Natuur Q Nabij [„„'Met het oog op Hartle-Zuid'. J TROS Blaaskapellenfestival in de Borg Tk ben eigenlijk een soort warme bakker onder de fotografen in Soest' Met het IVN de polder in Toch gekregen. Nieuwbouw manége Eldorado start na bouwvakvakantie WOENSDAG 5 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA 13 Een stukje geschiedenis van 'Eldorado' A.s. zaterdag tweede aflevering Geslaagden Kard. Alfrink MAVO Willem van Oosten: Help de jeugd van Eldorado weer in het zadel Na zijp. pensionering als spoorwegman in 1965 begon de heer M. Buijs op Birkhoven met een aantal ponies aan wat hij als zijn Jevenswerk be schouwde: het zelfstandig een bedrijf runnen. Al spoedig deed zich de be hoefte aan een binnenmanége voor. zodat er ook met slecht weer gereden kon worden. Een grote landbouwschuur op het terrein van de heer Van den Breemer t.o. Het Witte Huis bracht uitkomst. Een oude bus. waarin de heer Buijs de administratie bijhield en koffie, pils en frisdranken verkocht, diende als foyer. Het was allemaal zeer primitief, doch het had sfeer. Omdat hij allemaal jonge paarden had ging het er soms ruig aan toe. Het advies van Buijs was dan altijd: "Je moet praten en schobbeken en vooral sturen." Het was een gezellige tijd en de zaak floreerde, maar omdat het terrein geen sportbestemming had. moest de heer Buijs daar van de gemeente weg. Na veel zoeken werd uiteindelijk op 1 ëügustus 1969,het huidige.tej:r-ëin^ f van de dames Heijdeman 'en Van Vënnö voqr 15 jaar gehuurd. De huidige manége werd onder leiding van de heer D. v. d. Wijngaard met z.g. vrijetijdsbesteders gebouwd en in het voorjaar van 1970 in gebruik ge nomen. De heer Buijs was van meing dat iedereen, ongeacht zijn financiële status, in staat moest worden gesteld om de paardesport te beoefenen. Voor de kinderen stond hij altijd klaar en niets was hem te veel. Hij kon met iedereen goed omgaan, had prachtige verhalen en de manége groeide en bloeide. Toen hij op 77-jarige leeftijd het op dokters-advies wat kalmer aan moest doen. heeft hij de manége aan de huidige stichting (opgericht op 15 april 1976overgedaan. Op 3 december 1984 overleed de heer Buijs. Vam de oprichters hebben thans de heren Cordemeijer, Van 't Net en Detmar nog zitting in het bestuur. "Eldorado" heeft goede jaren gehad, waarin veel vernieuwingen in de manége werden aangebracht, zoals b.v. de huidige boxen en stands, de za delkamer met zadelkasten, het leslokaal, etc. Omdat de huur helaas werd opgezegd verzocht "Eldorado" het gemeente- stuur van Soest om een ander terrein, hetgeen uiteindelijk geresulteerd heeft in de lokatie naast "De Blauwe Vogel". Acht blaaskapellen hebben zaterdag j.l. in de Borg in Soest deelgenomen aan het TROS-Blaaskapellenfestival, dat op twee ahtereenvolgende zater dagen wordt gehouden. Van 's middags 14.00 uur tot 's avonds 23.00 uur ver zorgden de acht kapellen een optreden, dat werd geregistreerd voor de TROS- radio, in samenwerking met de bonden KNF en ANUM, die ook bekers be schikbaar hadden gesteld voor de drie beste kapellen van elke dag. Voor de winnaar van het gehele festival is ko mende zaterdag de TROS-wisselbokaal beschikbaar. Een extra prijs valt te verdienen voor de blaaskapellen in de vorm van een radio-optreden in de zomertoernee van het programma "Te gast bij Herman Emmink". Op een nog nader te bepalen datum zal een samenvatting van het festival wor den uitgezonden in het TROS- programma "Korpsen en koren" (Hilversum 4 Zaterdag j.l. werd deelgenomen door Die Waaldorferkapelle uit Deest; de Eschlanderkapel uit Hellendoorn. de Tirolerkapel uit Oostzaan. Die Zilsterkapelle uit Veldhoven, de Josef Malermusikanten uit Hilversum, de Winseler Musikanten uit Kerkrade. de Aalander Musikanten uit Bakel en de Muggenblazers uit Haarlem. Winnaar werd de Eschlanderkapel met 101 punten. Zij kreeg een bedrag van 300 gulden. Tweede werden de Aalander Musikanten met 