'brd Smeeing occasions voor gegarandeerd rijplezier 'jaaarenlang'! auto smeeing Programma éi mm Nieuwe trainingsopzet bij SEC-jeugd inkomend seizoen Soest ging eervol ten onder S.O.Soest nam afscheid van oudgedienden Alleen strakke organisatie kan VVZ'49 op hoger plan brengen SPLINTER EEMLAND B.V. SPORT SPORT &n vegen? Vaakvlam st itelijk maar 'n een cent SE b.v. S.O. Soest-Spakenburg2-4 SEO Hans Ooft Toekomst Toernooi ZONDAGVOETBAL Eén damesteam van Soest-Zuid al kampioen Beslissingswedstrijd SO Soest A1 Beukendal De Bunt De Borg Conclusie bijzondere algemene ledenvergadering 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' mitm PAGINA 12 WOENSDAG 29 MEI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 13 rdags 9- IMF ION 02155-16655 erhoogt in Soest te eren U dat oprecht aast in onze handel, ihebben. i keus maken uit: orten heesters orten coniferen orten bomen orten heide orten vaste planten orten perkplanten. aar idviezen krijgen die gebruik van onze kidioten tussen het |f, dat 6 dagen per Tier en kunt U des- holpen worden? besteed aan kwa- >or U toch zo inte- al jaren velen van V aarderhoogt. ontwikkeling :N EN NOG EENS groene, bonte en i, kerngezond en an 30 soorten orijs van slechts 4EN in groot as- :N voor Uw tuin? )t zegt HENDRIK SNBAKKEN, zo- i absuluut NIET jen gesloten veek geopend >OPAVOND SOEST -12S83 het tuincentrum WAME en BE- oegekend werd, tot de KANS- :FSTRAAT 15a 13014 •NNEMENT iANITAIR- TALLATIES NSTAL- ekkingen De laatste aktieve voetbalbewegingen zijn dit seizoen nog maar nauwelijks achter de rug, of de jeugdcommissie van SEC heeft zich reeds gericht op het komende seizoen. De basis is nu reeds gelegd door middel van een gefundeer de trainingsopzet o.l.v. Jan van Vee- nendaal, die zich gesteund weet door een 3-tal gemotiveerde en enthousiaste trainers. Het doel dat zij zich stellen is het komend seizoen extra aandacht te schenken aan de voetbaltechnische op leiding, die er uiteindelijk toe zal leiden, dat een betere doorstroming naar de senioren plaats zal vinden. Jan van Veenendaal zal als mentor van de overige jeugdtrainers dit jaar de junioren A-selektie onder zijn hoede nemen; doch ook de overige A-junioren zullen zeer zeker door hem geobser veerd worden. Jan 36sinds zijn 8e jaar lid van SEC, heeft tot nu toe altijd deel uitgemaakt van de selektie, en heeft geruime tijd in de basisopstelling van het le elftal van SEC-zondag gestaan. Sinds 3 jaar houdt hij zich aktief bezig met de SEC-jeugd en mede onder zijn leiding mocht SEC dit jaar de Cl ju nioren in de bloemetjes zetten met het behaalde kampioenschap. Naast de training is Jan van Veenendaal er een groot voorstander van dat er een juist kontakt is tussen de trainers en de elf talbe ge leider(s). Zijn gedachten gaan voor wat betreft de selektie-elftallen uit naar teams van ca. 16 spelers. Bij zijn voorbereidingen voor het seizoen '85-'86 heeft hij binnen de SEC-gelede- ren al veel medewerking gekregen bij de technische begeleiding en elftalbe geleiding. Het oefenprogramma voor het nieuwe seizoen ligt al klaar. Eén oefenprogramma voor het nieuwe seizoen ligt al klaar. Eén van de assistenten van Jan van Veenendaal is Jos van Rouwendaal. Hijj is 26 jaar en zeker geen onbekende in de vereniging. Ook hij is reeds vanaf zijn 8e jaar lid van SEC en heeft zowel bij de jeugd als bij de senioren in de selektie vertoefd. In 1977 werd hij benaderd door Ajax, maar vanwege blessures liep dit op niets uit en bleef hij tot 1982 nog bij SEC. Op 22-jarige leeftijd heeft hij bij FC Amsterdam in de betaalde jeugd gespeeld, maar