1l GROEI BLOK SOIST IQJB I Vleesgroothandel leidt tot klachten omwonenden Route Landelijke Fietsdag vanuit Soest leidt o.a. naar Kasteel Groeneveld Vakantieweek in IJsselvliedt Animato krijgt bezoek van Musikverein Münster Opleiding tot accordeonist bij Animato Gemeentelijk inzameldepot aan de Schans voor huishoudelijk chemisch afval De Bevrijding RIAGG ten onrechte in kwaad daglicht Vrijwilligers Vakature Bank WOENSDAG 8 ME11985 SOESTER COURANT PAGINA 12 De tuinen van Paleis Het Loo nog even dit... WOE Ala Jeugdsoos in Carolusschool wordt gesloten Hongaarse dichteres eregaste tijdens dichtersdiner Directie zegt maatregelen toe tijdens hinderwetzitting Omwonenden van de Vleesgroothandel Soest b.v., gevestigd in een bedrijfs pand op de hoek Industrieweg-Vrijheids- weg, hebben vorige week tijdens de zitting in het kader van de hinderwet- aanvrage bezwaren geuit. Het bedrijf houdt zich bezig met de verwerking van vlees tot kant en klare produk- ten voor slagerijen en horecabedrij ven. Het is sinds begin dit jaar geves tigd in het pand van voorheen de koek- fabriek Doesburg. Een tiental omwonenden was naar de zitting gekomen om bezwaren in te dienen. Mr. W. Kuizinga vond dat de vergunning onvoldoende aangeeft wat er precies in het bedrijf gebeurt. Welke vleesverwerkende activiteiten worden er ontwikkeld en wat zijn pre cies de grondstoffen? Hij had op voorhand bezwaar tegen een worstmakerij of een rokerij vanwege de stankoverlast. De heer Kuizinga vond verder dat uit de stukken ook niet duidelijk blijkt wel ke apparaten, machines en motoren (behalve voor het vriezen) gebruikt worden. Hij wilde dit gebruik beperkt zien om te voorkomen dat omwonen den ook buiten werktijd eventuele last ondervinden van het geluid. Een eis is het regelmatig afvoeren van Stank en lawaai Een eis is het regelmatig afvoeren van bijvoorbeeld het verpakkingsmateri aal van het vlees. Momenteel wordt dit in containers be waard die onder een afdak in de buiten lucht staan. Begin april, toen het een paar dagen warmer was dan normaal, hebben de omwonenden kunnen vast stellen dat er sprake is van stankover last. Overigens bestaat de vrees dat de containers ongedierte aantrekken. Bij de omwonenden leeft ook de vrees voor geluidsoverlast door het opstarten van de motoren van de zware transport auto's, die bovendien ook voorzien zijn van koelmotoren. De heer Kuizinga wilde een regeling ter voorkoming van geluidsoverlast. Tenslotte constateer de hij dat het bedrijt al sinds begin van het jaar in werking is, dus zonder de vereiste vergunningen. Te lakoniek Mevrouw B. Rademaker-Beuken van de milieuverenigingen Soestdijk geen Stankwijk haakte hier direct op in. Ook zij had bezwaren tegen het feit dat het bedrijf al volop in werking is. Zij verweet het gemeentebestuur een te lakonieke houding ten opzichte van de omwonenden. Zij hield de in dieners van bezwaren voor, dat het verstandig is eisen te stellen aan het gemeentebestuur met betrekking tot de hinderwetaanvraag, omdat er re denen zijn het gemeentebestuur te wantrouwen gezien de ervaringen die zij in het verleden heeft opgedaan. Toezeggingen Tijdens de zitting deed de directie van het bedrijf de toezegging dat de compressoren op het dak, die voor de luchtafvoer zorgen, verplaatst zul len worden naar een plek waar ze geen of aanzienlijk minder overlast voor de omgeving opleveren. Ook toonde de directie zich bereid tot het aanbrengen van een zodanige af dichting rond de containers, dat de stankoverlast