E HOOIJER e Franse cultuur ook bij boekhandel de Ven Soest VAN Kr 'Hartje-Zuid' bouwt feestje iet alle vaders d'OudeEnghel l De AROS dankt al zijn vrienden 7! Wijzigingen Huursubsidie 'Ik heb wat je noemt de ware boekhandelaarsnieuwsgierigheid' KOM BIJ DE A.R.O.S.! j Tot ziens bij de A.R. O. S. ;|eNSDAG 12 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA 19 Iturele manifestatie 'La France aux Pays-Bas' ï'-'A van de ven Libris. De Complete Boekhandel Amicaal en muzikaal onthaal Iedere woensdagavond LIVE MUSIC j Dogterom de banketbakker voor fijnproevers VOOR VADER!! Een OVERHEMD-TAART of een BOTER-.. LETTERV Dogterom chocolaterie Welgeslaagd jubileum VOOR VADER VINDT U ALLES HARTJE-ZUID Jan Wessels: Snelheidscontrole 1986 vindt de grote, culturele "La France aux Pays- Deze manifestatie bena- vooral de Franse invloeden iltuur in het verleden; in 1986 de aandaht zich op de heden- ontwikkelingen in de relatie «en Frankrijk en Nederland. i Llbris boekhandels waaronder ook jchfttidel Van de Ven in Soest - leve- met een thema-nummer 'Libris' [bijdrage aan deze manifestatie en >1 op het terrein waarin zij specialis- n zijn: de Franse letteren in Neder- uwedeel van dit magazine is ge lid met een zo goed als compleet o- jrzicht van de op dit moment ver- rijgbare, in het Nederlands vertaalde ranse literatuur. Dit overzicht bevat ak een aantal redactionele artikelen Het onderwijs in de Franse letter- unde op de middelbare schoolauteur fanet van Montfrans. Moderne tendensen in de Franse lite- atuurauteur Manet van Montfrans. jl^France aux Pays-Bas. over het loek en de manifestatie: auteur Rein t je ïianotten. let [magazine kwam tot stand onder •edactie van Jan Siebelink. Tet themanummer zal de belangstel- ing yoor de Franse literatuur, die de :aatste jaren weer toeneemt. Dndeffsteunen en bevorderen, zodat dit belangrijke aspect van de Franse cul- tuur weer de plaats krijgt die haar toe komt. Vam Flaubert tot heden Zo luidt de titel van de 'Franse verga- lenbundel' die in opdracht van de Li- brisgroep boekhandels werd vervaar digd door Meulenhoff-Nederland b.v. te Amsterdan in het kader van de thema- aktie 'De Franse letteren in Neder land'. De meer dan duizend jaar bloeiende Franse literatuur is een schatkamer van stijlen, genres en curiositeiten, en vooral de Franse vertelkunst van de laatste honderd jaar is van een buiten gewone rijkdom en gevarieerdheid. Juist in het korte verhaal komt de ei gen aard en de verbeeldingskracht van de Fransen het natuurlijkst tot zijn recht. Flauberts meesterlijke romans stellen zijn korte verhalen allerminst in de schaduw, zoals de novelle 'Een eenvoudige ziel' (in de bundel opgeno men) bewijst. Hetzelfde geldt voor een verhaal als 'De rode dwerg', geschre ven door de hedendaagse grootmeester Michel Tournier. Een bundel als deze beoogt niet een vol ledig overzicht te geven van de Franse vertelkunst vanaf de tijd van Flaubert daarvoor zou natuurlijk een veel om vangrijker werk noodzakelijk zijn. Toch komen in deze uitgave de meest opvallende tendensen in de Franse lite ratuur op overtuigende wijze aan bod, zoals b.v.: het naturalisme bij Flaubert en Renard; de laatromantiek van Vil- liers de 1'Isle-Adam; het psycholo gische verhaal zoals we dat van Léautaud, Montherlant en Colette kun nen lezen; het poëtische proza van Su- pervielle, het surrealisme van Artaud, Michaux en Leonora Carrington; de existentieel-psychologische verteltrant van Sartre; het onvergelijkbare werk 'Oit, van 1810 tot 1813, maakte Nederland deel uit van het