VHNEDE hans Auigeit=LADA. ©^©D ÏÏÏÏE2S )jk me ma gM|gi KIPFILET 3?9 adamci km^zo gezien Sanitair en Tegels AdAMArottzn mouwen op en trekt van teer! Wethouder Oudemans opende depot voor huishoudelijk chemisch afval Advertenties en redactionele kopij vroeger inleveren! ANBO-Soesterberg protesteert fel tegen bijna samenvallen onroerend goed-aanslagen College biedt Jan Visser excuses aan *<vo^ Kiio -i q98 63e JAARGANG NO. 39 WOENSDAG 22 MEI 1985 GLAS HANDEL Oudste inwoonster overleden PINKSTER OCCASION SHOW FORD SCORPIO llllltïiMM lIMWIffiWI Oefening op de Vliegbasis Soesterberg Extra vliegbewegingen v l foto-film-video VU computer/ O Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155-14878 Wijlen de poes Sauna Hollandse bloemkool 298 GEGR1LLDE HAM van 18.98voor lOi PINKSTER SLOF Honsbergen Honsbergen Voor alle heren mode. c Abonnement per halfjaar f 12 Buiten Soest per half jaar f 24, Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 CHEMISCH AFVAL De wethouder van Openbare Werken, drs. J. Th. Oudemans, heeft vorige week op het terrein van de Grof-vuil- stortplaats aan de Schans officieel het depot voor huishoudelijk chemisch af val geopend. Het depot wordt bemand door twee medewerkers, die een spe ciale opleiding hebben genoten, de he ren H. Kok en W. Roest. Zij kregen van de wethouder, die van directeur Gemeentewerken ir. S. H. Brunekreef sleutel kreeg aangereikt, een kratje met diverse flessen en potjes met che mische afvalresten. In zijn toespraak wees de wethouder, die ook milieuzaken in zijn portefeuille heeft, erop dat van de zijde van de mi lieu-organisaties al lange tijd is aan gedrongen op een dergelijk depot. De gemeente heeft nu ingehaakt op een provinciaal initiatief onder de naam "Max Milieu". Hij hoopte dat een en ander zou leiden tot meer aandacht voor dit soort afval, waarvan de ver leiding groot is het zomaar door de gootsteen of het afvoerputje te laten verdwijnen, met alle schadelijke gevolgen vandien. Het depot is overigens uitsluitend be stemd voor particulieren, aldus de wet houder, en maakt deel uit van een regionaal depot in Amersfoort. Wanneer het chemisch afval duidelijk gescheiden wordt van het andere huis vuil zal dat ook de kwaliteit van het kompostbedrijf Soest/Baarn ten goede komen. Daarvoor is de medewerking van alle huishoudens nodig, aldus de wethouder. Hij hoopte dat de actie, waarin de stripfiguur "Max Milieu" een centrale rol speelt, goed zou aan staan bij de bevolking. "Ik hoop dat Max Milieu net zo bekend wordt als heer Bommel", vond de heer Oude- Wethouder Oudemans overhandigt de heren Kok en Roest een hoeveelheid huishoudelijk chemisch afval. Foto: Herman van Dam mans. Hij verwachtte verder dat de bevolking zich evenzeer bewust zou zijn van het belang om chemisch afval apart te verzamelen als dat bij oud papier en glas al het geval is. Daar de aanstaande maandag. Tweede Pinksterdag, uitvalt als produktiedag voor de Soester Courant, is het noodzake lijk dat advertenties voor ons nummer van 29 mei a.s. uiter lijk worden ingeleverd op dinsdag 28 mei, tot 10.00 uur. Deze uiterste inlevertermijn geldt ook voor de redactionele bijdragen. Helaas moeten wij alle verslagen enz. die wij na 10.00 uur op dinsdagochtend in onze brievenbus vinden, terzijde leg gen. Technische verwerking op die dinsdag is dan niet meer mogelijk. Het verdient aanbeveling advertenties en redactionele kopij voor de volgende editie indien mogelijk reeds deze week aan te leveren! Verkeerslichten buiten