r Programma d.v.sTbJ] Twee jaar een slechte mei met regen en weinig zon SEC vierde kampioenschap met drukke receptie B.D.C. SPLINTER EEMLAND B.V. Komplete bril vanaf 49?° WOENSDAG 22 ME11985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Beukendal De Bunt De Borg WSV Olympia wandelde in België WANDELSPORT Drukke tijden voor W.S.V. 'Olympia' Marechaussee Oldenzaal wint voetbaltoernooi S.P.S.V. VOETBAL Weerpraatje m Oude boeken? Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Uitslag prijsvraag Dauwtrappen Hemelvaartsdag ZATERDAGVOETBAL SEC pupillen-weekend S.O.Soest BI finalist in landelijk N.K.S.-toernooi Hemelvaartstoernooi van de Soester Schaakclub SCHAKEN BDC neemt draad van Jeu de Boule-spel weer op! WBVS/ASI-1 promoveert naar hoogste divisie Geslaagd 'Vroege Vogel' toernooi bij LTC Soest Zaalprogramma HANDBAL BDC-heren verliezen laatste competitiewedstrijd ZONDAGVOETBAL S.O.Soest Al wint 'De Ploeg' Damnieuws 1S Donderdag 23 en 30 mei 18.30 -23.00 uur Volleybal Soester Zakenkring Zaterdag 25 mei 09.30 - 21.30 uur Red Stars basketbal 20.00uur Basketbal: Nedêrfanilrizona Universlty (USA) Zaterdag 25 mei 09.00 -12.00 uur Badso badminton Zaterdag 25 mei 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 26 mei le Pinksterdag geen gebruik Zeventien leden van de wandelsport- vereniging Olympia hebben zondag met sukses deelgenomen aan een wan deltocht in België. Deze zware tocht werd ook voor de organisatoren, de wandelclub Omloop Kluisbergen met een team van meer dan 300 mede werkers, een groots festijn. Er ver schenen bijna 9.000 deelnemers aan de start. In 1972 is men de Omloop van Kluis bergen, zoals de wandeling door de Vlaamse Ardennen wordt genoemd, begonnen met een deelnemersaantal van 114. Vier jaar later werden er al 1.000 wandelliefhebbers ingeschreven en in 1981 werd de magische 5.000- grens overschreden. Zondag waren er 8.879 met als onder? verdeling: 8 km. 2.283; 20 km. 3.763 en op de 50 km. 2.833 wandelaars. Uit de omringende landen kwamen in totaal 482 Fransen, Nederlanders, Luxemburgers, Westduitsers en Engel sen. Zaterdag rond het middaguur vertrok ken de Olympia-wandelaars richting België en werd overnacht in het voor malig gemeentehuis. Zondagmorgen 19 mei was de start van de 14e Om loop van Kluisbergen, een dorpje on der de rook van Oudenaarde. Veertien Olympianen liepen acht kilometer terwijl er drie de twintig aandurfden. Het weer was ideaal te noemen al kregen de 20- en 50 km.- lopers tegen het einde één of meerdere stortregens te verduren waardoor de (kleigrond) paden, met een weerszij den duizenden blauwe boshyacinten, steeds modderiger werden. In de fraaie parkoersen waren, naast prachtige panorama's weer diverse zware beklimmingen en afdalingen opgenomen zoals de Hotond, de hoog ste berg met z'n 154 meter en de Kluis- berg van 144 meter hoog. Om de zes kilometer was er een verzorgingspost waar men gratis drank en fruit kon verkrijgen of eventuele medische ver zorging. Ongeveer ze.stig mensen die aan de 50 km. waren begonnen vol brachten de wandeltocht niet. Zowel op de 8 als de 20 km. waren geen uit vallers. Zondagavond keerden de Olympia- wandelaars in Soest terug. De afgelopen twee weken zijn voor W.S.V. Olympia zeer drukgeweest met o.a. twee wandeltochten en haar mede werking aan de Oude Anibachtenmark op Hemelvaartsdag. Zaterdag 11 mei vertrok Olympia al zeer vroeg om deel te nemen aan de Vermenwandel tocht in Oistenwijk. Het was prima wandelweer en de par koersen waren uitgezet in de mooie bos sen van Oisterwijk en omgeving. De wandelaars