m Restaurant 't Zwaantje heropend! ^t)artkuitfen Interessante Open Dag bij Instituut Hulscher Vrijwilligers Vakature Bank Muzikaal kinderfeest in de Julianakerk OudeUwfó gtml in cMebl Soester Applaus 'Stapel op mannen' Rwanda-project op Van der Huchtschool m Reliant ytiiiiteyaos.- WOENSDAG 1 MEI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 17 SOES^ Kroniek van een maand A.s. Volkstuinhouders eindelijk 'vaste grond' onder de voeten? Restaurant 4 Kegelbanen Ook: plate-service lunches en uitgebreide keuze a la carte kontoor effïiieiuv Ga weg VanaJ dinsdag 7 mei 'Fleur-Inn'nieuwe bloemenzaak in winkelcentrum Overhees i nemen. Deze week presentatie van het gevallen met verve Lefoontjes. "Blijkbaar 1 ontzettend gevoelig st allemaal zo ver moet kennelijk in i neemt het me kvva the heb doorgeprikt er een hongerwinter >or 4*4 miljoen men men te zitten. Ook in geleden. Ik wil de e hongerwinter niet ■tis echter wel zo dat mensen trof die af an anderen: bejaar- eren. En van de vol- 'Pmerkelijk genoeg n dan vrouwen het uding van 3:1. Moge and met het feit dat ere caloriebehoefte en misschien ook n een rol hebben ge. >eilijkste problemen 'oor Trienekens de ;rd de spoorwegsta- ook toen de water- tgevroren? "Het is twoord moet ergens onden liggen; ik ken Dat was een kwes- Seker. de Duitsers elijke hoop ellende Ik wil dat niet ont- n. Ik ben me daar- bewust. Maar we üet sluiten voor de situatie van de Tweede Wereldoor- ie Duitsers hebben at alles wat ze in de t wordt afgeschil- te verklaren, denk g moest Nederland te saamhorigheid. :amenlijke vijand, op het punt van dé niet zoveel te ver- >nd zoiets als de be- ers te criminalise- 'oordelijkheid voor noordin de schoe- ook de reden is ge- spoorwegstaking i, dan is de prijs st. Bovendien: de enocide bedreven, ners, de Oosteuro- aren allang schul- iderzoekmateriaal 1.4 jaar aan zijn on- voor. Wel zijn er tr de regio Amers- hier hadden aan- dan in het westen. ?nsen omgekomen e regio betrof het voners (patiënten - irichtingen, zoals krankzinnigenge- i te weinig bewe- chzelf te helpen, end dat het voed- or het personeel, naar voren in de 'medical teams" Canadezen en En- ijding kwamen, honger geleden, ïl mee. Er was ort aan brood en melk en groente jke hoeveelheden ïestapel was op 5 mwezig, al staat 3u zijn afgeslacht waren." veel van de ver loren krijgt ("Ik ezing en toen Moeten we nou dankbaar zijn ven door een col- lat vereist dat de erland zo zwart eschilderd. "Ik dat we collectief ijn geweest toen Iging van de jo- derland relatief omgekomen. De hebben het goed 14. Het geboorte- e indicatie - liep >p. Er was eten, n waren redelijk >n kregen kinde- on door. al is er eboortepiek ge- t de jaren daar- >ók voortdurend Trienekens - in t o.a. actief als Molensoos en e- de Maria-paro- ■nt al 14 jaar in t aan het Insti- edenis aan de Jtrecht. "Al die dit onderzoek tientallen me- *t." Als student over de zuivel- lag in figuur- Is": zijn vader van de zuivel- Boekel. klopt allemaal 1e, toen ik me schiedenis van met dit onder streden zijn en stuiten is hem duidelijk ge- tstond. En dan r het spreekge- ggen dat ik het e- Maar ik be- door Arie Wandelaar En weer zijn wij een maand verder in het jaar 1985. Dertig dagen ouder, ho pelijk wijzer, in ieder geval vriendelij ker. Misschien is het U ontgaan, maar wij barsten van plannen en goede voor- nemens. Zon en lente lieten zien dat ze nog bestaan. De warmte die ze uit straalden werkt aanstekelijk. Oordeelt I 11 zelf. Vrijwilligers van de atletiekvereniging Pijnenburg zorgden met behulp van PUEM en aannemer Hendrikse dat hun atletiekbaan over licht kan be schikken. Een Interparochieel Missie Comité bracht een bedrag van 20.000,- bijeen, waarmee