vereniging mmm surfer IT2000,- Id'OudeEnghe Vrijwilligers Vakature Bank de nylon rozen enz. meenam, Ji Uniek Koorconcert van 'Juliana' en 'Heerlen' Bij ons op Soest Hoe naakt u kans op een ton? (f 100.000,-) =IPü harrie toonen assurantiën Jazz-special: 'WASO' WOENSDAG 29 MEI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 11 ♦Beelden in het park' EZIER. Zaterdag 1 juni: fancy-fair bij 'De Wiekslag' Filmhuis 'Where the Green Ants Dream' Rommelmarkt/Fancy Fair bij O.B.S. 'Overhees' ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID )W motor, mondstuk. invriesvak, verzekeringen - hypotheken - financieringen klarinet 14 - 3766 gt soest - tel. 02155-1 8049 Er zijri talloze mogelijkheden tot ver maak. Naast de verkoop van allerlei oude spullen (kleding, wat meubilair, elektrische apparatuur, huishoudelijke voorwerpen, boeken etc.» zijn er ook kraampjes met kunstnijverheids- artikelen (waarvan het merendeel door ouders is gemaakt, o.a. fraaie brooddeegpoppen, tekeningen en nog veel meer zaken). Ook de verzorging van de inwendige mens is men niet ver geten. Naast talloze drankjes is er een grote verscheidenheid aan etenswaren te koop. Zaterdag zijn niet alleen ouders en familie van de leerlingen van harte welkom, maar iedereen die eens wil komen kijken, kopen en eten. Het aanbod van leuke prijzen voor b.v. het Rad van Avontuur is tot stand geko men met de fantastische medewerking van de middenstand en het bedrijfsle ven van Soest. Met name de winkeliers vereniging "Overhees" heeft erg veel on dersteunend werk gedaan. Een bezoek zaterdag aan de openbare basisschool "Overhees" is dan ook beslist de moeite waard. Voor mensen met belangstelling voor vrijwilligerswerk brengen we onder staande vakatures onder de aandacht. Informatie over deze vakatures kan men verkrijgen op het kantoor van de VVB op maandag, dinsdag en donder dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur, voorlopig nog aan de Steenhoffstraat 46, te. 12630. 0 Muziekvereniging in Soest heeft plaats voor een vrijwilliger m/v om zorg te dragen voor het uitgeven en verrekenen van de drankvoorraad (1/616); 0 Vereniging voor Veilig Verkeer zoekt een aantal medewerkers m/v voor bestuursfunctie en ad hoe aktivi- teiten waaronder braderieën, jaar markten en auto-fiets-enibromfietscon- trolese.d. (1/620); 0 Tuinman gevraagd om rondom peu terspeelplaats tuinonderhoud te ver richten zoals snoeien enz. 8/610 0 Stichting in Amersfoort met als doel stelling het behouden en beheren van waardevolle landschappen zoekt kerngroep, die onder begeleiding mee willen werken aan o.a. heideterreinen. knotbomen, houtkaden, hakhoutpercelen enz. (8/1 0 Medewerker gevraagd in de zeef- drukkerij bij arbeidsoriëntatie-project in Hilversum e»/ct 0 Bij hetzelfde project wordt tevens medewerker gevraagd m/v in de klus- sengroep 8/4 0 Vrijwilligersbedrijf in Amersfoort zoekt voor het uitvoeren van stencil- en drukwerk voor groepen en organisaties die zelf over onvoldoende middelen be schikken een aantal medewerkers m/v (8/7); 0 Voor tuinproject in Hilversum is werk te doen in de kwekerij. Werk zaamheden worden in gezamenlijke verantwoordelijkheid verricht (8/9) 0 Peuteroppas gezocht v. om buiten landse vrouwen de gelegenheid te geven lessen te volgen 11/603 0 Gastouderproject in, Amersfoort zoekt medewerker m/v, liefst met e varing in kinderopvang, omgang met mensen en in het houden van beoor delingsgesprekken. Informatie bij de VVB (11/13); 0 Enkele vrijwilligers worden ge vraagd door stichting voor ondersteu ning bij stervensbegeleiding. Leeftijd van 21 jaar (11/22) Omdat het ondoenlijk alle vakatures te publiceren (totaal 250!wordt belang stellenden aangeraden eens een kijkje in het bestand te komen nemen. Vast en zeker is er wel iets van uw gading. Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk? In Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: een brief zoals ik die graag wil ontvangen. Boven: Julianabeneden: "Heerlen" Wil degene ëfê'op 2e Pinksterdag Zaterdag 1 juni, 21.00 uur: Vanaf 1 juni bij Kasteel Groeneveld: lotor "System st met 5- versnel- et slot Voor deze 95,-maai-slechts e beslissers geld ?dingen de aler u kan bieden zo weinig geld <open. Ga meteen rm lopen en de ïpassingnpdeSeal Ronda 2102 LS Heemstede. Na het succes van vorig jaar organi- I seert een speciale werkgroep o.l.v Werner Paans, beheerder/conservator van Kasteel Groeneveld, het Nationale Centrum vor bos. natuur en landschap I van Staatsbosbeheer, deze zomer voor de derde keer een tentoonstelling van sculptures in het park achter het J Baarnse kasteel, van l juni tot en met I 20 oktober 1985. I Deze expositie, waaraan zestien gere nommeerde kunstenaars hun medewer king verlenen, is samengesteld in nauw overleg met de "Nederlandse Kring van Beeldhouwers", waarvan alle J deelnemers lid zijn. Op zaterdag 1 juni, de dag dat deze Kring op Kasteel Groeneveld haar jaarvergadering houdt, wordt 's middags om vier uur deze beeldenex positie geopend door de burgemeester van Baarn, mr. J. P. Miedema. De deelnemende kunstenaars zijn: Lu- cien den Arend (Zwijndrecht), Marius van Beek OosierbeekNico Betjes (Wijk aan Zee), Willem Bouter (Uit huizen), Paul van Crimpen (Enkhuizen), Jan Asjes van Dijk (Dor drecht), Cor van Gulik (Dordrecht), Gerard Höweler (Amsterdam), Rob Mainga.v (Rotterdam). Jennie Mulder (Amsterdam), Roel Teeüwen (Alblas- serdam), Jan Timmer (Dordrecht), Charles Vergouwen (Hilvarenbeek Tme van de Weyer (Tilburg) en Fredie Wolf (Leiden). Zij laten in deze groepstentoonstelling de komende zomer 31 eigentijdse beelden van zeer hoge kwaliteit zien, in het fraaie, in de Engelse landschapsstijl gerestaureerde park van Kasteel Groe neveld. Het thema van deze tentoonstelling, waarvan een uitvoerige catalogus is samengesteld, is: De Natuur Verbeeld. Natuur en cultuur op subtiele wijze verstrengeld en gestalte gekregen hebbend in brons, steen, kunststoffen en andere materialen. Een bijzondere gebeurtenis. De organiserende werkgroep bestaat uit: Jan Asjes van Dijk, Werner Paans. Theo Smink, Tammo Smith, Jan Visser en Fredie Wolf. "Beelden in het Park" is toegankelijk gedurende de openingstijden van het kasteel: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur; maan dag en donderdag gesloten. De toegang is gratis. Op zaterdag 1 juni a.s. wordt van 10.00 tot ca. 14.30 uur een Fancy Fair ge houden bij de r.k. basisschool "De Wiekslag" aan de Smits weg 46. In de school zal een aantal kraampjes staan opgesteld, waar de bezoekers voor een bedrag van een kwartje per keer (of vijf keer voor één gulden) allerlei spelletjes kunnen doen: blik- werpen, sjoelen, touwtje trekken, Ome Ben's Bommentent, het wasknijper- spel, het raadspel, pingpongballen gooien, spijkerslaan en de grabbelton. Voor de kinderen zijn er verder nog een tekenwedstrijd, dammen, een op- maakstand en bovendien een aantal poppenkastvoorstellingen, die resp. om 11.00, 12.00,13.00 en 14.00 uur beginnen. Ook is er een informatiestand over het landlndia. Verder ontbreekt het Rad van Avontuur niet en is er een stand met snoep en diverse drankjes en hapjes. Er wordt ook een loterij gehouden met diverse prijzen. De hoofdprijs is een barbecue. Aan het einde van de Fancy-Fair ca. 14.30 uur) worden de uitslagen van de (loterij)tekenwedstrijd en de trekking van de loterij bekend gemaakt. