i Koninginnedag in Soest werd een echt feest Commissie Welzijn neemt vereniging Artishock in bescherming \d,OudeEnghe\ Loco-burgemeester Plomp opende 'Soest in Oorlogstijd' VIDEOKRANT nr17, HERMAN VAN DAM Woonwagenbewoner weigert illegale standplaats Spoorstraat te verlaten PAGINA fl S WOENSDAG 8 MEI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 Ondanks koud weer veel belangstelling voor aktiviteiten VVD opvallend soepel over niet halen bezuinigingen Interessante expositie in Oudheidkamer het journaal voor Soest en Baarn Foto Videoprodukties Muziekschool presenteert 'Samenklank opus 2' Dichtersdiner in Groeneveld Koor uit Titusville in 'In de Ruimte' Foto: Goos van der Wilt snaull adviseert elf oliën h De leden van de commissie Welzijn van de gementeraad zijn van mening dat het gemeentebestuur opnieuw om Êt de tafel moet gaan zitten met de Ver eniging Artishock, nu deze onlangs hel overleg over de voorgestelde verhui zing naar De Borg (waar de stichting Artishock in september wel haar intrel zal nemen) heeft verlaten. De vereni ging heeft zich teruggetrokken, omda< het behoud van haar eigen identiteit ir de nieuwe constellatie niet gewaar borgd zal zijn. Voorzitter Ben van Vlierden maakte, voor de discussie in de commissie be gon, vanaf de tribune duidelijk dat de vereniging nog altijd bereid is tot sa menwerking met de nieuwe stichting mits de identiteit behouden blijft. "Alt dat uitgangspunt niet wordt gerespec teerd. betekent dat dat wij niet mee kunnen gaan." Adriaan Pothuizen (D'66) liet weten dat hij zich het verzet van de ver eniging goed kon voorstellen. Hij waar schuwde voor eventuele schadeclaims en wees erop dat de vereniging jaren lang diensten aan de Soester gemeen schap heeft bewezen. Volgens hem is de opstelling van de wethouder veel te star en heeft de gemeente de morele ver plichting zich in te zetten voor een goede samenwerking. Wat hem betreft maakt het niet uit waar de "floreren de" vereniging haar activiteiten uitoe fent. Weerstand Bert Krijger (VVD) liet weten dat ook zijn fractie veel moeite met het voor stel had. Dat gold niet zozeer de finan- I ciële aspecten, met name het feit dal de beoogde bezuiniging van 218.000 gul j den is blijven steken op zo'n 140.000 gul den. "In de zachte sector zijn de cijfers nu eenmaal vaak minder hard," aldus de VVD-fractieleider. "In onze fractie gaat echter wel steeds meer weerstane ontstaan vanwege de consequenties voor twee andere instellingen, de ver eniging Artishock en de peuterspeel zaal." Krijger liet weten dat de WE nooit had verkondigd dat de samen werking binnen het dorpshuis gefor ceerd tot stand moest komen. "De VVD wil daarom dat er, al is het vijf voor twaalf, opnieuw wordt overlegd met de vereniging." '->or wat de peuterspeelzaal betreft Wv hij het voorstel van het College af om ueze tijdelijk onder te brengen in een school. "Zolang er geen definitieve oplossing te vinden is moet de speel zaal in De Borg blijven. Hij kan nu mooi worden ingepast. De ruimte waar de peuters 's morgens zijn kan 's avonds voor andere activiteiten wor den gebruikt." Ans Greefhorst (CDA) deelde de be denkingen van haar VVD-collega. Zij betreurde overigens dat de bezuiniging niet werd gehaald, maar vooral ook dat er instellingen uit De Borg moeten ver dwijnen en de consequenties voor het personeel. "Is het dat allemaal nu wel waard?" verzuchtte ze. Veel moeite had ze ook met de manier waarop er met de vereniging Artishock was om gesprongen. "Hier breng je een stuk vrijwilligerswerk om zeep, en dat be treuren wij. Er moet een oplossing ge vonden worden. Over de Stichting Artishock merkte zij op dat deze hard had gewerkt aan een geweldig ambitieus plan. "Ik vraag me alleen af: kunnen ze dat met deze staf wel aan? Zullen ze niet gauw over hun toeren draaien?" Voor wat betreft de peuterspeelzaak was ze het ook eens met Krijger: die mag in De Borg blij ven, in afwachting van een definitief