VOOR FOTO EN VIDEO naar de COMBI-FOTO VAKMAN 0//GH m Reisklaar. Ook uw buitenlands geld, reischequesen reisverzekering? 417 249 699 398 198 149 139 *n je 39S5 4.198.- Nu voor: 98.- p Videocameraga naar de Combi-Foto Vakman die heeft verstand van filmen Soest wil plastic vuilniszakken vervangen door mini-containers bondsspaarbank Nieuwe brandweerauto's gaan Soest 400.000 gulden kosten Commissie ABZ huivert voor aanschaf nieuwe brandweerauto Nieuwe verkeerslichten in Soest-Zuid vallen veel duurder uit iLAiMARKuGLA&m mode PAGINA 2 WOENSDAG 5 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA 3 len HAKinC f? O) P 25GULDEN v foto-film-video VD computer/ I WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" Reinigingsrecht 15 gulden omhoog Schoemaker onderdelen- winkel SClMICIIKlkXT Met vakantie gaan geeft al drukte genoeg. Wacht daarom niet tot het laatste moment met het regelen van de financiële reiszaken. Kom tijdig even langs. Dan maken wij de zaken snel voor u in orde. alle gangbare valuta reischeques: veilig "geld"^ reisverzekeringen snelle afhandeling Gratis Vakantieboek* V°or de jeugd V aankoop "Hemde valuta. De Bondsspaarbank doet altijd meer 'Alternatief wegens veiligheidsrisico niet reëel' 'Vooral financiële kwestie' Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY Verse vruchten vlaaien STRAK EN STRALEND VOOR DAMES EN HEREN archol oormode Bierkratten gestolen Huishoudtrap gestolen Opzienbarend nieuws vooralle brildragers* van Nederland en 9 uur. st. DEST Philips E180 QG E180XHG Ook in het type VHS heeft Philips prima kwaliteits handen Nu de E180 QG plus E 180 XHG voor slechts. Sa men Nordmende video-movie, 'n staaltje van perffektie. Opname- en weergave-apparaat ineen. Bij uw Combi Foto-Vakman ligt een folder voor u klaar. Beperkt lever baar en reservering mogelijk. Kompleet met accu lader en RF adapter 1 13 Panasonic De Panasonic VHS movie! De definitieve doorbaak in portable VHS movie Nieuw van Panasonic: de unieke videokleurencamera met ingebouw de VHS-recorder Werkend met de gebruikelijke VHS videocassettes. 4QQ Geef ze de Haking CF 35. Schitterends en gemakkelijke foto's in elke situatie. Met ingebouwde flitser. c <TT CV V? INRUILPREMIE EXTRA Bij inruil van uw oude camera* geven wij, boven de normale inruilprijs, een extra premie van 25 gulden Grijp deze kans en verdien nu geld. (complete, werkende camera 's. objectieven enz. (geen instant). Ook film camera's bij aanschaf video camera. Geldig t/m 29-6- '85). ff Als het voorstel van het College van B. en W. door de gemeenteraad in de vergadering van 13 juni a.s. wordt aan genomen wordt het huisvuil in Soest vanaf eind 1985 ingezameld met behulp van de (o.a. in Baarn al gebruikte) mini-container. Het tijdperk van de plastic vuilniszak, ooit de opvolger van de metalen vuilnisemmer, wordt dan in Soest definitief afgesloten. Het afschaffen van de plastic zak be spaart de gemiddelde Soester "huis houding" per jaar zo'n 20,80, heeft men berekend. Burgemeester en Wet houders vinden het dan ook billijk dat de kosten van het invoeren van de minicontainer worden gedekt door een verhoging van het reinigingsrecht met 15 gulden per jaar. Het voorstel tot het wijzigen van de afvalstoffeninzameling in de gemeen te behelst verder de uitbreiding van de stortplaats voor grof vuil aan de Schans in Soest; sluiting van de stort plaats aan de Anthonie van Leeuwen hoeklaan in Soesterberg; aanschaf van een kraakperswagen voor de inzame ling van grof vuil in de wijken; het privatiseren van de inzameling van bedrijfsafval, en het aanschaffen van een speciale vrachtwagen voor het inzamelen van plantsoen-, sloot- en veegafval. De kosten van het mini-container systeem bedragen voor de gemeente weliswaar 93.250 gulden per jaar méér dan de kosten van inzameling met plas tic zakken, maar de container heeft een aantal duidelijke voordelen, aldus B. eri W., nog afgezien van het feit dat de burger geen plastic zakken meer behoeft te kopen. In Soest wordt op dit moment grofweg voor 280.000 gulden aan zakken besteed. Bijzondere aandacht zal worden ge schonken aan de vraag in hoeverre mini-containers in flatgebouwen