HEREXAMEN? Neem bijles Bel Meiners Tel. 02155-17089 In de Ruimte: 25-jarig jubileum in de krisis Vereniging Artishock: 'We weten nu in elk geval waar we staan' 03 W. W. DEELEN b.v. Soest 50 jaar geleden vraagt uw aandacht voor: HM TEliSEK's mmrn naar de WOENSDAG 29 ME11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Wet Autovervoer Personen Gemeenterekening en Rekening Bedrijven Hinderwet ontwerp-beschikking Muziekvergunning Vrijwilligers gezocht voor 'achtervang' personen-alarmering Oude boeken? SOESTERBERG SOEST-ZUID Opnieuw ontvangen! "SKI BROEKEN" 31 Mei 1935 Voor de Feestdagen een nieuwe HOED? Steenhofstraat 57 Burgemeester en Wethouders brengen hierbij ter openbare kennis dat zij met terugwerkende kracht vanaf 1 mei 1985 tot 1 januari 1988 aan N.V. Verenigde Autobus Diensten VAD te Apeldoorn vergunning hebben ver leend voor het uitvoeren van groepsvervoer binnen de gemeente Soest. Op grond van het bepaalde in artikel 52 van de Wet Autovervoer Perso nen staat van deze beschikking voor degene, die daardoor rechtstreeks in zijn belang is getroffen, voor de Commissie Vervoervergunningen en voor de Rijksinspecteur van het verkeer in het district Noord-West te Amster dam beroep op Gedeputeerde Staten open binnen dertig dagen na heden. Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis dat de gemeen terekening en de rekeningen van de gemeentebedrijven over het dienst jaar 1983 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden geduren de 14 dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neer gelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan ligt ter inzage het ontwerp van de beschikking van - Centra Supermarkt, Nieuwerhoekplein 4 te Soest, voor een supermarkt op het perceel Nieuwerhoekplein 1 te Soest. De strekking van het ontwerp der beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk wroden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 12 juni 1985. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat bij besluit d.d. 1 mei 1985, ingevolge artikel 13 van de Verordening Geluidhinder gemeente Soest, vergunning is verleend aan M. v.d. Brakel te Soest voor het ten gehore brengen van muziek (levende muziek uitgezonderd) en het in werking hebben van een geluidsapparaat in de horeca-inrichting bar-grill 't Luykje, Steenhoff straat 47. De beschikking ligt vanaf heden op de afdeling milieuzaken van de gemeen tesecretarie, Steenhoffstraat 2, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur, en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage. Ingevolge artikel 54, 2e lid van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne, staat tot één maand na datum bekendmaking voor iedere belanghebbende beroep open bij de Kroon. Het beroepschrift moet met redenen zijn om kleed. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. .Het verzoek tot schorsing of-jeen voorlopige^ voorziening moet wordemge- aK richt aan de voorzitter van de afdeling voor de gfeschillen van bestuur va/), de Raad van State. ,(|2J6filq&Q iöl9>i SWUöirt f fcioy <19>IU8>lK De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Het evangelisatiecentrum "ln de Ruimte", dat dit jaar een kwart eeuw bestaat, is danig in de problemen ge komen door een flinke controverse tussen de oprichter/direkteur Herman ter Welle en enkele ouderlingen, de heren Dekker en Van Dalen. Januari 1960 begon Herman ter Welle - na een zendingsopleiding in Schotland