specialist in wassen ffüéo wereld CS) vhlcowcrchl Titusville roept 30 april uit tot 'Hollandse Vriendschapsdag' Meningen ÉL van lezers Steek uw (buiten)licht eens op bij'Binnen Buiten'! Aanhangwagenverhuur bij Shellstation BOSCH bovenlader ibAiMARHuCflrAS-—i WOENSDAG 1 ME11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 jaar volledige Garantie. ZANUSSI wasautomaat PHILIPS bovenlader BAUKNECHT was automaat WA 815 Bosch - Miele - Bauknecht v.a. 849.- MIELE - Er is geen betere volautomaat w/51 Philips/Ruton droogautomaat Voor alle zekerheid! WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Eigen verzorgen én garantie. Driejaar volledige garantie op arbeidsloon én .materiaal én voorrijden Standplaatsenbeleid ter sprake bij KNOV UW VHS SPECIAALZAAK THE KARATE KID en THE HIT Winkel-openstelling op feestdagen Overpeinzingen van een 75-jarige na 40 jaar Middeleeuwse toestanden bij Openbare MAVO Nieuw in het INFOrmatiecentrum Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consumentl Foto: Herman van Dam IwttMb&fe aumwmmm aaithaim- twtóens te huur 5 kgnu AWB 137, "goed" getest met 3 jaar garantie Met 3 jaar garantie Een afwasautomaat geeft tijd voor jezelf! V 340 Met 3 jaar garantie Met All chèques en 3 jaar garantie. 4W kg met drie jaar garantie n scliociiuikci GLASHANDFI FN Gl AFZETTERIJ Met een officiële proclamatie heeft bur gemeester Truman G. Scarborough van Titusville (Florida) de 30e april uitge roepen tot "Hollandse Vriendschaps dag" (Dutch Friendship Day). Tegelijk daarmee heeft hij officieel de gelukwen sen van Titusville, de stad waarmee Soest vriendschapsbanden onderhoudt, aangeboden aan Koningin Beatrix. Bijna vijf jaar zijn de bevolking van Titusville en Soest met elkaar verbon den in een informele, maar vruchtbare relatie, met inbegrip van (maar niet be perkt tot) uitwisselingsprogramma's voor studenten en verpleegkundigen en assistentie bij de Nederlandse hulp aan Polen. Als je samen kunt wrken, kun je ook samen iets vieren, is de gedachte van het stadsbestuur van Titusville. Van daar dat onze Koninginnedag ook in de Amerikaanse gemeente een bijzonder karakter heeft gekregen. De wens wordt uitgesproken dat er nog veel van die dagen mogen volgen. Burgemeester Scarborough heeft de be volking van Titusville tevens uitgeno digd om zich op 30 april, 's middags om 12.00 uur, te verzamelen op de trappen van het stadhuis, waar de proclamatie zou worden voorgelezen. Een speciale uitnodiging is gericht aan de inwoners van Nederlandse nationaliteit of her komst. Maandag 6 mei a.s. staat de gewestvergadering van het KNOV in het teken van het sociaal-economisch beleid in de provincie Utrecht. De districtsvoorzitters van Amersfoort en Utrecht houden tijdens deze bijeenkomst een praatje over de problemen van het Midden- en Klein bedrijf vanuit hun district. Daarna zal de voorzitter van het Koninklijk Ondernemers Verbond (KNOV) een inleiding houden over het sociaal- economisch beleid. Na de pauze volgt een forumdiscussie met als voorzitter de heer Van Hees wijk. Het standplaatsenbeleid, dat bij het midden- en kleinbedrijf in vele afde lingen een oneerlijke concurrentiepositie heeft veroorzaakt, zal ruime aandacht krijgen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de Eenhoorn te Amersfoort, t.o. het station, waarvoor de aangesloten leden van de Federatie MKB uit genodigd zijn. Aanvang 20.00 uur. De gezelligste videotheek van Soest heeft deze week weer 20 nieuwe topfilms o.a. U komt toch zeker! De koffie is gratis en de prijzen liggen laag! Openingstijden maandag t/m donderdag 12.30-20 00 uur vrijdag 12 30-21.00 uur zaterdag 10.30-18 00 uur VAN WEEDESTRAAT 82 - TEL. 22339 b.g.g. 10344. Door het aannemen van de raad der gemeente Soest van de nieuwe verordening van de winkelsluitingswet op 18 april j.1. is de mogelijkheid tot openstelling van de winkels op de navolgende dagen mogelijk geworden. Tweede Paasdag, Koninginnedag, Hemelvaartsdag, Tweede Pinkster dag of