Stuivertjesmarkt 't Zwaantje Rozenzaterdag en Deelnemers Van Weedestraat-aktie Directiekamer Howson waarschijnlijk maandenlang afgeluisterd PAGINA 25 De Bril 26-fotograaf in de straat! Stuivertjesmarkt Colitico-goudsmeden: speciale sieraden-actie Met de service van Bril-centrum zit u op rozen.... Bij Joh. Mets: roomboterstroop- wafels, kaas snijden, noten én bonbons! SOESTER COURANT PAGINA 27 VanDasselaar: aardbeien met slagroom! Feestelijk versierd Verbond van Vakman schap Politie treft geheime zender in plafond aan Bromfiets in beslag genomen Moederdag menu Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consumentl A.s. zaterdag inde Winkelkring WOENSDAG 8 MEI 1985 tfOESt 5ij het ifscheid van ïen kip Inbreker na taxirit aangehouden Gestolen auto in Zeist gevonden Zaterdag 11 mei kunt u verrast worden door BRIL 26. Dit jonge dyna mische optiek-bedrijf, sinds september 84 ook in Soest gevestigd, zal met een foto-aktie een aantal konsumenten verrassen die zich in de Winkelkring op houden. Wordt door de Bril 26-fotograaf uw beeltenis vastgelegd op de ge voelige plaat, dan kunt u een verrassingspakket bij het vestigingspunt in de F.C. Kuyperstraat in ontvangst nemen. Vanaf tien uur tot laat in de middag is de fotograaf "en route". Dit alles om aandacht te vestigen op een koliektie monturen in betaalbare prijsklassen. Vanaf 26 gulden, rond de zeventig en de honderdvijfentwintig gulden. Voor Moederdag vele aantrekkelijke aan biedingen, waaronder een betaalbare zonnebril-kollektie. Traditiegetrouw organiseert de Winkelkring Van Weedestraat haar jaarlijks terugkerende fes tiviteiten rond Moederdag. Daarbij speelt de uitreiking van rozen aan de winkelende dames een belangrijke rol. De voor bereidingen om de rozen te ont- doornen en te voorzien van het visitekaartje van de actieve winkelgroepering, alsmede de overhandiging op zaterdag 11 mei aanstaande aan de vrouwe lijke konsumenten, wordt ver zorgd door het ROZEN-TEAM. Onder het motto "het Rozenteam komt naar de Winkelkring" worden komende zaterdag zo'n Dit jaar voor de derde keer de Winkelkring-stuivertjesmarkt. Voor één stuiver, een symbo lisch bedrag als standplaats geld, huurt de aspirant-onder nemer een stekkie om eigen gemaakte waren e.d. aan de man resp. vrouw te brengen. De aspirant-ondernemertjes - in de leeftijd van 7 tot 14 jaar- ontvangen een reglement met voorwaarden. Dit om te voor komen dat er professionele waar wordt aangeboden. Naast dat er zo een extra zak centje verdiend kan worden, tweeduizend rozen uitgereikt. Het Winkelkring Rozen-team zorgt daarmee voor een bloe- mensfeertje die een ieder ver rast doet staan. Naast de bloemenhulde in het winkelgebied is ook weer ge dacht aan de bejaarden in di verse tehuizen. Molenschot, Braamhage, Mariënburg en Groot-Engendaal mogen ook dit jaar weer rekenen op de komst van het R-team. Vanaf tien uur kunt u de jongens en meisjes tegenkomen in de Winkelkring Van Weedestraat, herkenbaar aan de nieuwe uitmonstering en de grote manden met rozen. eventueel aan te wenden voor hun Moederdag-kado, is voor de beste verkoper met de leukste stand de Gouden Stuiverprijs te winnen. Een onafhankelijke jury zal rond het middaguur de ronde doen en omstreek half vijf in de middag zal bij de A.B.N. de prijsuitreiking plaatsvinden. De standhoudertjes in de dop moeten weer voor een eigen kraampje of verkoopstalletje zorgdragen, dat in de jurering wordt meegenomen. De stuivertjesmarkt begint 's morgens om