te hebben gevolgd - met kinderwerk in de Heeskapel. Het klubwerk werd opgevolgd door zomerkampen voor jongens en meisjes. Zo'n 30.000 jeug digen hebben prettige herinneringen aan een vakantieweek met de bijbel in Soest. Behalve vakantiekampen werd ook een kinderblad opgericht: De Goede Her der, een blad dat momenteel twee maal per maand verschijnt in een oplage van 15.000 exemplaren, full-co- lour met meest eigen artikelen en illu straties. In de Ruimte biedt ook hulp aan pro- bleemjeugd in het - thans door WVC ge subsidieerde - rehabilitatiecentrum De Paltz in Soestduinen. De Paltz biedt aan 12 jongeren met emotionele problemen opvang. O.l.v. deskundigen wordt er pre- en post-psychiatrische behandeling gegeven. Een belangrijke tak is het vormings centrum voor middelbaar theologisch onderwijs. Deze bijbelschool leidt jon geren op tot zendeling, jeugdevange- list, godsdienstleraar, hulpverlener, e.d. Een paar honderd afgestudeerden hebben een plaats gevonden in Neder land en alle werelddelen. In de Ruimte is een op de zending gerichte gemeen schap. Evangelie Gemeente In 1969 ontstond op initiatief van Her man ter Welle een plaatselijke, onaf hankelijke Evangelie Gemeente. Aan vankelijk kwamen in de zondagmiddagdienst slechts een 40-tal mensen, maar in 16 jaar groeide dit uit tot 500 bezoekers en een paar hon derd kinderen en jongeren. Voor de tie ners en oudere jeugd werd een honk ge- kreëerd in het St. Josephgebouw en de kinderdiensten werden uitgebreid met muzieklessen en een kleuter-, kinder en tienerkoor o.l.v. Elly en Rikkert Zui- derveld. Ruimtegebrek De groei van de diverse takken was zodanig dat de akkommodatie aan de Klein Engendaalweg alles te wensen overliet. In het voorjaar van 1977 kocht Ter Welle aan de Insingerstraat het z.g. "Heitje" voor bijna een half mil joen gulden, terwjjjl in J.980 een groot houten complex werd" aangekocht uit de Rotterdamse haven, waar naast een kantine en kantoren ook veel kleine kamertjes waren waar arbeiders kon den overnachten. Toen na twee jaar de bouwvergunning eindelijk kwam mocht dit houten ge- boüw niet geplaatst worden op het reeds aangekochte terrein, maar wel verder naar achteren. Een tweede stuk grond werd gekocht (1,7 ha) en daarop werd het gedemonteerde houten gebouw verbouwd tot het Huis van de Pottenbakker, een schitterend, modern onderwijs-instituut. De kosten rezen echter de pan uit, maar Herman ter Welle zegt: "Ik vertrouw erop dat God in alle middelen zal voorzien". Controverse Binnen de leiding van de Evangelie Ge meente ontstond bij sommigen grote weerstand tegen Ter Welle's bouwlust en de grote schulden die daardoor wer den gekreëerd. Een aantal kringlei ders en oudsten verzetten zich, maar dit mocht niet baten. Zij verweten Ter Welle een solistisch optreden. De Evangelie Gemeente en de Stich ting In de Ruimte, zijn juridisch één geheel. Een deel van de gementeleden wilde de Gemeente liever gescheiden zien van de stichting. Ter Welle wilde dit aanvankelijk niet. Het gevolg was dat in april een deel van de gemeente zich voorlopig afscheidde van In de Ruimte en sindsdien samenkomst in het Griftland College. H Oudste Van Dalen legde zijn taal als accountant/administrateur van In de Ruimte neer, terwijl de bank al eerder een onafhankelijke accountant van de Maatschap Crop, De Kleuver Co., had aangewezen om Ter Welle te bege leiden in zijn,financieel beleid. Onlangs heeft de werkgroep