Napoleontische Frankrijk. Nu, anno 1985, betekent Frankrijk voor tal van Nederlanders hooguit een plezierige vakantiebestemming. Twee uitersten in vele eeuwen ulturele invloeden en wederzijdse kontakten. Tegenwoordig zijn het ooral de Angelsaksische landen waarop we ons oriënteren, daardoor dreigt het kontakt met de Franse cultuur verloren te gaaneen cultuur die niet alleen waardevol op zichzelf is, maar bovendien nauw ver weven met de onze. Als we dat teveel uit het oog verliezen betekent dat haast .litomatisch het uitvlakken van een deel van onze eigen geschiedenis en culturele verworvenheden. In een weliswaar bescheiden, maar bo venal enthousiaste poging dat te helpen voorkomen, presenteert een dertigtal Nederlandse culturele instellingen en organisaties La France aux Pays-Bays: een culturele manifestatie die van juni 1985 tot eind 1986 plaatsvindt in verschillende Nederlandse steden. Tal van bekende en minder bekende facetten van het gezamenlijke verleden en heden omen daarbij aan de orde in tentoonstellingen, films, concerten, theater voorstellingen, literaire aktiviteiten, discussies en ontmoetingen. Daarbij is 1985 gereserveerd om het recente verleden in herinnering te «epen terwijl het moderne Frankrijk in 1986 uitgebreid aari'Bod komt. Gusta' - faubert """er GuycfeMa, KulUaucud 0llatL k*>nora (barrington Jules Renard "passant Jules Si Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Winkelkring van Weedestraat - Tel. 17699 Op zaterdag 15 juni a.s. zullen alle vaders die hun schreden naar het Win- elcentrum "Hartje-Zuid" richten, in het middelpunt van de belangstelling staan. Want de attente HZ-winkeliers zijn van mening dat de heren der schep ping aan de vooravond van Vader dag evenveel aandacht verdienen als hun echtgenotes op de drempel van Moederdag in Soest-Zuid ten deel viel. Daarom ook nu weer een mobiel optre den van het Dixielandorkest "E 8 Se- ven and One" onder leiding van Rob Zijlstra, dat met zijn vorige muzikale show zo veel succes oogstte. Van 13.00 tot 16.00 uur zal het in swingende im provisaties en humorvolle presentatie uitblinkende achttal zijn welluidende en ritmische klanken weer over de hoofden der bezoekers uitstrooien. Hun door stopplaatsen gemarkeerde "tour de jazz" zal het gehele "Hartje-Zuid"- gebied van ijzerwarenhandel Hooijer aan de kop van de Soesterbergestraat tot Snackbar DAM aan de Korte Ossen- dam omvattenden. Ook nu weer zullen 6 van het Christe lijk Griftlandcollege afkomstige meis jes om ca. 11.00 uur in de als "pit" fungerende Foto- en Optiekzaak van Essen, onder het toeziend oog van Bet- ty van Essen en Syllie (Hair) van Wel- zenis de rolschaatsen onderbinden om vervolgens snelvoetig en zwierig aan hun vaderjacht, die met een lunchon- derbreking van 12.30 tot 13.30 uur tot ca. 15.00 uur zal duren, te beginnen. Want het zijn uiteraard de mannelijke bezoekers die het doelwit vormen van de in hun "Hartje-Zuid-carrière" als zeepmeisjes begonnen nimfen. Op de reeds vertrouwde, als een borstschild aangegorde harten zal dit keer het opschrift "DIT HARTJE (zuid) WIL VADER OOK WAT GEVEN" prijken. Wat zal het presentje zijn dat de meis jes namens de HZ-winkeliers aan va ders in alle leeftijdsklassen zullen mo gen aanbieden? De beste manier om dit aan de weet te komen, vaders aller leeftijden, vormt het (wellicht toch reeds op het programma staan de) bezoek(je) aan "Hartje-Zuid", dat op zaterdag a.s. (zoals gewoonlijk) niet alleen een levendig en gezellig winkel centrum, doch tevens een uitbundig muziek-, rolschaats- en