onderkomen. J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) sprak wél zijn teleurstelling uit over de niet gehaalde bezuiniging. "Er zijn ook andere dingen die waarschijnlijk niet zullen lukken. De vorige verbouwing van De Borg had ook al geen gunstig effect," waarschuwde hij. Hij zette vraagtekens bij de noodzaak daarvan. Ook drong hij erop aan dat de gemeente het voortouw zou nemen bij nieuw overleg met de vereniging Arti shock. Lydia Meyer (PvdA) merkte op dat ie dereen in december al had kunnen we ten dat de bezuiniging niet gehaald zot worden. De opzet van het nieuwe cul tureel centrum noemde zij "fantas tisch", al was die dan gebaseerd op de medewerking van de vereniging Arti shock. "Ik vraag me af wat er nu van terechtkomt. Ik ben wel blij dat nu ook de grote fracties zich realiseren wat er straks allemaal weg zal zijn Bekeerd Over de peuterspeelzaal merkte zij op er niet voor te zijn dat deze tijdelijk in een protestantse of katholieke school zou worden ondergebracht. "Dan zijn de peuters binnen twee jaar bekeerd." vreesde ze, wat Van Garderen tot de in terruptie bracht: "Als dat zó snel gaat, dan teken ik ervoor Jan Visser Prog. Soeststelde zich als enige achter de wethouder op, al liet hij weten diens cultuurbeleid in het alge meen "rampzalig" te vinden. "U moet de stichting Artishock in bescherming nemen. Zij moet de kans krijgen De Borg goed in de vullen." Hij verzette zich tegen de benoeming van bestuurs leden namens de gemeente. "Betutte ling", vond hij dat. Er zaten toch al be stuursleden van alle politieke richtin gen in de stichting, stelde hij vast. Hij noemde het heel vervelend voor de ver eniging Artishock dat zij buiten de deur is komen te staan, "mar dat is dan hun zoveelste misser." Wel vond hij dat de gemeente moest zorgen voor een eigen plek voor de vereniging, ómdat de gemeente uiteindelijk de verantwoor delijkheid draagt. Wethouder Frans Kingma was het ge deeltelijk met Visser eens. Hij vond dat er eigenlijk geen weg terug was. De verbouwing aan De Borg - ter waarde van 150.000 gulden - moest volgens hem als een "functionele aanpassing" wor den gezien. "De stichting heeft fors de nek uitgestoken, maar we moeten niet direct al te veel verwachten,' vond hij. Ook eventueel nieuwe gesprekken met de vereniging Artishock merkte hij op dat de discussie over de identiteit een andere is dan over de vraag of de soos in De Borg kon worden ondergebracht. "De gedachte is altijd geweest: als de vereniging meedoet in de nieuwe opzet, dan krijgt zij de verantwoordelijkheid die vrijwilligers kunnen dragen. De eindverantwoordelijkheid moet echter bij het stichtingsbestuur liggen." Geen tijdbom De eigenheid van de vereniging kan in de nieuwe opzet ook tot uitdrukking komen, alleen wordt bij het nieuwe centrum een zakelijke aanpak als eer ste vereist, aldus de wethouder. "De splitsing tussen stichting en vereniging Artishock heeft destijds niet voor niets plaatsgevonden. We moeten daarvan nu de consequenties trekken en geen tijdbom meenemen. Dat is onverant woord." Het grootste probleerrl is volgens de wethouder dat in de ogen van de vere niging Artishock de soos en de activi teiten onlosmakelijk met elkaar ver bonden zijn. "Dat levert problemen op." Hij ontkende overigens dat het de bedoeling was dat. nu de vereniging met haar vrijwilligers had afgehaakt, de activiteiten door beroepskrachten zouden worden uitgevoerd. Hij zei verder niet te begrijpen waarom de partijen niet tot elkaar konden komen, omdat er over de inhoud toch overeen stemming was bereikt. Over de peuterspeelzaal merkte hij op dat het niet verstandig was deze in Dc Borg te handhaven, omdat het lokaa voor de handvaardigheidscursusser gébruikt gaat worden, zodat er allerle gevaarlijke apparatuur komt te staan. Bert Krijger toonde zich in de tweed* ronde niet tevreden met de toezegging van de wethouder om opnieuw met d< vereniging Artishock te gaan praten "Het komt op mij over alsof u zegt: noi goed, dat moet dan maar, omdat