Tweede Kerstdag. Vanuit de Federatie MKB te Soest is met de winkelgroepen afgesproken om geen collectieve openstellen van de detailhandel te laten plaatsvinden behoudens de meubelbranche en automobielbedrijven. scliocimikci voor GLASREPARATIES <3 en levering van o.a. DUBBELE BEGLAZING, THERMOPANE, i^" '/'H VOORZETRAMEN £g(| Varenstraat 74 - Soest - Telefoon: 02155-10731 Mei 1985. Waren het de joden wel, Heer Jezus, die U doodden? Was het Eichman wel die de joden heeft vermoord? Was het Hitier wel die de oorlogsvlam deed branden? Of Goebbels met zijn giftig woord? Het was donker, maar ik kon niet sla pen, ik hoorde weer die Duitse laarzen door de nacht. En voor mijn geestesoog zag ik ook weer de bevrijders komen. Ik heb ze toegejuicht en erover nage dacht. Ik zag weer de donkere jaren; waren het er duizend of nog meer? Wie geeft mij antwoord op al deze vragen? Sloeg niet reeds Kaïn zijn broeder Abel neer? Ik zag ook weer het Duitsland uit de dertiger jaren; hoe dat vertrapte volk voor moord te rijpen lag, en hoe daar mensen vol gevaren, uit liefde voor een goed bestel met heldenmoed de dood in de ogen zag. Hebben wij hun toen geholpen? Welnee, we hielden ons "neutraal" en stijf. Met onze keiharde guldens gingen we kermis vieren op hun hongerig lijf. En nu, in de gOer jaren, na al de lessen die we leerden, lessen betaald met het bloed van hel den in de nood, lessen ook van hen die zich niet konden weren, gebrandmerkt als ze waren met een Davidsster en het woordje JOOD, na al die lessen zitten we nog steeds veilig in het donker en kijken wereldwijs naar de t.v. We zien de rassen in hun vrijheid barensweeën. En wat doen we? We sussen ons gewe ten met een fooitje en leven gezapig in ons krantje mee. Hoe lang zal deze nacht nog duren? Het Licht scheen in de duisternis. Maar het duister blijft het licht steeds schuwen; het licht is het duister tot een ergenis. Want in het donker kan je veilig verder knoeien; in liet donker lijken alle katten grauw, en het donker bedekt daden die men bij licht niet plegen zou. Er was er Eén Die bracht het licht, de waarheid en het leven maar wij maken leven en dat heet la- De afgelopen week heeft bij de Openbare MAVO Soest aan de Varenstraat geheel in het teken gestaan van het pro ject Middeleeuwen, waaraan door alle klassen werd deel genomen. Uiteraard icrd er in de lessen veel aandacht aan besteed, maar er stond ook een aantal activiteiten buiten de school op het programma, zoals een rondleiding door het oude stadscentrum van Amersfoort en een bezoek aan het Flehite-museum. Het project werd op school afgesloten met de opvoering van een middeleeuws toneelstuk, waarvoor de leerlingen zich in passende kledij hadden gestoken. waai, met bommen en raketten die lugubere winsten geven want dat andere, dat vinden we te saai. De waarheid kan men minder nog waarderen, want de waarheid heeft zo'n schel ge luid. En het licht betekent openbaarheid en daarom bannen we het licht eruit. Nu zit ik hier op de avond van mijn le ven en overdenk zo'n kleine 80 jaar, waar van de laatste 40 toch wel een batig saldo had moeten kunnen geven Maar nee hoor, niets is minder waar. 40 jaar zwijgen de kanonnen, maar ook de liefde zwijgt, helaas. Alleen de angst spreekt, de angst van Hiroshima, en die is met de liefde ook het ver trouwen zwaar de baas. Zou men die rotbom nu nog durven smijten? Ja ho, maar ik ken alle argumenten van meet af aan. Maar toen was in het land der blinden "Eenoog" koning. Nog een geluk voor ons, anders hadden we niet meer bestaan. Samenvattend zou ik dit nog willen zeggen Een oorlog win je binnen 6 a 7 jaar, als je maar over geleerde koppen kan be schikken, dan heb je het spoedig voor elkaar. Maar vrede is slechts te winnen door liefde en wijsheid, en die is dun gezaaiddat is onbetwist. Daarom kan de vrede nooit geboren worden, want uw naam, o mens, is..."Egoïst". G. Brok. Merelweg 12 In hetr INFOrmatiecentrum kunnen ge- interesseerden de nieuwe brochure