I'Met het oog op Hart je-Zuid'I Veel voordeel bij feestende Adama Dixielandorkest in 'Hartje - Zuid' Proef batterij-inzameling in Soest 'Geen blabla, maar echte voorlichting! WOENSDAG 8 ME11985 SOESTER COURANT PAGINA 15 Modieus jubileum in Hartje Zuid Swingende inluiding van Moederdag BADEN LICHAAMS- COSMETICA, OMDAT ZACHT HEID ZO BELANGRIJK IS... /ANCASTEI^ Parfumerie van Amerongen HARTJE-ZUID H.(Hemko) I. Streuper: Herenmode Adama heeft het 60-jarig jubileum niet stilletjes voorbij willen laten gaan. Dat zou natuurlijk ook niet verstandig zijn geweest. Wie een feest je heeft te vieren tracteert nu eenmaal en laat vrienden en bekenden volop ge nieten van kleur en fleur en vrolijk heid. Adama begon er al mee in 1925. Het is hem altijd goed gegaan. Door weer en wind, bij voor- en tegenspoed, in rustige tijden en als het in heel de wereld rumoerig was. Adama bleef o- vereind op de hoek van de Soesterberg- en de Galienkamppelsweg. ar zit voor het oog dan nu wel ene nk, maar ook daar heeft Adama i stevige vinger in de verkoop-pap. dere Soesters weten het vast nog wel: Adama heette vroeger anders, iyeirkocht ook al niet zo modern en flit send als vandaag de dag. Je kon er zelfs stugge, niet te verslijten blauwe $érkpakken passen. Het loont de njioeite even om te kijken naar al die vervlogen jaren. Waar meneer Ran 'ooit eindigde begon Adama, nu Senior, toen als broekje zijn modezaak. Samen met de heer Ten Berge onder de voor uitstrevende naam "Het Handels huis". Die bleef tot 1967. Daarna begon éigenlijk pas het Adama-tijdperk. Voor dames én voor heren, toen. Adama junior Nu kom je de jonge Adama in de zaak gen, omringd door vrouwelijk schoon en geassisteerd door een zeer ervaren de-man. De heer Adama van van- ag is de tijd van toen niet vergeten, "egin nu maar eens zoiets als mijn der ondernam. Vechten meneer, kei- i knokken voor een stuk marktaan- el. Gelukkig heeft Pa het gered. Men had veel durf en ondernemingsgeest. Dat heeft 'ie trouwens nóg hoor en we ïbverleggen dikwijls. Hij heeft het niet altijd gemakkelijk gehad. "Kijk." Adama slaat een oud plakboek open. rf'ze verkochten in die tijd van alles, als het maar met textiel van doen had en oet je die prijzen zien, dat hou' je niet oor mogelijk. Winst was een centen- kwestie Hier, jongensrijbroeken :acht- n-negentig centen! Het was dan wel in <pe uitverkoop, maar goed, tel uit je .vinst! Lange wollen kinderkousen 'wee-en-dertig cent per paar. Voor de orlog allemaal, zo rond 1933. Een "Heerenjas" had je al voor 1.90 en Dames-Gummi-Regenmantels kreeg je in de "Reuze-uitverkoop" voor 2,40. En dan stond er met koeien van letters boven "dat komt niet weder! Als mijn vader ooit grol gelijk heeft gehad dan was dat wel toen hij die tekst aan de krant opgaf." Adama bla dert nog wat door in zijn antieke klei nood en mijmert: "Over dertig jaar zit mijn zoon hier weer met mijn plakboek en lacht zich misschien suf om mijn veronderstelde marges. Wie weet roept hij dan: "Pa verkocht een heel pak voor maar zeshonderd gulden..." Want wie weet - en je moet er toch niet aan denken eigenlijk - prijken er op de prijskaartjes vier cijfers voor de komma, straks... Laten we dat niet hopen." Adama slaat zijn boeken maar weer dicht. Het gesprek zet zich voort met de blik gericht op vandaag en morgen. "Wat kan het de mensen schelen of we toen en toen verbouwd hebben - want dat hebben we vaak, weet u: dit is een gek pand hoor, opgetrokken en samen gesteld uit meer dan één winkeltje. We hebben de handen altijd vol gehad om de boel gtjed overzichtelijk in te delen. Maar nu ziet het er leuk uit, wat?" Adama kijkt trots in de rondte. Ja, het ziet er bijzonder leuk uit. Broer Frank "Frank is geen broer van me. Frank is een keten dames-zaken door heel Ne derland en ik ben een paar jaar gele den met ze in zee gegaan omdat ik vond dat je maar één ding tegelijk echt goed kunt doenóf je