:DING 95 C0J3 DAG dbaïtliuitfen t Zwaantje SÉ/ til IKELEN: ubelen 3XCl.) SS Zuinigheidswedstrijd met diesels levert winnaar duizend gulden op Vrijwilligers Vakature Bank (^Qjehani TUIN-ADVIESCENTRUM 't vaatdeHwogt ZAGÏNAjf OENSDAG 12 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA 17 Tekeningen van Mieke Fielmich in 'De Bereklauw' Jhila, >en speld neen ïooiberg )AND 155-13917 A. Jiskoot benoemd tot erelid van Vereniging 'Het Baarnsch Lyceum' Nieuwe exposities in Soest Conifeer met zoutzuur om zeep geholpen XliUiltïHïiH voor doe-het-zelvers Gaas, een zeer veelzijdig materiaal! door Arie Wandelaar Tentoonstelling ter gelegenheid van 3-jarig bestaan 9 let gebeurde tijdens een snikhete dag. uni '85 was nog vers. Arie zat in de tuin ijn ontbijt en z'n eerste vakantiedag ip teg peuzelen, toen Marie ietwat ont- laan melding maakte van het feit dat thilawas verdwenen, ihila, een Belgische herder van goede luizë, eigendom van de buren. Volgens Marie had de verdwijning met fty£Eg;etijde te maken. Nadere infor- leerde dat Shila sinds enkele da- endig loops was, en een niet ge- loten tuinhekje had benut om buiten te aanspelen. Omdat sommige dieren met mensen /leen hebben dat ze door hun per soonlijke relatie onvervangbaar zijn, had buurvrouw Rianne de fiets van stal gehaald en was hoogst persoonlijk een iring van "Opsporing Verzocht" aan het invullen. Marïe was al aan een soort rouwbeklag bmgi toen Arie op het lumineuze idee kwam dat twee fietsen meer afstand overbruggen dan één. Teneinde zijn steeds schaarser wor dende haar te beschermen tegen de brandende zon kreeg zijn hoofdstuk be scherming van een Sherlock Holmes achtig petje, en voorzag hij zich van een stuk touw waaraan de ontsnapte na aanhouding gelijnd kon worden. Marie vond 't geen gezicht en vroeg xlra hardop af, of Arie de ontsnapte met een lasso dacht te vangen. Sher- locklHolmes liet 't maar zo en begon over een krijgsplan na te denken. Waar te beginnen? De eerste vraag die een speurder diende te beantwoorden. Arie stuurde zijn fiets in de richting van de bosjes achter het Avia-pomp- station. Een bij nader inzien niet zo'n goede gedachte. Er was namelijk in de meest letterlijke zin van het woord geen hond te zien. Een tegenslag die het moreel en de am bitie evenwel niet kneusde. Hij verlegde zijn werkterrein naar de bossen en duinen achter de goudkust in Koest-Zuid, en bedacht op weg er naar toe eventuele passanten inlichtingen te zullen vragen. |fe, eerste die er voor in aanmerking kwam diende zich snel aan. Ze werd vervoerd door een rijpaard, dat er alles aan deed zijn ballast vooruit te Krijgen. Een poging, die door het onge duld en het slechte rijgedrag van de a-, mazone het uiterste aan inspanning vroeg. Een profane vergelijking met ««springprocessie in het Luxemburg se Echternach, twee stappen vooruit, een achteruit, drong zich onwillekeurig op. Arie had die twee beter aan hun lot kunnen overlaten, maar deed dat niet. "Dame", begon Arie, opkijkend naar wat boven de aarde verheven was, "heeft u wellicht een bruin gekleurde herdershond ergens los zien rondlo pen?" Het antwoord op zijn vraag moet Arie tot op de dag van vandaag nog krijgen, aangezien het vervoer middel van de dame in kwestie met de snelheid van een raket in galop ging, hlsof er in de Soesterduinen ook een |(irote Prijs der Lage Landen te ver dienen viel. Even later ontwaarde Arie in de verte een gezelschap, waarvan bij voorbaat vast stond dat hij er meer aanspraak aan zou hebben. Een paar handen vol zeer jeugdige scholieren, die een door warmte en vermoeidheid uitgebluste schooljuf op sleeptouw namen. De vriendelijke ondervraging van Arie's kant leverde geen aanknopings- punten op. Alle soorten honden waren in de loop van de spelletjesochtend ge signaleerd, behalve die ene. Bj^Dat noemen ze nu zoeken naar een speld in een hooiberg", liet juf de om haar heen verzamelde kinderschare (veten, Arie daarbij aankijkend of hij door een zonnesteek getroffen was. Meutes transpirerende juffrouwen