videotheek l Expositie Griftland- leerlingen ludiek geopend VVD-werkbezoek aan militaire oefenterreinen Soesterberg TOP 3 VIDEOKRANT nr. 18 is uit! HERMAN VAN DAM Paltzerhoeve in nieuwe tv-serie van Willy van Hemert Opnieuw actie bij Gasbedrijf tegen defensiebelasting Gezellige drukte tijdens midzomerfeest van 't Hart Demonstratie met 'asfalt-recycler' 'Volle bak' bij kerkdienst in het Openluchttheater PAGINAg WOENSDAG 5 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA 50ntlps! "N Film in 'De Loofhut': Leven in de asfaltjungle van New York Voorzitterswisseling bij Woningbouwvereniging 'Soest' Het journaal voor Soest en Baarn Foto en Videoprodukties iEEN CEL.0 VOOR VELD GEEN GELD VOOR GEVELD GEEN GELD „_V0°R GEVELD ihuis met c.v.-gas, grote Jie beschikt over een uit- 3»ng- smaking met het huis is i/el met een uitspringende al iets verraadt van de lige woonkamer. woonkamer met open toilet en hal. 1e Verdie- lers. badkamer, 2e toilet Verdieping: vaste trap jrole kamer en dakkapel inhuis met c.v.-gas, ga- schitterende locatie in feervol huis uit de der iet eigentijdse comfort, woonkamer met open uken, toilet en hal. 1e lapkamers. badkamer erloop. Vaste trap naar el en mogelijkheid voor J 37 nhuis met c.v.-gas, ga- Een huis dat onver- heeft. Een plezierige mer, moderne badka- s en een ruime zolder, jrniseerd. ation, een uitgestrekt scholen: u heeft ze iet c.v.-gas en grote jrond. Een royale tuin ivendien een aantrek- n woonomgeving met (bouwing. vormige woonkamer ird. balkenplafond en leuren naar loggia euken, toilet en hal. s grote slaapkamers, iet 2e toilet, overloop appenhuis 2e verdie- ingerichte zolder met' ste kasten. id met kleine maar ning met c.v.-gas. geaccentueerd, voor >estrating en aan de elruimte is veel aan- nd: winkelruimte ca. 15 m2, toilet en kluis, amer, slaapkamer, mte en overloop als- liering. andhuis met aanlig- directe toegang tot bied van landgoed i gelijnde pand met rca 6000 m2 eigen 3i). heeft c.v.-gas en )te living met afge- irkeivloer, robuuste ifond, grote eetkeu- Jr, toilet, hal en im- 1e verdieping: 4 idkamer met ligbad ings achtergevel en ing: grote, afgetim- try en toilet. at 24. Groot praktijk/ amer ensuite, grote it en werkkamer, ar, douche. f 172.000,-. 102. Appartement Jing op b.g. Ind.: keuken, bijkeuken, ioed onderhouden. f52.000,-. Moderne hoek- i tuin. Zeer goede Woonkamer met met ligbad, logeer- f 129.000,-. >g 77. Vrijstaand n en garage. Eet- 'onkamer, 4 sik., isolatie en groten- 3- f227.000,-. in 61 Hoekflat op lemmerd uitzicht, oyaal verbouwde at en hal. f85.000,-. f Bestuursleden, leerkrachten, ouders en zelfs een aantal leerlingen van het Chr. College Griftland waren woens- f dagniiddag j.1. aanwezig bij de nogal f ludieke opening van de expositie van tekeningen en schilderijen, waaraan de leerlingen in het afgelopen jaar op school hebben gewerkt. k De tentoonstelling, die enige honder- Iden "wei-ken" omvatte, werd georga- iniseerd door de docenten Marcel Kuh- ■ne, Cobi van Osnabrugge en Ine Tjep- fkema. ■Ex-Artishockdocent Willem Borra - tegenwoordig verbonden als docent laan de Hof in Amersfoort - zorgde met zijn collega Margot Huisman voor een opvallende opening van de expositie. DMet een motorbakfiets reden beiden de aula in, gekleed in officieel tenu. I compleet met jacquet en hoge hoed. I Borra veronderstelde in zijn openings- Iwoord dat zijn aanwezigheid berustte De heer Pa y mans stapt door de lijst, waarmee de leerlingen-ejpositie oj- fieieelgeopend is. Geheel links Willem Borra. Foto: Herman van Dam Twee VVD-kamerleden, mevr. Den Ouden en de heer Te Veldhuis, hebben maandagmorgen een werkbezoek ge bracht aan Soesterberg. Doel was een inzicht te krijgen in de gevolgen die het structuurplan