koopt louter damescon- fectie in, óf je doet dat uitsluitend voor de heren. Vooral dames-inkoop vergt enorm veel tijd vanwege het uitgebrei de en snel wisselende assortiment. Het is leuk werk, zeker, maar mijn hart ging toch altijd uit naar de herenmode. Daarom zijn we gaan samenwerxen met Frank en dat loopt prima. Ook de herenafdeling zit fiks in de lift. Ik ben blij dat ik dat toen gedaan heb. Nu kan ik mijn aandacht helemaal bij de heren houden en dat bevordert het evenwicht in maten en dessins. De mari<t is gril lig. Zo zit je vol met ruitenbroeken, maar voor je het weet is de vraag naar "effen" weer groter. Vraag me niet hoe dat komt. De communicatie is veel sneller tegenwoordig. Wat er gisteren in Parijs, Frankfurt of Londen wordt getoond is binnen een paar uur bekend in heel Europa. Onderschat daarbij vooral de t.v. niet. Je ziet letterlijk en figuurlijk wat er in de wereld met de mode aan de hand is. Bewust en onbewust heeft dat medium grote invloed op de modetrends. En niet al leen waar het kleding betreft. Het geldt voor auto's, voor brillen, voor schoe nen - die heb ik trouwens ook te koop - voor eigenlijk alles. Een goed specia lisme kan veel voor een zaak beteke nen." Het is meer dan duidelijk dat Adama de vinger goed aan de pols heeft. Dat maakt hem dan ook tot één van de goed gesorteerde herenmodezaken van Soest. Je hoeft voor een smaakvol pak en een goed ge adviseerde combinatie het dorp echt niet uit. De merken-rage is ook tot Adama doorgedrongen. "Je moet wel," verontschuldigt hij zich. "Ze vra gen er naar, ze willen Pringel of Kappa of en als je het niet hebt, gaan ze rechtsomkeert. Al heb je nog zulke leuke alternatieven. Vooral bij de jeugd speelt dat sterk." Adama heren mode is gen supersnelle boetiek voor de hippe jongere man. Noem Adama gerust een stijlvolle, moderne mode man, die je met charme en perfekte pasvorm van dienst kan zijn. Hij heeft wijd, strak, sportief, maar ook "sjiek" in huis. Sterk is hij in zijn maatvoering. G. J. Adama. Je stoot bij Adama niet snel je neus. De langere, kortere of dikkere man vindt er absoluut iets van zijn gading. En er zijn altijd leuke aanbiedingen. "Die traditionele uitverkoop van vroeger is over," legt Adama uit. "Je bent tegen woordig constant met aanbiedingen bezig. Het is een dure tijd en een voor deeltje is altijd lekker meegenomen. Al was ik het zelf..." Jubileum-aktie Adama Herenmode heeft ter gelegen heid van het 60-jarig jubileum een lu dieke "vakantie-aktie" op touw gezet. Twee maanden lang kunt u profiteren van de kans op duizend gulden vakan tiegeld! Wie er gedurende die twee maanden koopt krijgt een zonnig boek je mee, dat op een vliegticket lijkt. Er zit een kaart in met twintig vakjes, waarin u bij besteding van 25,- een stempeltje krijgt. Dat loopt snel op, want meestal besteed je een veelvoud van dat bedrag. Als de kaart vol is (500,-) betaalt Adama u kontant 25,- uit. De kaart doet tevens, op een num mer, automatisch mee aan een swiep- steek-loterij. Er zijn van tevoren drie nummers door Notaris Mr. H. H. Elferink getrokken en gedeponeerd. Die drie nummers winnen elk 1000,- extra vakantiegeld! Het maakt niet uit of de kaart dan vol is of niet. Iedereen heeft evenveel kans. Het boekje is trou wens toch al nooit weg, want het staat vol met gegevens waar u voor of tij dens de vakantie iets aan hebt. Er zit een uitgebreide "waar-je-aan-moet- denken-lijst" in als u gaat inpakken en de tijden en de golflengten van de we reldomroep staatn erin. Verder vindt u de gemiddelde temperaturen in de meeste Europese vakantielanden in het jubileumboekje van Adama. Alleen daarom al is het niet onverstandig het drukwerkje in handen te krijgen. Na de zomer Als de vakanties straks voorbij zijn kunt u opnieuw op Adama rekenen. In de herfst zal een tweede grote aktie van start gaan. De heer Adama wilde nog niet kwijt hoe die er uit gaat zien. Eerst