STOP-MET-ROKEN CURSUS ummriMi. WD vindt conflictbeheersing op school eigenlijk al mooi genoeg Vullisgat' aan Wieksloot groeide uit tot lusthof CD A-fractie wil Commissie Minderheden afslanken id'Oude Enghei Meningen van lezers Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS KOUD BUFFET ƒ25,- p.p. d'OudeEnghe SOEST, 10 JUNI A.S. WK WOENSDAG 5 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 Discussie-avond over 'Vredesonderwijs' Kaboutertuin trekt bekijks uit heel Nederland Oude boeken? 8 Hartelijk dank, ballonnenman Restaurant van den Brink Soester Courant Zondag a.s. Dé manier om nu definitief te breken met uw rookgewoonte l O super stip stip ook op 12" O O De Soester VVD staat behoorlijk hui verig tegenover vredesonderwijs, niaar wijst het ook niet geheel van de hand. Dat is ongeveer de algemene conclusie die getrokken kan worden na de discussie-avond die vorige week woensdag in de Borg werd georgani seerd door de VVD in samenwerking met het PBO (Progressief Besturen Overleg van PvdA, Progressief Soest, D'66, PSP en CPN). De huiver van de WD wordt vooral veroorzaakt door de vrees voor een al te "politieke" invul ling van het vredesonderwijs, met na me als het gaat om zaken als de be wapeningswedloop etc., waarmee kin deren in de leeftijd van 4 tot 12 jaar mogelijk worden belast terwijl ze die problematiek nog niet "aankunnen". Conflictbeheersing op school vindt de WD eigenlijk al mooi genoeg. In een aankleding die - niet zo fijnge voelig - nogal deed denken aan een WD-propaganda-avond (affiches, stic kers met het hoofd van Ed Nijpels, WD-luciferdoosje etc.discussieerde eenb forum onder leiding van Jan Ver- steegh, staf-medewerker bij de VARA- televisie, over het onderwerp dat werd ingeleid door L. Vriens, wetenschappe lijk medewerker aan de RU Utrecht, en Robert Polman Tuin, lid van de werkgroep "algemeen" van de Soester WD. In het forum hadden naast de inleiders zitting Kees Verheus, CDA- fractievoorzitter in de Soester gemeen teraad, Frans Ribbink, VVD-fractie- lid, Ellen Kennis, lid van Vrouwen voor Vrede, J. Reiding, namens het PBO, en M. Aarts, leraar aan de Van der Huchtschool. Vriens hield als pedagogisch weten schapper een betoog over wat vredes- opvoeding (waarvan vredesonderwijs een aspect is) is of zou moeten zijn. "Opvoeden berust op optimisme, op het geloof dat menselijke verhoudin gen verbeterd kunnen wórden en dat mensen kunnen worden opgeleid tot probleemoplossers", aldus Vriens, die erop wees dat de geschiedenis meer voorbeelden geeft van opvoeding tot oorlog. Opdracht Vrede is volgens hem méér dan geen oorlog: "Het is ook bouwen aan een leefbare wereld, zonder (drastische) vormen van geweld, met aandacht voor de rechten van de mens en van het kind, gericht op vertrouwen in plaats van op het georganiseerd wantrouwen. Vrede is een menselijke opdracht." Daarbij is uiteraard van belang hoe men tegen de wereld aankijkt. Hij onderscheidde diverse opvattingen over wat vredesonderwijs is, waarin .o.m. nadruk wordt gelegd op de goede wil van mensen, of meer op kennis aspect dan wel op het gevoelsaspect, soms ook op een godsdienstig uitgangs punt, maar voelde zich het meest thuis bij de omschrijving dat vredesonder wijs een vorm van opvoeding is waar bij kinderen hulp wordt geboden bij het volwassen' worden en leren ac cepteren - dat zij mede-verantwoor delijk zijn voor het behoud van de wereld. Overigens is opvoeding een factor naast vele andere, merkte hij op. Het besef van waarden en normen gaat volgens hem vooraf aan het verwerven van kennis, die wel essentieel is maar nooit neutraal. "Begrippen als ver