d'OudeEnghe gemeentelijke hulde voor mevrouw Bodewes 25 jaar koffie) Vrijwilligers gevraagd bij Volkspetitionnement tegen kruisraketten Soest trekt 100.000 uit voor werkgelegenheid BARBECUE-PARTY Wethouder Menne betreurt onevenredige spreiding buitenlandse leerlingen Provincie doet moeilijk over nieuwbouw politiebureau PSP-Soest opheldering over militari sering Soest Zware CDA-delegatie vrijdag a.s. op werkbezoek Film van de week Meningen van lezers pag i ma 1 WOENSDAG 8 MEI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 19 LI PS eksl f551 Organisatie in Soest komt op gang STRAK EN STRALEND P. Stalenhoef 1 autoschade A.s. Hemelvaartdag 16 mei I.v.m. nota militaire terreinen g|fe 5>ILV SILVER STAR VIDEO Gorky Park 'Switch' in Willem 1 31e Nationale Volleybaltoernooi van SVV op hockeyvelden Lintjesregen Reserve gepasseerd Kinderboerderij Hygiëne I ;t met spatial ge- tnderzoeker, 50 20 teletekstpag. 15- tona f ^A.O\0 241 met kor \f\ Adv.pr bil ons" «ÜPS'R ECOBDEB ,5330. lnge°- nictofoon. Ndv.PÏÏ.0 «EUKENMA- C1 voor snïj- n,snipperen i. 200W. mo- ir. 136.- 12 KOPS ;etter 3265 met Iplaat. LINEX ihoud van eiiige re- staat en r. Nu ex it geprijsd: 3IJ ONS: TBRUSH/ HP442S e borstel. >95 )OM- mpel Namens het gemeentebestuur kwam Wethouder drs. J. Th. Oudemans vori ge week donderdag in de brandweerlui- lerne mevrouw J. Bodewes-Wanzing feliciteren in verband met het feit dat «ij al 25 jaar de koffie verzorgt bij gemeentewerken. Hiervoor werd haar als dank een receptie aangeboden, die een afwijkend karakter had: in plaats van toespraken een cabaretprogram- ma. De jubilaresse werd toegesproken door trecteur ir. S. H. Brunekreef. Vooral lok uit de grote opkomst van oud-me- té'werkers bleek, ze zei hij, de waar dering voor het werk van mevrouw odewes. Zij heeft in de afgelopen 25 jaar heel wat meegemaakt bij gemeen tewerken, waar sindsdien veel is ver- Tiderd. Volgens de heer Brunekreef is me- ouw Bodewes zeer precies. De men iën hebben hun eigen kopje, soms zelf een eigen lepeltje. Als dit zoek is, pro beert ze van alles om het weer terug te yinden. Mevrouw Bodewes is zeer ge- Jttefd binnen het gemeentelijk appa raat, aldus de directeur van gemeente werken, niet in de laatste plaats door haar rustige wijze van omgaan met de wiensen. "U bent een bindende factor binnen ons bedrijf. Dat is heel wat waard", aldus de heer Brunekreef. Hij bood mevrouw Bodewes een bestek aan met daarin handgegraveerd het wapen van Soest en de datum van het jubileum. Namens het gemeentebe stuur bood hij ook nog de gebruikelijke Foto: Goos van der Wilt Directeur Brunekreef overhandigde mevrouw Bodewes het geschenk na mens het gemeentebestuur. envelop met inhoud aan. Daarna volg- cadeautje voor mevrouw Bodewes de een cabaretprogramma, waarbij aanbracht dat betrekking had op de elk van de afdelingen op een bord een afdeling. Omstreeks 1 november zal de Neder landse regering een definitieve beslis sing nemen over de plaatsing van de 48 kruisraketten die ons land krachtens het zgn. "Dubbelbesluit" zijn toebe deeld als bijdrage in de uitbreiding van de NAVO-kernmacht met 572 middel- lange-afstandsraketten. Bijna alles wijst erop dat de regering van plan is haar voornemen door te voeren, tegen de wil van de meerderheid van de bevolking in, zoals betrouwbare opinie- onderzoeken sedert jaar en dag hebben aangetoond. De organisaties die samenwerken in het Komitee Kruisraketten Nee (orga nisator van de grote demonstraties in Amsterdam en Den Haag, die hon derdduizenden op de been brachten) willen in het komende najaar een uiterste poging doen om te voorkomen dat de regering dit in hun ogen heil loze voornemen zal uitvoeren. Daar voor is het nodig dat inderdaad alle inwoners van Nederland, mannen en vrouwen, jong en oud, die het met de plaatsing van de kruisraketten niet eens zijn, dat één keer ook daadwerke lijk