i 'brd Programma Smering occasions voor gegarandeerd rijplezier 'jaaarenlang'! auto smeering Geslaagde Vaardigheidsdag van Schoolsportcommissie Soest Korfbalvereniging "Eemvogels' vierde tienjarig bestaan Opnieuw geslaagde Open Dag bij de Paardenkamp SPLINTER EEMLAND B.V. 'AGINA18 WOENSDAG 5 JUN11985 SPORT SOESTER COURANT SPORT VVZ organiseert mini-voetbalkamp D- en E-pupillen RIJWIELEN en MOTOREN GESLOTEN I S wegens verhuizing naarSchrikslaan 74 van 10 juni t/m 17 juni Soest VVZ '49 sluit seizoen 1984-1985 feestelijk af Oude boeken? Winst voor So.Soest Al in beslissingswedstrijd S.O.Soest Al wint Internationaal Jeugdtoernooi in Vreeswijk Herenteams Soest-Zuid promoveren Beukendal De Bunt De Borg KV 'De Eemvogels' in feeststemming Uitgebreid assortiment top-occasions met PAGINA 19 Bijna 500 leerlingen van de hoogste klassen van (22) lagere scholen in Soest en Soesterberg hebben vorige week deelgenomen aan de Algemene Vaar digheidsdag, die jaarlijks wordt geor ganiseerd door de Schoolsportcommis sie (SSC). IVoor de om precies te zijn 488 jonge lui - 257 meisjes en 231 jongens - ston den er acht verschillende activiteiten op het programma, waaraan het deel nemen werd beloond met het begeerde Vaardigheidsdiploma. Zo konden de B jonge sportievelingen zich "uitleven" op de hindernisbaan, het balgooien, verspringen, hoogspringen, 60 meter hardlopen, touwtrekken, estafette en I een duurloop over anderhalve kilome- De activiteiten vonden plaats op het S.O.Soest-terrein aan de Bosstraat, al voerde de duurloop uiteraard een flink eind om het terrein in de omge ving. De heer H. Ankoné, niet alleen secre taris van de SSC maar ook voorzitter van S.O.Soest, reikte na afloop de prijzen uit voor die onderdelen waar aan een wedstrijd verbonden was. De uitslagen luidden als volgt: Duurloop jongens: 1. Danny Sakkers, Prof. YVaterinkschool 2. Martin Erkaul, De Regentuuter 3. Guido Kinner, De Achtbaan Duurloop meisjes: 1. Jolanda v.d. Berg, OBS üverhees 2. Patricia Koldewijn, Van der Hucht- school (P.P.laan) 3. Janny van Amsterdam, Prof. Wate- rinkschool Touwtrekken 1. Minister de Visserschool 2. De Wiekslag 3. Van der Huchtschool P.P.laan 4. De Wegwijzer Estafette jongens: 1. Groen van Prinstererschool 2. Carolusschool 3. De Regentuuter 4. De Postiljon Estafette meisjes: 1. Kath. Basisschool Soestdijk 2. OBS Overhees 3. De Regentuuter 4. Wethouder de Haanschool Op terrein aan de Eemiveg, 7 en 8 juni: Het nieuwe VVZ-jeugdbestuur, nauwe- lijks één maand aan het werk, levert aan het einde van dit seizoen al een prima initiatief. Voor alle D- en E-pu- pillen van VVZ is er een mini-voetbal kamp georganiseerd, dat bruist van de aktiviteiten. Het voetballen zelf zal na tuurlijk de hoofdschotel vormen in de vorm van een mix-toernooi. Verder worden er voetbal-videofilms vertoond en zijn err vaardighejds.spellet.jes. i Joop Brouwer en Ton van Wijk. de gangmakers achter het voetbalkamp zijn enthousiast over het hele gebeu ren. dat a.s. vrijdag en zaterdag zijn beslag zal gaan krijgen. Joop Brouwer hierover: "Kamperen op eigen voetbalveld, dicht bij huis en toch ver weg. Zo'n soort gevoel hebben i de VVZ-spelertjes, die kamperen op het sportveld van hun eigen voetbal club." Het initiatief van de twee jeugdbe- jstuursleden illustreert de extra aan- I dacht, die VVZ de komende jaren aan 1 de jeugdafdeling wil gaan geven. Vol gens Brouwer een terechte zaak. "Het professionele voetbal boet steeds meer aan waardering in. Er ligt een taak Ivoor de kleine regionale verenigingen [om het enthousiasme voor de voetbal sport weer terug te brengen en een nieuwe generatie voetballers op te lei den. iVVZ '49 is er ook achter gekomen dat. wil er een nieuwe groei