trouwen, solidariteit, gerechtigheid, niet bang zijn voor veranderingen e.d. zijn bij kinderen al aanwezig vóórdat zij ze kunnen beschrijven", aldus Vriens. "Wat minimaal nodig is, is dat kinde ren ervaren wat positieve levenswaar den zijn, dat zij vraagtekens zetten bij vanzelfsprekendheden en leren in zien hoe complex de samenleving is, 'zonder vooroordelen, en tenslotte dat ze weten hoe een moderne oorlog wordt gevoerd." Leerstof Polman Tuin liet weten het PBO dank baar te zijn voor de kapstokken die de nota had geboden voor een intensie ve discussie in VVD-kring. Hij legde in zijn inleiding vooral de nadruk op het onderwijs-aspect: "wat men nodig heeft om verantwoordelijk, bewust en levensbeschouwelijk toegerust met voldoende theoretische en praktische kennis zijn taak in de maatschappij aan te kunnen en zijn mogelijkheden te kennen." Vrede vond hij vooral een "gevoelskwestie", die niet meteen in het onderwijs betrokken zou moeten worden. "Onderwijs in een leerproces dat immer duidelijk en exact omschre ven moet worden voor wat betreft leerstof en gedrag, en de wijze waarop dit getoetst kan worden", aldus Pol man Tuin, die vond dat de PBO-nota teveel was gericht op onderwerpen die kinderen niet aankunnen. Met name noemde hij de bewapeningswedloop, welk begrip hij in de nota drie keer was tegengekomen. "Daar moet je kinderen niet mee ver moeien", vond hij, dit in tegenstelling tot zaken als milieuvervuiling en het hongerprobleem. "Van de bewape ningswedloop zien kinderen de strek king niet en het is hun ook niet duide lijk te maken. Je moet ze wel een mo gelijkheid geven om erover te praten, maar dan zonder de belastende factor van 'de man voor de klas', "merkte hij op. "Indoctrinatie is uit den bozen." De hoofdzaak in de opvoeding ligt bij de ouders en er moet sprake zijn van afstemming tussen ouders en de leer krachten, in plaats van spanning. Vredesonderwijs moet volgens hem ook nauwkeurig worden omschreven in het schoolleerplan, en de leerstof moet over het gehele land gelijk zijn. "De middelen moeten centraal ge regeld en beschikbaar gesteld worden. Het onderwerp is té kritisch om elke school zelf te laten experimenteren." Aan de discussie werd geanimeerd deelgenomen, zowel door het publiek (enige tientallen) als het forum. (Sail lant detail was overigens dat in dat forum slechts één vrouw en drie be roepsmilitairen zitting hadden: Pol man Tuin, Ribbink en Verheus). Niet verdoezelen Kritiek kreeg vooral Polman Tuin uit de zaal. Zo werd hem verweten dat hij onderwijs puur als "leerstof" benader de en het "gevoel" als te moeilijk bui ten beschouwing wilde laten. "Je moet niet te bang zijn dat kinderen iets niet kunnen begrijpen; dat valt dikwijls heel erg mee en de realiteit valt ook voor kinderen niet te verdoezelen. Met vredesonderwijs kun je dan ook niet vroeg genoeg beginnen", klonk het. Forumlid Reiding vond dat Tuinman Pol het probleem niet eerlijk stelde: "Het gaat niet om technische zaken maar bijvoorbeeld om de relatie tussen de bewapening in de wereld en de honger. Van tijd tot tijd kreeg de discussie een al te politieke lading. Applaus oogst te Leidje Tomassen met haar opmer king dat de discussie niet over de be wapening, maar over de opvoeding moest gaan. "De school heeft ook een taak in het leren omgaan met gevoe lens, gewetens, normen en waarden. Dat is vredesopvoeding, .en niet de rakettenkwestie. Dat men de nota niet moest vastpinnen op het feit dat ook de bewapenings wedloop ter sprake wordt gebracht werd onderstreept door CDA-leider Verheus. "Je moet dat niet te tech nisch zien, maar om het begrip als zo danig kun