f 25,- korting en f1 vakantiegeld extra, meneer odomo I op alle jacks ll?8 3f5 ms HÜiBlii1 Kffioo DES VHMPÏÏÏ1 m KRJE Morgenmiddag 'laatste kans' voor De Oelte? RUNDERLAPPEN M wsper Soest en Baarn zeer teleurgesteld over opstelling Gedeputeerde Staten Noodlanding op de Eng 'Houding G.S. onbegrijpelijk en onaanvaardbaar' MAUEKE Kilo MM een 25 gulden korting HOLLANDSE r NIEUWE zogezien ton! (f huitut 63e JAARGANG WOENSDAG 5 JUNI 1985 fff!!. Burgemeester Scholten gaat pleiten bij statencommissie De Oelte van provinciale lijst geschrapt Paling in 't groen 25.- BISTRO Lambiek Sauna Kom langs en u krijgt een handig, fleurig, vakantieboekje. Met een kortingkaart erin en een nummer dat automatisch meedingt naar één van de drie extra vakantiegeldprijzen van f 1000,-. Maarschalksbos Zonnegloren-. Rode Kruis Campagne 1985 LEVERKAAS Honsbergen WORTELEN PEULEN 496 Honsbergen OOSTERSE ZOUTJES HONSBERGEN Honsbergen HILVIS Nalatenschap GLAS HANDEL BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155-14878 Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f24 Losse nummers 65 ct Gecontr. opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Burgemeester Scholten zal morgen, donderdagmiddag, wanneer Gedepu teerde Staten van Utrecht overleggen met de statencommissie voor Volksge zondheid over de toekomstige zieken huissituatie in de regio, de naar het zich laat aanzien laatste kans grijpen om te pleiten voor het realiseren van het fusieziekenhuis voor Soest en Baarn "De Oelte". In ieder geval zal er alles aan worden gedaan om de commissie ertoe te bewegen Gedeputeerde Staten te laten besluiten dat "De Oelte" op de provinciale lijst van te realiseren projecten komt te staan. Momenteel is dit niet het geval. Volgens burge meester Scholten is hierdoor "een ernstige situatie ontstaan". Hij zei dit maandagavond in de com missievergadering Algemene Bestuurs zaken, waarin de brief van de Colleges van Burgemeester en Wethouders van Soest en Baarn ter sprake kwam. Deze werd geschreven naar aanleiding van het bekend worden van het feit, dat ge deputeerde staten De Oelte niet op de lijst hebben opgenomen van te realise ren projecten. De burgemeester noem de dit "op z'n zachtst gezegd teleur stellend". Volgens hem is het nu zaak ervoor te zorgen dat De Oelte wél op de lijst komt die aan het ministerie wordt aangeboden, zodat op grond hiervan Gedeputeerde Staten een beroep kun nen doen op de reservepot die het Rijk heeft achtergehouden (in ver band met onderhandelingsuitkomsten ten bedrage van 100 miljoen gulden. Om voor een bedrag daaruit in aan merking te komen, is vermelding op de lijst noodzakelijk. "In dit voorstel van Gedeputeerde Staten doen we niet meer mee. Dat is de kern van onze bezwaren. Ik hoop dat de statencom missie die donderdag deelt", aldus de burgemeester. Beslissing Weliswaar is er nóg een mogelijkheid om in een later stadium voor een rijks bijdrage in aanmerking te komen, maar dan is het waarschijnlijk te laat, als gevolg van de sluiting van het zie kenhuis Zonnegloren in Soest. Wat straks de uitkomst ook zal zijn, de burgemeester sprak de wens uit dat de staatssecretaris voor Volksgezondheid in ieder geval een beslissing neemt, "want niets zeggen zou ook nadelige gevolgen kunnen hebben en is vooral voor het personeel van Zonnegloren een vervelende zaak", aldus de burge meester. De commissie was unaniem in haar standpunt ten aanzien van de opstel ling van Soest in deze kwestie en gaf de burgemeester groen licht voor ver dere stappen. De colleges van Burgemeester en Wet houders van Soest en Baarn hebben met grote teleurstelling kennis geno men van het voorstel van Gedeputeer de Staten van Utrecht over de beste ding van de zgn. Ruding-dot. G.S. zul len het ziekenhuis De Oelte niet voor gedragen aan staatssecretaris Van der Reljden van Volksgezondheid als een