99,5 punten en een be drag van 200 gulden. Derde werden de Winseler Musikanten met 90,5 puten; zij ontvingen een bedrag van 100 gul den. Uiteraard was er voor de drie win naars een beker. A.s. zaterdag zullen tien kapellen op treden: De Tiroler Dorpskapel uit Ede. Die Hofstadter Musikanten uit Den Haag. de Nederrijnkapel uit Arnhem, de G.A. Heinzekapel uit Weesp. Die Friesische Musikanten uit Leeuwarden, de Issentaler Musikanten uit Velp. de Edelweisskapelle uit Berg- eyk, De Stoelenmatters uit Oirschot. de Fideler Rosentaler uit Merselo en de Drie Dronken Blaaskapel uit Den Dun- gen. De optredens beginnen om 14.00 uur en duren telkens een half uur (met een pauze van een kwartier). Tussen 17.30 en 19.30 uur wordt er niet opgetreden. De prijsuitreiking vindt plaats na het laatste optreden, om ca. 23.15 uur. Getergde automobilist slaat jonge fietser Doordat hij zich kwaad maakte over het feit dat hij gehinderd werd om door te rijden stopte de 48-jarige automobi list T.H. van D. uit Soest vorige week op de Foekenlaan. Drie jongelui op de fiets reden voor hem en maakten hem het inhalen onmogelijk. De man sprak de jongelui daar na het passeren over aan. Omdat hij naar zijn verklaring van een van hen, de 17-jarige L. van M. uit Soest, een brutaal antwoord kreeg, sloeg hij de jongeman in het gezicht. Deze moest zich onder doktersbehan deling stellen. Hij kreeg twee hechtin gen in zijn bovenlip. Deze foto ia het beeldmerk van de grote Jinanciélc aktie onder het motto 'Help de jeugd van Eldorado weer in het zadel', die geroerd wordt i.r.m. d< nieuwbouw van de bekende manége aan de Ho aal raat. Foto: Jofoto Aan de Kardinaal Alfrink MAVO slaag den onderstaande leerlingen voor het eindexamen Margret van Arkel. Esther Bakker. Arnoud Banda. Robert Batenburg. Ge- rard Becker, Nathalie Beer van Ding stee. Bianca v. d. Berg. Maarten Beijer. Esther van Breukelen. Jeroen Briels. Astrid Brouwer. Antoinette Butzelaar. Esther van Buuren. Annet van Diepen. Mark Dorrestein. Monique van Dorre- steijn. Toon Dorresteyn. Marco Engbe- rink. Marian Engels. Ingrid van Essen. Sonja van der Geest. Marco van de Grift, Alex Herder. Angelique v. d. heu vel. Annelies Hilhorst, Brenda Hoon horst. Sandra Huurdeman, Ruben Janssens. Paul Kerens, Peter van Kes- sel, Ingrid Krops, Paul Kuijper. Leo van Laar. Jurgen Majoor, Raimond v. d. Meer. Stef Melgert, Erik Mertens. Paul van Meurs. Kitty de Mey, Peter v. d. Neut. Ben Niehoff Werning. Diana den Ouden, Roger Pelupessij, Emiel Peters. Pascale Poppelaars. Carla Post, Els Prinssen. Ronald van der Putten, Jolan- da Rauc.h, Karin Roest. Liesbeth de Rooy. Mark-Jan Ros. Nellie v. d. Salm. Norbert Schalkx. Remco Schimmel. Bart Schneider. Jaqueline Schut. Diana Stalenhoef. Fred Steman. Nicole van Tilburg. Angela Tolboom. Erik Tol boom, José Tolboom. Monique Valk. Mark van Veen. Arthus v. d. Veer, Petra Vonk. Loek van Walsem. Désiréé v. d. Weij, Mireille Wigtman. Peter Wolfsen. Walter Zeggelaar. Hans v. d. Zuidwind. Diefstal uit auto De heer M.B. van de Veenbesstraat meldde de politie vorige week de dief stal van een equalizer, een set luid sprekers. vijf cassettebandjes in een houder en een sleutelbos. Een en ander was door een onbekende dader gesto len uit de auto van de heer B. Het scheerraampje was vernield. Poging tot diefstal uit auto De heer R.O. van de Johannes Post- straat stelde de politie vorige week op de hoogte van een mislukte poging die een onbekende dader had ondernomen om de autoradio weg te nemen. De ach terruit van de wagen bleek te zijn inge slagen. maar de apparatuur was blijven zitten. .