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Ons weekmenu wordt 14-DAAGS MENU van 22 mei t/m 5 juni ƒ26,50 Ossestaart bouillon Varkenshaasje Vladimir Diverse groenten Diverse aardappelen Verse ananas met slagroom Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Zaterdag 8 juni, 20.15 uur, in Zonnegloren: Winkeldiefstallen Een 13-jarige jongeman uit Soest werd vorige week betrapt toen hij bij een benzinestation aan de Smitsweg twee zakjes snoep wegnam. De knaap werd aangehouden en naar het bureau ge bracht, waar hij een ernstige schrobbe ring kreeg. Zijnmoeder kwam hem afhalen en stelde hem thuis nog enige straf in het vooruitzicht. ISen 15-jarige jongen uit Baarn nam bij een supermarkt aan de Van Weede- straat een plak chocolade van 1,99 weg. Ook hier werd de politie inge schakeld, die de knaap op niet mis te verstane wijze over zijn gedrag on derhield. Volgens een woordvoerder van de politie neemt het aantal winkeldief stallen, dat gepleegd wordt door jonge lui in de leerplichtige leeftijd, de laatste tijd onrustbarende vormen aan. De kerkzaal van ziekenhuis Zonnegloren aan de Soesterbergse- straat is op zaterdag 8 juni a.s. de plaats waar een uniek koorconcert plaatsvindt. Twee koren treden dan voor het voetlicht: het Chr. Gemengd Koor "Juliana" uit Soest, onder leiding van Gerard van Dolder, en het Chr. Ge mengd Koor "Heerlen" uit de gelijk namige Limburgse stad, onder leiding van John Gerits. Beide koorleiders treden tevens op als solist. De begeleiding wordt verzorgd door Elly Pieterse, piano, mevr. L. Wackers-Haas, piano, Arie Bax, orgel en Mark-Jan Kloet, trompet. Op het programma, Waarvan "Julia na" en "Heerlen" afwisselend telkens een gedeelte voor hun rekening nemen. staat een groot aantal bekende en min der bekende koorwerken, zowel religi euze als wereldlijke muziek. Het concert begint o 20.15 uur; de zaal is vanaf 19.30 uur open. Toegangskaarten a 7.50 zijn verkrijg baar bij onderstaande voorverkoop adressen: - Rookartikelen-speciaalzaak Joh. Pie- neman. Van Weedestraat 9d - Rijwielhandel "De witte pompen". Steenhoffstraat 25. Eventueel kan men aan de zaal nog toegangskaarten kopen. "Juliana" telt momenteel 52 leden en repeteert elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in "Credo" (achter de Julianakerk) aan de Julianalaan 19. Volgend jaar bestaat het koor 55 jaar. Donderdag 30 mei, 21.00 uur: "Where the Green Ants Dream" han delt over een conflict van een westerse mijnonderneming die uranium wil ont ginnen in een gebied dat door de oor spronkelijke bewoners van Australië, de Aborigines, als heilige grond wordt beschouwd. Wat de inhoud in eerste instantie doet vermoeden is het geen saaie documentaire maar een echte speelfilm. Het dramatische gegeven is door Herzog in een spannend verhaal uitgewerkt, waarbij hij het schitte rende landschap nuttig gebruikt voor een aantrekkelijk decor. In een gloeiende Australische woestijn wordt door de blanken naar uranium gezocht. Met reeksen boringen gaan de mijningenieurs de aarde te lijf en mis vormen haar aangezicht. Hoofdpersoon is de jonge mijnbouwin- genieur Hackett (Bruce Spence). Zodra de eerste bulldozers de heilige grond dreigen om te ploegen ziet Hackett tot zijn stomme verbazing dat enkele inlanders aan een soort zit-actie zijn begonnen. Zijn verbazing slaat om in respect als hij hun moed en vastbe radenheid op waarde leert inschatten. Hackett krijgt