deel één maar tot een goed einde bren gen, vindt hij, maar het ligt voor de hand dat de c<}>g?um£bt ook in najaar wel aan zijn voordeel-trekken zal komen. Wi$ zestig jaar bestaat moet dat goed laten merken. Adama nog even: "Ik heb een nieuwe slagzin, zet die er even bij. wil je?" We willen het: "Adama, voor alle herenmode". Proficiat, Adama, op naar de volgende zestig jaar! Het belooft weer een oergezellige za terdag te worden in "Hartje-Zuid", vanaf de Birk tot aan de Korte Ossen- dam. Aan de vooravond van Moeder dag zullen de HZ-ondernemers hun winkelende klanten namelijk een swin gend muziekprogramma aanbieden, dat voor tallozen ongetwijfeld mede aanleiding zal zijn om voor hun reeds geplande bezoek aan het winkelcen trum nog een paar uurtjes extra uit te trekken. Want het zal de bezoekers echt niet gemakkelijk vallen om voor tijdig afscheid te nemen van het zich "E8 Dixie Seven and One" noemende en uit 8 rasmuzikanten bestaande Di xielandorkest, dat op zaterdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur de lucht in "Hartje-Zuid" geheel en al zal vullen met zijn rijkgeschakeerde klanken en syncopische ritmen. Met "geheel en al vullen" wil gezegd zijn, dat de band er een beweeglijke show van gaat maken. Als een echt looporkest marcheert het van stoplicht tot stoplicht, op sommige plaatsen halt makend voor een demonstratie van zijn muzikale kunnen. En blijkens de er niet om liegende recensies van voorafgaande shows ligt het prestatie niveau erg hoog. Bandleider en trom pettist Rob Zijlstra (41) zit al vanaf zijn twaalfde jaar in de muziek. Als onderwijzer en hoofd van een school zit hem het leiding geven bovendien in het bloed. Om zich heen heeft hij 7 muzi kanten weten te groeperen die niet alleen het ensemble-spel beheersen, doch die tevens uitblinken in de impro visatiekunst, of dit nu op guitaar, banjo, drums, sax, klarinet, contrabas, schuif trombone, dan wel aan de piano is. Iedereen kan op zaterdag a.s. dus met de muziek mee of zijn danslust botvieren, wanneer de swingende rit mes onweerstaanbare kriebelingen in de kuitspieren mochten veroorzaken. Doch daarmee is de koek nog niet op. Charmante en in fleurige kledij gesto ken meisjes zullen uit rijkgevulde manden een geurig stukje zeep in hart vorm uitreiken aan HZ-zaken binnen tredende resp. verlatende dames. De aanbieding van dit Moederdag-pre sentje zal zowel in de morgenuren tussen 10 en 12 uur als 's middags tussen 14 en 16 uur geschieden. Het ziet er naar uit dat de organisatoren een herhaling van de muzikale show op zaterdag 15 juni, dus op de dag voor Vaderdag zullen doen plaatsvinden. Op die dag zullen de shoppende heren met een HZ-presentje, dat uiteraard van mannelijke aard zal zijn, verrast worden. Klankkleur, geur en fleur zijn zintuig lijke indrukken die door een hen bege leidend en omstralend zonnetje extra glans krijgen. Aangezien de zon zich dit voorjaar niet of nauwelijks heeft laten zien, wordt de kans steeds groter dat een weersverandering ten goede zal optreden. Hopelijk hebben de weergoden een zon- overgroten lle mei in hun bestem mingsplannen voor het jaar 1985 opge nomen, zodat voor alle winkelende vaders, kinderen, moeders en niet- moeders, de Dixielanders en de zeep- meisjes en "last but not least" voor alle actieve "Hartje-Zuid" winkeliers, die talloze speciale Moederdag-aan biedingen in petto hebben, een extra feestelijke dag weggelegd zal zijn. Vanaf 15 mei a.s. wordt in de gemeente Soest een proef genomen met het inza melen van batterijen. Het doel van de proef is om na te gaan hoe de inzame ling van batterijen het beste kan ge schieden. "Daarbij wordt gelet op met welke inzamelmiddelen en hoe georganiseerd. Voor het welslagen van de proef is het gewenst een betrouw baar inzicht te krijgen in het batterij- verbruik in de gemeente, zowel naar soort als naar aantal. Daarom heeft de gemeente de hulp