ook hier gooiden blessures roet in het eten. De afgelopen jaren heeft hij bij SVM- boys doorgebracht, doch voor de SEC- jeugd is hij nimmer verloren geweest. Jos heeft tot nu tot bijna alle selektie- elftallen van SEC getraind en heeft een rijke ervaring opgebouwd, waarvan de SEC-jeugd het komend seizoen kan profiteren. Jos gaat dan de B-junioren trainen met het doel deze groep voor te bereiden op de overstap naar de A-ju nioren. Zijn trainingen zullen derhalve prestatiegericht zijn. Een nieuw gezicht onder de assistenten van Jan van Veenendaal is dat van Hendrik Jan de Boer, 23 jaar oud en sinds vorig jaar lid van SEC. Hendrik Jan is zijn voetbaljeugd be gonnen bij v.v.Hees, heeft bij Baarn in de regionale jeugd gespeeld en in het le zaterdagteam van deze vereniging. Daarna is hij 2 seizoenen lang terug geweest op het oude nest bij Hees, waarna de overstap naar SEC ge maakt werd. Door blessures is zijn le: seizoen wat in het water gevallen, en hopenlijk is hem dit seizoen een wat beter lot beschoren. Bij Hees heeft hij 3 jaar lang de gehele Hees-jeugd (a, b en c-junioren) onder zijn hoede gehad. Tevens heeft hij het diploma Oefenmeester 3 in handen en ligt het in zijn bedoeling door te gaan voor Oefenmeester 2. Bij de SEC-jeugd krijgt hij de Cl junioren onder zijn hoede, welke trai ning voor deze uit 16 spelers bestaan de groep prestatiegericht zal zijn. Ook een nieuw gezicht voor velen is Ed Grauwmeijer, 37 jaar oud, en afkomstig uit Rotterdam. Ed is als welp begonnen bij Neptunus en heeft bij deze vereniging steeds in de hoogste jeugdelftallen gespeeld. Op zijn 16e jaar speelde hij reeds in de betaalde jeugd bij Feyenoord. Na zijn militaire dienst stond hij jaren in het 2e elftal, totdat een dijbeenblessure een eind maakte aan zijn profcarrière. Sinds vorig jaar is hij woonachtig in Soest, en al snel werd de voetbaldraad weer opgepakt. Het komend seizoen is Ed verantwoordelijk voor de D. E. en F-pupillen, waarbij hij o.a. wordt geas sisteerd door Pierre Hogers, Henk v.d, Hoef, Evert te Pas en Wim Dorrestein. De gehele woensdagmiddag- al sinds jaren de trainingsmiddag van de pupil len- is Ed dan op de training als een Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 De uitgestelde bekerwedstrijd tegen de zaterdagkampioen Spakenburg noopte Soest-trainer Brandes tot enige wijzi gingen in de blauw witte formatie. Niet temin was het Soest dat aanvankelijk de toon aangaf. Met zeer goede combi naties trok de thuisclub onvervaard richting Spakenburg-doel. De achterhoede van de bezoekers wist niet goed raad met dit brutale aanvals- spel. Nadat de uitstekend spelende Gert Westerveld al snel dichtbij een treffer was, kwam Soest aan de leiding door P.v.d. Berg. Na een scrimmage ver raste hij de doelman met een bekeken schuiver. Ton Wolfsen, die op het middelveld heerste, verzond diverse fraaie passes. E*;n ervan werd door Gerard Becker op miraculeuze wijze aangenomen, en met een volley-schot maakte hij er 2-0 van. Bij Spakenburg verscheen nu Van Dier- men als laatste man en keerde de rust terug. Kort voor de thee kreeg Spaken burg een vrije trap te nemen. Ook nu was de Soest-muur niet berekend op de uitvoering. De bal werd opzij gespeeld en Hartog schoot fraai in. 2-1. Na de thee was opnieuw Soest de meest Foto: Goos van der Wilt o Gerard Becker scoort Soests tweede doelpunt tegen Spakenburg. aanvallende en gevaarlijkste ploeg. Enige fraai uitgespeelde kansen gingen nipt verloren, o.a. een fraaie kopstoot van André v. d. Dijssel. Pas in de 70e minuut kwam Spakenburg langszij. Een corner werd goed inge kopt; Rob Kaats gaf in de bovenhoek het laatste zetje. Nauwelijks een minuut later werd een te zachte terugspeelbal Soest noodlot tig en dat betekende 2-3 terwijl kort daarna een afstandsschot van richting werd veranderd en zo was Elberse opnieuw kansloos. Het lukte Soest niet meer de bakens te verzetten. Toch kan het gehele team terugzien op een uitstekend gespeelde wedstrijd tegen de sterke Spakenbur gers. Na de vakantie zal Soest ongetwijfeld opnieuw van zich doen spreken. 