2? s I'Met het oog op Hartje-Zuid'.I TbilNNENkis TtLEFUNKEN rezondheidscentrum Soest-Zuid gaat op zoek naar bestuursleden s cl'Oude Enghe Chaise-longue. 'Eén klant is belangrijker dan een koper' Courantenreklame is niet te vervangen PAGINA 14 /OENSDAG 1 MEI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 15 b.v. Open Brief JSukses voor Fotogroep Soest KETTING- FORMULIEREN HARTJE-ZUID J. K. (Hans) Westerhof: londom De Bundelingis een gemeenschap aan het groeien Foto: Goos van der Wilt let gezondheidscentrum "De Bunde ling" in Soest-Zuid gaat binnenkort een ■ieuwe fase in zijn nog jonge geschie denis in. Voor de zomer hoopt het team, waaruit tot dusver een interim- fetuurgroep is opgetreden, dat de stich ting - nu nog "in oprichting" - haar de finitieve status zal verwerven, als de akte bij de notaris passeert. Tegelijk hoopt men dan ook het definitieve pestuur te hebben samengesteld, dat I gaan waken over het centrum als fcebouw en over alle samenwerkings- pspecten van de verschillende discipli nes (huisartsen, kruisvereniging en Bnaatschappelijk werk) en hoe het jcentrum - "als optimale oplossing voor [de eerste-lijns opvang" - in Soest-Zuid feaat functioneren. Een gesprek met een aantal leden van iet team - Paul Rupert (huisarts), Jel leke Harkema maatschappelijk werk), Marina van Alphen en Jolanda Stal (kruisvereniging) maakt duidelijk dat het voor het goed functioneren van het centrum van belang is dat er geïn teresseerde bestuursleden worden aan getrokken. ["De eerste-lijnsgezondheidszorg Iwordt zwaar benadrukt, met alle ge volgen van dien. Het moet in elk geval wel wat verder gaan dan alleen maar persoonlijke interesse. De teamleden zelf zijn statutair van het bestuurslidmaatschap uitgesloten. "Dat is ook beter," klinkt het. "Het moeten onafhankelijke mensen zijn, die niet rechtstreeks met de patiënten te maken hebben." Gemeenschap Het nieuwe bestuur zal zich vooral be zig moeten gaan houden met de verdere ontwikkeling van het centrum, dat sinds de officiële opening in januari 1984 zeer succesvol "draait". Dat is althans de overtuiging van de teamleden: "We hebben duidelijk het gevoel dat er een band is ontstaan die niet meer ongedaan te maken is. Er is ih en rondom het centrum als'het'warë een gemeenschap aan het groeien. De mensen treffen elkaar hier regelmatig. Ook de regelmatige exposities van beeldende kunst door mensen uit de cliëntenkring worden op hoge prijs ge steld." Het betekent in elk geval dat het team van "De Bundeling" graag wil door gaan op de ingeslagen weg. Echt hele maal wijkgericht werkt het centrum nog niet, maar men verwacht dat dat een kwestie van tijd is. Bovendien blijkt uit onderzoek dat verreweg het grootste deel van de "cliënten" afkom stig is uit het gebied rondom het cen trum. Bij het maatschappelijk werk ■wordt met nadruk naar wijkgericht werken gestreefd en de kruisvereni ging heeft haar wijk-opzet aangepast. "Struikelblok is tot dusver het heilig principe van de vrije artsenkeuze", waardoor een écht wijkgerichte ordening van de artsenpraktijken nog niet haalbaar was, maar in het vesti gingsbeleid zijn allerlei ontwikkelingen gaande," aldus dokter Rupert. De kruisvereniging heeft altijd al ge werkt met een wijkindeling en het maatschappelijk werk heeft zich de laatste jaren steeds meer in die rich ting ontwikkeld. "Soesterberg is altijd een aparte wijk geweest. Overhees wordt ook, net als Soest-Zuid, als een wijk beschouwd." aldus Jelleke Har kema. "Voor de rest