72.- U zit helemaal goed Smeeing occasions voor gegarandeerd rijplezier 'jaaarenlang'! auto smeering 1 'I K I 1 Voorjaarsconcert 'Apollo' op 9 mei a.s, 'Langslapersbal' bij Openbare Mavo Soest pagina» WOENSDAG 24 APRIL 1985 PAGINA 9 15 Elektro )PTIEK b.v. I~1 i l'l'l'l ilVl l'i I i'i l'l 'H ilt W Vil i L~11 i EuE In Petrus en Pauluskerk Wr Uitgebreid assortiment top-occasions met Toneelavond voor adoptiekind van Hervormde Jeugdkerk Feestprogramma voor Koninginnedag dinsdag 30 april tvrij )p chassis. igbak598 I SUNGL I SUNGLASSES by BAUSCH S LOMB cesvol. Zó zelfs dat er Mden. Soms bednegelijk Uiteraard ook veel ay Ban zonnebril het Zodat u de echte tent. aan hel garantielabel. oor Brillen "ING MEETKUNDIGE Vereniging «"8 - TEL. 13859 ne parkeergelegenheid e dag gesloten bii'jriyo'iD ujg]/ Inbraken in Soest opgehelderd De politie in Leusden heeft met de yèanhouding van drie Amersfoorters in de leeftijd van 24 en 25 jaar klaarheid kunnen brengen in een groot aantal inbraken. De daders bekenden in totaal 34 inbraken, waarvan er vier in Soest plaatsvonden in de maand november van het afgelopen jaar. De inbraken in Soest vonden plaats aan de Oude Utrechtseweg, de Soesterbergsestraat, de Van Beuningenlaan en aan de Vlieg- tuiglaan in Soesterberg. Auto van de weg gehaald Op de Dalweg hield de politie zondag avond R.L. uit Soest aan, omdat zijn auto diverse mankementen vertoonde. De wagen werd voor technisch onder zoek aan het bureau geplaatst. Volop woonideeën voor 't klas sieke en 't moderne interieur. Ingevuld door topdesigners van Hülsta, Leolux, Gelderland, Koekoek, Cor, BW en vele andere grote meubelhuizen k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en bmnenhusarchrtektuur •H SHOWROOM KLASSIEK: MOLLERUSSTRAAT 7 - BAARN - TEL 02154-1 27 97 Het Soester Mannenkoor "Apollo" geeft op 9 mei a.s. een concert in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerk plein. Op het programma staan hoofd- akelijk bekende opera- en operette liederen, o.a. de Parelvissers en het Slavenkoor. Aan het concert, dat om acht uur be gint, wordt medewerking verleend door de sopraan Map Groenendijk en de tenor Charles Gabriël. I Map Groenendijk woont sinds 1976 in [Zeist, is gehuwd en heeft drie dóchters. Al vanaf zeer jeugdige leeftijd beoefent ,zij de zangkunst. Zij studeerde achter eenvolgens aan de muziekschool te Meppel, ontving haar eerste lessen van Akke van der Valk en kreg privé lessen van Jos Burksen aan het Utrechts 'Conservatorium. Thans krijgt zij nog lessen van de zangpedagoge Joke de Vin. Zij legt zich vooral toe op liederen en oratoria en regelmatig treedt zij dan ook op als soliste bij diverse koren. Het zingen is voor haar een echte hobby en alle optredens, in welke vorm dan ook, zijn voor haar iedere keer weer een be levenis. Op het a.s. concert zingt zij "Voi che sapete" van Mozart en "Still .wie die Nacht" van Böhm. Met het koor wordt het bekende Viljalied uit de operette "Die lustige Witwe" van Léhar gezongen. Met de tenor is zij te horen in twee duetten uit operettes van Léhar. operettes van Von Flotov en van Léhar staan op het programma van 9 mei. Het Wolgalied, uit de operette "Die Za- rewitsch" van Lehar wordt samen met het koor uitgevoerd. Emile Simonis kan bij het Soester pu bliek ook geen onbekende meer zijn. Al menigmaal prijkte zijn naam op het programma bij uitvoeringen van A- pollo, als organist of pianist. Ook nu zal hij koor en solisten begeleiden op de piano. Gerard van de Schepop, al meer dan 25 jaar de vaste