vadercentrum zal zijn. Moederdag, Vaderdag" in "Hartje-Zuid" weten ze er échte feest dagen van te maken "Hartje-Zuid"-braderie 1985 Een volgend feest doemt al weer aan de einder op. In de promotie-commis sie "Hartje-Zuid" hebben inmiddels de eerste gesprekken over de Braderie 1985 plaatsgevonden en dezer dagen wordt de inschrijving, tot deelneming aan dit tot een groots spektakel uitge groeide en jaarlijks vele duizenden be langstellenden trekkende evenement, opengesteld. In 1984 moest de Braderie plaatsmaken voor de overigens niet minder spectaculaire festiviteiten rond de opneing van het nieuwe winkel centrum, doch op vrijdag 6 septem ber 1985, want dat is de dag, zal de 8e en naar het zich laat aanzien om vangrijkste van alle tot dusver georganiseerde Braderieën worden ge houden. Belangstellenden uit ondernemers kringen, het verenigingsleven, de amusementssector, kortom al degenen die van mening zijn op enigerlei wijze aan het welslagen van dit bonte open luchtfeest te kunnen meewerken, ge lieven zich voor nadere informatie te wenden tot de secretaris van de pro motie-commissie, de heer D. Koblens, tel. 15417. van de experimentalisten Céline en Beckett en de nieuw-realist Tournier. 'Van Flaubert tot heden' is kenmerkend voor de veelzijdigheid van de Franse literatuur en een goede introduktie tot het werk van schrijvers, die allen ook in Nederland de aandacht verdienen. Daarom past deze uitgave zo goed in het kader van de Frans- Nederlandse culturele manifestatie La France aux Pays-Bas. 'Van Flaubert tot heden' verschijnt als paperback, 12 x 19 cm, en bevat 200 pagina's. De verkoopprijs is 14.90. Onder de naam 'Libris' werken 42 zelf standige boekhandelaren totaal 63 boekwinkels) samen. De Librisboek- handels, de z.g. kwaliteits-of assorti mentsboekhandels. kenmerken zich door: hun brede titelaanbod in algemene boeken met een duidelijk acoent op li teratuur. hun informatiesevice aan de klant. hun bestelservice voor boeken die door welke oorzaak dan ook niet in voorraad zijn. 0 te functioneren als trendsetter; ak- tueel en vooruitziend. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 14-DAAGS MENU van 6 juni t/m 19 juni ƒ26,50 Meloencocktail met kirsch Lamskoteletjes met kruidenboter Diverse groenten Diverse aardappelen Coupe Romanoff SOESTERBERGSESTRAAT 53 TORENSTRAAT 6 Het feestgeroes, de toespraken, de mu ziek en alle overige rondom de viering van het 12V2-jarig jubileum van de Zie kenomroep AROS tot uitdrukking ge brachte gevoelens van vreugde, waar dering en dankbaarheid zijn allang verstomd. Wat overblijft zijn de her inneringen aan een bijzonder geslaagd jubileumfeest dat door vele honderden AROS-vrienden werd bijgewoond. Tallozen van hen kwamen uit de rijen van donateurs en begustigers die ooit als zieke en herstellende met de AROS hebben kennisgemaakt en die deze po pulaire Ziekenomroep daarna nimmer meer hebben losgelaten. Ve len hunner kwamen uit de kring van mensen waarmede de AROS krachtens zijn organisatie en de uitoefening zijner functies samenwerkt. Er was grote belangstelling van gemeentewe ge, vanuit het bedrijfsleven en van wege ziekenomroepen uit omliggende gemeenten. Leden en bestuursleden van het eerste uur waren gekomen om oude herinneringen op te halen en om nog eens te vertellen hoe alles toeging, W/z jaar geleden. Bij alle feestelijkheden stonden, en hoe zou het ook anders gekund hebben, vele ziekenhuispatiënten van het moment en talloze bejaarde (en o zo trouwe» luisteraars van de AROS centraal. Zij waren dank zij de fantastische