I, ./Met het oog op Hart je-Zuid'I Splinter Eemland introduceert de nieuwe Ford Scorpio Kolf Leenders opende vernieuwde 'Snack La Route' Hartje-Zuid' straalde van Moederdagvreugde 'Wij hébben alleen maar aanbiedingen! =|S harrie toonen assurantiën 1-15555 Woensdag 15 mei: PAGINA 15 PAGINA 14 me krant WOENSDAG 15 ME11985 SOESTER COURANT Zeepmeisjes veroverden aller harten Mevr. J. J. E. (José) de Wildt: ENTIEÜ >nü f/J/J/ AVOND Open Dag op 18 mei van Computerclub 'Eemland P 2000' verzekeringen - hypotheken - financieringen klarinet 14-3766 gt soest - tel. 02155-1 8049 Splinter Eemland, de bekende Ford-g ge aan de Dalweg in Soest (en in Baarn) introduceert vandaag een geheel nieuwe reeks ruime en hoogst efficiënte Europese reiswagens; de Ford Scoipio die in vijf jaar tijd met gebruikmaking van de allernieuw ste technologie ontwikkeld is en een unieke combinatie van zuinigheid, ruimte, luxe en veiligheid biedt, gepaard met de hoogst mogelijke kwaliteitsstandaard. De nieuwe Scorpio vervangt de Ford Granada, waarvan in totaal meer dan 1,7 miljoen exemplaren zijn verkocht. De Scorpio is een grote wagen met de zui nigheid van een kleine auto, een luxueuze en ruime auto die een gunstige prijs/pres tatieverhouding biedt en uitblinkt in brand stofzuinigheid. Met zijn ranke vijfdeurs-carrosserie com bineert de Scorpio de luxe een elegantie van een klassieke sedan met de functiona liteit en veelzijdigheid van een hatchback. De aërodynamische efficiency van de nieuwe wagen wordt weerspiegeld door talloze ontwerpdetails, zoals de volkomen vlak in de sponning liggende ruiten, de in de portieropeningen verzonken wateraf- voergoten van het dak en de onder de mo- torkaplijn wegzinkende ruitewissers. Ruimte en comfort De Ford-ontwerpers hebben bij de ontwik keling van de Scorpio veel tijd en aandacht besteed aan de interieurruimte en het com fort. Achterin de Scorpio is er zo veel knie- ruimte dat personen van gemiddelde leng te hun benen over elkaar kunnen slaan. Op de meest luxueuze versie is de rugleuning van de achterbank elektrisch verstelbaar: de verstelbare achterbank is een hoogst on gebruikelijke voorziening waarmee eindelijk wordt erkend dat ook achter- passasgiers in postuur kunnen verschillen. De Ford Scorpio is qua uitrustingsniveau leverbaar in drie verschillende uitvoerin gen: CL, GL en Ghia. Er is keuze uit vier benzinemotoren variërend van 90 tot 150 pk (66-110 kW), waarvan er twee zijn uitge rust met 's werelds meest verfijnde mo torbesturingssysteem dat in seriewagens wordt toegepast. Begin 1986 zal het moto renprogramma worden uitgebreid met een 2,5 liter dieselmotor. V ierwielaandrijving In 1986 Volgend jaar zal aan de Scorpio-modellen- serie ook een bijzonder attractieve versie met vierwielaandrijving worden toege voegd. Dit luxueus-sportieve model met in jectiemotor zal zich onderscheiden door een uitmuntende handelbaarheid, weglig- ging en trekkrachtoverbrenging. Bij het ontwerpen van de Scorpio is ernaar gestreefd de voordelen van de nieuwste technologie ten goede te laten komen aan de uiteindelijke gebruiker, d.w.z. de be stuurder, de eigenaar en de voor- en ach terpassagiers. De moderne technologie is ook aangewend om een systematische kwaliteitsverhoging in elke ontwerp- en produktiefase van de wagen te realiseren, waardoor de Scorpio de hoogste kwaliteit heeft van alle auto's die ooit door Ford in Europa zijn gebouwd. Motoren De vier