zelfs zo zeer met de Abo rigines te doen, dat hij ze meeneemt naar de grote stad om hun zaak bij de rechter aanhangig te maken. Zonder gelijk in zwart-wit tegenstellin gen te vallen probeert Herzog dit con flict zo neutraal mogelijk in beeld te brengen. Of het nu de riten zijn van de Aborigines, die ook in een supermarkt de wacht houden omdat daar ooit eens een vruchtbaarheidsboom stond, of die van de blanke, bepruikte (nog steeds in Australië) rechters van de twintigste eeuw versus veertig duizend jaar geloof, Herzog bekijkt het allebei even geamuseerd. Aan de andere kant is dit typisch een Herzog-film (o.m. "Fitz- carraldo" en "Stroszek", die beide in het filmhuis te zien waren) ontsproten uit zijn faritasie. Want niets, behalve het landschap, is authentiek. Nog de mythe, noch de groene mieren (green antsnoch hun zo aannemelijk geana- lyuseerde zoölogie bestaat. En in de woestijn waar hij filmde woonden geen Aborigines, zij moesten van tweedui zend kilometer ver worden aange voerd. Niettemin is het een charmante, inne mende vaak spannende film, die zonder boodschapperig te worden toch tot nadenken stemt. Zoals Herzog op het festival van Cannes vorig jaar zei "ik kan ze niet beschermen. We kun nen de klok niet terug zetten. Maar de wereld zal er wel door verarmen." Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, cjp en 65 4,-. Agenda: Donderdag 6 juni: "Les Favo- ris de la Lune" van Otar Iosseliani (Fr. 1984). Een absurde komedie over de Franse bourgeoisie, waarin een schil derij en een duur servies een belang rijke rol spelen. Nog onder voorbehoud op donderdag 13 juni: "Kaos" van de gebroeders Taviani (It. 1984). Een 188 minuten durende episodenfilm die..., gewoon genieten. Na een grandioos succes op het jazz festival 17 mei in Breda, waar Fapy Lafertin de sologitarist van WASO werd uitgeroepen tot de beste jazzsolist van het vierdaagse jazz-festijn, komt WASO wederom naar ons land en geeft op zaterdag 1 juni een jubileum-optre den voor hun vele fans en vrienden in Artishock te Soest. WASO musiceert reeds tien jaar in de zelfde bezetting en speelde vele malen in de Nederlandse theaters en jazz clubs. Ook is WASO voor de derde maal uit genodigd voor het North Sea Jazz festival in Den Haag, waar ze alle festivaldagen zullen optreden. WASO is afkomstig uit België en heeft zich een internationale reputatie weten te verwerven met een repertoire dat enerzijds is opgebouwd uit stukken en stijl van de zogenaamde HOT CLUB DE FRANCE JAZZ a la DJANGO REINHARDT en anderzijds in de sfeer van de TZIGANE en als één van de meest swingende jazz-formaties. KOEN DE CAUTER, bezielend leider van WASO speelde in de G.U.N.O. JAZZ band en formeerde een kwartet met o.a. RUDI BALLIEU (still going strong). Van 1969 tot begin 1975 speel de Koen in de zigeuner-formatie de Drie weken lang... Bij iedere aankoop van f 300, of een veelvoud van f 300, ontvangt u een heel STAATSLOT ter waarde van f 25, De aktie loopt van 29 mei 1985 t/m 19 juni 1985. Indien u geen lot wenst, ontvangt u 25, a contant. loof. Wij waren bang voor die vrouw, maar moeder zei: als je haar tegen komt, moet je haar goed in de ogen kijken, dan kan ze je niets doen. Dus keken we haar strak aan, als we haar ontmoetten. De afstammelingen van deze vrouw leven nog, dus ik noem niet graag haar naam en scheldnaam. Het is wel opvallend dat de zoon van deze vrouw erg stil en vreemd was. Misschien schaamde hij zich wel voor zijn moeder en trok zich daardoor zo terug. Bart van Mietje was een knecht van mijn vader. Te voet en gewapend met een juk en twee emmers