dirigent van Apollo, zorgt ook deze avond weer dat alles muzi kaal in goede banen wordt geleid. Thari Schröder zal de uit te voeren werken bij de toehoorders inleiden. Al jarenlang is zij precentatrice bij de zie kenomroep AROS in Zonnegloren. Als kleuterleidster van professie, doet zij naast haar werk met veel enthousias me de presentatie bij concerten van o.a. de muziekvereniging Odeon. Ook Apollo op volle sterkte. voor Apollo heeft zij al enkele keren dit werk gedaan: bij het jubileumconcert t.g.v. het 60-jarig bestaan en vorig jaar nog bij het Mannenkoorfestival in het Muziekcentrum te Utrecht. Sinds enkele maanden is zij omroepster bij de NCRV-televisie. Kaarten voor dit concert zijn nog ver krijgbaar bij het VVV-kantoor en even tueel 's avonds aan de kerk. Gereedschap uit auto gestolen Uit een auto die geparkeerd stond aan de Vosseveldlaan werd vorige week een schuurmachine en een waterpas gestolen. De heer B. deed daarvan aangifte bij de politie. De dief had het kofferdeksel van de auto opengebroken. Charles Gabriël. De Soester tenor Charles Gabriël is on derhand geen onbekende meer, zeker niet in Soest maar ook elders in het land wordt hij door zijn optreden meer bekend. De Italiaanse zang lijkt hem op het lijf geschreven: de Italiaanse taal beheerst hij volkomen. Onlangs was hij nog te horen in een Belcanto concert in De Borg. Zingen is zijn lust en zijn leven; Gabriël heeft altijd gezon gen: in een kerkkoor, bij een operage zelschap en nu vooral als solist. Ook het lichtere genre, de operette, wordt door hem niet geschuwd. Tenorsoli uil Thari Schröder. BOVAG garantiebewijs 3-12 maanden extra zekerheid gunstige financierings- mogelijkheden inruil alle merken mogelijk alle auto's warm en droog binnen Openingstijden van 9.00-18.00 uur, vrijdag: koopavond van 19.00-21.00 uur MITSUBISHI - OCCASIONS - ./f///A/7/ Koningsweg 14 - Soest-Tel.02155-13227 De Jeugdkerk van de Hervormde wijkgemeente de Oude Kerk organiseert op zaterdag 27 april a.s. een toneelavond, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het adoptiekind Maria, dat via het Foster Parents Plan werd geadopteerd. Uitgevoerd wordt de bekende klucht "Drie is te veel" van Joh. Blaaser en zoon, in drie bedrijven. De voorstelling vindt plaats in de toneelzaal van Zonnegloren en begint om 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.45 uur. De jongeren van de Jeugdkerk "De Deel" bieden deze feestavond spontaan aan de jubilerende Ouderensociëteit van de Oude Kerk aan, die dit jaar 25 jaar bestaat. Zij hebben er - ondanks het feit dat velen het de laatste weken zeer druk hebben gehad met de tentamina - met veel plezier aan ge werkt en het stuk goed ingestudeerd. Aan de uitvoering werken mee: Jeroen Jansen, Carolien van Munster, Laeke van der Pol, Henk de Bree, Peter van Marle, Rianne van der Pol, Hans Elias de Bree, Karen van Heijzen, Paul Blom, Jeroen Aalders, Wel- mer ten Seldam, Sander Jansen, Christa Willems en Bart Burger. Kaarten zijn verkrijgbaar a 5,- (volwassenen) of 2,- (jongeren tot 18 jaar) bij de volgende adressen - Fam. Greive, Bartlottilaan 39; - fam. V.d. Steeg, Bilderdijklaan 27: - fam. Bolwijn, Colenso 134; - fam. Van Marle, Oude Utrechtseweg 22. In de pauze worden enkele waardevolle prijzen verloot, waaronder een door de heer J. Brandsma Sr. van de Birkstraat vervaardigd schilderij van de Oude Kerk, dat hij speciaal ter beschikking heeft gesteld. Belooft de toneelavond op zichzelf al een gezellige gebeurtenis te worden, vooral het feit