5?5 VD vraagt; uw aandacht; voor: Koningsweg wordt in fasen tot 1995 gereconstrueerd en doorgetrokken 0.65 M@bil Landmacht pakt uit op 8 juni BARBECUES Soest 50 jaar geleden PAGINA 8 WOENSDAG 5 JUNI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 GEMEENTE Ontgrondingenwet Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Openbare commissievergaderingen Derde herziening Bestemmingsplan Overhees Raadsvergadering Verleende bouwvergunningen Vergadering sportstichting Een NVM-makelaar. fVAN WIJK B.v. W. W. DEELEN b.v. De dichtstbijzijnde Mobil Mini Mart vindt u bij: Open dag op Bernhardkazerne in Amersfoort Houtskool Accessoires Beatgroepen niet uit Turkse Moskee SHORTS! n veld dessins vanaf vrijetijdskleding 7 Juni 1935 iezijnslechtsvoor een nieuwe Austin of Austin t bovenop de vol- ichtlijnen vastee z'n huidige auto ulpremie. haagt maar liefst vaarde (incl. BTW) i Austin.~Bjj~Hp trnax. f2.549,- op, 'o is dat max. tin Montego max. kiezen voor ie, waarmee 3 jaar ïanische defekten t van 1 mei tot en It bij inruil van een vergel ij kbaar met en Austin. Ga snel 'er de;iler voor een Burgemeester en Wethouders maken bekend dat met ingang van 5 juni 1985 gedurende dertig dagen. 1. ter gemeentesecretarie van 09.00 tot 12.00 uur i milieuzaken kamer 21 2. ter hulpsecretarie .Soesterberg tijdens openingsuren en 3. in de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens openingsuren ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Mevr. .1, M. Kaatjes-Zim- mermann, Sparrenlaan 9 te Soest om vergunning als bedoeld in artikel 3 van de Ontgrondingenwet ontgrondingsvergunning i voor een gedeel te van het terrein aan het Heezerspoor ten behoeve van de aanleg van een natuurlijke drinkwaterplaats tveni, waarbij de Vrijkomende grond op hel totale terrein zal worden verwerkt en geen grond zal worden afge voerd. Gedurende de terinzageligging kunnen schriftelijke bezwaren tegen inwil liging van de aanvraag worden ingediend bij gedeputeerde staten \ar. I trecht, Postbus 18100. 3501 (X' Ltrecht, aid. Ru, kenmerk 225MO, 6i5/\dH. woensdag 5 junicommissie Bedrijven donderdag 6 junicommissie Financiën De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg en beginnen oni 19.30 uur. In bet gemeentelijk LNKOrnuitiecentruni kan men de agenda s en de stuk ken inzien. Men kan ook teielonisch ïnlormeren (tei. 225551 welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men alle informatie krijgen over de mogelijkheid om van het spreekrecht gebruik ie maken tijdens de ergaderingen. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raadsbesluit van 15 februari 1984 vastgestelde bestemmingsplan "Derde herziening bestemmingsplan Over hees", voorgronden in Soest, gelegen in het Soesterveen ten zuiden van de Koningsweg tussen de Boerenstreek en de Insingerstraat, door gedepu teerde Staten van 1.trecht is goedgekeurd hij hun besluit van 7 mei 1985, kenmerk afdeling RO nr. 227/1 f 02. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan niet in gang van 14 juni 1985 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag \an 9.00 - 12.00 uur», alsmede in het gemeentelijk IlSiKOrmatiecentruni, Steen- hoffstraat 9a en in de plaatselijke bibliotheken (gedurende de gebruike lijke openingstijdenvoor een ieder ter inzage. De eerstvolgende openbare raadsvergadering vindt plaats op donderdag 13 juni 's avonds om half acht inde aula van het Gnltland Golloge, \oordet- weg. In het gemeentelijk LNKOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. Jie agenda hangt op het publi- katiebord van het JJ\KOcentrum en ook bij de hulpseeretane Soester berg. Men kan ook telefonisch bij het JWFOrmatiecentrum informeren welke agendapunten aan de orde komen. .Niet gebonden besluten i bouwen woonhuis met garage. Parklaan 43; verbouwen koffiehuis tot winkelruimte, Sleenhollstrnat 59. