Soest-Zuid: wéér teams kampioen Weer een kampioen bij de Eemvogels *£ltBOC Stratenloop Klaarwater op 19 junia.s. Zo vlogen de duiven oL WOENSDAG 22 ME11985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA V, TENNIS ro ro RUITERSPORT KORFBAL Shot weer de sterkste bij Amersfoortse tafeltenniskampioenschappen TAFELTENNIS Twee keer winst Knickerbockers adspiranten HONKBAL FIETSCROSS Kings Road Riders reden in Waalre VISSEN Koppelwedstrijd in de Eem Opnieuw enkele kampioenen bij de LTC Soest TENNIS ZAALVOETBAL De Komeet wint 'Eb Kareisen-Cup' ZWEMMEN 'De Duinkikkers' ATLETIEK A.V. Pijnenburg- triatleten zegevieren in Noordwijk en Baarn Herenploeg A. V.Pijnenburg niet sterk uit startblokken Wedvlucht vanaf Bapaume DUIVENSPORT DUIVENSPORT Een spannende dag beleefde het team Soest-Zuid 4 (Lammie Nijhuis, Nel v. Groningen, Henk Evelaar en Peter Huizingal en de aanwezige toeschou wers. Er moest met 8-0 gewonnen wor den om het kampioenschap te behalen. Eén van de dames enkelspelen ging met 6-7, 6-7 verloren. Gelukkig bleek via een telefonische informatie bij de andere kampioenskandidaat, Myra, dat ook daar een partij verloren was gegaan. Met de wetenschap dat Myra met 7-1 gewonnen had, moesten de heren- dubbel en de twee mixed-partijen door Soest-Zuid gewonnen worden. De heren gingen voortvarend van start; 6-1 in de eerste set maar ze maakten veel fouten in de tweede set: 3-6, en kwamen vervolgens met 1-4 achter in de derde set. Een schitterend herstel leidde tot 5-4 en via 5-5, 6-6 tot een tie break die via 3-0, 4-5 toch nog met 7-5 werd gewonnen. Deze partij bleek de zijden draad van het kampioenschap te zijn, want de mixed partijen werden in vlot tempo gewonnen. Het kampioenschap betekende promotie naar de vierde klasse. Uitslagen zaterdag 18 mei 1985: Senioren: Soest-Zuid A-Bosheim D:3-2 Soest-Zuid B-Desto B: 5-0 Randenbroek A-Soest-Zuid C: 4-1 Drie-daagse voor ponyruiters in manége 'Eldorado' Op zaterdag vóór Pinksteren begint bij "Eldorado" een feestelijke drie daagse voor ponyruiters. Dan wordt er voor degenen die blijven slapen een slaapplaats uitgezocht en daarna wordt er een kwis gehouden. De volgende dag is hel, voor de slapers vroeg dag, want er moet dan gevoerd worden en de pony's verzorgd, want er wordt een dressuurwedstrijd gehouden. Tweede Pinksterdag is het tijd voor het springen en voor een echte cross. Er wordt ook gebarbecued en panne koeken gebakken en nog veel meer gezellige dingen. Als er kinderen zijn die alleen de cross mee willen rijden, dan kan dat ook, maar dal moet wel van tevoren worden opgegeven. Voor inlichtingen over dit weekeinde kan men bellen naar manége "Eldorado", tel. 18803, Kinderen met een eigen pony zijn na tuurlijk van harte welkom met hun pony. die ook mag blijven slapen. Zijn er kinderen die liever thuis slapen, dat kan dat ook. Heren: Soest-Zuid A-STVU B:5-l Oudegein D-Soest-Zuid B:0-6 Rhijnauwen B-Soest-Zuid C: 3-3 Junioren: Larsheim A-Soest-Zuid A2-3 Soest-Zuid C-Randenbroek D: 3-2 Soest-Zuid D-De Gouwe A:4-l Junioren D: (Bas v. d. Broeke, Katrien Martens, Oscar Bouwmeester, Mariël- le v. d. Hengel) stelden door een 4-1 o- verwinning op Gouwen A net kam pioenschap veilig. Dit team bleef in deze competitie ongeslagen. Heren C (Jan Bredewold, Hans Wege- rif, Roel van Hooydonk, Pieter ten Hove) beëindigden deze competitie met een 3-3 gelijkspel tegen Rhijnau wen en behaalde de tweede plaats en promoveerden daarmee naar de derde klasse. Uitslagen dinsdag 14 mei 1985: Soest-Zuid A-'t Schilt A: 3-1 Soest-Zuid B-Griffensteijn A: 1-3 Bosheim A-Soest-Zuid C: 3-1 Hoogerheide B-Soest-Zuid D: 1-3 Soest-Zuid E-Rapid A3-1 Soest-Zuid F-Groenvliet C: 2-2 't Sticht A-Soest-Zuid