konden onderweg genieten van de mooie vennen en de vele jonge eendjes en andere watervogels. Olym pia nam dit keer alléén deel aan de 5 km en de 10 km, om tijd uit te sparen, want Olympia had als verrassing voor haar leden een bezoek aan het vogel park van Oisterwijk geregeld. Ook hier waren veel jonge en broedende te zien, maar ook kakatoes en aapjes. Donderdag 16 mei verleende Olym pia haar medewerking aan de Oude Ambachtenmarkt, door de verkoop van koffie, limonade, broodjes met warme worst, enz. Door de enor me aantallen mensen die de markt bezochten en iets bij Olympia nuttig den werd de kas lekker gespekt. Na afloop zorgde Olympia er weer voor dat de enorme puinhoop die veel stand houders achterlieten werd op geruimd, en de straten aangeveegd. Zaterdag 18 mei vertrok, een groot aantal Olympianen voor het 3e jaar- achter elkaar uit Soest om deel te ne men aan de "Omloop van Kluisbergen" in het plaatsje Kluisbergen in België. De Olympianen vertrokken met prach tig weer uit Soest, maar zondag 19 mei (de dag van de tocht) was het slecht weer, met regen en onweer. Dat maak te de toch ai zo zware wandeltocht met veel heuvels nog zwaarder. Olym pia nam deel aan de 8 km en de 20 km. Afgepeigerd maar zeer voldaan keer den de Olympianen weer huiswaarts, teleurgesteld dat het jaarlijkse uitje nu al weer voorbij was. De volgende wandeltocht waaraan Olympia deelneemt is de avondvier- in Soest. Het voetbalelftal van de Soester Politie Sport Vereniging (SPSV) is vorige week als vierde geëindigd in het eigen toernooi ter gelegenheid van het veer tigjarig jubileum. Het droeg door de deelname van een politieteam uit het Duitse Soest een internationaal ka rakter. De buitenlandse gasten leg den beslag op de vijfde plaats. Het toernooi werd gewonnen door de ko ninklijke marechaussee uit Oldenzaal die in de finalewedstrijd Zeist met 2-0 versloegen. Het SPSV-team won in zijn poule alle drie wedstrijden met 1-0, goed voor de eerste plaats. De wedstrijd tegen de andere poule winnaar. Oldenzaal, ein digde in 1-1, waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. Oldenzaal benutte er één meer dan Soest. In de strijd om de derde en vierde plaats finishten Soest en de koninklijke Ma rechaussee van het district Utrecht ge lijk, 1-1, waarna opnieuw strafschop pen genomen moesten worden. SPSV miste de beslissende penalty. Na afloop van het geslaagde toernooi reikte commissaris J. K. Adema de prijzen uit, nadat SPSV-voorzitter C. J. Onvlee de deelnemende teams had be dankt voor de sportiviteit, ook voor wat betreft het opvangen van het ge wijzigde wedstrijdschema door het te elfder ure afzeggen door Lelystad. Twee jaar achtereen heeft de meimaand ons zeer teleurgesteld door veel regen en te weinig zon. In 1983 kregen wij een landgemiddelde van 125 mm regen (normaal ruim 50 mm en moest er eind mei in de landbouw nog op grote schaal gepoot worden. Het merkwaardige was toen dat het weer op de laatste meidag verbeterde en dat er een warme fraaie zomer volgde. Een zomer die voor deze eeuw op de derde plaats kwam na 1947 en 1976. Door de vele regendagen veel te weinig zon. Verleden jaar was het al niet veel beter. Was in 1983 de periode april- mei erg slecht, verleden jaar mei-juni. In een deel van ons land liep het tekort aan uren zonneschijn in twee maanden op tot 180 uren. Hier en daar bleef de meimaand beneden de 90 uren zon te gen normaal 211 uren zon. Van buiten zitten of liggen was vrijwel de hele meimaand en ook het grootste deel van juni geen sprake. Het kan ook anders. Kregen wij in 1983 en 1984 maar 