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids beschikkingen (Wet AROB» kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. dinsdag 11 juni, 19.30 uur, gebouw gemeentewerken. Lange Brinkw eg. Op de agenda staal: berging S.O.Soest en advisering uitbreiding tennis banen Van Harskamp. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. V OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Hij berekent geen (taxatie-)kosten bij een (vrijblijvend) verkoopgesprek! SOESTERBERG ANT. VAN LEEUWENHOEKLAAN Gunstig gelegen nabij sportaccomo- daties en bosrijke omgeving, moderne middenwoning voorzien van c.v. gas met schuur en zonnige tuin, Ind.r entree, toilet (gekleurd sanitair) woonkamer met open haard, balken- plafond, schoonmetselwerkwand, mo derne open keuken (de vloeren van de woonkamer, keuken en entree zijn voorzien van massief eiken parket). Verd. 3 slaapkamers, badkamer met zitbad (gekleurd sanitair). Bergvliering met vliezotrap Het parterregedeelte is voorzien van dubbele beglazing. Het pand verkeert in uitstekende staat van onderhoud, Incl. vaste vloerbedekking Aanvaarding in overleg, Koopsom: f 129.000,- k.k. Makelaarskantoor onroerende goederen SOESTERBERGSESTRAAT 8 - SOEST TELEFOON 02155-15050 b.g.g 17000 III SOESTERBERG VLIEGTUIGLAAN Onder architectuur gebouwde vrij staande villa (1977) met carport en grote bostuin Totaal opp. 1076 m2. Dit origineel ontworpen pand heeft de vol gende indeling: ruime entree met gar derobe, toilet, keuken (10.6 m2), ver laagde zitruimte (25 m2) met open haard en met aangrenzende "eethal" met vide (ca. 28 m2), grote ouderslaap kamer (17.5 m2) met aangrenzende badkamer (ligbad, bidet, dubbele was tafel). Via een open hardhouten trap naar de verdieping met entresol (15.7 m2) te gebruiken als studeer- of t.v.- hoek, kinderkamer (13.5 m2), slaap kamer (12.8 m2), L-vormige slaapka mer (17.9 m2), badkamer (ligbad, toi let, wastafel), vaste trap naar grote slaapzolder (32 5 m2) met dakraam. Achter de entree een berging en een wasruimte. Boven carport en berging een afzonderlijke wooneenheid ter grootte van ca. 20 m2) (met douche). De woning is geheel onderkelderd, ge heel geïsoleerd en voorzien van gas gestookte centrale verwarming. Gevraagde koopsom f395.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tal. 02155-15360' b.g.g. 10262, 17251 o f 21752 Totale kosten ruim tl miljoen gulden De verkeersdruk op de Koningsweg neemt door de voortgang van de woningbouw in Overhees steeds meer toe. Daarnaast zal het gemeentebestuur in de nabije toekomst worden gecon fronteerd met een aantal ernstige pro blemen met betrekking tot het bestaan de gedeelte van de Koningsweg. Daarom neemt de noodzaak tot verdere besluit vorming over de uitvoering van afbouw snel toe. Dit staat in de nota over de consequen ties van de doortrekking van de Ko ningsweg. Inclusief de daaruit voort- Dit staat in de nota over de consequen ties van de doortrekking van de Ko ningsweg. Inclusief de daaruit voort vloeiende noodzakelijke aanpassingen is hiermee een bedrag gemoeid van ruim 11 miljoen gulden. Het is de bedoe ling het plan in fasen uit te voeren. Het moet volgens planning in 1995 helemaal gereed zijn Omdat aan weerszijden va.i de Konings weg woonwijken zijn gebouwd, moeten oversteekvoorzieningen