dat de jongelui zich op deze wijze inzetten voor de bejaarden en tegelijkertijd hun adoptiekind in de Derde Wereld steunen, verdient een meer dan "normale" belangstelling. Iedereen is dan ook van harte welkom! Diefstal uit kelderbox De heer J. B. meldde bij de politie vori ge week dat een onbekende dader twee zgn. autobruggen van metaal had weg gehaald uit de kelderbox van zijn wo ning aan het Van de Velde plantsoen. Vermoedelijk werd daarbij gebruik ge maakt van een valse sleutel, want spo ren van braak werden niet aangetrof fen. Inbraak Prins Bernhardlaan Vorige week werd ingebroken in de wo ning van de familie K. aan de Prins Bernhardlaan. De bewoonster werd opgeschrikt doordat zij gerommel hoorde aan een tussendeur. Toen ze poolshoogte ging nemen hoorde ze nog wel iemand weglopen, maar de onbe kende verdween daarna uit het zicht. Het slot van de achterdeur bleek ge forceerd te zijn. Er werd overigens niets vermist. Inbraakpoging in Soesterberg Mevrouw M. de R. meldde de politie vorige week een poging tot inbraak in haar woning aan de Brik in Soester berg. De kinderen waren 's nachts wakker geworden omdat zij verdacht gerommel aan dè voordeur hadden ge hoord. Het slot van de voordeur ver toonde sporen van vernieling. De da der heeft zijn pogingen kennelijk niet durven doorzetten. Bij wijze van examenstunt hebben de vierdeklassers van de Openbare Mavo aan de Varenstraat vorige week de nacht van donderdag op vrijdag in de school doorge bracht. Nadat zij eerst een klassefeest hadden gehouden ging een aantal leerlingen in het geheim terug naar de school, waar een groots discofeest op touw werd gezet. Wie des- danks toeh wilde slapen moest genoegen nemen met een plekje op een kast, of iets dergelijks. Het lerarenkorps stond vrijdagmorgen dan ook voor een min of meer complete verrassing. Zij werden in elk geval wel ontvangen met koffie en gebak, wat een reden temeer was om niet al te boos op de actie van de vierdeklassers te reageren. Van de lessen kwam die ochtend in elk geval weinig meer terecht. FotoGoos van der Wilt 08.30 uur. LUIDEN VAN DE KERKKLOKKEN 09.00 uur: FIETSTOCHT De afdeling Eemland van het I.V.N. heeft weer een fietstocht georganiseerd door Soest en omgeving. De start is op de parkeerplaats bij de Oude Kerk tussen 9.00 en 10.00 uur. Hier wordt de routebeschrijving uitgereikt voor een tocht van ruim 20 km. Deelname is gratis. Behalve langs natuurge bieden voert de fietstocht ook langs historische plekjes en gebouwen. Het einde van de route is bij de Oudheidkamer aan de Ferdinand Huycklaan. Deze zal vanaf 11.00 uur geopend zijn tegen het gereduceerde tarief van ƒ1,- per persoon. In een deel van de Oudheidkamer zal ter gelegenheid van de herdenking van de bevrijding 40 jaar geleden een extra tentoonstelling te bezichtigen zijn. PROGRAMMA BOSSTRAAT 'ELDORADO' en 'DUINBAK' "KAMPIOENSCHAPPEN VAN SOEST" 09.00 uur: Aanvang Springconcours op het terrein naast 'Bos en Duin'. Op het programma staan: Rubriek 1: 80 cm., Rubriek 2: 100 cm.Rubriek 3:110cm.; Rubriek4: Bestgaandrijpaard. 09.30 uur: Behendigheidsrit voor ponyruitertjes in manége "Eldorado". Iedereen kan hieraan meedoen, ook al heb je geen pony. De pony's worden door "Eldorado'beschikbaar gesteld. 10.00 uur: Schaaksimultaan georganiseerd door de "Soester Schaakclub". Iedere Soester die zin heeft in een partijtje schaak is van harte welkom en uiteraard worden veel jonge deelnemers verwacht. Voor de winnaars is er een leuke verrassing. In Café-Restaurant "Bos en Duin". 