laten merken. Daartoe is het KKN begonnen "met de "voorbereidingen van een Volkspetitionnement, dat in de maanden september en oktober wordt georganiseerd. Elke inwoner van Ne derland krijgt dan de kans zijn of haar handtekening te zetten onder de vol gende tekst: "Ik keer mij tegen de kernbewapening. U zult rond 1 november een besluit nemen over de plaatsing van kruisra ketten op Nederlands grondgebied. Ik verzoek u dan van plaatsing af te zien." In oktober zullen alle handtekeningen aan de regering worden aangeboden. Ook in Soest "Ook in Soest zal het Volkspetitionne ment worden gehouden. De inwoners ontvangen begin september de kaarten waarop de handtekeningen kunnen worden ingevuld. Van belang is echter dat zoveel mogelijk handtekeningen ook op de goede plaats terecht komen. Dat vereist een groot opgezette organi satie, omdat waarschijnlijk een groot deel van de kaarten bij de mensen thuis moet worden opgehaald. Het Vredesplatform Soest - waarin diverse Soester organisaties, politeke partijen en vredesgroepen samenwer ken - heeft de organisatie van deze zoveel mogelijk huis-aan-huis uit te voeren ophaalaktie op zich genomen. Zoals het er thans uitziet zal dat gebeuren in de vooravonden van de dat gebeuren in de vooravonden van de beide eerste weken van september. Het is aannemelijk dat Soest zich in de opinie-onderzoeken niet bijzonder on derscheidt van de rest van Neder land. Dat houdt in dat ook in onze gemeente een meerderheid gevonden zou moeten kunnen worden, die zich tegen de plaatsing van de kruisraket ten in ons land uitspreekt. Peilingen wijzen uit dat ook onder de aanhangers van CDA en WD grote groepen tegen standers van plaatsing zijn; voor de WD geldt een percentage van ca. 33, voor het CDA van ruim 50. Met nadruk wordt erop gewezen dat de ondertekening van het Volkspe titionnement geen afkeuring van het regeringsbeleid op andere terreinen inhoudt. Politieke twistpunten buiten de beslissing over de kruisraketten zijn niet aan de-orde. De organisatoren van het Volkspetitionnement rekenen er dan ook op dat in dit geval ook de tegenstanders van plaatsing binnen de partijen die overigens het regeringsbe leid steunen in groten getale bereid zullen zijn hun handtekening onder het Volkspetitionnement te plaatsen. Dringend beroep Uiteraard vereist de organisatie van de huis-aan-huis uit te voeren ophaal aktie heel veel menskracht. Om de aktie te doen slagen doet het Vredes platform Soest dan ook een dringend beroep op iedereen die zich voor het succes ervan wil inzetten en daar in de eerste weken van september tijd voor wil vrij maken. Op die manier zullen wellicht zo min mogelijk handteke ningen worden gemist. Wil de aktie een redelijke kans van slagen hebben, dan zijn daarvoor vele tientallen vrijwilli gers nodig. Het Vredesplatform nodigt belang stellenden graag uit zich in verbinding te stellen met onderstaande adressen - Ankie Siddré, Valeriaanstraat 108, tel. 18029; - Joke Evenhuis, Dr. de Voslaan 12, tel. 16617; - J. de Oude, St. Theresiastraat 15, tel. 14622. Met het oog op een goede organisatie is het van belang dat men zich zo snel mogelijk, uiterlijk 25 mei, aanmeldt. Strak in de plaat Stralend in de lak, dat is ons vak!' 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk "Het meest schijnheilige voorstel voor de mei-vergadering van de gemeente raad". Zo noemde Jan Visser (Prog. Soest) vorige week in commissie Wel zijn het College-voorstel om 100.000 gulden uit te trekken voor werkgele genheid in Soest. Daarvan profiteren met name de computercursus voor haanlozen die vorig jaar werd opge start vanuit de diakonieën van ver schillende kerken, de stichting Spullen- hulp en een nog te stichten "Ambachts verzamelgebouw". De computercur sus krijgt 18.236 en Spullenhulp 2.265. Voor het ambachtsverzamel gebouw volgt t.z.t. nog een apart voor stel. De ton