m vraagt: uw aandacht; voor: VEILING-SOEST De prijspuzzel van Auto Vandermeer heeft vierhonder winnaars Howson-directie verwijt Raad van Kerken 'kretologie' Meningen van wm Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 15 ME11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Voorbereidingsbesluit Te koop Hinderwet ontwerp-beschikking woensdag 29 mei 1985 PUBLIEK VERKOPEN VOORKOMING MISDRIJVEN N.a.v. verzoek aan gemeentebestuur om druk\ Dr. René Hoksbergen uit Soest bijzonder hoogleraar adoptie Herdenken en vieren Gelukkig een OUD-speler van SEC SEC kampioen AAN BIEDING f/ v BROEKEN! TE KOOP helft van dubbel woonhuis Half vrijstaande woning NBtf J. G. van ROUWENDAAL 17 Mei 1935 De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de raad der gemeente Soest bij zijn be sluit van 18 april 1985, afdeling I, nummer RB 85-77 bestemmingsplannen in voorbereiding heeft verklaard voor de percelen die op de bij dat besluit behorende kaart in grijs zijn aangegeven en die als volgt kunnen worden omschreven: 1. Wostok hoek Oude Tempellaan en Apollo te Soesterberg 2. Stadhouderslaan 39. De gemeente Soest heeft te koop het schoolgebouw met gymnastieklokaal, plaatselijk bekend Mariastraat l te Soest. De oppervlakte van het terrein, inklusief de ondergrond van het gebouw, beslaat 2284 m2. De gedachten gaan uit naar handhaving van het gebouw maar nieuwbouw is niet uitgesloten. Bij handhaving wordt gedacht aan geheel of gedeeltelijk gebruik (het ge bouw is eventueel te splitsenvoor - sociaal culturele voorzieningen (verenigingen, clubgebouw of filmzaal). - kantoren en/of showroom. - verbouw tot woningen in de ongesubsidieerde sector. - educatieve doeleinden, zoals bijvoorbeeld opleidingsinstituten. Bij nieuwbouw wordt gedacht aan de bouw van een zestal woningen in de ongesubsidieerde sector. Het gebouw is op afspraak te bezichtigen. Gegadigden worden bij deze uitgenodigd schriftelijk voor 8 juni a.s. een prijsaanbiedingen te richten aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Desgewenste nadere informatie kan worden verkregen op de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest, dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 9.00 -12.00 uur. Een proeve van verkaveling en een bouwtekening van het gebouw liggen op deze afdeling ter inzage. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van Gebr. van Beek, Amersfoortsestraat 108a te Soesterberg, voor een gara gebedrijf annex spuiterij op het perceel Amersfoortsestraat 108a te Soes terberg ligt ook ter inzage in hulpsecretarie GEMAR Supermarkt B.V., Parallelweg 19 te Soest, voor een supermarkt op het perceel Parallelweg 19 te Soest; P. Veens, Industrieweg 38 te Soest, voor een herstelinrichting voor bij zondere voertuigen op het perceel Industrieweg 38 te Soest Graveerbedrijf Wennekes B.V., Eikenlaan 11-13 te Soest, voor een gra- veerbedrijf op het perceel Eikenlaan 11 (achter) te Soest. De strekkingen van de ontwerpen der beschikkingen luiden'positieve be slissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, scha de en hinder naar buiten toe'. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 30 mei 1985. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het gemeentebestuur- worden ingediend. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur PT— Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest in samenwerking met Notaris Mr. J. H. J. M. Terhorst te Baarn zullen op 's avonds 8 uur in het Wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest ex artikel 1223 lid 2 B.W. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de flatwoning met berging, Van Goyenlaan 78 te Soest, kad. bekend gem. Soest, sectie K nr. 2626A-30. Onr. goed bel. 1985: f 109,- eig.f 87,- gebr. Servicekosten: f300,- per maand. De flatwoning is in gebruik bij de eigenaar. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betreffende hun financiële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling van de kooppenningen: vóór of op 26 juni 1985. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Ontruiming van het perceel kan zo nodig worden gevorderd met de grosse van de akte van veiling. Nadere inlichtingen: ten kantore van voornoemde notarissen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-12315 en Eemnesser- weg 12 te Baarn, tel. 02154-13321. 't Gebeurt maar zelden dat een wed strijd vierhonderd winnaars heeft. En toch is dat bij de Prijspuzzel van Auto Vandermeer wei degelijk het geval. Want Auto Vandermeer vindt, dat iedere inzender recht heeft op een prijs. Al was het maar omdat het bij Auto Van dermeer altijd prijs is. Daarom treffen alle inzenders dezer dagen een aardige attentie in de brievenbus aan. De na men van de prijswinnaars naar wie de hoofdprijzen gingen, treft men hier onder aan, omdat 't nu eenmaal on doenlijk is om alle vierhonderd 'goede inzenders' te noemen. De prijswinnaars van de eerste tien prijzen: le prijs: V. Kaak, Max Havelaar- laan 28, Amstelveen. 2e prijs: P. van On, Akkermaalshout 3, Hoevelaken. 3e prijs: J. R. Smink, Bunschoter straat 28, Hooglahd; 4e prijs: Fam. Van Opmeer, Kortenaerstraat 6d, Amersfoort; 5e prijs: Maria Gerlach, Kleinhorst 21, Leusden; 6e prijs: M. Engelbertink, P. Buyslaan, Amersfoort; 7e prijs: E. Wessel, Pasteurstraat 5, Amersfoort; 8e prijs: G. Drieënhuizen, Jonneveen 42, Eemnes; 9e prijs: A. J. H. Nyenhuis, Spaarnestraat 45, Amers foort; 10e prijs: A. Staal, Van Lin- schotenstraat 12, Amersfoort. Let op onze acties. Altijd prijs! Het komende jaar is er nog genoeg gelegenheid om bij Auto Vandermeer in de prijzen te vallen. Let op de acties en doe altijd mee. Een zaak van de politie èn u. De directie van Howson Algraphy, het bedrijf aan de Koningsweg in Soest waar 138 werknemers zullen worden ontslagen als de voornemens van de directie tot sluiting van de produktie afdeling van offsetplaten worden uitge voerd, heeft met verbazing kennis ge nomen van de brief van de Raad van Kerken te Soest, waarin het gemeente bestuur wordt gevraagd om druk uit te oefenen op de directie om sluiting te voorkomen. "Wij zijn vooral verbaasd over de par tijdigheid en de eenzijdigheid waarvan de Raad van Kerken blijkt geeft", al dus algemeen directeur H. L. Bilek tijdens een vraaggesprek vorige week, naar aanleiding van de brief. "De brief bevat een aantal stellingen, waar over met ons geen kontakt is geweest. Wij hebben ook nooit eerder iets van de Raad vernomen." De heer Bilek is van mening dat in de brief van de Raad van Kerken kreten worden geslaakt. "Dat we op een onbe hoorlijke, zelfs onevangelische wijze met mensen en hun belangen omgaan, dat is nogal wat, zeker als je 't meent. Ik noem dat kretologie. Men had eerst zorgvuldig na moeten gaan of dat ook werkelijk zo is, voordat men beschul digingen uitspreekt. Dit is óók niet zo evangelisch..." Liever had de directie van Howson ge zien dat de Raad van Kerken recht streeks kontakt met haar had opge nomen. "Wij hebben ons altijd heel open opgesteld; als er vragen zijn, dan weet men ons toch te vinden?" Gejongleerd Volgens de heer Bilek en zijn mede directeuren J. M. van Bakel en J. S. Taylor, worden in de brief van de Raad van Kerken met veel stelligheid dingen beweerd, die op z'n minst een zijdig en onzorgvuldig zijn. "Er wordt bovendien met miljoenen gejongleerd alsof het niets is." Met name de be wering dat de ontslagen de gemeen- H. L. Bilek. schap tot het jaar 1989 70 miljoen gul den zullen gaan kosten heeft de verba zing van de directie gewekt. "Dat