zul len worden ingevoerd. Het is de bedoe ling dat de containers eigendom blij ven van de gemeente, die ze in bruik leen aan de burgers ter beschikking stelt. Kosten gestegen Het nieuwe voorstel is een gevolg van het feit, dat het afval van het kom- postbedrijf Soest-Baarn niet meer gestort mag worden in een afgraving in Soesterberg, maar afgevoerd moet worden naar Rijnmond. Hierdoor ste gen de kosten voor Soest, reden voor het ontwikkelen van het plan voor een goedkopere, meer efficiënte wijze van inzameling, afvoer en verwer king van grof vuil en (overighuisvuil. De voorgestelde uitbreiding van de stortplaats aan de Schans in Soest heeft tot gevolg dat daar op efficiënte wijze het afval gescheiden kan worden. B. en W. hebben besloten het voorstel van gemeentewerken niet over te nemen om de scheiding door parti culieren te bevorderen door een heffing- te laten betalen indien het afval niet gescheiden wordt aangeboden. Nu al is het zo, aldus B. en W.. dat ook zonder de heffing bijna al het af val gescheiden in verschillende con tainers wordt afgeleverd, op aanwij zingen van de beheerder. Overigens haalt de gemeente het grof vuil in de wijken gratis op, dus het is niet logisch om een heffing in te stellen voor dege nen die het komen brengen. Voor bedrijven gaat het tarief van 10 gulden per kubieke meter grof vuil dat naar de stortplaats wordt gebracht, omhoog tot 12,50 voor het stortbare en nog te gebruiken afval, terwijl voor het te verbranden afval 25 gulden per kubieke meter moet worden betaald. Schoemaker heeft een speciale winkel voor technische onderdelen voor wasautomaat en koelkast, motoren en onderdelen voor stofzuigers, stopkontakten en gasslangen, kortom de doe-het-zelver kijkt eerst bij VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344* Soesterberg De stortplaats in Soesterberg is te klein voor scheiding van het afval. Het moet dus allemaal naar Rijnmond worden afgevoerd, wat hoge transport kosten tot gevolg heeft. Sluiting van de stortplaats levert uit eindelijk een besparing op van 37.000 gulden. Als alternatief voor Soester berg wordt voorgesteld om wekelijks op een vast tijdstip, woensdag van 17 tot 19 uur, op dezelfde plaats waar nu nog de stortplaats aan de Anthonie van Leeuwenhoeklaan is gevestigd, een kraakperswagen te stationeren waarin grof vuil kan worden afgele verd; daarnaast komt er een aparte wagen voor ijzerafval. Ook in Soester berg blijft het gratis ophalen op tele fonische afspraak) van grof vuil in de wijken bestaan. Langere wachttijd voor grof vuil Voor het inzamelen van grof vuil in de wijken stellen Burgemeester en Wethouders de aanschaf van een kraak perswagen voor. Om de hoge kosten van deze vuilinzameling te verlagen, wordt voorgesteld de inzamelingfrequen- tie terug te brengen door de maxi male wachttijd te stellen op 14 dagen in plaats van 4 dagen, zoals nu het ge val is. Verder stellen B. en W. voor de inza meling van bedrijfsafval te privati seren. Dit levert een besparing op van 53.000 gulden per jaar. Overigens ont staan dan wel extra kosten (geschat op 35.000 gulden per jaar) voor scholen en gemeentelijke bedrijven en instel lingen in verband met het voortaan inzamelen van het afval door particu liere bedrijven in plaats van de ge meente. Met de hele operatie tot het wijzigen van de afvalstoffeninzameling in de gemeente is een bedrag gemoeid van 2.229.088 gulden. De grootste post be treft de aanschaf van de mini-contai ners voor een bedrag van 1.134.518 gulden. De uitbreiding van de stort plaats aan de Schans kost 257.700 gul den; de aanschaf van de kraakpers wagen en de vrachtwagen 558.000 gul den; de aanschaf van mini-container- beladingssystemen 213.870 gulden; de aanschaf van grote containers 50.000 gulden en tenslotte de voor lichting over de hele operatie aan de' burgers 15.000 gulden. zolang de voorraad strekt Midden Noord en Oost Nederland spaarbank Soest: Van Weedestraal 5 Tel 16600 - Smitsweg 18 hoek Nieuweweg, Tel 19525-Soesterbergsestraat32,Tel. 18016-Tamboerijn23 Tel 23280. Drie brandweerauto's, alle zeventien jaar oud, zijn aan vervanging toe. Dat kan volgens Burgemeester en