wordt beperkt of tot het verleden zal behoren. Deze maatrege len zullen in overleg met de gemeente worden getroffen. In het geval vracht wagens lang moeten blijven wachten, zullen de koelinstallaties ervan zoveel mogelijk op de electriteit in het bedrijf zelf worden aangesloten. Daardoor wordt voorkomen dat de lawaaimaken de dieselmotoren moeten blijven draaien. De heer J. Haas tenslotte vond de ter inzage gelegde stukken weinig zeg gend. Overigens constateerde hij een lakonieke houding van het gemeente bestuur ten opzichte van de omwonen den. Hij deed een beroep op de betrok kenen om zoveel mogelijk aan de bezwaren van de omwonenden tege moet te komen. Zoals reeds vorige week in deze krant werd vermeld organiseert de ANWB op 11 mei a.s. weer de Landelijke Fiets dag. Vanuit Soest kan men starten van af Restaurant 't Hoogje van 09.00 tot 13.00 uur. Afhankelijk van de weersgesteldheid verwacht de ANWB in het gehele land vanaf 163 opstapplaatsen meer dan een kwart miljoen deelnemers. Bij de organisatie van dit evenement kon de ANWB weer rekenen op de steun van vele enthousiaste medewerkers en de plaatselijke VVV's. De route vanuit Soest is ongeveer 34 km. lang en gaat via Birkhoven, Soestduinen, Pijnenburg, de Vuursche naar Kasteel Groeneveld. Het Is zeer zeker de moeite waard voor de deel nemers binnen een kijkje te gaan ne men. Zo is er een expositie te zien van de historie en restauratie van het kas teel. Zeer aktueel is ook een erg uitge breide tentoonstelling over Zure Regen. Op de zolder van het kasteel is een foto tentoonstelling ingericht over de "Frie se Dijk te Slachten". Tot slot is er nog de expositie "Platteland in Beeld", kuituur en landschap in de Beeldende Kunst. De deelnemersprijs voor dit evene ment is 3,- per persoon. Daarvoor ontvangt men een routebeschrijving. Er is geen wedstrijdelement aan ver bonden. Men kan er net zo lang over doen als men wil. Als men de route heeft uitgereden en voor 15.00 uur weer terug is op de vertrekpost ontvangt el ke deelnemer als herinnering een speld met een jaarhanger. De routebeschrij vingen kan men kopen bij de herinne- vingen kan men kopen bij de vertrek post op de dag zelf en in de voorver koop tijdens de openingsuren bij het VW-kantoor (tegenover het Gemeen tehuis Een deel van het inschrijfgeld wordt gebruikt om rekreatiemogelijkheden te scheppen voor diegenen die normaal gesproken nooit aan een dergelijke evenement kunnen deelnemen. Zo werd in 1984 een aangepaste kampeer auto voor gehandicapten aangeboden. Dit jaar zal nierdialyse apparatuur aan de Nierstichting worden geschon ken. De ANWB Landelijke Fietsdag: Een sportief en rekreatief evenement, dus: 11 mei hou 'm vrij! De afdeling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis organiseerde onlangs weer een vijfdaagse vakantie voor echtparen in huize IJsselvliedt, het vakantiehuis van het Rode Kruis in Wezep. Eén van de deelneemsters was mevrouw Sikkelbein uit Molen schot, die er een verslagje, speciaal voor de krant, van maakte. Zij schrijft: "Omstreeks kwart over tien stond de auto van het Rode Kruis Soest/Soester berg bij Molenschot om ons af te halen. Na de mooie tocht ging het naar IJssel vliedt. Daar aangekomen werden we door verschillende mensen begroet en met een heerlijk kopje koffie in de fraaie hulskamer gebracht, waar al velen aanwezig waren. De directeur van het tehuis verwelkomde allen met een kort woord en stelde de staf aan ons voor. Dinsdagmorgen maakten we een tocht per auto door de bossen van Nunspeet, Elburg en omgeving. We kwamen ook een wildscherm tegen, waardoor men het wild kan bekijken. De chauffeur vertelde ons over de oudheden van die plaatsen. Wij hebben allen volop geno ten. 