werking: viskraam veroorzaakt botsing Door een storing bleven in het week einde de verkeerslichten op het kruis punt Ossendam/Vondellaan/Soester- bergsestraat buiten werking. Op dat kruispunt deed zich zaterdagmiddag dan ook een gecompliceerde aanrij ding voor, waarbij echter niemand werd gewond. Het ongeluk ontstond doordat de 21-jarige P. van B. uit Amers foort met zijn auto het kruispunt op reed, toen daar van rechts de bestel wagen aankwam van de 46-jarige vis handelaar W. V. uit Bunschoten. Door de botsing schoot de viskraam achter de bestelwagen los, kantelde en kwam tegen de auto van de heer A. H. uit Amersfoort (54) terecht, die op de Von dellaan stond. De bakolie die uit de vis kraam over het wegdek stroomde moest later door de brandweer worden verwijderd. De viskraam moest wor den weggesleept. 'Weinig beleid, onzorgvuldig bestuur en ongelijke behandeling De afdeling Soesterberg van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) heeft in een brief aan de ge meenteraad uiterst kritische opmerkingen gemaakt over de uitrei king van de aanslagen van de onrne- rend-goed-belasting in Soesterberg over de jaren 19X4 en 19X5. De aansla gen daarvoor zijn in een tijdsverloop van vier maanden (resp. XI december 19X4 en 29 april 19X5) verzonden. Pen en ander houdt in dat de betaling in een periode van slechts zeven maan den moet plaatsvinden. "Vooral voor degenen die van een klei- Het College van Burgemeester en Wet houders heeft het raadslid Jan Visser een brief geschreven, waarin het ex cuses aanbiedt voor het feit dat men hem "ten onrechte heeft gekapitteld". Een en ander gebeurt naar aanleiding van de Minderheden-nota, waarvan het College destijds in een commissie vergadering had beloofd dat het zijn standpunt op een tijdstip naar buiten zou brengen dat enige tijd vóór het gebruikelijke tijdstip van openbaar making van de stukken zou liggen. Op die manier kon de visie van het Col lege een rol spelen in het politiek café "Proest", waarvan het Progressief Soest-raadslid de organisator is. "Proest" was de laatste keer geheel gewijd aan de minderhedenproble matiek en in het bijzonder aan de Minderhedennota, die door het Samen werkingsverband is opgesteld. Het College laat Visser nu weten dat het écht niet mogelijk was aan de ge maakte afspraak gestalte te geven. "Ons voorstel was niet tijdig gereed." Een brief van Visser, die het College voorhield dat er in strijd met de af spraken was gehandeld, was door het Jan Visser. College niet begrepen als een herin nering aan die afspraak. "Helaas heb ben wij door een misvatting uw brief niet als zodanig gezien en u daardoor ten onrechte gekapitteld. Hiervoor bie den wij u onze excuses aan", aldus het College. Ergens in Soest woont een dame die tikt veel en hard op de ramen. Soms slaat ze ze stuk maar tot haar geluk is VAN EDE een snelle, bekwame! Nieuweweg 37 (werkplaats) - Soest Op 103-jarige leeftijd is vorige week in het verzorgingstehuis Mariënburg aan de Burgemeeste Grothestraat overleden mevrouw M. Reyerse-Lapplé. Zij was de oudste inwoonster van Soest. Mevrouw Reyerse werd op 10 april 1882 geboren in Schalkwijk en verhuis de al op jeugdige leeftijd naar Soest, waar ze haar gehele verdere leven heeft gewoond. Sinds 1979'verbleef zij in Mariënburg. De viering van haar verjaardag verliep dit voorjaar in alle stilte, in verband met haar slechte gezondheidstoestand. Jongen (13) in Praamgracht geduwd Maandagavond meldde zich aan het politiebureau een 13-jarige jongen uit