ingeroepen van de bedrijven die batterijen verkopen en de scholen. Zoals men weet bevat een aantal soorten batterijen schadelijke metalen (cadmium en kwik). Voor zover ze in het Kompostbedrijf terecht komen, wordt een belangrijk deel mechanisch verwijderd. Van de batterijen die niet verwijderd worden, komt een deel uit eindelijk in de kompost terecht, waar door het cadmium- en zinkgehalte van de kompost hoger is dan wenselijk geacht wordt. Het is daarom van groot belang te onderzoeken welk effect een batterij-inzameling heeft op de kwaliteit van het kompost. De basisscholen hebben nu van de ge meente een brief gekregen waarin hun medewerking gevraagd wordt om de leerlingen te stimuleren mee te doen aan de inzameling van batterijen. Een speciaal samengesteld lespakket is te vens bijgesloten. Daarnaast heeft de firma Varta voor elke school een bat terijbouwpakket beschikbaar gesteld. Met de 5e en 6e klas kan met behulp van dat pakket een echte batterij wor den gemaakt, waardoor tevens inzicht wordt verkregen in de werking van bat terijen. Het is de bedoeling dat de leer lingen lege en niet meer gebruikte bat terijen meenemen naar school en ze daar in een speciale ter beschikking gestelde ton doen. Deze wordt vervolgens regelmatig door de ge meentereiniging geleegd. De bedrijven waar men batterijen kan kopen zijn ook met een brief door de ge meente benaderd. Zij hebben het ver zoek gekregen of in hun bedrijf een spe ciaal tonnetje geplaatst kan worden, waar de bevolking hun oude batterijen in kan doen. Maandelijks zal ook hier de gemeentereiniging de tonnetjes le gen. Bij het Kompostbedrijf aan de Maat- weg zal ook nagegaan worden hoeveel batterijen daar via de huisvuilinzame- ling binnenkomen. De gemeente heeft onlangs een princi pe toezegging gekregen voor subsidië ring van een batterij-inzameldepot. De inzamelingsproef duurt één jaar waarna evaluatie volgt. Inzameldepot Aan De Schans is op 15 mei een inza meldepot ingericht waar particulieren hun huishoudelijke chemische afval stoffen kunnen inleveren. Naast Soest kan dat met ingang van die datum in nagenoeg alle gemeenten. Vanaf die datum start namelijk ook de interpro vinciale voorlichtingsactie "kleine hoeveelheden chemisch afval". Onder de titel "Max Milieu - Schadelijke stof fen: Houdt ze apart" wordt in de pers en op de radio, hieraan aandacht be steed. Vanaf die datum zullen er op nog nader bekend te maken adressen - in elk geval het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum - informatiepakketten gratis gereed liggen. Deze zijn speci fiek gericht op particuliere huishou dens, bedrijven en voortgezet onder wijs. LANCASTER Bad en lichammsverzorging geeft u vitale frisheid, die u de gehele dag behoudt. (H. I. Streuper) Soesterbergsestraat 55 Tel. 02155-12639 'O®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®©®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Aflevering 14: Drogisterij/Parfumerie Van Amerongen, Soesterbergsestraat 55. "Want het gaat natuurlijk niet aan om na het uitspreken van enige tover spreuken, een flesje of potje over de toonbank te schuiven en vervolgens met een opgewekt gemoed de kassa te laten rinkelen. Abacadabra en potjes latijn mogen niet aan de basis van een transactie staan. Laten we er even van uitgaan dat een cliënte, na het geduldig aanhoren van semi-wetenschappelijke frasen, tot de aankoop van een bepaald verzorgingsartikel besluit. Nemen wij tevens aan dat het aangekochte pro duct goede kwalitatieve eigenschappen bezit. Gaat die koopster dan tevreden de deur uit? Nee immers! Zij heft wél een goed artikel in handen, maar weet zij dat ook echt, met een hoofd dat nog nagonst van nietszeggende afkortingen en onvertaalde volzinnen.' Nogmaals, nee immers! Er blijft wat onzerkerheid hangen, die in twijfel overgaat. Het daarop volgende onbe hagen gaat over in ontevredenheid en dan kun je het verder wel