's Avonds kwam mej. Lutgerink ons met haar mooie stem en harp op voor treffelijke wijze met dit alles een prachtige avond bezorgen. Zij zong o.m. Engelse en Nederlandse liederen. In de pauze werd verteld over het ontstaan van IJsselvliedt, wie er ge-, woond hebben, enz. Ook maakte men kennis met een Ame rikaanse ontbijt, wat erg prettig aan deed. Men behoefde niet om 9 uur aanwezig te zijn, dus: uitslapen. De directeur en zijn vrouw wisten de gasten op uitstekende wijze bezig te houden. Ook maakten we kennis met de Wilsummer Klompendansers, wat erg in de smaak viel, evenals de bus tochten en het winkelen in Zwolle. De heren vertrokken naar het dorpscafé de Zeven Heuvels om te biljarten. Ook de vrijwilligers namen een avond voor hun rekening, die in de smaak viel. De laatste avond werd opgeluisterd door een humorist, die de aanwezigen op prettige wijze bezighield. Het af scheidsdiner was het neusje van de zalm. In de eetkamer heerste een buitengewone gezelligheid en men liet ons van alles smaken. Allen die meege daan hebben om deze vijf dagen onver getelijk te maken werden bedankt. In IJsselvliedt, in IJsselvliedt, Daar voelt ieder zich thuis. Tot ziens zullen wij maar zeggen. Hopelijk tot 't volgend jaar. Mevrouw D. Sikkelbein Molenschot kCCOBBEO* Ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de Soester Arcordeonvereniging Ani mato komt van 16 tot en met 19 mei a.s. de Musikverein Münster naar Soest. Dit ge zelschap uit de buurt van Frankfurt be staat uit ongeveer zestig muzikanten. Hoogtepunt tijdens het bezoek is het jubi leumconcert dat door beide orkesten wordt gegeven op zaterdag 18 mei in de grote zaal van De Vijverhof, Overhees. De uitvoering begint om 20.00 uur. Kaarten kan men a vijf gulden vanaf heden krijgen bij de VW. Steenhoffstraat 9a, en de fam. Hilhorst. Plasweg 57 a. Verder ook 's avonds vanaf 19.30 uur aan de zaal. Vanzelfsprekend gaan de Duitse gas ten in gezelschap van de Animato-men- sen ook een bezoek brengen aan de Oude Ambachtenmarkt op donderdag 16 mei. Vrijdag 17 mei staat een bezoek aan Amsterdam en omgeving op het programma, terwijl zaterdagochtend 18 mei een rondleiding door Soest volgt. Bij de Regionale Muziekschool gaat in september het nieuwe cursusjaar van start. Tegen een gereduceerd tarief is het voor leden van Animato mogelijk om voor de cursus accordeonist opge leid te worden. Ook zij, die nog het accordeonspel willen leren, kunnen van deze vakbekwame opleiding ge bruik maken, door alsnog lid te worden van de Soester accordeonvereniging Animato. De opleiding is compleet met theorie en spel, om later zowel individueel te musiceren, als ook in vereni gingsverband het orkestspel te be oefenen. Voor gevorderden kan deze opleiding ook gelden als aanvulling op en verbetering van het musiceren in verenigingsverband bij Animato. Aanmelding dient te geschieden voor 22 juni a.s. op de repetitie-avond van het accordeonorkest van Animato dinsdag tussen 19.15 en 20.30 uur en woensdag tussen 19.30 en 20.30 uur in het repetitielokaal, R.K. basisschool De Wegwijzer, aan de Willaertstraat te Soest. Telefonische informatie is mogelijk bij mevrouw R. van Bedum Weegbreestraat 595 te Soest, tel. 12219. Inbraak in kelderbox Bij een inbraak in een kelderbox, in gebruik bij mevrouw