benzinemotoren die in de Scorpio modellenserie worden toegepast, zijn een nieuwe 1,8 liter OHC-armmengselmotor, twee 2,0 liter viercilinder OHC- motoren - waarvan één met benzine-inspuiting - en een 2,8 liter V6-motor welke eveneens is uitgerust met een benzine-inspuitsysteem. Al deze motoren hebben een volledig elek tronische ontsteking met een door een mi-, croprocessor geregeld ontstekingstijdstip. Met zijn gemiddelde verbruik van 8,41/100 km (111,9) is de Scorpio 1.8 ruimschoots in staat om op één volle 70 liter tank de 800 km lange rit van Parijs naar Marseille af te leggen. Het verbruik bij 90 km/h be draagt zelfs niet meer dan 6,4 1/100 km (1:15,6). De prestaties zijn echter geens zins opgeofferd aan de zuinigheid, getui ge de topsnelheid van 179 km/h die Scorpio 1.8 heeft. Het topmodel van de Scorpio serie met 2.8 liter injectiemotor heeft een topsnelheid van 208 km/h en accelereert van 0-100 km/h in 9,6 seconden. Niettegenstaande de ze indrukwekkende prestaties realiseert de Scorpio 2.9 branüstofverbruikscijfers die genoemd mogen worden: 7,4 1/100 km (1:13,5) bij 90 km/h en 11,51/100 km (1:8,7) onder gemiddelde bedrijfsomstandighe den. Rij-eigenschappen Het weggedrag en de besturing van de nieuwe Scorpio modellenserie zijn zorgvul dig afgestemd op het hoge prestatieniveau van de motoren. De stuurinrichting met variabele overbrengingsverhouding zorgt voor een exacte en toch lichte besturing en de met behulp van de computer afgestem de wielophanging geeft de Scorpio een comfort en een wegligging die op een uit zonderlijk hoog peil staan. De volledig onafhankelijke wielophanging van de Scorpio is aan de voorzijde uitgevoerd met McPherson veerelemen- ten, terwijl aan de achterzijde schuin naar achteren gerichte driehoeks-draagarmen zijn gemonteerd. Er is een automatisch werkende, pneu matische niveauregeling voor de achter wiel ophanging standaard op de Ghia en leverbaar op de CL en GL. Het eerder genoemde anti-blokkeerrem- systeem waarmee alle Scorpio's zijn uitge rust, is van het meest vooruitstrevende type ter wereld. Het omvat twee micropro cessors die zichzelf en het gehele remsys- teem voortdurend controleren om zeker te zijn van de juiste werking. De hoofdrem- cilinder, de hydraulische bekrachtiger en de modulator van het anti-blokkeersys- teem bevinden zich in de rum te die norma liter door de conventionele hoofdremcilin- der en de vacuümbekrachtiger worden in genomen. Superieur in ruimte en comfort Tijdens het gehele ontwerp- en ontwikke lingsprogramma van de Scorpio is bijzondere aandacht besteed aan het bedie ningsgemak en het comfort. Zowel voorin als achterin biedt de Scorpio meer been- en knieruimte dan ongeacht welk van zijn concurrenten. Sommige uit voeringen kunnen worden geleverd met een elektrische verstelling van de voorstoe- len en de achterbank. Eveneens leverbaar is een elektrisch snelontdooiingssysteem voor de voorruit. De radioantenne is opge nomen in het verwarmingselement van de achterruit. Een ander uniek detail is de au tomatische inschakeling van de achterruit- wisser waarmee bij in werking zijnde voor- ruitwissers de achtermit wordt ingescha keld. Het stuurwiel is zowel in hoogte als in hellingshoek verstelbaar, terwijl de instru menten en primaire bedieningsorganen alle in de ergonomisch meest ideale posi ties voor de bestuurder zijn gegroepeerd. De Scorpio is ook leverbaar met een bui tengewoon doeltreffend