julli» dat zo graag willen." Zo'n houding leel hem geen goed uitgangspunt. Het wa: hem voorts niet duidelijk waarom wa nu in één gebouw gebeurt (Stichting er vereniging werken samen in bet St. Jo zefgebouw straks niet óók in De Borj kan plaatsvinden, maar de wethoude) BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 J 3764 CG Soest 5 Tel. 02155-13331 Ons weekmenu wordt 14-DAAGS MENU 2 van 8 mei t/m 21 mei s ƒ26,50 1 2 Champignons toast 2 Slibtongetjes afgeblust met Cointreau Diverse groenten Diverse aardappelen Pêche melba Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Beleidsplan voor Op Koninginnedag heeft loco-burge meester drs. G. Plomp in de Oudheid kamer aan de Ferdinand Huycklaan de expositie "Soest in Oorlogstijd" offici eel geopend. Hij werd daar welkom ge heten door de heer A. J. van den Dijssel, voorzitter van de Stichting Oud-Soest. Deze wees er in zijn welkomstwoord op dat Soest in de bezettingstijd tweemaal "de dans was ontsprongen". De eerste keer omdat het maar weinig had ge scheeld dat Soest - in het verlengde van de Grebbelinie - hetzelfde lot bescho ren zou zijn geweest als bijvoorbeeld het stadje Rhenen. hetgeen door de snelle capitulatie niet doorging. Maar ook aan het einde van de oorlog heeft Soest nog in de gevarenzone ver keerd, aldus de heer Van den Dijssel, toen de Duitsers zich in hun stellingen langs de Eem en in de polders teweer stelden tegen de oprukkende geallieer de troepen. Wel waren er bij artillerie duels grote gaten geslagen, bijvoorbeeld aan de Beetzlaan. "Als achterland van het vliegveld had Soest toen opnieuw in een puinhoop veran derd kunnen worden." Huisvesting Voor het eerst trekt de RMA aan de bel over de situatie in het hoofdgebouw aan de Muurhuizen. De activiteiten op het gebied van de lichte muziek, met drumstel en electrische gitaar blijken nogal eens tot overlast voor de omwo nenden te leiden. Eigenlijk kan dit alles niet in een oud gebouw in een woonwijk, waar de huizen dicht op el kaar staan. Er is inmiddels contact met de gemeente Amersfoort om te on derzoeken of er een oplossing is voor dit probleem. Breigarenfirma in Soesterberg voor duizenden guldens opgelicht De heer C.N. uit Groenekan deed vo rige week namens een firma in Soes terberg die zich bezighoudt met de fa bricage van breigarens aangifte we gens oplichting c.q. flessentrekkerij. De firma was in de maanden januari en februari j.1. benaderd door een fir ma die zich bezighoudt met de ver vaardiging van truien in Breda. In to taal waren er acht bestellingen binnen gekomen, voor een totale waarde van ruim 8000 gulden. Na de eerste levering werd daarmee gestopt, omdat er niet werd betaald. In een telefoongesprek werd- door de firma in Breda vervol gens uitgelegd dat de betalingen waren opgehouden doordat er per ongeluk gebruik was gemaakt van een ver keerd bankrekeningnummer. Het geld zou binnen enkele dagen alsnog worden overgemaakt. Inderdaad ontving de Soesterbergse firma daarna een bedrag van 446 gulden. Toen de rest van de betalingen echter uitbleef ging men op onderzoek uit. Daaruit kwam vast te staan dat de Bredase firma in het geheel niet bestond. Het pand waarin zij verondersteld werd geves tigd te zijn stond al sinds oktober vorig jaar leeg. is uit. De volgende onderwerpen komen aan de orde: Internationale vrouwendag Ongeval Hilversumsestraatweg Interview met Juf de Ruiter Laatste vlucht DC-8 van KLM Jeugdcursus EHBO Transport zelfgebouwde boot Kijkje in Koninklijke wachtkamer Boomplantdag in Baarn VVZ houdt rommelmarkt Volleybaltoernooi BG/SV Boot voor minder validen Prinses Amaliaschool 125 jaar Arcade officieel geopend KNVB voetbalkamp in Soest Wieksloterweg krijgt nieuwe bedrading In gesprek met pastoor Buisman Aros bestaat 121/2 jaar Vangrail organiseert voor 15e maal rommelmarkt Nederlandse danskampioenschappen Videoband te bestellen bij: Praamgracht 5, 3743 AC Soestdijk. Tel. 02155-17552 De videokrant is een uitgave van: HERMAN VAN DAM, Foto