personenalarmering zijn tadk afgerond en de apparatuur overgedragen aan de Stichting Federatieve Raad Welzijns werk Ouderen Soest. Met ingang van 1 mei j.1. is het daardoor mogelijk geworden om (alleenstaande) ouder en, zieken en gehandicapten aan te sluiten op deze alarmering. Middels de telefoonlijn worden in eerste instantie de door de abonnee op gegeven personen benaderd; vaak zijn dit de naaste buren, kennissen of in de buurt wonende familieleden, m.a.w. goede bekenden van de abonnee. Indien deze personen niet aanwezig zijn wordt automatisch de centrale ge waarschuwd. De centrale is gevestigd in het bejaardentehuis Molenschot en heeft een 24-uurs bezetting. Bij ontvangst door de centrale van een alarmering worden de aldaar geboekt staande vrijwilligers voor de zoge heten 'achtervang' '-f unktie gewaarschuwd. Daar de eerste opvang door de opgegeven kennissen van de abonnee wordt verzorgd komen deze vrijwilligers "achtervang"niet zo vaak in aktië; afhankelijk van het aantal aangeslotenen zal dit slechts een paar keer in het jaar gebeuren. Op dit moment is er voor deze achtervangfunktie reeds een aantal vrij willigers bekend. Daar deze vrijwilligers ook op bepaalde tijden afwezig kunnen zijn - denkt u maar eens aan vakantietijd - is men op zoek naar nog enige vrijwilligers voor deze achtervang. Heeft u in principe belangstelling en/of wilt u wat meer informatie hier omtrent, dan kunt u kontakt opnemen met de coördinatrice van de per sonenalarmering: mevrouw M. Kuiper-van Nim wegen, ;Korte Brink weg 19 te Soest, telefoon: 14583. 'Luilak' in Soest redelijk rustig verlopen De jaarlijkse luilak-viering (in de nacht van vrijdag op zaterdag voor Pink steren) heeft in Soest dit jaar een rede- lijlc rUstig. Vël!Ïoo|> gehad. Wel bereikten de pólitiè in 'de lofap van de nacht, vanaf caJ 2:00 uur, cd. dertig telefonische klachten over lawaai, meestal veroor zaakt door blikken die achter auto's of bromfietsen vastgebonden waren. In Overhees werd een aanhangwagen aangetroffen die daar op de weg was ge- geparkeerd. Het voertuig bleek afkom stig te zijn uit Utrecht en werd aan het bureau gebracht. De heer V.d.M. van de Van Mecklenburglaan trof 's morgens in zijn tuin een hem onbekend tuinameublement aan. bestaande uit twee stoeien en een tuinbank. Voor een woning aan de Ereprijsstraat werd een aaniai Dorden van Soester makelaars gedeponeerd, die kennelijk op verschil lende plaatsen waren verzameld. De familie P. van de Draailier zag tot haar verbazing de volgende morgen dat de aanhangwagen beladen was met een kunststof vijvertje. Tenslotte werd van de Plasweg de verdwijning gemeld van een PTT-bus, ten nadele van de fami lie Z. Jongelui uit Soester natuurbad gehaald Blijkbaar is de warmte in het weekend een aantal jongelui uit Soest teveel ge worden. Zij namen in elk geval in het holst van de nacht een koele duik in het Soester Natuurbad. De politie haal de de vijf jongens en meisjes op het droge en stuurde ze naar huis. De vereniging Artishock gaat ervan uit dat zij tot april volgend jaar in het Sint Jozefgebouw aan de Steenhoffstraat kan blijven, ook als de stichting met dezelfde naam per 1 september naar de Borg verhuist, zoals de gemeenteraad vorige week definitief heeft besloten. In de ledenvergadering van vrijdag j.1. - daags na de raadsvergadering - werd uitvoerig teruggeblikt op de discussie in de raad, die door een aantal leden was bijgewoond. "We weten nu in elk