trokken met zingende en jankende kin deren aan Arie's bankje in het bos voorbij. Ieder gezelschap kreeg dezelf de vraag voorgelegd. Zonder resultaat. Af en toe de bemoedigende opmerking dat de klas er naar uit zou kijken. Na bijna twee uur berustte Arie in zijn verlies en begon fietsend aan de terug- tocht. Onderweg werd hij staande ge houden door de juf die eerder die och tend veronderstelde dat er sprake was van een speld in een hooiberg. "Of mijnheer misschien in het bezit was van een zakdoek, want de kleine Jan-Willem liep met een stromende bloedneus indiaantje te spelen". Dat was mijnheer. Er waren er zelfs twee uit voorraad leverbaar, omdat Arie de witte lap van een dag eerder vergeten had in de wasmand te depO' neren. De voorkeur van de juf ging uit naar de onbevlekte. Onder dankzegging voor de aanbieding werd hem sukses gewenst met de voortzetting van zijn speurtocht. Arie zag 't nut er niet van in zijn be sluit, de reddingsactie te staken, toe te lichten en liet 't maar zo. Thuisgekomen meldde Marie schrifte^ lijk bij Reehorst tomaten te gaan kopen, en reageerde buurvrouw Rian ne niet op Arie's gebel aan de voor deur. Terug in zijn tuintje leek Arie, over de heg van de buren kijkend, even niet helemaal goed te worden. Uitgeteld, voor "Pampus" liggend, liet Shila de zon vrij met zich spelen. Lodderig lui bekeek ze Arie op een af stand. Iets van: "Buurman wat heb ik een lol gehad vanmorgen," kon je uit haar ogen aflezen. ARIE WANDELAAR. Antieke tafel gestolen De heer V. van V. van de Korte Ossen- dam deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een antie ke Mechelse tafel met houtsnijwerk. Het meubelstuk had een waarde van ca. 3000 gulden. Er werden geen sporen van braak aangetroffen. Vtlnr'th, Zaterdagmiddag 15 juni a.s. om 14.00 uur wordt in het Soester kunstwinkeltje "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63, een tentoonstelling geopend van recent werk van Mieke Fielmich uit Schiedam. De opening van de tentoonstelling, die samenvalt met de viering van het drie jarig bestaan van het kunstwinkeltje, wordt muzikaal omlijst door Cecile Schoch op haar lier. Mieke Fielmich (38), geboren in Zwa nenburg, bracht haar eerste levensja ren door op Texel, waarna zij op school ging in Tilburg, Arnhem en Rotter dam. Haar opleiding tekenen en stof- versieren volgde zij op "De Windroos" in Rotterdam. Na enkele jaren les ge ven als lerares Nederlands in Zalt- bommel ontstond bij haar weer de be hoefte om te gaan schilderen en te kenen. Een etsperiode op de avond academie Artibus in Utrecht was voor haar weer een aanzet tot nieuw werk. Daarna deed .zij mee aan kunstmark ten en exposities. Mieke Fielmich ex poseerde eerder in Schoonhoven, Woer- -denrGouda en onlangs irTDriebruggen. Nu, na jaren werken met dekkende plakaatverf, start voor Mieke en perio de vanuit andere ideeën en gedachten over kleur en vormgeving. Er ontstaat een streven naar 'transparantheid', mede door enkele jaren 'nat in nat'- schilderen, arceren en dynamisch te kenen op de opleiding kunstzinnige therapie "De Wervel" in Driebergen. In haar thema'vaak ontleend aan ge voelsmatige onderwerpen, probeert zij door bepaalde hoeveelheden kleur, rangschikking van vormen (vlakken) en schakeringen datgene uit te druk ken wat bedoeld wordt. Het is haar streven om, werkend met kleurpotlood (dynamisch tekenend), de vorm te laten ontstaan vanuit de kleur en de stemming of de sfeer met de hoeveelheid en intensiteit van de kleur te scheppen. De vormen zijn veelal ontleend aan de natuur. Met deze techniek, die Mieke Fielmich de laatste jaren intensief toegepast om haar grote bewondering op haar laatste expositie in Driebruggen. In "De Bere klauw" toont zij een serie tekeningen van haar meest recente werk. De tentoonstelling van Mieke Fielmich zal worden geopend door Lodewijk Maussen. Met deze bijzonder fraaie expositie gaat "De Bereklauw" haar vierde levens jaar in. Het winkeltje van Willemijn Hakvoort geniet een steeds bredere belangstelling doör