®®®(ï>®®®®®(8>®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®©®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad oni aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Aflevering 18: Van Oosten Fotografie, Soesterbergsestraat57. HARTJE-ZUID IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Op zondag 9 juni a.s. organiseert het IVN-Eemland zijn laatste natuurwan deling vóór de zomervakantie, in het gebied van melk en honing; de Eem- polder. De nadruk bij deze wandeling ligt vooral op bermbegroeiing en wei devogels. Er wordt gestart om 14.00 uur vanaf het kruispunt Spiekerweg- A.P.Hilhorstweg. Vanuit Soest te be reiken via de Peter v. d. Breemerweg, richting Amersfoort; de tweede weg links is de Spiekerweg. Door IVN-natuurgidsen worden de deelnemers zeker gewezen op de ken merken van dit poldergebied. Als con trast kijkend naar de wijdse omgeving zal men ook regelmatig betrokken worden bij de details die zoal in berm en w.eiland te vinden zijn. Al geruime tijd bloeit uitbundig het fluitekruid in berm en slootkant. Door- dat het zo weelderig groeit, vooral in ons laag gelegen westelijk deel van Ne derland. wordt het ook wel Hollands kant genoemd. Het insektenleven op de witte bloem- schermen zal zeker boeien. Ander veel voorkomende bermplanten in dit gebied zijn. o.a. de witte- en paar se dovenetel. Bij een eerste aanblik veel gelijkend op de brandnetel, maai de naam "dove"-netel duldt op de niet- brandende eigenschap van de bloe men. Het vogelleven in dit gebied is vooral te herkennen aan hun kenmerkende bouw. waarbij de lange snavel en lange poten opvallend zijn. Het voedselzoe- ken in lang gras is hiermee een stuk ge makkelijker geworden. Een groot aantal van deze steltlopers zal men te zien krijgen o.a. de grutto, scholekster en tureluur. De wandeling biedt tevens de mogelijk heid het gebied beter te leren kennen en bij de op handen zijnde ruilverkaveling meer betrokken te raken. Het 1VN- Eemland rekent graag op uw komst. De meeste mensen die de camera ter hand nemen en even een rolletje "vol schieten" hebben waarschijnlijk nau welijks een idee van wat er allemaal komt kijken voordat hun kiekjes - al dan niet geslaagd - thuis in het album kunnen worden geplakt. Als ze 't wel hadden zouden ze zich ongetwijfeld verbazen over het luttele bedrag dat ze voor een afd rukje bij de fotograaf kwijt zijn om de momenten te laten vereeuwigen die aan de vergetelheid ontrukt moeten worden. Verbazing - dat is ook precies de ge moedsgesteldheid die de bezoeker treft als hij een kijkje mag nemen in de bekende fotozaak van Willem van Oosten aan de Soesterbergsestraat. Wie, zoals wij. dat voorrecht te beurt is gevallen wrijft zijn ogen uit. diep onder de indruk van dat samenspel van moderne techniek, ingewikkelde apparatuur en bovenal goed vakman schap. die Van Oosten Fotografie - zoals de zaak officieel heet - hebben ge maakt tot de fotohandel die tot ver buiten Soest een uitstekende naam ge niet. Dat zit 'm niet alleen in het sympathieke optreden van Willem van Oosten en zijn medewerkers, ai moet je het be lang daarvan natuurlijk nooit onder schatten. Vooral de enorme mogelijk heden van deze fotozaak, met z'n goed voorziene winkel, uitgekiende studio en vooral de eigen kleuren negatief- film-ontwikkelmachines. die het be drijf tot een kleinschalige ontwikkei- centrale maken, dragen bij aan de uitstekende reputatie van Van Oosten. Van de zolderverdieping van het pand aan de Soesterbergsestraat tot de be gane grond is in zowat alle vertrek ken plaats gemaakt voor apparatuur, met allerlei geheimzinnige slangen - zo lijkt het althans voor het oog van de buitenstaander - of een duizelingwek kend aantal knoppen. Aandacht, zorg, nauwkeurigheid Het kleurenfilm-ontwikkel-laboratorium is de trots van de fotozaak van Willem van Oosten, Als éen van de weinige Nede'rlandse fotografen heeft hij zich toegelegd op dat ontwikkeien "in eigen beheer", zonder afhankelijk te zijn van de grote ontwikkelcentrales waar alle filmpjes volgens een standaard procedure worden behandeld, niet alle gevolgen van dien. Van Oosten besteedt aandacht*aan al die dus- zenden rolletjes die jaarlijks bij hem worden gebracht: ze worden met zorg