over de "Huuraanpassing 1985" afhalen. Ook ligt er het halfjaarlijkse overzicht van de "algemene bijstandswet". Het heeft er de afgelopen weken bepaald niet op geleken, maar de zomer is in aantocht. Dat betekent hopelijk - echt zéker kan men er in het Neder landse klimaat immers nooit van zijn - dat er toch weer mooie, lange zomer avonden voor de deur staan, die de men sen graag in hun tuin zullen willen door brengen. "Binnen Buiten", de in heel Soest en ver daarbuiten zeer bekende verlich tingsspeciaalzaak van Sjaak en Betty de Vries aan de F.C. Kuyperstraat (de zij straat van de Van Weedestraat, naast Albert Heijn), houdt daar natuurlijk rekening mee. De zaak beschikt over een groot assor timent buitenlampen en -armaturen, die daarvoor speciaal gemaakt zijn en niet alleen een romantische functie ver vullen voor de verlichting van de tuin, maar daarnaast ook een belangrijke rol kunnen spelen in de beveiliging van huis en haard. Het dieven- en inbrekersgilde - dat de laatste jaren absoluut niet stil Foto: Herman van Dam zit - heeft nu eenmaal een duidelijke voorkeur voor werken in het duister. Huizen die voorzien zijn van buitenver lichting vormen dan ook een onaantrek kelijk doelwit voor de boosdoeners. "Binnen Buiten" heeft een groot aan bod van buitenverlichtingsarmaturen, die zowel decoratief als "veilig" zijn, met energiebesparende lichtbronnen als de bekende PL en Sl-lampen, zodat er ook niet een te grote aanslag op de energierekening wordt gepleegd. Be halve de traditionele "bollen" van glas is er ook een groot assortiment van slag- vast polycarbonaat, een materiaal dat in alle opzichten veel minder "vandalis- me-gevoelig" is. De lichtglobes kunnen in drie soorten worden geleverdopaal- kleurig (melkwit), helder en rookkleurig (iets getint). Het zijn overigens niet alleen lichtglo bes die voor buitenverlichting worden gebruikt. Er is ook een scala van andere vormen, zoals cylinders, amphora's, ku bussen etc., en in verschillende afme tingen. Daarnaast biedt "Binnen Buiten" ook het complete assortiment voor de instal latie van de buitenverlichting. Uit voor raad leverbaar zijn o.a. kabels, water dichte kabeldozen en wandcontactdozen, etc., plus het toe behoren: tijdklokken, schemerschake- laars (die met een lichtcel zijn uitgerust die op licht en donker reageerten aller lei andere zaken die bij buitenverlich ting om de hoek komen kijken. "Binnen Buiten" verstrekt graag adviezen en kan ook voor de installatie zorgdragen. Ook op het gebied van de armaturen is er een grote verscheidenheid. Er zijn wand-armaturen, plafonniers, staande armaturen - zowel lage voor "padver- lichting" als hoge voor verderreikend schijnsel - en uiteraard de z.g. "tuin- prikkers". Ofschoon men bij "Binnen Buiten" hoofdzakelijk verlichting van de "bete re soort" aantreft met bekende merken als Raak, Guzzini, Hoffmeister, Noral, Bega, etc., is er in elke prijsklasse wat te vinden. Wie op zoek is naar een goede buitenverlichting zal bij "Binnen Buiten" dan ook zeker slagen. Voor degenen met vervoersproblemen bij verhuizen, verbouwen, doe het zlef werkzaamheden, tuinieren, vakantie e.d. hebben twee jonge ondernemers (beiden genaamd Wiet de Bruijn) -nu de oplossing: "de Boedelbak"! Boedelbakken zijn aanhangwagens, die ieder bedrijf of particulier voor eigen ge bruik kan huren bij benzinestations. De aanhangwagens zijn te huur in verschil lende formaten met en zonder huif. Onlangs is een verhuurpunt geopend bij het Shell zelftankstation Jurriëns b.v., Soesterbergsestraat 76, Soest, tel. 02155- 15416. Het idee van de aanhangwagenverhuur is afkomstig uit de V.S., waar dit sys teem al geruime tijd is ingeburgerd. Het blijkt dat de huur van aanhangwagens, die aan de eigen auto kunnen worden ge koppeld, veelal geprefereerd wordt boven de huur van busjes. De lagere prijs van de aanhangwagenverhuur en het rijden in eigen auto spelen daarbij een grote rol.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5