1 a 2 dagen boven de 20 gradenin de volop zomerse meimaand van 1947 noteerde De Bilt maar even 18 dagen boven de 20 graden. Eindelijk na de winterkou van februari kwam er vorige week een hogedruk- gebied boven Scandinavië tot ontwik keling waardoor oostelijke winden warme lucht uit Midden Europa kon den aanvoeren. Door zo'n ontwikkeling krijgen de be ruchte IJsheiligen met de gevreesde nachtvorsten weinig of geen kans. Hoe wel, deze zijn niet aan kalenderdagen gebonden. In de nacht van 30 mei 1974 werden aan de grond nog temperatu ren genoteerd van -6 graden op het vliegveld Twenthe en -7 graden op het vliegveld Volkel. En dat zijn minima die geen enkele aardappelplant of bloeiende appel- en perenboom over leeft. Een enkele keer doet zich in juni nog zware schadelijke nachtvorst voor. Begin mei was er nog een achterstand in groei en bloei, maar de laatste twee weken hebben de achterstand zo goed als ingelopen. Mislukte inbraak in supermarkt Vorige week heeft een onbekende da der opnieuw een poging tot inbraak ge daan in de C-1000 supermarkt aan de Zuidpromenade In eerste instanties slaagde hij er niet in een deur open te krijgen, maar la ter lukte dat met een andere deur wel. Daarna begon echter de alarminstal latie te werken, waardoor hij zich ver moedelijk heeft laten afschrikken. Er werd in elk geval niets weggenomen. Gasleiding stuk bij tuinwerkzaamheden Doordat hij bij het plaatsen van een tuinhek waarschijnlijk wat al te diep in zijn tuingrond bezig was stootte de heer V.d. E. van de Klaarwaterweg in het weekeinde op een gasleiding. Deze raakte kapot, zodat het gas met grote kracht de tuin uitstroomde. Personeel van het gasbedrijf wist de zaak te kla ren, zodat zich geen ongelukken voor deden. Bel Amnesty, tel. 14045 Met een drukbezochte receptie heeft de Soester voetbalvereniging SEC in de kantine van het sportcomplex aan de Bosstraat vrijdagavond het kam pioenschap van de 4e klasse KNVB gevierd. Behalve het complete eerste elftal met trainers en begeleiders was uiteraard ook het bestuur aanwezig. Zij allen ontvingen de hartelijke geluk wensen van een groot aantal bestuur ders van andere sportverenigingen, maar ook van gemeentebestuur en an dere instanties, zoals de KNVB. De bijeenkomst kenmerkte zich door een aantal toespraken, waarvan de eerste werd uitgesproken door wethou der drs. G. Plomp van Sportzaken. Hij wenste SEC alle geluk met het kampioenschap na de beslissende wed strijd ook al had gedaan tijdens de feestelijke bijeenkomst in Darthuizen, kampioenschap en de promotie naar de 3e klasse, zoals hij dat direct na de beslis sende wedstrijd ook al had gedaan tijdens de feestelijke bijeenkomst in Darthuizen. "Toen waren we volop in de stemming, maar nu is het wat rustiger", aldus de heer Plomp, zodat spelers en trainer al weer in de gelegenheid waren om vooruit te kijken. "SEC is de beste gewo,rden omdat het de beste was", aldus de heer Plomp, die er wel op wees dat in de hogere klasse "zwaar der werk" voor de boeg staat. Hij hoopte dat SEC ook daarin op een hoge plaats zou eindigen en meldde dat hij zelf enorm genoten had van de laatste wedstrijden, die hij persoon lijk had bijgewoond. In dat verband noemde hij met name de verrichtingen van Embricqs en Holwarda. Als geschenk van de sportstichting overhandigde de heer Plomp een voet bal, uitgevoerd in de kleuren rood en wit. "Het zijn weliswaar niet helemaal uw kleuren groen en wit, maar ik hoop dat u het nog eens brengt tot Barce- lona en Madrid, aldus de wethouder, verwijzend naar de op de bal afgedruk te namen. Voorzitter