die het College wil uittrekken is opgenomen in de meerjarenbegroting maar is "incidenteel". Bij de begro ting van het komende jaar wil het College nog eens bekijken of er voor 1986 weer een bedrag in zit. Jan Vissers kritiek werd ingegeven door het feit dat het College in dezelfde raadsvergadering zal moeten besluiten over het ontslag van een aantal mede werkers van de Borg, die door de nieuwe structuur - waarbij Artishock zijn intrek in het dorpshuis neemt - niet meer aan werk geholpen kun nen worden. "Hier wappert u met 100 briefjes van duizend", aldus Vis ser, "terwijl u bij het andere agenda punt een paar mensen op straat zet. Dat kunt u niet maken. Ik moet hier demonstratief tegen stemmen." Minderheden De overige leden van de commissie toonden zich redelijk tevreden met het voorstel. Zowel Lydia Meyer (PvdA) als Ans Greefhorst (CDA) drongen erop aan ook de etnische minderheden hoog op de prioriteitenlijst te plaatsen. J. van Garderen (SGP) sprak evenals Lydia Meyer de hoop uit dat het niet bij deze ene bijdrage zou behoeven te blijven. Bert Krijger (VVD) vond het voorstel wel erg aan de voorzichtige kant en pleitte eveneens voor meer aandacht voor de minderheden in dit verband. Wethouder Frans Kingma (PvdA) liet weten dat hij ook liever zou zien dat het geld "structureel" beschikbaar zou zijn. "Maar dat zou dan een kwestie van kiezen worden. Hij merkte verder op dat er serieus wordt gedacht aan een ambachtsverzamelgebouw ("Het is geen hersenspinsel"). Gevraagd naar de effecten van het stageplan, dat destijds met zoveel tamtam door de Soester Zakenkring was aangekon digd, merkte hij op dat daarvan weinig terecht was eekomen. Howson op vragen van zowel Adriaan Pothui zen (D'66) als Ans Greefhorst (CDA) merkte Kingma op dat het College zich nau geoogen over ue oriei van tle Raad van Kerken Soest, naar aanleiding van het dreigende ontslag van 138 werk nemers bij Howson Algraphy. De wethouder liet weten dat het Colle ge zich diepgaand had beraden op de mogelijkheden om iets te doen, maar die zijn er formeel niet. "We kunnen alleen zeggen hoe vervelend we 't vinden, maar daar schieten we niet veel mee op." Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 BIR EETCtFE op ons vernieuwde terras. Onbeperkt eten Ter kennismakingT X O p.p. J Van 17.00-21.00 uur. Reserveren aanbevolen. Minderhedennota in Commissie Onderwijs Met het voorstel de eerste zeven woor den "zoverre daartoe de aangegeven middelen aanwezig zijn" te schrappen in het raadsbesluit met betrekking tot de Nota Minderhedenbeleid, probeerde Adriaan Pothuizen (D'66) vorige week in de Onderwijscommissie het gemeen tebestuur er toe te bewegen meer geld beschikbaar te stellen voor het Soester minderhedenbeleid. Hij trachtte de commissie zo ver te krijgen door de volgende zinsnede aan het raadsbesluit toe te voegen: "en daartoe zo mogelijk meer dan de door te sluizen rijksmiddelen te beschikking te stellen; de mogelijkheid wordt per jaar bij de begrotingsbehandeling be paald." Alleen Jan Visser (Progressief Soest), die constateerde dat de gemeente Soest zelf geen cent over heeft voor de bui tenlandse medeburgers, steunde het a- mendement van Pothuizen, terwijl de andere commissieleden een slag om de arm hielden en eerst overleg wilden plegen. Wethouder Menne (CDA) merkte in verband met het toelatings- en sprei- dingsbeleid van Turkse en Marokkaan se leerlingen op de basisscholen op dat hij het betreurde dat er een onevenre dige verdeling bestaat over enerzijds het openbaar onderwijs en anderzijds het bijzonder onderwijs. De openbare scholen bieden onderdak aan 1723 bui tenlandse kinderen (zo'n 85G!); de protestants-christelijke scholen 10. de rooms-katholieke scholen 15 en de bij- zonder-neutrale scholen 9. Dat heeft te maken met het feit dat deze scholen een autonoom bestuur hebben. "Dat autonome karakter is gebaseerd