worden getrof- den. Verder moet een geluidwerende voorziening aangelegd worden om gebied ten noorden van de doorgel rok ken Koningsweg zo effectiet mogelijk voor woningbouw te kunnen benutten Parallelweg De basis van hel ontwerp voor de Ko ningsweg kan volgens B en W uitgaan van een twee-strooksweg ieén ri jbaan Ter hoogte van hel industrieterrein is een parallelweg gewenst. Deze biedt te vens de mogelijkheid om parkeergele genheid te scheppen Bij alle kruisingen moeten linksaf-stroken worden gereali seerd. Op grond van de te verwachten verkeersintensiteit wordt een ver keersregelinstallatie noodzakelijk zeker alleen het grote werk hè? vele kleine maken GRATIS prijsopgave voor alle bouwkundige werkzaamheden Bouw- en onderhoudsbedrijf geacht op de kruising Koningsweg V rij- heidsweg Voorlopig wordt afgezien van een instal latie bi j de T-aanslulting Koningsweg Nieuweweg. ongeveer te hoogte van de Klein Engendaalweg. Hier komt de doorgetrokken Koningsweg (vanaf de Eigendomweg i uit. Vluchtheuvels Bij de aansluiting van de Dalweg op de Koningsweg moet een met verkeerslich ten beveiligde oversteekmogelijkheid worden gerealiseerd. Bij de overige wegaansluitingen op de Koningsweg moet men gefaseerd kunnen overste ken. bijvoorbeeld door hel aanleggen van vluchtheuvels. De Dorpsstreek wordt door middel van een parallelweg op de Dalweg'Koningsweg aangesloten. Op dit nieuwe volledige kruispunt is op grond van de te verwachten verkeers intensiteit een verkeerslichteninstal- latie noodzakelijk. Verkeerslawaai Voor de huizen langs de route Ossen- dam weg/Vondellaan is nu reeds sprake van een saneringssituatie op grond van de Wel Geluidshinder. Die situatie zal. ongeacht de doortrekking van de Koningsweg, in zwaarte en ur gentie toenemen. In het kader van de 1 'bijdrageregeling wegverkeerslawaai wordt onderzocht in hoeverre het aan brengen van akoestische isolatie gefi nancierd kan worden. De voorberei- dinskosten voor deze subsidie-aanvraag bedragen ongeveer 60.000 gulden Hiervan wordt, indien subsidie verkre gen wordt. 65 procent terugontvangen. Gevaarlijk Een verbinding van de Bosstraat met de doorgetrokken Koningsweg maakt het mogelijk de aansluiting Bosstraat - Nieuweweg op te heffen. Deze aanslui ting is met het oog op de nabijgelegen spoorwegovergang en de onoverzichte lijkheid erg gevaarlijk Daarnaast kan de verbinding Den Blieklaan/Koningsweg gestalte krijgen Deze is nodig ter ontsluiting van Over hees I en gedeeltelijk ook van Overhees 3. alsmede de buurtschap Hees Voor de uitvoering van de werkzaamhe den zijn prioriteiten gesteld Het is de bedoeling dat het .reconstrueren van het kruispunt Clemensstraat Koningsweg in 1986 wordt uitgevoerd Voor het gedeelte langs het industrieterrein gelden 1986 en 1987 als jaren van uit voering. In 1988 is de algehele afwerking gepland van de bestaande Koningsweg De doortrekking van de Koningsweg vanaf de Eigendomweg tot de Nieuwe weg bij de Klein Engendaalweg zal vol gens planning in 1988 en 1989 worden uit gevoerd Walet b.v. Postbus 171 -3760 AD Soest Telefoon 02155-17797 Verkeerszuil omgeduwd Omwonenden van hel kr uispunt Burge meester Grothestraat inspecteur Schreuderlaan zagen vorige week dat drie jongelui de verkeerszuil daar omver duwden De politie werd ge waarschuwd. maar toen die arriveerde waren de onverlaten al verdwenen. „Stretch" veiligheids sleepkabel Altijd veilig, voorzichtig en soepel slepen met de speciale „Stretch" veilig heidssleepkabel. Lengte 4,5 meter, trekt maximaal 1.600 kg. Nu als Mobil Zomer Special; van 16,25 iiap voor' I WSmO Philips muziekcassettes. Weergaloze kwaliteit, voor weergaloze muziekweer- I gave. Onbespeeld, 3 stuks type C60. 