de leuke, aparte dingen die er te zien zijn, de tentoon stellingen en de gezellige huiskamer achtige sfeer. Vaak komen mensen alleen al voor de gezelligheid, om een praatje te maken of om even te snuf felen naar iets nieuws. "Ik vind het nog steeds leuk om te doen", zegt Willemijn. "In het begin had ik best momenten dat ik er tegen op zag, maar het gaat steeds beter. Iedereen die hier komt is erg enthou siast en daarom is het ook prettig om dit werk te doen. Mensen die voor het eerst komen, komen steeds vaker terug. Het assortiment is de laatste ja ren ook verder uitgebreid, er is altijd wel iets nieuws te bewonderen." In "De Bereklauw" zijn naast schilde rijen, etsen en tekeningen ook siera den, keramiek, boeken, houten speel goed, poppen, textiel, weefwerk en wel verkrijgbaar. "De meeste dingen zijn allemaal zelfgemaakt door kunstenaars of andere creatieve mensen", vertelt Willemijn. "Al het werk is zorgvuldig uitgekozen. Het moet ook bij de stijl van het winkeltje passen en wat ik ook erg belangrijk vind is, dat het ook betaalbaar moet blijven voor de men sen. Wat de laatste tijd erg leuke gaat is de zelfgemaakte kleding, jurken, pakken en kinderkleding. De mensen kunnen zelf een model en de kleur uit kiezen en dan wordt het voor hun ge maakt". De tentoonstelling van Mieke Fielmich duurt tot vrijdag 12 juli. De openings tijden van de "Bereklauw" zijn: dins dag t/m. vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. In de op maandag 3 juni jongstleden gehouden ledenvergadering van de Vereniging "Het Baarnsch Lyceum" is de heer A. Jiskoot met algemene stem men benoemd tot erelid van de vereni ging. De heer Jiskoot heeft gedurende 24 jaar deel uitgemaakt van het bestuur van de vereniging, waarvan 23 jaar als voorzitter. Zijn voorzitterschap is van grote be tekenis geweest, zowel voor de vereni ging als voor het lyceum. Grote be wondering verdient de inspirerende wijze waarop hij betrokken was bij alle facetten van het lyceumleven, ondanks zijn vele andere bezigheden in het maatschappelijk leven. Een belangrijk feit is ook geweest dat onder zijn lei ding het nieuwe gebouw van het lyceum aan de Torenlaan tot stand kwam. Zijn benoeming tot erelid accentueert de hechte band tussen deze unieke persoonlijkheid en het Baarnsch Lyceum. Restaurant Prins Hendriklaan 1 Soest Goed om er gast te zijn 4 Kegelbanen Telefoon 02155-13807 Valentine Hobson exposeert tot 18 juni achtentwintig portretten, landschap pen en stillevens in de Paltzerhoeve aan het Heeserspoor West in Soest- duinen. In dit fraaie boerenlandhuis woont Anna Vriezen, die vorig jaar haar schapenfokkerij van de hand deed en haar tijd nu vult met galeriewerk zaamheden. "Niet bedrijfsmatig want dat mag hier niet, maar dit huis staat te koop en met deze tentoonstelling ziet het er nog aantrekkelijker uit", aldus de gastvrouwe, die zaterdagmid dag talrijke bezoekers mocht ontvan gen bij de opening van deze expositie. Die werd verricht door Tineke de Nooij, die "geen hoog-culturele redevoering" wenste te houden, zoals ze zei, maar- vertelde hoe succesvol deze schilde rijen op haar tee vee-publiek waren overgekomen, dat voor 70'y bestaat uit huisvrouwen. "Ik vind vrijwel alles mooi wat zij maakt", aldus de Ve- ronica-presentatrice. die en passent meedeelde dat nog naar figuranten werd gezocht voor de twaalf-delige t.v.-serie "De Appelgaard" (regie Wil- ly van Hemert) die op het landgoed De Paltz wordt opgenomen en in het najaar op de buis verschijnt. De expositie is dagelijks geopend van 12 tot 17 uur, Artishock Aanstootgevend was vrijdagavond de opening van een expositie van Nadjezj- da van Ittersum, die aquarellen en ke ramische portretten ten loon stelt tot 24 juni. Ik heb op deze plek al eerder geschreven over het werk van Nadja, dat deze genante vertoning niet ver dient. Een opgeklopte "galeriehouder" uit Amsterdam zou het openingswoord verrichten, maar had zich niet vnwr-- bereid, praatte alleen over zichzelf. 