rsbv Alsunueen spaarrekening bij ons opent,doen wij er een schepje bovenop id'Oude Enghe* 5 mei-feestprogramma rondom De Borg Oproep Soest 50 jaar geleden PAGINA 6 WOENSDAG 1 ME11985 SOESTER COURANT PAGINA 7 woontips! one GEMEENTE vraagt; uw aandacht; VOOP; Bouwzaken Openbare commissievergaderingen 26.50 Gearresteerde betogers voortaan onder dak VOORKOMING MISDRIJVEN Voor laatste keer vakantiebonnen bouwnijverheid verzilveren ZEVEN 4 GULDEN 7"2 De Bondsspaarbank doet altijd weer bondsspaarbank Uitstekende prestaties van Soester EHBO-jeugd z BROEKEN in pastel kleuren vrijetijdskleding 3 Mei 1935 lat 34 met c.v.-gas, berging en be- Met groot raffinement is de ijzigd en het huis verfraaid kelijke keukenruimte is vol- amer getrokken en geeft nu Tier met een diepte van 10 rachtige wand- en plafond- 5n luxe en zeer grote woon- alle denkbare apparatuur is de begane grond Verder 2 amers, badkamer met 2e oop. 3 77 inhuis met c.v.-gas, heerlijk rijstaande garage, che indeling, L-vormige n eetkeuken, met elk een de tuin. tapkamers en luxe nieuwe ?t 2e toilet. Open haard, en grotrndeels dubbele n huis dat in deze tijd alle wensen kan vervullen. nd woonhuis met achter- ud, veel grond (712 m2) en ekkelijke ligging, ikamer ensuite, zijkamer, ken, kelder, toilet en hal. 3 slaapkamers, badkamer >e verdieping: vaste trap 14 kleine slaapkamers. weg 37 voonhuis met c.v.-gas, ga- iin verwacht veel ruimte heeft, i L-vormige woonkamer, amer. 3 slaapkamers en Ier En volledig gemoder- 5.-station, een uitgestrekt ikels. scholen; u heeft ze leur aat 13 celpand met kleine maar 9nwoning met c.v.-gas. fraai geaccentueerd, voor sierbestrating en aan de winkelruimte is veel aan- e grond: winkelruimte ca. jf ca. 15 m2, toilet en kluis, oonkamer, slaapkamer, heruimte en overloop als- aar vliering. itlaan 45 met c.v.-gas, onderkel- 'erk/hobbyruimte en uit- met riante gazons en s. ge woonkamer ensuite, in, kelder, toilet en hal. slaapkamers, badkamer, Ikon. 2e verdieping; 2 dakkapel en bergruim- is het werkstuk van de fraaie betegeling tot in uitgebreide isolatie van echtseweg 23. Half-vrij- met garage en tuin. open haard, 4 slaap- jk toilet op 1e verd. f225.000,-. ekenlaan 30. Halfvrij- net flinke tuin en aan- ikas. Smaakvolle keu- 'oonkamer ensuite, 4 :amer. f269.000,-. nlaan 73. Appartement et balkon op het z.w., Donk., keuken, bijkeu- toilet en hal. f59.000,-. 9nlaan 195. Apparte- ag, uitzicht op de Mo- 'oonkamer, 2 slaap- f 43.000,-. P'aan 21Smaakvolle met vergrote keuken, :l. vloerbedekking en f 55.000,-. >9 9- Halfvrijstaand ge. L-vormige woon- ard, werkkamer, dou- hal en toilet. Ver- '3 sik. f 159.000,-. 55-16251 '154-22122 l 147'033 630506 rDSStr 33 03495-36304 BB De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan; 1. A. Güven, Varenstraat 32 te Soest, ten behoeve van het verbouwen van een koffiehuis, Steenhoffstraat 59 te Soest; 2. A. G. van Megen, Libel 26 Soest, ten behoeve van het plaatsen van een garage en schutting. Libel 26 te Soest 3. W. H. Minkels, Molenstraat 3 te Soest, ten behoeve van het achteruit bouwen van de woning, Molenstraat 3 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 2 mei 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethou ders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. woensdag 1 meicommissie Onderwijs donderdag 2 mei commissie Welzijn maandag 6 meicommissie Algemene Bestuurszaken dinsdag 7 meicommissie Ruimtelijke Ordening woensdag 8 meicommissie Bedrijven donderdag 9 meicommissie Financiën De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren (tel. 22555) welke agenda punten aan de orde komen. Verder kan men alle informaties krijgen over de mogelijkheid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de ver gaderingen. