La Route 50 ot 'EM3' KROKET50 ct PATAT1.- ontips! Commissie Welzijnmeer concrete voorstellen voor minderhedenbeleid Tweede prijs ABN-zomerkrantwedstrijd viel in Soest Reiszeker Jongerencentrum de Molensoos viert op 11 mei haar 12Y2-jarig bestaan! Protest-aktie bij Soester Gasbedrijf d'OudeEnghe] OPENINGSAANBIEDINGEN Gemeente en Jeugdzorg moeten opnieuw om de tafel gaan zitten Waar wandelt een snelwandelaar heen, als ie snel in de zon wil wandelen? Naar de Steenhoffstraat 15a in Soest PAGÏNA6 WOENSDAG 8 MEI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 7 College neemt nota voor 95%' over Fietser gewond bij aanrijding I Na aanrijding doorgereden VOOR DAMES EN HEREN U VANWEEDESTRAAT19 SOEST - TEL. 15389 Conflict over subsidie HET WITTE HUIS Zo'n snelwandelaar hoeft niet ver te zoeken. Want ookhier in de buurt zit zo'n uit stekend Holland International Reisburo. Daar kunnen ze u snel een kompleet overzicht geven van alle last-minute reizen van vrijwel alle reisorganisaties. En uiteraard bent u er ook welkom voor alle andere reis- en vakantie-aangele genheden. HOfcdND INTERNfriOfWL HOIMNP INTERNATIONAL HReisburoH c.v.-gas en tuin op het hebbers en mensen die verken hebben hier de een professioneel aan- j geluiddichte studio, fraaie wandafwerkinq Ie begane grond, mer, keuken, toilet, 3 temer met 2e toilet. i met c.v.-gas, garage il voor als achter vrij iden. Indeling: Woon- let en hal. 1e verdie- rs, doucheruimte en sping: vliezotrap naar met c.v.-gas, grote eschikt over een uit- De eerste kennis- s is de riante voor- ngend hoekraam dat n de sfeervolle L- onkamer met open en hal. 1e Verdie- badkamer. 2e toilet ■dieping: vaste trap kamer en dakkapel. ïhuis met c.v.-gas, :a. 72 m2. Het totale 39 m2 wat goed te iepe achtertuin, die tekende zonligging rmige woonkamer, en hal. 1e Verdie- luxe badkamer met 2e Verdieping: 4e ïxtra bergruimte. onderhouden, re- c.v. gas en garage. n ligging, waar de ïrtuin overgaan in rvlakte 570 m2. (37 m2) met open elwerk, balkenpla- Jifpui naar terras, l er\ toilet. 1e. ver- s, 2 balkons, bad- 2e toilet; 2e 'ver- iet 2 slaapkamers, heel voorzien van huis op 2.170 m2 nd van uitgestrekt met garage, werk- schuren. Indeling ikamer, keuken, 'mte, toilet en en- aapkamers, over- 'liering. Het woon- illatie. gas en grote ber en royale tuin op i een aantrekke- inomgeving met ving. iige woonkamer >alkenplafond en n naar loggia toilet en hal. te slaapkamers, e toilet, overloop Jenhuis. 2e ver- ngerichte zolder •te kasten. ïn 3. Halfvrij- arage en tuin. en haard, nieu- compl. badk. f249.500,-. Moderne hoek- een klein huis- 'an onderhoud. 1. 2 sik., compl. f 129.000,-. !4. Groot prak- antoor en ge ensuite, grote werkkamer, 4 f 179.000,-. rkant hoekhuis Jken, toilet en cheruimte en f 169.000,-. 1 W.Z. Engels paardenwei. 'te living, eet- mer, grote af- try en toilet. f469.000,- >/03495- "Het raadsvoorstel zoals dat nu voor u ligt houdt in dat het College van Burge meester en Wethouders de Nota Min derhedenbeleid. samengesteld door het ''Samenwerkingsverband, overneemt, zij het met enkele opmerkingen." Dat maakte wethouder Frans Kingma (PvdA) vorige week in de commissie Welzijn duidelijk aan de leden, om daarmee de discussie over de onduide lijke status van de nota te beëindigen. Eerder had Kingma van alle kanten kritiek te horen gekregen op het feit dat het raadsvoorstel - waarin het Col lege zijn standpunt bepaalt - niet eer der was gepubliceerd, zoals wel was beloofd. Met name Jan Visser (Prog. Soest) maakte de wethouder daarover bittere