airconditioningsys teem. De achterpassagiers kunnen be schikken over een eigen bedieningspaneel om de verwarming en ventilatie in het ach tercompartiment afzonderlijk te regelen. In dit paneel is ook plaats voor een af standsbedieningssysteem voor de radio, bestaande uit knoppen voor volume- en toonregeling, alsook twee koptelefoons waarmee de achterpassagiers de radio kunnen beluisteren. De veiligheidsgordels van de Scorpio hebben een nieuw ontworpen oprolmecha- nisme waardoor slechts een zeer geringe druk op het lichaam wordt uitgeoefend; de bevestigingspunten zijn verstelbaar zodat de gordels perfect zijn af te stemmen op de individuele gebruikers. De uit twee asym metrische delen bestaande achterbarik 60/40% -deling is op diverse manieren neerklapbaar om de bagageruimte nog verder te vergroten. In veelzijdigheid over treft de Scorpio hiermee menig station wagen. De portieren en de achterklep zijn alle beveiligd met voor de autowereld unieke sloten die qua werking en constructie over eenkomen met de systemen die in de klui zen en safeloketten van banken worden toe gepast. Bovendien kan de Scorpio van fa- briekswege worden uitgerust met een anti- diefstalalarm. Theater: "Pink Pop Festival" op "Pinkster maandag, 27 mei 1985 te Geleen. Prijs 35,- p.p. Carré te Amsterdam op donderdag 16 mei, "Urbanus". Concertgebouw op maandag 20 mei, Vera 'Beths, viool, Gérard van Blerk, piano en Youri Egoriv, piano. Prijs 25,-. Nieuwe de la Mar, Amsterdam. "Martine Bijl" met haar show "Mar- tine" op 16, 18. 23, 24 en 25 mei. Op 20, 21, 22 en 23 mei met verkorte voor stellingen en t.v.-opname. Gooilander dagtochten: Ardennen en watervallen van Coo met koffie, koffietafel en diner, 69.50. Monschau in de Eifel, een dagje buiten land. Prijs 69,50 incl. koffie, lunch en diner. Het dagtochten-programma van de Gooilander kunbt u gratis afhalen aan ons kantoor. Op Hemelvaartsdag, 16 mei, wordt er door de VVV weer een Dauwtrap- fietstocht georganiseerd. Tussen 5 en 6 uur kunt u starten bij restaurant 't Hoog je in de Kerkebuurt. De tocht is ongeveer dertig kilometer lang en leidt u langs fraaie plekjes in de omgeving. Onderweg krijgt iedereen een verras sing. Het dauwtrappen kost twee gul den per persoon. Inschrijfpunt is het restaurant. De Landelijke Kadobon hebben wij voor u in waarden van 10,- tot 50,-. Het VVV-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend elke werkdag van 11.00 tot 15.00 uur. jveel beenruimte voor rde technologie. idemste technologie, motoren, het ABS le kwaliteitscontrole laken de Scorpio één iige auto's die ooit fantastische auto om 1. BTW, excl. •re kennismaking met iuceert BEDRIJF. arderhoogt als derland IS. iet een geheel nengebeuren. bloeiende en klein tot zéér jbloemen lastic, glas en i, zaden, tuin- n- en timmer- 1985 het vol tij met groot sren dat deze geen HOGE- er dan VER- drastisch op- agentjes. in de nabije r te maken!! in korte tijd als het tuin- omende tijd Er zullen GEPRIJSDE ssortiment is prijs binnen zomaar een zult U zeg- DEZE UIT- ïsloten geopend - SOEST I883 ■KOM en... IHOOGT IS Donderdagmorgen vorige week om 11.00 uur was een feestelijk moment voor de familie V.d. Molen van de be kende snackbar "La Route" aan de Van Weedestraat. Na een ingrijpende verbouwing werden de deuren voor het eerst weer geopend, om het publiek in de gelegenheid te stellen met eigen ogen te aanschouwen wat er in een paar dagen tijds was