorgaan. Muzikale me dewerking wordt verleend door het Dixi-combo, onder leiding van de Baarn- se musicus Freek Berrier. Na afloop van de dienst is er gelegen heid om onder het genot van een kop koffie nog wat na te praten. Dan is er ook ruimte voor op-of aanmerkingen en eventuele suggesties aan het adres van de Dixi-dienst-commissie. Ook mensen die mee zouden willen doen aan het voorbereiden van deze diensten zijn dan van harte welkom. Dus... zondagavond, 28 april, 19.00 uur. Open Hof, hoek Dalweg-Veenbesstraat, Soest. Iedereen is uitgenodigd! Inlichtingen: tel. 14479. Op donderdag 25 april 1985 zal de heer R. H. Matzken, secretaris onderwijs zaken van de Stichting Bijbel Onder wijs, een avond verzorgen over het onderwerp: Christelijk onderwijs: be dreigd of uitgedaagd? Hij zal enkele achtergronden schetsen die het veranderde mens- en wereld beeld hebben voor het christelijk on derwijs. Dit wordt toegelicht met tal van voorbeelden uit het basis-, beroeps- en voortgezet onderwijs, waarover ook uitvoerig van gedachten gewisseld kan worden met het doel het Christelijk onderwijs te helpen om in deze tijd haar roeping voor onderwijs en vor ming van de jeugd te kunnen volgen, overeenkomstig Gods Woord. Tijd en plaats: 's avonds 8 uur in de Grote Kerk te Hilversum, ingang Oude Torenstraat. Informatie: tel. 035-850400. laatste half uur een spectaculaire ge beurtenis. Lelystad hervond zich enigs zins en nu moest Willem Pothoven voor VVZ de bal van de lijn halen. Een zelfde situatie twee minuten later aan de an dere kant. Opnieuw een inzet van Wil lem de Vries, Junte was al gepasseerd, maar Ron Stolp voorkwam een tweede en beslissende VVZ-treffer. Het bleef 1-0. VVZ kan tijdens de laatste 3 wedstrijden de basis leggen voor het seizoen '85-'86. Zondagavond speelde men in Veenen- daal tegen VRC. A.s. zaterdag staat de ontmoeting tegen het nog volop in de gradatiegevaar verkerende FC Majella op het programma. typen, kopiëren, sneldruk, afwerking, rapportvervaar- diging, direct mail l 1 centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* Victoria'SO Soest:2-2 Op het kale hobbelige terrein kwam Soest in de eerste helft tot uitstekend voetbal, waartegen de vertoning van de Hilversummers schril afstak. Toch haalde Soest te weinig rendement uit het spel. Te solistisch optreden en nonchalant afwerken deden vele kan sen teniet. Uiterst vreemde beslissin gen van de scheidsrechter, vooral na rust, beïnvloedden het spel in grote mate. Soest moest het deze middag doen zon der de geblesseerde Ton Wolfsen, zodat Rob Kaats het middenveld completeer de. Vanaf de aftrap trok Soest ten aanval. Een voorzet van P. v. d. Berg. deze middag weer ongrijpbaar, werd door Jurgen Surstedt over gekopt. Gesteund door de wind stuurde de thuisclub lange ballen naar voren, om de lange spits De Vries te lanceren. Uil een vrije trap schoot De Vries hard in. Paul Elberse maakte er een corner van. Nadat Bikker was neergelegd en de vrije trap niets opleverde, stuurde John Westerveld een hoge bal richting strafschopgebied. De wind bemoeide zich ermee en de hoog opstuitende bal verdween over de uitlopende Vicloria-doelman in het lege doel: 0-1. Victoria trachtte de ba kens te verzetten en kreeg een kans na een te zachte terugspeelbal. Het schol ging ver naast. De steeds weer opruk kende Soest-aanval werd nu voortdu rend gewelddadig afgestopt. Na de vierde charge van de Hilversumse aan voerder kreeg deze een vermanend toespraakje van de heer Schildmeijer, Diverse vrije trappen leverden geen gevaar