militaire terreinen, gezien de uitbreidingen die hierin zijn opgenomen, voor Soesterberg te ver wachten zijn. Bij dit werkbezoek waren ook VVD-sta- tenleden en raadsleden aanwezig. Mevr. Mr. E. Korthuis. lid van Pro vinciale Staten voor de VVD. verwel komde het bezoek. Zij herinnerde er in haar welkomstwoord aan dat óók de raad van Soest en óók Provinciale Sta ten, bezwaren hebben tegen de aanwij zing van de Leusderhei tot compagnies- oefenterrein. Maar ook een uitbreiding van de mili taire oefenterreinen wordt afgewezen, o.a. op grond van extra stof en lawaai- belasting. aspecten van landschappe lijke aard. en de gevolgen voor de re- kreatie. Zij onderstreepte daarbij wel dat de VVD zeker een geloofwaardige defensie wil in ons land. Dat het er ook niet om gaat om problemen naar ande ren, of naar de buurman door te schuiven. Maar wel mag gezegd worden dat Soesterberg in het bijzon der al veel bijdraagt aan de defensie. Het mag best wat minder. Realiteit Er werd na de verwelkoming door I.Whentheline goes through Akteurs: Martin Sheen, Beverly Wash- burn, Davey Davison Granpa Rucker woont met zijn tweeling dochters Mayme en Rayme op een af gelegen plek in de bossen. Men is in afwachting van de werklui, die een hoofdweg naar hun huis annex winkel komen aanleggen. Op een dag krijgen ze bezoek van een man genaamd Bluf Jackson. Beide dochters hebben een oogje op hem. Als Bluf na enige tijd weer vertrekt besluit Mayme hem te vol gen naar de bewoonde wereld. Bluf kan Rayme niet overhalen hetzelfde te doen. Zij ziet hen vertrekken met dezelfde af wezige blik in de ogen als haar granpa 2. Kipling's Jungle Book De originele speelfilm waar de gehele familie enthousiast over zal zijn. 3. They call me Bruce? Een absolute must voor liefhebbers van satire. 2122 033-630506 r 33 03495-36304 Op zaterdag 8 juni draait in koffiebar 'de Loofhut', Steenhoffstraat 28, de film 'het Kruis in de Asfaltjungle'. Het is de verfilming van het gelijkna mige boek van David Wilkerson, dat in 32 talen werd uitgegeven met een tota le oplage van ruim 12 miljoen exem plaren. Het waargebeurde verhaal speelt zich grotendeels af in de as faltjungle van New York tussen de drugsverslaafden, prostituees en de elkaar beconcurrerende 'gangs'. De plattelandsdominee David Wilker son wil in New York onder aan de zelf kant van de maatschappij geraakte jongeren gaan werken. Dn yuiu cchlei niet zo gemakkelijk en is zeker niet zonder gevaar. Eén van de mensen die in de film centraal staat is Nicky Cruz, de keiharde bendeleider van de Mau- Mau-gang. Dankzij het werk van David Wilkerson veranderde hij zijn leven radicaal. Een schokkende, maar tegelijk ontroe rende film. Met in de hoofdrollen de zanger Pat Boone als David Wilkerson en Erik Estrada, bekend van de tele visieserie 'Chips', als Nicky Cruz. ledereen is vanaf een uur of half acht van harte welkom. Toegang: 2,50. op zijn autoriteit op het gebied van de beeldende vorming. "Het is belangrijk dat leerlingen daarvan iets kunnen la ten zien, iets kunnen creëren", aldus Borra, die erop wees dat dat in ver schillende vormen kan plaatsvinden, zoals in de expositie ook duidelijk naar voren komt Dat het ook anders kan liet hij in sa menwerking met Margot Huisman zien, die in rap tempo een meer dan levensgrote schilderijlijst in elkaar zette, met assistentie van mogelijk de meeste artistieke onder de Griftland- leraren, de heren Fransen en Algra. Borra had lovende woorden voor het initiatief en de inzet van de teken docenten. Het was tenslotte de heer Paymans, conciërge van de school, die de "opening opende", zoals Borra het noemde. De expositie was alleen op donderdag en vrijdag in de school te bewonderen. M. van Stiphout-l'roonenberg. Mevrouw M. van