)N. IN. TAXI KLOMP 12984 BALKAN MENU 11.295.- Kom eens langs bij... speelzaal 'De Bron' Klant verwijt Howson verkeerd omgaan met mensen Meningen van lezers Café-Restaurant Soestdijk Hulpverleningsadressen J J J PAGINA 16 WOENSDAG 29 ME11985 SOESTER COURANT PAGINA 17 w H - SOEST 55-13682 '•lat Panda )roert(e de Rat 127 v- kost au kiest da of Fiat ag de altijd iooo ruit! ®m nü aler nog eens itgerust? ziet in de 5 of 55 S: le razend- .'P.t u ook oor deze ijdelijk den voor- iatRat ijke prijs len voor- bij- 1 al vöor alete Rat ijk geldt irdeel i Ritmei's, Filmagenda Expositie 'Soest in oorlogstijd' Open Dag bij de Paardenkamp Recept Burgerlijke stand Open avonden Vrije School Amersfoort Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest Hedenavond gitaarconcert in de Borg R.K.kerkdiensten TEL. Predikbeurten Einduitvoering Muziekschool RMA Medische dienst IBIEDINGEN Iet saribod geld! eurs Dtf aanbod: r,o Van El rlden als vanal'-pnizen Hilversum en Amersfoort geen opgave ontvangen. Komend weekend kan men voor het laatst de expositie "Soest in oorlogs tijd" bezichtigen, een expositie die een beeld geeft van Soest in de oorloesia- ren 1940-1945. s J Het is jammer dat deze expositie min der bezoekers trekt dan er verwacht werden. Het is toch een expositie die beslist de moeite waard is, gezien de enthousiaste reacties van de bezoekers. D.m.v. foto's, vele teksten voorwerpen, zoals bonkaarten, zeep," sigaretten, papiergaren, oude uniformen, een jeep, plakboeken, dagboeken, is er een verhaal geschre ven van de mobilisatie tot aan de be vrijding. Een boeiend relaas, hoe o.a. door middel van oude auto's een landing door de Duitse Luftwaffe op het vlieg veld Soesterberg werd voorkomen en waardoor Soest waarschijnlijk voor grote vernielingen in de eerste oorlogs jaren gespaard is gebleven. Boeiend is ook het dagboek van een vrouw, die de gebeurtenissen van het dagelijks leven in de oorlogsjaren in haar eigen woorden opschreef, waar door je bij het lezen hiervan iets gaat meevoelen. De expositie "Soest in oorlogstijd" ver dient meer aandacht en de Oudheid kamer hoopt dat dit laatste weekend nog vele bezoekers zullen komen. De Oudheidkamer kan men vinden aan de Ferdinand Huycklaan 18. Openings tijden: zaterdags en zondags van 13.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag 1 juni a.s. vindt weer een Open Dag plaats bij de stichting de aardenkamp, het nationaal rusthuis voor paarden aan de Birkstraat 96. Het evenement, dat waarschijnlijk weer vele duizenden bezoekers uit alle wind streken naar Soest zal trekken, begint om 14.00 uur met de feestelijke intocht van twee nieuwe bewoners: het 29-ja rige manegepaard "First Lady" uit 's- Gravenhage en het 21-jarige rijpaard Senator" uit Petten. Al eerder, in februari, werd het fjor- denpaard "Nella" vrij plotseling opge nomen in de Paardenkamp. Het paard is 28 jaar en afkomstig uit Epe. Op 4 april is ook een paard overleden. Dat was "Jackelien", oud 36 jaar. In november stierf "Margootje" (34 jaar» en in december was het "Arabei" (28 jaardie overleed. Van de andere bewoners van de Paar denkamp valt ook een aantal bijzon derheden te meiden. Zo is "Bobbie" al 16 jaar gast in de Paardenkamp. In middels is hij 30 jaar geworden, even als "Gladur". "Carlos", die al 17 jaar op de boerderij verblijft, is onlangs zelfs 39 jaar geworden. In de afgelopen periode is er met man en macht gewerkt om de Paarden kamp weer helemaal "op orde" de krijgen, nadat de strenge winter zorg de voor extra moeilijke omstandighe den. De talrijke bezoekers van a.s. za terdag kunnen zich daar weer persoon lijk van overtuigen. Overigens wordt hun aangeraden de oude paarden geen suikerwerken aan te bieden, omdat dat een slechte invloed op hun gebit heeft. Appels en wortels vinden