A.V., heeft de on bekende dader een rode damesfiets en een groene jongensfiets buitgemaakt Hij kwam de box aan de Weegbree straat binnen door de deur in te trap pen. Particulieren kunnen vanaf 15 mei hun huishoudelijke chemische afvalstof fen en batterijen inleveren bij het ge meentelijk inzameldepot aan De Schans. Daarmee haakt de gemeente Soest ook in op de interprovinciale aktie om mogelijkheden te schapen dat particu lieren hun chemisch afval kwijt kun nen. Bij u thuis komen zonder dat u er wel licht bij stilstaat olie en/of chemische afvalstoffen vrij. Stoffen die zonder dat u zich bewust bent van de consequen ties niet op de juiste wijze worden ver wijderd. De kleine beetjes schadelijke stoffen komen veelal via gootsteen, toilet, goot of huisvuilzak toch in uw milieu terecht. Maar veel kleine beetjes maken een grote. Wordt per gezin maar 100 gram per jaar op een onjuiste manier verwijderd dan komen er toch 400.000 kg. aan milieu schadelijke afvalstoffen in het water of in de grond terecht. Water, bodem en lucht worden steeds meer vervuild. Water dat wij moeten drin ken, bodem waarop onze land- en tuin- bouwprodukten groeien en de lucht die wij inademen. Hierbij moeten wij ze ker aan de toekomst denken omdat ook onze kinderen straks recht hebben om in een schoon milieu te leven. Welnu, u kunt meehelpen om iets tegen deze schijnbaar kleine maar toch steeds doorgaande milieuvervuiling te doen. Het kost u geen geld alleen wat moeite om de bij u vrijkomende milieu-on vriendelijke stoffen op een andere dan voornoemde manier kwijt te raken. U verzamelt ze "gewoon in een bus, con tainer, blik of fles en geeft deze af bij het inzamelpunt voor chemische af valstoffen op de brengplaats voor grof huisvuil aan de Schans. De openings tijden van de brengplaats aan de Schans zijn: dinsdag 13.00 -18.00 uur donderdag 13.00 - 20.00 uur vrijdag 13.00 -18.00 uur zaterdag 10.00 -14.00 uur Natuurlijk niet alles bij elkaar en in een in goede staat zijnde bus, contai ner, blik of fles. Via het inzamelpunt in uw gemeente worden de chemische afvalstoffen verzameld, gebundeld en afgevoerd naar verwerkingsbedrij ven, die op milieuvriendelijke wijze de chemische afvalstoffen verwerken of vernietigen. Chemische afvalstoffen Wat wordt er onder chemische afval stoffen verstaan? Globaal kan worden gezegd dat het stoffen zijn die, ook wanneer kleine hoeveelheden van deze Gewonden bij aanrijdingen kDoordat haar zaterdag geen vrije doorgan werd verleend door de automo bilist J.S. uit Soest, werd de 18-jarige bromfietster Saskia H. uit Soest op de kruising Beukenlaan-Dalweg aangere den. Ze werd per ambulance met snij- wonden naar het ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. Toen de 18-jarige fietser R.B. uit Soest in de nacht van zaterdag op zondag op de Middelwijkstraat aan de overkant van de weg een bekende zag, reed hij zonder uit te kijken de hoofdrijbaan op. Daarbij werd hij ge schept door een auto, bestuurd door de 19-jarige R.D. uit Soest. De fietser werd met een hoofdwond per ambulance naar Zonnegloren gebracht. Omdat D. had gedronken, kreeg hij een rijverbod. Tentoonstelling '40 jaar bevrijding" in INFOrmatiecentrum In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum is tot en met vrijdag 17 mei een uittreksel van de landelijke tentoonstelling "40 jaar bevrijding" te zien. De tentoonstelling bestaat uit een serie van tien grote posters over de be vrijding. stoffen op onzorgvuldige wijze in het milieu terecht