Soest, in gezelschap van zijn vader. De jongen verklaarde dat hij, fietsend langs de Stadhouderslaan. was lastig gevallen door een hem volstrekt onbe kende oudere knaap, die hem had ge dwongen de Praamgracht op te rijden. Halverwege had hij hem bovendien de gracht ingeduwd, onder het uiten van allerlei dreigementen. De jongen werd later door twee boswachters uit het water gehaald. Van de andere Jonge man ontbreekt elk spoor. Rijverbod De politie hield vorige week in het Soes- terveen de 23-jarige G. den H. uit Soest aan, omdat hij onder invloed van alco hol aan het verkeer deelnam. De man kwam er van af met slechts een rijver bod, nadat hij de blaastest had onder gaan. De bloedproef kon achterwege blijven. Na aanrijding doorgereden Een onbekend gebleven automobilist heeft vorige week aan de Soesterberg- sestraat een lichtmast en een boom ge ramd maar is daarna doorgereden zon der zich in verbinding te stellen met de politie. Omdat hij met te hoge snelheid reed raakte hij in de bocht bij Zonne gloren de macht over het stuur kwijt, waardoor hij tegen de paal en de boom aan kwam. Vrijdag 24 mei en zaterdag 25 mei en de bij JAAR Fluorweg 49-51 3812 RW Amersfoort 033-15548 Auto uit verkeer genomen Op de Smitsweg hield de politie vorige week de 24-jarige mevrouw M. M. uit Soest aan, omdat haar auto in zeer slechte staat verkeerde. De wagen werd in beslag genomen en aan het bureau geplaatst. ne uitkering moeten rondkomen is dat bijna onoverkomelijk, en het leidt tot financiële moeilijkheden," aldus de ANBO. die meldt dat hij het bestuur allerlei opmerkingen en bezwaren tegen deze gang van zaken zijn binnen gekomen. Uit de pers heeft men bovendien verno men dat de aanslagen over 1984 aan de overige inwoners van Soest, voorzo ver men kan nagaan, al ongeveer in april/mei 1984 zijn uitgereikt. Volgens de ANBO wekt de aanzienlijk latere uitreiking in Soesterberg "enige be vreemding". Van gemeentewege heeft men. ondanks herhaalde vragen, tot heden niets vernomen. Geruchten Het gevolg is. aldus de ANBO. "dat allerlei verhalen en geruchten de ronde doen. zoals een overmaat aan liquide middelen in een bepaalde periode in 1984 bij de gemeente Soest, een her waardering van de normen c.q. correc tiefactoren verband houdende met de geluidshinder van het vliegveld in Soesterberg. het zoekraken dan,wel het zoekzijn van een computerprogram ma. enz." De ANBO tekent daarbij aan dat een en ander uiteraard nimmer tot enige duidelijkheid leidt. Men informeert verder of er wel ge dacht is aan de mogeljkheid de uitrei king van de aanslagen over 1985 enige tijd uit te stellen bijvoorbeeld naar de tweede helft van het jaar. waardoor een betere spreiding mogelijk is. o.a. als tegemoetkoming in financiële moeilijkheden Vreemde handelwijze "Resumerend leidt hel bovenstaande tot de conclusie." aldus de ANBO. "dat de geschetste gang van zaken getuigt van weinig beleid, onzorgvuldig be stuur en van ongelijke behandeling van inwoners van de gemeente Soest. Wij verzoeken u dan ook ons een verklaring Ie geven met betrekking tot deze vreemde handelwijze. De gemeenteraad wordt tevens ver zocht erop toe te zien dat een dergelijke "onzorgvuldigheid" niet meer zal kun nen plaatsvinden. De brief is ondertekend door ANBO-se- cretaris P. J.Daams en in afschrift ver zonden aan de pers, de ANBO-besturen van Soest, het gewest en het hoofdbe stuur, en aan de Soesterbergse leden van de gemeenteraad. Van 20 t/m 23 mei zal op de Vliegbasis Soesterberg een oefening worden