veranderd. Niemand minder dan Rolf Leenders, van het be kende fitness-centrum aan de Van Weedestraat, luisterde de officiële her opening op met zijn aanwezigheid waarbij hij de eerste klant namens dé familie Van der Molen een fraaie ijs- coupe aanbood. Want behalve dat de snackbar werd uitgebreid met een gezellig "petit res taurant-gedeeltedat goed is voor 24 zitplaatsen aan 6 tafeltjes achter in de drukbeklante zaak, is er vooral op het gebied van ijs en ijsspeciali- teiten heel wat veranderd bij "La Rou te". Dat wordt de bezoeker al aan stonds duidelijk bij een blik op de uit gebreide ijs-afdeling, waar sinds vori ge week behalve het wijd en zijd be kende soft-ijs ook vers schepijs in di verse tongstrelende smaken verkrijg baar is. Milkshakes zijn er bovendien in niet minder dan 15 verschillende sma ken, waaronder ook bosbes, framboos, Een voorspelling werd bewaarheid. Het is een oergezellige dag geworden in "Hartje-Zuid", j.1. zaterdag voor Moederdag. Alle elementen die tot het scheppen van een feestelijk sfeertje moeten bijdragen waren dan ook voor handen: goed weer, veel beweging, muziek, wapperende vlaggen, een presentje voor de winkelende dames en last but not least talloze gezellige aan biedingen voor alle aan moeder den kende bezoekers. Voor zes meisjes uit de 2e klas van het Christelijk Griftlandcollege was het al vroeg dag, want vóór een show moet je nu eenmaal tijdig aanwezig zijn om je te kleden en je instructies in ontvangst te nemen. Dit alles ge schiedde op de centrale meldingspost in de foto- en optiekzaak Van Essen. Daar waren de ontwerpsters annex regisseuses van het "Hartje-Zuid"- Moederdagprogramma "SOAP", de dames Betty van Essen en Syl van Welzenis (Syllie Hair) present om de meisjes aanwijzingen te geven en om hen te helpen bij het aangorden van de speciale uitrusting, een groen hart met het toepasselijke opschrift "DIT HART JE (zuid) WIL MOEDER OOK WAT GEVEN!' Het voor deze speciale ge legenheid gekozen vervoermiddel be stond uit rolschaatsen hetgeen bete kende dat de meisjes deze kunst van voortbeweging dienden te beheersen. Daarover heeft vanaf het startschot geen twijfel bestaan, want zodra de HZ-winkeliers hun deuren hadden los gegooid zwermden Astrid, Ursula, Ma rieke,-Ardine, Catrien en Mar jon snel voetig en zelfbewust uit in het winkel centrum, op weg naar de eerste lief hebsters van een geurig, hartvormig en in vrolijke verpakking gestoken stukje zeep. Ze zwaaiden en zwierden over de pleintjes, rondom de winkelen de vrouwtjes in brons de enige bezoek sters die geen stuk zeep in ontvangst namen), over de Soesterbergsestraat en weer terug naar het "centrale ma gazijn" voor het inslaan van nieuwe voorraden. Zo werden van half tien 's morgens tot 4 uur 's middags, met een korte onderbreking voor de lunch, enkele honderde kilometers in totaal door de zich op een charmante en geest driftige wijze van hun taak kwijtende zeepmeisjes afgelegd, werden vele tientallen mandjes gevuld en geledigd en honderden en nog eens hónderden moeders, moeders van moeders en moeders van moeders van moeders met dit Moederdagpresentje verrast. Vanaf 13.00 uur werd de alom heersen de gezelligheid nog eens extra ver hoogd door het op dat tijdstip bij Jas per Mode uit de startblokken schieten de Dixielandorkest 'E8 Dixie Se ven and One". Onder aanvoering van or kestleider en trompettist Rob Zijlstra baande het muzikale dubbelkwartet zich swingend