van Soest is het een stuk moeilijker." Geen drie deuren meer Dat het in Soest-Zuid allemaal uitste kend verloopt hangt uiteraard voor een groot deel af van de samenwerking j binnen het team. Die verloopt in een ui terst positieve sfeer. "Uiteraard begint het bij onszelf." aldus Paul Rupert. "Maar we weten dat ook patiënten het plezierig vinden. De ervaring leert dat er nu veel eerder naar elkaar wordt doorverwezen dan vroeger het geval was. Er zijn geen drie verschillende deuren meer, als je zorg nodig hebt. Het merendeel van de patiënten blijkt zich heel goed geholpen te voelen. Vergeleken met de rest van Soest blijkt dat er ook behoorlijk minder wordt doorverwezen naar de tweede lijn. Dat stemt op z'n minst tot tevredenheid. De samenwerking werkt ook op andere manieren door. "De thuiszorg neemt toe. Denk maar aan zulke zaken als stervensbegeleiding. Je durft de men sen daardoor gemakkelijker thuis te laten. Het gebeurt eigenlijk maar zelden dat langdurig zieken in het zie kenhuis overlijden. De teamleden beschouwen de positieve reacties vanuit de cliëntenkring niet al leen als een gevolg van de samenwer king, maar ook als een stimulans. "Het betekent een stukje democratisering van de zorg. De mensen krijgen een pakket waaruit ze zélf een keuze kun nen maken. Ze worden duidelijker te gemoet getreden, en dat leidt weer tot een gerichter aanpak, met als gevolg kostenbesparing. In de filosofie van het gezondheids centrum zijn de eerste "stappen" met geod gevolg genomen. "Het centrum werkt beslist drempelverlagend en ge- meenschapsbevorderend. Daarvandaan willen we de volgende stap zetten: het bevorderen van de thuiszorg. We gaan ervan uit dat die in principe verre te preferen is boven overbodige of kostbare tweede-lijns- zorg, al zal dat natuurlijk nooit ten koste ogen gaan van de kwaliteit." Dat een dergelijke vorm van samen werking, die aan alle kanten zo positief uitvalt, behalve in Overhees, niet veel méér navolging krijgt in Soest heeft volgens Paul Rupert te maken met het feit dat niet weinig artsen zich nog al tijd wat autoritair blijven opstellen. "Maar als arts komen er zoveel pro blemen op je af die kun je als solist niet allemaal optimaal tegemoet- tredeo. tenzij je er ongelooflijk veel energie in steekt!"- Marina van Alphen en Jolanda Stal be amen dat, al geldt hun kritiek niet zo zeer de Soester artsen. "Als verpleeg kundige krijg je vaak weinig van de arts te horen, maar je kunt immers niet zonder informatie over de patiën ten met wie je te maken hebt. Kwetsbaar "In zo'n nauwe vorm van samenwer king als hier het geval is moet je je ook V.l.n.r. Jelleke HarkemaJolanda Stal, Paul Rupert en Marina van Alphen. Foto: Goos van der Wilt wel kwetsbaar durven opstellen. Je krijgt meer kritiov tr> horen," aldus Jelleke Harkema. Ze vindt overigens dat de Soester huisartsen in het alge meen best ontvankelijk zijn voor over leg. "Maar veel nieuwe gezondheids centra zie ik toch niet in het ver schiet..." Het gezondheidscentrum is nu op zoek naar minimaal vijf en maximaal zeven bestuursleden, waarbij een min of meer gelijke man/vrouw-verhouding uit overtuiging wordt nagestreefd. Uit een "profielschets", die belangstellen den wordt verstrekt, blijkt dat gedacht wordt aan mensen met bestuurlijke er varing of die betrokken zijn bij de ont wikkelingen in de eerste-lijns-ge- zondheidszorg. "Het bestuurslidmaatschap is een on betaalde functie die veel voldoening kan geven. Gevragd wordt om mee te beslissen in het te