op. Na een half uur kreeg Bec- ker een vrije kans, hij omspeelde de doelman, maar zijn te zachte inzet werd door een teruggekomen verdediger uil het doel gekopt. Peter van de Berg pas seerde de doelman met een lobje dal juist naast ging en een zoevend schol van Westerveld ging rakelings over. Kort voor rust ontstond een serimmage voor hel Soest-doel. De bal werd slecht weggewerkt en kwam hoog term.' Paul Elberse pakte, opspringend, hel leder, maar werd met bal en al achter de lijn gedeponeerd. De te vei- afstaande refe- ree kende niettemin het doelpunt toe: 1-1. Na rust was hel spelpeil aanzienlijk minder. De Vietoria-spelers gingen ver builen hun boekje maar bleven veelal onbestraft. Pas na een gewetenloze charge van opnieuw de aanvoerder legen Peter van de Berg, werd een boe king gegeven. Een voorzet vanaf de zij lijn werd door Jurgen Surstedt listig over de keeper in hel doel geplaatst: 1-2. Victoria bracht nu twee wissels aan en beiden deden van zich spreken door harde ingrepen, die weinig met voelbal te maken hadden. Wonderlijk genoeg leverde hel geen breuken op. Wel moest Jurgen Surstedt uitvallen na zo'n ongecontroleerde actie, waaraan de scheidsrechter in het geheel geen aandacht besteedde. Ook Becker ver dween van het toneel. Zij werden vervangen door resp. Charles Roest en Peter Tournee. Tien minuten voor tijd kende de scheidsrechter een vrije trap toe aan Victoria. In het Soest-muurtje posteer de zich een Victoriaan. Schipperen liep hel schol legemoet waardoor hel ont stane gat groot genoeg was voor Valks om eenvoudig te scoren2-2. De jonge Soest-ploeg liet zich nu geheel intimideren door de Hilversummers. Zo ontstonden er nog hachelijke situa ties voor het heiligdom van Elberse die nog enige malen fraai redde. De enig overgebleven en ook aange slagen spitsspeler van Soest was P v.d. Berg. zodat Soesl niet meer tol ge vaarlijke daden kwam. Met hel onver diende en gelukkig verkregen punt was Victoria het meest gebaat. A.s. zondag speelt Soest zijn laatste thuiswedstrijd aan de Bosstraat. De voetbalvereniging VVZ '49 heeft de laatste maanden niet te klagen, als het gaat om de toeloop van nieuwe jeugd leden. Zo had de zaterdagmiddag-ver eniging aan het begin van dit seizoen geen F-pupiüenteam, terwijl erop dit moment maar liefst drie zeventallen elke zaterdag de groen-witte kleuren verdedigen. Ook in de overige leeftijds groepen is het ledental dit seizoen ge staag toegenomen. Reden voor het hoofdbestuur van VVZ, om de jeugdaf deling ook in bestuurlijk opzicht eens onder de loep te nemen. Het resultaat mag er wezeneen bestuurlijk en voet- baltechnisch uitstekend georganiseerd geheel, dat op een verantwoorde wijze met de jeugdvoetballers omgaat. Voorzitter Mout is een uiterst tevreden mens, als het gaat om zijn jeugdaf deling: "Dwars tegen de landelijke tendens in, is onze jeugdafdeling plotse ling beginnen te groeien. Aan het begin van dit seizoen stonden er bij ons 2 spe lertjes in de leeftijdscategorie 6-8 jaar geregistreerd, nu zijn dat er inmiddels 26. Voldoende om drie z.g. F-zeventallen iedere zaterdag de wei in te sturen". Toen de VVZ-groei bekendheid kreeg, stak direct een vorm van afgunst de kop op. Bestuurlijk en voetbaltechnisch zou men bij VVZ op een onverantwoorde wijze met jonge voetballers om gaan. Mout hierover: "Natuurlijk worden mensen jaloers, als het bij jou goed gaat, maar dat de zaak niet goed liep is natuurlijk flauwekul. Het enige pro bleem was, toen de groei behoorlijke vormen aan begon te nemen, er twee jeugdbestuursleden om