G3-1 't Stort G-Soest-Zuid H0-4 Soest-Zuid J-Bosch en Duin G0-4 Soest 4-Soest-Zuid K2-2 Opmerkelijke resultaten werden deze dag geboekt door Dames A en Dames D. Beide teams wonnen de returnwed strijd na eerder van dezelfde teams verloren te hebben. Dames A (Jet Visser, Henny Brede wold en Valerie Winkel i versloegen 't Schilt A met 3-1 en Dames D (Saskia ten Hove, Wil Wijnands en Joke Hrus- ka» namen revanche op Hoogerheide B met 3-1. Uitslagen woensdag 15 mei 1985: Tautenburg A-Soest-Zuid B4-6 Soest-Zuid A-Baarn B: 4-6 Afgelopen maandag moesten de jongste Eemvogels aantreden tegen Soester- kwartier R1 uit Amersfoort en als de wedstrijd gewonnen zou worden dan zijn de Eemvogels R1 kampioen. De wedstrijd begon onder zeer grote druk, na 9 minuten goed verdedigen, kwam Soester Kwartier R1 toch op voor sprong 1-0. De trainster/coach Agnes Kraaikamp wist door goed aanmoe digen en aanwijzingen, de stand op ge lijke hoogte te brengen 1-1 door Julie v.d. Kuil. Na de rust speelde de kleinste vogels ontspannen en dat wist Ronald Luyte- IVlet ruim 30 spelers en speelsters heeft de vereniging Shot afgelopen zaterdag en zondag deelgenomen aan de 35e edi tie van de Open Amersfoortse Tafelten niskampioenschappen. Ook dit jaar toonde Shot zich weer veruit de sterk ste vereniging, wat voor de 7e achter eenvolgende keer de wisselbeker voor de beste vereniging opleverde. Alge meen Amersfoorts Kampioen werd Shotspeler Bart Lefel, die in de finale in 4 games van kluhgenoot Bert van Velzen won. Senioren: Vooral in de hoogste klassen werd de strijd volledig beheerst door de deelne mers van Shot. Weliswaar werd A- mersfoorts Kampioen Dirk Schuiling in de Senioren I klasse snel uitgescha keld, maar Bart Lefel en Bert van Velzen wisten dit uitstekend op te van gen. Beiden plaatsten zich voor de finale, waarin Bart Lefel zich in een uitstekende finale de betere toonde. Met de cijfers 21-13, 19-21, 21-13 en 25-23 won Bart en dat betekent dat hij zich een jaartje Amersfoorts Kampioen mag noemen. Dirk Schuiling revancheerde zich voor zijn zwakke optreden in de Senioren I klasse, door wel de A/B-klasse op zijn naam te brengen. Eén licentie lager bevestigde Bert van Velzen zijn uitste kende vorm door de C-klasse te win nen. Ook het dubbel in de hoogste klasse was een Shot-aangelegenheid. Bart Lefel en Dirk Schuiling versloegen in de finale het andere Shotduo Ger- hard Busch en Bert van Velzen. Successen waren er ook in de Senioren IT klasse, waarin Eddy Gaytant op knappe wijze als winnaar te voorschijn kwam. Opvallend was hier ook de halve finale plaats voor Chris Sondaar. In de E-klasse eindigde Arjan Schui ling als 2e, terwijl hij met Eddy Gay tant het dubbel in deze klasse op zijn naam schreef. In de F-, G- en H-klasse waren er halve finaleplaatsen voor resp. Wil Scheel, Barend van Lunteren en Gerhard van der Heide. Tot de prijswinnaars behoorden nog wel Hayo Schipper en Rob Wolzak, die bij het dubbel in de H-klasse een 2e prijs be haalden. Jeugd Bij de jeugd wat minder prijzen, maar hier was dan ook een bijzonder sterk deelnemersveld. Desondanks zorgde met name Marcel Jansen voor uitste kende prestaties door zowel bij de ad- spiranten als in de verzamelklasse tot de finale te komen. Hierin verloor hij beide malen op het nippertje. Het bijzonder goed op elkaar inge speelde dubbel van Robbie Houtgast en Frank Redel zorgde eveneens voor een knappe prestatie door bij de adspiran- ten als 2e te eindigen. laar om te zetten in een mooi afstands schot 1-2. Het verdedigingsvak stond onder druk, maar ze wisten het goed dicht te houden. Met nog 5 minuten te spelen, was de spanning erg groot. Na het eindsignaal was er een grote vreug de, want de Eemvogels Rl was kam pioen. Het eerste team van de Eemvogels moest een uitwedstrijd spelen tegen E.S.D.O. uit Kockengen. De ploeg uit Kockengen is een pittige tegenstander maar de Eemvogels waren tot de rust goed opgewassen tegen deze ploeg. Na 0-1 wist Claudia Touwslager de stand d.w.v. eem doorloopbal op gelijke hoogte te brengen. 