verwijten en hij werd bijgeval len door de andere commissieleden. "We hebben er serieus naar gestreefd, jnaar het is gewoon niet gelukt," aldus Éingma. Ans Greefhorst (CDA) liet e- eneens van haar verontwaardiging blijken en wilde zelfs genotuleerd zien dat de commissie "deze manier van werken niet op prijs stelt". Adriaan Pothuizen (D'66) vond eigen lijk dat het voorstel nu verdiende dat het werd uigesteld en Bert Krijger ■fVVDliet weten dat het hem ook had '«gestoord dat er nu zo weinig tijd was ivoor overleg. Voor Jan Vissers politie ke café "Proest" (waar de nota werd jBroehandeld in de veronderstelling dat het college-standpunt dan bekend zou zijn, hetgeen dus niet het geval was) 40-vond hij het minder erg. j" jConcrete voorstellen Hij constateerde dat het College de nota nu voor 95r/ overnam en wilde graag concrete voorstellen zien. r Vooral de voorzichtige redaktie van het voorstel, dat de gemeente "zover daartoe de aangegeven middelen aan- ■vezig zijn" het beleid wil vorm geven, [^wilde hij graag veranderd zien. Wat "dat betreft trachtte Krijger Adriaan Pothuizen (D'66), die in de commissie Onderwijs al had aangedrongen op concrete verplichtingen, te passeren. Krijger stelde een formulering voor waarbij "op basis van concrete voor stellen zo nodig meer dan de door te sluizen rijksmiddelen ter beschikking wordt gesteld". Daarmee verwoordde hij het gevoelen van vrijwel de gehele commissie, die van mening is dat de gemeente zelf ook maar eens wat moet overhebben voor het minderhedenbeleid. Ans Greefhorst (CDA) informeerde of het Samenwerkingsverband de laatste versie van het stuk wel had gezien en wees erop dat de cijfers in de nota voor een belangrijk deel verouderd waren. Ook wilde zij weten wat er voor de Suri naamse bevolkingsgroep werd gedaan. Lydia Meyer (PvdA) drong o.m. aan op meer aandacht voor het politiebe leid en vroeg naar het beleid van de ge meente zelf bij het aannemen van bui tenlanders in gemeentedienst. Adriaan Pothuizen hekelde de slechte presentatie van het stuk door het College. "U gaat uit van het econo misch wenselijke, maar ik kies voor een andere invalshoek, die positiever is. Er moet eerst een beleid worden ge maakt. ook met eigen middelen." Dat Krijger met een voorstel kwam dat zijn amendement de wind uit de zeilen nam vond hij niet zo'n ramp. "De VVD is groter, en kan dus ook meer willen. Ik ga daar niet over vechten." Hij drong wel aan op een centraal meldingspunt voor racistische leuzen. "Gemeente werken wil het best snel verwijderen, maar dan moet het wel gemeld wor den." Jan Visser (Prog. Soest) liet weten dat vooral de behoefte aan een eigen ruimte van belang is voor een goed minderhedenbeleid. 'Plezierige suggestie' Wethouder Kingma merkte op dat de nota voorlopig alleen nog maar een moment-opname is, waarover het Col lege van de raad een uitspraak ver wacht, om vast te stellen hoe men glo baal tegen het beleid aankijkt. Dat het College nogal voorzichtig opereert mo tiveerde hij met de opmerking dat Soest nu eenmaal gebrek aan geld had. Dat de commissie meer geld uitgetrok ken wil zien noemde hij een "plezierige suggestie". Verder wees hij erop dat de rijksuitkeringen de laatste jaren toch ook flink zijn gegroeid. Hij was het eens met Jan Visser dat de eigen ruimte voor de buitenlanders een groot probleem is. De suggestie van Ans Greefhorst, om dan de 20.000 gul den die de gemeente toevallen omdat de stichting "Eemland" ophoudt te be staan, voor dat doel te gebruiken, kreeg een positief onthaal. Ans Greefhorst