je niet heen." Hij vond de nota trouwens een "zeer goed stuk". "Al in het gezin moet je respect voor elkaar creëren en dat doortrekken naar de school. Het is zeker zinvol daar over vrede te praten, want er zijn voldoende raakvlakken, al moet de schijn van indoctrinatie worden vermeden." Anderen vonden dat men kinderen zo lang mogelijk kinderen moet laten blijven. In dat verband werd o.m. ge wezen op probleemsituaties thuis, echtscheidingen etc. "Waarom zou je ze volstoppen met al die ellende? De vrede in het gezin en in de buurt zijn veel belangrijker. Overbodig WD-fractievoorzitter Bert Krijger stel de de vraag wat er in de nota nu zo nieuw was ten opzichte van het actuele onderwijs. De heer Aarts liet weten dat volgens hem datgene waarvoor de nota pleit al in het onderwijs wordt toege past. De nota is volgens hem dan ook min of meer overbodig. In het vredesonderwijs gaat het dik wijls over zaken die ook veel volwas senen al niet duidelijk zijn, maar waar mee kinderen toch worden geconfron teerd, vond Vriens. "Kinderen weten al vrij jong dat er iets aan de hand is. Je kunt dan beter proberen het uit te leggen dan het weg te stoppen, want dan wordt het nog beangstigender. Dat is trouwens beter dan dat ze hun informatie alleen van de televisie of de straat krijgen." Kinderen van militairen verkeren vaak in een "aangevallen" positie, waar door ze in verwarring komen, werd uit de zaal naar voren gebracht. "Jonge kin deren associëren soldaten met oorlog, en dat is slecht, dus zijn hun vaders ook slecht." Vriens merkte in dat verband op dat kinderen ook door andere zaken in ver warring worden gebracht, omdat de mensen nu eenmaal niet hetzelfde den ken. "Kinderen mogen weten dat je als ouder een keuze hebt gemaakt en dat je daar achter staat. Het probleem wordt nog veel groter als je er zelf niet achter staat. Polman Tuin vond ook wel dat er ovér alles gepraat moet kunnen worden. "Maar niet in een geladen sfeer, en zonder dat er bij kinderen slachtoffers vallen, waardoor conflicten ontstaani die men juist wil oplossen Volgens Vriens geven kinderen in het algemeen zelf het moment wel aan waarop ze de problemen aankunnen, "Kinderen mogen gerust kennis ne men van diverse opvattingen. Exacte kennis op hel gebied van oorlog en vre de bestaat trouwens niet." De Ruyter Dat de nota overbodig zou zijn werd bestreden. "De geschiedenisles van vroeger kwam neer op een waslijst van kopstukken en helden. Wij wilden eigen lijk allemaal wei een De Ruyter zijn", klonk het, waarmee mei de huidige mi nister van defensie, maar de 17e-eeuw.se vlootvoogd werd bedoeld. Aarts antwoordde dat kinderen zich nu eenmaal graag identificeren met helden. "Als we in de oorlog een De Ruyter hadden gehad waren we door de Duitsers niet onder voet gelopen. Een beetje verdediging is nooit weg", liet een dame in de zaal weten. Reiding wees erop dat vredesonder wijs niet beperkt moet worden tot conflictbeheersing alleen, zoals de VVD wil. "Het kernpunt is oorlog en vrede. Daar worden de kinderen trou wens ook voortdurend mee gecon fronteerd, want de tv staat in alle huis kamers aan." Hij wees er op dat een boek als dat van Anne Frank juist zo aanslaat bij de jeugd, omdat het een relatie legt tussen de herkenbare si tuatie van een jong meisje en de toe stand in de wereld. "Vredesonderwijs wil die vruchtbare combinatie tussen de eigen leefsituatie en de wereld aan de kinderen overbrengen." Polman Tuins pleidooi voor een "na tionale" aanpak van het vredesonder wijs ontmoette nogal wat kritiek. Hij wilde strakke richtlijnen, die "van bovenaf" vastgelegd zouden moeten worden. Reiding