de paarden overigens een lekkernij. Speelzaal "De Bron" staat goed be kend bij veel gezinnen in heel Soest. Met ingang van het nieuwe schooljaar zijn er weer wat plaatsjes vrij voor peuters vanaf 2% jaar. Het is voor een peuter heerlijk om met leeftijdgenootjes te kunnen optrekken, stoeien en spelen. Tegelijkertijd leert het kind regelmatig van huis te zijn. De peuters spelen met andere materialen dan thuis en maken kennis met veel nieuwe speel/leermiddelen. Er zijn stapels puzzels, een regiment poppen een heuse poppenkast, een groot kliederverfbord, klei, teveel om op te noemen. Buiten kunnen ze zich uitleven in de zandbak of op het grasveldje. Er zijn genoeg fietsjes, tractors en poppewa gens. De peuters krijgen een beker melk en er wordt ook gezamenlijk fruit gege ten, dat door de kinderen van huis wordt meegebracht. Liedjes zingen, voorlezen en knuffelen staat natuurlijk ook op het programma. Peuterspeelzaal "De Bron" wordt ge rund door vier lieve leidsters. Bij de speelzaal kunt u iedere dag te recht om eens een kijkje te nemen en te informeren naar de mogelijkheden voor uw kind. "De Bron" is bereikbaar achter/onder Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat, tel. 10901, of via de opname leidster Corrie v. d. Grijn, tel. 16808. Peuters, neem gerust je moeder mee "Howson gaat verkeerd met mensen om." Dat laat één van de klanten van het Soester bedrijf waar offsetplaten worden vervaardigd en dat in het nieuws is gekomen door de plannen om de produktieafdeling te sluiten (waar door 138 arbeidsplaatsen zullen moeten verdwijnen) weten in een brief waar van de ondernemingsraad vorige week een afschrift publiceerde. De klant is het drukkollektief Luna uit .Amsterdam. Luna laat de Howson-di- rectie weten dat de druppel de emmer heeft doen overlopen en dat het uiting wil geven aan zijn bezwaren tegen Howson. "De meest gebruikte manier is dan om gewoon niets meer te be stellen," aldus de brief. "Dat is echter niet onze stijl." Luna vindt in de eerste plaats dat Howson met de eisen van de onderne mingsraad omgaat op een manier die "nonchalant, bijna minachtend aan doet". "De enige bezorgdheid die er schijnt te bestaan lijkt de afzet en het vertrouwen in het produkt te be treffen". Luna meent als konsument te Men neme een dubbeltje. Zette die op z'n politiek onwillige kant. Men voege toe: persoonlijke ijdeltuiterij, deloyali- teit, gestold machtsvertoon en vooral veel lucht. Men late het denken aan commissievergaderingen beslist ach terwege. Het resultaat is een niet te pruimen raadsvergadering van 23 mei waar vooral de mensen achter het te Artishock besluit ondergeschikt werden gemaakt aan de ego-trippenj van raads leden. Thea Koppe. Reclameplaten gestolen De heer E.U. uit Soest deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van twee magnetische reclame platen met de naam van een Soester autoDedrijf. De borden bevonden zich op een wagen die geparkeerd stond aan de Mddelwijkstraat. De schade bedraagt ca. 500 gulden. Inbraak Varenstraat Een onbekende dader heeft in het week einde geprobeerd in te breken in een flatwoning aan de Varenstraat. De po litie ontdekte dat het bovenlicht was geforceerd en nam maatregelen om een en ander weer af te sluiten omdat de bewoners niet aanwezig waren. Soester aangehouden wegens mishandeling De politie heeft in het weekeinde de Soester J.V. (39) aangehouden wegens mishandeling. De man kneep na een ru zie de keel van een naast hem wo nende vrouw dicht. Een en ander was sen uitvloeisel van een ruzie over het op zijn terrein parkeren van een auto, eigendom van R.L., eveneens uit Soest. V. werd daarover zo kwaad dat hij, onder invloed van drank, een schoffel pakte en de ruiten van de auto insloeg. Dat leverde een schadepost op van 1500 gulden. De