Programma lE 30 5 o 3 I i(f> IH i> B.D.C. Geslaagde klubkampioenschappen bij tafeltennisvereniging Dames-junioren 1 BDC vroege veldkampioenen (D.V.S.B.) Stratenloop Klaarwater op 19 juni a.s. SPLINTER EEMLAND B.V. SPORT Winst en verlies voor Knickerbocker s -adspiranten SPORT HONKBAL O <Q ro J - 5' N3 CJ1 C ro "O JNed. Basketballkampioenschap voor junioren deels in Soest BASKETBAL Zaalprogramma Sportkopij Uitslagen BDC-teams TAFELTENNIS VISSEN Federatie- hen gel wed strijd 'De Snoekbaars' ATLETIEK Joop van Leijenhorst loopt goede marathon in Parijs Sporthal Beukendal Sporthal De Bunt Sportzaal De Borg ATLETIEK DAMMEN TENNIS Vier teams reeds kampioen bij Soest-Zuid HANDBAL VOLLEYBAL Voor de zesde keer volleybaltoernooi gemeentepersoneel 'Meisjes klasse A Tennisvereniging 'Soest Zuid' kampioen! BRIDGE Bridgeclub ONI WOENSDAG 15 ME11985 SOESTER COURANT PAGINA 17 In de 2e klasse B ontmoetten de Knie kerbockers afgelopen zaterdag de Fal cons in Lelystad. Als eerste slagman voor de Knicker bockers verscheen Patrick Farrell in het slagperk. Hij gaf direkt een honk- slag en kwam op een. Rogier Kriele zag zijn klap gevangen worden door Falcons 2e honkman. Niels Uiterwijk ging uit op 3-slag. Intussen was Farrell al thuis gekomen door het stelen van 2 honken en een fout van het Falcons- veld:0-l. Patrick Postma betekende de derde uit. door een aktie6-3. De Knickerbockers moesten het veld in en begonnen met Rogier Kriele op de heuvel. Bij de Falcons kwamen 2 man op de honken, maar zij kwamen niet tot scoren. Rogier gooide 2 x 3-slag en ving zelf slagman Borgers uit. Als eerste in de 2e inning kwam Ronald Tensen aan slag. Hij leverde een 2 honkslag af en kwam door stelen op het derde honk. Friso Dijkgraaf kreeg 3- slag terwijl Hans Vink op het eerste kwam door 4 wijd. Ronald Tensen scoorde 2-0 door een wilde worp. Hans Vink kwam hierdoor op 2 en zelfs op 3 door een slechte aktie2-5. Aan slag kwam nu Tobias Paalman. co CL °-é m CO O) -slT3 O O O CO C/3 O <D CO m Q. Q) CD CD CO o CD 3 Op zijn'slag scoorde Vink 3-0, maar Tap aai,r 2e" glng ult door een al<tie ,„7 Meif^ kreeg i wijd, maar ku„ FWen "A scoren komen, daar Farrell uitging met 3-slag. In hun tweede slagbeurt kwamen de RonCa°iHS rpopnieuw niet tot scoren, Ronald Tensen maakte een prima vangbal en Rogier Kriele gooide op nieuw 2 x 3-slag. In de derde slagbeurt scoorden de Knickerbockers niet. Kriele ging uit door een vangbal, Uiter wijk kreeg 3-slag en Postma zag op nieuw zijn klap goed verwerkt worden door het Falconsveld. De Falcons scoorden in hun derde slagbeurt l keer en hiermee werd de eindstand tenslotte 3-1 voor de Knickerbockers. Werpcijfers Rogier Kriele: 9 x 3-sl x 4 wijd2 honkslagen tegengeen veld fouten. Tweede wedstrijd In de 2e wedstrijd mochten de Knicker bockers als gasten opnieuw als eerste aanslag. Patrick Farrell ging uit door een aktie:6-3. Rogier Kriele en Tobias Paalman gen met 3-slag aan de kant. De pitcher in deze wedstrijd voor de Knickerbockers was Tobias Paalman. Hij gooide direct 2 x 3-slag. maar kreeg daarna 2 honkslagen tegen waardoor