belicht en met evenveel nauwkeurig heid afgewerkt en afgedrukt. Dat waarborgt optimale resultaten. "Al kan ik natuurlijk van een zwaar over- of onderbelichte opname ook geen kunstwerk meer maken", zoals Willem van Oosten zelf opmerkt. "Soms verwachten de mensen wonderen." In zekere zin is het geslacht Van Oosten al vele tientallen jaren doende in de fotografie, in de meest ruime zin van het woord. Willem van Oosten daar over: "In 1900 begon mijn opa in Delft ca mera's te verkopen. Hij deed dat in een hoekje van de cacaowinkel van zijn moeder. Daar mocht hij z'n spullen wel neerzetten", vertelt hij. zijn ver haal illustrerend met een aantal uiterst fraaie opnamen uit het begin van deze eeuw. "Langzaam groeide de zaak uit tot een volwaardige fotohandel. Kijk, hier zie je een bordje aan de gevel: "bonds-donkere kamer disponibel". Dat was speciaal bedoeld voor reizi gers, die in die tijd hun platen moesten kunnen wisselen." Vader van Oosten nam de zaak na ver loop van tijd over en bracht de foto handel die in het cacaowinkeltje be gonnen was tot bloei. Willem van Oosten zelf werd ook geboren in Delft en het lag min of meer voor de hand dat hij de voetsporen van zijn grootvader en vader zou drukken. Dat valt in elk ge val af te leiden uil het feit dat hij in Den Haag de dagopleiding van de school voor de Fotografie bezocht. Geen gespreid bedje Op 18-jarige leeftijd verhuisde het ge zin naar Soest. Vader Van Oosten had er weinig trek meer in. verkocht de zaak in Delft met alles wat erin was en trok zich in Soest terug om van een welverdiend pensioen te genieten. Willem voelde er destijds - nauwelijks 18 jaar - niet zoveel voor om de zaak over te nemen. "Ik wilde ook niet in een gespreid bedje komen", vertelt hij. "En bovendien was het vooral een camerawinkel, en dat trok me eigen lijk niet zo aan." Dat laatste is de verklaring voor het feit dat men ook nu nog in de winkel van Van Oosten nauwelijks camera's aantreft. "Ik kan ze natuurlijk wel leveren, maar ik voel er niet zoveel voor een hele voorraad van die dingen aan te houden. Ik concentreer me lie ver op de filmpjes, en uiteraard op het ontwikkelen eii afdrukken." Op de zolder van het ouderlijk huis aan de Heideweg begon Willem van Oosten in 1969 tóch als fotograaf. Het bloed kruipt uiteindelijk waar het niet gaan kan. zou men kunnen zeggen. "Later vertrok ik naar het huis pan de Oude Utrechtseweg, waar ik nu nog woon. Daar zat destijds een drogisterij in, maar ik heb er toen een studio inge richt. Ik richtte me vooral op bedrij ven, reclame-fotografie, dat soort din gen, maar veel leverde me dat in die tijd niet op", vertelt hij lakoniek. "Er- kwamen natuurlijk wel eens mensen met een rolletje: die vroegen dan of ik het kon ontwikkelen en afdrukken. In het begin zei ik altijd nee, maar la ter dacht ik: ik ben gek! Het leverde tenslotte geld op. wat ik uitstekend kon gebruiken." Hij bouwde de zaak uit en begon ook lampjes, albums en lijstjes te ver kopen - en uiteraard filmrolletjes. "De zaak groeide echt uit tot een complete fotowinkel, maar het afdrukken be steedde ik in die tijd nog uit. Door de winkel kreeg nVn studio trouwens ook meer bekendheid; die draaide ook steeds beter." Het leidde er in elk geval allemaal toe dat Willem van Oosten nu zeven jaar geleden het pand aan de Soester bergsestraat betrok, waar voordien de bekende ijzerhandel DAVO, en daar voor de firma Buitendijk gevestigd waren. "Ik had ruimte nodig, en bo vendien zat ik hier natuurlijk op een veel beter punt", legt hij uit. Spuugzat Wat hem, enige tijd na de verhuizing naar de Soesterbergsestraat, bewoog om het ontwikkelen en afdrukken van kleurenfilms zelf ter hand te nemen, legt hij als volgt uit. "Ik werd het spuugzat om het uit te besteden aan de centrales. De resultaten bevielen me niet, en bovendien: ik vond het voor mezelf veel te makkelijk. Op die ma nier vind ik eigenlijk niet dat