vond echter dat leer krachten in het algemeen mans ge noeg zijn om de invulling van het vre desonderwijs zelf voor hun rekening te nemen. "Dan zullen er heus wel fou ten worden gemaakt, maar dat doet de regering ook." Ruzie Vriens merkte tenslotte op dat kleine kinderen grote zaken leren te begrij pen door ze te vergelijken met dingen in hun eigen leefwereld. Hij hield zijn gehoor voor nooit tegen kinderen te zeggen: "Als jullie al zo'n ruzie ma ken, wat moet er dan van de wereld terecht komen." Volgens hem legt dat inderdaad een te grote last op de schou ders van de kinderen. Overigens bleek in de discussie ook dat nog lang niet alle scholen hebben ge reageerd op het verzoek van het ge meentebestuur om een reactie te geven op de nota. Op z'n vroegst verwacht men behandeling daarvan in het najaar. Foto: Herman van Dam "Vroeger haalden de mensen hun neus op voor de Wieksloot. Wat hier woonde, dat kon nooit veel goeds wezen, vonden ze. De mensen reden hier in die tijd altijd zo snel mogelijk voorbij, maar dat is nu wel anders geworden. Tegen woordig blijven ze staan, stappen uit en komen de tuin hier bekijken. En als ze te hard langsrijden stoppen ze, en rijden weer terug. Aldus de heer B. van Es. al 51 jaar bewoner van de Wieksloterweg O.Z. 31, dat wil zeggen dat hij daar geboren en getogen is. Sinds enige tijd werkt de heer Van Es niet meer (hij is.o.m. jarenlang werkzaam geweest in de tuin van Zonnegloren), maar al voor die tijd begon hij aan een hobby, die is uitgegroeid tot een heel opmerke lijke bezienswaardigheid: zijn "sprook- jestuin", want zo kun je de kleine lust hof aan de Wieksloterweg wel noemen. Meest opvallend zijn daarin de ca. 140 kabouters, dié de heer Van Es er in de loop van ongeveer vijl jaai heeft neergezet. De voorbijgaande rei ziger staat vrij plotseling oog in oog met de enorme groep "aardmannetjes", die door de heer Van Es zelf zijn ge maakt en die een plaatsje hebben ge kregen in de tuin, waarin ook een op vallende molen op nuniatuurschaal (gebouwd naar een Amerikaans model en een min of meer authentieke water put - op ware grootte - de aanblik be palen. Tussen de kabouters staan hier en daar ook een stuk of vijf kabouter huisjes. Verder een kruiwagen en een oude w.c.pot, vol met planten. Puzzelritten "Ik ben begonnen ze in klei te maken", aldus de heer Van Es. sprekend over zijn opmerkelijke kabouter-produktie. Bij monde van de heer G. van Brum- melen heeft het CDA zich vorige week in de commissie Welzijn uitgesproken voor de vorming van een Commissie Minderheden die bestaat uit 13 leden in plaats van 17. Daarbij gaat de voor keur van het CDA uit naar een commis sie als bedoeld in artikel 62 van de gemeentewet, wat inhoudt dat deze commissie alleen advies kan uitbren gen aan het College van B. W. Ter discussie stond in de Welzijnscom- missie een voorstel van het gemeente bestuur om het Samenwerkingsver band Buitenlandse Werknemers in de gemeenteraadsvergadering van 13 juni a.s. de status te geven van een Com missie Minderheden ex artikel 61 van de gemeentewet, die adviseert (ge vraagd en ongevraagd) aan de Ge meenteraad. Deze nieuwe commissie moet bestaan uit 17 leden: 6 mensen van het Turks Comité, 3 leden van het Marokkaans Comité en 8 vertegenwoordigers van de Maatschappelijke Dienstverlening, de Werkgroep Buitenlandse Werkne mers, Vrouwen voor Vrouwen, de ge zondheidszorg, de woningbouwver enigingen, het jeugd- en jongerenwerk en de portefeuillehouder welzijnszaken. Gevraagd is de naam "Samenwer kingsverband" te handhaven. Te ingewikkeld Van Brummelen vond een commissie van 17 leden te "zwaar". "De