rietvlechters en bamboewer kers in de Vietnamese stad Da Nang een stukje dagelijkse zorg minder heb ben. In plaats van het geluid van straalja gers liet de Koninklijke Luchtmacht de afgelopen maand ook eens een ander geluid horen. Sporthal Beukendal barstte uit z'n voegen toen trombones, trompetten en ander koper- en houtwerk op het Soester publiek werden losgelaten. Goed nieuws deze maand ook voor de in Soest gevestigde winkeliersorgani saties. Voorzitter Hans Nota krijgt 't dan toch weer voor elkaar de winke liersmanifestatie WISO een nieuw ge zicht te geven. Straks zal men er zelfs zondags op De Eng terecht kunnen. Niet iedereen is met dit besluit even ge lukkig, al is Arie met Joop van Brakel van mening dat iedereen de gelegen heid moet hebben de zondag te beste den op de manier die hij of zij wil. Vreugde deze maand in huize v. d. Geemshoorn. De acht maanden oude poes Floortje werd door de Soester Brandweer uit een vrijwillig gezocht isolement bevrijd, en heeft na de steri lisatie aanzienlijk minder belangstel ling voor uitstapjes. Over warmte gesproken: bij de leden van de werkgroep Soest van de Diabe tes Vereniging Nederland straalt 't er deze maand vanaf. Men wil de taboe sfeer rond patiënten, die in zielige hoekjes zijn terecht gekomen, doorbre ken. Heel Soest vindt 't een meer dan prima idee. Het wachten is nu op de mannen en vrouwen die woorden in da den willen omzetten. E£pt;pp.,kbmst .zijndestakingidikwijls het laatste actiemiddel, bij Lindner b.v., is op het nippertje voorkomen. De solidariteit van de werknemers en de gunstige uitkomst van overleg tussen werkgevers en werknemers heeft daar 't bekende stokje voor gestoken. Lind- ner-direkteur C.J.L. v. d. Wilk zag er een feestje in en tracteerde op koffie en gebak. Handen op elkaar voor de organisa toren en bezoekers van de jaarlijkse rommelmarkt die de Stichting Jeugd zorg Soest organiseerde. Ondanks de groeiende concurrentie van andere rommelmarkten kwam er op de vijftiende rommelmarkt van de -stichting toch bijna 29 mille binnen. Wie doet 't ze na? En dan de zevenklapper van de maand. Er dreigt een nieuw poitiebureau te komen. Voor het zover is blijft het oppassen voor zichtbare en onzichtbare voet angels en klemmen, maar 't pakhuis waar de Soester politie thans in is opge borgen lijkt z'n langste tijd te hebben gehad. Commissaris J.K. Adema kreeg tijdens deze gedenkwaardige avond van de heer A. Bolhuis nog een figuurlijke draai om z'n oren. Hem werd verweten dat hij in uitlatingen aan de pers mogelijk demotiverend op zijn medewerkers had ingewerkt. Uit gerekend het duo Scholten-Visser liet de commissaris niet in z'n hemd staan. Arie zei 't al eerder in deze kolommen In Soest kan alles Kroniek van een maandhet lijkst erop of er dertig dagen geen vuiltje aan de lucht is geweest. Onzin natuurlijk. Groot gebakkelei binnen de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Oude ren Soest. Beschuldigingen over en weer, en bijna letterlijk werd de gehele vuile was buiten gehangen. Zonder voor iemand partij te kiezen vindt Arie dat volwassen mensen beter zouden moeten weten. En verder? Inbraken en pogingen daartoe waren dagelijks nieuws. Wij vergaten dat alcohol in het verkeer al gauw een misdaad is, bekrasten auto's en de gemeente Baarn en Soest schrap ten de doortrekking van het Bre- I meentje. I Toegegeven, leuk is anders, maar de objectieve lezer van dit Rond'e Soest zal 't met Arie eens zijn d?t er met enige fantasie alle aanleiding is straks op 5 mei de andere kant van de me daille glans te geven. 