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. V, OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur wat kost zo'n aanbouw wel niet? wij rekenen het haarscherp voor u uit GRATIS prijsopgave voor alle bouwkundige werkzaamheden Bouw- en onderhoudsbedrijf BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Ons weekmenu wordt 14-DAAGS MENU van 25 april t/m 8 mei Helder prei bouillon Entrëcöte pepersaus Diverse groenten Diverse aardappelen Coupe Romanoff Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Betogers bij vliegbases zullen bij hun arrestatie voortaan niet meer in de open lucht worden verzameld, maar in een omgeving "die beschermd is tegen neerslag". Minister De Ruiter van defensie heeft dit de Tweede Kamer vorige week meegedeeld naar aan leiding van schriftelijke vragen van het PSP-Kamerlid Willems. De vragen hadden betrekking op de wijze waarop de demonstranten zijn behandeld, die in de nacht van 13 op 14 juni vorig jaar zijn binnengedrongen op de vliegbasis Soesterberg. Ze werden om kwart over drie bijeenge bracht in een omheinde ruimte van 20 bij 4 meter van een oude schietbaan. De minister ontkent dat de arrestanten niet naar het toilet mochten. Uit een onderzoek is niet gebleken dat bewa kingspersoneel sexistische opmerkin gen heeft gemaakt. Het is juist dat de arrestanten in afwachting van de komst van de hulpofficier van justitie, die kort na vijf uur verscheen, zijn ge boeid. Het was daarbij volgens de mi nister niet relevant dt het om een vreedzame, geweldloze actie ging. De handboeien waren nodig om een rustig transport te verzekeren, om de veilig heid van het personeel van de basis te verzekeren en om te voorkomen dat voorwerpen, die geschikt zouden zijn voor inbeslagneming, zouden kunnen verdwijnen. Overigens zijn geen voorwerpen in be slag genomen. Verder heeft de officier van justitie te Utrecht wegen*" onvol doende bewijs afgezien van strafver volging van de gearresteerde betogers. m Een zaak van de politie èn u. Walet b.v. Postbus 171 -3760 AD Soest Telefoon 02155-177 97 7 cn8meia.s.: Op dinsdag 7 en woensdag 8 mei a.s. kunnen werknemers in de bouwnijver heid voor de laatste keer hun vakantie bonnen laten verzilveren door de afde ling Soest van de Bouw- en Houtbond FNV. Dat gebeurt in het Duivenzaaltje aan de Schrikslaan, beide dagen tussen 19.00 en 21.30 uur. Op 28 mei volgt - eveneens in het Duivenzaaltje de uit betaling van de opgebouwde rechten via het RechtenBeheerSysteem (RBS). Met ingang van 1 mei 1985 zal de va kantiebon in de bouwnijverheid tot het verleden behoren. Daarvoor in de plaats komt het nieuwe RechtenBeheerSysteem (RBS). Daarmee komt tevens een eind aan een geschiedenis van 55 jaar. In de Bouw-CAO van 1929/1930 werd voor het eerst een driedaagse vakan tie vastgelegd. Tegelijkertijd werd het vakantiebonnen systeem ingevoerd. Dit tiebonnensysteem ingevoerd. Dit stelsel was noodzakelijk om de vakan tierechten te waarborgen. Door dit stelsel werden de vakantierechten, die een werknemer in één jaar had, opgebouwd door alle werkgevers. En dat konden - en kunnen - er vele zijn. Losse dienstverbanden, wisseling van werkgever, was en is namelijk in de bouwnijverheid een veel voorkomend verschijnsel. Aanvankelijk diende het vakantiebon- ttensysteem slechts om het loonver- zuim