11.30 uur: Demonstratie hondenvereniging "Zoys". Voor hondenbezit ters een zeer interessante belevenis. Dit evenement wordt gehouden in de binnenbak van "Eldorado". 11.30 uur: Start optocht van aanspanningen e.d. vanaf de Jachthuislaan bij stal "Willemshoeve". 12.00 uur: Aankomst bij het gemeentehuis, waar het muziekkorps "Brons- werk" zich zal aansluiten en de Burgemeester in de koets zal plaatsnemen. -I- 12.45 uurAankomst optocht op de Bosstraat, waar meteen de prijs uitreiking door de Burgemeester plaatsvindt van de Kampioenschappen van Soest. 12.00 uur: Demonstratie TENNIS. Tennisvereniging "Toss" houdt de ge hele dag Open Huis. Om 12.00 uur zal de beste jeugd van Nederland een demonstratie geven. 13.30 uur: Muziekkorps "Bronswerk" geeft een show op het SEC-terrein. 13.30 uur: Dravers-demonstratie van stallen "Van Hengstum" en "Frejo". 13.45 uur: Ringsteken door aanspanningen en op het losse paard. Hier aan kan iedereen gratis meedoen. 14.00 uurSpectaculaire Fietscross Demonstratie naast'Bos en Duin' 15.00 uur: Fietscrosswedstrijden, waaraan jongens en meisjes van 6 t/m 16 jaar kunnen meedoen. In elke leeftijdsklasse zal er een prijsje zijn en ieder die heeft meegedaan krijgt een herinnering. Het inschrijfgeld be draagt 0.50. Voor een crossfiets, handschoenen en een helm wordt ge zorgd door leden van de "King's Road Riders' 15.00 uur: Voetbalwedstrijd Baarn-Soest. Voor de aanvang van de wed strijd en in de pauze een optreden van de "Square Dansgroep' 15.00 uur: Grote show bij manege "Eldorado" met o.a.: Bekende dres- suuramazone Atie Spijker; Carrouselgroep van stal L. Laseur, Interna tionale voltigegroep "Zilfia's Hoeve", kampioen van Nederland; Hengsten- show; Circuspony "Faira", e.a. 16.00 uur: LIVE MUZIEK in "Bos en Duin". 11.00-12.00 uur: STRATENLOOP IN SOEST-ZUID Rekreatieloop over max. 4500 meter. (Eén, twee, drie, vier of vijf ronden naar keuze). Deelnamekosten: 2,50. Inschrijven aan de start. Aan iedere aankomende wordt een herinneringsmedaille uitgereikt. Start/Finish: Willibrordusstraat 19 bij de R.K. Kerk. Parcours: Willibrordusstraat, Oude Utrechtseweg, Braamweg, Erica- weg, Plasweg, Willibrordusstraat. De bewoners van de straten van het parcours wordt vriendelijk verzocht tussen 10.00 en 12.00 uur hun auto niet in de aangegeven straten te gebrui ken. De stratenloop wordt georganiseerd door A.V. "Pijnenburg". 10.00-16.00 uur: SOESTER DORPSFEEST OP DE ENG Dit jaar organiseert Stichting Jeugdzorg Soest en geheel ander festijn dan voorheen. De Eng zal op Koninginnedag het toneel worden van een groots Soester Dorpsfeest, met een Boerenjaarmarkt, Volksdanksdemonstraties, een Poppenkastvoorstelling voor de allerkleinsten en tal van Kermisat- trakties voor het publiek. Ook zal het Rode Kruis (afd. Soest) aanwezig zijn met een tentoonstelling over rampenbestrijding, een demonstratie Jeugd Rode Kruis en een "Le vend Ganzebordspel voor iedereen." Tal van andere evenementen staan voor het Dorpsfeest op stapel. Ook het spelelement is niet vergeten. In tegenstelling tot het afgesloten "Spel zonder Grenzen" zullen dit jaar Traditionele Volksspelen te beoefe nen zijn. Enkele kunnen wij reeds vermelden: Mastklimmen, Burchtbe- stijgen-en-jonkvrouw-bevrijden, Katapultspel. De traditionele volksspelen kunnen gespeeld worden in twee leeftijdscategorieën, te weten: 12 t/m 14 jaar en vanaf 16 jaar. De ploegen dienen samengesteld te worden uit 4 per sonen. De deelname is gesteld op 5,- per ploeg en iedere deelnemer ont vangt een passende herinnering. Het Dorpsfeest zal geopend worden l ook de Boerenmarkt) met een aubade, waarbij de organisatie alle Soesters oproept dit aloude gebruik weer in ere te herstellen. De aubade wordt gehouden om 10.00 uur op het feestterrein, waana het loslaten van honderden duiven het startsein zal zijn voor de festiviteiten. 