de Falcons konden scoren. De derde nul werd gemaakt door een aktie van Ronald Tensen in samenwerking met Rogier Kriele. De pitcher van de Falcons was bijzon der goed op dreef; Postma, Tensen Dijkgraaf kregen allen 3-slag, maar ook Paalman had een goede dag, hij gooide 8 x 3-slag en stelde Tensen met een prima aangooi in staat de derde nul te maken. In de derde slagbeurt van de Knickerbockers deed de pitcher van de Falcons het nog eens dunnetjes over en zette Hessel Bokman, Rutger ter Weele en Vincent Smith met 3-slag aan de kant. De beurt was nu weer aan de Falcons. De eerste slagman ging uit op 3-slag. De tweede slagman ging uit door een vangbal van Friso Dijkgraaf. Slagman Van Dijk van de Falcons sloeg een 2- honkslag. Door een foutieve aangooi op het derde hong kon hij zelfs 3-0 scoren. De derde nul werd gemaakt door op nieuw Ronald Tensen na een aangooi van Rogier Kriele. Opnieuw kwamen de Knickerbockers aan slag en op nieuw werd er niet gescoord. Door identieke akties 4-3 gingen Patrick Farrell, Rogier Kriele en Tobias Paal man uit. Ook Falcons scoorden in hun slagbeurt niet. Tobias Paalman gooide 2 x 3-slag en de derde nul werd ge maakt door een aktie 4-3. door een aktie 4-3. Nog net voor het verstrijken van het glementaire uur kwamen de Knicker bockers weer aan slag. Patrick Post ma werd keihard geraakt en kwam daardoor op het erste honk. Ronald Tensen kreeg 4-wijd. Intussen was Postma door attent honklopen op het derde honk gearriveerd. De kans op scoren leek aanwezig, maar de Falcons pitcher maakte zich kwaad en wierp 3 x 3-slag en daarmee waren de scoringskansen voor de Knickerbockers verkeken. De eindstand bleef 3-0 in het voordeel van de Falcons. Tevreden over het goede veldwerk, ge toonde inzet en met 2 punten op zak ging het weer richting Soest, waar don derdag en zaterdag opnieuw aangetre den moet worden tegen resp. Geinoord en Fak. Werpcijfers Tobias Poelman: 6x3- slag3 x 4 wijd3 honkslagen tegenhet veld maakte slechts 1 fout. Op 18 en 25 mei zal het Nederlandse Kampioenschap voor Junioren plaats vinden. Aan dit kampioenschap voor clubteams wordt bij zowel jongens als meisjes deelgenomen door de kam pioenen van de vijf rayons, die de bas- ketballbond rijk is. Er wordt een halve kompetitie afgewerkt. De eerste ronde vindt plaats op zaterdag 18 mei in sport hal "Heerenmaten" te Zevenaar, de twee de op zaterdag 25 mei in sporthal "Beu kendal" te Soest. Het kampioenschap is vooral interes sant in het kader van de verjonging in het Nederlandse Basketball, die ge zien het verdwijnen van de Nederland se Amerikanen, minder financiële mo gelijkheden, de "vergrijzing" van de top en het beroerde niveau van de Play-Off finale Nashua-Elmex hard nodig is. Topspelers zijn in de herfst van hun carrière en gaan plaatsmaken voor de jeugd. In de nationale teams is dit proces al bezig dankzij bonds coach Vladimir Heger. De opvolgers kwamen eens in aktie op dit kampioen schap, dat dus een goede graadmeter is voor de toekomst van het Nederland se Basketball. Er is dan ook jong talent te bewonde ren dit jaar. Bij