vrouw wilde daarop tussen beide komen. moeten staken met een tweeledig doel "U treffen waar u zelf bang bent het kwetsbaarst te zijn", en "een kleine solidariteitsgeste naar uw werkne mers". Een ander hoofdbezwaar is volgens Luna het seksistische karakter van het documentatie en illustratiemateriaal" van Howson, zoals dat onlangs uit een cursus bleek. "De Howson-diaserie is een regelrechte aanfluiting: volkomen overbodig vrouwelijk naakt moet de verkoop van uw platen stimuleren. De makers en vertoners van dit produkt tonen hiermee aan dat jarenlange dis cussies op dit gebied aan hen voorbij zijn gegaan." Het bedrijf noemt het ronduit beledigend voor de vrouwen in het grafische bedrijf. Kritische opmerkingen werden lacherig afgedaan, aldus de brief, met goedkope gemeenplaatsen. Hetzelfde kan gezegd worden over de opmerkingen over flikkers n.a.v. tekeningen in het lesma teriaal. "Kortom: morsig en provin ciaal," aldus de brief. "We hebben de cursus dan ook niet afgemaakt." Tenslotte wijst Luna in de brief ook op de Zuidafrikaanse vestiging van How son. "Zeker nu elk journaal melding maakt van de barbarij van het apart heidsregime in Zuid-Afrika jegens de zwarte bevolking vinden wij het tijd worden om uw bedrijf daarom te mij den. We lopen hiermee vooruit op de maatregelen die zelfs een conservatief kabinet als het huidige meent te moeten treffen. Mensen en zaken met fatsoen doen namelijk die dingen niet. De brief besluit als volgt: "Resume rend willen we zeggen dat Howson ei genlijk helemaal niet geïnteresseerd is in het maken van platen, maar alleen in het maken van meer winst, daarbij voorbijgaand aan wat maatschappelijk betaamt. Onze enige hoop is dat de werknemers meer van deze gestes zul len ontvangen. Wij wensen hun veel succes toe in de komende tijd en hopen hen daarbij aktief te kunnen steunen." Motorolie in struikgewas laten lopen De politie heeft in het weekeinde pro ces-verbaal opgemaakt tegen de 26- jarige A.I. van de Weegbreestraat. De man had de oiie uit zijn wagen in het struikgewas gedeponeerd. Een getuige had daarop de politie gewaarschuwd, die ter plekke inderdaad een grote olie vlek aantrof. Aanvankelijk ontkende I. er iets mee te maken te hebben, maar later gaf hij toe. Hij verklaarde niet te hebben geweten dat het niet mocht. Hij moest de rommel zelf weer op ruimen. Jongelui richten vernie lingen aan De politie kreeg in de nacht van zondag op maandag klachten over een aantal jongelui, die in de hal van een flatge bouw aan de Akkeren allerlei vernie lingen aanrichten. Ter plaatse trof de politie de acht jongelui, allen "oude bekenden" aan. Zij werden ge sommeerd de rommel op te ruimen. In de hal waren ook twee lichtbakken be schadigd, maar daarvan wisten de he ren niets. Later in de nacht zorgde het zelfde groepje op de speelplaats bij de Haverweerd voor grote overlast door geschreeuw en het hard laten spelen van een radio, waardoor een aantal bewo ners in de slaap werd gestoord. De poli tie sommeerde hen weg te gaan, maar daaraan gaven zij in eerste instantie geen gehoor. Later wel, zij het dat daar bij gebruik werd gemaakt van enig licht geweld. GEBOREN Judith, dochter van H. Pullen en H. van der Molen. - Marvin Jacobus Jerzy, zoon van G. K. A. Karwoczik en F. Kole. - Yordy, zoon van K. van Dam en Y. van Geelen. - Alain David, zoon van F. Meijer en A. S. Frank. - Mandy Francisca, dochter van R. C. Timmer en P. W. J. Leeman. - Bianca, dochter van R. G. J. L. van Heeren en E. Buschmann. - Jan Jacobus, zoon van C. H. van Brummelen en H. M. van Luin. ONDERTROUWD: Rob Jansen en Johanna Francina Hop. - Aloisius Antonius Adrianus Maria Mertens en Margareta Christina Joan- na Hagebeuk. - Antonius Everardus van den Heuvel en Johanna Petronella Maria Kok. - Hendrikus Johannes