299.- 472.- Voordeel in vele vormen Nog 8 dagen!! 1.0% KORTING V..GIELEN B.V. Wö) J INRUILAKTIE 10% KORTING Tiffany'mooiste' winkel van de Van Weedestraat Gooi geen oude schoenen weg, maar ruil ze in tegen WOENSDAG 24 APRIL 1985 SOESTER COURANT PAGINA 8 Een greep uit de vele VOORJAARSAANBIEDINGEN Bel voor informatie 14526 of loop even langs: VAN WEEDESTRAAT 25 in SOEST WOLFLING SUPER luchtkussenmaaier HANDMAAIERS 130.- 140.- 92.- Carrera 35 Elektro HULLEMAN OPTIEK b.v Tussen 2 3 april en 1 mei zijn Uw oude schoenen goed voor 10% korting! Raad het aantal oude schoenen op de stapel die op 1,2 en 3 mei in onze etalage hgten vul dat aantal in op het wedstrijdformulier, dat bij elke aankoop wordt verstrekt. Een fantastische Fisher videorecorder. De gloednieuwe Kousen- Shop. Goed voor 'n kans op een oude kous met guldens... Eén van de vijf „oude kousenmet honderd klinkende guldens! Elke aankoop in de nieuwe afdeling Vrije-Tijdskleding wordt beloond met een sportcheque t.w.v. 10% van het bestede bedrag. Nieuw bij Nic. van Dam: de voordeligste kousenkaart. j -A£/ Bijzonder geluidsarm. 600 Watt - Roestvrij Met veiligheidsschakelaar en 3 jaar garantie. Voorj aars- prijs Nu reeds moeiteloos maaien voor I 5/ O Rekord, 33 cm 3eorufte Qual'tat Gartengeraie 40 cm Simplex, 30 cm Sterke maaier. 800 Watt - Roestvrij 10 jaar garantie op chassis. Inclusief grasvangbak598.- Voorjaars- prijs Foto: Herman van Dam "We zijn eigenlijk constant bezig met veranderen, steeds op zoek naar de juis te formule. Als je een beetje trend gevoelig bent kun je de ontwikkelin gen vaak al zowat voorspellen. Je ziet tenslotte het nodige om je heen, en ook de beurzen leveren de nodige informa tie. Soest ligt bovendien dicht genoeg bij het absolute modegebeuren in Am sterdam; de modische trends die je daar ontdekt zien de mensen hier na tuurlijk ook graag. Tenslotte zitten we op een afstand van maar een half uur rijden..." Dat zegt Jan Verweij, samen met zijn echtgenote Gea de drijvende kracht 0 Jan en Gea Verweij: ...soepele sfeer... achter "Tiffany", de winkel voor "eigen tijdse woonideeën en cadeaus" aan de Van Weedestraat 52. Cadeaushop is een veel te beperkt begrip voor Tiffany. We verkopen echt niet alleen cadeautjes, maai het wat mooiere soort, waar de mensen dus iets mee kunnen doen", aldus Jan Verweij. "Denk maar aan de goeie keuken-attributen, maar ook aan het glaswerk, de meubels, gordijn- en meubelstoffen, serviezen. Alleen, ze hebben allemaal een beetje een kunst zinnige inslag. Het zijn eigenlijk alle maal "ontwerpjes' op zichzelf..." Dat heel veel van de spullen bij Tiffany een Scandinavische herkomst hebben onderstreept al dat er geen sprake is van "gewone" dingen. "Al die ontwer pen hebben een duidelijke artisticiteit. Bovendien hebben we hier als het ware een complete verzameling artistieke kleinoden, tot meubels toe", bena drukt Jan Verweij. In dat "verband wijst hij o.m. op de wanddecoraties, de sieraden, de zeer artistieke "prints" (posters) van "Arts Unlimited", die ook ingelijst worden verkocht, en al die anderen zaken waardoor Tiffa ny zich onderscheidt van de meeste andere zaken waar de komende Moe derdag al helemaal in het centrum van de belangstelling wordt geplaatst. Gigantisch assortiment "We hebben een gigantisch assorti ment", vertelt de enthousiaste eigenaar. "Toen we hier vier jaar geleden kwa men zijn we het langzaam gaan op bouwen. In Haaksbergen, waar we vandaan kwamen, had Gea al een klein winkeltje. Dat was eigenlijk de aanzet. Gea deed het alleen, ikzelf werkte