een weg door het stukje Soest-Zuid, dat als residentie van de actieve "Hartje-Zuid"-winkeliers zo veel bekendheid bij het winkelend pu bliek geniet. De mars van het zeer bin nenkort 10 jaar bestaande orkest werd een ware zegetocht. Velen volgden de musici op de hielen om vooral maar niets te missen. Nieuwkomers bleven na het dichtklappen van de autoportie ren verrast staan om zich vervolgens in de richting van het geluid te bewe gen. Weer anderen konden niet genoeg krijgen van de swingende improvisa ties, die klarinettist Harold van Veen, saxofonist Hans Burgel, trombonist Bert van Asperen en banjoïst Cees van Gaaien tijdens de stiistand-shows aan hun instrumenten wisten te ontlokken. Rob Zijlstra oogstte bijval met zijn speelse trompetsoli en hilariteit met zijn ludieke wijze van presenteren. Op 15 juni a.s. komt "E8 Seven and One" voor herhalingsoefeningen opnieuw naar "Hartje-Züid". Een leuk vooruit zicht voor hen die reeds kennis gemaakt hebben met deze kleurrijke Dixielan- ders en een mooie gelegenheid tot ken nismaking voor hen die nu weten wat ze gemist hebben. De zeepmeisjes.van Hartje-Zuid, bij de 'winkelende vrouwtjes'. Foto: Goos van der Wilt Dit de vele positieve en spontane re acties die bij de organisatoren binnen kwamen, mag met voldoening gecon cludeerd worden dat de inluiding van Moederdag 1985 in "Hartje-Zuid" een geslaagd feestje is geweest, dat na volging verdient. Daarop behoeft niet lang gewacht te worden, want op 15 juni a.s. is het weer zo ver. Dan gaan in "Hartje-Zuid" opnieuw alle vlaggen in top en wordt voor alle vaders uit Soest en de regio alles nog eens dunnetjes overgedaan. Zoals reeds gezegd, een leuk vooruit zicht. Oók voor alle móeders, en voor alle kinderen. Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het mntto"Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Aflevering 15: modehuis Jolanda b.v., Zuidpromenade 4 HARTJE-ZUID Foto: Goos van der Wilt van haar gading. Wij besteden ook uit zonderlijk veel aandacht aan de wensen en eisen van oudere dames en het is daarom geen toeYallighei<j_.(iat wij vooral in deze kring vele dankbare en trouwe cliënten bezitten..." José de Wildt keert terug naar de pak tafel met een tobacco-kleurige panta lon en, ja hoor, een zachtgele jumper en vult de laatste door haar opgevan gen woorden van Gé aan met"die allemaal, stuk voor stuk, door hun mond-op-mond reclame voor onze sales promotion zorgen. Zachte kleuren en zachte prijzen Het gesprek dat tot dusverre een hor tende en stotende voortgang heeft gehad en zich nu eens bij de kassa en dan weer in de gangpaden afspeelt, moet voor een ware golf van bezoek sters voor onbepaalde tijd onderbroken worden. In deze gesprekspauze leveren de eigen waarnemingen niettemin de nodige stof op, want het speurende oog en het luisterende oor stellen vast, dat het maatschema loopt van 36 tot en met 50, dat alle modekleuren zacht, zo mers en zonnig zijn: bleu, zalm, rose, pastelgeel (jaja!), wit (ontbreekt nooit!en mint, dat de keuken op dit spitsuur als paskamer goed van pas komt en dat de prijskaartjes in vrien delijkheid met elkaar wedijveren: sweatshirts 25,-, poloshirts 25,-, blouses vanaf 19,95, ongevoerde ja ponnen vanaf 49,- en gevoerde ja ponnen vanaf 89,-. Enige tijd later kan José de Wildt toch nog even snel uitleggen dat de 4 Jolan- da-zaken uit een gemeenschappelijk voorraadmagazijn in Baarn kunnen putten, terwijl de organisatie