ervaring is in het Samenwerkingsverband de laatste jaren, dat de helft toch niet komt opdagen tijdens vergaderingen, en ik ben bang dat snel het élan en het vuur eruit is", aldus de CDA-er. Daarom wil hij de commissie afslan ken tot vijf Turken, twee Marokkanen, twee vertegenwoordigers van andere minderheden (Surinamers bijvoor beeld) en vier Nederlanders. Verder geeft hij de voorkeur aan artikel 62 (advies aan B. W.) boven artikel 61 (advies aan de Raad). "Die laatste constructie is veel te ingewikkeld voor de buitenlanders, dat begrijpen ze toch niet". J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) steunde Van Brummelen en Frans Rib bink (VVD) vroeg zich eveneens af wat de Maatschappelijke Dienstverlening, de Woningbouwverenigingen en de Volksgezondheid met een samenwer kingsverband Buitenlanders te maken hebben. Lydia Meyer (PvdA) en Adriaan Pot huizen (D'66) steunen het college voor- enkele moeite mee om alleen maar ad- wensen van het Samenwerkingsver band zelf, zoals het in de Minderheden- nota is aangegeven. Schandalig Jan Visser (Prog. Soest) wees de op merkingen van zijn CDA-college van de hand: "Ik vind het schandalig wan neer u zegt, dat ze het toch niet be grijpen en niet komen opdagen bij ver gaderingen." Wethouder Frans Kingma (PvdA) ver telde dat de buitenlanders alle conse quenties willen aanvaarden, serieus genomen willen worden en absoluut een directe relatie willen hebben met de Gemeenteraad zelf (artikel 61 dus), geen taakgroepen meer willen handha ven, alle risico's op zich nemen en willen dat de portefeuillehouder voor zitter blijft. "Ik heb er overigens geen enkele moeite mee om alleen mar ad viserend lid te zijn. Ans Greefhorst (CDAdie aanvanke lijk haar partijgenoot Van Brummelen steunde, ging in tweede instantie ak koord met het raadsvoorstel. "Dan weet u dat vast, voorzitter, want ik ben op de raadsvergadering van 13 juni niet aanwezig. Meegedeeld werd nog dat de leden van de Commissie Minderheden geen presentiegeld zullen ontvangen. Bel Amnesty, tel. 14045 i S BAREETCAFE i Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 12.00 en 20.00 uur Donderdag 6 juni Galabal gehakt Vrijdag 7 juni Fricando Maandag 10 juni Wiener schnitzel Dinsdag 11 juni Biefstuk Woensdag 12 juni Saté speciaal Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. Jongen gepakt wegens diefstal uit auto De politie heeft vorige week de 14-ja- rige K.L. uit Zeist aangehouden op ver denking van de diefstal van een spij kerjasje en twee pakjes sigaretten uit een auto die geparkeerd stond aan de Kamerlingh Onneslaan in Soesterberg. Getuigen hadden gezien dat hij de dief stal pleegde, ten nadele van de heer E. de O. uit Rotterdam. Het jasje gooide hij na zijn daad in de bosjes achter de bus halte aan de Kamerlingh Onneslaan. Op de Oude Ambachtenmarkt kocht ik een ballon voor mijn kleinzoon Benja min. Hij was er dolgelukkig mee, nam nem overal mee naartoe en hing hem zelfs 's nachts boven zijn bed. De volgende dag echter vloog hij. in een onbewaakt ogenblik, de lucht in. Benjamin was ontroostbaar. Toen heb ik de politie in Soest gebeld. De heer De Pater had binnen het kwar tier het adres van de ballonnenman voor mij opgedoken: de heer M. Spek uit Zwanenburg. Toen ik hem belde en vroeg of ik een nieuwe ballon kon kopen, zei zijn vrouw: Benjamin' krijgt van ons een nieuwe ballon en we sturen hem vandaag nog af. Hartelijk dank. balonnenman. namens Benjamin Apeldoorn, mevrouw Adriani Diefstallen uit auto's aan Gouden Ploeg Uit de auto van F.B. uit Soest, die ge parkeerd stond aan de Gouden Ploeg, werd vorige week een radio-cassette