komen, een aantasting van het milieu kunnen veroorzaken. Daarom is het belangrijk dat deze stof fen niet via gootsteen, toilet, huishoud- afval of in de tuin of goot verwijderd worden. Om welke stoffen gaat het? Het gaat o.m. om Brandbare vloeistoffen (oplosmid delen) zoals wasbenzine, spiritus, terpetine, thinner, methanol, aceton, petroleum Vloeistoffen met chloorverbindingen zoals vlekkenwater, tri, tetra, chloro form, dichloorrethaan, methyleen- chloride; Afgewerkte olie van motoren, auto's, machines Niet meer gebruikte medicijnen Niet meer gebruikte bestrijdingsmid delen zoals onkruidverdelgers, in secticide Lege batterijen van horloges, foto toestellen, calculators, gehoorap paraten, flitsers, radio's, zaklan taarns e.d. Onklaar geraakte fixeer-, ontwikkel en stopbaden Beitende vloeistoffen zoals zuren, beitsen, logen, azijnzuur, accuzuur. en ontstoppingsmiddelen Verfresten en afbijtresten, beitsen, kwastenreiniger Alle giftige stoffen die u kwijt wilt, b.v. kwikthermometers, starters. Het inzamelpunt of depot De bovengenoemd^ chemische afval stoffen kunt u onder voorbehoud afge ven aan het inzamelpunt of depot van de gemeente Wat houdt het voorbehoud in? - Dat is niet alles bij elkaar in één bus doet. Afgezien dat er gevaarlijke che mische reacties kunnen ontstaan kan een dergelijke "hutspot" niet meer verwerkt worden. Dus per bovenge noemde categorie apart inzamelen. - Dat u uw chemische afvalstoffen in een goede en juiste verpakking af levert. Naast het feit dat de verpak king heel en solide moet zijn dienen de chemische afvalstoffen ook in de juiste verpakking te worden verpakt. Dus geen bijtende stoffen in een blik ken bus maar in een kunststof con tainer. Brandbare vloeistoffen liever niet in een kunststoffen container maar in een metalen bus. Andere inzamelplaatsen Naast het inzamelpunt of depot zijn er ander plaatsen waar u bepaalde che mische afvalstoffen kunt afgeven. Zo als b.v. - niet meer gebruikte medicijnen bij uw apotheek - afgewerkte olie bij uw garage - doka vloeistoffen (fixeer en ontwikke laar) bij uw fotohandelaar - lege batterijen kunt u bij bijna alle detailhandelaren inleveren, daarnaast op scholen en bejaardentehuizen. Bovengenoemde inzamelplaatsen le veren de ingezamelde chemische af valstoffen weer aan het inzamelpunt of depot in de gemeente of rechtstreeks aan een verwerkingsbedrijf af. Informatie Hebt u vragen over bepaalde chemische afvalstoffen, verpakking of hebt u geen mogelijkheden uw ingezamelde che mische afvalstoffen af te geven bel dan de gemeentereiniging tel. 02155- 93643. Vlam in de pan In het afgelopen weekeinde ontstond een klein brandje in de woning van de fami lie De H. aan de Citer, omdat de vlam in de pan sloeg. De gewaarschuwde brand weer hoefde echter niet op te treden. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Het Loo is door de eeuwen heen een be langrijke zomerresidentie geweest van de Oranjes. Voor de ingrijpende res tauratie van het gebouw en de tuinen heeft men ruim zeven jaar nodig gehad (1977-1984). De heer H. R. Barkhof, tuin- en landschapsarchitect van de ge meente Apeldoorn, zal op dinsdagavond 14 mei een lezing houden over de re constructie van de tuinen van Het Loo. De heer Barkhof is zeer nauw betrok ken geweest bij de voorbereidingen, het onderzoek en de uitvoering van de ze - voor Nederland unieke - reconstruc tie. Toen de regering in 1969 het besluit ha genomen Het Loo de bestemming van Rijksmuseum te geven, kon men met de plannen