voeren beleid. Hier voor zal een intensief overleg met het team noodzakelijk zijn. Een bestuurs lid dient minimaal over twee uren vrije tijd per week te beschikken om vergaderingen bij te wonen en voor te bereiden. Onze voorkeur gaat uit naar personen die overdag beschikbaar zijn," aldus de schets. Verder wordt een voorkeur uitgespro ken voor inwoners van Soest en liefst natuurlijk van Soest-Zuiden wordt de minimumleeftijd gesteld op 21 jaar. Bestuursleden nemen zitting voor twee jaar en zijn daarna voor nog eens twee jaar herkiesbaar. Van belang is daarbij uiteraard dat de continuïteit gewaarborgd blijft. Ofschoon de functie-invullingen van het nieuwe bestuur zeker nog niet vast liggen, heeft het team zich al wel gebo gen over de "eisen" waaraan de kandi daten moeten- völdoen. Zo. zoekt men naar een secretaris ?met allé gebrui kelijke vaardigheden), een penning meester (idem), maar ook naar be stuursleden voor de volgende porte feuilles 'sollicitatie-procedures "juridische aspecten", "beleidszaken" en "belangenbehartiging patiënten- cliënten". Wie belangstelling heeft doet er goed aan zich binnenkort met het team van "De Bundeling" in verbinding te stel len. Bestuursleden voor het gezondheidscentrum "De Bunde ling" gezocht. Zoals u weet, bestaat het gezondheidscentrum "De Bun deling" al weer bijna anderhalf jaar. In deze tijd zijn er o.a. voorbereidingen getroffen voor een goede stichtings vorm. Nu zijn we zover dat we graag vrouwen en mannen willen werven, die als bestuurslid deel willen nemen aan het organisatorische gedeelte van het gezondheidscen trum. We zoeken mensen, die belangstelling hebben voor of er varing hebben in de eerstelijns gezondheidszorg en wel licht ook bestuurlijke ervaring hebben (gehad), bijv. als penningmeester. De tijdsindeling zal zeker in het begin neerkomen op twee uur per week; na verloop van tijd zal dat naar verwach ting minder worden. We stellen ons voor dat er eens per maand vergaderd zal gaan worden. Hebt u interesse om deel te nemen aan dit nieuwe be stuur, dan kunt u voor verdere informatie telefonisch kontakt opnemen met mevrouw M. van Alphen en mevrouw J. Harkema op nummer 13750. We hopen op veel reacties. Het team van "De Bundeling" BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 12.00 en 20.00 uur Wegens het succes van ons dagmenu hebben wij besloten een meer-keuze menu samen te stellen a 11,50 van 11 april t/m 31 mei keuze uit: Duitse karbonade Wiener schnitzel Bal gehakt Gehakte biefstuk met uien Saté speciaal Geserveerd met groenten van de dag en aardappeltjes. Het dagmenu is van 12.00 uur t/m 20.00 uur verkrijgbaar in ons eetcafé-gedeelte. In het restaurant worden de normale restaurantprijzen berekent. Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. Diefstal uit auto De heer J. van B. uit Voorthuizen meldde de politie vorige week dat een onbekende dader de radio-cassette recorder uit zijn auto had gestolen. De wagen stond geparkeerd aan de Rademakerstraat in Soesterberg. Het portierraampje bleek te zijn vernield. Brommer bleek gestolen Op de Molenstraat hield de politie vo rige week de 20-jarige R. W. uit Soest aan bij een routine-controle. De brom fiets waarop hij reed bleek niet verze kerd te zijn. Omdat W. tegenstrijdige verklaringen aflegde werd een nader onderzoek ingesteld, waarbij kwam vast te staan dat de brommer in Hilversum gestolen was. De jongeman vertelde daarop dat hij de brommer van een vriendin uit Hilversum had ge kregen, in ruil voor een leren broek. Dat kleverde hem derhalve een proces verbaal voor het rijden op een onverze kerde bromfiets ook nog een p.v. voor heling op. Auto uitgebrand Doordat de heer H. C. van de Smitsweg vorige week laswerkzaamheden ver richtte aan zijn auto, die op de parkeer plaats bij zijn woning stond, raakte een van de stoelen in brand. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de auto geheel uitbrandde, voordat de,.brandweer ter plékKfe" Was. In de Vagen' bevond zich tot overmaat van ramp ook een bedrag van 800 gulden. Portemonnee gestolen Mevrouw M.B. uit Soest deed bij de po litie vorige week aangifte van de dief stal van haar portemonnee. Daarin be vonden zich twee bankbiljetten van 25 gulden en wat klein geld. De portemon nee werd vermoedelijk uit haar bood schappentas gerold tijdens een bezoek aan een winkel aan de Zuidpromenade. Soester levert revolvers in bij politie Aan het politiebureau meldde zich vorige week de heer R.S. Hij was in het bezit van twee replica percussie-revol vers, die hij enige jaren geleden tijdens een bezoek aan Corsica had aange schaft. Door een televisieprogramma was hij erop attent gemaakt dat het bezit van de namaak-wapens strafbaar is. De revolvers zijn "nauwelijks van echt te onderscheiden". De heer S. deed vrijwillig afstand van zijn bezit. jaar bij de categorie kleurenfoto's in gedeeld. Bij deze laatste categorie werd door 66 clubs deelgenomen. Op nieuw een groot landelijk sukses der halve voor onze plaatsgenoten Individueel verwierf Huib Liniberg met twee zwart-wit foto's het predicaat "goed", ofwel twee zilveren onder scheidingen. Dit laatste predicaat was ook weggelegd voor Scabby Walter met één zwart-wit. foto, terwij] in de categorie kleur Ton van den Oord een in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 zilveren onderscheiding kreeg toebe deeld. De hierbij afgedrukte foto van Huib Liniberg was één van de suksesvolle foto's van de Fotogroep Soest en draagt als titel "Van concreet naar abstract, nr. 13". Hét is één van de foto's uit een serie van 20, waarmee Huib al eerder suksesvol was bij de Bonds- meesterklasse-beoordeling; een foto die vooral opvalt dpor zijn vlakverde ling. Was de Fotogroep Soest al zeer sukses vol bij de laatste dia-Wedstrijd, geor ganiseerd door de Bond van Neder landse Amateur Fotografen Vereni gingen, door te eindigen in de Top groep, bij de door de Fotobond - in april j.1. gehouden zwart-wit fotowed strijd belandde de groep het amateur- fotografen-kollektief uit Soest bestaan de uit Huib Limberg, Scabby Walter en Ton van den Oord dat nu ca. één jaar in deze samenstelling optreedt) wede rom in de Topgroep en bij de categorie kleurenfoto's in de le groep. Bij de categorie zwart-wit foto's werd ingezonden door 125 clubs en volgde indeling in groepen van groep 5, 4 etc. t/m de Topgroep. Evenzo werd er dit mollerusstraat 7 laanstraat 22 3743 BG Baarn tel. 02154-12797 Een royale bank voor twee of drie. Nodigt uit om behaaglijk neer te vlijen. Ademt de sfeer van komfort en gezelligheid in modern of klassiek interieur. En vele banken hebben het gemak van afneembare bekleding. Laat u zich eens breeduit informeren in één van onze zaken. k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm i®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Aflevering 13: Firma J. K. (Hans) Westerhof, Zuidpromenade 28. De na een drukke dag op ontspannen wijze onderuitgezakte en zichtbaar van zijn thee genietende zegsman laat zijn woorden