over de vakantiedagen en de christelijke feestdagen te vergoeden. Later - met name na de Tweede We reldoorlog - is het vakantiebonnensys- teem ook een functie gaan vervullen bij de opbouw van pensioenrechten en bij de inning van een veelheid aan werkge verslasten. De administratie van een en ander werd toevertrouwd aan het Sociaal Fonds Bouwnijverheid. Bij de uitbetaling van de vakantierechten werden echter de plaatselijke afdelin gen van de vakbonden voor bouwwerk nemers ingeschakeld. Het yakantiebonnensysteem, dat in vele landen is nagevolgd, bleek de laat ste jaren zeer fraude gevoelig. On danks de grote zorgvuldigheid die werd betracht, ontstond er een illegale han del in vakantiebonnen en werden er herhaaldelijk valse bonnen in omloop gebracht. Vandaar dat er een nieuw, modern stelsel van beheer van vakantierechten werd ontworpen: het RechtenBeheer Systeem. Regelmatig maken werkgevers - in dit systeem - geld over naar het SFB ten behoeve van de vakantierechten van de bij hen in dienst zjnde werknemers. Iedere maand ontvangen de werkne mers daarvan een overzicht. De uitbe taling van de opgebouwde rechten vindt plaats bij de plaatselijke afdeling van de Bouw- en Houtbond FNV. Ook voor de ongeorganiseerde werkue- tp^rs. De afdeling Soest van de Bouw- en Houtbond FNV verwacht dat ca. 300 mensen hun laatste vakantiebonnen zullen komen inleveren. Sparen bij de Bondsspaarbank is nu extra aantrekkelijk. Iedereen die nu een spaarrekening bij ons opent, krijgt een welkomstpremie van f. 7,50 (minimale inleg f. 50,-). Deze premie ontvangt u trouwens ook als u ons opdracht geeft elke njaand een vast bedrag op een spaarrekening over te maken. Van huis uit is de Bondsspaarbank het ver- tróuwde spaaradres. Vraag informatie en een persoonlijk advies bij een Bondsspaarbank- kantoor bij u in dc umetsiopri sflosörvr bonusspaarbank Midden Noord en Oost Nederland spaarbank Soest: Van Weedestraat 5, Tel. 16600 - Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, Tel. 19525 - Soesterbergsestraat 32,Tel. 18016 - Tamboerijn 23, Tel. 23280. 12.00 uur Wielerwedstrijden Op het industrieterrein. 14.00-14.30 uur: Ontsteken van het bevrijdingsvuur (parkeerplaats winkelcentrum Welkomswoord door de burgemeester, ontsteken van het bevrijdings vuur, hijsen van de vlaggen, lossen van duiven en een optreden van P.V.O. 14.30-16.30uur:Dansmanifestatie (parkeerplaats winkelcentrum Jooegoslavische volksdansen, Soester Boerendansgroep, Squaredans groep, Turkse volksdansen, Indernationale volksdansen. Vendel- zwaaien. 14.30-17.00 uur: Sport en spel voor iedereen (grasveld voor De Borg) met: luchtkussen, kegelen, steltlopen, kussengevecht, ringsteken, hoe pelrace, boomstam werpen, enz. 14.30 uur:Fietspuzzelrit "Bevrijding". Start vanaf de Kinderboerderij Vedelaarpad 15.00-17.00 uur: Videofilms in De Borg. met o.a. "Het meisje met het rode haar." 15.00-16.00 uur: Gevarieerd dansprogramma voor jong en "oud" in de theaterzaal van De Borg. 15.00 uurSoester muziekgezelschap in de Vijverzaal van De Borg 15.00-16.30 uurStraatteken-festival straatweg voor De Borg i 19.30 uurPrijsuitreiking fietspuzzeltocht. 20.00-21.00 uurConcert P.V.O. 21.30-22.45 uur: Big Band met "Muziek van toen" (eventueel gelegen heid om te dansen Programma Vijverhof (Klarinet) Dit programma is uitsluitend bedoeld voor mensen die de oorlog hebben meegemaakt. In verband met de beperkte ruimte in de Vijverhof is het noodzakelijk dat belangstellenden zich in verbinding stellen met de Vij verhof. 