geval waar we staan. De koers die we gevaren hebben sinds december is duidelijk geweest en we hebben daar consequent aan vastgehouden. Het ge meentebestuur en de stichting Arti shock hebben eens te meer duidelijk gemaakt dat zij niets voelen voor een zelfstandige vereniging in het nieuwe cultureel centrum", aldus voorzitter Ben van Vlierden, die tijdens de verga dering officieel de opvolger werd van Dick de Wit. Luchtig Van Vlierden liet weten dat het bestuur tevoren nog intensief kontakt had ge had met de verschillende raadsfrac ties, waaruit de indruk was ontstaan dat de medewerking van de vereniging van groot belang werd geacht. "Dat is tijdens de gemeenteraadsver gadering niet gebleken", aldus Van Vlierden. "VVD en CDA liepen in de discussie nogal luchtig over de kwestie heen. We zijn dan ook niet wezenlijk verder dan we ln maart waren. Het College en de Stichting stellen voor waarden die wij niet kunnen accepte ren, en de raad gaat daar blijkbaar in mee. Dat houdt in dat we ook nu nog voor de opgave staan alternatieven te bedenken." Desgevraagd merkte hij op zich voor lopig geen zorgen te maken over de gemeentelijke subsidies, omdat deze nu eenmaal in de gemeentebegroting zijn opgenomen. "We verwachten niet dat de gemeente ons andere ruimte zal bieden", liet hij weten. Robin Muyser maakte overigens dui delijk dat er bepaald nog geen ideale situatie zou zijn ontstaan als de ge meente en de stichting de voorwaarden van de vereniging wél zouden hebben geaccepteerd. "We zouden rekening hebben moeten houden met de kerk, met het afstaan van de grote zaal voor ballet, en bovendien is de grote zaal van de Borg ontzettend ongezellig Die hadden we zonder soos gezellig moeten maken. Dat dat voor ons al hele concessies zijn wordt kennelijk niet geaccepteerd. We hebben bij de gemeente tegen een muur staan pra ten." Huurcontract Over het verblijf in het Sint Jozefge bouw werd opgemerkt dat de gemeen te, in tegenstelling tot eerdere bewerin gen, mede-ondertekenaar van het huurcontract is. "De stichting heeft ons weliswaar de huur opgezegd, maar de gemeente niet. De gemeente is echter wel degelijk betrokken, het is een drle-weg-contract", aldus de be stuursleden. Bovendien komt in het contract een clausule voor waarin de nieuwe eigenaar verantwoordelijk wordt gesteld voor de onderhuurders. Enige verontwaardiging wekte tijdens de bespreking het bedrag van 8.000 gulden dat de vereniging als extra-sub sidie is aangeboden, als compensatie voor de wegvallende barwinst in het nieuwe centrum. "8.000 gulden is een belachelijke bedrag. Het gaat zeker om 24.000 gulden, want het zijn niet alleen activiteiten die uit de bar-op- brengst worden betaald, maar ook allerlei andere kosten." Teleurgesteld reageerde de vergade ring ook op de verwijten over het huidige gebruik van het gebouw, waar van de vereniging de schuld krijgt. "Die verwijten zijn schandalig, tenden tieus en zeer kwalijk. Blijkbaar is er door de stichting aan dossiervorming gedaan." De vereniging wijst de ver wijten dan ook als "laag bij de gronds" van de hand. Tijdperk-Jan Visser De vergadering wijdde ook nog enige woorden aan de kwestie-Jan Visser, die de vereniging in de laatste periode niet bijzonder welgezind is gebleken. Geconstateerd werd dat het tijdperk- Jan Visser definitief voorbij was. Van achter de bestuurstafel werd opge merkt dat Visser van onschatbare waarde is geweest voor de vereniging en dat het