ontstaan, er aan de weg getimmerd moet worden. Gelukkig is er aan het begin van dit sei zoen weer een opgaande lijn in het jeugdbestand te bespeuren en dat willen we graag vasthouden. Hoe gaat het VVZ-voetbalkamp er uit zien'' Ton van Wijk hierover: "Vrijdag 7 juni wordt er tussen 15.30 en 16.30 uur verzameld en vindt de. indeling plaats vooreep mixtoernooi-, waarmee wë örti 16.45 uiir willen beginnen. Na het voet ballen gaan we eten en daarna zal er een voetbalfilm worden vertoond op een videoscherm. Bij voldoende be langstelling wordt er voor de film nog een play-back show georganiseerd. Za terdag zal na het ontbijt het tweede ge deelte van het mixtoernooi worden af gewerkt en zijn er voetbal-vaardig heidsspelletjes. Vanaf 13.00 uur zullen ook de hele kleintjes, de z.g. F-pupiJlen zich bij het kamp voegen. Zij zullen als de "Vanenburgs". de "Van Bastens", de "Rijkaards" en de "Gullits" in een ondderling toernooi de strijd aanbinden. Na het voetbalgebeuren volgt er een barbecue-festijn en tot slot zal er nog een videofilm vertoond wor den." Brouwer en Van Wijk willen het voet balkamp omstreeks 21.00 afsluiten. De VVZ'ers gaan overigens niet met lege handen naar huis. Het jeugdbestuur heeft alle betaalde verenigingen in Ne derland en verschillende buitenlandse topclubs aangeschreven met het ver zoek stickers, posters e.d toe te zen den. Het resultaat was fantastisch Praktisch iedere Nederlandse vereni ging reageerde en ook uit het buiten land was de respons groot. Zo stuurde Manchester llnited een heel pakket met documentatie toe. Iedere deelne mer krijgt een tal vol posters.m stic- Jfers. P^nnep, vaantjes enz. mee naarJiuis?-" - Wat de organisatie betreft, die ziet er uitstekend uit. Er zullen naast het jeugdbestuur. 's nachts 10 vrijwilligers aanwezig zijn en er is nok \oin een EHBO-er gczorg. Alle belangstel lenden zijn overdag van harte wel kom om eens kennis niet het V V Z- jeugdgebeuren te komen maken. Ook kunt u telefonisch contact opnemen met Joop Brouwqer. tel 12515. of Ton van Wijk. tel. 16759. Zij zien u graag op het complex en zullen alle informatie over VVZ kunnen ge ven. De voetbalvereniging VVZ '49 heeft het t seizoen 84-85 op een feestelijke wijze afgesloten. Een show-orkest zorgde J voor de muzikale achtergrond en een f imitator van André van Duin vormde rond het middernachtelijk uur het hoogtepunt van zoals één van de VVZ- leden het noemde "Eén van de gezel ligste slotavonden van de laaste 10 jaar". Vatuurlijk gaf slagerij Van Asch weer van zijn aanwezigheid blijk middels een utstekende barbecue, zodat de eve- nementencommissie van VVZ met enige trots op deze avond mag terug kijken. F Feestelijk was ook de overhandiging Ij door mevrouw Els Stolwijk van de chéque met daarop de opbrengst van K het aktie-seizoen, wat VVZ dit jaar gehouden heeft. De wijnaktie. rommel- g markt en verkoop van een motorboot brachten een welkome verlichting in de financiële situatie van de vereniging. 1 Het geld werd in ontvangst genomen 7 door voorzitter Mout en de scheidende V Penningmeester Oskam. In de persoon yan de heer Mout bedankte het WZ- bestuur iedereen die zich voor de club bad ingezet en sprak de wens uit ook K yolgend jaar weer een beroep op al deze vrijwilligers te mogen doen. Er waren ook prijsuitreikingen. Zo ont- R vingen de spelers van de "FC Gronin- J gen" uit handen van voorzitter Mout v een herinnering aan het feit dat zij als winnaars van het VVZ-senioren mix- i toernooi waren geëindigd, ^at serieuzer was de uitreiking van de B ^VZ-klaverjasbeker, die met ingang van dit seizoen is orngeuoopi lol de "Anton Huyting"-wisselbeker. Dit ter nagedachtenis aan de man die niet al leen een promotor van het