persoonlijke redenen moesten afhaken. We zijn toen direct op zoek gegaan naar vervangers en dat heeft even wat tijd gekost. In deze fase van bestuurlijke krapte, heeft Jan Smink. zich ontpot als een ware duizendpoot. Naast zijn functie als wed strijdsecretaris. coördineerde hij het geheel. Dankzij hem heeft niemand iets van de vele vacatures gemerkt. Inmid dels is hij al weer grotendeels ontlast, omdat het jeugdbestuur, wat officieel pas in mei, na de ledenvergadering het roer overneemt, nu al bereid is om aan het werk te gaan." De heren van Olympia konden dit weekend niet tot winst komen en zijn daarmee definitief gedegradeerd uit de tweede divisie. Heren twee kon uit zijn laatste wedstrijd ook geen punten meer halen. Dames 1 is al uitgespeeld en heren 5 is zeker van een plaats in de na-competitie, om alsnog naar de 2e klasse te promoveren. Heren: Olympia l-Setash:0-3 Deze wedstrijd werd op neutraal ter rein gespeeld in De Lijsterhof in Bar- neveld. In een vrij korte wedstrijd die nauwelijks twee uur duurde, werd O- lympia met een 3-0 nederlaag naar huis gestuurd. Het loopt daarmee de kans mis nog promotie-degradatie-wedstrij den te spelen om zich te handhaven in de tweede klasse divisie. Het is nu defi nitief gedegradeerd naar de derde divi sie. Hoewel Olympia al twee keer van Setash had gewonnen en de setstanden er geen blijk van gaven., was Setash vrijwel de gehele wedstrijd de meer dere van Olympia. Olympia speelde te gespannen en niet overtuigend genoeg, wetende wat er op het spel stond. Toen Olympia in de derde set nog een ople ving vertoonde was dat veel te laat. Via setstanden 13-15, 12-15 en 12-15 verloor Olympia de wedstrijd, de laatste van dit seizoen en in deze divisie. Unicornes-Olympia 2:3-0 Afgelopen donderdag speelde heren 2 de laatste wedstrijd van dit seizoen, dat aanvankelijk niet zo goed van start ging. maar waarin Olympia groeide en tot ongekende resultaten kwam. De uit wedstrijd tegen VIF is daar wel een sprekend voorbeeld van. Jaren is O- lympia niet in staat geweest van VIF te winnen, maar dit seizoen was het O- lympia dat de punten mee naar huis nam. Tot de periode van uitvallers en blessures kwam waarin steeds weer heren 2-spelers met het eerste mee moesten. Toen was het afgelopen met Olympia 2. In de zekerheid niet te kun nen degraderen maar evenmin kam pioen te worden, speelden zij het sei zoen uit. Vaak verliezend, zoals nu ook weer terecht van Unicornes, maar ook af en toe nog wat puntjes binnenhalend wed het seizoen afgesloten. Olympia 5-DEVU: 3-1 In de derde klasse, waarin BG&SV al kampioen is, speelt Olympia nog om een plaats bij de promotie/degradatie wedstrijden te verdienen. Met deze o- verwinning is men daar wel zeker van, hoewel de eerste set werd verloren en ook de tweede set niet erg overtuigend begon. DEVU speelde erg rommelig, waardoor Olympia niet in zijn ritme kon komen. Toch bleek DEVU niet in staat Olympia van eep overwinning af te houden. Olympia won uiteindelijk nog vrij overtuigend en is nu tweede in de derde klasse. Mocht het de promotie degradatie wedstrijden winnen, dan promoveert het alsnog naar de 2e klasse. tótRUTER «via Een volledig verzorgde reis naar de Indianapolis 500-mijls races in de Ver enigde Staten voor de heren B. Hilders en D. A. Kamerbeek, werkzaam bij Avia Dienstencentrum "De Korte Dui nen" aan de Birkstraat 108 in Soest. Hilders en Kamerbeek waren de geluk kigen in de kanscheque-aktie die Val- voline Oil Nederland B.V. te Dordrecht voor haar klanten had georganiseerd. Het lot, getrokken