5 Mei, dag van de VRIJHEID. Anders zou deze kolom nooit geschre ven zijn. ARIE WANDELAAR. Gevallen fietsers Zaterdag j.1. deden ziclï door nog onbekende oorzaak drie ongevallen voor waarbij twee mannen en een vrouw van hun fiets vielen. In de eerste plaats was het de 72-jarige J. A. D. uit Soesterberg, die van zijn fiets viel op de Rademakerstraat. Hij werd met hoofdletsel per ambulan ce naar de Lichtenberg vervoerd. Enige tijd later was het de 76-jarige M. G. T., eveneens uit Soesterberg, die ten val kwam op het verbindingspad tussen de Kampweg en de Bloemheu- vel. Ook hij werd naar de Lichtenberg gebracht. Tenslotte viel zaterdag avond op het fietspad langs de Beuken laan de 30-jarige mevrouw M. S. uit Soest. Zij liep daarbij geen noemens waardige verwondingen op, al was er wel een arts ter plaatse. Op zaterdag 4 mei wordt er in het On derwijsinstituut Hulscher te Soest een Open Dag gehouden. Er zal informatie gegeven worden over de succesvolle dagopleidingen tot Secretaresse en Receptioniste en over het uitgebreide pakket avondkursussen. Bovendien kan men informatie krijgen over de opleidingen op de computer, die in september 1985 van start gaan. Het ligt in de bedoeling kursussen te geven op Personal Computers, waar bij men na een basiskursus zich kan specialiseren in tekstverwerking (Wordstar) en in Financiële Admini stratie (AdviPlan). Het instituut zal zich de komende maanden daarmee ook op het bedrijfsleven gaan richten. Geheel nieuw voor Soest is de intro ductie van de Velotype, een schrijf machine waarmee men op spreeksnel- heid kan typen. Het Velotypen Service Centrum uit Den Haag zal tussen 10.00 en 16.00 uur een demonstratie verzorgen. In samen werking met het GAB zullen er in het nieuwe seizoen Velotype-kursussen ge start worden. Door het zeer uitgebreide kursuspro- gramma is het zeker de moeite waard op 4 mei een informatief bezoek aan Onderwijsinstituut Hulscher te bren gen. De Velotype Eeri Nederlands bedrijf is erin geslaagd een volledig nieuw toetsenbord te ont wikkelen in nauwe samenwerking met de Associatie SMK Stenografie, Machineschrijven en Kantooroplei dingen Het toetsenbord bezit zodanige eigen schappen, dat het invoeren van ge gevens twee tot drie keer sneller kan geschieden volgens een geheel nieuwe methode van typen - ook wel aange duid als velotypen. Velotypen kan al worden geleerd in 18 lesuren. Door nog eens 32 uur intensief te oefenen wordt - zo is in de praktijk gebleken - gemid deld een tempo van 150 aanslagen per minuut gehaald. Voor een conventionele opleiding machineschrijven op een Qwerty-toet- senbord zijn zo'n 200 uren nodig om een zelfde tempo te bereiken. De zeer geroutineerde velotypiste, zo is uit onderzoek van de Associatie SMK vast komen te staan, kan na 270 uur spreeksnelheid oftewel 900 aansla gen per minuut halen Op donderdag 14 maart j.1. heeft de oprichtingsvergadering plaatsge vonden van een vereniging voor volkstuinhouders. Waarschijnlijk krijgt de vereniging nog dit jaar de beschikking over een stuk grond van ca. 2,5 ha op de Eng, grenzend aan de Molenstraat en de Nieuweweg. Er heeft zich inmiddels een groot aantal leden aangemeld. Het is overi gens mogelijk zich nog als lid te laten inschrijven op de eerstvolgende ledenvergadering van donderdagavond 2 mei a.s. De door het voorlopige bestuur voorgestelde statuten, huishoudelijk reglement en tuinreglement zullen op deze avond worden vastgesteld, zodat na het passeren bij de notaris de vereniging een feit is. Als dan ook de bestuurslden nog officieel zijn benoemd kan het bestuur de onderhandelingen met de gemeente afronden en de vereniging verder gestalte geven. Ook op 2 mei a.s. worden de leden, evenals de vorige keer, gastvrij ontvangen op de kinderboerderij "De Vrije Teugel" aan het Vedelaar- pad 53. De aanvang is om 20.00 uur. Na