toen buitenshuis bij een importeur van Scan dinavische kunstnijverheid en textiel in Nieuwegein, als inkoper en verkoop leider. Op den duur werd dat heen en weer reizen me te gek, en toen hebben we gekeken of we binnen een straal van 50 kilometer een winkel konden begin nen, waar er nog niet een was op dit gebied. Zo zijn we in Soest terecht gekomen." Intussen is Tiffany niet de enige win kel die georiënteerd is op kunstnijver heid en geschenk-artikelen in Soest. "Nee, dat is wel zo, maar we zijn wel de grootste, en dat geeft toch aanzien lijk meer mogelijkheden", vindt Jan Verweij. "Het is ons in Soest uitste kend bevallen. We begonnen hier bo ven; de kelder was toen eigenlijk nog een groot magazijn. Langzamerhand hebben we het hele pand in gebruik ge nomen. Eén jaar na de opening begon nen we ook met meubels, vooral de 'betaalbare, jeugdige bankjes', ver lichting en al die andere dingen die het interieur op een wat artistieke manier kunnen verfraaien." Inspelen op de modetrends vergt voort durend attent zijn op veranderingen en ontwikkelingen. Vandaar dat het as sortiment van Tiffany voortdurend wordt aangepast. Dat blijkt bijvoor beeld uit de etalage, die door Gea wordt verzorgt. "Daar komt altijd weer een plaatje uit tevoorschijn", vindt Jan Verweij. Binnenkort wordt de "kelder" opnieuw ingericht. De lage rekken met servies goed vinden daar hun plek, en de "lege" stukken van de wanden worden gevuld met de ingelijste prints. Verder blijft de benedenetage ook de aangewezen plek voor de kleinmeubelen en de wand decoraties. Trendgevoelig Vanzelfsprekend komt er altijd een grote hoeveelheid nieuwe spulletjes binnen bij Tiffany. "We denken wel eens: waar moeten we het laten? Maar dan zie je toch dat de vraag vanzelf komt. De mensen in Soest zijn in het algemeen behoorlijk trendgevoelig en modebewust. Het provincialisme valt hier echt wel mee. Tenslotte wonen er in Soest tegenwoordig mensen uit zowat alle windstreken, en heel wat komen er ook uit Amsterdam, komen er ook uit Amsterdam Voor Moederdag is er bij Tiffany uiter aard weer het nodige te vinden. "Moe derdag is in deze branche zeker veel belangrijker dan vaderdag", erkent Jan Verweij. "Het is natuurlijk ook nog altijd 80 procent van de vrouwen die bepalen hoe het interieur eruit zal zien, al is dat wel een beetje jammer. Tiffany dankt zijn bekendheid in Soest niet alleen aan de vooral bij de jeugd zeer populaire Snoopy-artikelen, die er te kust en te keur aanwezig zijn, maar ook aan een aantal exclusieve zaken, die alleen bij Tiffany te koop zijn. Jan Verweij noemt in dat verband o.m. de handgemaakte kaarsen van Albert Boers uit Twente, maar onder veel meer ook de bekende Arabic-serviezen waarvan de onderdelen allemaal met de hand zijn vervaardigd door bekende Finse ontwerpers (.aardewerk, porse lein en glaswerken de Deense Kvadrat gordijn- en meubelstoffen, of die van Baumann uit Zwitserland, die uiterst modieus en bij uitstek geschikt zijn voor het eigentijdse interieurs. Mondharmonica Overigens heeft Jan Verweij naast zijn bezigheden in Tiffany nog een "tweede beroep", zoals hij het noemt. Hij speelt mondharmonica in moderne, "jazz-achtige" arrangementen. Vooral de omroepen doen graag een beroep op zijn grote muzikale vaardigheden. Zo trad hij al verschillende malen op met het Metropolo-orkest, de Skymasters en met het VARA-dansorkest. Ook ver leent hij graag zijn medewerking bij platen-opnames ("Voor de achter grond") en STER-spotjes. Enige ja ren geleden maakte hij zelfs een solo-LP. "Het zit 'm niet