misschien aan hem te danken is dat de vereniging überhaupt nog bestaat. Van harde verwijten aan Vissers adres wilde men niet horen. De bestuursleden Dick de Wit (voor zitter), Thamar Walma v.d. Molen, Wim Groart en Nicolette van Wijk traden af. De nieuwe bestuursleden zijn Ben van Vlierden (voorzitter), Ed Talen (secretaris), Riet Hop, Rob Lijf- togt, Hansje Prinsen, Nelleke van der Eyk en Fred Rijntalder. Paul van der Hammen zal optreden als adviseur, met name in juridische aangelegen heden. Bei Amnesty, tel. 14045 Diefstal uit berging Deneer J.J. van de Smitsweg meldde de politie, in het weekeinde de diefstal van een vlakschuurmachine en een klopboor uit de berging van zijn woning. De toegangsdeur bleek te zijn inge trapt. Dé schade bedraagt ca. 450 gió- den. WJÉ wat Kost zo n garage nu? dat zal u best meevallen GRATIS prijsopgave voor alle bouwkundige werkzaamheden Bouw- en onderhoudsbedrijf Walet b.v. Postbus 171 3760 AD Soest Telefoon 02155-17797 Rijverbod Op de Koningsweg hield de politie vo rige week de 46-jarige automobilist T. de V. uit Soest aan, omdat hij door zijn rijgedrag de aandacht trok. De man legde de blaastest af, die in zijn nadeel -riitv'ief. Een bloedproef was échter hiet nodigïiliij kpeegyeenjEijverbod: BUYS BALLOTLAAN Gunstig gelegen nabij sportaccomo- daties en bos moderne uitgebouwde mlddenwoning, voorzien van c.v. met zonnige tuin en berging. Ind.: entree, toilet, royale uitgebouwde woonkamer 7.5 x 4.00) met schuif pui en houtplafond, moderne eiken in- bouwkeuken met inbouwapparatuur, balkenplafond, plavuizenvloer. Verd.: 3 slaapkamers, ingebouwde kasten- wand, fraai betegelde douche met ge kleurd sanitair. Ruime bergzolder met vaste trap. Aanvaarding in overleg. Koopsom: f 135.000,- k.k. Makelaarskantoortonroerende goederen VAN WIJK b.v. SOESTERSEROSESTRAAT S - SOEST Rfl TELEFOON 031 SS-15050 b.g.fl. 17000 III Een NVM-makelaar. Hij berekent geen (taxatie-)kosten bij een (vrijblijvend) verkoopgespreki EIKENLAAN Op een aantrekkelijk punt gelegen helft van dubbel woonhuis (1984) met garage en tuin. Ind.: entree, toilet, royale L-vormige woonkamer van 36 m2 met aangrenzend een luxe keuken; verd.: 3 slaapkamers, royale badkamer (ligbad, 2e toilet), een vaste trap naar zolder met grote kamer (ca. 18 m2) en bergruimte De woning is voorzien van gas-c.v. en is geheel geïsoleerd. Hard houten kozijnen en ramen. Gevraagde koopsom f228.000,- k.k. SCHOUTENKAMPWEG Nabij bos en duinen gelegen helft van dubbele villa (1971) met ga rage (6 x 3), terras en zonnige tuin. Ind.: ruime entree, toilet, garderobe- hoek, Z-vormige woonkamer (ca. 40 m2) met open haard en parketvloer, keuken, bijkeuken, hardhouten trap naar verdieping met 3 slaapkamers (v.h. 4) waarvan 1 met balkon, luxe bad kamer (ligbad, douche, toilet, dubbele wastafel), hardhouten trap naar zolder (dakkapel) met grote kamer en veel bergruimte. Voorzien van gas-c.v. Parterre voorzien van thermopane be glazing, schoonmetselwerk en hard houten kozijnen. Pand verkeert in uit stekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 238.000,- k.k. HEIDEWEG Nabij bos en duinen gelegen half- vrljstaande woning (ca. 1960) met garage en fraai aangelegde tuin. To taal oppervlakte 552 m2. Ind.: ruime hal, toilet, kelder (ca. 8 m2), gezellige zonnige woonkamer (ca. 30 m2) met (gas) open haard-en overdekt terras, keuken (ca. 10 m2); verd.: overloop, 3 slaapkamers, douche met 2e toilet, vas te