ma Iflbv mercurius g°™rtoninoustrie Soest behaalde geflatteerde zege op Lelystad in bekerwedstrijd Fortitudo-Soest 2-1 Hees klopt Naarden in harde wedstrijd met 1-0 op n voor Galerij van S.O.Soest-jeugdkampioenen 15 jaar voetbaltoernooi bij SO Soest 55***—^__VERRAKKINGSVAKWERK foto-film-uideo computer/ PAGINA 30 ZONDAGVOETBAL cpmbiFÖO ZONDAGVOETBAL ZAALVOETBAL ZONDAGVOETBAL Dauwtrap -fietsrally op Hemelvaartsdag ZATERDAGVOETBAL ZATERDAGVOETBAL Jeugdvoetbal VVZ '49 itiecross WOENSDAG 8 ME11985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 31 S.O.Soest Al en Bl afdelingskampioen I VOETBAL 1 PROGRAMMA Winkelcentrum „Hartje Zuid" BMMk. vi r*m*^< .lflaHHMHaHaaH De wedstrijd had een spannend ver loop. Beide doelverdedigers speelden een opvallende rol. Aanvankelijk wist Soest met snelle aanvallen het meeste gevaar te stichten. Gaandeweg de wed strijd kreeg Lelystad meer grip op het spel. Met zeer vele en goede voorzetten wisten de aanvallers echter geen raad en Soest moest in de tweede helft ver terug om de voorsprong te behouden. Pas in de allerlaatste fase wisten zij via enige gevaarlijke uitvallen de zege veilig te stellen. Het eerste gevaar kwam van Lelystad, toen Boerebach doorbrak. Zijn schot werd door de uitstekend op dreef zijnde Paul Elberse onderschept. Uit een voorzet van Peter v.d. Berg schoot de goed meegekomen Wilfried Janmaat hard in, nu redde de Lely stad-doelman bekwaam. Op aangeven van Gerard Becker kopte André v. d. Deijsel hard in, maar ook nu grabbelde de doelman de bal uit de hoek. Goed storen van Peter v.d. Berg leverde een corner op. Deze werd door Arjan Schipperen hoog voor doel ge bracht; v. d. Deijsel kopte tot twee maal toe in, in de ontstane scrimmage scoorde Peter v. d. Berg van dichtbij: 1-0. Lelystad zocht de aanval en er kwam gevaar voor de Soestveste. De verdedi- ding bleef echter paraat en Elberse was attent. Bovendien bleek Lelystad niet over afmakers te beschikken. De aanvoerder, veel te hard spelend, tor pedeerde eerst Becker en kreeg daarna een boeking wegens natrappen. Na de rust volgde een langdurig en ver- - woed offensief van de thuisclub. Mett uitstekend veldspel wisten zij voortdu rend de Soest-veste te belagen. De Soest verdediging hield stand en Paul Elberse was in vorm. Tien minu ten voor tijd maakte Rob Kaats een ongelukkige handsbal, waarvoor te recht een penalty werd gegeven. Deze werd uitstekend ingeschoten maar even fraai door Elberse uit de hoek geranseld. Jurgen Surstedt vond de doelman op z'n weg. John de Jong, die deze avond uitstekend speelde, ondernam een lan ge solo op links, kwam vrij voor het doel, waar de Lelystad-doelman hem onderuit haalde. Ook nu een duidelijke strafschop die door Wim Gouw onhoudbaar werd ingeschoten: 2-0. De Jong kwam hierna nogmaals ge vaarlijk opzetten, zijn voorzet werd maar nipt gemist. Lelystad was nu duidelijk aangeslagen, en in de stand kwam geen verandering meer. Zaal voetbaltoernooi Red Stars heerlijke happening Zondagmiddag 5 mei had Red Stars ge zorgd dat diverse sporten nu eens wat anders konden gaan doen dan hun ei gen sport. Er werd een zaalvoetbal toernooi georganiseerd. Maar liefst 17 teams hebben ingeschreven, sluitingsdatum moest organisator Rinus Valk nog vijf teams een halt toe roepen omdat ze zich te laat hadden