drong nog aan op een vergoeding voor het bestuur van Vrou wen voor Vrouwen. "Die mensen hebben het ontzettend druk en ze doen het al jaren voor niks." De wethouder wees erop dat de stichting Vrouwen voor Vrouwen heel nadrukkelijk om een beroepsdracht heeft gevraagd. De discussie in de commissie werd bij gewoond door een groot aantal inwoners van Turkse en Marokkaanse afkomst, die op de publieke tribune hadden plaatsgenomen. Bij een aanrijding op het kruispunt Waldeck Pyrmontlaan/Schrikslaan raakte vorige week de 14-jarige D.v.d.B. uit Soest zodanig gewond dat hij per ambulance naar Zonnegloren moest worden overgebracht. Het ongeluk ontstond toen de jongen, ko mende vanaf de Schrikslaan. geen voorrang gaf aan een auto, bestuurd door de 19-jarige M.D. uit Soest. ftÖNBanK Mevrouw W. Kimman van de Hilde- brandlaan in Soest moet verrast heb ben opgekeken toen zij vernam dat ze met haar slagzin de tweede prijs had gewonnen in de wedstrijd van de ABN- zomerkrant. In totaal waren er maar liefst 17.000 inzendingen, zodat men kan spreken van een bijzonderheid. Groot was de vreugde uiteraard in huize Kimman, maar ook bij het ABN- kantoor aan de Soesterbergsestraat, waar de prijs vorige week vrijdag werd uitgereikt door beheerder F.S.M. Gerritsen. Op de foto staan de heer en mevrouw Kimman met hun zoon Flo- ris; rechts de heer Gerritsen. De prijs bestaat uit een vakantiereis ter waar de van 1500 gulden tiaar één van de reisdoelen uit het ABN-vakantiepakket. Twee weken geleden werd er via deze krant al bekend gemaakt dat het jonge ren-centrum De Molensoos, aan de Mo lenstraat 142a, binnenkort haar 121/è- jarig bestaan zal vieren. Zoals gezegd zal het jubileum gevierd worden op zaterdag 11 mei a.s. Tijdens deze avond zal er via een muzi kaal gebeuren aandacht besteed worden aan het feit dat het jongeren centrum al gedurende 12% jaar jonge renwerk verricht en dat daarbij onder andere muziek een grote rol heeft gespeeld. Zodoende kan het niet beter dan dat het feest met muziek begeleid wordt. Begin jaren zeventig is er met behulp van een hele groep jongeren gevochten voor een eigen onderdak, waar zij zich zelf konden zijn, met elkaar praten over zaken waarnaar geluisterd werd, naar hun eigen muziek luisteren, een drankje nuttigen en, als men zin had, kon dansen. Dat onderdak werd toen gevonden in het pand aan de Molen straat dat echter toen nog in een zeer slechte staat verkeerde. Dat mocht echter de pret niet drukken: de jonge ren konden tenminste terecht. Door eigen inzet en later door de komst van een beroepskracht (toen nog jeugdlei der genoemd) werden tal van avonden georganiseerd variërend van muziek- tot filmavonden enz. In die jaren is er veel aandacht besteed aan het aan elkaar wennen. Zowel tussen bezoekers onderling, maar ook door de inmiddels gevormde leiding (het jongerenbestuur) werd er hai;d aan gewerkt om te zorgen dat iedereen wist waar hij of zij mee te maken had er werden regels ontworpen, waarmee iedereen moest leren leven, in het voor deel van iedereen. Dat heeft gewerkt en langzamerhand werd dan ook het jongerencentrum bekend bij heel veel jongeren van Soest en zelfs ook voor jongeren van buitenaf. De Molensoos was een begrip geworden. Dat uitte zich in een steeds groter wor de f1 aantal aktiviteiten, bezoekersaan tal e. een sfeer waarvan iedereen aan voelde dat men zich in de Molensoos kon thuisvoelen. Het ging zo goed met de ontwikkeling van De Molensoos dat er op een gege ven moment een verbouw kon plaats vinden. Tijdens de tweede helft van 1981 