15.00 uur:Ontvangst, dia-serie, expositie van de "Stichting Oud Soest". 15.30 uur: Engels volksdansen. Verhalen, gebeurtenissen en ervaringen uit de bezettingsjaren. 16.00 uur: Koffie en wittebrood (aangeboden door de Soester bakkers en slagerij Van Asch Wie heeft mijn ouders en zusje gekend, gesproken, gezien, kan iets over hen vertellen vóór of tijdens de oorlog óf heeft misschien nog stille getuigen in de vorm van brieven, foto's of iets dergelijks? Soesman Wa&s, 6-10-1910/2-2-1945. Marretje Waas-Druif, 26-4-1912/6-10-1944. Sonja Waas, 3-3-1936/6-10-1944. Allen geboren in Amsterdam, met als laatste woonadres aldaar rTugelaweg 120-1. Gedurende vermoedelijk augustus 1942 tot Kerstmis 1942 was mijn familie ondergedoken in Soest, naar alle waarschijnlijkheid aan de Veldweg. Door onbekende oorzaak is mijn familie op de Veldweg verdwe nen in de Kerstperiode van 1942 en via Westerbork in Auschwitz èn Midden-Europa omgekomen. Voorafgaande aan de periode augustus 1942 tot Kerstmis 1942 zou mijn familie mijzelf, Klara Waas, 18-5-1938, zich schuil hebben gehouden in hooibergen in Ederveen en daarna in Soest verzeild zijn geraakt. Met behulp van bijgaand afgedrukte foto van twee meisjes (het linker meisje is mijn zusje Sonja) heeft de illegaliteit met steun van de toen malige Soester politie voor mij op 13 augustus 1942 een onderduikadres gevonden in Baarn, waar ik tot 28 augustus 1946 verbleef. Ik heb daar mijn leven geheel aan te danken. Mijn lieve en dappere pleegouders, die gelukkig nog leven, wensen uit oprechte bescheidenheid niet in de publiciteit te komen. Ik respecteer dat, echter wel met spijt, want ere wie ere toekomt. Dat geldt ook voor de toenmalige Souster politie en de vele onbekende verzetsstrijders, die zich het lot der verschoppelingen hebben aangetrokken, met alle risico's van dien. Bijgaand ook de trouwfoto van mijn ouders. De kerkelijke inzegening vond plaats in de Synagoge in de Rapenburgerstraat in Amsterdam op 28 april 1935. Gaarne informatie naar: Klara van Scherpenseel-Waas, Berg 41A 5671 CB Nuenen, tel. 040-831668. Zaterdag j.1 vertrokken 20 jeugd- EHBO-ertjes met begeleiding in vijf personenauto's en de PAM, beschikbaar gesteld door het Rode Kruis Soest, naar Hedel om deel te nemen aan de Nationale Wedstrijd. Aan deze wedstrijd deden maar liefst 170 groepen, bestaande uit Jeugd A 11- 13 jaar). Jeugd B (13-16 jaar) en vol wassenen (vanaf 16 jaar) mee. Elke groep, bestaande uit drie personen, moest zowel 's morgens als 's middags 10 vragen beantwoorden en eert ongeval behandelen. De letsels die de groepen moesten be handelen waren zeer gecompliceerd. Zo kregen de A-groepen 's morgens een slachtoffer met een schaafwond aan de hand en de knie, en een met een ge broken onderbeen te behandelen, terwijl de B-groepen een slachtoffer met een gebroken sleutelbeen en een schaafwond aan het onderbeen, en een met een snijwond aan de hand en een verstuikte enkel moesten behandelen, 's Middags kregen de A-groepen een slachtoffer dat bewusteloos was en een schaafwond aan de kin had, en een die een gebroken onderarm en een wond aan de enkel moest laten behandelen, terwijl de B-groepen een slachtoffer met een open onderbeenbreuk en een dat bewusteloos was en een snijwond boven de wenkbrauw had, kregen te behandelen. Bij de A-jeugd werden Alette Verrips, Henriëtte Davelaar en Nicolette v. d. Heijden eerste, terwijl de twee andere groepen op de 22e resp. 25e plaats ein digden. w Zeer strak model v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Bij