de jongens treedt bij voorbeeld het juniorenteam van ere- divisionist Black Velvet aan en is daar de grote favoriet. Niet in het minst, omdat de ploeg in het bezit is van het grootste talent, dat momenteel op de veiden rondloopt, in de persoon van Ok ke te Velde, die een grote toekomst wordi voorspeld. Donar Groningen, vaste klant inmid dels en kweekvijver voor de noorde lijke topteams, Beltistos Rijen, Chee- tah Nijmegen en BVO uit Alphen aan de Rijn uit de organiserende rayons proberen de Amsterdammers van de titel af te houden. Doppel Douche uit Den Helder springt er bij de meisjes uit. Het team stelt, drie speelsters op uit het eerste dames team, dat onlangs kampioen werd in Nederland. Voornaamste bedreigingen zijn de juniorenteams van de eveneens eredivisie spelende clubs Nashua en Jolly Jumpers, dat het gezicht van het damesbasketball in het rayon-Oost sinds jaar en dag bepaalt. Red Stars uit Soest en Celeritas, waarvoor het zelfde geldt als Donar, zijn gevaarlijke outsiders. O Handbal vereniging Wedstrijd program ma Zaterdag 18 mei 17.00 uur Meisjespup. 2 BDC 2-Voice 3 18.00 uur Damesjun. 2 BDC 2-Voice 19.00 uur Damesjun. 3 BDC 3-HVBS 20.00 uur Damessen. 2 BDC 2-HVBS 2 15.30 uur Jongensadsp. 2 Voice 2-BDC 2 17.00 uur Meisjespup. 1LHV-BDC Zondag 19 mei: 11.00 uur Meisjesadsp. 2 BDC 2-DSO 12.00 uur Meisjesadsp. BDC 1-Neyen- rodes 13.00 uur Jongenspup. BDC-Celeritas 14.00 uur Herensen. 2 BDC 2-Celeritas 3 12.00 uur Jongensadsp.1 Celeritas-BDC 13.00 uur Herenjun. Laren-BDC 15.00 uur Herensen. 1 Tachos-BDC Sportverslagen en -berichten uiterlijk J maandagochtend inleveren aan onze' redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig Ingeleverd volgt opname in de- zelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. 3 p Redaktie Soester Courant Woensdag 8 mei: Herensen. I Neyenrodes-BDC: 27-18 Damesjun. I Fortissimo 2-BDC: 6-9 Damessen. I De Meer-BDC: 17-11 Zaterdag 11 mei: Jongensadsp. I BDC-HvBS21-11 Herensen. 2 HHC-BDC26-13 Zondag 12 mei: Meisjespup. I BDC 1-Celeritas 3:23-2 Jongensadsp. 2 BDC 2-RHC: 15-4 Damesjun. I BDC 1-HHC 2:18-4 Herenjun. BDC-Sporting: 18-12 Herensen. I BDC 1-Amersfoort: 13-16 Welpen Corbulo-BDC: 7-8 Jongenspup. Bat/Seyst-BDC:9-17 Meisjespup. 2 HMS 2-BDC 25-5 Meisjesadsp. 2 Nieuwegein-BDC 2:2-11 Meisjesadsp. IASV-BDC13-10 Damesjun. 3 Olympia 2-BDC 37-8 Damesjun. 2 Olympia-BDC 217-7 Damessen. 2 BHC 2-BDC 2:4-3 Damessen. I Fortissimo-BDC 112-12 Zaalcompetitie Herensen. I BDC 1-EMM21-20 Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST BEUKENLAAN 80 keulWKJai)3' SOEST EEMNESSERWEG16-22 - BAARN TEL. 02155-12643 TEL 02154-15555 Nadat eerder in de meimaand reeds de klubkampioenschappen bij de jeugd waren verspeeld, was het afgelopen week de beurt aan de senioren. Op ver schillende avonden werd in drie cate- goriën om de klubtitels van 1985 gestreden. Bij de Senioren I klasse lijkt Dirk Schuiling een abonnement op de klubtitel te hebben, want voor de 5e achtereenvolgende keer werd hij win naar. In de Senioren I klasse waren op René Daselaar na, die opnieuw verstek moest laten