is per werknemer zo'n 127.000 gulden per jaar. Zo'n bedrag is helemaal niet ge verifieerd. En bovendien gaat men er dan blijkbaar van uit dat van al die 138 werknemers er nooit meer iemand aan de slag komt." De heer Bilek wijst in dit verband overigens op het toege zegde sociaal plan, dat al bij de ad viesaanvraag in oktober 1984 is aan gekondigd. "Wij proberen niet weg te praten dat we hier de produktie willen stoppen en die in een andere fabriek willen voort zetten, maar daar is ook een goede reden voor. Als Howson-Soest maken we deel uit van een wereldwijde or ganisatie, die geconcentreerd moet worden. Dat is geen eenvoudige zaak. Er blijven overigens nog 100 arbeids plaatsen in Soest over." Dat de Raad van Kerken zich uitspreekt over economische feiten heeft de di rectie al evenzeer verbaasd. "De re latie tussen de Raad van Kerken en de bedrijfseconomische aspecten ontgaat me"aldus de heer Bilek. Strohalm Op de opmerking dat men ook zónder exact van de bedrijfseconomische omstandigheden op de hoogte te zijn toch de dreigende ontslagen bij een (nog) winstgevende onderneming als uiterst navrant kan ervaren, antwoordt de heer Bilek: "Dat is een kwestie van opvatting over management. Het gaat ons erom: kunnen we het tij op tijd keren, of pakken we de stro halm voordat we verzuipen? De dia loog gaan we niet uit de weg, integen deel." De zinsnede in de brief dat hier "men sen in de greep van machtsstructuren dreigen onder te gaan" wijst de heer Bilek van de hand als "kretologie zon der controle". "Er wordt bot gesteld dat dat hier het geval is, maar welke aanwijzing heeft men daarvoor? Dat zou pas waar zijn als we met één pen- nestreek die ontslagen zouden kunnen bewerkstelligen, maar we leven hier in een democratie, waarin zulke zaken via het vastgestelde overleg worden geregeld." Op de vraag of de belangen van de werknemers bij de voornemens van de Howson-directie feitelijk niet meer dan een secundaire rol spelen antwoordt de heer Bliek: "Welnee, die hebben wel degelijk een rol gespeeld, maar pri mair geldt voor ons de instandhouding van de onderneming op langere ter mijn. De werkgelegenheid is een be langrijke factor, maar er zijn méér factoren. Werkgelegenheid speelt in zoverre geen doorslaggevende rol dat we niet willen wachten tot we het gehele bedrijf zullen moeten sluiten." Afhankelijk - Volgens de heer Van Bakel zijn de tech nologische ontwikkelingen van de laatste jaren mede "schuld" aan de nu ontstane situatie. "Er is nu een duide lijke overcapaciteit aan mensen en machines; dat geldt voor de gehele groep, waarvan Howson-Soest deel uit maakt. "Het bestaansrecht van How son-Soest is volledig afhankelijk van de groep. Het is nu eenmaal één van de Op 17 mei 1985 zal dr. René A. C. Hoks bergen uit Soest ter gelegenheid van de aanvaarding van het ambt van bijzon der hoogleraar in de faculteit der So ciale Wetenschappen aan de Rijksuni versiteit te Utrecht zijn oratie houden, getiteld: "Een nieuwe kans; adoptie van Nederlandse en buitenlandse pleegkinderen". In zijn oratie geeft hij eerst een korte historische schets van het adoptieverschijnsel door de eeu wen heen. 1984 door de Vereniging Wereld kinderen benoemd tot bijzonder hoog leraar voor het onderwijs in en on derzoek naar de adoptie van Neder landse- en buitenlandse pleegkinderen. Adoptietypen In zijn inaugurele rede komen de vier belangrijkste adoptie-typen aan de orde. 1. Adoptie binnen de familie, waaron der als belangrijkste: stiefouder-adop ties. Bij deze pleit hij voor initiatief vanuit het kind en wat meer terughou dendheid voor de mogelijkheden. Dit vooral ter bescherming van de status van de oorspronkelijke ouder, meestal de vader. 