Videoprodukties. Voor komende evenementen, ideeën e.d.lkunt U bellen Redactie Videokrant, tel. 02155-17552. De organisatoren van de talrijke akti viteiten die op Koninginnedag in Soest op touw waren gezet kunnen tevreden terugkijken. Ondanks het bepaald on aangename weer waren er vele duizen den mensen op de been, waardoor elke ctiviteit een behoorlijke belangstelling eg. Dat gold zeker voor de vier Elioofd-lokaties waar het feest zich af- eelde: op de Eng, rondom het Arti- ihockgebouw, op de Kinderboerderij en aan de Bosstraat. De dag werd als vanouds geopend met de fietstocht ^an hetlVN, die de ca. 120 bfdeelnemers al in de ochtenduren door de duinen, de bossen van Pijnenburg en het gebied bij Amersfoort voerde. De traditionele stratenloop van de atletiekvereniging Pijnenburg in Soest-Zuid trok ongeveer 350 lopers. Veel belangstelling was er voor de "boerenmarkt" - waarvan overigens opmerkelijk veel "gewone" markt kooplieden deelnamen op de Eng, geor ganiseerd door de Stichting Jeugdzorg. J De deelname aan de volksspelen viel echter nogal tegen, zeker in vergelij- I, king met van vorige jaren zo bekende en succesvolle "Zeskamps". De twintigste kunstmarkt die de Ver eniging Artishock - voor het laatst( - rondom het St. Jozefgebouw organi seerde was opnieuw een succes. Vele toeschouwers en kopers dromdén om de kraampjes met kunst en kunstnij verheid samen of konden genieten van in het algemeen zeer eigentijdse mu- ziek. Ditak was het zeker ook op de kinder- Foto: Goos van der Wilt Loco-burgemeester Plomp en de (heren V.d. Linden en Westdijk in de open koets onderweg naar de Bos straat. boerderij De Vrije Teugel in Overhees, waar vooral de jongere jeugd zich kon uitleven in allerlei spelletjes en andere attrakties, zoals het optreden van het clownsduo Tutti en Frutti. Aan de Bosstraat speelde zich een bont programma af, dat vooral in het teken stond van de sportiviteit, zoals tennis- demonstraties, fietscross, schaken, etc, maar vooral ook de paardensport. Ook de Molensoos bood de wat oudere jeugd het nodige vertier, zoals een disc-jockeywedstrijd en een disco avond. In de Petrus en Pauluskerk vond 's avonds een goed bezochte bij eenkomst plaats, waar vooral oud- vaderlandse liederen en liedjes ten gehore werden gebracht, 's Middags hadden liefhebbers al kunnen genieten van een concert in de Vijverhof. Traditiegetrouw werd de Koninginne dag afgesloten met de lampionoptocht vanaf de Open Hof, die heel wat jeugd op de been bracht. de jaren 1985-1988 Onlangs heeft de KMA, de Regionale Muziekschool voor Amersfoort, Soest en Hoevelaken, haar beleid voor de ko mende jaren gepresenteerd aan de ge meentebesturen en raden van de drie gemeenten. In 1981 verscheen reeds het eerste be leidsplan "Samenklank". Het nieuwe plan voor de jaren 1985-1988 kreeg de titel "Samenklank opus 2". In het vorige plan van 1981 was de cen trale gedachte dat de voorzieningen die de RMA bood, voor iedereen toegan kelijk moesten zijn. Veel aandacht werd besteed aan de drempels die daartoe geslecht moesten worden. Ver der behelsde het plan een opsomming en beschrijving van de taken die de RMA al sinds jaren vervulde alsmede het voornemen te komen tot verdere uitbreiding van taken. Op dat moment was echter nog niet geheel duidelijk in wleke richting dit zou gaan. Het nieuwe plan is een logisch vervolg op het vorige. Omdat echter in de ach ter ons liggende jaren de financiële situatie de subsidiërende overheden dwingt tot heroverweging van hun taken, wordt in het eerste hoofdstuk ingegaan op het "waarom" van mu ziek- en dansonderwijs, en op de relatie die er bestaat tussen de muziek- en dansschool enerzijds en de overheden anderzijds. De RMA legt aan provincies en gemeenten een aantal argumenten voor. waarom het subsidiëren van een muziekschool noodzakelijk is: "Door subsidiërin'g'van de activiteiten van een muziekschool maakt de over heid aan de bevolking duidelijk, dat zij deze activiteiten belangrijk, ja