'kZag twee beren... Twee donszachte knuffelbeesten, mama beer en baby beer, voor éér, prijs.Voldoen aan de stringente eisen voor veilig kinderspeelgoed. Memoblok-f houder. Handig bij de hand, en naar alle kanten draaibaar- het unieke memoblok voor in de auto. Slechts Nieuw in de Mini Mart: voordelig fotograferen, én voor delige foto kleurafdrukken! 3 fotorolletjes van elk 24 kleuropnamen voor f 16,65. Scherpe kwaliteit voor een scherpe prijs: de nieuwe, supervoordelige Mini Mart fotoservice! Kleurafdrukken: vanaf 9x9/9x13 cm per stuk Ontwikkelkosten per film: (3,30. Mobil 1 Rally Formula. De Wonderolie van Mobil, die autorijdend Nederland stormenderhand verovert. Overbrugt probleemloos de lange, soms verdubbelde verver- wm singstermijnen en trekt zich niets aan van extreme I^Kr w temperaturen! Per liter I Stam Soestdijk B.V., Soest, Nieuwerhoekplein 1 Afinbiedingen gelden zolang de voorraad strekt De enige open dag dit jaar van de Ko ninklijke Landmacht is op zaterdag 8 juni van 9.00 uur tot 16.00 uur op de Amersfoortse Bernhardkazerne. Hier is het opleidingscentrum van de Ca- vallerie gezeteld. Het toeval wil dat het precies 400 jaar geleden is dat een Ne- Hprll nHc (<q,taln.in 1 derlands Cavailerie onderdeel werd „UUI »<«H nri uuustf nu IlUg bestaande Cavailerie Regiment af stamt. De organisatoren van de open dag zijn hierop ingesprongen. Op de open dag, die voor een ieder gratis toegankelijk is. wordt getracht buitenstaanders via ^en uitgebreid en gevarieerd programma en via enkele demonstraties een indruk te geven van het werker van verschillende legeron derdelen. "Van die mensen die daarbij werken maken velen deel uit van onze plaatselijke gemeenschap", aldus bur gemeester A. Schreuder van Amers foort in het speciaal voor de open dag vervaardigd programmaboekje. "Ze nemen vanuit hun moderne behuizing op de Bernhardkazerne deel aan de Amersfoortse samenleving." Anders om zijn ook veel burgers bij de Bern hardkazerne betrokken. Toen 400 jaar geleden de cavailerie werd opgericht stelde de kazerne nog maar weinig voor. Ze bestond uit niet meer dan enkele gebouwen. Dat duur de tot na de Tweede Wereldoorlog. Na de bevrijding, toen werd begonnen met de opbouw van het Nederlandse tankwapen, werd de Bernhardkazerne groter en groter. Er kwamen steeds meer tanks en een groot aantal van de toendertijd gebruikte oude voertuigen is nu onderdeel van de 'Historische Verzameling Cavailerie. Bezoekers van de open dag zullen ze aantreffen, als herinneringen aan "vervlogen tijden". Luchtshow Maar er is meer. Wat te denken van een indrukwekkende Juchtshow, die op het oefenterrein de Vlasakkers wordt uitgevoerd met helikopters? Of een de monstratie van radio-grafisch be stuurde mini-tanks? En niet te verge ten de mogelijkheid die wordt geboden eens mee te rijden op een "echt" mili tair voertuig? Er is een tentoonstelling van tanks, gevechtsvoertuigen, ge schut en ander militair materieel en voor de kinderen is een puzzeitocht georganiseerd. Voor de muzikale om lijsting zorgen enkeJe militaire mu ziekkorpsen. Wat betreft het eten behoeft men zich geen zorgen te maken. Er zijn op de dag gratis erwtensoep en broodjes ver krijgbaar, en ook bet vervoer naar de kazerne is gratis. Speciaal ler gelegen heid van de open dag rijden vanaf hei station Amersfoort gratis bussen naai de kazerne. Ook op gas Koninginnelaan 48 Soest 1 2245 Het gemeentebestuur van Soest ziet geen kans