door een notaris, wees Avia als winnaar aan. Op don derdag 18 april was de heer G. Pasveer, verkoop direkteur van Valvoline aan wezig om aan de heer J. K. Vogt, di rekteur van Avia, het heuglijke feit mede te delen. Vogi was direct van me ning dat de prijs gegeven moest wor den aan de heren Hilders en Kamer- Enkele leden van SEC hebben het ini tiatief genomen voor een oud papier aktie, teneinde enkele noodzakelijke verbeteringen voor de jeugd te kunnen doorvoeren. Voor deze verbeteringen is geld nodig, daarom zal er bij SEC een afgesloten container geplaatst worden met ingang van a.s. vrijdag. Elke supporter, donateur en natuurlijk spelende leden kunnen oude kranten en karton meebrengen naar het clubhuis. Grotere hoeveelheden kunnen ook op gehaald worden als u de heer J. Wes terveld belt. tel. 22276. Verder kan na telefonisch contact met de kantine (tel. 15790» op maandag- en vrijdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur ook papier ge bracht worden. Openingstijden van de container zijn: woensdagmiddag, za terdag de gehele dag en zondagmor gen. beek, omdat deze zich altijd ten volle hebben ingezet voor de belangen van het TECTYL station De Korte Duinen waar Valvoline haar produkten aan le vert. Hilders is reeds twintig jaar in dienst als bedrijfsleider en Kamerbeek 16 jaar als administrateur bij Avia. Beide heren bleken blij verrast te zijn met het feit dat hun de kans werd geboden om vijf dagen de wereldberoemde 500- mijls-race van Indianapolis bij te wonen. Reeds op 23 mei gaan de prijswinnaars het grote avontuur beginnen. Eerst een opwindende vlucht met een van onze nationaal bekende blauwe vogels en daarna een VIP-behandeling in de Ver enigde Staten. Een verblijf in luxe hotels, gereserveerde zitplaatsen ge durende de races en tijdens de grote parade voorafgaande aan het spekta kel. Verder kunnen Hilders en Kamer beek kennis maken met de kleurrijke Amerikaanse levenswijze. Jeugdnieuws Wedstrijdprogramma voor zaterdag 27 april a.s. 15.00 uur SEC Al-VVZA A2 15.30 uur VVZA A4-SEC A2 12.00 uur SEC Bl-Roda '46 B2 12.00 uur SEC B2-Hooglanderveen B2 13.45 uur APWC Cl-SEC Cl 13.00 uur SEC C2 vrij 11.00 uur SEC C3-Amersf. Boys C2 13.00 uur A'foortse Boys Dl-SEC Dl 12.00 uur Amsvorde El-SEC El 11.00 uur Baarn E2-SEC E2 10.00 uur IJsselmeervogels Fl-SEC Fl 10.00 uur Baarn F2-SEC F2 Wedstrijdprogramma voor zondag 28 april a.s. 10.00 uur Dames Achterveld—SEC Dit nieuwe jeugdbestuur mag er overi gens wezen. Enkele bekende namen uit de glorie-periode van VVZ. halverwege de jaren '70, zijn er in terug te vinden. Voorzitter is Ton van Wijk, oud-eerste- elftal speler van VVZ. Secretaris is Joop Brouwer, ook geen onbekende. Wed strijdsecretaris blijft Jan Smink. Voor het organiseren van evenementen en het verzorgen van de publiciteit is Diko Strietman in het bestuur opgenomen. Tot slot wordt de functie van technische zaken vervuld door één van de beste voetballers, die Soest rijk geweest is, namelijk Jos Brouwer. De juiste mensen op de juiste plaatsen dus. 