op de grondwet, en daar doen we dus weinig aan," aldus de wethouder. Ontslag De heer J. P. Uittenbogaard. hoofd van de openbare lagere school "De Scha kel" wordt per 1 augustus a.s. door de gemeenteraad eervol ontslag verleend. Hij wenst gebruik te maken van de bij zondere mogelijkheid om als 55-jarige leerkracht vrijwillig het dienstverband te beëindigen. De Openbare Basis School Overhees krijgt toestemming tot het anbrengen van de naam van de school op de gevel van het gebouw. Dit op nadrukkelijk verzoek van de ouderraad, het school team en de medezeggenschapsraad. Kosten 3300.- volgens Gemeentewer ken. De letters worden in samenwer king met leerlingen van de Scholenge meenschap "Eem.lanci" (lager basis onderwijs i vervaardigd en aange bracht. Vijf dagen nadat de gemeenteraad in april besloten had een nieuw politiebu reau te bouwen aan de Dalweg, schreef Gedeputeerde Staten aan het College van B. en W. dat niet zonder meer een vergunning van geen bezwaar kon worden afgegeven. Alle paperassen voor de aanvraag van een artikel 19-procedure zijn naar Soest teruggestuurd. Het hele plan moet eerst nog maar eens ter visie worden gelegd in het kader van deze procedure en dan zal men de kwestie opnieuw bekijken. Een teleurstellend bericht, zei wethou der G. Plomp (VVD), die maandag avond de burgemeester verving als voorzitter van de commissie" Algemene Bestuurszaken". Deze laatste had voor de aprilvergadering van de gemeente raad telefonisch nog de indruk gekre gen bij de provinciale griffie dat arti kel 19 geen moeilijkheden zou opleve ren. De heer Plomp verwachtte overigens niet dat door deze brief de nieuw- bouwplannen vertraagd zullen worden. Verder werden gisteravond de namen bekend gemaakt van de gemeente raadsleden die in de zogenaamde "be geleidingscommissie" zitten voor de bouw van een nieuw politiebureau', mevrouw A. Blommers - Biezeno (WD), en de heren W. A. Blaauw (WD), A. Bolhuis (CDA), C. Verheus (CDA), R. E. van Gelder (PvdA), J. Visser ("Progressief Soest"), A. E. C, Pothuizen (D'66) en J. van Garderen (SGO/GP V/RPF). De PSP in Soest heeft B. en W. vragen gesteld over de betrokkenheid van het college bij het binnenkort in de Twee de Kamer te behandelen Struktuur- schema Militaire Terreinen (SMT). Dit SMT beheist plannen over de wij ze waarop de militarisering in Ne derland de komende 25 jaar zijn be slag zal krijgen. Zo betekent bijvoorbeeld de in het SMT neergelegde uitbreiding van het aantal COT's Compagnies Oefenterreinen voor Soesterberg i Leusderheideeen enorme toename van militaire aktivi- teiten. Met name de geluidsbelasting zal zeer toenemen. Er zijn in de Bijzondere Commissie SMT van de Tweede Kamer o.a. over dit punt vragen gesteld. Defensie weet niet eens met hoeveel die geluidbelas ting zal toenemen, maar zal eventueel met beplanting, geluidswallen, kunst matige heuvels en dergelijke trachten de geluidstoename te weren. De ekologische waarde van de Leus derheide en het leefmilieu van de Soes- terbergers zal er niet bepaald op vooruitgaan. Omdat de PSP duidelijk heid wil over de opstelling van het col lege tot nu toe t.a.v. en haar betrokken heid bij het SMT, heeft zij de volgende vragen aan B. en W. gericht: 1. Heeft B. en W. notitie genomen van de regeringsbeslissing met betrekking tot het Struktuurschema Militaire Ter reinen d.d. 10 juli 1984? 2. Heeft hel Struktuurschema Militaire Terreinen invloed c.q. gevolgen op de ruimtelijke orgening van de gemeente Soest 3. Zo ja. kan B. en W. aangeven op wel ke punten het struktuurschema gevol gen heeft voor de ruimtelijke ordening van de gemeente Soest en welke deze gevolgen zijn? 4. Is hel college betrokken geweest bij liet bestuurlijk overleg tussen .Rijk, Provincie en gemeente zoals dal in de periode maart '82-juli "83 is gevoerd? 