op gegeven. Het is een bizonder geslaagde middag geworden, waarbij gespeeld werd in drie poules en twee damesteams in het veld meededen. Hier en daar waren de gemoederen soms wel eens wat te ver hit doch aangezien er geen scheids rechter aanwezig was, (die hadden deze dag vrijaf gekregen) moest men het onderling regelen, hetgeen dan ook uitstekend lukte. Iedereen heeft met veel inzet gespeeld en ongetwijfeld zal menigeen een dag later de spieren wel gevoeld hebben, want het is toch weel een andere vorm yan bewegen. Dank werd bij de prijsuitreiking ook gebracht aan de beheerder, die deze middag zo voortreffelijk blijk gaf van zijn belangstelling en het zaalvoetbal zelf ook niet schuwde. Wie er uit eindelijk de winnaars waren geworden was niet het meest belangrijke, want degene is in feite winnaar geweest deze middag, die er het meeste plezier aan heeft beleefd. Op het kleine en hobbelige terrein van Fortitudo hielden beide teams elkaar tot de rust in evenwicht. Uitstekend combinerend werden vele aanvallen opgezet maar het beslissende schot bleef uit. Een vrije .trap van Wim Gouw in de tweede minuut belandde in de muur, terwijl schoten van Rob Kraats, Arjan Schipperen, Gerard Becker en P. v. d. Berg. door doelman Brouwer werden gekeerd. Bij een gevaarljke Forti-aan- val redde André v. d. Deijsel ten koste van een hoekschop. De Forti-voorwaartsen verknoeiden enige kansen door hoog over en naast te schieten. De actieve Arjan Schippe ren schoot hard in maar Brouwer redde uitstekend. Vlak voor rust volgde een massale Soestaanval, waarbij v. ^1. Berg tenslotte in het zij net knalde. Na de thee deed Soest het kalm'aan en liet de tegenstander komen. Traag uitverdedigen en een mistrap gaf de Fortimidvoor een niet te missen kans, die dankbaar werd benut: 1-0. Soest deed er een schepje bovenop. Peter v. d. Berg werd voor de zoveelste maal neergelegd door zijn erg hard spelende opponent Bakker. Wim Gouw plaatste de vrije trap vlak voor een haag van spelers, waar André v. d. Deijsel resoluut inschoot en de partijen op gelijke voet bracht. De vreugde was van korte duur. Vijf minuten later volgde een misverstand de Soest-defensie, waarna Van t> - ik gemakkelijk scoorde Pau. Elberse redde nog eenmaal fraai en Peter v. d. Berg schoot rakelings over het Forti-doel. Met uiteraard veel ballen over de zij lijnen en weinig aansprekende daden eindigde de competitie voor Soest en Fortitudo. Eindstand 3e klasse D: 1. en kampioen Stichte Boys22-31 2. UVV: 22-30 3. Argon22-28 4. Fortitudo:22-25 5. SOSoest:22-21 6. Seastum22-21 7. Scherpenzeel22-21 8. VVOG: 22-21 9. Vreeswijk:22-20 10. Victoria:22-18 11. CDN22-17 degradeerd 12. Kampong:22-11 (degradeerd) Zowel Naarden als Hees hebben er in de laatste wedstrijd van dit seizoen weinig aan gedaan om er een leuke pot voetbal van te maken. Naarden begon direkt met veel te hard spel, waar te weinig tegen opgetreden werd. Hees probeerde nog enigszins te voetballen en met aanvallen die veelal vanuit de achterhoede werden opgebouwd tot aanvallende daden te komen, echter zonder succes. Naarden zocht het voornamelijk in lan ge trappen op de bonkige spits, die erg veel overtredingen nodig had om aan de bal te komen. De tweede helft stond helemaal in het teken van de overtredingen, en aan het vertoonde