er tevens op gericht is om de winkelcollectie eens per 3 weken volledig te ver nieuwen. "Uiteraard helpen we elkaar en dus eikaars klanten ook regelmatig. Iets niet meer in Soest-Zuid en in het centrale magazijn op de plank? Dan even vragen in Baarn of Hilversum en vaak is het bingo Uw prijskaartjes hebben een zonnig gezicht. Prijsbewuste dames zullen dat best weten. Kopen ze ook kwaliteit? "Zeker weten! Kijk, katoen is katoen, acryl is acryl, polyester is polyester en ga zo maar door. In dat opzicht bestaan er geen verschillen met duurdere blou ses of japonnen. Een hogere prijs dankt zijn ontstaan meestal aan een exclusieve snit of aan een uitzonderlijk model. Vele dames vinden een peper dure japon overigens een angstig bezit. Bij instelling van een verkeerd was programma wordt een dure japon even grondig vernield als een prijsvrien- delijk model van Jolanda. In het laat ste geval blijft de schade beperkt, want een nieuwe Jolanda-creatie is niet duur! Nog iets van enig belang? "Ja, een we tenswaardigheid. Als een jurk van Jo landa niet helemaal past dan kunnen wij de noodzakelijke verandering tegen geringe vergoeding door onze coupeuse laten aanbrengen. Deze service heeft dus eveneens het karak ter van prijsvriendelijkheid. José de Wildt looft het gezellige sfeer tje van ongedwongen collegialiteit in het nieuwe winkelcentrum. "Leuk meegenomen," zegt ze, "want als ge zelligheidsmens zpu ik er eigenlijk ook niet buiten kunnen." Het is niet ver wonderlijk dat er meer mensen zijn die weten hoe gezellig het is in "Hartje- Zuid" en heel begrijpelijk ook dat er steeds meer bijkomen. Leuk meege nomen immers die gezelligheid wan neer je winkelt. Leuk meegenomen ook die prijsvriendelijke jumper van Jolanda, het modehuis waar al het moois altijd, dus óók in de weken voor Pinksteren, in de aanbieding is. aardbei, vanille, reine claude, pistache rum, mokka, etc. Vooral de aandacht trekken de uit stekende ijscoupes, die bijzonder fraai worden geserveerd, zoals de coupe laRoute", de coupe "Anita", "Anja" Big Ben" en "Banane Royale' Ook is er een heerlijke kindercoupe en uiteraard kan men bij "La Route" ook terecht voor een sorbet "Popu laire". Nu de dagen duidelijk weer warmer worden zullen velen de ver- leiding om zich de koude lekkernijen bij La Route" te laten smaken dan ook zeker niet kunnen weerstaan. Voor de liefhebbers van soft-ijs is er overigens niets veranderd. Ook zij ko men aan hun trekken en kunnen hun ijsje eventueel laten overdekken met de beroemde "choco-dip" of een cou verture van spikkeltjes dan wel nootjes. Het waren meteen drukke tijden voor de heer en mevrouw Van der Molen, die de dagelijkse zorg voor "la Route" veelal overlaten aan dochter Anita en zoon Ben. Zelf heeft het echtpaar im mers ook nog het Soesterbergse café "De Gouden Leeuw" aan de Radema- kerstraat. Ofschoon de relatie tussen het fitness centrum en de snackbar niet onmid dellijk voor de hand ligt, had Rolf Leenders toch een prima verklaring voor zijn aanwezigheid. Hij vertelde dat de Amerikaanse Cory Everson, V.ln.r de heer en mevrouw v.d. Mole die als body-buildster onlangs beslag wist te leggen op de titel Miss Olympia, een dieet hield bestaande uit ham burgers, frites en milkshakes. Waar mee maar aangetoond is dat een be zoek aan "La Route" zeker de moeite i, zoon Ben, dochter Anita, Rolf Leenders. Foto: Herman van Dam waard is. "La Route" alle dagen behalve maan