moest hij in de polder, achter in de Birkstraat over het spoor, twee koeien melken. Hij kwam erg ontdaan thuis. In de polder had hij opeens ontdekt, dat hij midden in een sloot stond. Hij was daar als het ware ingeduwd. Zijn broekspijpen waren kletsnat, maar hij had geen melk gemorst. Enige tijd later werd daar in de polder een vrouw door een trein gedood. Men zei dat ze vermoord was. Bart had een voorteken gekregen, een "gezicht". Dat overkwam Teus Stalenhoef even eens. Ontredderd kwam hij bij ons op de boerderij binnenvallen. Buiten op de deel tijdens het voeren en weteren water geven) van de koeien ver telde hij vader: ik ben een lijkstoet tegengekomen, de dragers droegen witte handschoenen, dus de overledene moest jong zijn. De paarden van die en die boeren liepen vóór het rijtuig. Een paar weken later werd een jongen van zestien jaar bij een ruzie in het café van Jop de Bruin aan de Soester- bergsestraat doodgestoken. Vóór zijn lijkkoets liepen de paarden, die Stalen hoef had "gezien"! Ook droegen de dragers witte handschoenen. Soester dromen Mijn man was er stellig van overtuigd dat ik voorspellende dromen had. Sommige dromen maakten een diepe indruk op me, zodat ik ze de volgende ochtend aan mijn echtgenoot vertelde. Wel waren ze altijd een beetje defect. Ze kwamen uit, al was het met een klei ne afwijking. Zo droomde ik dat ik met mijn man PIOTTO'S. Als flamengo-gitarist was hij leerling van MANITAS DE PLATA. FAPY LAFERTIN heeft van kindsbeen af gespeeld in zigeunerorkesten en zich allengs opgewerkt tot één van de beste zigeunerjazzgitaristen van Europa. Voorheen leidde hij zijn eigen groep DE FAPYANO'S. Vanaf de oprichting in 1985 is Fapy de virtuose sologitarist van WASO. VTVI LIMBERGER heeft eveneens carrière gemaakt in een aantal zi- geunerjazz-formaties en is behalve begeleidingsgitarist ook nog pianist, bassist en zanger. Ook Vivi maakte destijds deel uit van de PIOTTO en is sinds 1975 in het goede gezelschap van WASO. MICHEL VERSTRAETEN is afkomstig uit de Belgische jazzscene en speelde in een half dozijn gerenommeerde groepen in zijn land, o.a. de COTTON CITY JAZZ BAND. Michel trekt even eens sinds 1975 aan de snaren in het WASO-gebeuren. Zijn favoriete bassist is Louis Vola. Deze semi-zigeunerformatie staat borg voor felle swing zo goed als voor soft- jazz en opwindende tzigane (zigeuner- muziek Aanvang: 21.00 uur. Entree7,50/leden, cjp en 65 6,-. MODE op en 19 juni worden in alle dagbladen bekendgemaakt. deze weer terugzetten op het graf van onze dierbare ouders? Daarvoor zijn wij U dan zeer erkentelijk. MEVR. L. J. ELSCHOT Op de openbare basisschool "Overhees" aan de Willaertstraat 45, (tegenover de Borg) vindt a.s. zater dag een grote rommelmarkt/fancy fair plaats. De aanvang is om 10.00 uur en gedurende de gehele verdere dag zijn er vervolgens tal van activiteiten in en rond de school. Bij minder goed weer vinden de festiviteiten binnen plaats, maar als het weer het toelaat wordt het merendeel van de festiviteiten buiten georganiseerd. Vooi Ut* Kiiiueieii wuiueu ei allerlei spelletjes georganiseerd, ook kan er naar een video-film gekeken worden en natuurlijk ontbreekt er ook een disco niet. De rommelmarkt/fancy fair staat in het teken van het naderende tienjarige bestaan van de openbare basisschool "Overhees". Om voor de viering van dat heuglijke feit voldoende financiën bijeen te brengen wordt er naast de rommelmarkt ook al gedurende lange tijd een oudpapier-aktie gehouden. De veerman van dc Kleine Melm, Willem van de Heuvel, werd door zei lers en sportvissers "Zwarte