Stiphout-Croonenberg is vorige week afgetreden als voorzit ter van de Woningbouwvereniging "Soest". Drukke werkzaamheden maakten het haar onmogelijk de functie te blijven vervullen. In de bestuursver gadering van vorige week woensdag heeft het bestuur uit zijn midden als P. Ij. J. M. Storimans. opvolger van mevrouw Van Stiphout voorgedragen de heer P. L. J. M. Storimans, o.a. oud-gemeenteraadslid (CDA). De heer Storimans zal in de ledenver gadering van de Woningbouwver eniging op donderdag 20 juni a.s. als zo danig worden benoemd. mevr. Korthuis ruim gelegenheid ge boden aan de belangengroeperingen in Soesterberg. samenwerkend in de overleggroep Leusderheide, informa tie te verstrekken en standpunten ken baar te maken. Opgemerkt kan worden dat deze belangengroepen goed gedocumenteerd te werk gaan. Ook hun standpuntbepaling is genuan ceerd. Als realiteit wordt aanvaard dat Soesterberg heeft geleerd te leven met de verschillende vormen van militaire oefeningen. Dat er zijn: een NAVO-vliegbasis, een MOB-complex, schietbanen, kazernes, tankplateaus, intendancegebouw, oefenterrein etc. En dat alles in een dichtbevolkt gebied. Een forse uitbreiding van het militair gebruik van de grond in deze omgeving met ca. 325 ha is dan ook niet aan vaardbaar. Er komt dan wel een ge bied van ca. 100 ha. "terug" van mili tair gebruik, de bestemming van de nieuwe 325 ha. is in samenhang met de intensivering van het gebruik van de bestaande terreinen,onaanvaardbaar. De oefeningen die gehouden gaan worden met de tanks, kunnen beteke nen, en zullen dat ook worden, dat 18 i tanks op rij gaan optrekken en oe fenen. Dat is 18 maal 1500 PK (totaal 27.000 PKop enkele honderden meters van de bebouwde kom van Soester berg. Door de voorlichting van defen sie wordt gesuggereerd dat e.e.a. wel meevalt, dat de oefenrichting en de in richting van het terrein veel overlast De volgende onderwerpen komen aan de orde: Luchtvaartmuseum B.Z.O. viert 25-jarig bestaan Huntertrials 1985 Koninginnedag 1985 Van Weedestraat krijgt meer groen Opening tentoonstelling Luchtvaartmuseum Onderlinge wedstrijden BG SV Dodenherdenking Voedselverstrekking op de Brink Ronde van Soest Voetbalwedstrijd SEC-de Vesting Broodversierder de Ruyter bestaat 125 jaar Open Huis Schimmelcultures Stuivertjesmarkt en rozen voor moeder Brandweer behaalt 3e prijs Oude ambachtenmarkt Hanekraaien Volleybaltoernooi Hockeywedstrijd Soest-Amersfoort Nieuw clubgebouw voor AvantCourir In het voetlicht Handbaltoemooi in Baarn Square dansen Expositie in Griftland College Deze videokrant is te bestellen bij: Praamgracht5 - 3743 AC Soestdijk - Tel. 02155-1 7552 Los nummerf 50,- per band. Abonnement: f 15,- per keer. Heeft U aktuele, interessante of leuke ideeën voor de video krant, belt U dan naar de redaktie van de videokrant: Herman van Dam. Foto en Videoprodukties, tel. 02155-17552 kunnen voorkomen Betreurd mag worden dal veel zaken in Soesterberg door defensie "op zich zelf" worden bezien. Landmacht en luchtmacht zijn niet dezelfde. Maar sa men kunnen zij veel hinder veroorza ken. Het vliegveld ligt er. en blijft er wel. defensie doet meer in Soesterberg. zeker gezien de tankwerkplaatsen en oefeningen. Nóg meer is niet nodig. Reaktie kamerleden De argumenten die door met name de belangengroepen werden aangedragen, ontlokte op een gegeven moment Mevr. Den Ouden de opmerking dat zij vond dat de besluitvorming betreffende de Leusderheide best naar de "tweede fase" kon. Dat er daardoor meer aan dacht besteed kon worden aan de effekten die een Compagnies Oefenter rein op de Leusderheide voor de omge ving neeft. Een zo genomen Milieu Ef fekten Rapportage kan dan gemaakt worden, waardoor niet alleen inspraak kan ontstaan voor de