D. van Leenen van SEC be dankte de heer Plomp voor zijn vrien delijke geste. "Ik ben blij dat de ge meente zo duidelijk achter ons staat." Hij maakte tegelijk van de gelegenheid gebruik om de aandacht van de heer Plomp te vestigen op het gravelveld van SEC, dat hard aan een opknap- De heer Plomp (r.) overhandigt het geschenk van de Sportstichting aan SEC-voorzitter Van Leenen. Foto: Goos van der Wilt beurt toe is omdat het bij regenachtig weer onbespeelbaar is. De heer J. Veldhuizen, erelid van SEC, was in de geschiedenis van de club ge doken en wist te verhalen van vroegere kampioenschappen, o.a. aan het laatste van 27 jaar geleden, in het seizoen 57/58. Door ondoorgrondelijke beslis singen van de KNVB was SEC in 1964 uit de 3e klasse gewipt, en het deed de heer Veldhuizen veel genoegen dat de club daarin nu op eigen kracht was teruggekeerd. Hij complimenteer de het bestuur, trainer Bijker en de spelers voor hun inzet. "Jullie hebben 't gemaakt!" Hij meende dat SEC in de 3e klasse een redelijke kans had op een plaats in de middenmoot, maar hoopte uiteraard op méér. Burgemeester P. Scholten sprak als beschermheer van SEC een kort woord. Hij had de verrichtingen van het elf tal ook gevolgd en meldde trots te zijn op SEC, dat er voor had gezorgd dat er nu een Soester club in de 3e klas se vertegenwoordigd is. De heer Schol ten ging daarin voorbij aan het feit dat ook "overbuurman" S.O.Soest in dezelfde klasse speelt. Hij wenste de club alle succes in het nieuwe seizoen en werd later bereid gevonden toe te treden tot de "club van honderd", de begunstigers die SEC jaarlijks hon derd gulden afstaan. De heer Kerstens van de afdeling Utrecht van de KNVB overhandigde de aan voerder het officieel kampioensvaantje van de KNVB en sprak de wens uit dat het niet nóg eens 27 jaar zou moe ten duren voordat $EQ opnieuw kam pioen werd. Oud-voorzitter JElderman haalde tal van herinneringen op en zag de poort van de 2e klasse al een beetje wenken, zoals hij vertelde. Hij liet overigens ook de andere kampioenselftallen in de vreugde delen en noemde het een feest voor de gehele SEC—gemeenschap. Het laatste woord was aan de heer S. Hoonhorst van de evenementencom missie, die de spelers een blijvend aan denken aan het kampioenschap over handigde en de hele club een nieuwe prijzenkast in het vooruitzicht stelde. EEMNESSERWEG16-22 - SOEST - TEL. 02155-12643 BAARN - TEL. 02154-15555 SEC Jeugdnieuws Onder prachtige voetbalomstandighe den werd afgelopen zaterdag op het SEC-terrein het jeugdvoetbaltoernooi voor de D, E en F-pupillen afgewerkt. Na spannende wedstrijden trok over buurman S.O.Soest aan het langste eind. De organisatie kan terugkijken op een geslaagd en vooral vlot verlopen toernooi, waarbij de jeugd volledig aan haar trekken kwam. Zaterdag a.s. trekt de SEC-jeugd er voor de laatste keer dit seizoen op uit en doet zij met de A, B en C junioren mee aan een toernooi bij De Vesting in Naarden, terwijl de Dl pupillen te gast zijn bij FC Horst te Ermelo. Zeven gelukkigen kunnen vanaf van daag hun prijs ophalen die zij gewon nen hebben door de vijf vragen juist te beantwoorden tijdens het dauw- trappen op Hemelvaartsdag. Velen hadden de vijf vragen goed beant woord, zodat de V.V.V. loten moest wie de gelukkige winnaars zouden zijn. Dit zijn: Patrick Snijders, Birkstraat 43; Jan Smeeing, Wieksloterweg O.Z. 23; A. v. Burgsteden, Beukenlaan 33: Barry Farber, van Hamelstraat 37; A. A. v.d. Breemer, Wilhelminalaan 16b; Karei v.d. Berg, Heuvelweg 42 en T. Roels, Roggeveld 1. Het V.V.V. kantoor aan de