voor een grootscheepse restauratie beginnen. Ten aanzien van de tuinen besloot men deze zo volledig mogelijk én op his torisch verantwoorde wijze te re construeren. In de tijd dat Het Loo werd gebouwd (A 1685) beschouwde men huis en tuin als een éénheid; men sprak dan ook niet van een tuin, maar van "de Buytensael". Waarschijnlijk heeft men nergens in de tuinwereld bij een reconstructie ge bruik kunnen maken van zoveel ge gevens aan de hand van originele, 17e eeuwse tekeningen en beschrijvingen. Zo kon het historisch plantenbeeld worden samengesteld uit beschrijven worden samengesteld uit beschrijvin gen van de lijfarts van Willem III. De planten werden in die tijd niet - zoals nu - bekeken in grote groepen en bor ders, maar men plaatste de plant veel al solitair, óf in heel kleine groepjes, op grote afstand van elkaar. Hierdoor kwamen bijzonderheden beter tot zijn recht en werd zeldzaamheid van een plant benadrukt. Eind acht tiende, begin negentiende eeuw ont stond een nieuwe stroming in de tuin architectuur, die tot gevolg had dat de oorspronkelijke, formele tuin van Het L/do herschapen werd in een landschap pelijk park met grote boomgroepen en waterpartijen. De verdiept gelegen delen van de oude tuin werden volge stort met puin en zand Bijna 200 jaar later trof men bij de herstelwerkzaamheden funderingen en kanalen van de oorspronkelijke tuin, evenals een aantal opstaande randen en bodems van bassins hierdoor in goe de staat aan Paleis Het Loo is na de restauratie een prachtig voorbeeld van een laat 17e eeuws paleis met tuinen waarin de be zoeker het idee krijgt dat hij in het ver leden is terecht gekomen. Niet alle restauraties van oude pa leizen en paleistuinen verlopen zo suc cesvol als die van Het Loo. Bij het voor bereidend onderzoek heeft men ver schillende binnen- en buitenlandse tui nen bezocht, (o.a. Herrenhausen te Hannover en Versailles bij Parijs). Het dia-materiaal van de heer Barkhof zal duidelijk maken hoe men van begin af aan gebruik heeft gemaakt van el ders gemaakte fouten, teneinde deze bij Het Loo te vermijden. Een bezoek aan Het Loo is zeker de moeite waard: van 1 april tot l novem ber zijn gebouw en tuinen van 10.00 - 17.00 uur te bezichtigen. Ook op tweede Pinksterdag! irnn sia!rer Floor op de Ossendamweg moet hij onderge doken ziin ïweest Hy vertoonde zich op straat en werd niet als Jood her. doken zijn gewee&i. mj Amsterdamse Amstelveld waar hij in Srv^r,ög"nno" merK sigaren verhecht. L* Ope^l k^r waaer bijt^ stager iets verkrijgbaar waarvoor zich voor de deur van de Sagerij een groep mensen vormde. De heer Frenkel, de onderduiker lorede vooreen ordelijke opstelling, ieder op afstand achter elfcwr.Joen hij bij mij kwam waagde ik het hem bij zijn naam Frenkel" zei ik. Verbaasd keek hij mij aan en zei. Ik heet de Wit Dag Hij woeg^i^ctf 'i'^mets^zeggen wilde. En toen de oorlog voorbij was. belde hij bij mij aan en zei: "Ik ben weer Frenkel geworden. Hij was de oorlog levend doorgekomen, maar veel van zijn familie was omgekomen. strf^ Jeugdwerk Soesterberg wil naar het Dorpshuis Vanwege geluidsoverlast, brandonvei- ligheid, het ontbreken van een drank vergunning en onvoldoende sanitaire voorzieningen heeft het College van B. W. op last van brandweer en po litie besloten de jeugdsoos in de Caro lusschool te Soesterberg te sluiten. "Dat betekent dat veertig tot zestig jongeren in de leeftijd van 15 tot en met 19 jaar nu doelloos in Soesterberg rondlopen", schrijft secretaris J. Broe- re