1-1. Het was vlak voor rust toen Kockengen op een 1-2 voorsprong wist te komen. De tweede helft hadden de vogels de wind mee, maar door veel pech wisten ze niet te scoren. ESDO liep uit tot 1-4. Het was Ton Kraaikamp die de stand verkleinde naar 2-4. Na de vak wisseling was het snel 2-5.Het aanvals- vak wist door goed combineren het Het kampioensteatn van de Eem vogels Rl in de bloemetjes gezet. Foto: Goos van der Wilt kansje onder de korf goed te benutten, het doelpunt werd gescoord door Wim Oldewarris. ESDO bepaalde de eind stand op 3-6. Het tweede team van de Eemvogels speelde een thuiswedstrijd tegen Doorn 2. Het ging in het begin gelijk op. Het eerste doelpunt was voor de Eemvogels een doorloopbal van Ron Martens. Na de gelijkmaker was het Iris Boom die d.m.v. een omdraaibal de vogels weer op voorsprong bracht, maar Doorn had een beter schot. Er werd ondanks het goede spel van de vogels toch verloren. De eindstand werd 2-14. Eemvogels speelde de moeilijke uit wedstrijd tegen Altius 5. Ondanks het goede spel van de vogels konden ze het niet bolwerken en er werd verloren. De eindstand werd 0-10. ln de vijfde speelweek van dit seizoen traden de Knickerbockers aan tegen FAK in Bilthoven. In de eerste slagbeurt van de Knic kerbockers scoorden de Soesters direkt al 4 punten. Patrick Farrell gaf een honkslag en kwam door 2 gestolen hon ken op 3. Ook Tobias Paalman gaf een honkslag, waarop Farrell 1-0 scoor de Paalman stal eveneens 2 honken en scoorde 2-0 op een doorgeschoten bal. Niels Uiterwijk kreeg 4 wijd en kwam op het derde honk door een foute aktie 1-4. Patrick Postma zag zijn tik goed verwerkt door de Fak-pitcher, maar kwam toch op het eerste honk. Rogier Kriele kreeg 3 slag. Hans Christiaan Vink kwam door een foutieve aktie (6-3) op het tweede honk. Hij werd bin- nengeslagen door Friso Dijkgraaf, die moest afhaken. Alleen Gabi Walet wist na een valpartij in de manches, waar bij hij een paar schaafwonden opliep en door de EHBO behandeld moest worden, door te dringen naar de finale, zodat hij toch nog een paar punten voor het Nederlands kampioenschap wist te behalen. De junioren en Powder Puffs van de Kings Road Riders moesten naar Soes- terberg voor een clubwedstrijd. Met 10 rijders waren zij aanwezig. Er werd fel gestreden, maar jammer ge noeg konden er maar 4 rijders de finale bereiken, nl. Patrick Stalenhoef werd le. Maaike v. Veen wist bij de Powder Puffs ook beslag te leggen op de le plaats. Gregoor Landman werd in Soesterberg een goede 2e. Barry Lijs- tenberg, 6 jaar, werd na een verschrik kelijk gevecht om de 3e en 4e plaats een goede 3e. De Kings Road Riders togen op Hemel vaartsdag in alle vroegte met 11 man naar Waalre diep in Brabant, het Mek ka van de fietscross-sport, om daar deel te nemen aan een teamwedstrijd, waar alle grote merken- en fabrieks- teams en clubteams aan deelnamen. Er waren 700 inschrijvingen (plm. 80 •eams) dus een geweldige opkomst, met seer veel rijders en publiek (ca. 2500 man). De 10 Kings Road Riders reden de sterren van de hemel. Arnoud Hil- horst had pech, hij moest na veel heen en weer gepraat als reserve aan de kant blijven, daar de teams uit maxi maal 10 man mochten bestaan. Niette min had hij net als de ouders die mee waren gegaan 's avonds een schorre keel van het aanmoedigen daar de spanning bij elke manche te snijden was. Er