even verklinken, alsof hij wil, dat erover nagedacht wordt. Om ver volgens uit te leggen, dat zijn uitspraak de resultante vormt van twee benade ringsmogelijkheden: de verwerpelijke techniek om van een kijker een koper te maken en de aanbevelenswaardige tactiek om van een kijker een klant te .rp.aken. "Kijk'^, zegt J'. K. (Hans) Wes- lefcjb'f 311w4ens hoge voorhoofd en enigszins docerende spreektrant de reeds door de nadrukkelijkheid zijner woorden gevestigde indruk versterken, dat hier iemand aan het woord is, die eerst heeft nagedacht, "kijk, klanten maak je niet eentweedrie. Je moet ver leidingen kunnen weerstaan, geld kostende adviezen durven geven, ver trouwen zien te winnen. Pas als je het laatste hebt bereikt, ben je een nieuwe klant, d.w.z. een bij herhaling terugke rende koper, rijker geworden. En daarom gaat het!" Hij kijkt over zijn theeglas naar zijn bij het gesprek aan wezige vader, die de woorden van zijn zoon met een van volledige instemming getuigend gebaar onder streept. Het heeft er van meet af aan dik inge zeten, dat Hans Westerhof de techniek zou gaan dienen. Zijn vader die zelf tenische bekwaamheden en vaardigheden bezit, had al gauw door dat zjn zoon Hans met een levensgrote technische knobbel was uitgerust. Tot de vorming van die gedachte was ge noeg aanleiding voorhanden. Als een kind van 8 jaar erin slaagt om uit een bouwdoosje geheel zelfstandig een ook nog echt spelend radiotoestelletje in elkaar te frutselen en als datzelfde jochie zijn weg van huis naar school en omgekeerd regelmatig onderbreekt, om in de werkplaats van het destijds nog aan de Soesterbergsestraat geves tigde bedrijf van Frans Bosman niet alleen in de weg te lopen maar om daar ook nog op een ontwapenende wijze blijken af te leggen van zijn belangstel ling en natuurlijke aanleg voor tech niek, kan er bij een gelijkgestemde va der geen twijfel bestaan over de weg, die zó'n jongen moet gaan volgen. Tokkelen, klussen en hobbyen Heb je die twijfel zelf ooit gekoesterd? "Beslist niet! Na de Mavo koos ik on middellijk voor de studierichting Electronica aan de MTS en ondertus sen bouwde ik zendmasten aan fruitbomen, "tokkelde" ik via mijn 27 MC met mede-fanaten en kocht ik van al mijn zakcentjes en van het met kleine reparaties verdiende geld pro fessionele apparatuur. In alle huizen en garages, of die nu aan de Bilderdijk- laan, de Parklaan of de Colignylaan stonden, heb ik mijn ouders en overige gezinsleden omringd en in het laatste stadium voor mijn grote uittocht zelfs volledig klemgezet met allerlei gereed schappen en apparaten. Op het laatst bezat ik een zodanig geoutilleerde werkplaats, dat iedere professionele electronicus er zijn vingers aan zou hebben afgelikt." "Dat was je op dat moment zelf al" interrumpeert Westerhof Senior, om na een bescheiden wegwerpgebaar van zijn zoon te vervolgen: "In 1977 heeft Hans een speciaal apparaat voor ver keerstellingen ontwikkeld, dat in het kader van de verzameling van onder zoekcijfers voor het Soester ontwikke lingsplan zeer goede diensten heeft be wezen en kostenbesparingen heeft op geleverd. Ik weet waarover ik praat, want ik zat er zelf middenin. We hebben er nog wel octrooi op aange vraagd, maar daarbij is het gebleven. Wat is er na de MTS zoal gebeurd? "O, van alles en nog wat. Ik bleef natuurlijk hobbyen en klussen en ik zocht en vond werk bij verschillende gespecialiseerde bedrijven, zoals I.C.L. en Deltronix. Daardoor weet ik ook het nodige af van aan computers