VVZ-klaver- jassen was, maar ook de drijfveer achter het VVZ-kantine-gebeuren. De beker ging naar Dick van de Bovenkamp. die overtuigend winnaar was geworden. Met ingang van de tweede maandag van september zal het nieuwe klaverjasseizoen van VVZ ingaan. Het VVZ-bestuur heft tevens besloten om het damestoernooi op Ko ninginnedag te vernoemen naar Leo Brunt. Ook voor dit evenement zal er een wisselbeker beschikbaar zijn, die de het leven geroepen worden, die de naam van de oprichter van de VVZ- damesafdelingzal gaan dragen. Na de diverse uitreikingen werd de feestavond voortgezet en kan men bij VVZ terugzien op een geslaagde avond. Bel Amnesty, tel. 14045 Afgelopen donderdag speelde S.O.Soest Al in Soesterberg de zeer belangrijke beslissingswedstrijd tegen Jonathan. De strijd ging om de 3e plaats op de competitieranglijst. Deze 3e plaats geeft recht op het spelen van voorron dewedstrijden voor het Interregionaal Jeugdvoetbal in het komende seizoen. De Soestploeg draaide de afgelopen weken voortreffelijk in diverse toer nooien. Deze lijn werd donderdag door getrokken. Vanaf het beginsignaal was Soest de betere ploeg. Ook door de tegenvaller dat Janto Muljakarno al na enkele minuten met een knieblessure het veld moest ver laten, liet Soest zich niet uit het veld slaan. Hij werd vervangen door Paul Groenestein. Na ca. 30 min. spelen kwam Soest door Steven Vos op een 1-0 voorsprong. Jonathan had in de eerste helft een tweetal kansjes, maar wist deze niet te benutten. Tot de thee bleef de stand ongewijzigd. Na rust drukte Soest door. Aanval na aanval ging richting Jonathandoel. Toch duurde het tot ver in de tweede helft voor Soest de voorsprong kon ver groten. Uit een onoverzichtelijke si tuatie voor het Jonathandoel wist Rob Kaats in te koppen. Jonathan was de geslagen ploeg. Ca. 5 min. voor tijd scoorde Pieter Janmaat uit een mooie combinatie nog 3-0, hetgeen tevens de eindstand werd. Een mooi afscheidscadeau voor trai ner/coach Wim Peek en voor de A- junioren, die overgaan naar de senioren. In augustus worden met een nieuwe ploeg onder leiding van de nieuwe jeugdtrainer Paul Muller de voorron de-wedstrijden gespeeld. Afgelopen weekend nam S.O.Soest Al deel aan het Internationale Jeugdtoer nooi van de v.v. Vreeswijk. Aan dit sterk bezette toernooi namen 10 ploegen deel. Er werd een halve competitie gespeeld. Dit betekende 9 wedstrijden van 35 min. in 2 dagen. Na 8 wedstrijden stond Soest met CDW op een gedeelde le plaats. Beide ploe gen hadden 14 punten, maar CDW had een beter doelsaldo. De laatste wed strijd speelden deze beide ploegen te gen elkaar. Gezien het doelsaldo moest Soest winnen om toernooi-winnaar te worden. Ook dit laatste kon niet meer stuk. Soest won met 1-0 en bracht wederom een Wisseltrofee mee naar Soest. Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST BEUKENLAAN 80 EEMNESSERWEG16-22 SOEST - TEL. 02155-12643 BAARN - TEL 02154-15555 Het dames A-team (Jet Visser, Henny Bredewold en Valerie Winkel) wonnen met 4-0 van Linschoten A en werden daarmee kampioen, In deze hoofdklasse zullen 4 teams in twee ronden moeten uitmaken wie een jaar in het bezit komt van de beker. Het heren A-team (Frans Boom. Peter Brouwer, Jeroen v. Drongelen en Wil lem de Beert begonnen veelbelovend met het winnen van twee enkelspelen, verloren in drie sets. zodat bij winst Eén van deze partijen werd echter verloren in dire sets. zodat bij winst van één van de dubbelpartijen promo tie verzekerd was. hetgeen ook ge beurde. Het A-team promoveerde hier mee in twee jaar van de 4e naar de 2e klasse. Meisjes A moesten hun meerdere er kennen in De Kamp A. Junioren D stond na 4 partijen op 2-2. zodat de laatste partij de beslissing moest bren