onmis baar vindt voor de samenleving waar voor zij verantwoordelijkheid draagt. Dit laatste geldt met name het door de gemeenten gesubsidieerde "uitvoerend werk", waarvoor ondanks alle overheidssteun een forse bijdrage van de deelnemers zelf wordt ge vraagd. Overheidssteun wijst de mensen op het belang ervan en is voor- diezelfde mensen een zekere waarborg van kwaliteit." Profiel van de RMA Na een profielschets van een goed functionerende muziek- en dansschool in het algemeen, volgt dan een uitge breide taakstellende beschrijving van de RMA als instituut met een brede uit straling naar de gehele bevolking. Dit wordt in de volgende hoofdstukken uit gewerkt. Bij de bespreking van de verschillende werkvormen wordt benadrukt dat de RMA in haar "traditionele" taak, het geven van instrumentale en vocale lessen, de hoge kwaliteit van werken wil handhaven en daarnaast haar dien sten aanbiedt aan mensen die voor andere vormen van werken kiezen. Traditionele taak Bij het geven van haar lessen gaat de RMA ervan uit, dat het instrumentaal onderwijs alleen zin heeft, wanneer de leerling een goede muzikale en tech nische basis meekrijgt. Zonder die basis zal hem/haar, wanneer hij/zij geen les meer heeft, de lust tot spelen snel vergaan. Daarom kiest de RMA voor kwaliteit, tegen alle bezuinigende tendenzen in. Zij wil degenen die'ervoor gemotiveerd zijn een degelijke instrumentale vor ming geven, waarvan zij "een leven lang" plezier hebben. Nieuwe werkvormen De laatste jaren blijkt dat er mensen zijn die zich in een bepaald aspect van de muziek willen verdiepen. Voor hen worden - meestal kortlopende - cursus sen en workshops georganiseerd. We noemen: de basiscursus muziek, koor scholing, jazzimprovisatie, popmuziek, keyboard, synthesizer. De RMA staat daarbij open voor meer ideeën en suggesties. Samenspel In het totaal aanbod van activiteiten neemt het samenspel een zeer belangrijke plaats in Wie bij de RMA instrumentale lessen volgt, kan in de meeste gevallen daarnaast in een van de beide orkesten of in een van de vele ensembles en samenspelgroepen terecht. Ook voor pianoleerlingen wordt aan samenspel aandacht be steed: al in een vroeg stadium leren zij - uiteraard op hun niveau - anderen be geleiden. Dienstverlening Een belangrijke plaats in het RMA-be- vond dat de situatie niet vergelijkbaa was. "Het wordt een geheel ander» constellatie." Sociëteit en activiteiten van de vereni ging hoeven van Krijger niet op de zelfde plek plaats te vinden. Ans Greef horst onderstreepte dat de soos in elk geval niet in De Borg onderdak kon vinden. Bewust maken De expositie was bedoeld, aldus de heer Van den Dijssel. om de herinne ring op te roepen en oud en jong bewust te maken van wat er toen allemaal is gebeurd. "Zodat we allemaal zullen zeggen: dat was eens, maar nooit weer." De heer Plomp had lovende woordei. voor het initiatief van de stichting. "Het is goed dat deze expositie de din gen van toen weer in de herinnering te rugroept. Ook jongeren kunnen zien wat de ouderen destijds aan den lijve hebben ondervonden." Uit zijn persoonlijke herinneringen puttend stond de heer Plomp o.m. stil bij het probleem van de voedsel- en energievoorziening en bij het feit dat sommige mensen van de ene dag op de andere bleken te zijn verdwenen, en soms wel maar vaak ook niet terug keerden. "Er zijn veel dingen waarvan de hui dige jeugd nauwelijks weet wat ze heb ben betekend." aldus de heer Plomp, de hoop uitsprekende dat de mensen die het meemaakten er allemaal in elk geval iets van geleerd hebben. "Zoals het feit dat mensen in machtsposities snel in de verleiding komen om daar misbruik van te maken en over andere mensen heen te lopen, maar ook dal blinde gehoorzaamheid - Befehl ist Befehl - levensgevaarlijk is." Net als vorig jaar zal op zaterdag 11 mei a.s. om half acht een z.g. "Dich tersdiner" plaatsvinden in het restau rant van kasteel Groeneveld te Baarn. Tussen de zes gangen door van de poë tische