4 Jan van Veenendaal en zijn drie as sistenten. soort supervisor aanwezig om de trai ning daar waar nodig bij te sturen zodat voetbaltechnische en motorische vaardigheden, gekoppeld aan het speelse karakter dat de jongste voet baltelgen van nature bezitten, het best tot hun recht te laten komen. Jan van Veenendaal en zijn trainers Zijn voor wat de SEC-jeugdtrainingen be treft nu reeds in een vergevorderd sta dium en gaan vol vertrouwen het ko mend seizoen tegemoet, dat SEC aan zal vangen met maar liefst 12 jeugdelftal len. Wilt u meer informatie dan kunt u bellen naar jeugdsecretaris Wim Be- mer, tel. 17728. Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST EENINESSERVDEG16-22 - BAARN TEL 02155-12643 TEL. 02154-15555 Op zondag 2 juni 1985 wordt op de vel den van SEC voor de vijfde maal hei traditionele Hans Ooft Toekomst Toer nooi gehouden. Het toernooi werd in 1980 door de nu in Japan werkzame KNVB-oefenmeester ingesteld voor spelers tot en met 21 jaar. Niet zo maar een toemooitje dus, maar een voetbal^iappening waarbij alles draait om spelers die hun voetbal- toekomst nog voor zich hebben. Dit jaar nemen 8 amateurverenigingen deel, bestaande uit Unitas Gorinchem (hoofdklasse), De Bataven Gendt (hoofdklasse). Be Quick Zutphen (ie klasse), Quick Amersfoort (2e klasse), Zwaluwen Vooruit Utrecht (2e klasse). SO Soest (3e klasse) LVV Laren (4e klasse) en gastheer SEC (door hun re cente kampioenschap in de 4e klasse G, nu ook 3e klasser De eerste wedstrijden beginnen om 10.30 uur en de aftrap zal verricht worden door de burgemeester van Soest en beschermheer van de vv SEC de heer P. Scholten. De clubs zijn inge deeld in twee poules. De finalewedstrij den vinden plaats vanaf 15:15 uur, al thans als het programma precies vol gens het opgestelde tijdschema ver- loopt. De finale wordt gespeeld om 16.45 uur. Entree voor volwassenen 2.50 en voor kinderen 1,-. Het elftal van SEC is samengesteld uit spelers van de zaterdag-, zondag- en jeugdafdeling t.w. Saban Aksit, Walter de Boer, Fred Bos, Oscar Bouwman, Johnny Derksen, Marcel van Essen. Erik Heemskerk, Paul Henkei, Peter Keyzer, Mark Kriek, Erwin Meerding, Bram van de Munt. Ronald de Rooy, Renè Spanjer, Tim Torsing, Rein Westra, Antec Wojtkowski, Arjen Jeroen de Wolf. Het toernooi is mogelijk geworden door de medewerking van een aantal spon sors, zoais de Bondsspaarbank, Café Bos en Duin Aannemingébedrijf Van Breukelen. Bloemisterij V. d. Brink Drankenhandel Brouwer. Wijnpakhuis Jac. Hermans, Bandenservice G. Ka relsen, Drankenhandel Koster, Lotto Sportkleding, Machinefabriek Meerding, Natebo Telecomminocatie, Bakkerij Ben Rademaker, de Rabobank, Bouwbedrijf Uyland en Westra, voor lompen, ijzeren metalen. Zaterdagavond heeft S.O.Soest in een afscheidswedstrijd tegen oud-rivaal Baarn afscheid genomen van drie spe lers die een lange staat van dienst hebben als eerste elftalspeler en nog vier andere selektiespelers, die ge dwongen door een blessure de voet ballerij voor gezien moeten houden. De grootste eer was bij deze gelegen heid voor keeper Epi Kamphorst, Ro- bert