wisten 5 K.R.R. in de finales door te dwingen. Gezien alle grote ster ren van de fabrieken die natuurlijk het beste van het beste materiaal en men sen hadden, een geweldige prestatie. Gabi Walet XA finale 5e, Örjan Kers 8e, Jeffrey Walet 6e. Patrick Stalenhoef werd 5e, dat kwam waarschijnlijk om dat hij een nieuwe crossbroek had gekregen. Het werd een lange, hete dag, want om 18.30 uur waren alle manches verreden, zodat de rijders en aanhang moe maar voldaan pas om 21.00 uur weer uit Brabant in het Gooi terug waren. Op zaterdag 18 mei moesten de experts van de Kings Road Riders naar het hoge noorden, waar in Emmen voor het Nederlands Kampioenschap gere den moest worden, in de 3e Grand National. Aantreden moesten Robin v. d. Wolk, Örjan en Sancho Kers en Gabi Walet. Robin v.d. Wolk viel na de 3e manche uit, omdat hij l punt te kort kwam, Örjan Kers had de pechdag van zijn leven, want hij kwam in de le manche ten val waardoor hij uit zijn ritme raakte en in de 2e en 3e manche ook niet genoeg punten behaalde om in de finale te komen. Sancho Kers wist na uitstekend gere den manches door te dringen naar de halve finale, waar hij jammer genoeg Zondag 26 mei aanstaande organiseert visclub "De Eem vissers" te Baarn weer een Koppelwedstrijd. Deze viswedstrijd wordt vervist op de rivier de Eem, te Baarn. Er wordt gevist bij de voormalige camping Bestevaer en ook bij boerde rij Daatselaar. Het bijzondere van de ze viswedstrijd-vorm is, dat men als koppel maximaal 2 meter van elkaar mag zetten. Gezamenlijk wordt per koppel in één net gevist waarbij het gewicht van de gevangen vis telt met uitzondering van snoek, snoekbaars en paling. De hengellengte bedraagt maximaal 11 meter. De wedstrijdduur is vastge steld op tweemaal twee uur met daar tussen 15 min. pauze. Verzamelen om 6 uur op het kruis punt bij de voormalige camping Beste vaer. Inschrijving is nog mogelijk tot vrijdag 24 mei, 19.00 uur. Voor opgave en inlichtingen kunt u zich wenden tot A. Schipper, tel. 02154-20479 of T. Post, tel. 02154-14156. Het eerste zalerdagteam werd in de laatste wedstrijd gemakkelijk kam pioen. Tegen 't Spieghel verloren Maria von Bönninghausen. Truus Tourtiè. Jan Nieberg en Henk ter Meulen geen punt. 1 Juni speelt hel team in Soest de kampioenswedstrijd tegen ULTC Iduna uit Utrecht. Captain Karei Win ter hoopt op die dag zijn rentree in het team te maken. Zijn blessure lijkt mee te vallen zodat er goede vooruitzichten zijn. Het tweede zalerdagteam miste de titel op één punt. Tegen Bosheim be hoefde slechts een kleine overwinning te worden behaald. Helaas werden slechts het enkelspel van Gerrie ter Meulen en de damesdubbel van Desirée Voogel en Sunny Simons ge wonnen. Het derde verlossende punt bleef uit. Het derde team verloor kans loos van Helios en moet het volgend jaar een klasse lager aantreden. Het eerste herenteam redde het tegen Pho- nosmash uit Baarn net niet. Het team werd tweede in zijn poule en krijgt via een promotiewedstrijd alsnog de kans te promoveren. Het veteranenteam stelde in zekere zin teleur. Herman Kuiphof verloor de eerste en enige wedstrijd van deze competitie. De eerste drie juniorenteams behaalden een tweede plaats in hun afdeling. Er werden relatief veel punten behaald maar helaas troffen alle drie de teams een tegenstander die nog net even sterker was. Het eerste zondagteam kwam van een lange reis naar Assen terug met een overwinning. Het hoogstspelende team in 'de gemeente Soest, gesponsord door Sportshop Nic. van Dam, behaalde een uiterst verdienstelijke tweede plaats in zijn afdeling. Het tweede team kwam er tegen de uiteindelijke kampioen niet aan te pas. Alleen Bouclewien Sillevis Smit wist haar enkel te