recorder gestolen. Datzelfde gebeurde uit de auto van C. de G. In beide ge vallen werden de raampjes gefor ceerd. Video-installatie buit bij inbraak Kostverlorenweg Bij een inbraak in een metaalbedrijf aan de Kostverlorenweg hebben onbe kende daders vorige week een video camera en twee monitors buitge maakt. Ook verdween enig gereed schap. De daders forceerden eerst de deur van de bedrijfhal en knipten later de deur van het kantoor open met een betonschaar. De heer M M. deed aan gifte bij de politie. Soester reed toch ondanks ontzegging rijbevoegdheid Bij een routinecontrole op de Steen- hoffstraat hield de politie vorige week de 26-jarige J.S. uit Soest aan. De man had geen rijbewijs, omdat de rijbe voegdheid hem was ontzegd. Hij kreeg een proces-verbaal. Diefstal uit auto Een radio-cassetterecorder was de buit bij een diefstal uit de auto van de heer J.L.W.H. aan de Kastanjelaan. Om bij de apparatuur te komen had de dader een scheerraampje opengebro ken. De schade bedraagt 1230 gulden. "Later ben ik gebruik gaan maken van een mal." Het doet hem oeugd dat de tuin zoveel aandacht trekt, vooral om dat het voor hem in zekere zin de reha bilitatie van de Wieksloot betekent. "Het is ook een geliefd oriëntatiepunt voor deelnemers aan puzzelritten", vertelt hij. "Bijna iedere week is er wel een, en de kaboutertuin staat altijd bij de opdrachten genoemd. De deelne mers komen van heinde en verre, vaak met fietsen, maar ook dikwijls met auto's. Onlangs waren er nog zo'n 250 Amsterdamse taxichauffeurs. Maar ze komen uit het hele land. "De tuin was vroeger eigenlijk meer een soort 'vullisgat', en kijk nu eens wat het geworden is", aldus de heer Van Es. "Deze huizen waren eigenlijk noodwoningen, en toen vonden de men- Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-1 2706 MENU DE CE MOIS f1,7,50 menu voor de maand juni CONSOMMÉ AU CHOU-FLEUR ET F IN ES HERBES bouillon met bloemkoolroosjes en fijne kruiden ASPERGES A LA MODE asperges met ham SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje op vruchtenbasis ENTRECÖTE DE BOEUF, SAUCE DY ON AI SE runderlendebiefstuk met mosterd saus FROMAGE NEERLANDAIS nederlandse kaasvariatie POMME DE CANNELE ET SORBET A UX FRAMBOISES kaneelappel met frambozenijs sen in Soest het maar niks. Nu wil iedereen hier wel wonen, maar ja, dat kan niet meer. We hebben het huis gekocht, en daar hebben we nu voor deel bij. ledereen stopt hier, om foto's te maken. Die moeten er onderdehand in heel Nederland zijn. En soms komen de mensen de dam op. Overigens vindt de heer Van Es dat de tuin niet "af" is. "Nee hoor, ik ver ander 'm ieder jaar. Maar veel ka bouters zullen er nu wel niet meer bij komen..." voor de voor de maanden juli en augustus. Aanmelden: tel. 141 52 Aanvang 17 00uur. Tel. 13331 Reserveren aanbevolen. Beproefde methode, Geen medicijngebruik wereldwijd erkend Qr0(e |<ans van giagen (70%) Deskundige begeleiding - Cursusduur: 7 avonden in 3 weken, Positieve benadering, ca. 1% uur per avond geen griezelfilms e.d. - Kosten/80,-, Steun van de groepinclusief cursusmateriaal Cursusdata: 10,11,12,13,17,20, 27 juni 1985. Aanvang 19.30 uur. Cursusplaats: Organisatie en inschrijving: GEZONDHEIDSCENTRUM, LEVEN GEZONDHEID SCHOUTENKAMPWEG 4, STOP-MET-ROKEN SOEST HULPVERLENING Biltseweg 14, Bosch en Duin BEL: 030-781366 (kantooruren) 03403-72841 (b.g.g.) nationaal product DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE Q 10 ige Titel - Artist - (Producer) - Componist I aanlal sk Label bestelnummer - Distributiemij weken DON'TYOUfforgetaboutmeFsimpleminds 8 (keithlorsey)k.forsey/s chiff- virgin 107298virgin/arlola