gekoppelde kassystemen, Röntgen apparatuur en ultrasonische, instrumentaria voor hartonderzoek om maar een paar zijstraten te noe men. In die tijd heb ik ook nog leuke stukjes van de wereld gezien, want ik werd van hot naar her gestuurd om re paraties te verrichten en collega-tech- niqi in de electronische doolhof van be paalde'apparaten wegwijs te maken. Aangezien Latijn in ons vak nog niet in geburgerd is, was de Babylonische spraakverwarring soms compleet. Maar met aanwijzen, voordoen en te kenen kom je er ook. Het is enkele malen voorgekomen, dat ik terugke rend van een verre klus, eigenlijk al er gens ook iets gevonden, wat ik niet heb Op kantoor waren ze dan vergeten re kening te houden met de tussen Oost en West bestaande tijdsverschillen. Tus sendoor werd ik ook nog even lid van de AROS, de Ziekenomroep die dezer dagen op grond van zijn 12^-jarig be staan zo in het middelpunt der belang stelling heeft gestaan. Ik ben technisch leider, penningmeester en wat al niet meer geweest, bij elkaar een periode van 8 jaar. Wegens tijdgebrek heb ik moeten afhaken, hetgeen ik erg be treur, want ik heb grote behoefte aan een tegenhanger van de in mijn ogen toch wel harde commercie en dat tegenwicht had ik in de sociale sector gevonden. Bij de AROS heb ik overi gens ook iets gevonden, wt ik NIET heb losgelaten: Marjo. Zij zat daar ook in de techniek en was dus een gelijkge stemde van geest. Aangezien het in ander opzicht ook klikte, zijn wij onaf scheidelijk gebleven en zit zij nu, maar dan als mijn levengezellin en naaste medewerkster, nog steeds in de tech niek." Vader 'Westerhof mengt zich opnieuw in het gesprek en schetst het laatste thuisjaar van Hans in ht pand aan de Colignylaan. "Een gekkenhuis was het", aldus Senior. "Toen ik het huis kocht, had ik er met vooruitziende blik een stukje aan laten bouwen, maar door de expansiedrift van zoonlief bleek die extra ruimte toch niet toe reikend. We konden overal t.v. kijken en we braken onze nek over allerlei electrische en electronische appara ten Er moest iets gebeuren Stoute schoenen en bikkelen En gebeurde er ook iets? "Zeker weten," vervolgt J.K.W. "Zó kon het ook echt niet langer! De naden van mijn jasje waren gesprongen, maar ja, een nieuw jasje kost geld. Ik kreeg eerst nog van gemeentewege een flat aangeboden, maar die heb ik om prac- tische redenen geweigerd. Vervolgens heb ik een paar stoute schoenen aange trokken en deze drive-in woning (Vale riaanstraat 60) gekocht. Het ruimteprobleem was toen opgelost, maar een ander probleem diende zich prompt aan. Er was namelijk een wets wijziging op komst. Volgens die wet zou ik een ODE (Ondernemersdiploma Electronica) nodig hebben, hetgeen be tekende dat ik opnieuw examens zou moeteiï afleggen in disciplines, waar voor ik de kwalificaties allang bezat. Voor mij een herhaling van moeilijk heden, want voorheen had ik al met de Mammoetwet overhoop gelegen. Er was echter een uitweg. Voor de nieuwe wet van kracht werd moest ik even rap mijn middenstandsdiploma halen." Senior komt tussenbeide om de afslui ting van dit hoofdstuk voor zich op té eisen. "Hij had nota bene amper zes weken tijd om zich voor te bereiden. Net genoeg om alle boeken te lezen. En waratje zeg, hij heeft 't 'em gelapt! Hoe ging het toen verder? "Nou, niet vanzelf, dat spreekt voor zich. Het werd toen echt ernst. Bikkelen en schoffelen. Een 40-urige werkweek zat er voor mij noch voor Marjo in. Maar Herman van Dam als je plezier hebt in je werk en