een grondige verbouwing is restaurant 't Zwaantje op 30 april heropend. Met man en macht is er aan gewerkt de beroemde ambiance nog meer accent te geven. Wi] zijn er dan ook trots op, u te kunnen uitnodigen in ons geheel gerenoveerde restaurant. Rademakerstraat 2 3769 BD Soesterberg Tel. 03463-1423 cos Dat zeer veel mensen zonder betaalde baan beslist geen behoefte hebben om vrijwilligerswerk te gaan doen is zeer begrijpelijk. Sommigen hebben een tijdrovende hobby, een tuin of doen aan sport. Velen die best wat om handen zouden willen hebben zien op tegen het leggen van het eerste kontakt met een Vakaturebank of Centrale. Anderen zijn bang voor het verliezen of korten van hun uitkering. Iedereen die echt wil werken adviseren we: wacht niet met het inwinnen van informatie bij een Vakturebank in uw omgeving. Er zijn veel mogelijkheden om weer aan de slag te komen. Enkele vakatures uit ons bestand kunnen dat duidelijk maken. Vrijwilligers M/v gevraagd voor het doen van administratieve werkzaam heden thuis. Eventuele reiskosten wor den vergoed. (10-615). Voor het doen van typewerk thuis wordt vrijwilliger m/v gevraagd. (10-12) Wie wil het secretariaat en/of pen ningmeesterschap van stichting in Amersfoort beheren. Werkzaamheden kunnen thuis verricht worden. 10-45 Voorzitter gezocht en secretaris voor stichting buurtwerk10-50 Oppascentrale voor gehandicapten in Amersfoort zoekt voorzitter. 10-70 Scholengemeenschap in Amersfoort heeft plaats voor medewerker m/v die graag met kinderen omgaat en affini teit voelt met het boekenvak. Werk zaamheden houden verband met het beheer van de schoolbibliotheek (uit gifte en inname van boeken, admini stratie en behulpzaam zijn van leer lingen, toezicht en boekenbestand or delijk houden. (10-73) Medische vereniging voor vredes vraagstukken welke zich bezig houdt met de bestudering van de medische aspekten van oorlog en vrede zoekt secretariële- en assistente bij public relations aktiviteiten van de regio afdeling Amersfoort. 10-84 Voor het verrichten van tuinonder houd worden een aantal vrijwilligers gevraagd bij diverse instellingen in Soest. (9-609) Rode Kruis Soest/Soesterberg heeft plaats voor verbindingsman/vrouw, interne opleiding wordt verzorgd, reis kosten worden vergoed. (9-617) M.H.C. Soest is nog steeds op zoek nar groundsman. Werkzaamheden bestaan uit het onderhouden en schoon houden van clubhuis, lijnen trekken op de velden voor de wedstrijden en andere kleine karweitjes. andere kleine karweitjes. (4-605) Het is de moeite waard eens bij de Vrij willigers Vakature Bank te informeren naar de vele andere mogelijkheden van vrijwilligerswerk. Een groot aan tal banen is beschikbaar van velerlei aard. Loopt u eens vrijblijvend binnen bij de Vrijwilligers Vakature Bank aan de Steenhoffstraat 46 op maandag, dinsdag of donderdag. De openingstij den zijn van 10.00 - 12.30 en 13.30 - 15.30 uur. Ons telefoonnummer is 12630. Donderdagavond 16 mei. Hemelvaarts dag, zal de Julianakerk gevuld zijn met kinderstemmen. Een avond voor het hele gezin verzorgd door de kinder koren van "In de Ruimte" onder lei ding van Elly en Rikkert Zuiderveld, De Ridderkèrkse Kinderkoren onder leiding van Jennifer van der Hoek én Dianne Marchall en Hans Vermeulen leveren ook een grote bijdrage aan dit muzikale feest. De toegang is gratis. De avond begint om half acht. gehouden in de Julianakerk te Soest. Voor inwoners van Soest en omgeving een vrolijke afsluiting van Hemel vaartsdag anno 1985. Het "In de Ruimte" kinderkoor is tweeëneenhalf jaar geleden van start gegaan en verzorgde in haar jonge be staan al diverse optredens. In septem ber 1984 is het koor gesplitst in een kleuter-, een kinder- en