trap naar zolder met hobby-hoek en grote kamer. Voorzien van gas-c.v. Het pand verkeert in uitstekende staat. Gevraagde koopsom f248.000,- k.k. PRUNUSLAAN In de directe omgeving van uitgestrekte bossen en duinen, rustig gelegen half- vrijstaande villa (ca. 1938) met grote berging (evt. kantoor/ca. 35 m2) en vrije tuin. Ind.: entree, toilet, kelder, grote woonkamer met corner (ca. 40 m2) met open haard, aangrenzende luxe open keuken (16 m2) met bar, slaap- (evt. studeer-)kamer, badkamer; verd.: overloop, 3 slaapkamers, bad kamer (ligbad, douche, 2e toilet), vaste trap naar zolder met 2 kamers. Voor zien van c.v. Gevraagde koopsom f350.000,- k.k. w MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 17251 of 21752 Een raad van wijze mannen heeft in de problematiek bemiddeld en een finan ciële commissie aanbevolen. Nu de re gisteraccountant bijna klaar is met de jaarrekening '84 hoopt de commissie, de financiële situatie door te lichten en daar een rapport over uit te bren gen. In verband met de tijdelijke split sing van de gemeente heeft Herman ter Welle het voorgangerschap overge dragen aan de medevoorgangers A. Baak en A. van Sloten. Ter Welle"Ik wilde geen sta in de weg zijn vo|r een spoedige hereniging van de gemeente. Ik ben van mijn stand punt afgestapt dat stichting en ge meente juridisch in één rechtsvorm verenigd behoren te blijven. Ik heb de heren Baak en Van Slooten gevraagd om los van mij besprekingen te voeren met de oudsten Dekker en Van Dalen. Ik hoop vurig dat de In de Ruimte-ge- gemeente binnen afzienbare tijd weer één zal zijn, Ikzelf zal mij voorlopig ge heel wijden aan de stichting, opdat deze ook financieel weer helemaal ge zond zal worden." Open Huis A.s. zaterdag zal er Open Huis zijn in het nieuwe complex aan de Insingerstraat. 's Morgens tussen half elf en één uur en 's middags tussen vijf en zeven uur zijn belangstellenden hartelijk welkom. n nieuwe felle kleuren vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest 5. Chr.-Arb. Partij, P. C. Zonneveld. 6. A. R/.Partij, A. Endendijk. Nationale reclasseeringsdag Wat 't weer betreft, worden we meestal in de schoone maand Mei niet verwend: maar de 18e was het toch inderdaad al zeer slecht en stel lig heelt dit de collecte-opbrengst erg ongunstig beïnvloed. Dank zij veler hulp is er nog een bruto opbrengst van 304.ÏS1/^. De on kosten bedragen in totaal 12,-, zoodat afgedragen is 292.15Vfe. Dankbaar is het Uitvoerend Comité, dit bedrag te hebben kunnen voe gen bij de zeer vele bedragen, die den lkden Mei zullen zijn opgehaald over het geheele land, wetende hoe noodig het geld is en hoe goed het zal worden besteed. Ook dit geld toch zal meehelpen het mogelijk te maken, den bijna verlorene, den zinkende, de reddende hand te reiken en hen voor totale ondergang te behoeden. I>e dankbaarheid van het Uitvoerend Comité gaat uit naar het Eere- comitè voor zijn nioreelen steun, naar de collectanten, die zich zooveel moeite hebben wijlen getroosten en naar de gevers, onder wie zeer velen, die niet gaven van hun overvloed, maar in het beset, dat ook hun bijdrage niet kon worden gemist. Hel comité is er diep van overtuigd, dal. als iedere gever of medewer ker het resultaat kon zien van zijn gift of z'n werk, een volgende keer met nog gunstiger gevolg een beroep op aller medewerking zou kunnen worden gedaan. Het Uitvoerend Comité. Volgorde candidatenli.jsten Voor de 15 raadszeteJs, waarvoor niet minder dan 13 lijsten zijn inge diend. heefl de Joling voor de nummering plaats had. I >e nummering der partijen is nu als volgt 1. V rijheidsbond, lijstaanvoerder W. H. C. 1 morman. 