schudden. Want wat is er overgebleven van al die dure prietpraat? De betaalde prijs van vijf, tien of vijftig gulden. En dat is foute boel! Maar mevrouw heeft toch een goed product gekocht? "Uiteraard, maar mevrouw denkt alleen nog maar aan de prijs. En dat betekent dat mevrouw niet tevreden is. En dat is foute boel Hemko Streuper, de blozende, nog aan de goede kant van de vijftig zittende en ogende eigenaar van Drog./Parf. Van Amerongen, haalt na deze lange inlei ding even diep adem, doch voordat hij zijn betoog kan voortzetten, komt zijn charmante echtgenote annex compag non Bea Streuper, tussen twee deurbel signalen door, binnenwippen om koffie plus toebehoren te serveren. Haar koffie is gedoemd om koud te worden, net zo als het gesprek voorbestemd zal zijn om langdurig te worden, wan' de bel blijft met een zodanige frequentie klantenbezoek aankondigen, dat de heer Streuper zijn gedachtenstroom voortdurend voor hulpverleningsacties moet onderbreken. Okay, we weten nu hoe het dus niet moet. Hoe moet het dan wel? "Ach, de oplossirtg is nog al eenvoudig. Boerhaa- ve's deVies "simplex sigillum veri" is in zijn vertaling "eenvoud is het ken merk van het ware" immers ook veel begrijpelijker. Dus doe gewoon, dan doe je al gek genoeg. Kijk, de mensen komen bij ons met gemakkelijke, min der gemakkelijke, doch vaak ook ui terst lastige vragen. En dan is het zaak om niet te vervallen in de tentoon spreiding van je vakkennis door het ge bruik van dure woorden, doch om je weetje aan te wenden voor het geven van eenvoudige en daardoor begrijpe lijke aantwoorden." Dat lijkt me niet eenzoudig! "Een leuk aangevertje! Nee, dat is het ook niet. Eenvoud is moeilijk, Maar je kunt het aanleren. Er. het grappige is, zo werkt het ten minste bij mij. dat de eenvoud die je in het hanteren van je kennis betracht, groter wordt naarmate die kennis zich uitbreidt." Lancaster Hoe wordt die kennis groter? "Wel, door bij de les te blijven. En dat bete kent veel lezen, goed luisteren naar wat klanten je te vertellen hebben, rondkijken in het buitenland op beur zen en in de zaken van je vakgenoten en door het volgen van de belangwek kende cursussen, die de fabrieken en de bedrijven waarvan je de producten verkoopt bij herhaling organiseren. Bij toerbeurt, want we kunnen natuurlijk niet tegelijk weg van de zaak, zijn we recentelijk bijvoorbeeld meerdere dagen in Venlo geweest voor het volgen van een bijscholingscursus, die geor ganiseerd werd door Lancaster." Lan caster? Dat was toch een van de meest legendarische vliegtuigen uit de 2e we reldoorlog? ''inderdaad, en het grappige is dat het inmiddels ook al le gendarisch geworden en op zijn Frans uitgesproken parfum- en cosmetica merk Lancaster, waarvan wij de ex clusieve verkooprechten bezitten, zijn tenaamstelling aan dat beroemde vliegtuig te danken heeft. De toenma lige piloot, die zijn bommenlast met een Lancaster naar het vijandelijke doel vloog, is de hedendaagse eigenaar van de in Monaco gevestigde en gelijk namige fabriek. Na de oorlog is hij che mie gaan studeren en daarna heeft hij zich toegelegd op de vervaardiging van parfums en cosmetica. Zijn verfijnde creaties oogstten zóveel succes, dat hij zelfs hofleverancier van de Monagas- kische prinsessen werd. Het naams- verband is dus duidelijk, maar ook in overdrachtelijke zin is er een treffende gelijkenis: de Lancaster bommenwer per vloog in hoger sferen, degene die Lancaster produkten gebruikt voelt zich in de wolken." Onderwijzer? Wees nou wijzer! Zullen we even op de grond terug keren? Wat is er-zo al gebeurd in de le vens van Bea en Hemko Strèuper voor dat zij in Soest neerstreken? Altijd al drogist/parfumeur willen worden? "Welnee, 't lijkt er niet op. De omstan digheden zijn bepalend geweest, maar voor het zover was... Ik ben in Sappemeer geboren als zoon van een keihard werkende, doch niettemin wei nig verdienende