spel was duidelijk te zien dat hier de twee degradanten aan het werk waren. Na 15 minuten werd de al geblesseerd aan deze wedstrijd begonnen keeper Uitdenboogaard vervangen door de jeugdkeeper Pieter van Essen, die het prima deed. Hees had de beste kansen om te scoren. In de 25e minuut was het Piet Schalkwijk die keihard op de paal Op donderdag 16 mei a.s. (Hemelvaarts dag) wordt evenals in voorgaande ja ren weer een dauwtrap-fietsrally ge organiseerd door leden van de wijkge- meente de Open Hof. De start vindt plaats om 06.00 uur bij het EHBO-ge- bouw aan de Parallelweg. De tocht gaat door de mooiste delen van Soest en omgeving. Na afloop zijn er weer pan nekoeken en mooie prijzen in het EHBO- gebouw. Deelname voor volwassenen: jf 2,50. Voor kinderen tot 12 jaar: 1,50. knaiae en viji minuien mier ging een schot van Rob Jansen rakelings over. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het ook harder. Daar werd Erwin Vo gel van Hees de dupe van. Na eerst zelf onderuit getrapt te zijn ging hij eigen rechter spelen en trapte hij de dader ook onderuit. Hij kon na deze daad direkt het veld verlaten en mocht zich gaan douchen. Met tien man was Hees Naarden nog de baas. Vijf minuten voor tijd kreeg het waar het recht op had. Een goede uittrap van doelman Van Essen werd goed doorgekopt door Jan v.d. Wielen op Dave Leyenhorst. Deze bracht Hees met een schuiver in de benedenhoek op een 0-1 voorsprong. Hees had hier ook het meeste recht op, omdat het nog enigszins probeerde te voetballen en Naarden alleen maar bezig was met het verbloemen van eigen onkunde door veel te veel overtredingen te maken. Ook voor de VVZ-jeugd zit de competi tie er weer op. Afgelopen zaterdag zijn de laatste duels afgewerkt, hetgeen 6 overwinningen, 2 gelijke spelen en 6 ne derlagen opleverde. De beide A-juniorenteams slaagden er niet in de competitie winnend af te slui ten. VVZ '49 Al leed een enigszins onge lukkige nederlaag (2-1) tegen Limvio Al, terwijl de A2 kansloos was tegen KV VA A2, hetgeen vooral te wijten was aan gebrek aan inzet bij de groen- witten. Zowel de Al als de A2-junioren hebben de competitie beëindigd met een plaats in de middenmoot. De komende weken zullen de VVZ- jeugdelftallen deelnemen aan diverse toernooien. A.s. zaterdag vindt aan de Eemweg het VVZ-pupillentoernooi voor de Dl. D2, El en Fl plaats, waar aan naast VVZ. SEC, TOV, KMVZ en Veenoord zullen deelnemen. Aanvang: 10.00 uur. Uitslagen VVZ-jeugd, 4 mei: Limvio Al-VVZ '49 Al2-1 VVZ '49 A2-KVVA A21-3 VVZ '49 Bl-Hoogl.veen Bl1-1 Roda B4-VVZ '49 B2:1-5 Amersfoortse Boys Cl-VVZ '49 Cll-l VVZ '49 C2-IJsselmeervogels C42-3 Roda C3-VVZ '49 C36-0 VVZ '49-Hoogland Dl2-3 Hoevelaken D2-VVZ '49D2:0-1 VVZ '49 D3-IJsselmeervogels D54-1 IJsselmeervogels El-VVZ '49 El3-0 VVZ F2-Quick F3:4-0 VVZ '49 Fl-Quick F24-0 Posthoorn Fl-VVZ '49 F3:0-5 29 mei in Beukendal zal etitiecross ver- ^TG in Garder- ,in Nijkerk en '-coureurs veel te slepen, -ompetitiepun- titiecross ver- mogelijkheid ssen verreden n wie er win- begint om isters moeten ingeschreven legint om 20.00 uur. Hier- welpen van Red Stars itie geven. lens de wedstrijd zal zijn ip. bekend van Langs de lemse basketbalweek. aag gehouden, f 5,- per u-ten zijn af te halen bij van sporthal Beuken- sluit seizoen af schappen 1/1985 