tien uur! De bekende juwelierszaak van de firma Colitico aan de Van Weedestraat laat zich op de zaterdag voor Moederdag evenmin als veel andere Winkel kring-winkeliers onbetuigd. De goudsmeden van Colitico staan die dag ge reed om uw sieraden te controleren op breuk en/of slijtage. Daar wordt niets voor gevraagd. En bovendien worden ze gratis gereinigd. "Klaar terwijl u kijkt'geldt zaterdag bij Colitico. Bril-centrum nodigt u uit om uw ogen te laten kontroleren middels de gea vanceerde oogmeet-computer. Een gratis test zonder verdere verplichting als u twijfelt of de sterkte van uw brilleglazen nog wel de juiste is, of als u twijfelt of u nog wel alles ziet. De bekende delicatessenwinkel van Joh. Mets aan de Van Weedestraat 90 haakt ook in op het feestelijke buitengebeuren in de Winkelkring. Op het pleintje richt wafelbakker Wijnand van Doesburg zijn kraampje in, waar overheerlijke roomboterstroopwafels worden gemaakt, De wafels gaan za terdag weg voor 2,95 per 10 stuks. Dat is werkelijkhoge kwaliteit voor een redelijke prijs, zoals alles bij Joh. Mets. En bovendiengratis proeven! Daarnaast biedt Joh. Mets -alweer bijna traditioneel- de winkelende voor bijgangers de kans op een gratis kilo jong belegen kaas, als ze tenminste bij het zélf afsnijden binnen een marge van enkele grammen blijven. Ook bij Mets: versgebrande cashewnoten en pinda's, bruingebakken waar u bij staat. De pinda's gaan van de hand voor 2,95 per 500 gramde cashew noten voor 4,95 per 200 gram. Binnen in de winkel geldt het motto "Moederdag - Bonbondag": de wereldberoemde Leonidasbonbons, zoals alleen Joh. Mets ze heeft. Bij aankoop wacht iedere klant een leuk presentje. Xeikebome in de Ik wié toch heul p naatte troep is, i wille greuje Lngt laas, doch \zze zo mettut Ang nog vaar- Voake. Moar \ttut plaante De Knipboetiek, Steenhoffstraat 18. J. Bosboom, electra, Steenhoffstraat 16. Reisburo Holland International, Steenhoffstraat 15a. De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15. Kant. efficiency Van de Ven, Steenhoffstraat 13. Boutique Des Fleurs, Steenhoffstraat la Ned. Middenstands Bank .V. Van Weedestraat 10. Nic. van Dam, Schoenen, Van Weedestraat 16. Blokker (J. Kijzer), Van Weedestraat 20. J. A. van Dorresteijn, schoenen. Van Weedestraat 44. Rest. Gourmand V.Rouwendaal), Van Weedestraat 46. Binnen Buiten (De Vries), F.C. Kuijperstraat 24 Wasserette (De Bree), Kerkpad N.Z. 35. Tiffany, Van Weedestraat 52. C'. Reehorst, groente en fruit. Van Weedestraat 54. Reisburo F. Gerth, Van Weedestraat 58. Boekh. Van de Ven (de Stadhouder), Van Weedestraat 60. AMRO-bank, Van Weedestraat 62. M. van Asch, slagerij. Van Weedestraat 66. Z. J. V. Homoet, rijwielen. Van Weedestraat 70. Fa. J. v. Daselaar, groente en fruit. Van Weedestraat 74. J.C. Verkley, banketbakkerij, Van Weedestraat 76. Fa. Schoemaker, audio, t.v. Van Weedestraat 78. L.J.H. van Kleef, tabakspec. zaak. Van Weedestraat 86. Bonneterie, Van Weedestraat 88. Fa. J. Mets, delicatessen, Van Weedestraat 90. Geytenbeek, bloemen, Burg. Grothestraat4. B. j. v. d. Linden, slijterij, Burg. Grothestraat 6. Meilof Behang, Burg. Grothestraat 19. R. Borgts, herenmode, Burg. Grothestraat 7. Soester Courant, Van Weedestraat 227. Hilvis, vishandel. Van Weedestraat 149. Pinqouin, Van Weedestraat 147. Sassoon, juwelier. Van Weedestraat 145. Tapijterie, Van Weedestraat 143. Jac. Hermans, Van Weedestraat 143. Silver Star Video (Th.Voorbij), Oranjelaan 15. Algemene Bank Nederland, Van