projekt dat gefinancierd kan worden uit het bedrag dat aan de provincie zal worden toegekend voor nieuwe bouwprojecten. Gedeputeerde Staten hebben vorige week uitgesproken wel bereid te zijn te bevorderen dat er nog een extra bouwbedrag ter beschikking komt ten behoeve van realisering van De Oelte, maar heeft het fusieziekenhuisje - in afwachting van een beslissing van de staatssecretaris - niet opgenomen op de lijst van bouwprojecten. "Uw standpunt is uitsluitend geba seerd op het feitelijke gegeven dat het aandeel van de provincie Utrecht in de Ruding-dot onvoldoende is om alle, ook door u noodzakelijk geachte projecten te financieren. De Oelte heeft plaats moeten maken voor een project waar aan u een hogere prioriteit toekent", aldus de beide Colleges van B. en W. in een brief aan Gedeputeerde Staten, die vorige week ijlings werd verzon den na het bekend worden van het provinciale standpunt. "U onderschrijft in uw voorstel de noodzaak in de regio Baarn/Soest een ziekenhuis te bouwen, zoals u dit in het verleden ook steeds heeft gedaan. Wij zijn van oordeel dat dit standpunt aanzienlijk sterker in uw voorstel aan de staatssecretaris tot uitdrukking moet worden gebracht." Soest en Baarn vinden dat Gedeputeer de Staten daarvoor uit het nog niet over de provincies verdeelde bedrag van 100 miljoen het benodigde bedrag moe ten vragen. "Dit bedrag is immers nu beschikbaar. Het beschikbaar komen van een tweede Ruding-dot is nog on zeker. Het gezegde 'het zekere voor het onzekere nemen' heeft ook in deze situ atie gelding", aldus de dagelijkse be sturen van beide gemeenten. Bovendien vinden zij dat De Oelte als nog op de projectlijst geplaatst moeten worden. "Het niet opnemen van De Oelte wekt minstens de suggestie dat dit project geheel niet meer meespeelt. Deze onjuiste suggestie moet zeker worden vermeden", aldus Soest en Baarn. De brieft besluit als volgt: "Wij ver zoeken u met ernst en met grote aan drang uw voorstel aan de staatsse cretaris in bovenvermelde zin te wij zigen. Wij vertrouwen dat u dit ver zoek zult inwilligen, omdat zowel uw als ons standpunt over de noodzaak van de bouw vah De Oelte hierdoor met meer duidelijkheid en nadruk wordt weergegeven. U zult evenals wij van mening zijn dat het in deze brief geformeerde voorstel past in ons ge zamenlijk streven De Oelte te realise ren." De brief is ondertekend door de beide burgemeesters, Scholten en Miedema, en de beide gemeentesecretarissen, Kruitwagen en Rijstenbil. Weekend schotel Burg. Grothestr. 16 Tel. 02155-17249 Nu ook ZONNEBANK- KUREN Bei voor informatie Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 18449 of 18319 Soesterbergsestraat 51 Soest 0 Door het ontbreken van termiek was de 27-jarige zweef- vlieger Peter Rijk uit Bussum zondagmiddag gedwongen om het toestel waarmee hij naar het vliegveld Teriet (bij Arnhem) had willen vliegen aan de grond te zetten. Dat gebeurde uitgerekend boven de Eng in Soest. Het toestel was afkomstig van het vliegveld Hilversum. Het liep bij de noodlanding geen beschadiging op en werd later opgehaald door de Gooise Zweef vlieg club, waarvan het eigendom is. "Met grote verbazing en ontsteltenis hebben wij kennis genomen van het feit dat Uw voordeel besteding Ruding- dot in relatie tot bouwprioriteiten 1987-1990 in de provincie Utrecht zich kenmerkt door een tweeslachtigheid welke fataal kan zijn voor de reali sering van het Oelte-project." Dat schrijft de Stichting Maarschalks bos/Zonnegloren op 29 mei aan het Col lege van Gedeputeerde Staten, in een brief die min of meer identiek is aan het schrijven van de beide Colleges van B. en W. van Soest en Baarn. De briefschrijvers (voorzitter Habcr- mehl en secretaris Kruitwagen! con stateren enerzijds dat G.S. terecht De Oelte aanmerkt als "een zeer positieve invloed hebbend op de gezondheidszorg in Baarn en Soest" en "dat realisering van het project past in het vastgestelde verpleeghuisplan". Anderzijds ver baast het Stichtingsbestuur zich er over dat De Oelte niet voorkomt in het totaaloverzicht van "besteding beschik bare bouwbedragen". "Dit is voor ons onbegrijpelijk en on aanvaardbaar", aldus het Stichtings bestuur. Verder merkt men op dat de eerste initiatieven tot de bouw van De komen "dat een en ander verkeerd wordt begrepen" in Den Haag en hem te verzoeken op korte termijn het Oel- tepjpject te honoreren uit de door hem gereserveerde middelen (honderd mil joen) welke nog niet over de provincies verdeeld zijn en pas in tweede instan tie te pleiten voor het beschikbaar stellen van een zgn. tweede Ruding- dot. Is het U al opgevallen, dat er overal in Soest Rode Kruis vlag gen hangen? Op de toren van de Oude Kerk, vanuit winkels en woonhuizen, op de kazerne van de brandweer en bij de politie. Waarom? Om aandacht te vra gen voor de jaarlijkse Rode Kruis-campagne, waarbij aan ons allen een bijdrage wordt gevraagd voor haar belangeloos hulpverleningswerk. Duizenden vrijwilligers spannen zich het hele jaar door in de hulpbehoe vende mensen te helpen. Het Rode Kruis wil daarbij ge worteld zijn in de totale samen leving en een basis vinden in en een afspiegeling zijn van de to tale samenleving. Het Neder landse Rode Kruis wil ter hand having van de in de statuten verankerde onafhankelijkheid uit principe niet worden gesub sidieerd door de overheid, al kan in bepaalde gevallen een ver goeding vcor geleverde presta ties worden gevraagd. Zo geven de gemeente en rijksoverheid steun aan het Rode Kruis om de door diezelfde overheden aan het Rode Kruis gevraagde taak in het ge meentelijk rampenplan of, bij overname van de oude BB-taken, in groter verband te kunnen uitvoeren. Voor goede uitvoering van deze speciaie op dracht is echter meer geld nodig. Daarnaast voor al die andere taken van het Rode Kruis. Denk bijvoorbeeld eens aan de hulpverlening bij rampen in het buitenland, zoals het belangrijke aandeel van het Rode Kruis in de steun aan Afrika of in de Libanon. Denk ook aan het Welfarewerk hier in Soest of vakantieboten voor gehandicapten. Onafhankelijkheid en neutraliteit van het Rode Kruis moeten gewaarborgd blijven. Het is de grondslag van een organisatie, die van en voor ons allen is. Dus niet geheel afhankelijk van overheid of commercie. Wel met be langeloze steun van bedrijven, verenigingen en vooral van U, inwoners van Soest. De Rode Kruis vlag wappert terecht overal in Soest. Mij is gevraagd door de voorzitter van het Rode Kruis in Soest U op te wekken een bijdrage te gireren (postgiro 466784 t.n.v. het Rode Kruis, af deling Soest) of aan de straatcollecte te geven.s Ik doe dit van harte. P- Schoiten, burgemeester Burgemeester mr. P. Scholtc Alleen donderdag 150 gram Alleen donderdag bos 100 gram Noten afdeling Alleen donderdag 200 gram Oelte niet in 1981 werden genomen, maar al in april 1976. De Stichting verzoekt G.S. De Oelte alsnog op te nemen in de brief aan de staatssecretaris om zodoende te voor- Alleen donderdag Poging tot inbraak bij juwelier Onbekenden hebben vorige week ge probeerd in te breken in de juweliers zaak van de firma L. aan de Van Wee destraat. Zij gooiden een steen tegen de ruit. maar die begaf het niet. Moge lijk zijn de daders van verdere pogin gen weerhouden doordat het alarm af ging. De heer C.L. deed aangifte bij de politie Bromfietser ernstig gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op het kruispunt Soesterbergsestraat/Ossendamweg rakte vorige week de 17-jarige bromfietser R.V. uit Hizen ernstig ge wond Met hersenletsel werd hij aanvankelijk opgenomen in Zonnegloren, maar later overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Het ongeluk ont stond toen de 69-jarige automobilist G.S. uit Amsterdam, rijdende op de