0 V.l.n.r. Tineke de Nooij. Valentine Hohson en Anna Vriezen. bood het publiek foto's van hemzelf te koop aan met vingerafdrukken i en trachtte een dubieuze en oncontroleer bare loterij op touw te zetten. Zo'n opening (afgezien van de muziek en het dansje) is zelfs een "klaverjasclub" onwaardig, zeker na het fantastische WASO-concert een week eerder in het Artishockgebouw. Tenslotte maak ik van de gelegenheid gebruik de Soester kunstliefhebbers te attenderen op een expositie in Acanthus te Maartensdijk waar o.a. de Soester kunstschilder Harry van dei- Wee zijn fraaie olieverven en gouaches laat zien. Tot l juli op vrijdag, zaterdag en zon dag van half' twee lot vijf uur. JAN VISSER Bij Auto Smering in Soest: "Wij hadden niet gedacht dat deze actie zo'n succes zou worden." Dit zegt de heer J. Smeeing van het gelijknamige auto bedrijf aan de Koningsweg te Soest over een zuinigheidswedstrijd met diesels die onlangs is gestart. Het bedrijf wil met de actie aantonen dat het mogelijk is op jaarbasis honderden guldens te besparen op brandstofkosten. Volgens Auto Smee ing zijn met name de bezineprijzen de laatste tijd zo gestegen, dat het voor tal loze perticulieren aantrekkelijk wordt om een auto met dieselmotor aan te schaffen. De heer Smeeing: "Tot voor een paar jaar terug vonden veel particulieren, maar ook ondernemers, die weinig kilo meters maakten de aanschaf van een diesel eigenlijk te duur. Echter, de laatste tijd mogen diesels zich in een toe nemende belangstelling verheugen. Ook al omdat de prijzen van diesels een stuk aantrekkelijker zijn dan indertijd. Daar naast zijn de benzineprijzen zo gestegen dat veel mensen dat toch gaan voelen in de portemonnee. Diesel is tenslotte goed koper per liter. In sommige gevallen zelfs nog voordeliger dan gas. Deson danks merken wij dat de diesel bij het 'grote publiek' nog steeds niet zo populair is, als auto's met dit motortype eigenlijk verdienen. Vandaar deze actie." Duizend gulden beloning Om de diesel populairder te maken intro duceerde Auto Smeeing een 'zuinigheids- wedstrijd' voor één dag zuinig rijden. De genen die daaraan meedoen mogen één dag in een gratis ter beschikking ge- 'Goede wijn behoeft geen krans' Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg Een greep uit de vakatures waarover de VVB u volledig kan inlichten volgt hieronder. Ook informatie over vele andere mogelijkheden van vrijwilli gerswerk wordt vrijblijvend verstrekt in de VVB-ruimte in Artishock, Steen hoffstraat 46. De openingstijden zijn: maandag, dins dag en donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Telefo nisch is de VVB te bereiken onder num mer 12630. 0 Simavi, organisatie voor medische hulp in de derde wereld, zoekt kontakt met vrijwilligers m/v om voorlichting te geven op scholen, publiciteit te ver zorgen, aan fondsen-werving te werken en kontakten te maken in die plaatsen waar nog geen Simavi-aktiviteiten zijn (11/609); 0 Stichting Texel-vakantie gehandi capten zoekt de hulp van enkele vrijwilligers m/v ter begeleiding van kinderen met spierziekte tijdens va kantie op Texel. Verzorging bestaat on der andere uit het wassen van de kinde ren die zich in een rolstoel bevinden (9/61D: 0 Goed gemotiveerde vrijwilligers m/v gevraagd voor de opvang en bege leiding van partners van ex verslaafden aan alkohol. Men moet het probleem van de alkoholverslaving goed begrijpen 9/605 0 SOHA (opvang en herstel alkoholici geeft de mogelijkheid tot opleiding er varingsdeskundige en begeleiding van kliënten. Bij voorkeur ex-verslaafde (9/619); 0 Stichting in Den Haag zoekt kontakt met vrijwilligers m/v om tijdens vakanties in binnen en buitenland li chamelijk gehandikapte mensen te be geleiden en te verzorgen. Het gaat om periodes van een dagje tot één of meer dere weken (9/1): 0 Verpleeghuis in Amersfoort zoekt voor enkele dagdelen per week een aantal vrijwilligers m/v om in één der huiskamers aanwezig te zijn als klank bord, hulp te bieden waar dat nodig is en soms een te wandelen met een zieke (9/2). stelde dieselauto rijden: niet