Westbroek en John Westerveld, die na vele jaren trouwe dienst in het eerste elftal een punt achter hun carrière zetten. Eep Kamphorst zal het volgende seizoen zorgdragen voor de trainingen van de jeugdkeepers terwijl Robert Westbroek en John Westerveld op een "lager niveau" hun favoriete sport zullen gaan beoefenen. Ais dank voor hun meer dan tienjarig optreden in het eerste elftal ontvingen zij uit handen van S.O.Soest-voorzitter Ankoné een tuinstoel. Naast de drie "oudgedienden" namen verder Harry Janmaat, Victor Huitema Wino van Veen en Coen van Rij afscheid van de actieve voetballerij. De drie eerstgenoemden om medische redenen en de laatste vanwege een verhuizing naar Amsterdam In een sportieve wedstrijd, die goed voetbal te zien gaf, werd door beide ploegen, Soest en Baarn, voor de volle winst geknokt. Baarn won uiteindelijk met 2-1. Foto: Goos van der Wilt Trainer Ernst Brandes met de man nen die voor het laatst het Soest-1-tenue droegen in de wedstrijd tegen Baarn. Uitslagen dinsdag 21 mei 1985: Manger Cats A-Soest-Zuid A0-4 Laren A-Soest-Zuid B: Soest-Zuid C-Shot A: 1-3 Soest-Zuid D-Phonasmash A3-1 Maarssenbroek A-Soest-Zuid E3-1 Maarn C-Soest-Zuid F: 2-2 Soest-Zuid G-Flehite B: 0-4 Soest-Zuid H-Het Spiegel B3-1 Randenbroek G-Soest-Zuid J Soest-Zuid K-Bosch en Duin F: 1-3 Ondanks de regen werd het een zonnige dag voor de dames van team H. Jane Brouwer. Trudy v. d. Mee en Frouk Bos wonnen ook hun vijfde wedstrijd en werden daarmee overtuigend kam pioen in hun afdeling. Een promotie wedstrijd op 11 juni zal moeten uitma ken of er gepromoveerd kan worden van de 4e naar de 3e klasse. Team D (Saskia ten Hove. Wil Wij- nands en Joke Hruskanam op sportie ve wijze wraak op Phonosmash (3-1) voor de door blessures en andere perikelen eerder verloren uitwedstrijd. De dames van team F (Marjolein Mink, Ria Niemeijer, Nel de Jong en Mia Pothuizen) zagen hun noeste trai- ningsarbeid beloond met 2-2 gelijkspel tegen Maarn C. De vv Utrecht heeft geen interesse om volgens seizoen uit te komen in de In terregionale Jeugdcompetitie en heeft zich uit de nacompetitie om de 3e plaats teruggetrokken. Een en ander houdt in dat SO Soest en Jonathan in één wedstrijd gaan uitma ken wie in augustus aan de voorronden voor genoemde competitie kan gaan deelnemen. Deze belangrijke wedstrijd wordt donderdag 30 mei gespeeld op het terrein van de vv Soes- sterberg. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur. Uiteraard zal SO Soest Al alles op alles zetten om deze wedstrijd te winnen. Niet in de laatste plaats omdat zij hier mede de scheidende jeugdtrainer W. Peek het mooiste afscheidscadeau wat maar te bedenken is. aanbieden. Inbraak Oranje Parkflat Mevrouw J.H. van de Oranje Parkflat meldde de politie vorige week dat er was in gebroken in haar woning., De Helen Blokpoel districtskampioene t/m 16 jaar Onze plaatsgenote Helen Blokpoel is op Tweede Pinksterdag in Laren tennis kampioene in haar leeftijdsklasse van het district Utrecht geworden. De net 15 jaar geworden VWO-leerlinge Helen speelt competitie voor de LTC Soest. De prestaties van Helen trekken al ja ren de aandacht. Zo was zij al eerder districtskampioene t/m 12 jaar en tweemaal in de categorie t/m 14 jaar. Helen wordt reeds geruime tijd gespon sord door Sportshop Nic. van Dam uit Soest. Deze sponsoring komt haar spel zeker ten goede. In de finale won Heien na langdurige strijd van Ester v. d. Graaf van de vereniging Wilskracht uit Utrecht. De eerste set werd nog vrij ruim gewonnen. In de tweede set ver speelde Helen enige matchpoints