Weedestraat 97. Brilcentrum, Van Weedestraat 87. Foto Swager, Van Weedestraat 85. Middelman Mode, Van Weedestraat 61. Van Oevelen, lijstenmaker. Van Weedestraat 55. Pieneman, sigarenmagazijn, Van Weedestraat 31. Colitico, juwelier, Van Weedestraat 27. Fa. Gielen, Van Weedestraat 25. Aalsmeers Bloemenhuis, Van Weedestraat 17. De Ster Mode, De Ster Livera, De Ster CloffyVan Weedestraat Bondsspaarbank, Van Weedestraat 5. De fa. J. van Dasselaar, Soest's meest gerenommeerde Aardappelen, Groen te- en Fruithandel aan de Van Weedestraat, doet zaterdag a.s. ter gelegen heid van de lente én van Moederdag een meer-dan-vorstelijk aanbodTwee doosjes echte hollandse aardbeien - de zomerkoninkjes - gaan samen met een kwart liter slagroom van de hemd voor wat niet meer dan een vrienden- y, ijojc mag neten, ömuners zuilen de weg naar Van Dasselaar zeker weten te vinden. Een feestelijk versierde straat vanwege Moederdag. De nieuwe vlaggen zullen daartoe zeker bijdragen. Maar ook de aan plant van een twintigtal inland se eiken vergroot de vreugde, zeker bij de winkelkring-onder- nemers. Al lijkt het parkeer probleem vergroot te zijn ge worden, dan willen wij u melden dat dit van korte duur zal zijn. De aanplant van de bomen is namelijk het begin van een her inrichting van het winkelgebied Van Weedestraat. Door deze herinrichting wordt gestreefd naar een ordelijker verkeers stroom en een béter verblijf- klimaat in het gebied voor de konsument. Voornemens om na de herinrichting ook bomen te plaatsen in het Winkelkring-ge- bied werden doorkruist door een uniek aanbod van de Bomen- bank, waar meer volwassen exemplaren aangeboden zijn. Gekozen is: éérst bomen en dan herinrichting, in plaats van an dersom. Immers, de nu ge plaatste inlandse eiken sluiten beter aan bij de huidige bomen dan jonge aanplant. Het wachten is nu op de strate- makers die de herinrichting vorm moeten gaan geven. Natuurlijk zijn de aktiviteiten van de Winkelkring-onderne mers de moeite al waard om zaterdag een kijkje te komen nemen in de Van Weedestraat. Naast de vele Moederdag-aan biedingen en andere extra ver- koop-aktiviteiten kunt u ook dan weer ondervinden dat Winkelen in de Winkelkring 't winkelen waard is, dat een vijftigtal on dernemers een verbond van vakmanschap gesloten heeft, al bijna 10 jaar. om us te >al gong ;ik sting lat zong- k\te paas in ut teuVdeke. bew\gaal stoatVke'" ploahX TrouwVot ongze )PS poar m)f kursus gö" in èèjn ke\ deur Soest\ tied daatteX zaakt benne\ d'r legge stoa Hoechtum nog Je ziet veul hoX de boaze of boa» vaan de pliesie j bebouwde kom. I 'ezien daat un tui) bekeure. Je mot ok niet aalleX le, moar ok op de fk derlest wier ik omtre\ ongderstebove 'ereje un krosfiets. Toen 'k z\ stroat mos goan rieje, re daattie vaan ze moeX vaan de stoep aaf ocm> best woar weze, waantN ken best woar weze, waantN aangdere ongderleste keer mosV de stoep aaf. D'r kwaam schoolklaas met de ongderwiezer vV op over ut trottwaar anfietse. Die gók ge met ze aalle noar ut gimlokoal erk bie de hoek sloege ze aaf zongder daat- ter ok moar eejn ze poot. uutstaak. Daat waas zeker les in goed veurbeeld doet goed vol ge? Daa's veur ming ut zellufde as ik sommige bussjuffeurs vaan de C.N. met de cigaret an ongder ut bordje "Verboden te roken" ziet zitte te sture. En met Koninginnedaag waas ut verboje om an de kaangt vaan de Bos- stroat te paarkere. Ik hetter nog nooit vaan ze laang zaal ze leve zoveul blik zien stoan. Je wis niet woar