Willem" genoemd. Op deze Joto samen met de beroemde bioloog Rinkc Tolman (links). Foto uit het Archief Prentencabinet van dc Historische Vereniging Soest. op de Veldweg stond, in de buurt van het kerkhof. In mijn droom zag ik op Soestduinen een paar huizen in brand staan. Het ene huis stak het andere aan, doordat grote vlammen uit het raam kwamen en door de wind naar het andere huis reikten en dit in brand staken. Zo ging het ene huis na het andere in vlammen op. De volgende dag brak in Soestduinen echt brand uit in één van de huizen. De vonken van het rietendak kwamen op het volgende huis terecht, waardoor het ook ging branden. Zo verbrandden vier huizen en werden er twee zwaar beschadigd. Een andere keer droomde ik dat mijn man en ik voor ons huis in de Kerk straat stonden en vanuit de Birkstraat een lijkstoet zagen naderen. Toen de lijl .koets bij ons was zagen we dat op de koets alleen maar politieagenten zaten, o.a. mijn zwager Van Hummel. Veertien dagen later stierf agent Van Leeuwen. Mijn man en ik gingen kij ken toen we de klok hoorden luiden. Daar kwam van de Birkstraat de be grafenisstoet van agent Van Leeuwen aan, die na een kortstondige ziekte was overleden. Vóór de lijkkoets liep een aantal agenten en helemaal voor op mijn zwager Van HummelC), die als oudste agent het vaandel van het politiecorps droeg. Zo "zag" ik in een andere droom mijn zwager Dirk van Hummel op het kerk hof aan de Veldweg. Ik wist niet wie de overledene was. Enige tijd later overleed plotseling zijn zuster en moest Van Hummel dus naar de begrafenis! Ik wou u alles even schrijven wat ik mij van Oud-Soest en vooral van De Bunt herinner. Met vriendelijke groe ten. J. de Ruiter." JAN VISSER VRIES- Adv. 759. auknecht De briefschrijfster: Geachte heer Vis ser. Ik had u nog een paar echte Soester bijnamen en verhalen beloofd. Het heeft lang geduurd, maar als gezonde 85-ja- rige heb ik vaak wat te doen voor an deren. Inde "semenarie" woonde vroeger een echtpaar waarvan de vrouw Mie Keu werd genoemd en de man Klaas Buuk. Hun nichtje noemde hem Klaas Buuk- oom en haar: Mie Keu-meu. Jan Prins, de rietdekker, heette eigen lijk Achterveld en een zekere Van Kloos ter had de bijnaam Hendrik Dropje. Vette Koosje was dik en slordig en Gies Bal maakte Soester boerenballen waarvan je er één kreeg van moeder. Zo'n balletje verving de suiker in de koffie. Verder had je hier op Soest: Klaas Pampus, Teun Eènarm, Teus de Poeperd, Gart de Jood (v.d. Berg), Gart de Tuter (van Klooster), Naatje Smots, Ka Spek en Toon Schiet. De wegen en paden in Soest-Zuid had den nog geen naam, vandaar dat de mensen bijnamen nodig hadden. Er waren immers zoveel van Kloosters, Westervelden, Egbersen, enz. Tiemen de Pop raakte een been kwijt en werd daarna Tiemen Eénbeen ge noemd. Sommige namen waren nodig, omdat bijvoorbeeld twee broers beiden een zoon hadden, die vernoemd was naar de opa van de kinderen. Beide jongens heetten b.v. Bart Hilhorst en waren daardoor alleen door een toevoeging van elkaar te onderscheiden. Zo ken den we: Jan van Bart, Willem van Mietje, Evert van Gies, Hanna van Gart en Gies van Albert. Cornelis van Engedael, Van de Bre- mer uit het Korte End en Wijm uit de Plas, de Krommerd (naam van een boerderij), Dries de Berenboer (Tam mer) werden vernoemd naar hun woon gebied, hun werk of hun huis. Op Soest-Zuid woonde een echte heks. Er werd verteld, dat ze bij de buren de varkens ziek maakte en dat bij een andere buur de veren sn het. bed tot een krans waren bijeengevoegd, een zogenaamde heksenkrans. Puur bijge-

Soester Courant | 1985 | | pagina 10