groentekweker. Na een nog ouderwetse en gedegen 4-jari- ge MULO-opleiding in Hoogezand stond ik voor de vraag: en wat nu? Na een afvalwedstrijd bleef het onderwij- zersberoep over. hetgeen inhield dat ik aan de kweekschool in Groningen ging studeren. Na twee jaar was ik er achter dat ik geen onderwijzer wilde worden. Ik kon het mezelf niet aandoen en (lachend) ik voelde bij intuïtie dat ik het in de toe komst de kindertjes ook niet zou kun nen aandoen. Toch ben ik blij de kweekschool bezocht te hebben, want daar studeerde ook een meisje genaamd Bea en (opnieuw lachend) in de school des levens zijn we, zonder ooit uitgestudeerd te raken, tot op de dag van vandaag samen blijven door leren. Overigens is Bea, met haar ho- gerelQ, wél onderwijzeres geworden. In die kwaliteit heeft zij eerst in Ma- rum Gr.en later in Eindhoven, waar heen zij mij gevolgd was, les gegeven. Doch voordat het zover was, had ik al enige bazen versleten in Groningen en Hoogezand en diploma's van de Han delsavondschool en voor boekhouden (P.D. en M.B.A.) op zak. Ik snakte naar verandering, solliciteerde bij Phi lips Eindhoven en werd binnen de kort ste keren aangenomen. Het bedrijf ging in die tijd met een nieuw reken centrum van start, de computer was in opmars en ik heb enige tijd in de optocht meegelopen. We woonden eerst gescheiden van elkaar op kamers, die prompt opgezegd werden wanneer je een kwartiertje langer bleef dan de hospita verordonneerd had. Toen een collega van mij verhuisde, hadden we geluk als nieuwe onderhuurders van een piepklein woongedeelte geaccep teerd te worden. We kwamen meteen in een stroomversnelling terecht, want we trouwden kort daarna en 10 maan den later diende zich reeds een nieuwe wereldburgeres aan." Computertempo Hoe werd de overgang van Noord- naar Zuid-Nederland en daarbij ook nog die van plattelandsgemeente naar de grootstad ervaren? "Heel prettig, on danks de reuzegrote verschillen in leef wijze. De televisiekijkende wereld wijze lichtstadkindertjes waren even aanhankelijk tot hun "juf" als de nog in een klein wereldje levende dorps- kindertjes uit het hoge Noorden. Ook onder de volwassen Zuiderlingen hebben we ons altijd thuis gevoeld en (smakelend lachend), onze tongval heeft er evenmin onder geleden. "We hebben nu al een hele story gehad, maar we zijn nog steeds niet aangeland bij de drogisten Bea en Hemko. Hoe gaan we verder? "Nou, in computer tempo dan maar! Na 2 jaar konden we in aanmerking komen voor een nieuw bouwhuis in Geldrop. WE pakten de ge legenheid met beide handen aan. Het gezin groeide van 3 naar 4 (meisje) en van 4 naar 5 jongen personen. Als ego tripper begon me het meelopen in de Philips-massas toch te benauwen. Ik solliciteerde weer eens en ja hoor, na een opleiding van 3 maanden in West- Duitsland was ik vertegenwoordiger van een groot Amerikaans bedrijf op het gebied van lijmen, kleefstoffen en voegvullingsmaterialen, alsmede ma chines voor het aanbrengen en verer ken van deze producten en bezocht ik in Nederland boven de rivieren architec ten, bouwondernemers en staalcon structeurs. We verhuisden, zij het met enige tegen zin, naar Woudenberg. Ik noteerde leuke opdrachten, die vaak in de ton nen liepen en voelde me aardig happy. Na 2 jaar kwam het telegram, dat het einde inluidde. Met een Amerikaanse pennestreek werd het lot van de Neder landse verkooporganisatie bezegeld. Dank zij een ijzersterk arbeidscontract had ik recht op een half jaar slaris en dat werd ook netjes aan mij uitbetaald. En nu komen we zo langzamerhand in de buurt van "De Vergulde Gaper". Opnieuw studeren Zes maanden salaris in handen en de wetenschap dat solliciteren altijd een baan heeft opgeleverd. Is het dan niet verleidelijk om eens uitgebreid met de 3 kinderen op vakantie te gaan? "Inderdaad, maar het gezonde ver stand heeft het gewonnen. Gezamen lijke "brainstorming" leidde tot het be sluit om