je met je fiets mos blieve. Sommige bestuurders kongde goed terug uut rieje, aangders stinge ze d'r noeng nog. In deuze doage kaajje nog us goed zien daawwe un vrie volk benne. Ajje 't ming vroagt daan mok zeige daa'k t'r blie om ben. Zo vaalt t'r nog us waat te kieke en te laache op Soest. En daat komp mooi uutveur HANNES V. D. NENG. efficiency Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 VERKOOP VAN: Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Op de Soesterbergsestraat hield de po litie vorige week het 17-jarige meisje M.C. uit Soest aan, omdat haar brom fiets onverzekerd bleek te zijn. Het voertuig werd aan het bureau ge plaatst. De bestuurster kreeg een pro ces-verbaal. Rademakerstraat 2 03463 1423 3769 BD Soesterberg In ons vernieuwd petit-restaurant: Velouté de Cresson Lichtgebonden waterkerssoep Sauté de boeuf au poivre Stukjes ossehaas in pepersaus 3875 per persoon Bovenstaand menu uitgebreid met meloen en Ardenner ham serveren wij in ons vernieuwd restaurant a 52,50 per persoon. Sorbet aux framboises Frambozensorbet L'ananas et fraises Verse ananas en aardbeien met ijs en slagroom r L door Arie Wandelaar pet is U misschien met al die feesten i de afgelopen dagen ontgaan, maar 3 pluimveestapel binnen de gemeente oest is met één exemplaar afgeno- nen. Een kip. Slager nog poelier hebben ook maar i met haar verdwijning te maken, terwijl ook U in dit geval geen enkele blaam treft. lornelia, naar die naam luisterde ze, J stierf een natuurlijke dood, hoewel het egrip natuurlijk in deze zeer ruim, en net een grote mate van mildheid, ge- zien de verzachtende omstandigheden, werd geïnterpreteerd. Cornelia bracht na een zeer arbeid zaam leven haar A.O.W. - jaren bij een B familie door, die sinds kort in Soest is f neergestreken. 1 Ze hoorde, hoe werkwaardig dit ook - mag lijken, min of meer tot de inven- taris. Ij Cornelia was, zo had een dienstdoende dierenarts gecontateerd, reumatisch I en stapte rond alsof ze zich van een prothese bediende. Daarnaast kwam ze de laatste maanden nogal eens on- i zacht in aanraking met roerend en on roerend goed, hetgeen door dezelfde dierenarts werd toegeschreven aan een sterk verminderd gezichtsvermo gen. Geen kip dus waar je nog iets van mocht verwachten. Desondanks had ze de zekerheid dat grill noch braadpan het op haar hadden voorzien. Komt Arie thans toe U te laten kennis maken met de familie die haar huis vestte en met grote zorg omringde. De man des huizes: een gesnorde heer met een kleur haardos, die geheel in overeenstemming is met zijn politieke overtuiging. Rood dus. in zijn gezelschap een alleraardigste echtgenote, die naast de zorg voor Cor nelia, ze was een levend erfstuk van haar overleden vader, dagelijks lessen in opvoeding geeft aan zoon Thomas, drie turven hoog, 2V2 jaar oud. Hoewel Cornelia in haar Soester periode niets meer produceerde waren zijn beide ouders van mening dat hun Tho mas, zich op zijn weg naar mensje- worden, tussen alles wat groeit en bloeit dient te ontwikkelen. Daartoe schaften ze zich in Soest een een en ander moest worden verspij kerd., doch in een omgeving was neer gezet waar de natuur nog kans krijgt feest te vieren. Tot de restauratie-werkzaamheden be hoorde onder meer een complete reno vatie van een badkamer, die, op 't eerste gezicht, sinds het eind van de vorige eeuw geen water meer had ge zien. Gezegend met twee absoluut lin ker handen sloopte de vader van Tho mas het verroeste bad op pootjes. Het