IOÜ DANCING IN THE DARK -bruce springsteen 5 (springsteen/landau/plotkin/van zandt)springsteen cbs 4436 - cbs 11 WE ARETHEWORLD- usaforafrica (quincy jones) m. jacksonfl. richie - cbs 6112 - cbs 19-paulhardcastle 4 (p. hardcastle) 'coutourie/mccord - chrysalis 107 386 - ariola EVERYBODY WANTSTO RULE-tears forfears 10 (hughes) orzabalfstanley'hughes merc. 880 659 7 phon. THAT OLE DEVIL CALLED LOVE - alison moyet 6 (pete wingfield) allan roberls/doris fisher - cbs 6044 - cbs IN MYHOUSE-maryjanegirls 5 (riek james)- idem - motown 64361 - rca THE UNFORGETTABLE FIRE-u2 1' 6 (brianeno/daniellanois)island 107183-ariola YOUCAN WIN IFYOU WANT-mod.talking (dieier bohlen) idem hansa 107 280 ariola 5 LOVE IS IN YOUR EYES gerard joling (peter de wijn) idem ya ya 249085 7 - wea 'a RHYTHMOFTHENIGHTdebarge (richard perry)d. warren motown 64359 - rca THE SUMMERTIME bzn ](V' (roy beltman) th. tol/j tuijp/c.tol mer 8806977-phon A VIEW TO A KILL - duran duran (edwards/corsaro/duran duran) bary - parlop. 2006307 - emi bov KRONENBURG PARK frankboeijengroep I; V (Irank boeijen groep) idem sky 4310 telstar 1 RUN TOYOU-bryan adams (bryan adams/bob clearmountain) idem - a&m 390004 7 - polydor LET IT SWING bobby soeks (torgny soderberg) rolt lovland/alix zandra pb 40127 rca 4ÏS* CRY-godley &creme (godleyfcreme/horn) godley/creme polydor 881 786 7 polydor ALL AT ONCE - whitney houston (michael messer)/jeffrey osborne arista 107185 ariola FEELSO REAL-stevearrington (keg johnson/wilmer raglin) s i arrington - atlantic 789 576 7 wea 15 COULD IT BE l'M FALLING, grant/graham (derekbramble)m steals chrysalis 107308-ariola deze jvorige I Titel - Artist - (Producer) - Componist I aantal /veek|week Label bestelnummer - Distributiemij weken 18 MUNMEISSlE-dannydemunk kA) 7 (j. eggermond) h. v. veen/k. loomans - rca 40089 - rca L_5I @32 CLOUDSACROSSTHE MOON-rah band 2 (richard hewson) idem - rca pb 40025 - rca 25 WOULDILIETO YOU?- eurythmics 4 (david a. stewarl)- lennox/stewart rca 40101 rca (24) 40 SOIN LOVE-orch.man.inthedark fal 2 (stephenhague)omd-virgin 107330-virgin 31 KOM DER Bl-J-normaal FTI 2 (sonneveld'norm)terhorst/)otink/migchelbr. 249 046 7 - wea |M^| 22 HISTORY-maitai KT] 6 (eric van tijn/jochem (luitsma) idem - injection 134 686 - cnr ©- WASMASJIEN-trafassi (trafassi) prudencia/burgos - merc. 880 9007 - phon. 28 KISS ME-stephen "tintin" duffy (j.j. jeczalik/nick (roome) dulfy -10 records 107 251 - virgin/ariota 36 AROUNDMYDREAM-silverpozzoli (stefano scalera) pegoraro/bazzetti/bais - rca pb 40059 - rca 30 LOVER COME BACK TO ME- dead oralive (pete waterman)dead or alive - epic 6086 cbs 33 CELEBRATE YOUTH-riek springfield [I I (riek springtield/bill drecher) r. springfield - rca pb 49987 - rca 14^1 LOVING THE ALIEN(remix) david bowie (bowiefbramble/padgham) bowie - emi 20 0599 7 emi bovema 37 DANGER -the star sisters IrVj (e v tljnl). tluitsrna)eastman/har1/nevil cnr 142165-cnr (251 ©- SPENDTHENIGHT-thecootnotes (the cool notes) steve mcintosh injection 134 697 - cnr 29 ONCE IN A LIFETIME - lalking heads (david byrne/brian eno/talking heads) idem emi 20 0395 7 emi bov 39 SINCE YOUcameintomylive-glendapeters [Q-xl (g.c. koerts) idem boni 2850727 boni records l - SLAVETO LOVE bryan lerry (rhett davies/bryan lerry) bryan terry polydor 881 873 7 polydor LETTER FROM MY HEART- sleve allen (mauro malavasi) I. poli/paselli - polydor 818 308 7 polydor THEHEATISON-glennfrey (keith forsey/harold faltermeyer) idem mca 259179 7 - wea 38 LET'S GO TOGETHER - change (j.f. petrus)d. romanifj.l. petrus/p.slade - injection 134 689 - cnr

Soester Courant | 1985 | | pagina 5