voor wat de kom- zit er voor de Soester iging Red Stars op. Af- agmiddag vonden nog e evenementen plaats: tel in de heren 4e klas n door het vijfde heren- 'isjes-adspiranten kon- fwinning op het Hilver- 's het kampioenschap ?n Giants 3 i week eerder al kam- van de heren 4e klasse ?nse Green Giants be- ?t kampioenschap van B Beide zouden uit- uel wie zich algeheel logen noemen van de "en startten zonder de ïlers Peter Stoelenga maar hiervoor in de *ob van den Heuvel, beste finalewedstrijd het Soester team in erker was en Green r achter de feiten aan :een al resulteerde in 1 32-20 voor het veel rs-heren 5. ft verslapte de con- bij de Soester forma- prong werd niet wer- gebracht. Vervelend it de wat oudere te- r middelen ging grij- c ^en enkele sport r de scheidsrechters neder geval kordaat mdelijk won de for- '/coach Rinus Valk :e wedstrijd en werd - hampioen van de romoveert nu naar an de kern Amers- 50. ckers MCl eerder in de mid- was er een die veel "kijken waard was: 'strijd, waarin van n overvolle tribune in de kinderen en waren getuige van ?t gehele seizoen, I ien niilimeter voor doen. Over en weer dan nam Rd stars re weer de leiding n°g niets beslist, van 15-16 in Hil- 'egt in basketbal- ets. ook weer precies 'n de coaches van 'ten ongetwijfeld en gehad om nog ok om de meisjes 'ant naarmate de e temperatuur in inning. Toen het dat er nog geen i was gelijk 24-24 ing van l x 5 mi- h deze bleef uiteindelijk was gelukkig en won 'njd met 31-30. lester kamp met een Aldo Heere- dijk begrijpelijk ook zo dapper meisjes, ardig. De maand mei staat nu ai 15 jaar ach- De maand mei staat nu ai 15 jaar ach tereen bij de Sport Organisatie Soest geheel in het teken van voetbaltoer- nooien. In de loop van die jaren is een en ander uitgegroeid tot een van de meest bekende slotevenementen van de vaderlandse voetbalcompetitie Er is van lieverlee een uitgebreid regle ment ontstaan dat konsekwent, maar zeer soepel gehanteerd wordt en dat juist daardoor alom in den lande veel waardering geniet. De Soest-toer- nooien staan hoog aangeschreven bij lalioze voetbalclubs en men neemt er daarom graag aan deel. A.s. zondag 12 mei, wordt de reeks gestart met de wedstrijden om "Het Lieverdje"; een trofee waarom de pupillen strijden. Foto: Goos van der Wilt S.O.Soest - B3 En sinds bij SO Soest dames voetbal- len, is er óók een specifiek dames-toer nooi. Men heeft er de naam "Prima Donna" voor bedacht. Alle bokalen hebben overigens uiterlijk een duide lijke relatie met de naam van het toer nooi. Om het geheel in goede banen te leiden hebben de organisatoren liefst zestien scheidsrechters weten te strikken. En dan zijn er natuurlijk op alle wedstrijd dagen EHBO-ers aanwezig. Het Lieverdje Om "Het Lieverdje" spelen dit jaar Vo- lendam, Ajax, GVAV te Apeldoorn, En schede, Feyenoord, NEC te Nijmegen, Volewijkers te Amsterdam en Soest. In de loop der jaren werden winnaar: HVC-Amersfoort (1972), DCG-Amster- dam (1973), Ajax (1974, 1975,1976, 1977, 1978), RWDM uit België (1980), Ajax (1981), Feyenoord (1982) en Volendam (1984). In 1979 en 1983 viel dit toernooi uit. De wedstrijden om "het Lieverdje" zondag 12 mei a.s., beginnen om 10.00 uur. In de loop van de middag volgen de halve- en de "hele" finales. Donderdag 9 mei SO Soest 19.00 uur Soest 