je een vak uitoefent, als je alleen de rolletjes in ontvangst neemt, ze opstuurt en de plaatjes een paar dagen later weer net zo simpel terugkrijgt om ze ver volgens aan de klant te overhan digen. Echt, ik kreeg soms bag ger' terug. Krassen op het nega tief, het verkeerde aantal, filmpjes die zoekraakten, allemaal ellende. Ten slotte voel je je als fotohandelaar toch verantwoordelijk naar het publiek. En nu ben ik eigenlijk een soort warme bakker onder de fotografen in Soest." In nnn/iu ttc van de nieuwe manege. Foto: Goos van der Wilt getoond, waarop dé ..nieuwe (stenen) manége duidelijk te zien is. Financiële aktie Omdat er bij de nieuwbouw toch onge twijfeld heel wat bijkomende kosten om de hoek zullen komen kijken heeft het bestuur het initiatief genomen tot een financiële aktie.. waarvan men hoopt dat die op redelijk korte termijn een bedrag van 50.000 gulden in het laatje kan brengen. Eén van de voor naamste aktie-onderdelen is een grote loterij, waarvoor naar verwachting zo'n 250 kinderen met 25.000 lootjes a 1 gulden op stap zullen gaan. Hoofdprijs in de loterij, waarvan de trekking op 1 november plaatsvindt, is een video-recorder. De eerste prijs is een tuinmeubelset. de tweede een dames- of herenfietè: de derde een radio-cassetterecorder. Daarnaast komen er nog vele andere zeer aan trekkelijke prijzen De financiële actie wordt gevoerd onder het motte "Help de jeugd van Eldorado weer in het zadel Onder de deelnemers aan de bijeenkomst in Bos en Duin werd een peiling gehouden naar ideeén voor andere acties, die ertoe kunnen bijdragen dat het verwachte bedrag binnenkomt. Omstreeks l november zal ook de offi ciële opening van de nieuwe manége plaatsvinden. Alleen de boxen en de stand van de oude manége zullen mee verhuizen. De oude behuizing wordt af gebroken. "Eldorado" biedt behalve aan de eigen 6 paarden en 14 ponies ook onderdak aan de dieren van andere ruiters. Men hoopt eind september al in het nieuwe gebouw te kunnen gaan draaien. Vooral het pony-gebeuren - "daar draait de manége eigenlijk om", aldus de bestuursleden - zal dan nog meer ge activeerd worden. Opvallend is dat in de nieuwbouwplannen ook ruime aandacht is geschonken voor de toe gankelijkheid van de manége voor in validen. In de afgelopen weken zijn weer heel veel Soester jongens en meisjes met meer of met minder gemak ge slaagd voor hun eindexamen. Op tal van plaatsen zag men dan ook de vlag uithangen, compleet met de traditionele schooltas. Bij de familie Belt aan de Libel kwam er zelfs een coni- Foto: Herman van Dam pleet spandoek aan te pas, met de tekst: "Lang gewacht, toch gekregen; nu kan ik mijn schooltas legen, "Dat sloeg op dochter Nicole, die aan dc Openbare MA VO haar diplo ma haalde. De omgekeerde schooltas maakt duidelijk dat zijde daad bij het woord heeft gevoegd. Hij aarzelt even om het te zeggen, maar dan klinkt het toch: "Als ik consu ment was zou ik er werkelijk niet aan dénken m'n foto's te laten afdrukken door een printshop of een postorder bedrijf. Je stopt de spullen in een enve lop en dan weet je het niet meer. Je moet maar afwachten wat eruit komt, als er iets uitkomt." Feeling en vakmanschap Het bij Van Oosten ingeleverde kleu- renrolletje blijft gegarandeerd bij hem in huis. "Wie het voor tien uur 's mor gens brengt kan de foto's 's middags om vijf uur komen ophalen. Nabestel lingen kunnen ook snel geleverd wor den. En éen belangrijk voordeel is bo vendien dat de mensen geen kleur verschil zien met het origineel. De zelfde man dóet het hier, en die heeft een feeling en een vakmanschap die je in die grote centrales niet zult aantref fen." In dit verband spreekt Willem van Oosten lovende woorden over zijn medewerkers Carlo van Eeten in het lab) en Gerda Kamphorst (in de win kel), evenals de part-timehulp Marga de Ruiter. Nog altijd legt Willem van Oosten zich naast de winkel en het laboratorium toe op de opnamen