Franciscus van Wegen en Magdalena Hendrika Geertruida Maria van Doorn. - William Henry Giotta en Angelica Catharina Johanna Broeke. GEHUWD: Ronald Johannes Albertus de Gooijer en Désirée Maria Kniest. - Peter Wun- derink en Johanna Wilhelmina Hen drika van de Goede. - Arthur Eduard Marcel Blankensteijn en Anna Mar- garetha Catharina Kroon. - Frans Ad- driaan Voogt en Magdalena Lukkina Bijl. OVERLEDEN: Hessel de Zoete, wed. van M. Bartels. - Cornelia Johanna Maria Kerkvliet, wed. van C. L. van Wijk. - Sara van Dijk, echtge. van G. Vos. - Petrus Gerardus van den Brink. - Jacob Se- meijn, echtg. van B. Felkers. Van 28 t/m 31 mei a.s. organiseert de Vrije School Amersfoort een reeks open avonden. Van dinsdag t/m vrijdag kunnen a.s. ouders en andere belangstellenden iedere avond werk uit de Vrije School Onderwijs bekijken en voor een deel ook zelf doen. Bovendien is er tijdens drie avonden gelegenheid informatie in te winnen over de Vrije School en zijn achter gronden bij leerkrachten, ouders en be stuursleden. Iedere avond heeft een of meer thema's. Hiervan is het programma als volgt: Dinsdag 28 mei: "Het belang van eurythmie voor het onderwijs aan kin deren". Gelegenheid om zelf eurythmie te doen. Woensdag 29 mei: "Rekenles op de Vrije SchoolLes en gesprek Donderdag 30 mei: "Een ochtend in de kleuterklas" en gelijktijdig "taalles op de Vrije School". Les en gesprek. Vrijdag 31 mei: "Waarom kunstzinnig onderwijs"? Inleiding, daarna zelf schilderen. Alle avonden beginnen om 20.15 uur en eindigen rond 22.30 uur. Indien men van te voren rond wil kijken is dat mo gelijk. Vanaf 20.00 uur is er koffie of thee te krijgen. Alle avonden hebben plaats in de Vrije School Amersfoort. Romeostraat 74. Amersfoort. Dienstencentrum De Drie Eiken Dorpsplein 18, Soesterberg. Tel. 03463- 1402. Kantoortijden: maandag t./m. vrijdag van 9.00 -12.00 uur. Dienstencentrum Honsbergen Wiardi Beckmanstraat 475, Soest. Tel. 02155-10607. Kantoortijdenmaandag t./m. vrijdag van 9.00 -12.00 uur. Op deze adressen kunt u alle Informa tie krijgen over de cursussen en activi teiten, alsmede over de warme maal tijdvoorziening, bezoekdienst, indica tie-commissie, etc. Projektleidster: J. I. Hukema. Leiding dienstencentra: J. C. van Boc- hove (De Drie Eiken); mw. M. van Dijk (Honsbergen): mw. M. v.d. Meulen (Honsbergen). Adressen warme maaltijd voorziening: Honsbergen Dhr. C. J. H. Kniest, Eikenlaan 49, tel. 0.9093 (ma. 9.30 -10.30 uur Honsbergen) Soesterveen: Mw. T. Edelenbosch, Veenbesstraat 532,tel. 16540. Soest-midden Mw. F. Koenders, Van Goyenlaan 12, tel. 16548. Soestdijk Mw. B. Koelink, Pelikaanweg 12, tel. 15918. Soest-Zuid Mw. E. Selter, Bosstraat 31, tel. 15220. Soesterberg: Mw. A. v. Esseveld, A. van Leeuwen hoeklaan 6, tel. 03463-1710. Alg. informatie Bureau-adres, Middelwijkstraat 36, tel. 19289. Hedenavond, woensdag 29 mei, wordt in de Borg aan dé Willaertstraat een concert gegeven door het gitaarduo Yvonne Nordstrom en Erik Lammers. Aanvang 20.00 uur. Op het programma staan diverse solo en duo-stukken van o.a. Brahms, Som- merfeldt en Bach. Toegangsprijs: ƒ8,-. Informatiemateriaal "Kleine hoeveelheden chemische afvalstoffen" In het kader van de landelijke inlever- aktie Max Milieu/Kleine hoeveelheden chemische afvalstoffen, heeft de pro vincie een map met informatiemate riaal over dit onderwerp samengesteld. De map is speciaal bedoeld voor parti culiere huishoudens, bedrijven en het voortgezet onderwijs. Het voortgezet onderwijs krijgt volgende week een groot aantal mappen, om die te ver spreiden onder de leerlingen. De parti culiere huishoudens kunnen gratis een map afhalen in het gemeentelijke INFOrmatiecentrum, hulpsecretarie Soesterberg en de bibliotheken in Soest en Soesterberg. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 8.30 en 19.00 uur Zondag 8.0u, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19948. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Garoluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest lOtderboertferlj 'tfc \fóje.7&vgd-' Mideiacurpcuf 53 Donderdag 30 mei: Dierenmiddag, dus dat betekent weer veel aandacht voor onze dieren. We willen vanmiddag met de kinderen gaan bekijken of er genoeg interesse is om eventueel op de kinder boerderij te gaan beginnen met goed kope pony- en paardrijlessen. Uiter aard woren ook de dieren gevoerd en wordt er aan het eind van de middag een spel gedaan. Vrijdag 31 mei: Peuters en hun ouders komen 's morgens vanaf 9.30 uur op de gezellige peuter/ouderaktiviteit. 's Middags zijn er weer drie aktiviteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar - koken in het kinderrestaurant "De Vrije Teugel" Onder deskundige leiding samen een lekkere maaltijd be reiden, die 's avonds om 18.30 uur gegeten wordt door ouders, belang stellenden en kinderen. Het menu voor deze week is: champignonsoep, spina zieschotel, fruitsalade, koffie/thee met verrassing. Kinderen die willen koken en mensen die willen meeeten dienen zich voor 12.00 uur op te geven. -knutselen kan ook vanmiddag. De lei ding heeft een verrassing bedacht, dus kom maar eens kijken... - uiteraard zijn ook de kindertuintjes weer open na schooltijd. Het groeit allemaal als kool, dus ook het onkruid. Kom wieden als je een tuintje hebt. Bovendien zijn er nog 4 tuintjes over. Kinderen die interesse hebben, geef je op. Een kindertuintje kost 35,- voor een heel seizoen, en als het meezit haal je het dubbele aan groenten eruit. Zaterdag 1 juni: Dit is weer de van alles wat middag. Kinderen mogen zelf aktiviteiten bedenken, die ze dan sa men met de leiding uitvoeren. Alles kan en mag als we het maar leuk en ge zellig houden. De boerderij op open van 13.30 tot 16.00 uur. Dinsdag 4 juni: Uiteraard beginnen we de week weer met de peuter/ouder ochtend. 'S Middags kunnen beide toneelgroepen weer terecht en deze avond is er de première van het toneel stuk van kinderen van 9 t/m 12 jaar. Ouders en andere belangstellenden zijn van harte welkom om 19.30 uur. Er kan deze middag ook getuinierd worden, en knutselaars mogen ook lekker aan de gang gaan. Wat dacht je van een hut bouwen op de nieuwe bouwspeelplaats? Woensdag 5 juni: Op onze theatermid dag die om 14.00 uur begint kunnen de kinderen van 4 tot 9 jaar weer genieten van een prachtig toneelstuk. Het heet "'Heksenbal" en er komen vanmiddag minstens 7 heksen op bezoek bij de kinderen. En... wees maar niet bang, want er zijn ook heel lieve heksen bij en kom maar eens luis teren wat zij allemaal te vertellen hebben. Attentie: de aanmeldingen voor de zomerkampweken beginnen op gang te komen. Als u een kind of kinderen heeft tussen de 6 en 13 jaar mogen zij een week op de kinderboerderij komen kamperen. Dat doen we dit jaar drie keer in de grote vakantie. In die week is er een prachtig programma samen gesteld, zodat de kinderen moe maar tevreden thuis zullen komen. Er kunnen 45 kinderen per week meedoen, en vol is is vol. Heeft u belangstelling? Bel dan dinsdag tot en met vrijdag tus sen 10.00 en 18.00 uur: tel. 18136. Ouderavond bij K.B.S. over 'Basisonderwijs' De Katholieke Basisschool Soestdijk (K.B.S.) organiseert morgenavond, donderdag 30 mei, een ouderavond die in het teken staat van het "basison derwijs". De heer Bekers, voorzitter van de bestuurscommissie zal een korte inleiding houden, waarna de film "Daar komt de basisschool" zal worden vertoond. Ingeleid door de heer Krops. In de film wordt een aantal wezenlijke kenmerken van het basisonderwijs ge presenteerd, die de ouders meer in zicht zullen verschaffen. Na afloop kan men