hoofdbeslissing, maar ook op de uitvoering. Een stand punt dat zeker op "een "kamerbrede" aanhang kan rekenen, omdat ook het CDA tijdens een werkbezoek zo'n me ning liet horen. Stofwolken Tijdens de rondrit na het gesprek wer den de bezoekers onverwacht onthaald op Sahara-effekten middels een klein rupsvoertuig, dat op de hei aan het proefrijden was. Zo'n klein ding dat zo veel lawaai en stof kan veroorzaken, zo dicht bij de bebouwde kom. Ongeloof lijk. Een camerateam van NCRV's Hier en Nu kon dat op video vastleggen. Evenals de realiteit van zo veel oefenterreinen bij elkaar. De Paltzerhoeve in de bossen van Soest is het decor voor een nieuwe, 12-deiige televisieserie van Willy van Hemert, die vanaf december a.s. zal worden uitgezonden door de KRO-televisie. on der de titel "De Appelgaard". Beken de acteurs spelen een rol, zoals Josine van Dalsum. Signd Koetse, Adriënne Kleiweg, Ton Lensink, Fredenk de Groot en anderen. Elf van de twaalf delen zijn opgeno men in en rondom het landgoed in Soest, dat model staat voor "De Appel gaard", die volgens het verhaal - door Van Hemert zelf geschreven - in de Betuwe is gesitueerd. Het verhaal speelt in de jaren 70, maar wordt gekenmerkt door talrijke flash backs. De opnamen zijn dit voorjaar al begonnen en worden deze week afgerond. Foto: Herman van Dam FotoGoos van der Wilt Een aantal actievoerders tegen de kernbewapening uit Soest heeft maandagmorgen, evenals een maand geleden, opnieuw een deel van de gas- rekening contant voldaan bij het Gas bedrijf aan de; Lange Brinkweg. De actie is gericht tegen de defensiebe stemming van een deel van de BTW', die ook op de gasleverantie wordt ge heven. Een aantal van hen vertrok dit keer vanaf het gemeentehuis en liep gewa pend met borden en spandoekerj naar het kantoor van het Gasbedrijf. Om de goede bedoelingen duidelijk te maken hadden de deelnemers een gemberkoek voor het personeel van het gasbedrijf bij zich. De deelnemers betaalden een bedrag van f 5,72 (corresponderend met het aantal middellange-afstandsraketten dat in West-Europa wordt geplaatst), dat zij eerder op de gewone afrekening hadden ingehouden. Symbolisch werd de actie ook nu weer op maandagmor gen tegen het middaguur gevoerd, omdat dan de BB-sirene loeit. Het Midzomerfeest dat de winkelgroep 't Hart zaterdag op de Koninginnelaan in Soestdijk organiseerde is een succes geworden. De talrijke kraampjes die aan beide zijden van de straat lusseni Nieuwerhoekplein en Nieuwstraat stonden opgesteld trokken veel bekijks en een gretige aftrek van de aange boden waren. Het werd, begunstigd door het fraaie zomerweer dat de naam "Midzomerfeest" alle eer aan deed, een feestelijke braderie, die heel wat bezoekers trok. 's Morgens om tien uur werd het evene ment geopend door burgemeester P. Scholten. Hij wees erop dat het een goede zaak is met elkaar zo'n feest te vieren, dat veel mensen trekt, '"t Hart moet echt een hart zijn voor deze buurt van onze mooie gemeente, waarin het gezellig toeven is, ook voor de kinde ren." Volgens de burgemeester is een dergelijk evenement ook van groot be lang voor de binding tussen bewoners en winkeliers in de wijk. "Je ziet elkaar weer eens en dat is een belangrijk aspect." Hij wenste de organiserende winkeliers veel succes, om te bewijzen dat ook dit deel van Soest een goede toekomst heeft. De officiële openingsplechtigheid be stond hierin, dat de heer Scholten. ge assisteerd door de plaatselijke jeugd, een lint doorknipte dat de toegang vrij maakte tot een enorm luchtkussen, daarop konden de kinderen zich uitstekend vermaken. De eerste honderd kregen bovendien gratis een zak drop. Na de opening maakte de burgemees ter samen met Hart-voorzitter At Breij nog een rondgang langs