Steenhoff- straat naast het postkantoor is geopend elke werkdag tussen 11 en 15 uur. Handbaldoel vernield Bij de Carolusschool aan de Christiaan Huygenslaan in Soesterberg werd be gin deze week een handbaldoel ver nield. De heer J. H. deed aangifte bij de politie. Zaterdag 8 juni a.s. gaat het traditionele SEC-pupillenweekend weer van start. Dit 2-daagse evenement staat open voor zowel jongens als meisjes wél of géén lid van SEC en is bestemd voor de leeftijdscategorie van 6 tot en met 12 jaar. Het programma dat de organisatoren in elkaar gezet hebben ziet er voor de zaterdag als volgt uit In de loop van de morgen worden de tenten opgezet, waarna tussen half twaalf en half één nog gelegenheid bestaat om in te schrijven. Om 1 uur gaat er een voetbaltoernooi van start, dat i.v.m. het leeftijdver- schil afgewerkt wordt in 2 poules. Om 3 uur is er een wedstrijd tussen de leiders van het pupillenweekend en een elftal met vele bekende artiesten. Aan het eind van de middag wordt af gesloten met een gezamenlijke maal tijd, waarna er 's avonds een ver- rassingstocht op het programma staat. Ook de ouders zijn hierbij van harte welkom. De pupillen overnachten in tenten op het SEC-terrein, alhoewel tevens de mogelijkheid bestaat om thuis de nacht door te brengen. De volgende dag vangt aan met het ontbijt om 8 uur. Om 9 uur wordt aangevangen met de rest van het voetbaltoernooi. Rond het middaguur is er een lunchpakket, ter wijl er daarna spelletjes zijn voor de ouders, gevolgd door een grote acht5 kamp voor de jeugd. Het pupillenweekend zal ca. 16.00 uur 's middags afgesloten worden. Gezien de vele aanmeldingen, die de organisatie al binnen heeft, belooft het dit jaar een geslaagd evenement te worden. Mocht u meer informatie wensen, dan kunt u kontakt opnemen met Jan v.d. Hoed, tel. 22241; Sylvia Verwey, tel. 11119 of Kors van Rees, tel. 20715. F. C. Kuljperstraat 26 Het straatje naast A.H. Tel. 24827 Aan de successenreeks van S.O.Soest BI komt nog steeds geen einde. Na het behalen van het kampioenschap in de competitie werd de ploeg kampioen van de afdeling Utrecht en van het Di strict West I. Met dit laatste kampioen schap verdiende Soest Bl een plaats in het toernooi om de landstitel. Dit toer nooi vond afgelopen zondag plaats. De 8 districten waren over 2 poules verdeeld. Soest Bl was ingedeeld bij de kampioenen van Zuid I (Dongen), Oost (s.v. Elistha) en de 3-voudige beker winnaar R.K.A.V.V. De eerste wedstrijd tegen s.v. Elistha speelde Soest erg gespannen. Toch waren er legio kansen om een voor sprong te nemen. In de tweede helft be nutte Jadi Muljakarno eindelijk zo'n kans en Soest won verdiend met 1-0. De tweede wedstrijd tegen Dongen had Soest de zenuwen beter in bedwang en speelde de ploeg erg goed. Dat Soest vlak voor rust een penalty miste deer de de ploeg niet. Na rust kwam de doel- puntenmachine goed op gang. Uit goe de combinaties scoorden Peter Wolf- sen, Jeroen van Veenendaal en Ray- mond Brandes. Peter Wolfsen scoorde bovendien met een schitterende vrije trap het 2e doelpunt. Met 2 overwinningen kon Soest zich permitteren de laatste wedstrijd tegen R.K.A.V.V. te verliezen. De bedoeling was dit uiteraard niet, maar na het geblesseerd uitvallen van Peter Wolf- Op 16 mei, Hemelvaartsdag, heeft de Soester Schaakclub het traditionele Rapid-toernooi georganiseerd, met voor iedere speler een half uur be denktijd per partij. De toeloop was geweldig groot en in de inschrijving, die op 14 mei sloot, liep op tot 90 deel nemers. Vooral veel jeugdige schaak- sters en schakers hebben zich