door hem ontdekte ei van Colum- bus had hij de avond, die aan de sloop werkzaamheden vooraf ging, met zijn wederhelft doorgesproken. De gepensioneerde badkuip, of wat daar voor door moest gaan, zou een plaats in de voortuin krijgen, en daar 'als een zwembad voor aan te schaffen vissen dienst doen. Thomas' vader speelde tot grote ver bazing van zijn directe omgeving uit stekend zijn rol als aannemer en uit voerder. Thomas assisteerde hem met de vloeibare bijdrage van het water leidingbedrijf Midden-Nederland, en tenslotte vond iedereen dat 't meer dan goed was. Terwijl Thomas in opperste verbazing het wonder buiten bestudeerde, besloot het kersverse Soester-echtpaar tijdens de koffie dat een dag later vissen, in velerlei maten en kleuren, toegang tot de afgedankte badkuip zouden krij gen. Bij het tweede kopje koffie bracht de verrassende doe-'t-zelver uitbrei ding van de veestapel ter sprake. Be sloten werd Cornelia, voor zolang dat 't düurde, de alleenheerschappij te gunnen, en na haar verscheiden nieuw pluimvee, enkele konijnen, een bok/en of geit, aan te schaffen. Op langere termijn dacht men zelfs aan een pony. Thomas zou de wonderen der natuur straks met eigen ogen kunnen aan schouwen. Liefde voor mens en dier zou in dit huis hoog in het vaandel wor den geschreven. De aanzet daartoe verliep anders dan men zich had voorgesteld. Zoekend naar, en struikelend over zijn woorden, berichtte de binnengekomen Thomas dat Cornelia zo vreemd deed. Ze deed, liet hij weten, eigenlijk hele maal niks meer. Omdat vaders er ook wel eens zijn om misverstanden bij kinderen op te los sen, nam Thomas zijn grote vriend bij de hand en bracht hem naar de plek des onheils: De badkuip in de tuin. Op de rand van de aanstaande vissen kom een roodgekleurde handdoek met bijpassend washandje. Op het water dobberde een levenloze Cornelia. Thomas vader stapte in de huid van meesterspeurder Paul Vlaanderen en verzocht vriendelijk doch dringend om iets wat op een verklaring zou kunnen lijken. "Ik heb Cornelia gewassen. Jullie was sen je vanavond toch ook in de nieuwe badkuip. Dan mag zij best hier in", luidde de toelichting van de* jongste en kleinste verdachte die Soest ooit heeft gekend. Waterlanders werden zichtbaar. Soms verplaatst de humor die op straat te vinden is zich naar elders. In dit ge val een aftandse badkuip en een dooie kip. Wacht nog even met lachen, omdat er is die 't U nooit zou vergeven. The is. ARIE WANDELAAR De politie heeft vorige week maandag in de directiekamer van Howson Al- graphy aan de Koningsweg na intensief speurwerk in het plafond een daar waarschijnlijk al maandenlang wer kende geheime zender aangetroffen. De aanwezigheid daarvan werd in eerste instantie ontdekt door perso neelsleden van de technische dienst van Howson, die in een afvalcontainer bij het bedrijf een ontvanger aantrof fen. Eén van hen merkte dat het apparaat nog werkte en ving op de FM-band allerlei geluiden op, die naar het hem voorkwam zeker niet van een radioprogramma afkomstig waren. Het vermoeden dat de geluiden uit het bedrijf zelf afkomstig waren werd na enig onderzoek bevestigd. De kamer van algemeen-directeur H. Bilek bleek de lokatie te zijn van waaruit de geluiden naar buiten wer den uitgestraald. De technici voerden een controle uit door zelf diverse gelui den te maken, die door de ontvanger zeer helder werden weergegeven. Nadat de directie over een en ander was geïnformeerd besloot deze onver wijld de politie