tot aan het eind van dat jaar was het mogelijk dat het pand verbouwd kon worden volgens de wensen van be zoekers, de jongeren enhet jongeren bestuur. De Molensoos was zodanig veranderd dat het zelfs door velen "luxe" werd genoemd Je kon best zeggen dat het een van de mooiste jongerencentra van de regio was geworden, en daar was ie dereen heel blij mee. Veel jongeren hebben geholpen bij het verbouwen van het pand. Zodoende kon zoveel mogelijk rekening gehouden worden met de eigen wensen. De heropening van De Molensoos geschiedde in het begin van 1982 en even daarna werd tegelijk het tienjarig bestaan gevierd. De aktiviteiten draai den goed en De Molensoos bleef een centrum waar de jongeren zich thuis- voelden. Er vond uitbreiding plaats van aktiviteiten en er werd steeds ge probeerd zoveel mogelijk op de wensen en de behoeften van de jongeren in te spelen. Aankomende zaterdag, 11 mei, wordt het 12%-jarig bestaan gevierd. Samen met de jongeren die nu het jongeren centrum bezoeken en hopelijk ook met een heleboel oud-leden zal 12% jaar jongerenwerk binnen De Molensoos en ook met de effecten die dat heeft gehad op de buitenwereld, herdacht worden. Hoe kan dat beter dan met een muzikale ak- tiviteit. Tijdens de avond van de 11e zullen er drie popgroepen optreden. Alle drie de bands komen uit Volendam en treden vaak op in deze samenstelling. De drie bands zijn 1. "The Clue": een viermans-'formatie die een jaar onder deze naam speelt. De muziek die zij spelen is op het ge bied van rock&roll en huidig "top-40"- werk. De groep bestaat uit: Gerard Gunter, bass; Frans Pelk, zang en solo gitaar. Kees Zwarthoed, drums en Tom Zwarthoed, zang, slag- en sologi taar. - 2. "Wanhoop": dit is een vijfmans formatie die al drie en een half jaar be staat. De muziek die zij speelt is breed van repertoire. Variërend van covers van de Rolling Stones, Eagles tot b.v. Roberto Jacketti en de Cats. De band bestaat uit: Jack Thigsloot, zang; Ron Smit, slaggitaar en solo gitaar; Tom Zwarthoed, bass; Johan Munnik, slaggitaar en Wim Schilder, drums en zang. 3. "Vike": de leden van deze band spelen al vijf jaar samen, maar slechts één jaar onder deze naam. De band be staat uit vier man en weet met hun TES-csnorifcctrïf MTffltaGOO» GE CEL« GEEN V0QH rri n cmelI 5|br< ':.E>£ü voor I ce Een aantal deelnemers aan de Betaal- Niet-Mee-aktie, die gevoerd wordt uit protest tegen de kernbewapening, heeft maandag j.1. tegen het middaguur bij het kantoor van het Gasbedrijf aan de Lange Brinkweg een deel van hun gasnota contant voldaan. De deelne mers aan de aktie - in totaal zeven - be taalden aan de kassa een bedrag van 5,72, dat zij eerder op de normale nota hadden ingehouden. Zij beschou wen dit als een eerste stap. Mogelijk zullen sommigen van hen in de toe komst de betaling van hetzelfde be drag of een veelvoud ervan geheel weigeren. De aktie is met name gericht tegen de BTW, die bij de gasnota verschuldigd is. De deelnemers zijn van mening dat van deze belasting, die rechtstreeks in de staatskas vloeit, wat al te van zelfsprekend defensie-uitgaven worden betaald waarmee zij het niet eens zijn. Om duidelijk te maken dat de aktie niet bedoeld was om de medewerkers van het Gasbedrijf dwars te zitten werd een plantje aangeboden. Dat nam niet weg dat men bij het Gasbedrijf niet erg in genomen leek te zijn met deze aktievorm. Op het trottoir voor het kantoor ont moetten de aktievoerders en hun sym- patisanten een tegendemonstrant, die met hen in een overigens vruchteloze discussie raakte. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 12.00 en 20.00 uur van 11 april t/m 31 mei keuze uit: Duitse karbonade Wiener schnitzel Bal gehakt Gehakte biefstuk met uien Saté speciaal Geserveerd met groenten van de dag en aardappeltjes. Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. De heer J.v.d. V. uit Soest meldde de politie begin deze week dat zijn auto, die geparkeerd stond aan de Regentesse- laan, door een onbekende mede-wegge bruiker was aangereden. De wagen liep in het spatbord een flinke deuk op. Van de andere automobilist was geen spoor meer te vinden. vertolking van bekende en beroemde covers menigeen op de been te bren gen. "Vike" speelt onder andere num mers van Hall&Oates, Simple Minds, Duran Duran, Paul Young en U2. Daar naast hebben zij ook hun eigen num mers. De band bestaat uit: André Snoek, bass en zang; Jaap Tol, synthesizer en zang; Kees Snoek, lead- gitaar en Kees Steur, drums. De avond duurt van 20.00 tot 24.00 uur. De entrée is voor leden 5,- en voor niet-leden 7,50. Het jongerenbestuur van jongeren-cen trum De Molensoos hoopt dat deze avond zal slagen en dat het een aanzet is om zich voor te bereiden op een nieuw jubileum. Voorts nog de vermelding van andere aktiviteiten var) De Molensoos: op woensdag 8 mei tefeltenniskompeti- tie. De zaal is open om 19.30 uur en de wedstrijden zullen vanaf 20.15 uur ge speeld worden. Inschrijving per team kost 4,-. Op woensdag 15 mei. "Arthur", een ko mische film. Zaal open om 19.30 uur. De film zal ongeveer vanaf 20.15 uur vertoond worden. Entrée: leden 2,50 en voor nietjeden is dat 5,-. 2e Pinksterdag 27 mei: 's ochtends om 11.00 uur zal er een voetbalwedstrijd plaatsvinden tussen de bezoekers van De Molensoos en het bestuur van De Molensoos, Deze wedstrijd zal in tegen stelling tot eerdere berichten niet ge speeld worden op de Engh, maar op het Foxborroveld aan de Koningsweg, 's Middags van 14.30 tot 17.00 uur is er een disko-middag en 's avonds van 20.00 tot 24.00 uur een disko-avond. Voor de volledige informatie volgen hieronder nog de normale openings tijden en aktiviteiten van de soos. Dit seizoen zal doorlopen tot en met za terdagavond 29 juni. Dinsdag 13.00-17.00 uur middagsoos. Woensdag 13.00-17.00 uur middagsoos 19.30-23.00 uur avondsoos 1 x per veertien dagen film Donderdag 13.00-17.00 uur middagsoos Vrijdag 13.00-17.00 uur middagsoos 20.00-24.00 uur avondsoos Zaterdag 20.00-24.00 uur disko regelmatig popgroepen Zondag 11.00-13.00 uur voetballen Enghveld 14.30-17.00 uur disko HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL 02155-13990 Net een haartje beter r~ De hele donderdag, 9 mei, vanaf 11.00 uur 6 SOORTEN SCHEPIJS en 2 SOORTEN SOFT IJS Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest kkk Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Blrkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* -14140 Telex 79479 nl Fb staat voor Federatie belastingconsulent Een waarborg voor vakbekwaamheid, zorgvuldigheid en onafhankelijkheid bij fiscale advisering en verzorging van aangiften. Voor Federatie-belastingconsulenten gelden bindende beroeps- en gedragsregels. Nederlandse Federatie van Belastingconsulenter Nieuwe Parklaan 11, 2597 LA Den Haag Teleloon 070-52 2061 Reisburo I Het gemeentebestuur en de Stichting Jeugdzorg zullen opnieuw om de tafel moeten gaan zitten om de problemen, voortkomend uit de subsidietoewijzing voor 1985, uit de wereld te helpen. Dat is de voorlopige uitkomst van de hoor zitting van de commissie voor de be roepschriften, die vorige week