in zijn eigen stu dio, met behulp van een technische camera die op alle afstanden scherp fotografeert. Eigenlijk heb ik hier een fotografiewinkel. De mensen komen soms met dingen onder de arm binnen lopen, of ik er dan een ïoto van wil maken." In de studio verricht Willem van Oosten veel "technisch" fotowerk voor bedrijven, reclamebureaus, tijd schriften, etc. Uiteraard houdt hij zich ook bezig met het maken van reporta ges, liefst voor bedrijven, waarvoor hij al heel wat opdrachten heeft vervuld. Onder de namen van de opdrachtge vers zijn bekende bedrijven, ook uit Soest. Willem van Oosten is overduidelijk een man die blij is met zijn vak. "Ik heb wel eens gedacht dat het wat al te vanzelfsprekend was om ook de foto grafie in te gaan. Daarom heb ik des tijds ook bewust niet voor de zaak van m'n vader gekozen. Maar een ander beroep...? Nee, daarvoor ga ik met veel te veel plezier naar m'n werk. En je kunt leuke dingen doen als je zelf een laboratorium hebt. Ik voel me thuis in dit vak." Hij heeft nog altijd geen spijt van de stap die hij toen gezet heeft, inmiddels zo'n vijf jaar geleden. "Dit is een veel betere manier van werken, al kost het iets meer. Ik lever de best mogelijke kwaliteit. Ik kan dat waarmaken, en als er dan tóch nog iets misgaat kan ik het zelf herstellen. De kwaliteit bepaal ik zelf, gelukkig. Het gaat heel snel, al kies ik bewust niet voor die super snelle ontwikkeling zoals bijvoorbeeld in de printshops. Nu heb ik de gele genheid om het nog eens over te ma ken." Foto: Herman van Dam "Eldorado", de bekende manége aan de Bosstraat in Soest, heeft grootse plannen. Direct na de bouwvakvakan tie begint bouwbedrijf J. Smeeing met de werkzaamheden voor de nieuwbouw van de manége, die weliswaar aan de zelfde Bosstraat gevestigd blijft, maar dan een flink stuk "terug", in de rich ting van de Nieuweweg. Daar zal, naast het kinderdagverblijf "Dé Blauwe Vogel", in het komende najaar pen gloednieuwe manége verrijzen, naar de activiteiten van "Eldorado" - lie voor een belangrijk deel gericht :ijn op kinderen - kunnen worden voortgezet. Vorige week vond in café-restaurant Bos en Duin aan de Bosstraat, vrijwel tegenover de huidige manége, een bij eenkomst plaats waarin eerst de pers Dver de ambitieuze plannen werd geïn formeerd. Later volgde een drukbe zochte vergadering met de ruiters en amazones en vooral veel ouders van bij 'Eldorado" rijdende kinderen, waar het bestuur de plannen ontvouwde. Officiële maten Naar verwachting zal de bouw van de manége ongeveer eind september/be gin oktober klaar zijn. Dan beschikt "Eldorado" over een binnenbak van 20 bij 40 meter. Dat zijn bovendien de offi ciële maten die voor de wedstrijdsport nodig zijn. zodat "Eldorado" straks als enige manége in Soest aan officiële wedstrijden onderdak kan bieden. Dat zelfde geldt trouwens ook voor de bui- tenbak 30 bij 60 meter i De Stichting Ruitersportcentrum "El dorado". zoals de manége officieel heet. heeft met medewerking van de gemeente Soest de beschikking gekregen over ca. 10.000 vierkante meter grond. Bijna de helft hiervan blijft gewoon "groen", zodat er altijd een natuurlijke buffer tussen de manége en de omwonenden blijft be staan. De grond heeft "Eldorado" in erfpacht gekregen. Voor de totale kosten van ca. 350.000 gulden wordt een gemeente garantie aangevraagd De bouwver gunning is al binnen, aldus het bestuur, en naar verwachting zal in de raads vergadering van 13 juni de beslissing vallen over de erfpachtregeling en de gemeentegarantie. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben inmiddels de verklaring van geen bezwaar verstrekt. Eén bezwaarde is daartegen in geroep gegaan, hetgeen helaas vertragend werkt, aldus het be stuur. Het nieuwbouwplan is een gezamen lijk project van bouwbedrijf Smeeing en architectenbureau Henk Lotze. Vo rige week werd een fraaie maquette

Soester Courant | 1985 | | pagina 13