7-Sparta L.3 19.00 uur LVV 9-Soest 14 Soestërberg-zondag 19.00 uur Bilthoven 4-Soesterberg 4 Zaterdag 11 mei VVZ 12.00 uur Huizen 5-VVZ 3 11.00 uur Baarn 2-VVZ 4 14.30 uur VVZ 5-Baarn 4 12.00 uur VVZ 7-OSO 5 SEC-zaterdag 13.00 uur SEC 2-Zeewolde 2 12.00 uur Huizen 8-SEC 3 Hees 12.00 uur Stroe 5-Hees 5 Zondag 12 mei: SO Soest 11.00 uur Amsvorde 2-Soest 4 12.00 uur Stator 3-Soest 7 11.00 uur BVC 5-Soest 9 14.30 uur De Vesting 9-Soest 11 12.00 uur Soest 13-LVV 8 14.30 uur Soest 14-Zuiderzeevogels 8 SEC-zondag 11.30 uur SEC 4-Hoogland 4 Soesterberg-zondag: 11.30 uur VVZA 3-Soesterberg 2 14.30 uur Bunnik 7-Soesterberg 5 11.30 uur Zeist 6-Soesterberg 6 De man achter de organisatie werd Theo Westerveld; een organisator met vele contacten bij een enorm aantal voetbalverenigingen in het land. In de eerste jaren nodigde hij gerenom meerde clubs uit als Tubantia, Fortuna te Vlaardingen, Xerxes uit Rotterdam en Zeeburgia te Amsterdam. In 1974 kwamen daar bijvoorbeeld Ajax en Fe yenoord bij. Westerveld werd in die jaren geassi steerd door, ook een "meester", Michel van Dijk.. En zij waren jaren lang assistenten van good-old Meester .Jansen. Er werden namen bedacht voor al die toernooien en zo ontstonden Het Lieverdje voor jongens van 10 tot 12 jaar; De Ploeg - vernoemd naar het wapen van Soestvoor 'A-junioren: Drie Turven - voor de F'jes, de aller jongste voetballers Stoppel - tot voor kort het Meester Jansentoernooi, voor 15/16 jarigen Branie voor C-junioren. 10/12 jaar; Dc Rammelaars - voor pupillen 6/8 jaar, de zogenaamde E'tjes; Stokoud - voor veteranen Piepjong - voor F'jes; La Prima Vera voor C, D en E elf tallen. Wisselprijs „Meester Jansen-Toernooi" Foto: Goos van der Wilt Foto: Goos van der Wilt De 21 door Soest gespeelde wedstrijden leverden 12 overwinningen, 3 gelijke spelen en 6 nederlagen op. A-junioren: Soest 3 - APWC 2 2-6 Soest 4 - Roda '46 3 9-3 B-junioren APWC 1-Soest 2 1-4 Limvio 1 - Soest 3 0-9 Soest 4-IJsselmeervogels 5 3-3 C-junioren: Soest 1 - IJsselmeervogels 1 3-0 Hoogland 2 - Soest 2 3-4 WZA 4 - Soest 3 0-0 Soest 4-SEC 2 1-1 Soest 5 - VVZA 6 1-6 Soest 6 - Baarn 3 2-1 D-pupillen: Soest 1 - IJsselmeervogels l 4-3 Amsvorde 1 - Soest 2 1-0 De Glind 1 - Soest 3 2-3 Soest 4 - KVVA4 2-0 E-pupillen: Hooglanderveen 1 - Soest 1 0-4 Achterveld 1 - Soest 2 2-0 Soest 3 - KV VA 3 5-0 F-pupillen Soest 1 - Hoevelaken 1 7-0 Achterveld 1 - Soest 2 4-1 WZA 3 - Soest 3 8-1 Wisselprijs „Branietoernooi" voor C-junioren Hemelvaartsdag, 16 mei. wordt gespeeld om "de Ploeg" en om de "Drie Turven". Zaterdag 18 mei volgen de wedstrijden voor de "Stop pel"; zondag 19 mei voor "De Ramme laar"; 2e Pinksterdag, 27 mei voor de trofeeën Stokoud en Piepjong; zater- dag 1 juni is "Branie" de inzet en zondag 2 juni tenslotte het damestoer- nooi "Prima Donna". Het nieuwe voetbalseizoen wordt wat Soest betreft, geopend met het toernooi "La 'Prima Vera". op zondag 18 augustus. Sponsors Zonder sponsors is tegenwoordig niet alleen betaald- maar ook amateur voetbal niet meer mogelijk. De kosten rijzen de pan uit. Soest kan rekenen op steun van De Ster. modehuis; Modapelle b.v.; Gebr. Beijer; Gebr. Higler; Heineken Bier; PreFabBeton b.v.; Bouwbedrijf E. A. van den Hengel b.v.H. S. Hendrikse Zn. b.v.; A. H. Hooijer; Procar; Aanne mingsbedrijf H. G. Dijkman Zn.; B.V. Mercurius; Oosterbeek's Sport- prijzen; b.v. v/h Fa. H. van Asch; Voorbij's Beton b.v.; Roest-Soest; Super-Cleaner én het senioren-elftal Soest 13. Afgelopen zondag werden de N.K.S.