dag vanaf 11.00 uur 's ochtends ge opend tot 23.00 uur 's avonds. Alleen op zaterdag en zondag sluit de snackbar om 20.00 uur. De onlangs opgerichte afdeling "Eem land P 2000" van de Stichting G.P.C. (Gebruikersgroep Philips Computers) houdt op zaterdag 18 mei a.s. weer een open dag voor leden en belang stellenden. Het is de bedoeling dat dat - afgezien van de maanden juli en augus tus - voortaan elke derde zaterdag van de maand gebeurt. De bijeenkomsten vinden plaats in café-restaurant "De Oranjeboom" aan de Leusderweg 43 in Amersfoort. Ze duren van 11.00 tot 16.00 uur. Intussen is er ook een voorlopig bestuur gevormd. Het voorzitterschap is in handen van de heer J. van Vugt uit Soest; het secretariaat bij de heer M iNeikens jr. uit Leusden. De Stichting GPC stelt zich ten doel het gebruik van Philips computers in de ruimste zin te bevorderen en organi seert zowel landelijke als regionale bij eenkomsten, waarop informatie materiaal worden uitgewisseld. Zij geeft ook een periodiek uit onder de naam "Tron". Verder stelt zij hard en software beschikbaar voor ontwik keling en experimenten, programma's met bijbehorend instructiemateriaal, voorlichting en cursussen plus bege leiding en legt zij kontakten met an dere organisaties. Informatie: J. van Vugt, tel. 02155- 24468; M. Nefkens, tel. 033-945026. Zij staat enigszins verscholen tussen de lange rekken die vol hangen met honderden in pastelkleuren getinte blouses, pullovers, vesten, pantalons, broekpakken en japonnen, waaruit een zonnige zomer je tegemoet komt. Nochtans worden de door haar gelan ceerde woorden niet door de veelkleu rige gelederen verstikt. Ze schijnen er integendeel boven uit te stijgen en de gehele winkelcollectie met hun stellig heid te omvatten. Want de vraag of het Modehuis Jolanda in de Pinkstertijdl leuke aanbiedingen heeft, had ook be ter niet gesteld kunnen worden. Mode huis Jolanda hééft immers alleen maar aanbiedingen Okay, aangenomen! Maar hoe wordt zo'n formule gevonden en op welke manier kan zij daarna ook nog gehand haafd worden? "Wat ik nu ga zeggen", aldus mevrouw José de Wildt, "klinkt erg simpel: door een rechtstreekse en onveranderlijk grootschalige import. De uitvoering van dit zakelijke grond beginsel is vanzelfsprekend iets minder eenvoudig. Maar daarvoor hebben we 2 mannen, die beiden hun mannetje staan, mijn echtgenoot Hans de Wildt die al vanaf zijn 14e levens jaar in het vak zit en diens compagnon, de heer Arie v. d. Meyden, ook een za kenman in hart en nieren. Zij ontmoeten alle voor ons van belang zijnde fabrikanten tijdens beurzen ergens in binnen- of buitenland en dank zij hun goede speurzin, aangeboren feeling voor het modevak en zakelijke durf, slagen zij er altijd weer in om de 4 Jolandazaken te vullen met een brede collectie, waarin modieuze eenvoud en gezelligheid gepaard gaan met een voor iedereen betaalbare prijs. Gezinnen met zin voor en zin in de mode 4 Zaken, daarvoor komt wel het een en ander kijken. Blijft het daar bij? "Ik denk van niet. Wil je in dit vak blijven meedoen, dan zul je in steeds groter wordende aantallen moeten inkopen en dan heb je dus ook steeds meer ver kooppunten nodig. We denken dus aan een toekomstige keten van Jolanda zaken, verspreid door het gehele Gooi. De'voorwaarden voor dit zakelijke con cept zijn zonder meer voorhanden. De namen v. d. Meyden en De Wildt dui ken nu al overal in onze zaken op en aanstonds zal dat