10.00-17.00 uur: ARTISHOCK'S KUNSTMANIFESTATIE 1985 Op 30 april organiseert de Vereniging Artishock alweer voor de 20e keer een Kunstmarkt rondom het Artishockgebouw. Net als vorige jaren zullen er talrijke kramen om het Artishockgebouw staan, waar o.a. schilderijen, tekeningen, beelden, grafieken, keramiek en foto's gekocht kunnen wor den. Achter het Artishockgebouw op het schoolplein zullen de kramen ge plaatst worden voor de verkoop van kunstnijverheid. Het muzikale gedeelte wordt op deze dag verzorgd door De Drie Heren. Ook de werkgroep W.E.W. van de Vereniging Artishock is van de partij. Zij brengen totaal theater, zowel muzikaal als toneel. Voor de kinderen is er op deze Koninginnedag de Poppentheatergroep van de Vereniging Ar tishock. Zij zullen een aantal voorstellingen geven. De gehele dag zullen de mogelijkheden om de inwendige mens te strelen niet ontbreken. Achter het Artishockgebouw wordt'een overdekte Arti- Snack-Plaats gecreëerd, waar allerlei culinaire waren worden verkocht. Voor de tijden van de optredende groepen dient men de krant te raadplegen. Kortom, een totaal programma, geheel georganiseerd door de Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46 te Soest. 12.00-16.30 uur: FEEST VOOR DE KINDEREN VAN 4 t/m 12 JAAR OP KINDERBOERDERIJ 'DE VRIJE TEUGEL' Alweer voor de derde keer organiseert de kinderboerderij in Overhees het feest voor de jongere kinderen. De opzet van het afgelopen jaar werd door iedereen gewaardeerd en het is dan niet verwonderlijk dat wij graag zo willen doorgaan. Alle kinderen van 4 t/m 12 jaar kunnen meedoen aan ons Grote Opdrachtenspel. Hoe gaat dat in z'n werk? Wel, alle kinderen krij gen bij de ingang van het terrein een gekleurde kaart mee. De kinderen van 4, 5 en 6 jaar een rode; de kinderen van 7, 8 en 9 jaar een witte; en de kinderen van 10,11 en 12 jaar een blauwe kaart. Die moeten ze goed bij zich houden. Op die kaart staan 40 tekeningen van opdrachten, die op het ter- v rein van de kinderboerderij te doen zijn. Op de plek waar z'n opdracht of spel te doen is, ziet men een bordje han gen met dezelfde tekening erop. Ieder kan 30 van de 40 opdrachten doen' Bij iedere opdracht worden punten gegeven. De kinderen met de meeste punten krijgen aan het eind van de middag een prijs. Uit iedere leeftijds categorie winnen zeven kinderen. En alle kinderen maken evenveel kans op een prijs, omdat de opdrachten en spelletjes zo zijn samengesteld dat kinderen iets met hun behendigheid kunnen doen, en met hun snelheid, inzicht en kreativiteit. Het zijn dus niet de sterkste kinderen die sowieso winnen. En verzoek aan de ouders: komt u alstublieft op tijd met uw kind(eren). Het is sneu voor de kinderen als zij niet genoeg tijd hebben om de opdrach ten te doen. Want als je maar 3 of 4 opdrachten gedaan hebt, heb je niet genoeg punten voor een prijs. Aan het Grote Opdrachtenspel kan meege daan worden vanaf 12.00 uur tot 15.30 uur. Om 15.30 uur moeten alle kaarten ingeleverd worden, zodat de jury kan gaan rekenen. De kinderen en hun ouders kunnen dan kijken naar een optreden van de clowns Tutti en Frutti. Deze zullen de hele middag aanwezig zijn om het grote opdrachtenspel te