gaan, alle kanshebbers op de titel aanwezig. Grote favoriet was nieuwkomer Bart Lefel, die dit seizoen in toernooien en competitie de meeste indruk had gemaakt. Viervoudig titel houder Dirk Schuiling, de andere kans hebber, ging al in de le ronde kansloos onderuit tegen de sterk spelende Bert van Velzen en toonde ook in het vervolg van het toernooi niet de vorm en de overtuiging dié de aanspraak op een nieuw kampioenschap konden recht vaardigen. Toch bleef Dirk Schuiling via enkele zeer knappe overwinningen in de race en winst in de laatste ronde op de tot dan toe ongeslagen Lefel zou hem toch nog de titel brengen. Tot 19-19 in de 3e game ging de bij vlagen goede finalepartij gelijk op. daarna was het toch weer Dirk Schuiling die met de winst ging strijken en daarmee voor de 5e keer in successie klubkampioen werd. De Senioren II klasse leverde volgens verwachting een spannende strijd op, daar er zeker 6 serieuze titelgega- digden vielen aan te wijzen. Verrassend was het dat de als nummer geplaatste Eddy Gaytant al in de poule werd uitgeschakeld, terwijl out sider Chris Sondaar zich wel voor de halve finale plaatse. Daarin werd hij in drie krappe games uitgeschakeld door Edo Fransen. In de andere halve finale zette Jan Fransen Arjan Schuiling op knappe wijze de voet dwars, zodat de finale een familieaangelegenheid werd. In deze finale bleef Edo zijn J. Verwoerd uit Baarn is de winnaar geworden van de Federatie-hengel- wedstrijd die de hengelsportvereniging "De Snoekbaars" zaterdag j.1. organi seerde op de Funtus te Loosdrecht. De 47 deelnemers visten maar liefst 171 maatse vis bij elkaar, hetgeen een goe de vangst mag worden genoemd. De wedstrijd had mede daardoor dan ook een geslaagd en ook gezellig karakter. De uitslag van de eerste tien deelne mers luidt als volgt: 1. J. Verwoerd, 9.39 m. 2. W. Groen, 9.00 m. 3. A. J. v. d. Hoef, 6.76 m. 4. J. Lievenstro, 6.60 m. 5. A. Dekker, 6.42 m. 6. E. Kasius, 6.23 m. 7. E. Bloemendaal, 5.69m. 8. E. van Beek, 5.50m. 9. D. v. d. Broek, 5.38 m. 10. G. J. v. d. Hoef, 5.10 m. De eerste competitiewedstrijd wordt gehouden op zaterdag 25 mei a.s. Inlichtingen: W. v. d. Kraats, Laan straat 72, Soest. Zondagmorgen werden 12.000 deelnemers losgelaten voor de Parijs City Marathon met start en finish in de nabijheid van de I Are de Triomphe. Deze wedstrijd kende twee A.V. Pijnen burg-atleten in de personen van Joop van Leijenhorst en Bert Vonk. Joop zorgde voor een prima succes. Hij had zich niet speciaal op dit evenement voorbe reid en ging daarom zeer ontspannen van start, waarmede hij de basis legde voor een regelmatig gelopen mara thon. De wind was het enige nadelige element. Een beetje regen, dat als aan genaam werd ervaren en een goede temperatuur maakte het overigens tot goed loopweer. Joop kende slechts een lichte inzinking, die hij op karakter goed te boven kwam. Met het persoon lijk record als inzet probeerde hij de laatste kilometers dit nog te verbete ren, maar bleef op slechts enkele se conden steken. Desondanks een goede klassering. Hij werd 62e in 2 uur, 40 min en 