meer dan 300 kilometer binnen Nederland. Het af tanken van de auto na die dag geschiedt in tegenwoordigheid van de cliënt. De benzinedop wordt overigens om begrij pelijke redenen verzegeld voordat de deelnemer het Smeeingterrein verlaat. De winnaar van de actie, die nog enkele weken gaat duren, krijgt zonder koop verplichting duizend gulden contant in het handje. De heer Smeeing: "Boven dien is een aantal modellen ter gelegen heid van de actie 1500 gulden lager ge prijsd." Auto Smeeing in Soest is Fiat- en Mit- subishidealer. Het bedrijf beweegt zich ook op de zakelijke markt in de vorm van wagenparkbeheer en leasing. In totaal heeft het bedrijf 20 types diesels in haar programma ópgenomen. Gaspedaal in plaats van rem gebruikt: vijf auto's beschadigd Mevrouw P.-G. (78) uit Baarn had za terdag j.1. weinig geluk toen zij op de Burgemeester Grothestraat uit de par- keerstrook wilde wegrijden. Doordat ze met haar voet op het gaspedaal trapte in plaats van op de rem botste ze bij het achteruitrijden eerst tegen de auto van mevrouw B. uit Soest. Vervol gens ramde ze de voor haar gepar keerd staande auto van mevrouw T., die op zijn beurt doorschoot tegen de auto van de heer B. uit Soest. Ook deze auto kwam met een flinke schok te recht tegen de voor hem staande auto van de heer B. uit Eemnes. Alle auto's liepen vflinke schade op, maar die van mevrouw P.-G. zelf wel het meest. Deze moest worden weggesleept. Automobilist onder invloed Op de Birkstraat hield de politie in het weekeinde de 35-jarige automobilist J. van H. uit Baarn staande, omdat hij slingerend over de weg reed. Hij legde de blaastests af, onderging de bloed proef en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Hannes is met vakantie De her F. van D. van de Christina- laan kwam vorige week, bij terugkeer van een veertiendaags verblijf in het buitenland, met schrik tot de ontdek king dat één van zijn grootste en mooi ste coniferen totaal was afgestorven. Tuinlieden van een firma uit Eemnes, die op dezelfde dag arriveerden om de tuin te renoveren, ontdekten al snel de oorzaak van de aanval op de beplan ting. Een onbekende had tijdens de afwe zigheid een gedeelte van de achter tuin met zoutzuur bewerkt en daardoor de tuin veranderd in een 'mini'-Lekker- kerk. Nog dezelfde dag werden bodem monsters naar een laboratorium in Soest gebracht, waar onomstotelijk werd vastgesteld dat de grond moed willig was vervuild. Het verwijderen van de afgestorven boom en het afgraven van de vervuil de grond betekende voor de eigenaar een fikse schadepost. Maar liefst an derhalve kubieke meter tuinaarde moest worden aangebracht. Het was overigens niet de eerste keer dat een aanslag op het groen van de bewoner werd gepleegd. Vorig jaar werd aan dezelfde achterzijde van de tuin de top uit een kostbare bonte hulst geknipt en werden op het achter de Christinalaan gelegen stuk bouw grond tijdens de afwezigheid van de bewoner vier grote bomen omgezaagd. De kosten van de schade incl. b.t.w. en andere noodzakelijke werkzaamhe den voor herstel bedragen zo'n 1500,- gulden. Van de vernieling is aangifte gedaan bij de politie. Gouden trouwring rijker tijdens rommelmarkt Een inwoner van Soesterberg, die op 5 juni j.1. een bezoek bracht aan de rommelmarkt ten bate van de Sterrenberg, een inrichting in Soes terberg, ontdekte bij thuiskomst dat hij een gouden trouwring rijker was geworden. De ring bevond zich in een door hem aangeschaft "sieraden- doosje". De Soesterberger gaat er van uit dat degene die het doosje voor de rommelmarkt ter beschik king heeft gesteld niet het voorne men zal hebben gehad op die manier ook zijn of haar trouwring kwijt te raken. Hij meldde het voorval dan ook bij de politie. De gever van het doosje is echter onbekend. De recht matige eigenaar kan zich in verbin ding stellen met de politie. Inbraken aan Postweg Onbekenden hebben vorige week een inbraak gepleegd in het pand aan de Postweg waarin diverse bedrijven ge vestigd zijn. Met een koevoet werd de toegangsdeur geforceerd en zo kon men alle kantoren doorzoeken. Bij een van de firma's werd niets vermist; bij de andere verdwenen een bedrag van 400 Duitse Mark en een univer- seelmeter, en bij de derde firma werd evenmin iets vermist. Poging tot inbraak Batenburgweg Een onbekende dader heeft vorige wpek geprobeerd in te breken in een bedrijfspand aan de Batenburgweg in Soesterberg. Hij werkte met een koevoet en brak o.m. een ruit stuk, maar slaagde er niet in het gebouw bin nen te komen. Mogelijk is hij op zijn voornemen teruggekomen door de in het pand aanwezige hond. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest eftKieiKV Telefoon 02155-1 01 15 VERKOOP VAN OCCASIONS Schrijfmachines Rekenmachines Copieermachines Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Het gebruik van gaas voor diverse tuindoeleinden is lange tijd minimaal geweest. Het image van het gaas was dan ook niet al te sterk; door te weinig duidelijke informatie omtrent plaatsing en levens duur en een te weinig op de praktijk afgestemd assortiment, hadden weinig tuinbezitters echt ple zier van hun afscheiding of klimplantenrek. De laatste tijd echter wint het gebruik van gaas weer aan populariteit en zeker niet ten onrechte. Door tuinbezitters die gedeelten van de tuin willen afrasteren wordt het vaak als vanzelfsprekend ge zien. dat dit uit prefab-vlechtschermen of coniferen moet bestaan. Aan èaas als alternatief wordt vaak niet eens gedacht, terwijl dit mits het goed gezet wordt toch zeer sierlijk en functioneel kan zijn. Bovendien is gaas bijzonder duurzaam, vooral de geplastificeerde soorten. Gaas is in diverse opzich ten ideaal het is b.v. een pracht basis voor een be groeiing met klimplanten. Met gaas houden we onze huisdieren op het eigen grondgebied of voorkomen we dat passerende honden de tuin inkomen. Verder vormt een gaasafrastering een veilige plek voor de kinderen. Ook als er gekozen wordt voor een afschei ding van haagconiferen of andere gewassen geeft een afscheiding van gaas de eerste jaren een tuin- dichte omheining. Hoewel gaas zeer afdichtend werkt is het toch onopvallend. Het is praktisch transparant. Het goed plaatsen van een gaasaf rastering is zeer belangrijkeen goede plaatsing ver lengt de levensduur in hoge mate. zodat we er voor tientallen jaren van af zijn. Voor informatie omtrent een goede plaatsing van gaasafscheiding kunnen we altijd terecht op de betere tuincentra die hier ook duidelijke beschrijvingen van verstrekken. Wat zijn er nog meer voor gaastoepassingen mogelijk in onze tuin. Een mogelijkheid is b.v. een buitenbox voor de peuter of een box waar de honden in kunnen ra votten. Dit is heel simpel te maken van Fortinet- gaaspanelen die met bindspiralen aan elkaar gemaakt worden. Zo'n box kan dag en nacht in weer en wind" buiten blijven en blijft prima veplaatsbaar Ditzelfde stevige gaaspaneel dat in meerdere afme tingen in de handel is, kan ook prima als klimpplan- tenrekje tegen de gevel van het huis dienst doen. Ook wordt Fortinet met gaas toegepast in vijvers waar het net onder de waterspiegel niet al te storend werkt, maar wel voorkomt dat katten of reigers zich tegoed doen aan de vissen. De panelen worden hier voor op maat gemaakt en net onder het wateropper vlak tussen de wanden geklemd. Planten groeien on belemmerd door en voor een grondige schoonmaak beurt van de vijver kan het gaas eenvoudig worden verwijderd. Nog wat andere slimme toepassingen van Fortinet-panelen extra zwaar gepuntlast gaas van verzinkt draad, daarna groen geplastificeerd) zijn b.v. het gebruik als zandbakdeksel tegen on genode katte-uitwerpselen en voor de vervaardiging van een stevige compostsilo. We zien dat gaas toch zeker ook eens in het voetlicht mag verschijnen als je goed bekijkt welke mogelijkheden er allemaal zijn. Want nu heb ik nog niet eens gesproken over gaas als afweermiddel tegen mollen onder nieuw aan te leggen gazons en ter voorkoming van krab- schade aan bomen door katten.

Soester Courant | 1985 | | pagina 17