5. Zo ja, welke standpunten heeft het college ingenomen met betrekking tot de aspekten uit het Struktuurschema Militaire Terreinen die voor de ge meente van belang zijn? 6. Welke afspraken zijn er gemaakt mei Rijk en Provincie in het bestuur lijk overleg over het Struktuurschema Militaire Terreinen? 7. Kan het college alle corresponden tie/notulen van het bedoelde bestuur lijk overleg overleggen? k. Kan het college aangeven welke be stemmingsplannen herzien moeten worden in verband met de beleidsuit spraken van het Struktuurschema Militaire Terreinen? 9. Zijn er vooruitlopend op de definie- tieve vaststelling van het Struktuur schema al werkzaamheden verricht mei hel oog op bijvoorbeeld wijziging van bestemmingsplannen? 10. Is het college bereid om niet mee te werken aan eventuele bestemmings planwijzigingen? Zo nee. waarom niet? Unicef-collecte Soest bracht 12.500 op De Unicef-collecte die in de afgelopen week in Soest is gehouden heeft het mooie bedrag van 12.500 gulden opge bracht. Meer dan 70 collectanten, heel wat ouderen maar ook verheugend veel jongeren, hebben voor deze goede op brengst gezorgd. Het Unicef-comité be dankt hen bij dezen hartelijk voor hun inzet en natuurlijk ook de gevers voor hun bijdragen. Hond lust dwergkonijntjes Geschrokken constateerde een bewoonster van de Titus Brandsma- straat maandag j.1. dat de hond van de buren het gaas van het konijnennoK m de tuin kapot had gemaakt en op het punt stond de beide dwergkonijntjes te verorberen. Dat kon gelukkig nog net op tijd worden voorkomen. De eigenares van de hond toonde zich bereid de aan gerichte schade te vergoeden. Snelheidscontrole Bij een snelheidscontrole die de politie maandag j.1. uitvoerde aan de Laan straat werden 10 bekeuringen uitge deeld wegens het overtreden van de maximum-snelheid. Een automobilist; werd bekeurd vanwege de defecte uit laat van zijn voertuig. Aanstaande vrijdag brengt een zware delegatie van het CDA een werkbezoek aan de gemeente Soest. De politici komen zich persoonlijk op de hoogte stellen van de situatie in verband met de nota militaire terreinen, die de Tweede Kamer voor begin juni op de agenda heeft staan. *an de delegatie maken zover nu b- nd deel uit de Tweede Kamerleden Van lijmen, Hermsen en Vermeulen, alsmede de fractiemedewerker voor defensie, J. W. Wiggers. De kamerle den hebben alle drie zitting in de vaste fractie-commissie voor defensie. Behalve de "Haagse" politici zullen ook de CDA-statenleden P. Smink, D. Hoek en J. Zwaanenburg uit Soest aanwezig zijn, en vrijwel zeker ook een aantal leden van de CDA-fractie in de Soester gemeenteraad en van het be stuur van de CDA-afdeling Soest. Om 10.00 uur start het programma in Kontakt der Kontinenten in Soester berg. Na een inleiding door de heer Zwaanenburg zullen met name groe pen met bezwaren tegen de uitbrei dingsplannen van de militaire terrei nen aan het woord kunnen komen. Zij krijgen daartoe de gelegenheid voor dat het gezelschap per auto een bezoek aan de terreinen in Soesterberg en op de Leusderheide zal brengen. Voor het gesprek zijn uitgenodigd de Stichtse Milieu Federatie, de groep-Waterloo en de groep Verontruste Bewoners van Soesterberg. De lunch gebrui* i net gezelschap in "d'Oude Enghe" in Soest. Uiterlijk om 13.45 uur vertrekt de delegatie weer naar Ede, waar een soortgelijk werk bezoek op het programma staat. Alles begint met drie lijken die worden ontdekt in Moskou's beroemde Gorky Park. Het is de taak van detective Arkady Renko William Hurt, bekend uit Body Heat en The Big Chili) om de wrede moordenaar op te sporen. Tijdens zijn onderzoek ontdekt hij dat er een verband bestaat tussen de slacht offers en de beeldschone Irina Joanna Pacula). Het complot wordt nóg on doorzichtiger door de rol van de Ameri kaanse zakenman Osborne (Lee Mar vin), een gewetenloze handelaar in het kostbare sabelbont, waarvan de Rus sen het wereldmonopolie in handen hebben. De