daarover discussiëren. Na de pauze worden de ouders ver deeld in groepen voor resp. de onder bouw, de middenbouw en de boven bouw, waarin verdere informatie volgt over de gang van zaken in de school tij dens het schooljaar 1985/1986. De ouderavond begint om 19.45 uur in dé school aan de St. Theresiastraat 16. Zondag 2 juni HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. P. Kloek 19.00 uur ds. L. J. v. d. Brom; gez.dienst Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. L. J. v. d. Brom De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur kand. J. de Leeuw, Amster dam; gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. J. C. Grieve In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren, 's Middags ook in de Ichthuskerk. GEREFORMEERDE KERK (bij goed weer: 10.30 uur, kerkdienst in Openluchttheater aan de Soesterberg sestraat Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. D. Land Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. H. van Heijst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur kand. J. de Leeuw. Amster dam CHR. GEREFOMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 9.30 uur ds. W. Scherff, Spakenburg 17.00 uur ds. H. Drost, Eemdijk GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dal weg 44 9.30 uur leesdienst 14.30 uurds. M. Golverdingen NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. mevr. M. Schouten-Paar- dekooper, Bennekom EVANGELIE GEMEENTE "INDE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 14.30 en 17.00 uur Ds. A. van Slooten JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soestdinsdag 19.25 uur zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarnzondag 10.00 uur donderdag 19.25 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Bu.vs Ballotlaan 2 10.00uurds. J. Romein, Ede Sterrenberg 10.30 uur dhr. a. E. van Eeden, Putten GEREFORMEERDE KERK Gen Winkelnianstraat 10.00 en 19.00 uur ds. H. K. Zijlstra; H.A. BAARN DOOPSGEZIN DE GEM EE NTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. E. van Harlingen-Laan, Wormerveer NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.30 uur ds. H. J. Zuidhof. Breukelen EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur dr. G. Fafié, Soest VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Eemnesserseg 63b 19.00 uur br. C. Voogt. Holl. Rading Zondag 2 juni: Vriendendienst Na de samenkomst op 2e Pinksterdag is er a.s. zondag weer "een dienst van een uur voor vriend en buur". Dit dan weer geheel volgens de gewoonte om elke eerste zondag van de maand een Vriendendienst te houden. Medewer king wordt o.a. verleend door ds. W. A. Boer uit 's Gravendeel en Peter Loef orgel. De samenkomst is in de Ichthuskerk aan de Albert Cuyplaan, 's avonds om 7.00 uur, a.s. zondag 2 juni en niet 9 juni zoals op de aanplakbiljetten vermeld staat. Iedereen is hartelijk welkom, ook na afloop bij het napraten en de koffie. Vrijdag 31 mei vindt de einduitvoering plaats van de Soester leerlingen van de Muziekschool RMA in De Open Hof aan de Veenbesstraat. Aanvang: 19.30 uur. Tijdens deze openbare uitvoering zullen diverse ensembles spelen; kamermuziek zal klinken en voor het eerst zal een jazz-combo optreden. Dit alles door leerlingen van de muziek school. Het optreden van twee finalisten van het provinciale pianoconcours alleen al zal deze avond tot een belevenis maken. Uit 400 pianoleerlingen van de RMA werden er 10 geselecteerd voor deelname aan dit concours van de pro vincie Utrecht, waaraan 10 andere mu ziekscholen eveneens kandidaten lieten meedoen. In totaal streden 40 jonge pianisten mee. Bij de einduitvoering in De Open Hof is iedereen welkom. De toegang is gratis. Zaterdagmiddagmuziek In het kader van het Johann Sebas- tian Bach project in de reeks zater dagmiddagmuziek Domkerk Utrecht, waarin onder meer alle Cantates met obligaat orgel worden uitgevoerd, staat de Cantate "Ich habe meine Zu- versicht" BWV 188 op het programma van l juni. Solisten hierin zijn: Christine Jansen, sopraan; Bernadette Bouthoorn, alt; Henk Vonk, tenor; Kees Jan de Koning, bas. Jan Jansen zal het 2e Concerto voor or gel spelen. Het barokorkest van de Domcantorij staat onder leiding van Domcantor Maarten Kooy. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Agenda: Zaterdag l juni a.s., om 15.30 uur: Za terdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht. Solisten en Barokorkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy: Cantate no. 188 en Concerto no. 2 van J. S. Bach. Vredehofstraat 6-3761 HB Soest tef.02155-12525 NU OOK IN SOEST! JOEGOSLAVISCHE SPECIALITEITEN Zaal voorbruilotten en partijen v.a.20personen Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest Baarn - Eemnes. Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg.' Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brink weg 79, tel 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijke werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dageljks van 9.00 -10.00 uur, Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Sociaal Pedagogische Dienst (Maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandicapten) 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00 -17.00 uur. Tel. 033-720624. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg. Informatieadressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99, tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195: C. v. d. Brul, Harperpad 13, tel. 16640. Soesterberg: K. Baars, Postweg 73, tel 3706; J. Poort. Gen Winkelman straat 66. tel. 2404. Tijdelijke verkeersmaat regel Koninginnelaan en omgeving Voor een gedeelte van de Koninginne laan en voor de wegen in de direkte omgeving gelden op zaterdag 1 juni tus sen 10 en 18 uur tijdelijke verkeers maatregelen in verband met Midzo- mérfeesten.'Het gedeelte Koninginne laan tussen Nieuwerhoekplein en Nieuwstraat is voor alle verkeer ge sloten. De geslotenverklaring voor mo torvoertuigen in de richting Korte Berg straat op de Wilhelminalaan is tijde lijk opgeheven. Voor de Van Straeïen- laan, St.Theresiastraat, Mariastraat en Regentesselaan geldt een gedeeltelijke afsluiting! doorgaand verkeer ge stremd). De omleidingsroute gedurende bovengenoemd tijdstip wordt; Nieuw erhoekplein, Wilhelminalaan/Juliana laan, Korte Bergstraat, Hellingweg, Beetzlaan, Nieuwstraat en Koninginne laan v.v. Zaterdag 1 en zondag 2 juni a.s. HUISARTSEN De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 8.00 tot zondag 24.00 uur waargenomen door: J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. 0 W. G. Bavinck, Turfstreek 235, tel. 12566. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! Soesterberg Weekenddienst, zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur: 9 F. P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 1517. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst. Ingaande vrijdag 17.30 uur: 0 Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra dienst op zaterdag 9.00-12.30 uur. 0 Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: 0 H. Abbring, Larixlaan 16, tel. 13842. DIERENARTS Van vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren 0 W. Tander, Bunschoten, tel. 03499- 84455. Kleine huisdieren: 0 F. Gelderman, Bosstraat 15-17, tel. 12269. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-19144) Bezoektijden: 13.15-14.00 uur en 19.00-19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden In overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30-15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. KRUISVERENIGING SOEST/SOESTERBERG Telefoon (antwoordapparaat) 02155- 18770. Men hoort de naam van de dienstdoen de wijkverpleegkundige. Soest, Medisch Centrum, Nieuwe- weg 14, tel. 18770. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur; informatie, uitlenen verpleegartikelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschaps- gymnastiek en opgave nieuwe leden tussen 9.00 en 12.00 uur. Soesterberg, Medisch Centrum: Rademakerstraat 43, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundige elke werkdag 13.00-14.00 uur. Uitlenen van Vleesverkoop Donderdagmiddag om 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Weekend-Opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp bij dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 03463-1789 óf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, Hilversum, tel. 035- 23493. Opvang in crisissituaties. Opvang Borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. A. Pols, tel. 16224. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, tel. 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en nd de ziekenhuis opname. Voor informatie Mevr. M Vrieling, tel. 14470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch bereikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. Telefoon 030-322020. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep "Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dageljks van 12.00 tot 13.00 uur of 's avonds na 18.00 uur. Soest: tel. 17431 en 22669, b.g.g. 22493. Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. Organisatie van Nederlandse en bui tenlandse vrouwen. Spreekochtend woensdag 9.00 - 12.00 uur. Telefonisch bereikbaar op dinsdagmorgen: 9.00- 12.00 uur. VTO-Samenwerkingsverband Amerfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Postbus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-637285. Oppascentrale voor gehandicapten KontaktsdresElly Blitz, Prunuslaan 6, 3768 XM Soest, tel. 13522. Diabetici Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleescursus Voor informatie Lipleescursus Me vrouw H. H. Heibloem-Crames, Logo pediste, Smitsweg3, Soest, tel. 11405. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuurlijk" afd. Soest houdt iedere maand infor matie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. Mevr. B. Postma, tel. 14605. Infoteek Vangrail Informatie over plaatselijke en maat schappelijke aangelegenheden. Nach tegaal weg 8c, donderdags van 10.00 tot 12.00 uur. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 02155-12331 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Tel. 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. tel. 035- 45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytenaar. Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 uur. Voor inlichtingentel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.p/a gebouw Ar tishock, Steenhoff straat 46, tel. 12630. Werkdagen 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur, bahalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Rina Brinkman-Stoffer, Schouten kampweg 73,tel. 23605. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep 'Nieuw Leven Baarn', Eemnesserweg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 1188 en 50098. A.A. Werkgroep "De Weg Baarn", Eemnesserweg 10, Baarn. Maandagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11433 en 12209. Kind Ouderhulp Advies aan en begeleiding van ouders en hun kinderen bij problemen op school, thuis of elders. Telefonisch bereikbaar14214. Elke morgen 9.15-10.00 uur, elke avond 19.00-20.00 uur, woensdagmiddag 14.00- 17.00 uur. Regentesselaan 17. Zwangerschapstelefoon Voor problemen rondom zwanger schap: tel 035-60660, dageljks tussen 13.00 en 17.00 uur.

Soester Courant | 1985 | | pagina 16