een tiener groep. Ieder van de leiding van deze (kleine) koren streeft kwaliteit na. Joanne Berends staat aan het hoofd van de groep kleuters. Zij heeft een bij zondere gave om met kinderen van deze leeftijd muzikaal bezig te zijn. Het kinderkoor staat onder leiding van Elly Zuiderveld, de ene helft van het bekende duo Elly Rikkert. Zij leve ren liedrepertoire uit hun eigen werk (van bekende bestaande LP's met kin deren) en door het schrijven van nieu we songs. Ook putten zij uit de rijke verzameling volksliedjes die ons land kent. Jetty Jonker - studeerde aan het conservatorium - assisteert bij zowel het kleuter- als het kinderkoor. Beweging is een sterk te benadrukken aspect in het tienerkoor. Mimiek en dans worden onderwezen door Ria Dokter. En dan "last but not least": Dianne Marshall, bekend zangeres, en haar echtgenoot Hans Vermeulen, verzorgen regelmatig de zanglessen voor dit tienerkoor van "In de Ruimte". Vermeldenswaard is ook dat de kinder koren o.a. bekend zijn geworden door de goed verkochte LP "Samen" en de uitzending van de Kerstmusical door de E.O. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot mevr. J. van Neder- pelt, tel. 02155-18014. Prins Hendriklaan 1 Soest Telefoon 02155-13807 Op 10 en 11 mei a.s. brengt het Soester Applaus voor de tweede keer dit seizoen een toneelstuk op de planken, deze maal het blijspel "Stapel op man nen" van Peter Blackmore. Het stuk speelt zich af in een oud huis aan de Engelse kust. Wanneer Caro line, een serieus meisje met een zeer degelijke verloofde, dit huis erft van haar oud-tante, blijkt zij nog een nicht te hebben, Miranda, die vrijwel haar evenbeeld is. Het enige verschil is dat Miranda tot de geheime onderwatertak van de familie behoort en dus een vis- sestaart heeft in plaats van benen. Als de frivole Miranda twee weken lang de plaats van Caroline inneemt en en passant besluit ook een andere ver loofde voor haar te zoeken, leidt dit tot de nodige verwikkelingen. Het stuk is te zien in dorpshuis De Borg, Willaertstraat 49. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a 7,50 verkrijgbaar op de bekende adressen en vanaf 19.30 uur aan de zaal. De "castvan Soester Applaus. Foto: Goos van der Wilt Naar aanleiding van de oproep in no vember voor nieuwe leden, kon men een aantal mensen begroeten. Enkelen hiervan zijn te zien in dit stuk. "Soester Applaus" evenwel kan nog steeds nieuwe leden gebruiken en vooral mannen zijn van harte welkom. Wilt u iets meer weten over deze vereniging dan kunt u contact opnemen met Joke van Doorn, tel. 22498 of Leo Pappot, tel. 11430. Nadat de Insingerschool in februari als eerste een week lang in de lessen aan dacht heeft besteed aan de Derde- wereldproblematiek en daarbij het project betrok waarvoor de Derde Wereldgroep-Soest zich verantwoorde lijk heeft gesteld, is vorige week ook de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan in Soestdijk enthousiast aan het werk gegaan met dit onderwerp. Dat gebeurde in verschillende vormen, uiteraard ook in de lessen. In de gemeenschapsruimte hing de fo totentoonstelling van de Derde Wereld- groep over het project in Kurusumo in Rwanda. Verder waren er manden en vlechtwerk uit Rwanda te zien, als ook gebruiksartikelen, muziekinstru menten en speelgoed. Het geheel werd omlijst met muziek ui het land. Eerst zagen leerlingen uit de klassen 4, 5 en 6 een diaserie over het land in het algemeen, die werd toegelicht door Jan Uit den Bogaard, lid van de on derwijsgroep van de Derde Wereld groep-Soest. De interesse was groot, wat bleek uit de vele vragen die door de leerlingen na afloop werden gesteld. Later in de week werd een diaserie vertoond over het project in