maaltijd wordt gemusiceerd en worden gedichten gelezen. Het diner begint om 19.30 uur. De kos ten bedragen 35,- p.p. Tijdig inschrijven bij de receptie van wege een beperkt aantal plaatsen! Te lefonisch reserveren is ook mogelijk. Tel. 02154-21192. Voorafgaand wordt die dag in de Has- selaerszaal van het kasteel om zes uur een Literaire Salon gehouden waar Vlaamse en Hollandse dichters voor lezen uit eigen werk, afgewisseld met zang van de sopraan Elize de Broekert, die enkele Kurt Weilliederen ten ge hore zal brengen. De entree is gratis. Om half zes zal Raoul M. de Pu.ydt, re dactiesecretaris van het literaire tijd schrift 't Kofschip, in de Boomkamer een expositie openen van Mark Meekers uit Heverlee België i. leid wordt ingeruimd voor de dienst verlening aan o.a. de amateurmuziek verenigingen zoals al 20 jaar de leden van de harmonie- en fanfarekorpsen en drumbands hun opleiding bij de RMA ontvangen, kunnen nu ook de leden van koren voor scholing en bijscholing bij deze muziekschool terecht. Voor onderwijsgevenden, die bij het geven van hun muzieklessen onder steuning wensen, heeft de Regionale Muziekschool drie consulenten in dienst. Zij is voor dit steunfunctiewerk een hecht samenwerkingsverband aan gegaan met de creativiteitscentra De Hof in Amersfoort en Artishock in Soest. Oud Soest-voorzitter A. J. v.d. Dijssel (r.) leidt locoburgemeester Plomp langs de expositie. Foto: Goos van der Wilt Sinds maandag staat aan de Spoor straat, direct achter het politiebureau, een woonwagen geparkeerd, die het eigendom is van de 41-jarige H. W., zonder vaste woon- of verblijfplaats. De man werd in de nacht van zondag op maandag aangehouden nadat hij onder invloed van alcohol zich recalci trant opstelde tegen de politie. Bij een cafécontrole aan de Stadhouderslaan was hem aangeraden met een taxi naar huis te gaan, maar na een half uur was de man nog in het café aanwezig. Hij kreeg mondeling een rijverbod opgelegd, maar leek volgens de politie uit te zijn op moeilijkheden, zodat men in de buurt bleef. De man kwam vervolgens scheldend en tierend op één van de politiemannen af, waarna hij werd aangehouden en naar het bureau overgebracht. Een vriendin van de arrestant wilde hem ontzetten en werd eveneens naar het bureau overge bracht. Aanvankelijk hield zij zich in de hal op en weigerde naar huis te gaan, ondanks aandringen van de poli tie. Later verliet ze het bureau uit eigen beweging. Maandag vervoegde W. zich opnieuw aan het bureau, met de opmerking dat hij een afspraak had met de hoofdin specteur. Die was er niet, en van een afspraak was niemand iets bekend. De man verliet daarop boos het bureau en nam met zijn woonwagen een stand plaats in aan de Spoorstraat, in af wachting van de ontmoeting met de hoofdinspecteur. Dat gesprek vond dinsdagmorgen plaats, maar verliep kennelijk niet naar tevredenheid van W., die daarop aankondigde met zijn woonwagen aan de Spoorstraat te zul len blijven staan, tot het gemeente bestuur hem een legale standplaats zou hebben bezorgd. Deze week is het koor van de Park Ave nue Baptist Church uit Titusville, de Amerikaanse "zusterstad" van Soest, te gast bij In de Ruimte. Deze toernee is het gevolg van een bezoek dat ds. Her man ter Welle en zijn echtgenote vorig jaar januari aan Titusville brachten. Afgelopen zaterdag kwam de groep van 48 Amerikanen (waarvan plm. 30 koorleden) in Soest aan. Zij verblijven in het Huis van de Pottenbakker, het nieuwe gebouw van In de Ruimte aan de Insingerstraat. Afgelopen zondag 5 mei zong het koor enkele liederen bij de opening van de bevrijdingsfestivi teiten rondom de Borg. Het koor staat onder leiding van mr. Bill Collé en zal op verschillende plaat sen in ons land, o.a. Harderwijk, Haam stede, Zwolle en Apeldoorn, optredens hebben. A.s. zondagmiddag verleent het muzikale medewerking in een dienst van Evangelie Gemeente In de Ruimte aan de, Klein Engendaalweg 52. Aanvang 15.00 uur.

Soester Courant | 1985 | | pagina 9