opge geven, ongeveer een derde van het totale aantal. De jongste deelneem ster was 9 jaar. Na een kort welkomstwoord door het bestuurslid Balvers werd het toernooi officieel geopend door de wethouder voor sportzaken in Soest drs. G. Plomp, hij memoreerde het grote aantal jeug dige deelnemers, een verheugend ver schijnsel, en verrichtte daarna de openingszet aan het eerste bord van de jeugdgroep A. Dit was het teken voor de deelnemers zich in de strijd te storten. Het toernooi is in goede harmonie ver- lopen, zonder één enkele wanklank De organisatie was in handen van de heren Gerth, Molenaar, v. Vlierden en v. Aurich en werkte perfect, zodat tegen half vijf de winnaars hun prijzen in ontvangst konden nemen. Zeer succesvol waren de 3 schakers die uit Apeldoorn waren gekomen. In de hoogste groep A eindigde M. Boel uit Apeldoorn als eerste en werd zo doende algeheel toernooi-winnaar met de formidabele score van 100r/f t.w 5 punten uit 5 partijen. In groep B werd zijn broer P. Boel eerste en in groep C hun clubgenoot H. de Bie. Bij de jeugd kwam D. v.d. Meulen uit Arnhem als sterkste in groep A op de eerste plaats. Met een kort slotwoord en de prijsuitreiking werd een zeer geslaagd toernooi beëindigd. Nu dan eindelijk het mooie weer in zicht komt krijgen de Jeu de Boule-spe- Iers van BDC de kriebels om weer te gaan spelen. Zo'n veertien enthousiastelingen kan men regelmatig bezig zien op het hand balcomplex aan de Henriëtte Blaek- weg. Zeven dagen per week kan deze sport op eerder genoemd, complex beoefend worden, voor een in verhouding zeer lage contributie. Het is het bestuur van de handbalver eniging BDC gebleken dat de belang stelling voor deze sport veelal aanwe zig is bij de wat oudere bevolkings groep van de gemeente Soest, vandaar een zeer gereduceerde contributie. Wie dus een balletje wil gooien op het mooie, gladgemaaide gazon van de H.V. BDC, kan voor alle informatie te recht bij BDC. afd. Jeu de Boule. de heer A. van de Deyssel, tel. 15143. De Wedstrijd Bowling Vereniging Soest WBVSheeft het bowlingseizoen '84-'85 succesvol afgesloten. Het WBVS/ASI-1 team (bestaande uit J. v. d. Graaf, F. Holthuizen, B.J. Schurink en J. v. d. Vegt) had reeds in de voor laatste periode een zodanige voor sprong opgebouwd, dat promotie welhaast verzekerd was. De start in de laatste periode van 7 wedstrijden deed echter denken aan het seizoen '83-'84, waarin de promotie-adspiraties alsnog verloren gingen. Dit werd tijdig inge zien en vier achtereenvolgende wed strijden leverden zoveel punten op dat in de laatste periode nog een 3e plaats behaald werd. De behaalde totaalscore over 5 periodes is 42 van dé mogelijke 50 punten. Het WBVS/ASI-2 team (bestaande uit A. Aarts, E. de Baeuveser, W. de Groot en L. Huibers) bezet na een zwakke seizoenstart een zwaar bevochten 6e plaats, waardoor voor het eerst na drie jaar beide teams elkaar volgend sei zoen' niet in dezelfde divisie zullen be strijden in het Bowling Centrum Zeist. Het WBVS/ASI- team 1 en 2 hebben in het seizoen '84-'85 62 games van 200 pins of meer bereikt over 35 wed strijddagen. De hoogste 200 of meer games zijn door de volgende spelers gegooid, met daar achter tussen haakjes resp. het aantal en persoonlijk gemiddelde J. v. d. Vegt 238 (21) (176), B. J. Schurink 246 (10) (173), J. v. d. Graaf 234 (7) (157), F. Holthuizen 217 (3) (152), W. de Groot 224 (5) (159), E. de Beauveser 226 (5) (165), A. Aarts 226 5160en L. Huibers 211 6155 Op Hemelvaartsdag organiseerde de actieve jeugdcommissie van Tennisver eniging LTC Soest voor het eerst een "Vroege Vogel"-toernooi. De deelne mers, zo'n 55 in getal, moesten 's mor gens om kwart voor zeven aanwezig zijn, nog gekleed in pyjama. Om zeven uur werd, hier en daar nog geeuwend be gonnen aan een onderling toernooi over zes ronden. Om negen uur werden de wedstrijden onderbroken voor een gezamenlijk ont bijt. Hierna mochten de deelnemers hun pyjama's uittrekken en kon er in tennis- kleding doorgetennist worden. Rond twee uur kwam er, na een prijsuit reiking. een einde aan een zeer geslaagd toernooi, en konden de deelnemers naar huis. O Handbal vereniging Uitslagen BDC Zaterdag 18 mei Meisjespup. 2 BDC 2-Voice 3:12-2 Damesjun. 2 BDC 2-Voice10-22 Damesjun. 3 BDC 3-HvBS: 10-11 Damessen. 2 BDC 2-HvBS 2:10-9 Jongensadsp. 2 Voice 2-BDC 2:6-10 Meisjespup. 1 LHV-BDC:0-5 Zondag 19 mei: Meisjesadsp. 2 BDC 2-DSO: 10-11 Meisjesadsp. 1 BDC 1-Neyenrodes: 8-11 Jongensadsp. BDC-Celeritas:25-7 Herensen. 2 BDC 2-Celeritas 3:20-13 Jongenspup. BDC-Celeritas:25-7 Herenjun. Laren—BDC: 12-12 Zaalcompetitie: Herensen. 1 Tachos-BDC: 19-16 Na een rustig begin van de wedstrijd omdat er voor beide partijen niets op het spel stond, wist BDC in de moeilijke uitwedstrijd tegen Tachos een voor sprong te nemen van 5-7. Deze score kwam ondermeer tot stand door scores van de in de laatste weken in vorm zijn de Ton Beemer (3x). Hierna wist Tachos meer grip op de wedstrijd te krijgen wat resulteerde in een 11-8 ruststand, die mede werd bereikt door enige slor digheden in de BDC-aanval. Na de rust kwam een gemotiveerd BDC in het veld, hetgeen tot gevolg had dat BDC de schade wist te beperken tot een achterstand van 2 a 3 doelpunten. De laatste 10 minuten trok Tachos de touwtjes wat strakker aan en wist de score op te voeren tot 20-16, wat tevens de einduitslag was. BDC is als 6e geëindigd in deze com petitie. Mede door de resultaten van Sport-Vereent Internos en Ping X. De ze resultaten hebben tot gevolg dat de ploegen onderling gaan uitmaken via een nacompetitie wie er gaat degra deren. Receptie 'De Eemvogels' bij tienjarig bestaan De Soester Korfbalvereniging "De Eemvogels" bestaat deze maand tien jaar. De vereniging werd na melijk op 16 mei 1975 opgericht. Ter gelegenheid van het jubileum wordt op vrijdag 31 mei een receptie ge- hoden in het clubhuis "De Wiek slag" aan de Staringlaan. Deze be gint om 19.00 uur en duurt tot ca. 21.00 uur. sen en keeper Marco v.d. Grift (hij werd verdienstelijk vervangen door veldspeler Maarten Rademaker) was Soest blij dat het bij een 1-0 nederlaag bleef. Aan de door regen en onweer al uitge stelde finale tegen Helmondia werd uit eindelijk toch nog begonnen. Ai na 5 min. spelen kwam Soest door Johnny Brouwer op een 1-0 voorsprong. Helaas maakten de weergoden op dat moment een einde aan alle Soest-illusies. De wedstrijdleiding nam geen verder risi co en staakte de wedstrijd definitief. Na langdurig beraad nam de wedstrijd leiding de voor Soest onbevredigende beslissing om de wedstrijd in zijn ge heel over te spelen. Weg dus 1-0 voor sprong! De wedstrijd wordt op een ter rein in de omgeving van 's-Hertogen- bosch op nog nader te bepalen datum gespeeld. Al met al is deze finaleplaats al een geweldige prestatie van S.O.Soest Bl. Nog nooit is het een ploeg uit het district West I gelukt zo ver te komen! Ledenvergadering VVZ'49 Het bestuur van de voetbalvereniging VVZ '49 nodigt haar leden uit tot het bij wonen van een bijzondere algemene le denvergadering te houden op donder dag 23 mei a.s. in het clubgebouw van de vereniging aan de Eemweg. De agenda vermeldt de volgende pun ten: 