Kurusumo. Ook daar hebben de leerlingen geboeid naar gekeken. Verder is in de diverse lessen aandacht besteed aan het ver schil in leefwijze en mogelijkheden van de mensen in Afrika en Nederland. Informatie boekje De Derde Wereldgroep-Soest heeft in middels voor het onderwijs een boekje samengesteld met informatie en sug gesties voor lessen voor de scholen in Soest en Soesterberg, dat vorige week persoonlijk werd aangeboden aan het onderwijs in Soest. De Derde Wereldgroep hoopt dat veel scholen het komende schooljaar aan dacht willen besteden aan de proble men in de Derde Wereldlanden in het algemeen en het Rwanda-project van de Derde Wereldgroep in het bijzonder. Inmiddels zijn ook de eerste berichten van Lucie de Zeeuw, die het project in Rwanda begeleidt, binnengekomen. Het regenseizoen is daar weer begon nen, met alle problemen van dien. Na een moeizame tocht over een door de modder spiegelgladde weg is Lucie de Zeeuw toch bij het project in Kuru sumo aangekomen. Het gebouw bleek inmiddels onder de kap te staan en zo'n 100 mensen uit de omgeving waren, on danks de slechte weersomstandighe den, naar het gebouw gekomen om met Lucie te vergaderen over de ont wikkelingen in de afgelopen tijd en de voortgang van het project. Enthousiasme De stemming was erg goed en men was vol enthousiasme om door te gaan. Lucie heeft foto's en kranteknipsels laten zien en een en ander verteld over de aktiviteiten in Soest, waardoor het enthousiasme nog verder steeg. In de komende weken worden groepen gevormd en "Responsables" (verant woordelijken) gekozen. De meeste in teresse gaat uit naar een soort 'school' voor de vrouwen: over alfabetisering, gezondheidszorg, voedsel, gezin, hand werk. Verder naar een school voor de Leerlingen van de Van der Hucht school in de weer met de tentoonstel ling over Rwanda. Foto: Herman van Dam kinderen, waarvoor de hulp van de ge meente Rusumo zal worden ingeroe pen, en een jeugdclub. Voetbal Sinds ca. 2 jaar begint het voetbal po pulair te worden in Rwanda. Er wordt veel aan gedaan om de jeugd daartoe aan te zetten, o.a. door wedstrijden te organiseren. De Derde Wereldgroep is van plan de diverse voetbalvereni gingen en jeugdclubs in Soest te be naderen om te vragen zich in te span nen om enkele voetballen en pompjes beschikbaar te stellen voor de jeugd in Kurusumo. Aan enthousiasme ontbreekt het niet in de Derde Wereldgroep-Soest. Ze is aanwezig op de kunstmarkt op 30 april op het terrein van Artishock, en ook 16 mei, op de Oude Ambachtenmarkt bij de Oude Kerk in Soest. De 10.000,-*die de Derde Wereldgroep ontvangen heeft van de Soester bevol king is inmiddels besteed. Zij rekent dan ook op nieuwe giften en akties vanuit de bevolking. Inlichtingen worden graag verstrekt door Leidje Tomassen, tel. 13452, Tom Elderenbosch, tel. 17001 en Jan Uit den Bogaard, tel. 17692. Het gironummer is 5634327 t.n.v. de Derde Wereldgroep- Soest of rek. nr. 3799.29.813 van de Ra- bobank-Soest, girorek. 212775. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 De veurige week kon'k us un keertje oversloan met de aafleveringe vaan ut Pliesiebero-fuijjeton, moar noeng mok weer an de gaang mettut verhoal zong- der end. Je mot niet denke daat ik ter aallenig zo drok meej bent. Ongze baarregemeester hetter ok un zooi waark an 'ehaad. Die haad ter denk' un soort viefjoareplaan veur en daat komp precies uut, ak ut zo bekiekt. Zouwe we daan verdeed aalweer un plaan hebbe op Soest daat deurgoat? Je zouw ut omtrent wel zeige, waant meneer Scholten zee ut zelluf in de roadsvergoadering. De vlaagge honge uut. Ik doch eerst daazze zich bie de pliesie vergist haadde in de Koningin- nedaag, moar toeng 'k laangest de