gen. Helaas voor Soest-Zuid ging deze verloren. Junioren B (Marcel de Jong. Seymour Bos. Marjolein Tourné. Liesbeth Paalmankwamen wél een ronde verder met een 5-0 overwinning op de Nienhof. Zaterdag a.s. wordt bij 't Laer in Hilversum de laatste en be slissende ronde gespeeld. Het zondag herenteam bestaande uit Marten Jonkheim, Joris van Eek. Fons Habes en Robbert Meeder. pro moveerde eveneens voor het tweede opeenvolgende jaar. Een 4-2 overwin ning op The Smashing Fellows uit Schiedam bracht hen van de vierde naar de derde klasse. l'itslagen dinsdag 28 mei j.l.: Linschoten A-Soest-Zuid A0-4 Soest-Zuid B-Naarden A:3-l Hoogland A-Soest-Zuid:3-1 Soest-Zuid D-Westerveld B:4-ü Soest-Zuid E-Loenen B:2-2 Vechtlust D-Soest-Zuid F: 3-1 Soest D-Soest-Zuid G: 1-3 Soest-Zuid H-Baarn D:3-i De Geeren A-Soest-Zuid J 1-3 Soest-Zuid K-Alta G0-4 Promotiewedstrijden zaterdag meisjes l/m 15 jaar De Kamp A-Soest-Zuid A6-2 Junioren De Nienhof D-Soést-Zuid B0-5 Soest-Zuid I)-Volta' A 2-3 Hern: Soest-Zuid A-Kamerik B: 3-3 Soest-Zuid promoveert naar 2e klasse. Zondag HerenTSF-Soest-Zuid2-4 Soest-Zuid promoveert naar de 3e klas- Zaterdag 8 juni 09.30 -18.30 uur Red Stars basketbal Zaterdag 8 juni 09.00 -12.00 uur Badso badminton Zondag 9 juni 09.00 -18.00 uur Badso badminton Zaterdag 8 juni 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 9 juni 10.00 -15.00 uur Selby badminton J.l. vrijdag vierde de korfbalvereni ging "De Eemvogels" haar 10-jarig.ju bileum met een geslaagde receptie. Veel leden, oud-leden, vertegenwoordi gers van diverse verenigingen waren aanwezig. Jubileumtoernooi Zaterdag startte de jeugd het jubi leumtoernooi; "De Eemvogels"-ad- spiranten Al speelden in de hoogste jeugdafdeling met KVO uit Soester berg en Telstar uit Hoevelaken Tel star Al behaalde de le plaats. KVO Al de tweede en Eemvogels Al werd der de. Adspirantan Cl. werd. na het nemen van strafworpen eerste in hun afdeling. De adspiranten Dl eindigden op de 2e plaats, nr. 1 werd Telstar Dl. KVO pup. 1 was duidelijk de sterkste bij de allerjongsten: Eemvogels pup. 1 nam de 2e plaats in Na de jeugd streden dé senioren om de prijzen en in de hoogste afdeling was het KVO 1 met 5 punten die de le prijs behaalde. Eemvogels 1 redde het net niet met 4 punten In poule 2 was het wederom KVO die met de eer ging strijken. Telstar 1 ein digde voor Eemvogels op de 2e plaats. Door een beter doelgemiddelde ging Eemvogels junioren 1 in hun poule KVO junioren 1 vooraf. Beide ploegen behaalden 6 punten. Al met al een geslaagde dag. A.s. zaterdag volgt dan nog de slot- avond Eerst is er een fietspuzzeltochl en de avond wordt besloten met een gourmet. Voor inlichtingen: Agnes Kraaikamp. tel. 12743 Een jubileum kan natuurlijk niet onop gemerkt voorbijgaan. Zo ook niet bij korfbalvereniging Eemvogels, dat dit jaar het feit viert dat zij tien jaar gele den begon de bal in de korf te werpen. In het kader daarvan hield de sportclub vrijdagavond een receptie. Een groot aantal (oud-)leden was daarbij aanwe zig. Opvallend was dat ondanks de ver zonden uitnodigingen niemand van de Sportstichting, noch iemand van het ge meentebestuur de moeite had genomen de handen van de jubilarissen te komen schudden. Het mocht de pret niet druk ken. Toespraken, waren er van Marco Kuil en Leendert van de Berg De eerste bedankte namens de-leden het bestuur van Eemvogels voor het mogelijk maken de korfbalsport in Soest te beoe fenen. Hij overhandigde hel bestuur een supergrote korfbalpaal met houder, die als symbool moet dienen voor de groei binnen de vereniging. Eén van de eerste grondleggers van Eemvogels. oud-voorzitter I^eendert van de Berg. memoreerde de afgelopen tien jaar. Hij dankte de mensen met wie