Wethou ders niet langer worden uitgesteld. Zij stellen de raad dan ook voor tot vervan ging te besluiten van de tankautospuit en de materiaalwagen van de Soester vrijwillige brandweer, en het eerste uit- rukvoertuig van de brandweer in Soes terberg. Als de raad met het voorstel akkoord gaat. betekent het voor dit jaar een in vestering van 280.000 gulden; de nood zakelijk te maken kosten bij bestelling van de tankautospuit (eerste uitruk- voertuig) voor Soest. Hiermee is in to taal een bedrag van 400.000 gulden gemoeid. Burgemeester en Wethouders wijzen erop dat de bedrijfszekerheid van de auto's hoogst twijfelachtig is. Slijtage kan niet meer verholpen worden. De rijksautospuit die in Soes.t gestationeerd is. wordt veelvuldig als leswagen door de Rijksbrandweerinspectie gebruikt. De bestaande autospuiten'zijn binnen een groot risicogebied als Soest (4,600 hectarezijn gezien de huidige staat niet doorlopend inzetbaar te houden. Veiligheid Om de veiligheid van de vrijwilligers bij inzet niet in gevaar te brengen, is be trouwbaar materiaal noodzakelijk, aldus B. en W. Het is niet mogeljk geble ken kostenbesparing te bereiken door het pakket van eisen waaraan een Soes ter uitrukwagen moet voldoen te verla gen. Dit brengt naar het oordeel van het college zoveel veiligheidsrisico's met zich mee. dat een alternatief niet reëel te achten is. De aanschaf van tweede hands brandweermateriaal is bij nader onderzoek evenmin een haalbare zaak gebleken. B. en W. gaan zeer uitvoerig in op de financiële aspecten. Ze komen tot de c onclusie dat vervanging van de drie brandweervoertuigen financieel ver antwoord is Hoewel de commissie Algemene Be stuurszaken, met name Neks Blom mers (VVD) en Raymond van Gelder (PvdA), maandagavond waarschuw den voor de financiële gevolgen van de aankoop van een nieuwe brandweer auto (eerste uitrukauto voor het Soes ter korps), bleef een advies van de commissie uit omdat zij van oordeel is dat het vooral een financiële kwestie is. Daarover moet de financiële com missie donderdagavond haar licht laten schijnen. Alleen Jan-Visser ('Prog. Soest) is zon der meer .voorstander van de aan schaf. Hij vindt de veiligheid van de burger en de vrijwilligers bij de brand weer belangrijker dan financiële as pecten. "We moeten in ieder geval voorkomen dat er straks problemen ontstaan bij brandbestrijding", zei hij. In Soest zijn twee 17 jaar oude brand weerauto's aan vervanging toe, de eer- ste-uitrukauto en de materiaalwagen, in Soesterberg éèn, de eerste-uitruk- auto. Zo'n auto werd eind vorig jaar op 300.000 gulden geschat, maar nu is gebleken dat de werkelijke kosten er van 400.000 gulden bedragen. Raymond van Gelder (PvdA) vond dit een voor beeld "dat de brandweer ons meer kost dan we denken". Hij bepleitte een andere manier en kos tentoerekening en een bijstelling van het meerjareninvesteringsschema. Oude chassis Neks Blommers (VVD) vroeg zich af of de drie auto's technisch volledig zijn afgeschreven. Zij opperde de mo gelijkheid het oude chassis ervan weer te gebruiken voor de opbouw van een nieuwe auto. Zij vjndt dat al het moge lijke moet worden gedaan om binnen de bedragen op het investeringssche ma te blijven. Overigens had ze graag een rapport van de rijksbrandweer inspectie over de conditie van de drie auto's gezien. Kees Verheus (CDAvroeg zich af hoe de tegenvaller binnen de brandweerbe groting kan worden opgelost. Ook Adri- aan Pothuizen (D'66) vroeg zich dal af. Jan Visser daarentegen zou willen weten of het verantwoord is de auto's log te laten rijden. Als er al een inspec tie zou moeten komen, dan liever door een buitenstaander dan door de rijks brandweerinspectie. Brandweercommandant J. Th. Bakker verwees naar de brief van 1981 van de brandweerinspectie, waarin staat dat de auto's vervangen moeten wor den. Desgevraagd werd dat in 1983 be vestigd. Ken opbouw op hetzelfde chassis, als dat al gewenst zou zijn, zou volgens de heer Bakker gezien de keuringseisen zoveel kosten dat het toch beter is een nieuwe auto te kopen. Hij wees erop, dat hel natuur lijk mogelijk is binnen het oorspronke lijke budget te blijven, maar dat kan alleen als