ongelooflijke ontknoping vindt plaats in de oneindige sneeuwvelden van Noord-Zweden, waarbij Arkady een verschrikkelijke keuze moet maken. De film geeft bovendien een volkomen accuraat beeld over het Moskou van onze dagen, waarin een benauwende situatie wordt opgeroepen van de machtsstrijd tussen de gewone politie en de KGB. In de serie "Popmuziek op de zondag middag" treedt zondag in café Willem I aan de Koninginnelaan in Soest de groep Switch op. Deze bestaat uit Angelie van de Heiden, zang; Richard van Bemmelen, keyboards en zang; Ron van Deuveren, drums; Herman van de Hoeven, slag/sologitaar, en Frank van de Essenburg, bas en zang. Switch bestaat in deze samenstelling een half jaar. De groep speelt oude en nieuwe hits uit de Top 40. Daarnaast wordt tijdens de wekelijkse repetities, op zaterdag in een lokaal van de voormalige Sint Jozefschool aan de Parallelweg, hard gewerkt aan een eigen repertoire. De vijf amateur-musici spelen met de bedoeling zoveel mogelijk publiek op de dansvloer te krijgen. Tot nu toe is dat steeds gelukt tijdens optredens in Leusden, Amersfoort en Soest. Switch was één van de groepen die tijdens het muziekfestival bij Artishock speelde in het kader van de viering van het twintigjarig bestaan van de kunste naarsvereniging. De voorkeur van Switch gaat uit naar tempo-nummers, maar er is ook ge dacht aan hen die van wat rustiger nummers houden. Het optreden in Willem 1 begint zondagmiddag om drie uur. Switch is, na The Swing Cats, de tweede groep die in het Soester café de kans krijgt zich aan een breder publiek te presenteren dan in de doorgaans wat meer besloten kring van verenigingen, schoolfeesten en jeugdclubs. Voor zaterdag 25 mei staat een optre den op het programma van de bekende Soester groep Five Inch. Aanvang 10 uur 's avonds. Hemelvaartsdag De Soester volleybalvereniging S.V.V. organiseert op Hemelvaartsdag (16 mei) het 31e nationale volleybaltoer nooi, waaraan 35 verenigingen uit ge heel Nederland meedoen. Er wordt gespeeld op 25 velden, aange vuld met een aantal mini-volley bal velden. Dit betekent dat zo'n 125 teams elkaar op volleybalgebied zullen be strijden. Het grote toernooi vindt plaats op de velden van de Mixed Hockey Club aan de Koningsweg, met de volledige me dewerking van de hockeyclub alsmede van de Sportstichting Soest. Het toernooi begint om 09.30 uur, waarna elke 40 minuten een nieuwe ronde wordt verspeeld. De prijsuitreiking zal plaatsvinden om ongeveer 18.00 uur door loco-bur gemeester drs. G. Plomp. In het artikel over de uitreiking van de Koninklijke onderscheidingen in de Soester Courant van 1 mei is abuisieve- lijk vermeld dat de heer Ó.P.J. Weer- desteijn elektromonteur bij Defensie is. De heer Weerdesteijn, die werd be giftigd met de eremedaille in zilver van Oranje Nassau, is echter teke naar/opzichter werktuigbouw bij De fensie. Dé beslissingswedstrijd tussen SEC en hun naaste concurrent De Vesting. Het publiek was in de stemming, het had er zin in, de oud-voetballers ston den vooraan, zou 't gebeuren, SEC weer eens kampioen? De spelers zelf straalden, 't moest en 't kon. SEC begon rustig en zo bleven ze ook spelen. Vooral de 2e helft was SEC de betere. Toch viel er deze zondag iets en ie mand op. Halverwege de tweede helft werd een wissel toegepast. Wat deed de trainer nu? Waarom een wissel? Speel de Ronald zó slecht? Goed, een wissel, maar dan wordt er gevraagd om Arie Postema, maar nee, geen Arie. Nou die komt nog wel wordt er langs de lijn geroepen, en ja hoor, een kwartier voor tijd loopt Arie zich warm, maar na 90 minuten wordt er afgefloten, en Arie heeft niet gespeeld. Waarom niet. vragen velen zich af? Goed. hij had last van z'n knie, maar hij had toch gezegd dat hij weer fit was. Kon hij dan niet spelen of mocht hij niet? Liet de trainer dan toch z'n persoon lijke gevoelens blijken door Arie er bui ten