nog meer het geval zijn. Ik zal dit even nader toelichten. In onze zaak in Baarn voert Joke v. d. Meyden de mode scepter en haar doch ter Marga doet niet voor haar onder in de Hilversumse vestiging aan de Gijs- brecht van Amstelstraat. Zelf ben ik bijna altijd te vinden in deze aller nieuwste Jolanda-zaak in "Hartje- Zuid". In haar stem klinkt trots door wanneer zij vervolgt met: "Ja, en dan wil ik toch ook nog wel iets van mijn zoon Ron (17) en Marcel (15) vertellen. Beiden zien zij het helemaal zitten. Ron volgt aan de LTS een grafische opleiding en aanstonds zou hij wel als reclame-tekenaar en tekstontwerper verkoopbevorderende aktiviteiten in ons bedrijf willen ontplooien. Hij is een echte bezige bij. die altijd klaar staat om met het een of ander te helpen. Marcel is modebewust, het zit er dik in, dat hij t.z.t. het inkoopteam zal gaan versterken. Het leuke is dat wij in het gezin veel over het bedrijf praten." Lukt dat dan wel naast al die drukke werkzaamheden? "Ja hoor. In gezinsverband houden we een aantal gezellige dingen, waaronder de gezamenlijke avondmaaltijd, heel goed in ere. Tijdens het eten kunnen we heel wat afbabbelen en aflachen en die gelegenheid laten we niet onbenut. Trouwens die gezelligheid kunnen we in ons werk evenmin missen, niet waar Gé?" Gé, zachte 'G' en zachtgeel De met Gé aangesprokene blijkt mede werkster mevrouw Kruger te zijn, die net naar de paktafel terugkeert met een echtpaar waarvan de mannelijke helft met veel kennis van zaken heeft bijgedragen tot de totstandkoming van een transactie, die zijn echtgenote in het bezit stelt van enige vlotte, voorna melijk in zachtgele tinten uitgevoerde jumpers. Hij legt uit dat zachtgeel een kleur is die zijn vrouw goed staat en het is alsof de zachte "G" in zijn Gelderse tongval het zachtgeel nóg zachter maakt. Onder het inpakken en afrekenen, wel ke laatste handeling door mijnheer met een blij gezicht wordt verricht, heeft mevrouw Gé Kruger op de en passant aan haar gestelde vraag in middels geantwoord dat ook zij de ge zelligheid tijdens het werk niet kan missen. Haar voorkomen en aansteke lijke lach sluiten volledig bij deze uit spraak aan. De manier waarop de beide dames met elkaar en met de geachte cliëntèle omgaan levert het bewijs van het door hen gehuldigde gezelligheids principe. Hun optreden tegenover de bezoeksters legt echter eveneens getuigenis af van hun vermogen tot het leggen van persoonlijke contacten. Terwijl José de Wildt inseint dat zij een nieuw binnengekomen bezoekster voor haar rekening neemt, wil mevrouw Kruger graag even kwijt dat een goede verkoopster practische psychologie be drijft. Zij weet waarover ze spreekt, want ze loopt al enige jaren mee, het geen overigens niet aan haar afgezien kan worden. Het modevak en alle bij behorende zaken zijn haar met de pap lepel ingegeven. Haar moeder had een atelier annex modevakschool in het hoge Noorden van Nederland waarvan daan Gé geen zachte "G" maar wél vele vaardigheden en kundigheden meenam naar Centraal Nederland. Over haar nu al tienjarige periode als verkoopster in Soest spreekt zij met grote voldoening. Ontelbare dames uit Soest en de regio kennen haar en willen ook bij Jolanda graag door haar gehol pen worden. "In ons uitgebreide programma," aldus Gé Kruger met grote nadruk, "vindt iedere jonge Vrouw van 18 jaar eri daarboven tot leeftijd xijz-plus wel iets

Soester Courant | 1985 | | pagina 15