de beatgroepen die gebruik maken van hetzelfde gebóuw aan de Parallelweg waarin ook de Turkse Mos- -ee gehuisvest is, andere oefenruimte aan te bieden. "Ondanks vele pogingen zijn wij in deze opzet niet geslaagd", staat te lezen in een brief van B. W. aan de Raad van Kerken. Daarin spreekt het College zijn waardering uit over de inzet van de Raad ten bate van de Is lamitische gelovigen in Soest. Op 22 april had de Raad van Kerken schriftelijk het verzoek gericht aan de Gemeenteraad om aan de muzikale overlast, overeenkomstig de wens van het Turks Comité, een eind te maken. "We kunnen die beatgroepen wei op straat zetten, maar daar schiet nie mand wat mee op en dat willen de Tur ken ook niet", aldus wethouder Frans Kingma (PvdA) in de Commissie Wel zijn. "Van deze gelegenheid willen wij gebruik maken door ook u te vragen na te gaan of er binnen de door u ver tegenwoordigde organisaties mogelijk heden zijn om deze beatgroepen oefen ruimte aan te bieden", aldus de brief van het College. Religieuze feesten Verder gaat het College in op het ver zoek van de Raad van Kerken om het vieren van religieuze feestdagen tij dens het werk te bevorderen. B. W. bekennen weinig invloed te kunnen uit oefenen op het bedrijfsleven jn de ze. Wel wil het gemeentebestuur zelf als werkgever een voorbeeldfunctie vervullen. "Daartoe zouden wij voor Islamitische werknemers nadere rege len kunnen treffen om uiting te geven aan hun geloof. Een dergelijk verzoek heeft ons nog nimmer bereikt. Indien een dergelijk verzoek zich echter zal voordoen zijn wij bereid de mogelijk heden hiertoe te onderzoeken." Op de vraag van Jan Visser iProg. Soest) om hoeveel buitenlandse werk nemers het dan gaat bij de gemeente, kon de wethouder geen antwoord ge ven. 'Dan moeten we dit soort dingen ook niet schrijven aan de Raad van Ker ken, want dan wordt het een holle fra se", reageerde Adriaan Pothuizen (D'66). Schoolrult vernield De heer F.E. van de r.k lagere school "De Wegwijzer" aan de Willeaertstraat deed vorige week aan gifte bij de politie wegens vernieling. Onbekenden hadden een ruit kapotge maakt. hetgeen een schadepost vormde van 395 gulden. Automobilisten, die alleen met een voor de open dag verstrekt parkeer bewijs op de kazerne mogen parkeren, kunnen de kazerne via de ingang Soes terberg bereiken. Andere bezoekers kunnen via de hoofdingang van de Bernhardkazerne naar binnen. Programma 09.00 16.00 uur Demonstratie militaire sport Parachutespringen door de com mando' mando's Optreden militaire muziekkorpsen Tentoonstelling van tanks, gevechtsvoertuigen, Helikopters, ge schut, verbindingsmiddelen enz. Veldpostkantoor met uitgifte Eerste Dag enveloppe Historisch materiaal uit het leger museum Demonstratie radiografisch bediende mini-tanks En nog vele andere bezienswaardig heden en informatiestands Gratis erwtensoep Mogelijkheid tot meerijden met mili taire voertuigen De Bernhardkazerne is deze dag be reikbaar voor automobilisten: via de ingang Soesterberg, voor de overigen: hoofdingang Bernhardkazerne. N.B. Vanaf station Amersfoort gratis busvervoer tot in de kazem.