hij gedurende acnt jaar had samen gewerkt. en hoopte dat hij over vijf jaar- samen met Eemvogels het derde lus trum mag vieren. Ook stelde Van de Berg dat tien jaar korfbal voor een vereni ging een cruciaal moment is. omdat hij zich herinnerde dat de Meteoren (een eerdere korfbalvereniging in Soest i kort na zo'n jubileum, de pijp aan Maar ten moest geven. Bovendien stond het jubileum van Eem vogels in het teken van een nieuwe voor zitter. Vorige week woensdag volgde Ton Kraaikamp Hans Moerman op als eerste man van de club. "Plannen9" "Jazeker wel", aldus een ambitieuze Kraaikamp. "We willen werken aan nieuwbouw. Al hebben we nog geen contact gehad met de sportstichting, we denken aan de bouw van een nieuwe kantine." De huidige verblijfruimte van de korfballers zou dan kunnen worden omgebouwd tot kleedkamers, zodat ook aan dit probleem een einde kan krmen. Over het algemeen, is het de gewoonte dat indien de sportstichting en de ge meenteraad het sein op groen zetten voor nieuwbouw van een sportaccom modatie, de vereniging de helft van de kosten op zich neemt. Volgens de kers verse hamerdrager Kraaikamp is dat voor de Eemvogels geen enkel pro bleem. En dat moet voor de club in deze jubiieumdagen. waarin Agnes Kraai kamp benoemd werd tot erelid, een bijzonder prettige gedachte zijn. Feestelijke intocht van "First Ladp (l.) en "Senator" bij de Paardenkamp. BOVAG garantiebewijs 3-12 maanden extra zekerheid gunstige financierings mogelijkheden inruil alle merken mogelijk Openingstijden van 9.00-18.00 uur, vrijdag: koopavond van 19.00-21.00 uur MITSUBISHI - OCCASIONS - /F/llA/T/ Koningsweg 14-Soest -Tel.02155-13227 Enige honderden bezoekers, uit alle windstreken, waren zaterdagmiddag te gast in boerderij Vosseveid aan de Birkstraat, het onderkomen van het wijd en zijd bekende nationale rusthuis voor paarden, de Paardenkamp, waar de traditionele halfjaarlijkse Open Dag werd gehouden. Hoogtepunt was ook dit keer weer de feestelijke intocht van twee nieuwe bewoners van de Paar denkamp, "Senator", een 22-jaar oude schimmel uit Petten, en "First Lady", een 29-jarig manégepaard uit Den Haag. In zijn welkomswoord begroette Paar denkamp-voorzitter C. J. 't Hart de menigte op het zonovergoten terrein van het paardenrusthuis. Hij stelde met veel genoegen vast dat, ondanks de concurrentie van de Open Dag van de NCRV in Hilversum, de echte paar denliefhebbers toch naar Soest waren ii dat nog wel in opnieuw zo'n groten gétale.'Hïj'bedankte de aan wezigen vooral voor hun daadwerke lijke en financiële hulp in de afgelopen periode, en introduceerde de nieuwe bewoners van de Paardenkamp. Met name "First Lady" blijkt door een foutje pas nu op de Paardenkamp te kunnen verblijven. In Den Haag hebben heel wat mensen rondom de manége de Witte Brug aldaar een actie gevoerd om "First Lady" alsnog haar laatste levensjaren in de Paardenkamp te gunnen. Dat is gelukt, en de heer 't Hart stak zijn vreugde daarover niet onder stoelen of banken. Na de feestelijke intocht naar de ver sierde stallen van de nieuw- aangekomen gasten namen de talrijke bezoekers weer graag een kijkje in de stallen en op de weilanden, waar de paarden verbleven. Gefêteerd met koffie en koek genoten opnieuw velen van deze geslaagde Open Dag. Walkman gestolen De 14-jarige J.O. uit Soest deed vorige wek bij de politie aangifte van de diefstal van zijn "walkman". Het appa raat werd weggenomen uit de kleed ruimte van de sportzaal van het Grift- land College aan de Noorderweg. Brievenbus gestolen De heer P.S. van de Prins Bernhard- laan meldde de politie vorige week de diefstal van zijn PTT-brievenbus. De schade bedraagt 65 gulden.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19