in te schakelen. Recher cheurs vonden na minutieus onderzoek in het plafond van de kamer van de heer Bilek een weliswaar door ama teurs gebouwde, maar "heel professio neel" vervaardigde zender aan. Uit proeven bleek dat het apparaat, dat gevoed werd door batterijen, al sinds ongeveer december of januari gewerkt moet hebben. Het plafond, bestaande uit zgn. sys teemplaten, was in de loop van decem ber nog vernieuwd. Het lijkt aanne melijk dat men van die gelegenheid ge bruik heeft gemaakt om de zender te plaatsen. Volgens een woordvoerder van de politie was het apparaatje zó geconstrueerd, dat het met een simpe le handeling ook weer uit te schakelen was. Een vreemd element in de gebeurtenis sen vormde de mededeling van een personeelslid, dat de politie na de voorgenomen sluiting van de produk- tie-afdeling die 138 werknemers hun baan kan doen verliezen) niet is aange toond, is de afluister-affaire op zijn minst tekenend voor de slechte ver houdingen binnen het bedrijf. ontdekking van de zender het kantoor van de ondernemingsraad zou hebben geforceerd om daar onderzoek te doen. Dat werd de politie hoogst kwalijk genomen. De politie blijkt echter niet in het kantoor van de OR te zijn geweest. Toen de betrokkene dat werd meegedeeld trok hij zijn eerdere bewering in, met de opmerking dat hij het had gedroomd. De politie beschikt tot heden niet over aanwijzingen in welke richting zij de dader moet zoeken. Wel wordt erop gewezen dat het plaatsen van afluister apparatuur een strafbaar feit is, even als het afluisteren zelf en het gebruik maken van door afluistering verkregen informatie. De ondernemingsraad van Howson heeft direct na het bekend worden van de vondst laten weten dat hij met deze onverkwikkelijke gebeurtenis niets uit staande heeft. Directeur H. Bilek toon de zich, gevraagd naar zijn commen taar, uiterst verontwaardigd over de affaire. "Het is hetzelfde gevoel, dat mensen hebben bij wie ooit ingebroken is. Je voelt je bespied. Jaren geleden is is er ooit eens ingebroken in mijn auto. Ik vond het gewoon vies, en datzelfde gevoel heb ik nu ook." De directeur spreekt overigens zijn volste vertrouwen uit in de efficiëncy van de Soester politie, In de verwach ting dat de dader wordt opgespoord en bestraft. Hoewel enig verband met de onrust ln het bedrijf (wegens de door de directie Op het adres in Hilversum waar de 31-jarige G. W. uit Soest zich zaterdag door een taxi-chauffeur wilde laten afzetten, stond politie hem op te wach ten. Deze was door de taxicentrale ge waarschuwd, omdat de chauffeur z'n passagier niet vertrouwde. Bij onder zoek bleek dat de Soester in de plastic tas die hij bij zich had, een koevoet en enkele kantoorartikelen had. Hij kon hier geen verklaring voor geven, reden waarom hij voor nader verhoor werd meegenomen. Daarbij verklaarde hij te hebben ingebroken in drukkerij Atlas aan de Koningsweg in Soest. De man werd aan de Soester politie over gedragen en bekende later inbraken in de Soester Ijzergieterij aan de Indus trieweg, en in een school aan de Smitsweg. Bij de inbraak in de drukke rij had hij enkele goederen klaargezet om mee te nemen, maar toen hij het gebouw verliet vergat hij zé. Tegen W. werd proces-verbaal opgemaakt. De politie in Zeist heeft vorige week de 53-jarige C.B. uit Huis ter Heide aange houden, toen hij werd aangetroffen in een auto die in 1982 in Soest gestolen bleek te zijn. Het onderzoek wordt nog voortgezet.

Soester Courant | 1985 | | pagina 25