'Voorzitter Ton van Wijk over het nieu we jeugdbestuur: "Het is in de eerste plaats de bedoeling, om de voetballers een plezierige sportbelevenis te bezor gen. Het recreatieve karakter staat daarbij voorop, wat niet wil zeggen, dat er geen oog is voor de prestatie. We hebben de beschikking over een uitste kend team van trainers en begeleiders, wat onder leiding staat van Rob Duit, in het dagelijks leven leraar lichamelijke opvoeding aan het Griftland College. Rob Duit neemt de coördinatie van de hele trainersgroep op zich en zorgt er voor. dat de spelers die uitblinken, opgemerkt worden, terwijl de puur re creatieve voetballer gewoon lekker tegen een balletje kan komen trappen, met uiteraard dezelfde rechten." De kersverse secretaris Joop Brouwer vult Van Wijk enthousiast aan: "We gaan er optimaal tegen aan, wat mag blijken uit de trainersgroep, waarmee Duit samenwerkt. Hans Renes, Bela Bohus en Marcel de Graaf zijn alle drie selectie-spelers, terwijl Kees van Dijk en Jos Brouwer toch ook geen onbeken den zijn. Zelfs aan de vaak vergeten keepersgroep wordt gedacht. Wout Mout, doelman van ons tweede elftal zal die taak op zich nemen." in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 Zeven overwinningen en zes neder lagen, dat was het resultaat van de VVZ-jeugd van afgelopen zaterdag. De grootste overwinning kwam van de Al-junioren, die bezoek kregen van TOV Al. Gelet op het feit dat de TOV-junioren de laagste plaats op de ranglijst bezetten, was een over winning van de groen-witten te ver wachten. Gretig spel van de Al-junioren zorgde ervoor dat de eerste wed strijd tussen beide teams in een 6-0 overwinning voor VVZ '49 eindigde. Het zwakke TOV werd naar een 8-0 nederlaag gespeeld waarmee het puntentotaal van VVZ '49 Al op 22 werd gebracht, behaald uit 19 wed strijden. Uitslagen VVZ '49-jeugd 20april: VVZ '49 Al-TOV Al: 8-0 Quick A3-VVZ '49 A2:7-2 CGVV Bl-VVZ '49 Bl2-3 VVZ '49 B2-Hooglanderveen B2:4-0 CGVV Cl-VVZ '49 Cl0-2 Hoogland C3-VVZ '49C2:1-0 VVZ '49 C3-VVZA C43-0 Quick Dl-VVZ '49 Dl4-0 Roda D3-VVZ'49 D2: 3-0 KWA Ei-VVZ '49 El1-0 VVZ '49 Fl-Achterveld Fl3-1 IJsselméervogels F4-VVZ '49 F2:1-5 VVZ '49 F3-Roda F6:1-3 Programma VVZ '49-jeugd 27 april 15.00 uur A'foortse Boys Al-VVZ '49 Al 15.00 uur VVZ '49 A2-APWC A2 14.15 uur VVZA B2-VVZ '49 Bl 13.45 uur VVZ *49 B2-CGVV B2 15.00 uur Hoevelaken C2-VVZ '29 Cl 13.45 uur VVZ '49 C3-KVVA C2 13.00 uur HVC Dl-VVZ '49 Dl 10.00 uur VVZ '49 D2-IJsselm.vogels D4 11.00 uur Roda D5-VVZ '49 D3 12.00 uur Quick El-VVZ '49 El 11.00 uur VVZ '49 Fl-Soest F2 12.00 uur VVZ '49 F2-A'fortse Boys F2 10.00 uur CGVV F3-VVZ '49 F2 15.00 uur A'foortse Boys Al-VVZ '49 Al 15.00 uur VVZ '49 A2-APWC A2 14.15 uur VVZA B2-VVZ '49 Bl 13.45 uur VVZ'49 B2-CGVV B2 15.00 uur Hoevelaken C2-VVZ '49 Cl 13.45 uur VVZ '49 C3-KVVA C2 13.00 uur HVC Dl-VVZ '49 Dl 10.00 uur VVZ '49 D2-IJsselm. vogels D4 11.00 uur Roda D5-VVZ '49 D3 12.00 uur Quick El-VVZ '49 El 11.00 uur VVZ '49 Fl-Soest F2 12.00 uur VVZ '49 F2-A'foortse Boys F2 10.00 uur CGVV F3-VVZ '49 F2 Het nieuwe jeugdbestuur van VVZ. In de inzet: Jaap Brouwer. Foto: Goos van der Wilt Voorzitter Van Wijk: "Rob Duit heeft een speciaal begeleidingsplan samenge steld, wat vanaf het komende seizoen als een soort van leidraad zal gaan die nen bij de trainingen. Zo zal er geduren de de eerste maanden van het nieuwe seizoen op een aantal aparte onderdelen speciaal getraind worden. Het unieke zit hem vooral in de individuele begelei ding. Zo kunnen talenten zich optimaal op het ieuwe seizoen voorbereiden. Siem Opmeer behandelt de vrije trappen en strafschoppentechniek. Henk Post, oud keeper van VVZ en van PEC—Zwolle, zal samen met Wout Mout en Aart Smink de keepers onder handen nemen. Peter Brouwer behandelt de specialitei ten van een buitenspeler en zo kan ik nog wel even doorgaan." Een ander opvallend element in de hele opzet is dat VVZ het hele gebeuren van uit de eigen gelederen wil opzetten en begeleiden; volgens Jaap Brouwer de enige manier om succesvol te kunnen zijn: "Dat gedoe met verzorgde