alvo rens zij in de tiebreak tenslotte toch nog aan het langste eind trok. Helen, die ook tenniskampioene van Soest is. zal nu moeten aantreden tegen de kam pioenen van andere districten om uit te maken wie zich kampioene van Neder land in de leeftijdsklasse tot en met 16 jaar mag noemen. Hei zal een zwaar gevecht worden maar Helen is klaar voor de strijd. Uitgebreid assortiment top-occasions met BOVAG garantiebewijs 3-12 maanden extra zekerheid gunstige financierings mogelijkheden inruil alle merken mogelijk Openingstijden van 9.00-18.00 uur, vrijdag: koopavond van 19.00-21.00 uur MITSUBISHI - OCCASIONS - /f/Z/A/T/ Koningsweg !4 Soest Tel02IJJ I3227 Zaterdag 1 juni 08.00 -18.00 uur Olympia volleybal Zaterdag 1 juni 09.00 -12.00 uur Badso badminton Zondag 2 juni 09.00 -18.00 uur Badso badminton Zaterdag 1 juni 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 2juni 10.00 -15.00 uur Selby badminton De bijzondere algemene ledenverga dering, welke de voetbalvereniging WZ'49 vorige week donderdag in haar clubhuis aan de Eemweg hield, kende een zeer geanimeerd verloop. Belang rijkste punt op de agenda vormde de bestuursverkiezing. De vergadering ging akkoord met enkele mutaties binnen het bestuur en met de komst van twee nieuwe gezichten. De VVZ-leiding on derging op deze wijze een behoorlijke verjongingskuur, met als hoofddoel door middel van een goede organisatie WZ op een hoger niveau te brengen. Om 20.30 uur opende WZ-voorzitter, G. J. Mout de vergadering. Hij verzocht de aanwezigen enkele momenten stilte in acht te nemen, ter nagedachtenis aan de heren Huyting en Brunt, welke in de afgelopen periode kwamen te overlijden. De notulen van de algemene vergadering van 22 oktober j.1. werden goedgekeurd. WZ heeft sindsdien niet te klagen gehad over de bereidwillig heid van een groot deel van haar leden. De wijnaktie, de verkoop van kerst kaarten, de rommelmarkt en de ver koop van een motorboot leverde de ver eniging bijna 22.000.- op. "Een behoor lijke financiële injectie", zo merkte secretaris Hospes op. "We zijn er echter nog lang niet. De diverse akties hebben WZ een stuk dichter bij de financiële gezondmaking gebracht, maar waak zaamheid en vooral zuinigheid blijft één van de belangrijkste vereisten om de zaak uit de rode cijfers te krijgen en te houden." Het bestuur van de zaterdagmiddag vereniging kent sinds afgelopen donder dag met uitzondering van de post van wedstrijdsecretaris en voorzitter een ge heel andere samenstelling. Voorzitter blijft de heer G.J. Mout. Hij was statu tair aftredend, maar de vergadering herkoos hem met algemene stemmen. De post van vice-voorzitter werd bezet door M. Vetkamp, maar zal worden overgenomen door D. van de Boven- kamp. De heer Vetkamp zal de taak van algemeen adjunkt op zich nemen. Het secretariaat van WZ komt in han den van W.J. van der Craats. De huidi ge secretaris, de heer W. Hospes, volgt C. Oskam op in zijn hoedanigheid als penningmeester. De heer Oskam moet om gezondheidsredenen afhaken. De verantwoording voor de akkomodatie en de materialen komt in handen van A.J. Smink, terwijl het wedstrijdsecre tariaat in handen blijft van H. van der Pol. Ook het nieuwe jeugdbestuur, vijf man sterk, werd unaniem gekozen. De heer T. van Wijk zal als afgevaardigde van de jeugd in het hoofdbestuur zitting nemen. Belangrijkste conclusie van al deze mutaties is, dat WZ ook in be stuurlijk opzicht verregaand verjongd is. De contributie over het seizoen 85/86 vormde ook onderdeel van de agenda. Ditmaal verhoging, maar wel een an dere vormgeving betreffende de