te laten? Herinnerde trainer Bijker zich niet dat Arie wedstrijden voor SEC gewon nen had of wilde hij zich dat niet herin neren? Want een ieder wist het, Arie wilde spe len en eerlijk is eerlijkzo kan Arie zich geen kampioen voelen. SEC is dan wel kampioen (dit komt dan vooral door de inzet van de spelers) maar 't blijkt maar weer dat de trainer de baas is, ook al maakt hij een grote fout door Arie die een goed seizoen heeft doorgemaakt en het dolgraag goed wilde afsluiten, niet op te stellen en zelfs niet om hem in te laten vallen. Het is bekend. Arie heeft een grote mond, hij is echter niet de enige. Trai ner, was dit nou allemaal wel nodig? Oud-speler van SEC. Ik meen te moeten reageren op de fan tastische koninginnedagviering, die af gelopen week op de Kinderboerderij de Vrije Teugel plaatsvond. Misschien ten overvloede, maar na nogal wat nega tieve publiciteit in 't verleden, rondom deze stichting, wil ik nogmaals bena- drukken hoe geweldig blij ik ben, en vele ouders met mij, met een dergelijk "opvangcentrum" voor onze jeugd in Soest. De jeugd, in dit geval zo'n 1300 kinde ren, hadden de dag van hun leven. Naast een zeer geslaagd optreden van het komische duo Tutti Frutti, dat het publiek zowel kon vermaken als ontroeren, waren er diverse aktivitei- ten georganiseerd, waarbij nogal eens een beroep werd gedaan op de kreativi- teit en fantasie van de kinderen, zodat niemand zich hoefde te vervelen. Opmerkelijk was de gezonde sfeer, de hartverwarmende spontaniteit en de natuurlijke vriendelijkheid van de vele vrijwilligers en medewerkers naar de gasten toe Uiteraard blijven de aktiviteiten van de boerderij niet alleen beperkt tot de jaarlijkse koninginnedag, dagelijks kunnen jongeren van uiteenlopende leeftijden en terecht, en terécht. Tot slot een pluim voor de inzet van de organisatoren en ik hoop dat de "Vrije Teugel" eindelijk de waardering krijgt, die haar toekomt en laat onze gemeente haar a.u.b. niet in een over ijverige bui wegbezuinigen! Mevr. J. L. v.d. Heuvel Het uitlaten van honden geeft in de West-Europese steden enorme proble men. Vooral bij een hoge concentratie van mensen en een betrekkelijk klein oppervlak, (flatgebouwen) geven de vele honden die op straat worden uit gelaten een zeer grote vervuiling die niets met hygiëne te maken heeft. In het centrum van Parijs deponeren de naar schatting 5 tot 7 honderddui zend beesten dagelijks 24 ton afval op straat en trottoirs. Met moderne ma chines beesten dagelijks 24 ton afval op chines en een leger van reinigers, die heel vroeg op pad gaan met bezem en schep, probeert men alles zo goed mo gelijk schoon te maken In Soest is o.a. de Smitsweg een een trum van hondenvervuiling, terwijl ei veel scholen zijn voor de jongere jeugd Wordt het niet eens hoognodig tijd vooi een mentaliteitsverandering van a: die hondenuitlaters om hun Fikkies niet zo dicht bij die scholen wat te la ten doen. In Canada staan bij elke school grote borden met een verbod voor honden in de direktie omgeving (het onderwij zend personeel let hier ook op). De vorige generatie heeft daar de tegen woordige generatie toe opgevoed. Bij ons zou er best nog wel een "aktie" groep bij kunnen met als streven: Geen honden vervuiling, alles in de goot. Het zal nog wel even duren voordat al le hondenhouders met plastic zak en schepje aan de wandel gaan. Het is zeer noodzakelijk. Zag deze week een dame met 2 poedels en gewapend met zak en schepje die hiermede kon zorgen dat ons milieu geen nadeel ondervond van haar lieve beestjes. Misschien zien we straks wel op de T.V. van dat leuke joch niet alleen zijn schone handjes maar ook zijn schone schoentjes. Helemaal ideaal zou zijn als de Reini gingsdienst ook de vuilnisbelt op de hoek van Smitsweg en Veenbesstraat zou opruimen. Resultaat: een nette schoolstraat. D.Kolkman

Soester Courant | 1985 | | pagina 19