2. Bij de lokale adopties heeft de open heid tussen adoptie-ouders, -kind en af- standsouders (meestal de moeder), de laatste tijd terecht meer aandacht ge kregen. Hoksbergen pleit er voor tot een systeem te komen, dat informatie over alle betrokkenen wordt verza meld en bewaard en naar behoeften via een intermediair ter beschikking wordt gesteld. Met grote nadruk wordt gewe zen op het recht op kennis van de gene tische herkomst. Dit zou aan de rech ten van het kind moeten worden toege voegd. 3. De geschiedenis van de lokale adop tie met haar voornaamste problemen en mogelijkheden wordt besproken. Hoksbergen onderscheidt de interne en externe gerichtheid van echtparen. Externe gerichtheid bevordert com municatie over adoptie in het gezin, wederzijds vertrouwen, aandacht voor de Derde Wereld en de specifieke op- voedingseisen die het verwaarloosde kind stelt. 4. Vervolgens gaat Hoksbergen in op de, zoals hij die noemt, verborgen adoptie. De adoptie van kinderen die verwekt zijn door middel van kunst matige inseminatie en in vitro fertilisa tie via de donor (en). Hij ziet een duide lijke analogie tussen gewone adoptie en verborgen adoptie. Vandaar dat hij komt tot enkele belangrijke richtlij nen: geen volledige geheimhouding in verband met het recht op kennis van de genetische herkomst, een beperkt aan tal kinderen per donor, voorlichting aan het kind, nauwelijks enige keuzemo gelijkheid voor adoptie-ouders. Problemen Hoksbergen eindigt zijn oratie met be spreking van enkele belangrijke maat schappelijke en wetenschappelijke problemen bij adoptie. Hij pleit voor een recht op meeleven van de afstands- ouders, meer zorgvuldigheid bij het aangaan van contacten tussn gevende en ontvangende landen, meer controle op bemiddelende organisatie, meer en uitgebreidere voorlichting aan adspirant-adoptie-ouders, kwalitatieve verbetering van de nazorg. De maat schappelijke betrokkenheid bij de a- doptie van kinderen in nood zou beter tot zijn recht komen wanneer er sprake was van een zekere subsidiëring. Tenslotte is hij van mening dat via on derzoek naar de ontwikkeling van a- doptie kinderen de theorie van Freud ver-, der genuanceerd zou kunnen worden. Hoewel adoptie in tal van landen aan dacht heeft gekregen, is Nederland het eerste land met een leerstoel voor het vakgebied van de adoptie. 'Wereldkinderen Dr. Hoksbergen is al sinds jaren ak-> tief binnen de vereniging "Wereld kinderen". Hij vervulde verschil- De vierde en de vijfde mei 1985, twee dagen die dit jaar een dubbele beteke nis hadden. Veertig jaar geleden werd ons land bevrijd, na vijf jaar oorlog. Zelf heb ik de oorlog niet meegemaakt. Verhalen van familie en uit (geschie denis )boeken vormen mijn beeld van hoe het geweest moet zijn. Geen avon tuur, maar grote ellende en veel ver driet. Toch was er ook een gevoel van saamhorigheid, dat echter vrij snel na de oorlog weer verdween, de verzuiling werd een feit en veel mensen gunden elkaar het licht in de ogen niet. Was dit nu de vrijheid „waarvoor gevochten was? Vier mei 1985... i het verzetsmonument aan de Inspecteur Schreuderlaan... acht uur... twee minuten stilte. Wat me opviel was dat er ontzettend veel kinderen en jongeren waren. Men sen die de oorlog niet mee hebben ge maakt en mensen die uit eigen erva ring weten wat het is om onderdrukt te worden, samen rond het monument. Er was een stuk saamhorigheid voelbaar, saamhorigheid die in dit land zo schaars lijkt. Wat maken we van onze vrijheid? Misbruiken we haar niet vaak door elkaar onze wil en denkwijze op te leggen? Zijn we zo tolerant ten opzichte van elkaar? Laten we onze vrijheid toch gebruiken om als ouderen en jongeren het leven en de wereld leefbaar te maken en te houden! Veel nationale en internatio nale beslissingen hebben we als burgers niet in de hand. Onze