* en terug- v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Ingezonden stukken. De a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Mijnheer de Redacteur. Mag ik l \v welwillendheid inroepen om door middel van l'w blad enkele woorden te richten tot alle kiesgerechtigden in deze gemeente? Bij voorhaal mijn dank. Zoo ooi 1 dan is het dit keer. dat iedere stem van groot belang is. Ieder, die ook maar iels van het Soest er gemeentehuishouden af weel. weet. dat de taak van de bestuurders zwaar en verantwoordelijk is. En in nog grooter mate is dit het geval met de taak van het dagelijks college. Burgemeester en Wel houders Burgemeester en Wethouder «een der- wethouders kan immers welge- voegli jk als nulliteit worden uitgeschakeld i hebben een periode van vier jaren achter'den rug. die hel uiterste van hen gevergd heeft. En alle verdarhlmakiiigen en insinuaties van zekere zijde ten spijt heeft de heer \an Klooster- bewezen, dat hij zijn plaats ten volle waard was. Ik twijfel er niet aan. dat zij. die zijn werk van nabij hebben gadegeslagen, de leden van den Raad.zulks zullen onderschrijven, en. als zij het momenteel voor t zeggen hadden, tegen een verlenging van zijn wei- houders* hap niet het minste bezwaar zouden hebben. Maar nu wethouder nummer twee Van verschillende zijden, van di verse politieke richtingen, heelt men meermalen kunnen beluisteren, dat «Ie lieer Doorman ongetwijfeld een prima wethouder voor onze gemeente zou ziju Ku waarom" De heer Doorntan is geen vechters- ban- die nu eens even n mouwen zal opstropen om een eind te maken aan alles w at vei keertl is Evenmin is de heer I loorman een groot rede naar die in gloeiende redevoeringen het beleid \an B en W. zal ver dedigen Ook kan «Ie lieer Doorman niet bogen op een carrière als wet- houdei ol als genicenteli|k functionaris. En toch zullen zeer velen het mei mij eens z1111 dal lu luer als wethouder op zijn plaats zou zijn. En waarom Omdat de lieer Doorman hekend staat als een harde werker, een zeer voorzichtig man en bovenal een zeer eerlijk man En daarom is het zeer te betreuren dal «Ie lieer Doorman als nummer 1 prijkt op een lijst met namen achter zich an lieden, die zijn verkiezing als raads lid ten zeerste zullen belemmeren Wij doelen op de heeren Gasille en Naveten speciaal daar verkiezing van den laatste - Goddank - is uitge sloten op den eerstgenoemde De heer Gasille is redacteur van "De Soesler Dat wil zeggen, dat hij - de gepensioneerde generaal met zijn naam dekt al dal verheven ge- schnjl. dal ons door genoemd prachtblad wordt opgediseht. Dat wil zeggen dal hij. raadslid, ingezetene van standing, voorzitter van de hee- ren-socieleit met den hoed in de hand staat voor zijn baas Iburg. en heeft Ie doen wat deze hem commandeert Ik overdrijf niet. Niet slechts de willekeurige "men maar personen uit zijn naaste omgeving, hebben zich meer dan eens met verbazing afgevraagd, hoe ter wereld het mogelijk is, dat iemand van een opvoeding en standing als de heer Gasille. zich behaaglijke kan voelen in een toestand van een dergelijke slaafsche onderworpenheid. De oplossing van dit raadsel laten wij aan den heer Gasille zei over. Wij constateerden slechts dit, overigens alge meen hekend. feit Wal beleekent hel nu. als men gedwongen is naar de pijpen te dansen van iemand als Iburg" Wie het verslag van de laatste raadsvergadering gelezen heeft, heeft tevens het antwoord op die vraag. Al de leugens en verdachtmakingen over het natuurbad in "De Soester". waarover de burgemeester en vrijwel de geheele raad zich terecht zoo veront waardigd toonde, zijn in dal blad geschreven onder verantwoordelijk heid van. en gedekt met den naam van den heer Gasille! En niet alleen voor dit geschrijf laat Iburg den heer Gasille de verantwoordelijkheid dragen. - wat deze klaarblijkelijk maar heeft goed te vinden! - maar voor al de leugens en voor al de vuilschrijverij, die tijdens het redac teurschap van den heer Gasille in dat blad verschenen zijn. We zullen, om het geheugen van