winnen. Jan Brand speelde een fraaie en lange single. Zijn tegenstander bleek net iets sterker. Het derde team knokte in Amsterdam voor zijn laatste kans. Er diende met 7-1 gewonnen te worden van Joy Mozaiek. Alle hoop bleek ijdel. Via winst van de mannen en verlies van de vrouwen werd na de singles een 2-2-stand bereikt. Omdat er voor beide teams niets meer op het spel stond wer den de resterende partijen in onderling overleg gedeeld. Het vijfde team be staande uit: Jeannette Beijer, Marijke Schut, Ton Stalenhof en Stef Koppenaal werden in Amsterdam tegen Niet Winnen Toch Lol kampioen. HeLzesde team was al kampioen maar liet er tegen Nienhof desondanks geen gras over groeien. De einduitslag werd 8-0. Het zevende team werd ook kampioen. An Grift, Petra Quelle, Henny Grift en René Franssen wonnen snel de noodza kelijke partijen. Het team kan terug zien op een heel sterke competitie. De zondagcompetitie is thans achter de rug. Het vijfde, zesde en zevende team promoveerden automatisch. Alleen het jeugdteam moet er nog een keer voor spelen tegen Pelikaan «it Zwolle. De wedstrijd wordt tip 2 juni in Zwolle ge speeld. Uitslagen I.T('-Soest: Zondag: Soest 1-Hertenkamp:7-1 Soest 2-Festina:2-6 Soest 3-Joy Mozaiek4-4 Soest 4-Montfoort3-5 Soest 5-NWTL: 5-3, kampioen Soest 6-Nienhof8-0, kampioen Soest 7-Chefana7-1, kampioen Soest jun.-Almere: 7-1, kampioen Zaterdag: Soest A-'t Spieghel:5-0, kampioen Soest B-Bosheim2-3 Soest C-Helios:0-5 Soest D-OSO:4-l Soest E-De Geeren5-0 Soest heren A-Phonosmash2-4 Soest heren B-Kamerik2-4 Soest heren O-Rijnsweerd: 1-5 Soest vet.-Vianen:4-l, kampioen Soest jun. A-Flehite:4-1 Soest jun. B-Laren:5-0 Soest jun. C-Griffensféyn2-3 Soest jun. D-BreukeIen :3-2 Soest jun. E-Flehite2-3 Afgelopen zaterdag was het weer zover. E.S.S.-Brouwer organiseerde haar jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi in sport hal Beukendal te Soest. De wedstrijden in het gehele toernooi hadden een sportief verloop onder leiding van de scheidsrechters J.Kers, C.Stollenkamp en J. Vullings. De toernooileiding was in ervaren handen bij A. Hagman en O. Wildenburg. In poule I werd gestreden door R.& C., E.S.S.-Brouwer, Sosos en F. C. Brakel. Uiteindelijk lukte het Sosos om als eer ste van deze poule te eindigen, ondanks een nederlaag tegen R. C., dat als tweede eindigde. In poule II werd De Komeet eerste en Beyen tweede. Derde en vierde werden Verhaar Boys en G.O.V. Hierna volgde de kruiswedstrijden Sosos - Beyen (2-1) en De Komeet - R. C. (1-0), dus de finale werd Sosos tegen De Komeet, waarin De Komeet met een duidelijke overwinning van 7-1 de eerste plaats wist te bereiken. Evenals vorig jaar ging de "Eb Karel- sen-Cup", een wisselbeker geschonken door Sporthuis Eb Kareisen, naar de zaalvoetbalvereniging De Komeet uit De Bilt. Verder werden de plaatsen één tot en met acht als volgt verdeeld: 1. De Ko meet, 2. Sosos, 3. Beyen, 4. R C, 5. E.S.S.-Brouwer, 6. Verhaar Boys, 7. F.C. Brakel en G.O.V. Na afloop van de finale vond de prijs uitreiking plaats door A. Hagman, die iedereen bedankte voor de sportie ve inzet en het welslagen van het toer nooi. zelf sneuvelde op het derde honk. Stand na de gelijkmakende slagbeurt 4-1. In de tweede slagbeurt scoorden de Knickerbockers er lustig op los. De punten werden gemaakt door Mark de Bruin, Rutger ter Weele, Niels Uiter wijk, Patrick Postma, Rogier Kriele en Hans Christiaan Vink. Friso Dijk graaf kwam nog wel op het derde honk, maar scoorde niet meer, daar Mark de Bruin uitging door een aktie 1-3. Dit betekende de derde nul, daar Farrell en Paalman voordien al uitgingen. Opnieuw scoorde Fak in hun slagbeurt 1 punt, zodat de stand na twee innings 10-2 werd in