houding ten opzichte van elkaar echter wel. We mogen men sen zijn met een eigen mening, maar ook mensen die elkaar in zijn en den ken accepteren en respecteren. Laten we in vredesnaam blijven her denken en vieren. Herdenken op vier mei, om de mensen die hun "leven ver loren, niet te vergeten. En vieren op vijf mei, omdat we toch al zo weinig stilstaan bij het feit dat we in een vrij land leven, een land waar vrijheid van meningsuiting bestaat. Laten we die vrijheid gebruiken en niet misbruiken! Alma Kikkert In uw editie van 8 mei j.1. stond een in gezonden artikel onder de kop "Reser ve gepasseerd". Arie Postema, één voor mijn favoriete SEC-speler, hetgeen in de loop der jaren ook hem wel bekend is, werd niet opgesteld, omdat hij oorspronkelijk ge blesseerd was. Trainer Bijker nam geen enkel risico en SEC werd kam pioen Het doel was bereikt Gelukkig was de inzender een oud-spe ler. Waren wij het afgelopen seizoen met dergelijke spelers de competitie ingegaan, dan was m.i. beslist het doel NIET bereikt. Bij voetballen is zeer belangrijk moed, inzet, sportiviteit, eerlijkheid en zelfvertrouwen Artikelen inzenden naar een plaatse lijke krant, waaronder je niet eens je naam durft te schrijven, wijst erop, dat bij voornoemde, voor de buitenwereld anonieme, inzender, een dergelijke in stelling - mogelijk - niet aanwezig is. lende bestuursfuncties en is tegen woordig als wetenschappelijk adviseur aan "Wereldkinderen" verbonden. "Wereldkinderen" is een organisatie die zich inzet voor hulp aan het kind in nood, met name in de Derde Wereld. Naast financiële adoptie (sponsoring) en steun aan projecten voor kinderen, houdt "Wereldkinderen" zich bezig met de feitelijke adoptie van kinderen uit een groot aantal landen van de Derde Wereld. Aan de Nederlandse kant zet "Wereld kinderen" zich o.m. in voor een kwali tatieve verbetering van de interlande lijke adoptie. In dat kader heeft de ver eniging zich jarenlang sterk gemaakt Itoor de instelling van een leerstoel ter maar wie regelt de schade met mijn verzekering? ook dit regelen wij voor u GRATIS prijsopgave voor alle bouwkundige werkzaamheden Bouw- en onderhoudsbedrijf Walet b.v. Postbus 171 - 3760 AD Soest Telefoon 02155-177 97 Dus gelukkig een OUD-speler en wij WEL kampioen D.Brouwer Klarinet 321, 3766 GP Soest. Deze uitroep had er mijns inziens moe ten staan boven het artikel dat ik las onder de titel "Reserve gapasseerd", vorige week in uw blad. Mijn onhebbelijke gewoonte om eerst even een blik te werpen op de "onder tekening" alvorens ik een artikel goed ga lezen, deed me op z'n zachtst ge zegd, de wenkbrauwen fronsen. Reserve gapasseerd, was de titel en de ondertekening was een "oud-speler van SEC". Direct kwam de niet te onderdrukken drang in me boven om in de pen te klimmen, want m'n eerste reaktie was: "Nou breekt m'n klomp!" ('n Neder landstalige uitdrukking die niets met boeren- of agrarische afkomst heeft te maken.) Voorop gesteld, ik heb weinig of niets met SEC uitstaande of te maken, in te gendeel, ik "overbuur", dat mag u ge rust weten. Wanneer jouw club kampioen wordt dan is er jubel alom en er kan haast niemand wat verkeerds gedaan hebben. Zo'n stemming zou er moeten heersen bij SEC. Zo ervaar ik dat ten minste. 