46 sec. Voor Bert Vonk betekende het een doorbraak op marathongebied. Bert .versterkt sinds enkele maanden de A.V. Pijnenburg-gelederen en gaat goed vooruit. Door een blessure heeft hij de laatste maanden weinig tempo- werk kunnen doen, maar kwam toch tot een nieuw persoonlijk record. Bert werd 288e in 2 uur, 49 min en 43 sec. Zaterdag 18 mei 1985 10.00-17.00 uur zaalvoetbal E.S.S. Brouwer 18.00-21.30 uur Red Stars bhsketbal Zaterdag 18 mei 1985 09.00-22.00 uur Badso badminton Zondag 19 mei 1985 09.00-18.00 uur Badso badminton Zaterdag 18 mei 1985 09.00-17.00 uur Selby badminton Zondag 19 mei 1985 10.00-15.00 uur Selby badminton A. V. Pijnenburg en Van Dam Super Dirk Schuiling werd voor de 5e keer op rij klubtotmpioen. broer Jan in drie games net voor. Tenslotte werd er nog gespeeld in de Senioren III klasse. waarin grotendeels dezelfde namen als vorig j jaar zich op de voorgrond vestigden. Voor de finalepoule plaatsten zich na poules en kruisfinales Theo Daselaar, George Demmenie, Barend van Lunteren en Hans van Velzen. Niet geheel onverwacht toonde Barend van Lunteren zich de sterkste van dit viertal, terwijl Theo Daselaar zijn en Shots 34e klubkampioenschap bekroon de met een 2e plaats. De onderlinge competitie is met nog vier speelavonden te gaan bijna afge lopen. R. M. Entken, die een voor sprong van vier punten had opge bouwd, liep tegen M. Bakker op in een mooie damcombinatie en verloor hier door twee dure punten. De lachende derde is Chr. Bakker, die Entken nu op één punt genaderd is. H. Oostenrijk, met 22 punten en reeds uit gespeeld, zal nog wel een paar plaatsen op de ranglijst zakken. De heer E. Veerman kan de degradatie naar groep B helaas niet meer ont lopen. De stand in groep A tot en met 22 april is als volgt Groep A 1. R. M. Entken, gesp. 16, 28 pnt. 2. Chr. Bakker, gesp. 19, 27 pnt. H.Oostenrijk, gesp. 22, 22 pnt. 4. J. J. den Os, gesp. 14, 21 pnt. 5. R. Damen, gesp. 18,19 pnt. 6. H. Schouten, gesp. 10,14 pnt. 7. J. Riewald, gesp. 18,14 pnt. 8. C. v. Oosterom, gesp. 18,13 pnt. 9. M. Bakker, gesp, 16,13 pnt. 10. A. v. Oosterom, gesp. 19,11 pnt. 11. M. Lambrechts, gesp. 10, 6 pnt. 12. G. L. de Bruijn, gesp. 3, 4 pnt. 13. E. Veerman, gesp. 8, Opnt. In groep B is de spanning weer geheel teruggekeerd. M. van Heiningen was met slechts één verliespunt al lange tijd de verwachte kampioen in groep B. K. Hammacher, die de laatste tijd steeds beter gaat spelen, dacht hier echter anders over. Afgelopen maandag speelden beide heren tegen elkaar voor de onderlinge competitie. K. Hammacher, niet in het minst onder de indruk van de faam van zijn tegen stander, speelde een zeer solide partij. In een zeer moeilijk eindspel kwam hij een schijf voor en wist dit voordeel zeer bekwaam in winst om te zetten. R-uim na middernacht restte Van Hei ningen niets anders dan zijn tegen stander de hand te geven. De stand in groep B tot en met 22 april is als volgt Groep B: 1. K. Hammacher, gesp. 20, 30 pnt. 2. M. van Heiningen, gesp. 14, 24 pnt. 3 Y. Luttik, gesp. 19, 22 pnt. 4. B. van Brummelen, gesp. 17,20 pnt. 5. C.M. van