Soesterbergsestraat, rechisal sloeg in de richting Ossendamweg en de bromfiet ser. die over het fietspad kwam aanrij den. geen voorrang verleende, Bromfiets-passagier gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op het kruispunt Mo- lenstraat/Soester Engweg raakte vo rige week de 17-jarige P. v. d. H. uit Soest zodanig gewond, dat hij met beenletsel moest worden overgebracht naar Zonnegloren. Het ongeluk ont stond doordat de berijder van de bronv fiest waarop het slachtoffer meereed, de 17-jarige M.M. uit Soest, de bocht te ruim nam en daardoor tegen een auto schampte, die werd bestuurd door de 31-jarige J.M. uit Bovenkarspel. Ze zijn er weer volop de UW VISSPECIALIST N -5VANWEEDESTRAAT 149 TELEFOON 15288 4'ï door Gerant Paul "Ik heb een brief geschreven aan mijn oudste zoon" zei hij op een toon alsof er een bescheiden levenswerk voltooid was. "Ik dacht dat bij jou nog niemand de deur uit was" zei ik half spottend, want de lotgevallen van hem en zijn gezin gingen mij wel zodanig ter harte dat ik daar zeker van op de hoogte zou zijn. "Dat is ook zo" beaamde hij. En na een ogenblik stilte vervolgde hij: "Voordat hij uit mijn direkte blikveld verdwijnt, heb ik hem een paar dingen geschreven die ik op mijn hart had. Ik heb heel vaak het gevoel dat opvoeden iets is dat zo maar een beetje tussen de bedrijven door gebeurt. Je begint met het kind te voeden en soms lijkt het wel of het daarbij blijft. Je zorgt er samen voor dat het thuis een beetje gezellig is en dat er op tijd eten en drinken op tafel staat, maar of dat nou opvoeden is? Iemand heeft eens gezegd dat op voeden weinig meer is dan gewoon om gaan met mensen. Ik denk dat dat waar is, maar nu ze ouder worden vraag ik me steeds vaker af of dat wel genoeg is. Toen ben ik bij mezelf eens nagegaan of er door die opvoeding van ons ook een rode draad loopt. Een lijn die de talloze kleine gebeurtenissen verbindt en ergens op uitkomst. Je bent toch niet maar in het wilde weg bezig, je voedt op tot zelfstandigheid en je hoopt dat ze met behulp van jouw er varing en levenswijsheid een plaatsje onder de zon zullen vinden waar ze zich happy voelen. Een stekkie waar ze tot- hun recht komen. Toen ik zo ver was heb ik een blanko vel papier genomen en daarop geschre ven welke normen en waarden in mijn eigen leven een zo grote rol spelen dat ik die zou willen doorgeven aan mijn kinderen. Telkens als mij iets te binnen schoot schreef ik dat erbij en na een paar weken heb ik van al die losse ge dachten een brief in elkaar gedraaid en die overhandigd met de woorden: lees die op je gemak. Je mag er op reageren maar het hoeft niet. Hij is er nog niet op teruggekomen, maar ik heb gemerkt dat hij er heel blij mee was. Ik ben vast van plan om de anderen ook zo'n brief te schrijven, maar daar wacht ik nog even mee. Het is voor hen waarschijnlijk net zo emo tioneel als voor mij." Eerst stelde ik mij even voor hoe ik het zou vinden als ik nu nog een brief in mijn bezit zou hebben van mijn reeds lang overleden vader, geschreven voordat ik het huis uit ging. Daarna liet de vraag mij niet meer los wat ik zelf aan mijn kinderen zou wil len schrijven. Drie weken lang... Ook u kunt honderdduizend gulden winnen! ZIE ONZE ETALAGE. /\<t MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID VOORALUWKADO'S ZUID-PROMENADE11 - TEL. 10098 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handenvol geld bespaart. A Peters bv, Vu voor wonen in de groene zone. TE HUUR: Gereedschappen - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Isselt Vanadiumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel. (035) 41375 EB De Nieuweweg hoort tot 't verleden 't Is BECKERINGHSTRAAT vanaf heden Service, kwaliteit, Daarbij ook snelheid Vindt U bij glas-vakman VAN EDE! VXlil Li A/JU Beckeringhstraat 50 - Soest

Soester Courant | 1985 | | pagina 1