wanneer je merkt, dat je klanten je in spanningen waarderen, word je steeds gemotiveerder, want ieder mens heeft zo nu en dan een schouderklopje nodig. In die jaren heb ik een leuke kring van trouwe klanten opgebouwd. Ik deed ontstellend veel reparaties en het is een bekend gegeven, dat een groeiend aantal klanten in de servicesector au tomatisch een stijging in de verkoqp van nieuwe produkten te zien -geeft. En dat leidde na een periode van nog geën 5 jaar tot de herhaling van een situatie, die mij niet vreemd was. Ik barstte op nieuw uit mijn jasje. De verkoop van nieuwe apparatuur was dusdanig toe genomen, dat de capaciteit van mijn "uitstalkast" in vergelijking hiermee ver achterbleef. De grote sprong Dus moest er opnieuw een sprong ge waagd worden? "Inderdaad. Maar- voor het zover was is er in familie verband (hij wijst op zijn vader en raadsheer) heel wat afgepraat. We hebben gedacht aan Overhees en zelfs aan het Industrieterrein. In het eerste geval hebben we de "Koningsweg barrière" te groot geacht en in het tweede geval zouden we ons wellicht het etiket van een reperatiebedrijf heb ben opgeplakt. In de gesprekken kwam Zuidpromenade steeds meer naar voren, ook al omdat mijn vader (opnieuw het gebaar in diens richting) er technisch middenin zat. Door dit langdurige en gedegen overleg waren we zó goed voorbereid, dat we tot de eersten behoorden die in Zuidprome nade een winkelunit voor zich lieten re serveren. Veel steun hebben we in die tijd ook gehad aan de heer Hiddink, de voor projectontwikkelaar Empeo acte rende makelaar, die ons met waarde volle adviezen terzijde heeft gestaan. Wie het eerst komt, het eerst maalt! Ons plekje in het nieuwe winkelcen trum konden wij zelf bepalen. Komen de vanaf de parkeerplaats kunnen de mensen al vanuit de verte lezenFirma Westerhof, Audio, Video en Compu- En Zijn de prognoses door goede uitkomsten bewaarheid? "Verrassend goed zelfs. Voor de aankoop van nieu we produkten, of dat nu is een t.v.-toe stel, een videorecorder, een huiscomputer of welk klein electrische apparaat voor huishoudelijk gebruik dan ook, zijn onze klanten met ons meegereisd naar Zuidpromenade. Daar komt ook de klant voor zijn wekelijkse gloeilamp of dito batterijtje. Marjo is ter plekke om te helpen én te adviseren, want ze weet waarover ze praat. Onze reparatie- klanten weten al precies, dat ze zowel in de (verruimde) werkplaats aan de Valeriaanstraat 60, waar ik in het alge meen 's morgens aanwezig ben om "diagnoses" te stellen, als in de winkel aan de Zuidpromenade terecht kunnen. En 's middags ga ik, en dat is eveneens konform de planning, "op huisbezoek". Zijn betoog wordt onderbroken door de binnenkomende Marjo Westerhof, die samen met haar schoonmoeder naar een huishoudbeurs is geweest. Want in een jong dynamisch bedrijf moeten de eigenaars elke nieuwe ontwikkeling op de voet blijven volgen. Dat betekent o.a. ook, dat de personal computers volgens het MSX-systeem aanstonds aan het programma zullen worden toe gevoegd. En dat het werk ook op maan dag, als de rolluiken noodgedwongen worden neergelaten, keihard doorgaat. Want iedere week krijgt de winkel een nieuw aanzien. Bij het enige, op dit specialistische ge bied in Soest werkzame bedrijf, waarin de eigenaar zélf de reparaties uitvoert en dat bovendien als devies in zijn vaandel geschreven heeft, dat een klant belangrijker is dan een koper, móet die klant zich wel koning voelen.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15