Beek, gesp. 19, 20 pnt. 6. E. van Klooster, gesp. 19,19 pnt. 7. Th. Schimmel, gesp. 19,18 pnt. 1. T. van de Meer, gesp. 13,17 pnt. E. Davelaar, gesp. 15,16 pnt. 10. J.C. van der Leen, gesp. 19,16 pnt. 11. W. E. Meyerink, gesp. 13,15pnt. 12. H. Hageman, gesp. 18,10 pnt. 13. J. van Dasselaar, gesp. 7, 9 pnt. 14. C. T. de Bruin, gesp. 16, 7 pnt. 15. G.P.Kwakernaat, gesp. 18, 3 pnt. 16. A.F. Sweeney, gesp. 2, 2 pnt. Dat er in deze tijd moet worden inge leverd ondervinden ook zeer gerouti neerde spelers als T. van de Meer, E. Davelaar en W.E. Meyerink. De jeugd van DVSB is in deze groep duidelijk opmars, wat een zeer goede zaak i... Want wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. En toekomst heeft de Soester Damver eniging DVSB zeer zeker. Het verslag van groep c volgt t.z.t. Ook hier is de strijd om de eerste plaatsen nog lang niet gestreden. A.s. maandag 20 mei. Algemene jaar lijkse ledenvergadering in het Duiven- zaaltje aan de Schrikslaan te Soest. Ieder lid wordt verwacht. De overbekende Klaarwater-Straten- loop wordt dit jaar op woensdag 19 juni a.s. gehouden. Voor de organisatie te kent weer de A.V. Pijnenburg met me dewerking van Van Dam Super. Het programma bestaat uit drie delen. Eerst komen de leerlingen van de ba sisscholen aan de start, daarna is het de beurt aan de leerlingen van het voort gezet onderwijs en tenslotte zijn er de prestatielopen over verschillende afstanden. Om 18.30 uur is de start voor de wed strijdloop over 1 mijl 1600 meter) voor de jongensteams van de Soester- en Soesterbergse basisscholen. De meis jesteams van deze scholen worden om 18.45 uur voor hun rondje weggescho ten. Om 19.00 uur is dan de rekreatie- loop voor de overige leerlingen van de basisscholen, die dus niet in de school teams zitten. Om 19.15 uur is de start voor de jongens en meisjesteams van de scholen voor het voortgezet onderwijs in Soest en omgeving. Nieuw dit jaar is, dat scho len uit de omgeving, dus uit Baarn (Het Baarnsch Lyceumen Amersfoort (bijvoorbeeld Eemlandcollege en Rijksscholengemeenschap), ook met een team mogen deelnemen. Wel is voor deze scholen als voorwaarde Igesteld dat het teams moeten zijn bestaande uit leerlingen die in Soest woonachtig zijn. Voor zowel de basisscholen als de scholen voor het voortgezet onderwijs geldt dat de teams uit vijf personen be staan. De school met het minste aantal punten voor de eerste vier aankomende deelnemers is winnaar, Voor deze win naars zijn er wisseltrofeeën beschik baar gesteld door Van Dam Super. Bo vendien ontvangen - en dat is dit jaar ook voor het eerst - de nummers l, 2 en 3 in alle categorieën van de scholen lopen een beker. Alle andere deelne mers ontvangen een herinneringsme daille aan een lint. Om 19.30 uur is de start voor de rekrea- tieloop/prestatieloop over 1 of 3 mijl (één of drie ronden van elk 1600 meter). De rekreatieloop/prestatieloop over 5 mijl (5 ronden, dus 8000 meter) start om precies 20.00 uur. De deelnemingskosten voor de presta tielopen zijn: 2,50 voor de loop over 1 mijl en 3.50 voor de lopen over 3 en 5 mijlen. De