een gooi te doen naar het zelf standige ondernemerschap, dat mij altijd al voor ogen had gestaan. We wisten iets van het drogistenvak af, want Bea's ouders hadden een zaak in Leek, waar we te hooi en te gras wel eens een handje meehielpen. Beiden vonden we dat métier leuk en beiden stortten we ons vervolgens als gekken op de studie. Ondertussen loerden we op een kans. De gouden tip kwam uit eindelijk uit Veendam, waar een nieuw winkelcentrum zou verrijzen. In het bestemmingsplan was ruimte voor onze branche. We wierpen ons met alle macht op deze mogelijkheid en wisten, ondanks het feit dat we nog niet afge studeerd waren, met het begrip en de steun van vele instanties een vesti gingsvergunning te bemachtigen. Na de gereedkoming van het prachtige centrum werd een periode van 16 jaar keihard werken in de zaak en prettig wonen in en buiten Veendam ingeluid." Specialisatie en optimale bevoorrading Waarom werd die periode vorig jaar uitgeluid?" Op grond van de ontwikke lingen in onze branche. Het discount gevaar dreigde al enige tijd en door de vestiging van een tweede zaak (in Stadskanaalhoopten we het commer ciële geweld te kunnen keren. Lang verhaal kort, dat is niet gelukt. We hebben de bakens moeten verzetten en zitten nu in Soest, omdat wij hier goede mogelijkheden aanwezig achten voor een gespecialiseerd en optimaal be voorraad bedrijf als het onze. De Soester- en regioklanten beginnen ons gezicht dat ik, onder verwijzing naar het begin van ons gesprek, uit de ele menten "perfecte vakkennis", "een voudige en heldere advisering" en "vriendelijkheid" zou willen boetse ren, reeds te herkennen en dat vormt voor ons een stimulans om op de inge slagen weg voort te gaan. Wij zullen ons in het bijzonder blijven toeleggen op de verbetering en de uitbreiding van ons assortiment cosmetica en parfu merieën, dat nu reeds zeer omvangrijk mag worden genoemd en naast onze exclusiviteiten Lancaster, Etienne Aigner en Balmain, topmerken zoals Chanel, Arden, Nina Ricci en Rubin- stein, om er maar enkele te noemen, omvat. Doch onze aandacht zal ook gericht blijven en verder toegespitst worden op de farmaceutische sector, hetgeen betekent dat specialités en geneesmid delen in een breed en gevarieerd aanbod op de plank zullen liggen. Wel haast overbodig om te vermelden dat hetzelfde geldt voor de echte drogis terij-artikelen." 'Pour Vous Madame" en Moederdag "Laat ik ook niet verzuimen trots mel ding te maken van onze deelneming in de stijlvolle club "Pour Vous Madame". Samen met circa 150 andere Nederlandse Parfumerie-Spe ciaalzaken geven wij 6 a 7 keer per jaar een zeer verzorgd boekwerkje uit, dat volstaat met belangwekkende artikelen en waardevolle tips over huidverzorging, mode, reizen etc. en dat iedere keer opnieuw vele aanbie dingen tegen extra voordelige prijzen vermeldt. De prijs van 17,50 per jaar voor het lidmaatschap van deze club, dat recht geeft op de tweemaandelijkse uitgave en de voordelige aanbiedingen, bedraagt bij entree minder dan het aangeboden welkomstgeschenk, een kostelijk flesje eau de toilette van Guerlain. Leuk cadeautje voor Moe derdag. Natuurlijk niet het enige. Daarnaast hebben we nog wel een paar honderd ideetjes voor de kinderen die iets voor mama zoeken, voor de vaders die een advies willen hebben, voor de moeders die aan moeder willen den ken, kortom voor iedereen die nog in het gelukkige bezit is van een moe der." De naam Van Amerongen blijft be staan? "Dat is juist. We zouden het im mers eenvoudig houden Geen twijfel mogelijk! Bea en Hemko Streuper, sympathiek echtpaar, onaf scheidelijk in het werk en in de school des levens, zullen in de drogiste rij/parfumerie in "Hartje-Zuid" het vertrouwen en de trouw van vele, vele klanten weten te winnen. Dankzij hun perfecte vakkennis, hun vriendelijk heid en hun eenvoudige en goede advie zen. Zonder blabla

Soester Courant | 1985 | | pagina 15