2. Communistische Partij, W. Deijs. 3. R.K. Staatspartij. A. 1'. HiJhorst. j 4. S.D.A.P., J. Nooder. Partij. P. •tij, A. JKndi 7. Neutraal Gemeentebelang, A. D. van Krieken. 8. Christ. Hist. Partij, M. Hornsveld. 9. Kath. Deni. Partij, J. E. v. Breukelen. 10. Gemeentebelang, A. Muider. 11. Gemeenschapsbelang, G. J. Grootewal. 12. Vrijz. Dem. Partij A. Koopmans. 13. Algemeen Belang, J, v.d. Ven. Badmeester gaat heen Met ingang van 15 Juni a.s. is de badmeester van het Soester Natuur bad, de heer J. C. Geervliet, in dezelfde functie benoemd bij de Heldring gestichten te Zetten Andelst. Adres inzake uitbreidingspland Het navolgende adres is gezonden aan het Bestuur onzer gemeente Edelachtbare Heeren. Naar aanleiding van het ter inzage leggen van het nieuwe ontwerp uit breidingsplan der gemeente Soest, meent de Christelijke Besturenbond te Soest, ernstige bezwaren te moeten inbrengen tegen dat ontwerp uitbreidingsplan, aangezien in dat ontwerp weinig of geen ruimte is ge reserveerd voor het bouwen of doen bouwen van goedkope arbeiders woningen. Adressant maakt dat op uit de bijgevoegde toelichtingsstaat, waar hij gelet heeft op de aangegeven erfscheidingen en het toegestane aantal woningen te bouwen onder één kap. De Christelijke Besturenbond te Soest dringt er bij Uw bestuur ten zeer ste op aan, hierin alsnog verandering te doen aanbrengen, aangezien de huren voor de arbeiderswoningen te dezer plaats veel en veel te hoog zijn. Ondergeteekende meent, dat het de bedoeling der provinciale- en Lands- overheid is, op alle mogelijke manieren den bouw en het beschikbaar komen van bovengenoemde woningen te bevorderen en hij vertrouwt dan ook, dat U eveneens zult medewerken en aan zijn bezwaren wel zult willen tegemoet komen. Inmiddels met beleefde hoogachting, Voor de Christelijke Besturenbond te Soest, (w.g.) P. C. Zonneveld, Voorzitter. A. G. den Besten, Secretaris. Personalia De heer Haven, ambtenaar bij Bouw- en Woningtoezicht alhier, die kort geleden voorkwam op de voordracht voor gemeente-architect te Hui zen, is thans benoemd bij de Philipsfabrieken te Eindhoven. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt, dat de heer Haven eerst nog eenigen tijd hier te lande wordt werkzaam gesteld, om hem alsdan in het buitenland een taak te geven. Ontslag aangevraagd De heer Busch, thans inspecteur van Maatschappelijk Hulpbetoon en van de Werkverschaffing, heeft tegen 1 Juli a.s. ontslag uit zijn betrek king gevraagd. Wij vernamen, dat de heer Busch zich in dezen zin uitgelaten heeft, hij niet den weg op wil van den heer Bossert, die thans in een zenuwin richting verblijft. Men veronderstelt, dat de heer Bossert niet meer op het Raadhuis zal terugkeeren. Ga dan naar waar U vindt een zeer rui me sorteering tegen bil lijken prtys. Aanbevelend, H. DE JAGER MEVROUW, Wilt U een heerlijk stukje Rund-, Kal Es- en Varkens vleesch koopt U dan bi) de Rund-, Kalf»- an Vaikensslageri) G. VAN-MUNSTER Soaaterbergsehestraat 22 Tal. 723 Giro 7496 Oak In ff IJ n Vlta ach wart n zijn wij ruim voorzien NEEMT U EENS PROEF OP EERSTEN PINKSTERDAG Pri)» f 5.— retour. Vertrek 5.45 uur af Garage Spoedige opgave en Inlichtingen Garage Birktstraat 45, Telefoon 319

Soester Courant | 1985 | | pagina 4