start van de Klaarwaterloop is zoals vanouds voor Van Dam Super aan de W. Beckmanstraat. Daar is ook de finish. Het parkoers loopt via de vol gende straten: W. Beckmanstraat, Joh. Poststraat, Klaarwaterweg, ,Tit,us Brandsmastraat en W, Beckman straat. Op het parkeerterrein voor Van Dam Super, houdt diezelfde Van Dam Super weer een grote feestelijke Braderie. Natuurlijk zijn er ook tal van koopjes, want daar staat Van Dam Super om be kend. Een draaiorgel zorgt tijdens het geheel voor gezellige muziek. De jongens en meisjesteams speelden zaterdag hun laatste wedstrijden. Meisjes A Sonja Huizinga, Nyree Ra demaker, Heieen Masmeijer en Anja Hilhorst) wonnen overtuigend met 8-0 van Hoogland en werden daarmee kampioen! Meisjes B (Mignon Peters, Leone Menne, Jantien de Bruin en Florien ten Hovebesloten de competitie met een verdienstelijk gelijk spel, 4-4 tegen Ab coude A. Na een drietal overwinningen moesten jongens A (Guus Tournee, Hans Eg- gink, Mare Baltus, Arjan Hoksbergen) met 0-8 hun meerdere erkennen in Hoogland A. Jongens B (Michel Esselman, Harald van Brummelen, Arjan de Graaf en Xander Bremer) beëindigden hun com petitie met een 6-2 nederlaag tegen de EemelaarA. Junioren B team bestaande uit Sey- mour Bos, Marcel de Jong, Liesbeth Paalman en Marjolijn Tournee leverde afgelopen zaterdag wederom een ge weldige prestatie door met 5-0 van hun tegenstanders Hogerheide D te winnen. Deze overwinning bracht hun een wel verdiend kampioenschap. Uit de prestaties tot nu toe putten we de verwachting dat de promotiewedstrijd ook gewonnen zal worden Heren B (Adse Ros, Frits Gerth, Bert. Smit, Walter van der Mee en Cees, Cees, Cees! de Bruin) wonnen met 6-0 van VEP B, en werden daarmee kampioen en promoveren automatisch naar de derde klasse. Het zondagherenteam, bestaande uit Marten Jonkheim, Joris van Eek, Fons Habes en Robbert Meeder behaalde zijn vierde overwinning en daarmee het kampioenschap. Een promotiewedstrijd zal moeten uit maken of volgend jaar in de derde klasse zal worden uitgekomen. Het senioren 4 team bestaande uit Nel van Groningen, Peter Huizinga, Lammie Nijhuis en Henk Evelaar verloor een belangrijke wedstrijd tegen Myra, zodat zondag a.s. alles gewonnen moet worden om alsnog kampioen te worden. Uitslagen zaterdag 11 mei 1985: Meisjes t/m 15 jaar: Ranger Cats A-Soest Zuid A0-8 Soest Zuid B-Abcoude A4-4 Jongens t/m 15 jaar: Hoogland-Soest Zuid A8-0 Soest Zuid B-De Eemelaar A2-6 Junioren Flehite 1-Soest Zuid A: 1-4 Soest Zuid B-Hogerheide D: 5-0 Hoogland D-Soest Zuid C: 4-1 Hakkelaars C-Soest Zuid D2-3 Senioren Soest Zuid A- 't Laer D3-2 Hoogerheid-Soest Zuid B2-3 Soest Zuid C-Maarn E3-2 Heren Soest Zuid A-VEP B: 6-0 Oog in Al B-Soest Zuid B0-6 Soest Zuid C- OSM '75 D4-2 Uitslagen dinsdag 7 mei 1985: Soest Zuid A-Linschoten A4-0 Naarden A-Soest Zuid B4-0 Soest Zuid C-Hoogland A3-1 Westerveld B-Soest Zuid d: 2-2 Loenen B-Soest Zuid E1-3 Soest Zuid F-Vechtlust D1-3 Soest Zuid G-Soest D: 1-3 Baarn D-Soest Zuid H0-4 Bosch en Duin G-Soest Zuid J4-0 Alta G-Soest Zuid K: 4-0 vier wedstrijden voor het einde