de b-jeugd eindigden Susan Rade- maker, Sander van Zweden en Alex- ander Kiezebrink op de derde plaats, terwijl de twee andere groepen op de 5e resp. 15e plaats eindigden. Voor deze zeer goede prestatie beloon de de EHBO Soest allen met panne koeken. Ons Uitbreidingsplan Ter gemeente-secretarie ligt gedurende 4 weken ter inzage het ontwer- uitbreidingsplan voor deze gemeente met bijbehoorende bebouwings voorschriften, alsmede 'n ontwerp-schadevergoedingsverordening. Bij het ontwerpen van dit uitbreidingsplan is men uitgegaan van de hoofdgedachte: het natuurschoon onaangetast te laten en geen industrie te bevorderen. De grootste schat van de gemeente toch, is blijkens de toelichtende beschrijving van het ontwerp, het natuurschoon, dat in alle vormen aanwezig is. Dit natuurschoon is de levensbron der ge meente. Voorts zijn er nog eenige belangrijke factoren, waarmede rekening dient gehouden te worden, zooais de gunstige ligging van de gemeente in het centrum van het land, en de rivier de Eem, die door de af dijking van de Zuiderzee grootere be teekenis kan krijgen. V erkeers wegen Ter ontlasting van het door de kom der gemeente gaande gedeelte van den Rijksweg is een verkeersweg ontworpen vanaf de Birkstraat, aan sluitende op den Lange Brinkweg. Deze weg geeft tevens via de Stads- houderslaan 'n goede verbinding met Baarn. Een tweetal ontworpen wegen ten Z.W. van de Beckeringhstraat. Laanstraat-Beukenlaan en Nieuweweg geven eeri goede verbinding buiten de bebouwde kom om, van den provincialen wèg/Baarn-De BlTt mét de'Birkstraat eenerzijds, en via de Bosstraat naar de Wieksloot anderzijds. Daar het gedeelte Banningstraat van de Batenburglaan tot de Rademakerstraat op den duur 'n winkelstraat zal worden, is de verkeersweg Soest-Soesterberg voor dit laatste gedeelte meer naar het Oosten omgelegd. Deze omleg ging had het voordeel, dat er nu gezorgd kon worden voor een minder gevaarlijke invloeiing in den Rijksweg, en dat het nieuwe gedeelte een profiel kon krijgen, dat beter voor het verkeer geschikt is. De bebouwing Er is gestreefd naar een landelijke bebouwing, die bij de streek past. In de dichtbebouwde gedeelten van Soestdijk, Soest en Soesterberg zijn winkelstraten met gesloten bebouwing opgenomen. In het uitbreidings plan zijn de weggedeelten, de soort van bebouwing, de onderlinge af standen der huizen en de rooilijnen verschillend naar den aard van de omgeving. Hierdoor is de mogelijkheid van een beter bebouwingsbeeld geschapen. Op de plaatsen waar de Rijkswegen door het dichtbebouwde gedeel te der gemeente gaan, kan niet worden toegelaten, dat auto's langen tijd langs de weg blijven staan. Op deze plaatsen wordt behoefte ge voeld aan een parkeerterrein in de onmiddellijk nabijheid van deze be woonde kernen. In Soesterberg is, direct achter het station van de tram, op een terrein, gelegen tusschen de Rademakerstraat en de Luitenant Koppenlaan, een parkeerplaats ontworpen. Bovendien is er daar, ten behoeve van het bezoek aan de vliegvelden, een parkeerterrein bij de Batenburglaan opgenomen..Daar de afstand niet groot is, is er geen bezwaar op bepaalde dagen het veld bij de Lt. Koppenlaan ook voor an dere doeleinden, bijv. kinderfeesten, te gebruiken. Behalve bij de scholen, worden op verschillende plaatsen in de gemeen te kinderspeelterreinen in het uitbreidingsplan opgenomen, o.a. bij de Schrikslaan, den Plasweg en den Kampweg. Er is behoefte aan een goed, permanent sportveld in de gemeente Soest. De bestaande velden zijn reeds nu te gering