inning. De vergadering ging akkoord met een andere verdeelsleutel van het te be talen bedrag. Tot en met het lopende seizoen ontvingen de VVZ-leden twee maal per jaar een uitnodiging tot be taling, waarbij het totale bedrag in twee helften uiteen viel. M.i.v. het seizoen 85/86 zal de eerste maal 3/4 en de tweede maal 1/4 van de contributie geheven worden. Achter deze nieuwe opzet gaat de gedachte schuil, dat de meeste kosten, zoals afdrachten aan gemeente, KNVB e.d. aan het begin van een seizoen dienen plaats te heb ben. De diverse bestuursleden zullen de senioren persoonlijk benaderen voor contributiebetaling en via de leiders van de jeugdelftallen zullen de ouders/ verzorgers gevraagd worden op een snelle betaling toe te zien. Bij de jeugd is alles nu prima gere geld, evenals bij de damesafdeling. Zorgen leverde dit seizoen de senioren afdeling op. Enkele elftallen bleken te hoog ingedeeld en dat kwam het voet- balplezier niet ten goede. Een opbou wende, maar van flinke kritiek door spekte discussie bracht talrijke fouten aan het licht, waarvoor het bestuur de volle verantwoording nam. Voorzit ter Mout vatte de discussie als volgt samen; "We zullen moeten leren van de gemaakte fouten. Ontevreden was men in grote lijnen o- ver de presentaties van de selectie. Zowel het eerste als het tweede elftal wisten zich tenslotte 'te handhaven, maar vooral de oudere leden vroegen zich af, of de selectiespeiers zich reali seerden, dat ze het "vlaggeschip" van de vereniging vormen. Het bestuur kon zich verenigen met de gemaakte opmerkingen en maakte melding van het feit, dat hoofdtrainer Peter van Boeyen m.i.\het komende seizoen het bestuur achter zich vindt als het gaat om het voeren van een strakker beleid. Voorzitter Mout waarschuwde wei voor een te rigoreuze aanpak "We zijn en blijven een amateurvereniging. Om 22.15 uur sloot de voorzitter onder dankzegging de vergadering. WZ ver legt zijn koers met een wat strakker beleid, zowel organisatorisch als in voetballend opzicht. Inlevering oud papier WZ WZ-leden en andere begunstigers van deze voetbalvereniging kunnen met ingang van het komende seizoen hun oude kranten e.d. op zaterdagochten den tussen 10.00 en 12.00 uur inleveren op het VVZ-complex aan de Eemweg. Eén van de terreinverzorgers zal het oud papier van U in ontvangst nemen. De aktie start op zaterdag 17 augustus, zodat U nog ruimschoots de tijd heeft om een behoorlijke voorraad voor WZ op te sparen. De geldmiddelen welke uit de oudpapieraktie uit zullen ko men, worden gebruikt tén behoeve van aankoop van materialen e.d. Onder de bezielende leiding van de leidster Marion Visscher beleefde het pupillen F2-team van V.V.Z. '49 een op merkelijk voetbaldebuut. In zijn eerste voetbaljaar wist dif team ongeslagen te blijven en niet minder dan 71 maal het net van de tegenstanders te vinden. Het team bestaat uit de volgende spe lers: Jeroen Schoonhoven, Sander de Groot, Michel Brandsma, Bas van Doorn, Arjun Veen, Jesse Veldhuis, Jordi Brouwer en Frank Schaarman. Wie dit team eens "in levenden lijve" wil aanschouwen kan op zaterdag 8 juni a.s. tussen 13.00 en 15.00 uur te recht aan de Eemweg, waar zij met alle F-pupillen een onderling mixtoer- nooi zullen spelen. Misschien is dit ook voor ouders en a.s. spelertjes of speelstertjes vanaf ca. 6 jaar een mooie gelegenheid om eens kennis te maken met het pupillen- voetbal. Ook voor verdere informatie kan men deze middag bij V.V.Z.'49 terecht. Voor evt. telefonische informatie kan men bellen met de heer J. Smink tel 24332

Soester Courant | 1985 | | pagina 12