namens de Stichting Jeugdwerk aan B. W. Maatregelen om de soos weer te openen vergen een bedrag van acht a negen duizend gulden om aan de minimale eisen te voldoen. Aangezien de Carolusschool op de nominatie staat te zijner tijd gesloopt te worden, vindt de stichting Jeugd werk een dergelijk bedrag te besteden niet haalbaar. Het bestuur heeft nu besloten haar intrek te nemen in het Dorpshuis waar de oudere jeugd onder dak kan vinden, zoals al in 1983 door de Raad werd gesuggereerd. Dat betekent dat de Stichting Jeugd- werk een bestuurslid af moet vaardi gen in het Dorpshuisbestuur waar nog steeds een vacature is. Zodoende kan het Jeugdwerk inspraak krijgen in het Dorpshuisgebeuren Per 1 september aanstaande zal het oudere jeugdwerk zijn intrede doen in het Dorpshuis. Om de komende periode te overbruggen stelt het bestuur voor een werkcomit'e samen te stellen om de verhuizing voor te bereiden en de periode vanaf nu tot aan september organisatorisch te overbruggen Dat houdt in een aantal noodvoorzieningen in de Carolusschool en ontheffing aan vragen bij het gemeentebestuur. De gemeenteraad, het Stichtingsbe stuur Dorpshuis en het Verenigings- overleg Soesterberg zijn van het be sluit op de hoogte gesteld. In 'Soest erbij' van 30 april j.1. werd een schandelijke brief gepubliceerd. Deze brief, die o.m. een scherpe aanval doet op bijstandsvrouwen, was ondertekend door een leidinggevend functionaris van het RIAGG Oostelijk Utrecht. Naar nu blijkt betreft het een zaak van valsheid in geschrifte. De directie van het RIAGG heeft hiervan inmiddels aangifte gedaan bij de Soester politie. Noch de betreffende functionaris, de heer J. K. Brinkman, die rayonhoofd is in Soest, noch een andere RIAGG-medewerker heeft iets te maken met het opstellen en/of verzenden van de brief. Medewerkers, directie en bestuur distantiëren zich uiteraard volledig van de inhoud van de brief. De negatieve beeldvorming, die door dit voorval aanwijsbaar is ontstaan, wordt bijzonder betreurd. Naar de mening van de directie had dit ook voor komen kunnen worden. De groep Vrouwen in de Bijstand Soest heeft na melijk verzuimd om alvorens tot publikatie over te gaan het RIAGG er zelf over te horen. Het RIAGG hoopt uiteraard dat het bij deze ene treurige brief blijft. Een gewaarschuwd mens telt ook hier voor twee. Literaire happening in Kasteel Groeneveld De Hongaarse dichteres Erzsébet Kis- jókai uit Hilversum is eregaste tijdens het tweede dichtersdiner zes gangen op zaterdag 11 mei a.s. 's avonds om half acht in Kasteel Groeneveld te Baarn. Zij is Nederlandse geworden door haar huwelijk met de kanton rechter Mr. Andrè van Assendorp en publiceerde 48 boeken in het Hongaars, Nederlands, Engels, Frans en Duits. Zij ontving vele onderscheidingen waaronder een gouden medaille in de v.S. voor haar boek over Mary Stuart. Muzikaal wordt het dichtersdiner op geluisterd met luisterliedjes van en door de Vlaamse schilder-dichter Mar cel Rademakers uit Heverlee. Deze kunstenaar exposeert in de "Boomka mer" een aantal tekeningen waarvan hij zelf zegt: "De tekeningen van bo men en hun leefmilieu, van rotsen en zee, tonen wat het vertrekpunt is voor mijn schilderijen en pastels. Ik onder werp mij aan het onderwerp en laat mij er volledig door opslorpen. Ik word als het ware tak, lover, graniet, zee, lucht. In die zin word ik getekend." Zijn expositie wordt om half zes die zelfde dag geopend door Mr. Raoul M. de Puydt, redactiesecretaris van het literaire tijdschrift "'t KOFSCHIP". Om zes uur begint dan in de Hasselaer- zaal van het Kasteel een Literaire Sa lon waar Hollandse en Vlaamse Kof- schip-poëten voorlezen uit eigen werk. Als intermezzo zingt de Amersfoortse Krzseöet Ktsjofcai. sopraan Elize de Broekert liederen van Kurt Weii. Zij wordt op de vleugel be geleid door Huyb Doyer. De toegang is gratis. Voor het diner zijn nog maar enkele plaatsen te reserveren. Produktie en samenstelling van deze literaire happening: Jan Visser. Op ons verzoek aan vrijwilligers om ons schriftelijk hun mening te geven over hun ervaring met vrijwilligers werk volgt hier de tekst van een door ons ontvangen brief. Toen drie jaar geleden mijn zoon uit huis ging brak voor mij een periode van eenzaamheid aan. Veel verhalen die afleiding brachten hoorde ik niet meer. Omdat ik slecht ter been ben, kwam ik in een isolement terecht. Veel ervaringen met anderen uitwisselen kon ik hierdoor ook niet. Het werd tijd dat hier een einde aan kwam en dat ik meer contact met de buitenwereld kreeg. Na aandringen van vrienden stapte ik naar de Vrijwilligers Vakature Bank. Omdat ik door mijn handicap zeer weinig en zeer onregelmatig voor een werkgroep beschikbaar kon zijn, zocht ik een baan(tje) die aan mijn wensen voldeed. Het aanbod van de Vrijwilligers Vaka ture Bank is zo ruim gesorteerd dat ze voor mij ook iets hadden. Hoewel dit werk onbetaald is, had het zo'n po sitieve invloed op mijn leven en mijn contacten met anderen dat ik de Vrij willigers Vakature Bank nu, na 1U jaar nog steeds dankbaar ben. Het lijkt mij onwaarschijnlijk dat de Vrijwilligers Vakature Bank voor jou geen werk heeft. Een anonieme vrijwilligster Mensen met soortgelijke ervaringen die daar graag wat over willen schrij ven, of zij die meer informatie willen over vrijwilligerswerk kunnen kon- takt opnemen met de Vrijwilligers Va kature Bank, Steenhoffstraat 46. We zijn geopend op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 - 12.30 en 13.30 - 15.30 uur. Ons telefoonnummer is 12630. Voor onderstaande vakatures willen we uw aandacht vragen. In bejaardencentrum worden enke le vrijwilligers gevraagd in de functie van gastheer (evt. gastvrouw) (12/605). Voor het rondbrengen van maaltijden worden enkele vrijwilligers m/v ge vraagd. Men dient over een rijbewijs te beschikken. (12/609) Scoutinggroep zoekt enkele vrijwil ligers m/v ter begeleiding van een groep welpen en/of padvinders. In de vakan- (3/2r[enS functioneren als kampleider. Toneelgroep zoekt enkele mannelijke spelers, liefst met toneelervaring. (3/55). In werklozenprojekt dat 2e hands goe deren opknapt en verkoopt is plaats voor vrijwilliger m/v met belangstel ling voor en affiniteit met het werken niet stroom. Eventueel ook sanitair. (1/98). Vrijwilligersbedrijf in Amersfoort heeft plaats voor vrijwilligers m/v voor het verrichten van allerlei klusjes, zoals schilderwerk, timmerwerk, witten, tuinwerk enz. (1/103). Welke vrijwilliger m/v wil docent Ned. assisteren bij het geven van taalles aan Turkse en Marokkaanse werkne mers. (5/602). Dame gezocht om docent te assisteren ij het geven van naailessen aan bui tenlandse vrouwen. (5/603). "De out jaren he den en e om zelf hulp in gevalte dat een I geval t liggen e leefd. O meente kan vooi bij de men." Zo spral tieve Ra vrouw dracht bejaard' maakt brand et Een jaa gezwen) meente worden technisc ren. Er leven ge derzoek Het resi beid vai lende oi larmsys door mi gehandi met de 1 stellen.

Soester Courant | 1985 | | pagina 12