presenteren, en bovendien geven zij om 15.30 uur een programma van drie kwartier. Na dit optreden, dat zeker tot de verbeelding zal spreken, wordt het spannend voor de kinderen. Want dan volgt de prijsuitreiking door Rudie Kühn (voorlezer verhaaltjes Dikkie Dik in Sesamstraat). Op het terrein van de kinderboerderij zullen verschillende kraampjes zijn waar diverse etenswaren en drankjes te koop zullen zijn. De kwaliteit is goed en de prijs heel bescheiden. Want het gaat er tenslotte om dat het een prachtige feestdag wordt voor jong en oud. We wijzen er wel op dat wij geen alcoholische dranken wensen te verkopen, omdat het in eerste in stantie een kinderfeest is. En zonder alcohol kan het juist ook voor ouderen heel leuk zijn om zo'n middag met de kinderen mee te beleven. 13.00-14.30 uur: OREËNTTDERIT VOOR AUTO'S, MOTOREN, BROMFIETSEN EN FIETSEN Start voor de deelnemers op het terrein van de brandweerkazerne, Lange Brinkweg. Lengte van de rit: Voor auto's en motoren plm. 30 km; Voor bromfietsen en fietsen plm. 20 km. Deze rit wordt gereden volgens eigen reglement, dat bij de inschrijving wordt uitgereikt. Er zijn evenals de vorige jaren leuke prijzen te winnen. De rit is voor iedere deelnemer eenvoudig uit te rijden. Diegenen die even tueel fout rijden worden verder verwezen door een controle. Er zijn in de rit weer diverse foefjes verborgen. Tevens kan er weer ge streden worden voor de wisselbeker, welke beschikbaar is gesteld door Juwelier v. Setten, Rembrandtlaan 12. Inschrijven vanaf 13.00 uur, start eerste deelnemer 13.30 uur. Inschrijfgeld auto's (ongeacht aantal inzittenden) en motoren: 8,50: bromfietsen: 3,50 en fietsen: 3,-. Prijsuitreiking 's avonds om plm. 19.00 uur in de brandweerkazerne. Voorinschrijving mogelijk 's morgens van 9.00 tot 10.30 uur bij: T. Staal, Varenstraat 206. Verdere informatie over de rit: telefoon 12758. Bij deelname: kijk in uw polis of het rijden van oriëntatieritten is toegestaan! 13.30-17.00 uur: EXPOSITIE 'SOEST IN OORLOGSTIJD' Deze expositie vindt plaats in de Oudheidkamer aan de Ferdinand Huyck laan 18. De officiële opening zal verricht worden door wethouder Drs, G. A. W. G. A. Plomp. 14.30 uur: CONCERT IN "DE VIJVERHOF" Optreden van de cymbaliste Victoria Herenasar en de klarinettist F. At- tila Szabo. Dit duo trad reeds eerder op voor radio en T.V. en is werkelijk van wereldklasse. Zaal open: 14.00 uur. Entreegeld 5,50; 65+ en CJP 4,50. 14.30-17.00 UUr: MOLENSOOS; (zie het artikel over de Molensoos elders in deze krant) 20.00 uur: VOLKSZANG IN DE PETRUS EN PAULUS KERK AAN HET KERKPLEIN Met medewerking van het Wilhelminakerkkoor o.l.v. dirigent H. van Mon- sjou. Organist: Gert Muts. 20.00-00.00 uur: MOLENSOOS - DISCO-AVOND Vrije toegang voor leden. 20.30 uur: ORANJE-BINGO IN 'DE VIJVERHOF' De wijkvereniging Overhees organiseert samen met "De Vijverhof" een Oranje-bingo met fantastische prijzen. Voor slechts 4,- p.p. kunt u aan deze bingo deelnemen. Ieder is van harte welkom. Om 20.00 uur wordt de zaal geopend: de bingo begint om 20.30 uur. Komt u tijdig, want als de zaal vol is worden de deuren gesloten. •21.00 uur: LAMPIONNEN-OPTOCHT Start bij De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Voorafgegaan door de muziekkorpsen "Lisiduna" uit Leusden en PVO uit Soest. Route: Haverweerd, Klaarwaterweg, de Akkeren, G. v.d. Veenstraat, Wiardi Beckmanstraat, T. Brandsmastraat, Klaarwater, de Akkeren, Dalweg, Weegbreestraat, Varenstraat, Veenbesstraat. na

Soester Courant | 1985 | | pagina 9