'n Jubelstemming die iedereen beheerst. Jouw vereniging is kam pioen! Zó moet dat zijn! Wat kan elke SEC-aanhanger de opstelling, de voor bereiding, het verloop van de wed strijd, de buitenspelgoal, de maker er van, de "aangever", de reserves, de in vallers en alles en iedereen, jou nog ene moer schelen. Je wordt met z'n allen (en daar horen óók oud spelers bij!en iedereen, de hele club dus, kampioen! Jubelstemming alom dus. Maar wat lees ik daar tot stomme ver bazing van vriend en vijand: Arie is ge passeerd! en die is dus niet kampioen! Uitgerekend een "oud-speler" van SEC is verongelijkt. (Waarom mogen we de naam van die oud-speler niet weten? Beste oud-speler, ik durf u rustig te zeggen dat u zeker geen echte club aanhanger bent maar een individueel - op eigen succes uitzijnde - egotripper, die alleen voor zich zelf in een club heeft gespeeld. Want als de "er effe bij" gebleven was dan had je ook gewe ten dat tegenwoordig voetbal gespeeld wordt met minstens 13 man en dat een traiher zich 'lekker" voelt als ie 13 a 14 man kan "opstellen", (met 2 a 3 man op de bank Dan weet je ook dat de hele selectie, ook al degenen die z.g. 'afgevallen' zijn in de loop van het seizoen, kampioen wordt! Beste oud-speler, als u ooit enige jaren tot de selectie van SEC heeft behoord, dan is het geen wonder dat uw club er zó lang over heeft gedaan om weer terug te komen in de derde klasse! Want met zo'n instelling wordt je nooit kampioen! Proficiat, SEC met uw succes, en óók dat van Arie! G.A.H. nadelen van een multinational dat zo iets als dit kan gebeurendat een plaat selijk belang wordt afgewogen tegen andere plaatselijke belangen." Als voordeel van een multinational noemt de heer Van Bakel niet allen het feit dat de technologie en "research en de- velopment"-faciliteiten van de gehele groep de plaatselijke vestiging ten goe de kunnen komen, maar ook de verkrij ging van geld. "Anders had Howson Soest niet eens kunnen bestaan. Howson begon destijds in Soest met een vestiging op het continent, omdat Engeland nog geen lid was van de Europese gemeenschap en de Engelse produktie veel duurder was. "Die si tuatie is nu veranderd", aldus de heer Van Bakel. Grof "De brief van de Raad van Kerken heeft ons bepaald gestoken", aldus de heer Bilek tenslotte. "We vinden het eigenlijk grof dat men zonder overleg met ons aan het gemeentebestuur heeft geschreven. We hebben ons na ont vangst van hel afschrift wel in verbin ding gesteld met de wethouder. Op de vraag of de directie zelf nog van plan is rechtstreeks aan de Raad van Kerken te reageren antwoordt de heer Bilek'Daarover beraden we ons nog. Het is de vraag of het zin heeft. Wij zien een constructieve bijdrage van de Raad van Kerken niet zitten. w f Verschillende merken en modellen vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Nabij centrum, doch rustig gelegen, goed onderhouden met schuur en tuin. Entree, hal, toilet, kamer en suite, keuken met douche. Verd.: 4 slaapkamers, vaste trap naar zolder. C V. aanwezig. Vraagprijs f 157.500,- k.k. Entree, woonkamer met open haard, gesloten keuken bijkeuken met douche. 1 e verd.3 slaapkamers en vliering. De woning wordt C.V. gestookt. Vraagprijs f 125.000,- k.k. garantie voor zekerheid Burg. Grothcstraat 11a Soest - Tel. 02155-16467/24810 De Gemeenteraads verkiezing. Zooals bekend heeft j.1. Dinsdag de candidaatstelling voor de op Vrijdag 14 Juni a.s. te houden Gemeenteraads-verkiezing plaats gehad. Niet minder dan 13 lijsten werden ingediend met in totaal 75 candidaten. Hieronder laten wij de verschillende lijsten volgen, gerangschikt in al- phabetische orde der benamingen, waaronder de lijsten werden inge- dienst: Algemeene Gemeentebelang. J. van de Ven; Ch. W. Moens; G. Lint; P.W. Duin Jr.; D. Waal; J.J.W. Blom. Anti-Rev. Partij. A. Endendijk; D.A. de Bruijn; H. Zijlstra; T. Dorresteijn; H. Dippel; J. Vonk; A. Brouwer;K. van Tol. Chr. Hist. Partij. M. Hornsveld; H. van den Eijnden; A. Quick. J. J. van Amerom; J. v. Lugt. Chr. Nationale Volkspartij. P. C, Zonneveld; T. v. d. Neut; T. Muit; W. van Hornsveld; A. G. den Besten. Communistische Partij Holland. W. A. DeijsW. van ApeldoornG. Schainck geb. HovinghA. Bakker. Gemeenschapsbelang. G. J. Grootewal.W. F. H. Busch. Kath. Democratische