- finales om het afdelingskampioen schap gespeeld, een vervolg op de voorwedstrijden, die op 2e Paasdag werden gespeeld. Er waren zowel bij de A als bij de B-junioren 8 finalisten. Door 2 overwinningen op Hooglander veen (1-0) en Limvio (1-0) en een ge lijkspel tegen Sporting '70 1-1plaatste S.O.Soest Al zich voor de finalewed strijd tegen M.S.V.'19 uit Montfoort. Deze wedstrijd eindigde in een 0-0 ge lijkspel. Strafschoppen moesten de overwinning brengen. De Soestschut- ters maakten geen fout, terwijl Soest- keeper Arie v.d. Wiel het 2e M.S.V. schot stopte, zodat Soest Al algeheel winnaar en afdelingskampioen werd. S.O.Soest Bl bereikte met 2 overwin ningen op Hooglanderveen (2-0) en Zwaluwen Vooruit (2-0) en een 1-0 nederlaag tegen Sporting '70 de finale. In deze finale lieten zij er gen twijfel over bestaan wie deze dag de sterkste ploeg was en won met 2-0 van Celeritu- do uit Utrecht. A.s. zondag gaan beide S.O.Soestploe- gen naar de Districtskampioenschap pen in Amstelveen. S.O.Soest Al wint 's-Graveland- toernooi! Soest Al heeft de competitiefrustraties kennelijk overwonnen en toont zich een sterke toernooiploeg. Op Koninginne dag werd deelgenomen aan het sterk bezette toernooi van 's-Graveland. Via overwinningen op Scherpenzeel Tl-0), Sparta Nijkerk (3-0) en Zuid vogels (1-0) plaatste Soest Al zich voor de finale. De andere finalist was het gerenom meerde Sparta uit Rotterdam. Soest speelde tegen deze sterke tegenstan der een prima wedstrijd. Door goed keeperswerk van de Sparta-doelman werden de Soester aanvallen in eerste instantie afgeslagen, maar in de 15e min. werd het toch 1-0 toen Steven Vos uit een snel opgezette aanval scoorde. In de 2e helft bleef Soest de betere ploeg en het was opnieuw Steven Vos, die in de 10e min. de toernooi-overwinning veilig stelde. De prachtige wisselbo kaal kwam verdiend voor een jaar naar Soest. Wisselprijs Pupillentoernooi „Het Lieverdje" Het begon allemaal vijftien jaar gele den, toen in de jaarvergadering spon taan het "Meester Jansen Toernooi" in het leven werd geroepen. "Meester" Jansen, hoofd van de inder tijd nog bestaande St., Josephschool aan de Parallelweg, had er tien jaar jeugdvoorzitterschap opzitten bij wat toen nog heette "BDC", ofwel de "Rooms Katholieke Sportvereniging Bequick-Dios-Combinatie Ook voordien kende de voetbalvereni ging toernooien, maar niet voor iedere leeftijd z'n eigen jaarlijks terugkerend toernooi. Wisselprijs F-pupillen "Drie Turven". S.O. Soest C2 S.O.Soest - C4 en C6 In de afdelopen weken zijn in uitwed strijden nog een drietal S.O.Soest- jeugdploegen kampioen geworden. J.l. zaterdag werden deze ploegen als nog vereeuwigd. De C4 en C6 delen het kampioenschap, omdat de C6 halverwege de competitie de plaats ging innemen van het te ster ke C4. Van de 16 A-, B- en C-juniorenploegen bij S.O.Soest zijn er nu 4 kampioen geworden, een score van maar liefst 25%! Overig S.O.Soest jeugdvoetbal J.l. zaterdag werden de laatste wed strijden van het seizoen 1984/85 gespeeld. Wisselprijs A-juniorentoernooi „De Ploeg"

Soester Courant | 1985 | | pagina 31