het voordeel van de Soes ters. In de derde slagbeurt sloegen de Knickerbockers nog 3 punten bijeen, waarna Fak er aan hun totaal nog 2 punten toevoegden, zodat de eindstand bepaald werd op 13-4 voor de Knicker bockers. Werpcijfers: Rogier Kriele 6 x 3 slag 3 x 4 wijd 1 honkslag tegen het veld maakte 1 fout. In de tweede wedstrijd bleek, dat de Knickerbockers veel te sterk waren voor de ploeg van Fak. In de eerste slagbeurt kwamen alle 9 slagmensen van de Knickerbockers aan slag en gingen met een voorsprong van 6-0 het veld in. Van de Bilthovenaren kwam er geen enkele speler op de honken. To bias Paalman gooide nl. 2x3 slag en Ronald Tensen maakte met een solo aktie de derde nul. In de tweede slagbeurt stroomden de punten voor de Knickerbockers binnen. Door goed slagwerk van alle Knicker bockers werd de score van 6-0 uitge bouwd tot uiteindelijk 19-0. Door het goede veldwerk van de Knic kerbockers en het goede gooien van pitcher Paalman kwam Fak niet ver der dan 2 punten, waardoor de uitein delijke einduitslag werd bepaald op 19-2. Door deze overwinningen hebben de Knickerbockers nu 15 punten uit 10 wedstrijden, waarmee zij bij de eerste 3 staan in de ranglijst van de 2e klas se van het Rayon Midden Nederland. Clubkampioenschappen Zwem- en Polovereniging "De Duin kikkers" hield op 18 mei j.1. haar jaar lijkse clubkampioenschappen. Evenals vorig jaar moest uitgeweken worden naar het Sportcentrum van de KNVB te Zeist omdat Soest nog niet de be schikking heeft over een binnenbad waar een dergelijk evenment redelijk georganiseerd kan worden. Ondanks deze handicap nam een groot aantal zwemmers en zwemsters deel aan deze hoogste eer: n.1. het clukampioen- schap. Na een uitermate spannende en sportieve strijd kwam het volgende re sultaat tot stand: Clubkampioen wedstrijdgroep: 1. Frits Wibbelink292 punten. 2. Axel de Zoete 428 punten; 3. Steven Uyland: 445 pun ten. Clubkampioen recreatieve groep: 1. Ingmar Hugen: 276 punten; 2. Stan van Oppen320 punten3. Janneke Wib belink: 345 punten. A. V. Pijnenburg en Van Dam Super De overbekende Klaarwater-Straten- loop wordt dit jaar op woensdag 19 juni a.s. gehouden. Voor de organisatie te kent weer de A.V. Pijnenburg met me dewerking van Van Dam Super. Het programma bestaat uit drie delen. Eerst komen de leerlingen van de ba sisscholen aan de start, daarna is het de beurt aan de leerlingen van het voort gezet onderwijs en tenslotte zijn er de prestatielopen over verschillende afstanden. Om 18.30 uur is de start voor de wed strijdloop over 1 mijl 1600meter) voor de jongensteams van de Soester- en Soesterbergse basisscholen. De meis jesteams van deze scholen worden om 18.45 uur voor hun rondje weggescho ten. Om 19.00 uur is dan de rekreatie- loop voor de overige leerlingen van de basisscholen, die dus niet in de school teams zitten. Om 19.15 uur is de start voor de jongens en meisjesteams van de scholen voor het voortgezet onderwijs in Soest en omgeving. Nieuw dit jaar is, dat scho len uit de omgeving, dus uit Baarn (Het Baarnsch Lyceumen Amersfoort (bijvoorbeeld Eemlandcollege en Rijksscholengemeenschap), ook met een team mogen deelnemen. Wel is voor deze scholen als voorwaarde gesteld dat het teams moeten zijn bestaande uit leerlingen die in Soest woonachtig zijn. Voor zowel de basisscholen als de scholen voor hc' voortgezet onderwijs geldt dat de teams uit vijf personen be staan. De school met het minste aantal punten voor de eerste vier aankomende deelnemers is winnaar, Voor deze win naars zijn er wisseltrofeeën beschik baar gesteld door Van Dam Super. Bo vendien ontvangen - en dat is dit jaar ook voor het eerst - de nummers 1, 2 en 3 in alle categorieën van de scholen