Daalweg kwaam, haa'k ut deur, waant doaro waapperde ok ongze driekleur, 't Is te hope daazze um over un poar moangde niet haalluf-stok hoeve uut te haange, as Gedeputeerde Stoate nog us goat dwaars legge. We maagge daan ok nog naargus meej opstaarte, zo as daat vaandoag de daag mot hete. En daan wor ik toch wel baang ak heurt daat de aarsjitekt vaan ut nieuwe bero de baaksteejne aal in huus haad. Daa's veur ming net un soort "lekker moake". Voortemee komt-ie nog un keer op 't ouwe bero anzette met un poar spie kers en un plaantje. Of un daakpaan met un stukkie schoorsteejnpiep. Of un heul klein stukkie kungstwaark, waant daat motter ok met aalle geweld bie komme. Kuwwe niet beter aalle be- stoande kungst en vliegwaarke bie me- koar veur 't nieuwe bero ploatse? Daan hejje geliek kaangs daazze heejl zaalle blieve... De gemeengte vroagt kostebewoakers, hek 'eleze. Moar doar krieje ok weer bewoakerskoste meej. Ajje die in de sociale laaste loat vaalle, bejje zo aal 50.000 kwiet veur ééjn maannetje. Kaan de pliesie daat daan niet zelluf doeng? Die is ter toch om op te paasse en te bewoake? Daan kriege we un aafde- ling bouwpliesie. 't Wordt un spaan- nende tied op Soest, houw daat effe in de goate, jonges! En as Utrecht ut heule plaan aafkeurt, daan beginne we weer vaan veure aaf oan. Daan het Hannes un Maaz- zel. Hoeft-ie un heule tied geejn Ge hannes te schrieve. Daan kriegt Soest un herhoaling vaan de pliesieserie. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige daa'k, eerluk woar, toch moar liever nieuwe stukkies schrieft. En ik ving un kungstwaark vaan 50.000 un heule poep cengte. HANNES VAN DE NENG Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Teleffonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Louise Rinser vertelt over haar hond. "Sinds hij volwassen is gewor den, bestaat er voor hem maar één straf. Ik zeg: ga weg. Ik wil je niet meer zien. Dat zinnetje doet heel zijn wereld in mekaar storten. Hij laat zijn oren hangen. Trekt zijn staart tussen zijn poten. Sluipt weg in een hoekje. Datgene wat zijn wereld samen houdt, en voor hem de moeite waard is, dat is mijn liefde. Wat hem tegenhoudt om kwaad te doen, is de angst mijn liefde te verliezen." Maar is dat alleen zo bij dieren? Toch ook bij mensen!! Moeder Teresa zei, dat de groot ste ellende van haar kinderen niet was de armoede, de honger. Maar het idee: er niet bij te horen. Buitengesloten te zijn. Niet mee te tellen in de opdracht van het mens-zijn. De grootste godslastering is niet met groot geweld een G.V.D. lan ceren. Maar te zeggen tegen je medemens: "Ga weg. Ik wil je niet meer zien!!" De ontkenning dat mensen, men sen zijn. En dat de Eskimo en de Vuurlander, de Indiaan en de Mu lat evenveel recht op leven, wel zijn en geluk hebben als jij en ik. De grootste godslastering is: de rijkvoorziene tafel van de vrek die weigert aan Lazarus zelfs maar de kruimels te geven. "Ga weg. Ik wil je niet zien." En honden kwamen de wonden likken van Lazarus. Op dinsdag 7 mei a.s., 's morgens om 9.00 uur, opent "Fleur-Inn" zijn poorten voor het publiek. De nieuwe bloemenzaak is gevestigd aan de Tamboerijn 13 in het winkelcentrum Overhees. Eigenaar is de heer J. v.d. Goor. Met deze vestiging - de bloemenzaak neemt zijn intrek in de laatste nog open staande winkel-unit van het centrum naast het poortje bij de Prijs- Slag) - is het Winkelcentrum Overhees thans geheel "gevuld". "Fleur-Inn" is een alleszins complete bloemenzaak. Naast bloemen, plan ten, potgrond en al die andere zaken die men in een goede bloemenwinkel aantreft verzorgt de heer V.d. Goor ook alle soorten bloemwerk, zoals graf- en bruidswerk.

Soester Courant | 1985 | | pagina 17