de diverse kraampjes. Burgemeester Scholten knipt hel luit door voor het grolt lucht kus t il. Bel Mutzomerjeesl is geopend. Foto: Goos van der Wilt Voor staf en medewerkers van Ge meentewerken, in het bijzonder die van de afdeling Wegenonderhoud. heeft het Yeriiuur Centrum Soest i\.C.S.) van de Burgemeester Grothestraat vo rige week een korte demonstratie ge organiseerd van een nieuwe machine, die geschikt is om (kleine en middel grote) reparaties aan het asfalt uit te voeren. De machine werd in werking getoond op een stukje van de Korte Kerkstraat - tegenover de brandweerkazerne - waar een slecht stuk asfalt eerst was weg gehakt. De machine, aangekondigd als de "asfaltrecycler", vermaalde en verwarmde het oude asfalt, dat na ver loop van ongeveer tien minuten op nieuw verwerkt werd en in de weg werd aangebracht. De asfalt-recycling-machine is geïm porteerd door het bedrijf Spoorijzer B.V. in 't Harde en is van Duitse ma kelij. Namens V.C.S. en Spoorijzer de monstreerden de heren Slot en V.d. Bor de werking van de machine, die naar verluidt door 100 procent hergebruik van het weggebroken asfalt een kosten besparing van ca. 70 procent kan op leveren. Die besparing zit hem voorna melijk in het achterwege blijven van het transport van het oude en het nieuwe asfalt, in het wegvallen van de kosten van nieuw asfalt, etc. Het ap paraat kan gemakkelijk achter een personenauto of kleine vrachtwagen worden bevestigd. Er is altijd ca. 800 kilogram warm materiaal ca. 150 gra den celsius) voorhanden. De heren van gemeentewerken sloegen de demonstratie met belangstelling ga de, maar leken niet aanstonds over tuigd te zijn van de geleverde kwali teit van het hergebruikte asfalt. Foto: Goos van der Wilt De heren Slot en V.d. Bor laten zien hoe snel een stuk weg kan worden gerepareerd met de "asfalt-rccycler". Waarschijnlijk is nog niet eerder te voren zó duidelijk geweest dat de jaar lijkse gereformeerde kerkdienst in het Openluchttheater aan de Soesterberg- sestraat zou doorgaan als afgelopen zondag. Het weer was zo stralend dat zelfs de grootste pessimist geen regen kon verwachten. Het Openluchttheater was bij deze tra ditionele openluchtkerkdienst dan ook zo goed als afgeladen, ofschoon de meeste mensen een plekje in de scha duw zochten. De dienst werd geleid door de pre dikanten Van Heijst en Land. Het the ma was "De bijbel meer dan een boek uuii houvast om te leven", waaruit al bleek dat de bijbel in deze kerkdienst een (meer dan gebruikelijk) bijzonde re rol zou spelen. Het Nederlands Bijbelgenootschap was aan beide uit gangen present met een informatie stand en de collectie was bestemd voor het Bijbelgenootschap van Ghana (Afrika). De dienst verliep in een ongedwongen sfeer, mede door de uitstekende mu zikale begeleiding van een kwartet koperblazers en het optreden van de bekende Soester gospelgroep "The Messengers"De ziekenomroep AROS maakte een opname van de dienst, die 's middags in Zonnegloren werd uitge zonden. Vernieling aan auto De heer E.R. uit Soesterberg meldde in het weekeinde bij de politie dat onbekende daders de voorruit van zijn bestelbus hadden ingeslagen. De wagen stond geparkeerd aan de Generaal Spoostraat. De schade bedraagt ca. 750 gulden. Fietsen weg uit kelderbox De heer W. van V. van de Varenstraat meldde de politie in het weekeinde de diefstal van een heren- en een dames rijwiel uit de kelderbox van zijn woning. De dader bleek de toegangsdeur van de bergruimte te hebben geforceerd. Ruiten snackbar vernield Mevrouw J.M. uit Soest deed in het weekeinde "bij de politie aangifte van de vernieling van een aantal ruiten van de snackbar aan de Soesterbergsestraat bij de spoorwegovergang Soestduinen.

Soester Courant | 1985 | | pagina 7