Partij. J. E. van Breukelen; M. C. Thijssen; H. H. Onwezen; Th. Majoor; A. F. de Rond;C. Th. Wijnands;A. Th. J. Semper;W. J. Hogervorst. Neutraal Gemeentebelang. A. D. van KriekenM. C. van der PlasH. de GraafJ. C. Krabbendam. R.K. Staatspartij. A. P. Hilhorst; Jac. van den Berg; J. H. HomH. van Klooster; H. C. Val- kenet; C. J. van Dam; W. Huurdeman; W. J. vafn Breukelen; H. Th. van den Berg; J. van der Kleij. Soc. Dem. Arb- Partij. J. Noöder; A. de Nies; P. Helmus; J. H. Grift; S. Diters geb. Dijkstra; G. BurgwalJ. van der BruggeJ. Meerdink. Soesterberg's Belang. A. Mulder;N. E. van den Bout;C. Kastelijn;H. Pastunink. Vrijheidsbond. W. H. C. Doorman; H. J. Gasille; J. Stroband; C. Haver; C. K. H. Ram- baldo di Collalte geb. Tobias; H. Donker; H. W. Vellinga; H. de Boer; Mevr. A. C. H. Abbing. Vrijz. Dem. Partij. A. KoopmansB. J. Frieling. De komende strijd. Nu de candidaatstelling heeft plaats gehad, is de tijd aangebroken voor de actieve propaganda. Veelal is dit niet een van de bekoorlijkste onderdeelen van de politiek. Het propaganda maken voor de beginselen eener partij kan nooit anders dan verheffend en verhelderend werken en verdient daarom alle aanbeveling. Helaas echter; veelal zoekt men zijn kracht in het verdacht maken van zijn tegenstander en het neerha len van personen. Als bewijs daarvan behoeven wij slechts te herinne ren aan de propaganda, zooals die bij de laatste Staten-verkiezingen is gevoerd. Een gunstige indruk maakte toen 't strooibiljet van de V.D. partij, maar de wijze waarop de S.D.A.P. en N.S.B. gemeend hebben de ongunstige tijdsomstandigheden te moeten gebruiken, om de in zorg en ellende ver- keerende kiezers, alles en allerlei te beloven en de verantwoordelijke leiders van heden verdacht te maken als de oorzaak van al die kommer, en dat met opzet, was toch ver beneden elke zich zelf respecteerende partij. Wat zal er nu gebeuren, nu de Gemeenteraads-verkiezingen voor de deur staan? Zien wij op de mentaliteit, die zich openbaarde bij de samenstelling der candidatenlijsten, dan vreezen wij, dat de strijd ook nu weer niet ver heffend zal zijn, maar mogelijk weer vervallen zal, niet in een princi- pieele, maar vaak in een persoonlijke bestrijding. Wij willen bij voor baat de Chr. organisatie's opwekken daaraan niet mede te doen, maar ijverende met veel enthousiasme voor hun lijst, zich daarbij laten leiden door hun principieele motieven. Natuurlijk zullen daarbij illustratie's uit de praktijk der gemeente-politiek die propaganda kunnen en moeten versterken, maar laat dan getracht worden daarbij de personen niet neer te halen, maar hun streven bezien als uitvloeisel van hun beginsel. Zoo, maar ook zoo alleen, kan gestreden worden met liefde en warmte, zonder verbittering te kweeken, maar naar verbetering worden gejaagd. Boschbrandgevaar. Door de Utrechtsche Boschbrandweer-vereeniging wordt thans op den toren der Oude Hervormde kerk in de Kerkebuurt een uitkijkpost in ge reedheid gebracht. Op voor brand gevaarlijke dagen zal daar nu in het vervolg een lid van de Vrijwillige Brandweer worden geplaatst, om ieder begin van bosch- of heidebrand, dat door hem wordt gesignaleerd, telefonisch door te geven. Een telefoonverbinding naar den toren is nu dan ook tevens aangebracht. Via een aldaar geplaatste oriënteerring- tafel met wijzer worden door hem de nummers doorgegeven aan de cen trale wacht voor de provincie Utrecht. De andere uitkijkposten in de provincie doen in dit geval hetzelfde, waardoor het dan mogelijk is voor de centrale leiding 't juiste punt waar de brand is ontstaan, nauwkeurig te bepalen en hare maatregelen te treffen. Het gevaar voor bosch- en heidebrand is thans zeer groot.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5