de lezers wat op te frischen, maar eens een paar grepen doen. Het was in "De Soester" van Iburg, dat vóór de wethoudersverkiezing van den heer Van Klooster, deze wederom met allerlei insinuaties van laag allooi werd zwart gemaakt, ondanks het feit, dat tevoren een onpar tijdige commissie de aantijgingen tegen den heer v. K. ongegrond had geoordeeld. Het was in "De Soester" van Iburg, dat de directeur van het abattoir geestelijken van St. Jan, die met de laagste en smerigste insinuaties werden belasterd. Het was in 'De Soester" van Iburg. dt de directeur van het abattoir werd beschuldigd een stier levend de nek te hebben doorgezaagd. Hei befaamde "Soester Slachthuisschandaal Het was in "De Soester" van Iburg. dat de eer en goede naam van hel raadslid Busch werd aangerand door insinuaties omtrent zijn zedigheid en goed gedrag. Het was in "De Soester" van Iburg, dat gespot werd met het aller heiligste. wat een openlijk uniform protest-Van de geheele Soester geestelijkheid ten gevolge had. Het was in "De soester" van Iburg, dat allerlei leugens werden gelan ceerd over het natuurbad t zie laatste raadsvergadering Dit is maar een greep uit de meest ergerlijke feiten. Het ware niet veel moeite er een paar dozijn aan toe te voegen. En dat alles moet blijkbaar de oud-generaal Gasille goed vinden! Die is blijkbaar gedwongen op te roeien tegen den stroom... van moraal en fatsoen. Behoeft het nog betoog, dat iemand, die blijkbaar zóó onder de plak van Iburg zit, niet meer in aanmerking kan komen voor raadslid? Want wie Gasille stemt, stemt Iburg, en wie Iburg stemt weet nu zeker langzamerhand wel wat van die zijde te verwachten is. Daarom is het zéér jammer, dat de heer Doorman, dien ieder gaarne in den Raad zou wenschen. en die zeker een goed wethouder zou zijn. op dezelfde lijst staat vóór den heer Gasille. Want de stem op Doorman uitgebracht kan zeer wel ten goede komen aan den heer Gasille. en dus in werkelijkheid aan Iburg. Soester kiezers! Hoewel het met mij velen zal spijten voor den heer Doorman, eischt het waarachtig gemeentebelang, nu iedere stem op den heer Doorman uitgebracht. Iburg tot steun kan wezen, niet op den heer Doorman te stemmen. Het bestuur van de Vrijheidsbond zal inzien een reuzen-blunder begaan te hebben met een rechtschapen man als de heer Doorman op één lijst te zetten met personen, wien niemand eenig vertrouwen kan schenken. Soester kiezers, laat U niet overbluffen door schreeuwende markt- reclame! Beseft de waarde van Uw stem, waarmede gij het thans zelf in de hand hebt de Iburg-actie te steunen of... te nekken. Een kiezer. Naschrift: Wij meenden eerst dit stuk niet te moeten plaatsen, want wij willen niet gaarne ons begeven op het gladde pad van persoonlijke beoordelingen. Bovendien zouden we graag den heer Doorman in den raad zien, al kunnen wij hem moeilijk aanbevelen. Evenwel, het stuk in "De Soester" van Woensdag heeft ons over alle schroom heengeholpen. De heer Gasille dekt door zijn redacteurschap het nieuwe gelaster in die vuilnisbak van Soest en zoo valt op den heer Doorman het odium van het spreekwoord: "Met wien men verkeert, wordt men geëerd." Instede van den moed te hebben de stukken uit het Soester Nieuwsblad over te nemen en die te weerleggen, komt de ongenoemde schrijver, lafaard van professie, met enkele herhaalde en vet gedrukte lasteringen. Inderdaad stemt niet op den heer Gasille, heteenige raads lid, dat met den stroom van laster blijft meedrijven. We moeten het nu met inzender wel eens wezen. Redactie

Soester Courant | 1985 | | pagina 9