lopen een beker. Alle andere deelne mers ontvangen een herinneringsme daille aan een lint. Om 19.30 uur is de start voor de rekrea- tieloóp/prestatieloop over 1 of 3 mijl (één of drie ronden van elk meter). De rekreatieloop/prestatieloop over 5 mijl (5 ronden, dus 8000 meter) start om precies 20.00 uur. De deelnemingskosten voor de presta tielopen zijn: 2,50 voor de loop over i mijl en 3,50 voor de lopen over 3 en 5 mijlen. De start van de Klaarwaterloop is zoals vanouds voor Van Dam Super aan de W. Beckmanstraat. Daar is ook de finish. Het parkoers loopt via de vol- gende straten: W. Beckmanstraat, Joh. Poststraat, Klaarwaterweg, Titus Brandsmastraat en W. Beckman straat. Op het parkeerterrein voor Van Dam Super, houdt diezelfde Van Dam Super weer een grote feestelijke Braderie. Natuurlijk zijn er ook tal van koopjes, want daar staat Van Dam Super om be kend. Een draaiorgel zorgt tijdens het geheel voor gezellige muziek. In het prille triathonseizoen hebben de Soester triatleten getoond, dat zij zich de afgelopen periode goed voorbereid hebben. A.V.Pijnenburg is meerdere van deze atleten rijk, waarvan Jaap van den Berg en Henk Schaak zich goed kunnen meten met de vaderlandse top. Zaterdag j.1. bewees Jaap in een sterk bezette wedstrijd te Noordwijk met 200 vertrekkers, dat hij op de goede weg is. De onderdelen, die hier werden afgewerkt, waren 1 km zwemmen, die Jaap afsloot met een nieuw persoon lijk record in 14 min. en 38 sec., ver volgens 43 km wielrennen, waarbij hij op het zware duinparkoers nabij Noordwijk enig terrein moest prijs geven op raswielrenners zoals Hans Westerling en Nico Mul. Het sluitstuk, de 8,4, km hardlopen werd aanvanke lijk nog zeer spannend, maar uiteinde lijk toonde Jaap zijn overmacht op dit onderdeel en kwam met voldoende voorsprong over de streep in een to- taaltijd van 1 uur 57 min. en 22 sec. gevolgd door Hans Westerling op 33 sec. en Nico Mul op 40 sec. In zijn woonplaats Baarn liet Henk Schaak er geen twijfel over bestaan, wie de sterkste was. Henk nam ruime afstand op gerenommeerde triatleten zoals B. van Zeist en Kees Vaneman. Voor Henk bleef de klok stilstaan op 2 uur 10 min. en 3 sec., nadat hij 1 km had gezwommen, 45 km had gefietst en 10.5 km had gelopen. B. van Zeist had 2 uur 17 min. en 12 sec. nodig, terwijl Kees Vaneman er 2 uur 21 min. en 6 sec. over deed. In een Wedstrijd over 16 km en 90 meter in Spijkenisse was Harry van Brummelen de enige Soester deelne men. Hij kwam tot een 15e plaats in een. tijd van 58 min. en 36 sec. Tijdens de eerste competitiewedstrijd kwam de herenploeg van A.V.Pijnen burg niet sterk uit de startblokken. In Hoorn bleken de atleten erg last te hebben van de warmte en de wind. Daar kwam nog als extra handicap bij dat de laatste weken op de tech nische nummers en de springonderde- len niet geti'aind kon worden omdat de voetbalvelden uitgebreid moesten worden en de verspringbak daardoor afgebroken was. Hetgeen ook geldt voor het hoogspringen en discuswerpen. Op de loopnummers werd redelijk ge presteerd. En wanneer over een paar weken de eigen akkommodatie in ge bruik kan worden genomen, zal het ge heel zeker beter zijn. Op de 110 m horden kwam Rolf van Kouwen tot 20.0 sec. en René van Zee tot 21.6 sec. Bij het speerwerpen kwam Ard Vermeulen tot 46.12 m en Randolf Wijnmalen tot 36.64 m. Herman Brede wold liep de 100 m in 12.2 sec. Randolf Wijnmalen deed er 11.7 over. Ard Ver meulen stootte de kogel naar 11.08 m en Jan Willem Smit kwam tot 7.98 m. Bij het hoogspringen kwam Bas van Os tot 1.50 m en Pieter te Vaarwerk tot 1.65 m. De 400 m liep Rolf Olsen in 55.5 sec. en Herman Bredewold in 55.3 sec. Bij het verspringen kwam Pieter te Vaarwerk tot 4.84 m en Rolf Olsen tot 4.87 m. Op de 1500 meter liep Dirk Smit een keurige 4.10.5 en Dik Kamer beek kwam tot 4.25.5. De 5000 meter werd door Gert de Ruig afgelegd in 15.57 en door Paul v.d. Brink in 16.40. Bij het discuswerpen kwam Rolf van Kouwen tot 23.94 m en Bas van Os tot 23.68 m. De 4 x 100 meter estafette werd door de Soester ploegen afgelegd in resp. 46.6 en 48.06 sec. De volgende competitiewedstrijd is op 23 juni in Heerhugowaard. P.V. 