alleen in mezelf, al ben ik al zo'n twintig jaar met het in strument bezig. Het is vooral het sfeer tje dat je ermee oproept. Als Toots Thielemans er niet is - en dat is vaak het geval, want die reist nu eenmaal de halve wereld rond - wordt vaak een beroep op mij gedaan. Sommige men sen noemen me ook 'de tweede Toots Thielemans'. Wat dat betreft is het ook fijn dat ik tegenwoordig in Soest woon; dat is lekker dicht bij Hilversum." Als autodidact ("Er was niemand die het me kon leren") heeft hij met zijn instrument dus zo ongeveer de top be reikt, al merkt hij in dat verband be scheiden op dat dat ook wei een beetje te maken heeft met het feit dat er nu eenmaal niet zoveel goede mondhar monica-spelers zijn. "Al improvise rend ben ik toch zover gekomen dat ik mee kan spelen met de grootste beroepsmusici. Hoewel ook dit facet wijst op zijn grote veelzijdigheid houdt Jan Verweij zijn muzikale activiteiten verder helemaal gescheiden van Tiffany. "Wat wij am biëren is dat de mensen hier op hun gemak in en uitlopen, zoals ze dat ook bij Metz of de Bijenkorf in Amsterdam doen. Iedereen mag hier lekker rond kijken, zonder dat hij of zij direct wordt aangeklampt met het koop-of-ik-schiet- principe'. Dat is iets dat we voorop blijven stellen." Die soepele sfeer is heel kenmerkend voor wat wel genoemd wordt de 'mooi ste' winkel van de Winkelkring. Wie dat zelf wil ondervinden moet er bin nenkort zeker eens een kijkje nemen. GARANTIE by BAUSCH S. LOMB Ray Ban zonnebrillen zijn zêer succesvol. Zó zelfs dat er regelmatig imitaties worden aangeboden. Soms bedriegelijk goed nagemaakt en veel voordeliger. Uiteraard ook veel minder van kwaliteit. Daarom hangt er aan elke echte Ray Ban zonnebril het garanlielabel van Bausch Lomb Zodat u de echte Ray Ban op het eerste gezicht herkent. Een échte Hay Ban herkent u aan het garantielahel. Speciaalzaak voor Brillen OOGMETING GEDIPLOMEERD OOGMEETKUNDIGE Lid Optometristen Vereniging BURG. GROTHESTRAAT 8 - TEL. 13859 Naast Braamhage - Ruime parkeergelegenheid 's Maandags de gehele dag gesloten l^aotO ub]/ -tft'Z yrii fliis en alweer uitgebreid. Gooi geen oude schoenen weg maar ruil ze in bij Nic. van Dam. Daardoor wor den Uw nieuwe schoenen 10% goedkoper. Met een deel van die oude schoenen gaan we dan bovendien nog iets doen waarmee U nog eens extra in de prijzen kunt vallen: Geniet thuis extra van de buis met deze fantas tische videorecorder. Nic. van Dam gunt hem u graag. Op vrijdag avond 3 mei, om 20.00 uur zal notaris Mr. M.H.A. van Veeren in onze zaak de naam van de gelukkige win naar bekend maken. Bij iedere aankoop in onze rijk-gesor teerde Kousen-Shop wordt tijdens de aktie- periode een wedstrijd-formulier verstrekt, inleveren uiterlijk 2 mei. Maak van de regel die daarop vermeld staat een originele slogan en U maakt kans op Me. f'S"Dt Wie binnen de periode van één jaar 12 paar kousen, sokken, panty's of ankiets koopt, krijgt een paar ter waarde van de liddelde aankoopprijs, gratis. Vraag om de c. van Dam kousenkaart. En volg Uw voor- el op de voet. De winnaars daarvan worden eveneens op vrijdagavond 3 mei om 20.00 uur bekendgemaakt 7 ii- Overbekend in Soest en omstreken, de Sportcheque van Nic. van Dam. Tijdens de aktieperiode (van 13 april tot 5 mei) ontvangt U bij aankoop van vrijetijdskleding zo'n sport cheque ter waarde van 10% van het bestede bedrag. Uw eerstvolgende aankoop op de Sport-afdeling wordt daardoor extra voordelig! (HG OHO Van Weedestraat 16, Soest, telefoon: 02155-13473 .J&r--

Soester Courant | 1985 | | pagina 8