de be zwaren van Jeugdzorg tegen de beslis sing van het College van B. en W. be sprak. Voorzitter C. Zijderveld en penning meester E. van Dorresteyn van Jeugd zorg lichtten daar hun bezwaren toe. Het College was vertegenwoordigd door loco-secretaris mr. J. J. Nieuwen- huyzen. De bespreking verliep uiterst warrig, omdat van beide zijden nogal stevig werd ingegaan op details, on danks pogingen van waarnemend voor zitter Ries van Logtenstein om de dis cussie tot de hoofdzaken te Bëperken. Belangrijkste print voor Jeugdzorg was het feit dat de gemeente een bezuini ging van 30.000 gulden heeft doorge voerd. omdat een bestaande vacature voor een jeugdleider niet mag worden vervuld. Volgens de richtlijnen voor het Welzijnsbeleid, door de gemeente raad vastgesteld, is er per clubhuis slechts subsidie beschikbaar voor één beroepskracht, en Jeugdzorg heeft be halve een onderhoudskracht ook altijd nog een hoofdleider. Alternatief Jeugdzorg erkent dat de gemeente raad wel een bezuiniging mag opleg gen, maar dat de stichting zelf mag uit maken hoe dat gebeurt, zodat de po sitie van de hoofdleider niet wordt aan getast. Jeugdzorg had zelf een alter natief bedacht, waarin van één van de beroepskrachten het aantal uren wordt verminderd en bovendien gerekend wordt op hogere inkomsten van de jaarlijkse rommelmarkt en uit giften. De gemeente heeft dat echter - als niet "structureel" - van de hand gewezen. Het gemeentebestuur stelt zich op het standpunt dat er niet moet worden ge knabbeld aan de uren van de beroeps kracht van het Kruispunt, omdat dat clubhuis van extra belang is als in de toekomst de Vangrail naar het Smits veen wordt verplaatst. Voor het be kostigen van coördinerende werkzaam heden heeft het gemeentebestuur overigens een bedrag van 15.000 gulden uitgetrokken. Mr. Nieuwenhuyzen maakte tijdens de zitting duidelijk dat de besluitvorming weliswaar onder druk tot stand was gekomen en het hier en daar aan vol doende motivering had ontbroken, maar hij maakte dat verzuim alsnog goed. Vinger Het verwijt van Jeugdzorg aan wethou der Kingma, dat deze in de raadsver gadering een verkeerde voorstel ling van zaken zou hebben gegeven - Jeugdzorg zou een tussenvoorstel van de commissie Welzijn hebben afge wezen, maar de stichting ontkent dat ging volgens Nieuwenhuyzen niet op "De leden van de commissie Welziji hebben in de raad hun vinger niet opge stoken." Hij bestreed verder dat ei een tekort aan overleg met Jeugdzorg was geweest. "We zijn hier al tweeën eenhalf jaar over aan het praten. De Stichting heeft de subsidie-aanvraag ingediend in de wetenschap dat de ge meente het er niet mee eens was. Zijderveld en Van Dorresteyn brach ten naar voren dat de functie van de hoofdleider niet eenzijdig door de ge meente kan worden aangepast, omdat een en ander in de CAO geregeld is. Nieuwenhuyzen maakte echter duide lijk dat de subsidieverordening de gemeente vrijwel alle rechten geeft. "Natuurlijk gaan de functies verande ren, dat is zo klaar als een klontje! Anders is straks een clubhuis geheel onbemand. Er moet dus een verschui ving plaatsvinden; dat is een logisch gevolg van het raadsbesluit." De opmerking van de vertegenwoordi gers van Jeugdzorg, dat de stichting van een dergelijke functiewijziging niet expliciet op de hoogte is gesteld, zal volgens Van Logtenstein zeker in het advies aan de gemeenteraad wor den betrokken. Hij liet overigens weten dat de raad zich pas in juni met deze kwestie zou kunnen bezighouden, of zelfs in augustus.

Soester Courant | 1985 | | pagina 7