in aantal en veelal te klein van afmetingen. Bovendien is het behoud van de meeste niet zeker. Op de gronden, gelegen tusschen den Lazarusberg en de Schrikslaan is een groot sportterrein met sintelbaan geprojecteerd. Dit veld ligt eenigs- zins verdiept en met den uitkomende grond wordt rondom het veld een flauw talud gevormd voor de toeschouwers. Een voorbeeld van zulk een veld (zonder sintelbaan) is te zien in "Berg en Bosch" te Apeldoorn. Het bestaande sportterrein aan de Schrikslaan is behouden. Verder is een complex van sportvelden ontworpen nabij het industrieterrein bij de grens der gemeente Amersfoort, zulks ten behoeve van de toekom stige bewoners van het industriekwartier. Begraafplaatsen Tijdens het maken van het plan werd de nieuwe R.K. begraafplaats aan den Kostverlorenweg aangelegd. Deze is in het uitbreidingsplan opge nomen, met dien verstande, dat er op gerekend is, dat zij in de toekomst aanmerkelijk grooter zal moeten zijn, in verband met de gedachte be bouwingstoename en de vermeerdering van het aantal R.K. inwoners. De R.K. begraafplaats in Soesterberg wordt te klein geacht. Voor deze begraafplaats is dus ook een belangrijke uitbreiding in het plan opge nomen. Rioleering en gemeentereiniging Aan het vraagstuk der rioleering en reiniging zal in de naaste toekomst ernstige aandacht behooren te worden geschonken. Het zal blijken een moeilijk vraagstuk te zijn, wegens zijn technische problemen, maar niet minder wegens zijn financieele gevolgen voor de gemeente. Soest dijk en Soest moeten daarbij als een aaneengesloten geheel worden be schouwd, terwijl eventueel voor Soesterberg een afzonderlijk plan moet worden ontworpen. Voor den afvoer van huisvuil voor Soesterberg is te Soest een terrein ontworpen aan den Zwarteweg. Wat de rioleering in Soest en Soestdijk betreft, hierbij is uitgegaan van de gedachte, dat hiervoor in ieder geval een hoofdleiding langs den Rijksweg noodig zal zijn. In verband met de terreingesteldheid zal deze leiding naar twee zijden op afschot moeten liggen, zoodat een toekomstige rioleering min stens op twee plaatsen een uitmonding zal hebben. Daarbij is gedacht aan een stelstel van voorreiniging en loozing op de Eem. Industrie Voor industrie is een terrein aangewezen in het N.O. der gemeente. De ligging is gunstig aan water en dicht bij het emplacement Amers foort, waarmede het door een ontworpen spoorlijn is verbonden. Ook ten opzichte van de heersende windrichting is de ligging goed. Tegen de vestiging van lichte industrie (sigaren-, timmer-, ijsfabriek, enz.) in sommige woonwijken is geen bezwaar. Deze wijken worden aange duid met "Gemengde wijken". Industrie in Soesterberg dient niet te worden bevorderd. Vooral wan neer daarbij veel waterverbruik en dus ook afvoer daarvan noodzake lijk is, zullen industrieele inrichtingen groot bezwaar voor de omge ving opleveren en aanleiding zijn tot groote moeilijkheden voor de ge meente. De oprichting van fabrieken tusschen de woonwijken moet zooveel mogelijk worden voorkomen. Er zijn bedrijven, die niet veel bezwaar opleveren, b.v. sigarenfabriek, e.d., doch anders, zooals was- scherijen, ververijen en dergelijke inrichtingen, kunnen door hare over- bloedige hoeveelheid afvalwater zeer hinderlijk zijn in een woonwijk. Het beginsel om de vestiging van industrie niet te bevorderen, wordt blijkens de toelichtende beschrijving, toegejuicht, aangezien natuur schoon, zuivere lucht en rust levensfactoren voor deze gemeente zijn.

Soester Courant | 1985 | | pagina 7