1. Opening 2. Notulen Algemene ledenvergadering van 22-10-84 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Verkiezing bestuursleden 6. Kontributie seizoen 1985/1986 7. Voetbalseizoen 1985/1986 8. Rondvraag 9. Sluiting Aanvang van de vergadering 20.30 uur. Een in prima vorm stekend S.O.Soest Al heeft op Hemelvaartsdag het door S.O.Soest georganiseerde A-junioren- toernooi 'De Ploeg' gewonnen. De ploeg startte met een verdiende 3-0 overwinning op Sparta. Tegen Eindhoven werd met 1-1 gelijk gespeeld. De laatste wedstrijd tegen Oldenzaal moest de beslissing over een finaleplaats brengen. Het werd een krappe 1-0 overwinning voor de Soes- ters en de finale was bereikt. De andere finalist was Zuidvogels. In een aantrekkelijke wedstrijd liet Soest er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en won verdiend met 3-0. De prachtige trofee "De Ploeg" bleef dus voor een jaar in Soest. Op dezelfde dag werd het F-pupillen- toernooi "De Drie Turven" gespeeld. Soest Fl won de wedstrijd tegen Ol denzaal met 1-0. Verloren werd er van Sparta (3-0) en Eindhoven (3-0). De strijd met Olympia om de 5e en 6e plaats werd in het voordeel van Soest Fl (3-1) beslist. Het toernooi werd gewonnen döór Sparta Fl, dat Hees Fl in de finale met 2-0 versloeg. Zaterdag j.1. was het de beurt aan de B-junioren in het toernooi "De Stop pel". Soest kwam in dit toernooi uit met de B2 en B3. De Bl werd gespaard voor het belangrijke N.K.S.-toernooi. Beide Soestploegen hebben zich prima geweerd. Soest B2 speelde zich door 2 overwin ningen op K.V.V.A. en Zeeburgia en een gelijkspel tegen Leeuwarden in de finale-poule. Hierin had de Soest- ploeg het aanmerkelijk zwaarder en eindigde met 2 nederlagen en een ge lijkspel op de 4e plaats. Soest B3 begon het toernooi met een 1-0 overwinning op K.V.V.A., verloor met 3-0 van Eindhoven en speelde 0-0 gelijk tegen H.D.V.S. In de verliezerspoule bleef de ploeg on geslagen en eindigde in de totaalstand op een 5e plaats. De wisselprijs "De Stoppel" ging voor een jaar met Zeeburgia mee naar Am sterdam. De eerste groepskampioen van D.V.S.B. is afgelopen maandag bekend geworden. De heer K. Hammacher is kampioen geworden van groep B, door een overwinning op de heer E. Da ve laar, met een mooie damcombinatie maakte Hammacher de partij in een keer uit. In de nog drie resterende speelavonden is het aantal punten van de heer Hammacher door de eventuele gega digden niet meer in te halen. In groep C is de beslissing nog niet ge vallen. H. Versluis die onbedreigd op kop ging, laat het door twee opeen volgende nederlagen zitten. Met een voorsprong van nog drie punten heeft hij het nog wel in eigen hand, maar verdere misstappen kan hij zich niet meer permitteren. D. Mahabir en A. M. Witte zullen er dan dankbaar van profiteren. De stand in groep C per 6 mei is als volgt 1. H. Verluis, gesp. 24, 34 pnt. 2. D. Mahabir, gesp. 20, 31 pnt. 3. A. M. Witte, gesp. 25, 30 pnt. 4. M Vendrig, gesp. 21, 29 pnt. 5. J. Dassen, gesp. 15, 28 pnt. 6. G. van de Brink. gesp. 16,22 pnt. 7. T. Beusekom, gesp. 17, 20 pnt. 8. G. P. Espeet, gesp. 19,19 pnt. 9. M. Veldhuizen, gesp. 20,18 pnt. 10. A. Breukel, gesp. 26, 20 pnt. 11. E. van Brummelen, gesp. 17,12pnt. 12. H. Hulshof, gesp. 22,15 pnt. 13. H. v. d. Heiden, gesp. 17,12 pnt. 14. Mej. Beusekom, gesp. 19,10 pnt. 15. W. van de Meygesp. 6, 9 pnt. 16. P. Verwoerd, gesp. 9, 7 pnt. 17. E. Buuning, gesp. 20, 7pnt. 18. W. van Egdom, gesp. 18, 6 pnt. 19. A. J. Bon, gesp. 1,0 pnt. 20. T. Leeuwenkamp, gesp. 3, 0 pnt.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15