van het veldseizoen hebben de dames-juni oren van BDC aangetoond dat de in vestering op de nieuwe buitenvelden een goede is. Met een eclatante over winning op het Hilversumse HHC zijn zij kampioen 2e klasse geworden, met automatische promotie naar de le klasse. In het begin van de wedstrijd leden de dames veel zenuwachtig balverlies, maar na tien minuten vond men elkaar sieeds o« inetgeen in een ruststand resulteerde van 6-1. In de tweede helft Op de foto: Traïnster Annie Roest, met begeleiders en verzorgers, en het kampioensteam, terecht door het bestuur van de H. V. BDC in de bloeme tjes gezet. kwam de doelpunten-produktie beter op gang, zodat een klinkende 18-4 over winning werd behaald. Dat gaf uiter aard uitbundige feestvreugde aan de Henriëtte Blaeckweg. Diefstal uit auto De heer J. B. van de Nachtegaalweg meldde de politie in het weekeinde de diefstal van de radio-cassetterecorder uit zijn auto. Het portier bleek te zijn opengebroken. Voor de zesde keer wordt donderdag 6 juni in de sporthal Beukendal het volleybaltoernooi voor gemeen tepersoneel gehouden. Aan dit jaarlijks toernooi wordt dit jaar voor het eerst ook deelgenomen door een team van het Kompostbedrijf Het toernooi begint om 18.30 uur en wordt op vier velden gespeeld. Daartoe zijn de teams in drie verschillende pou les verdeeld. Totaal worden 49 wed strijden gespeeld. Om 23.20 uur zal de winnaar bekend zijn. Vorig jaar ging de wisselbeker naar het team van de afdeling bevolking. Het team, bestaande uit Sonja Huizin ga, Anja Hilhorst, Nyree Rademaker I en aanvoerster Heieen Masmeijer, wisten de afgelopen kompetitie 1985 veel punten te vergaren. Van de maxi maal 40 punten wist genoemd team 33 punten te behalen. Een prima score ook door voortreffelijk coachen en be geleiden van Joke Hruschka. De laatste wedstrijd op 11 mei te Drie bergen uit, tegen Manger Cats A, ging het erom spannen tussen Maarn A en Soest Zuid A. Soest Zuid A had aan 6 punten genoeg om kampioen te wor den, en zo keerde het eam terug naar 't clubhuis aan de Bosstraat met liefst 8 winstpunten. Mevrouw Meeder kwam namens de vereniging "Soest Zuid" naar Drieber gen bij Manger Cats het kampioen schapsteam in de bloemetjes te zetten. De laatste wedstrijd van de vierde se rie bekerwedstrijden is gespeeld. De einduitslag is bekend, maar deze zal pas op de ledenvergadering van 28 mei a.s. worden gepubliceerd. Niet alleen worden dan de promoties en degrada ties bekend, zoals die na elke serie plaatsvinden, maar ook de clubkam pioen, die met het systeem van plaat- singspunten wordt vastgesteld. Uit elke serie worden punten verzameld op de volgende wijzenummer één van lijn A krijgt 1 punt, nummer twee 2 punten, nummer één van lijn B krijgt li pun ten, nummer één van lijn C 21 punten enz. Dus het paar dat de minste punten heeft vergaard is kampioen. Bij de wedstrijden op 7 mei eindigde in lijn A het echtpaar Den Hollander (60.42%) op de eerste plaats. In lijn B waren dat mevrouw Steevert en de heer Koppel 67.92%In lijn C de fami lie Luyben (64.17%).

Soester Courant | 1985 | | pagina 17