'De Zwaluw" De leden van "De Zwaluw" hebben deelgenomen aan een wedvlucht van af Bapaume, afstand circa 287 km. In concours waren 714 duiven die om 7.45 uur in vrijheid werden gesteld bij een matige noordoosten wind. Aan komst eerste prijs prijswinnende duif 12.02.37 uur, snelheid 1113.55 meter per minuut. Aankomst laatste prijs winnende duif 12.27.10 uur. Uitslag: B. Roest 1 17 71 113 115 131. K. de Jong 2 4 14 21 109 134 137. J. v.d. Brakel Zoon 3 5 8 12 20 25 34 35 49 69 88 117 124 136. G. Rijksen 6 7 15 23 24 30 33 45 56 61 73 77 78 89 90 108 110 125 142. J. Benschop 9. A. de Bes 10 22 27 39 58 86 91 104 111 118. J. v.d. Belt 11 62 64 132. J. Stam 13 44 83 114. Th. Wigt- man 16 31 46 51 99 102 106 129. R. v d Mast 18 37 38 41 70. H. de Bree 19 29 40 43 48 67 75 79 81 100 103 123 129 138. J. de Beer 26 28 84 98. K. Kok 32 65 107 Door het Vleescentrum aan de Birk- straat is dit jaar wederom een half var ken beschikbaar gesteld aan de post duivenverenigingen De Zwaluw en De Vriendschap. In onderlinge kompetitie zal deze prijs evenals vorig jaar, door beide ver enigingen over een zevental vluchten worden vervlogen. Eventuele reklames moeten worden ingediend bij R. v. d Mast, tel. 10981. De top-tien na de eerste vlucht ziet er als volgt uit 1. J. Schimmel: 1103.20 2. G. Rijksen: 1090.85 3. R. v. Egdom1089.88 4. R. v. d. Mast: 1089.55 5. C. Brakenhoff: 1087.60 6. K. Kok1086.64 7. J. Wijnands: 1084.24 8. C. Bokma: 1084.10 9. B. Schimmel: 1080.10 10. R. Voskuilen: 1079.88 116 129. Comb. H. Nap 36 60 82 112 120 130. R. van Egdom 42 57 95 122 143. E v.d. Brakel 47 50 52 76 80 97 119. J. Schimmel 53 54 139. A. J. van Dorre- stein 55 68 74 105 135 140. K. Boeklagen 59. Mike Schimmel 63. W. Grift 66. R. Voskuilen 72 87 93 133. A. van Ginkel 85 101. J. Rams 92. H. v.d. Schepop 94. G. Visser 96. H. den Dekker 121. J. van Groenestein 126. J. Kanters 141. P.VDe Vriendschap Ook "De Vriendschap" nam deel aan de wedvlucht vanaf Bapaume. De dui ven werden gelost om 7.45 uur. in concours waren 551 duiven. Aankomst eerste duif 12.04.52 uur. Snel- r ,e;d,1102 58 meter per minuut, uitslag: Hoffman 1 34 36 37 38 40 44 64 6774. De Zoete 2 4 79 96. Altenaar/Reier- wVU 57 60 93 101- Sukel v. Kloos ter 5 12 16 22 68 83 95. Meesters 6 70. 7 9 33 41 63 Vaessen 8 10 47 in» „Kruseman 13 27 31 71 73 80 87 80 V, mmel 14 25 22 32 35 62 76 ino ter 17 20 21 23 42 58 90 98 100 109 Wijnands 18 28 50 51 55. Dergent 19. K?™1. 24 26 30 39 45 52 54 81 94 99. S,Ter^0k 43 102' 0ttePS 46 104. P. 85M 88 O. Huizlnga V. Doorn 53 56 61 7 u Kok 59' Comb- Westerveld Net 7?o?„65 66 107- Scheffers 69. R.v.'t hingen 82. 9?' Grm 78 91 10S' v' Gr°" P.V. Soest de" Vwlaniig'ng Soest deed 00k mee aan waren ^Udht Vanaf Bapaume. Er een n r» fuiven in concours die met fjen Wlnd om 7.45 uur gelost wer- earst0 Prijaduif arriveerde om inss 1, Uur en baaide een snelheid van PriisdnlM. r per minuut. De laatste Uitsla kwam aan om 12.39.15 uur. 34 n v'd- Bsschert 1 2 7 12 19 31 4 5 18 a'o^°rnsveld 3 29 40. H. Huisman 40 .1.1 35. H. v. Essen 6 14 17 26 30. 9 11 8 10 15 39' Comb' Vo«el s,11 24 28 32 37 38 41 44. P. A. Alme- 36 H e t21, P' Bimper 16 20 22 23 27 E VHee?man°43&Zn-25- M°ns*u

Soester Courant | 1985 | | pagina 14