gehouden. Het luchthoornwaarschuwingssysteem zal worden gebruikt en de mogelijk heid bestaat dat er andere dan de gebruikelijke vliegroutes zullen worden gevlogen, tijdens de avonduren. Tevens zullen militairen aan deze oefening deelnemen die voor herhaling zijn opgekomen. Genoemde militairen zullen tijdens oefenschermutselingen worden inge zet, waarbij gebruik gemaakt wordt van losse oefen-munitie. Dit kan enige geluidsoverlast veroorzaken vooral in de avonduren, in de volgende gebieden; Lange Duinen, Soester Duinen en Vlasakkers. Winkelcentrum „Hartje Zuid" Showroom &.K door Gerant Paul Als in een zelfmoordpoging schoot de kat in het halfduister over de weg. Een korte doffe bons, gierende rem men en hollende mensen die naar het scheen in de deur hadden gewacht tot het ergste gebeurde. De jonge chauf feur zat al gehurkt bij de zieltogende poes, niet in staat om een woord uit te brengen. In een waas van tranen zag hij een mooi, grijs gestreept poesje in een onnatuurlijke houding op het asfalt liggen. In haar pogingen om over eind te komen, knakte het fijngeteken- de kopje achterover. Felle schokken trokken door het eens zo soepele kat- telijfje. De pientere oogjes stonden groot en grijs als in opperste verba zing. Traag kwam wat dik bloed te voorschijn. Een snikkende vrouw deed hem opzien "Is dit uw poesje?" Zonder iets te zeggen bukte ze zich naast de jongen, kriewelde met haar wijsvinger tussen de oren van het poes je en bracht woordeloos troostende geluiden uit. Kinderen, kort tevoren door de auto in hun balspel gestoord, priemden beschuldigende vingers naar de chauffeur: "Het is zijn schuld. Hij reed veel te hard". In een poging de vingertjes weg te praten zei hij toonloos: "Dat lijkt alleen maar zo. Om jullie te waar schuwen trapte ik de koppeling in. Dan gaat de motor loeien en hoef ik niet te toeteren. Daar heb ik een hekei aan". Hij tilde het poesje op en hield het in zijn armen. Iemand stelde voor het naar de dierenarts te brengen. "Je kunt dat beest hier niet laten kre- peren. Ik neem 't wel mee en als het nodig is helpt de dokter het wel uit zijn lijden." Buren kwamen al met een poezenmand, waar het diertje voor zichtig in werd gelegd. Plotseling ston den ze tegenover elkaar. Een zachtjes huilende vrouw en een haast even ver drietig chauffeurtje die zijn eerste on geluk probeerde te verstouwen. Met trillende stem zei hij "Ik heb uit alle macht geremd" En toen het stil bleef: "Ik kon er echt niets aan doen" Een man sloeg zijn arm om de vrouw heen en leidde haar weg. Over zijn schouder heen zei hij onvast achteruit: "Nee, kom nu maar niet mee. Laat het eerst maar even betijen. Morgen of zo". Geruststellend kneep hij heel even bei de ogen dicht en wandelde samen met zijn vrouw het huis binnen, een ver slagen jongetje achterlatend. "Moordenaar!" schoot het door hem heen. De gedachte dat het zijn eigen poes of een buurmeisje had kunnen zijn stopte hij zo diep mogelijk weg. VOOR AL UW KADO'S ZUID-PROMENADE 11 - TEL. 10098 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Peters bv tRj voor wonen in de groene zone. Nu ook ZONNEBANK- KUREN Bel voor informatie Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 18449 of 18319 m Alleen donderdag Alleen donderdag Per stuk Alleen donderdag 100 gram Dit weekend i. 700 gram Deze week- Overhemden korte mouw, f 3Q diverse dessins Soepele fen blauw. in beige, liet g sg^-voor f 498," t/m maat 58, van f.58*. Soesterbergsestraat 51 Soest

Soester Courant | 1985 | | pagina 1