trai ningen door prominenten is natuurlijk heel aardig, maar heeft als nadeel, dat je niet blijvend over die mensen kan be schikken. We hebben liever, dat alle elf tallen goed voorzien zijn van begelei ders. iets wat bij VVZ realiteit is. Bege leiding is namelijk pure noodzaak bij de opleiding van de voetballers van de toekomst." Brouwer en Van Wijk wachten niet tot het volgende seizoen met het in de prak tijk brengen van hun plannen. Op 7 en 8 juni a.s. wordt er voor de VVZ-jeugd een voetbalkamp georganiseerd. Conclusie van het geheel is, dat men bij VVZ heel blij is met de hernieuwde groei, maar deze ook vast wil blijven houden mid dels een optimale organisatie-structuur. Zijn er voetballers geïnteresseerd, of zijn er ouders die meer over VVZ willen weten, dan kunnen zij contact opnemen met één van de navolgende personenT. van Wij, Wieksloterweg OZ 103, Soest, tel. 16759; Joop Brouwer, Heuvelweg5, Soest, tel. 12515; Jos Brouwer, Van Mecklenburglaan 25, Soest, tel. 23228; J. Smink, Kerkpad ZZ 16, Soest, tel. 24332 D. Strietman. G. Pelsweg 3, Soest, tel. 15484 of R. Duit. Cimbaal 22, Soest. tel. 20688. De dames van VVZ werden afgelopen zaterdag geconfronteerd met nieuw komer SV Loosdrecht. Het werd een eenzijdige vertoning, waarbij VVZ meer moeite met ziehzalf, dan met de tegenstander had. De uiteindelijke 3-0 overwinning had zeker tot in de dub bele cijfers kunnen oplopen, als de dames maar wat meer het overzicht hadden behouden. Gedurende de eerste helft kreeg VVZ ook nog met de sterke wind te maken, die dwars over de lengte van het veld stond. Toch werd al snel duidelijk dat Loosdrecht geen partij voor de Soester dames was. Met vier spitsen probeerde VVZ de score zo hoog mogelijk op te jagen, doch dit aoel werd door eigen fa len niet gehaald. Alles liep vast in een trechter, zodat zelfs de verdediging van Loosdrecht het niet moeilijk kreeg. Het duurde daarom tot vijf minuten voor het rustsignaal, eer de score werd opengebroken. Annette van Loen rond de een individuele aktie fraai af. De tweede 35 minuten begonnen hoop vol. VVZ, nu met de wind mee, kwam al in de le minuut op 2-0. Een strak voorgetrokken bal van Monique Der- gent bereikte Annette van Loen, die voor het tweede doelpunt zorgde. Vijf minuten later werd het zelfs 3-0 toen Corrie van der Craats Marlouk Striet man bereikte, die het hoofd koel hield en de eindstand op het scorebord bracht. Wat er daarna nog allemaal door VVZ op de grasmat werd getoverd, is het vermelden beslist niet waard. Zeker is wel, dat er gisteravond tijdens de in haalwedstrijd tegen het sterke Desto uit een ander vaatje getapt moest wor den, wilde men succes boeken. Datzelf de geldt voor de ontmoeting tegen SVM Boys a.s. zaterdag op het eigen VVZ- complex. VVZ-damesvoetbaltoernooi op Koninginnedag A.s. dinsdag, Koninginnedag, organi seert de voetbalvereniging VVZ '49 voor de vierde maal in successie haar toernooi voor damesteams. Dit jaar is het toernooi bijzonder sterk bezet en het zal moeilijk worden voor de gast vrouwen om in de prijzen te vallen. Uit de eigen afdeling nemen deel Hoeve laken, dat al bijna de kampioensvlag mag uitsteken, en de nummers 3 en 4 resp. Desto en Naarden '79. Het zon dagvoetbal zal vertegenwoordigd zijn door Bunnik '73. De dames van VVZ completeren het vijftal. Er zal een halve competitie worden afgewerkt, die om 11.00 uur begint. De wedstrijden duren 2 x 15 minuten en de laatste zullen om 14.30 uur beginnen, de prijs uitreiking is gepland om 15.30 uur.

Soester Courant | 1985 | | pagina 23