een aantal eisen dat men zich gesteld heeft wordt verlaten. In dit geval gaat het om de vervanging van een auto met een watertankinhoud van 2.000 liter door een auto voor 3.000 liter. In de afgelopen jaren is duide lijk geworden dat een grotere tankin- houd de voorkeur verdient, omdat meer water betekent dat er iets meer tijd is om in gebieden waarin dat nodig is een constante wateraanvoer tot stand te brengen. Burgemeester Scholten wees erop dat de financiële ruimte voor de aan schaf van één auto er Is. Raymond van Gelder wilde echter niet geïsoleerd tot besteding van het bedrag besluiten "met da kans dat straks de tweede auto er niet kan komen. Dat is levens gevaarlijk. Die verantwoording neemt u nu als portefeuillehouder", zei hij tot de burgemeester. Bert Krijger (VVD) steunde Van Gel der, en vond dat de kwestie niet moet worden geforceerd. De burgemeester liet nog weten geen alternatieve mogelijkheden te zien in techniek of brandweerorganisatie, waarna de commissie de verdere be handeling van het voorstel in handen van de financiële commissie legde. van 12.50 voor VAN WEEDESTRAAT 76 Uw auto beschadigd? Wij lossen dit probleemloos op! P. Stalenhoef autoschade i 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk Het vervangen van de verkeerslichten- automaat en de wijziging van de ver- keersinstallatie op het kruispunt Soes- terbergsestraat/Ossendamweg/Vondel- iaan kost meer dan de 55.000 gulden die de gemeenteraad hiervoor in september 1984 beschikbaar stelde. De kosten blij ken 129.500 gulden te bedragen, reden waarom Burgemeester en Wethouders de raad om een aanvullend krediet van 74.500 gulden hebben gevraagd. B. en W. wijzen er in de toelichting bij het voorstel op. dat het kruispunt één van de belangrijkste knooppunten in de hoofdwegenstructuur is. De huidige in stallatie voldoet niet meer aan de veilig heidseisen zoals die gelden voor situa ties als op dit kruispunt. Overigens heeft de commissie ruimtelijke orde ning destijds bij de behandeling van de plannen voor de Koningsweg B. en W. verzocht extra aandacht te beste den aan de overige planconsequenties. Conflictvrij B. en W. delen mee. dat voor de gehele route Koningsweg/Birkstraat een uni forme verkeerslichtenregeling nage streefd zal worden. Gelet op de relatief hoge verkeersintensiteit en de vele af slagbewegingen op het kruispunt, zal de verkeersregelinstallatie conflictvrij moeten zijn. In dat geval zullen de wachttijden toenemen. Gezien het belang van een snelle door stroming op het kruispunt Soesterberg sestraat/'Ossendam weg/Vondellaan moet de installatie volledig verkeersaf- hankelijk zijn. Uit onderzoek is verder gebleken dat de aansluiting van de Oude Utrtechtseweg op de Ossendamweg niet meer meegeregeld behoeft te worden; momenteel gebeurt dit nog wel. Burgemeester en Wethouders wijzen de raad erop dat in het investeringspro gramma van gemeentewerken voldoen de dekking aanwezig is voor de extra kosten. Voor dames en heren BEETZLAAN 74 - SOEST - DORPSSTRAAT 54 - PUTTEN - TEL. 02155-13990 TEL. 03418-57485 Mevrouw C.M. van de Smitsweg deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van twee kratten met lege bierflesjes. Die waren weggenomen van het balkon van haar woning. De schade bedraagt 17.50. De heer B. van R. van de Van Hamei- straat deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een huis houdtrap, die in de tuin van zijn woning had gestaan. De schade bedraagt ca. 100 gulden. GLASHANDFI FN G| A°.7FTTERI.i voor GLASREPARATIES en levering van o.a. DUBBELE BEGLAZING, THERMOPANE, VOORZETRAMEN Varenstraat 74 - Soest - Telefoon: 02155-10731 Zeiss Gradal HS Eindelijk een optimaal multifocaal Zeiss GradaLHS voor beter zien en brilleglas voor iedereen die de er beter uitzien op elke afstand en veertig is gepasseerd en moeite onder alle omstandigheden, heeft met de kleine lettertjes. Beperkt gezichtsveld met andere multifocale glazen Onbeperkt gezichtsveld met Zeiss. Gradal HS glazen Winkelcentrum ZEISS' '-00'3 vandaaS nog even bij ons langs en laai u vrijblijvend voorlichten. Hartje-Zuid [Ml |-yjj en die het nog niet zijn.

Soester Courant | 1985 | | pagina 3