mede werking van de Directies en het (verplegend) personeel van het Zie kenhuis Zonnegloren en de Bejaarden centra Molenschot en Groot Engendaal tijdens de feestelijkheden "op lokatie" aanwezig en hun enthousiasme en vreugdevolle reacties hebben de AROS-medewerkers gevoed met im pulsen en stimulansen die voor een nieuwe en lange periode van werk zaamheid "in de aether en achter de knoppen" toereikend zijn. Een hele prettige wetenschap bij dit alles vormt voor de Arossers de weten schap dat de omstandigheden waaron der zij hun omroepwerk verrichten, dank zij de vele giften en extra dona ties. aanstonds aanzienlijk verbeterd zullen kunnen worden. De grote voldoe ning die het welslagen van de rondom het jubileum georganiseerde evene menten heeft geschonken wordt door deze uiterst welkome materiële steun nog versterkt. Bij voorkomende gelegenheid werd reeds aan velen de waardering van in dividuele AROS-(bestuurs Heden over gebracht. Aangezien het ondoenlijk is een ieder persoonlijk voor zijn of haar morele dan wel financiële steun te dan ken. laat de AROS en bloc al zijn fijne vrienden en vriendinnen in deze kolommen weten HOE GROOT de waardering is voor alle hartverwar mende reacties. De AROS kan weer 12 M jaar voort! IJZERWAREN GEREEDSCHAPPEN Zie onze folder voor zeer speciale aanbiedingen b.v. 5 kg DRAADNAGELS assorti in een pak nu slechts 50 IJZERWAREN TUINARTIKELEN GEREEDSCHAPPEN MACHINES SOESTERBERGSESTRAAT 4 Vrijdagavond koopavond TELEFOON 11137 Hele week open Vanaf 1 juli gelden nieuwe bedragen voor de individuele huursubsidie. Deze zijn aangepast aan de ontwikkeling van inkomens en huren. Huurders die over een vermogen beschikken komen niet in aanmerking voor huursubsidie. Bepalend bij het toepassen van deze regel is of de huurder over het vorige kalenderjaar vermogensbelasting heeft moeten betalen. Hoeveel subsidie u kunt krijgen hangt af van de verhouding tussen uw in komen en de huur die u op 1 juli moet betalen. Met aanvragen voor subsidie moet u daarom wachten tot de nieuwe huurprijs bekend is, die per 1 juli ingaat. Hoogte inkomen en huur Boven een bepaald inkomen krijgt u geen huursubsidie. Ook mag de huur niet boven een bepaalde grens uitgaan. Belangrijkste wijzigingen in de "nieu we" huursubsidieregeling zijn dat zo wel voor het inkomen als voor de huur de grenzen opgetrokken zijn. Zo is de maximum huurgrens voor ge zinnen of samenwonenden, een voor zinnen of samenwonenden, en voor alleenstaanden van 23 jaar of ouder verhoogd van 650 gulden naar 670 gul den per maand. Voor alleenstaanden van 18 t/m. 22 jaar is de maximum huurgrens van 510 gulden op 530 gulden per maand gebracht. Voor wat betreft het inkomen is de maximum inkomensgrens voor ge zinnen of samenwonenden opgetrokken naar 35.000 gulden; voor alleenstaan den van 23 jaar of ouder naar 31.000 gulden en voor alleenstaanden van 18 t/m. 22 jaar naar 26.500 gulden. Uitzonderingen In een aantal gevallen behoudt u het recht op subsidie, ook al ligt uw huur boven de huurgrens van 670 gulden per maand. Het deel van de huur dat boven die 670 gulden ligt komt dan niet voor subsidie in aanmerking. Dat is onder meer het geval als u in een bejaardenwoning woont en vóór l juli 1985 64 jaar of ouder bent; 65 jaar of ouder bent en u al vóór uw 64ste de woning betrok. Tevens is dit het geval als: u voor de eerste keer huursubsidie aanvraagt; uw huur per 1 juli 1985 niet hoger is dan 735 gulden per maand nog steeds dezelfde woning bewoont als op 30 juni 1984. Aanvraagformulieren De aanvraagformulieren en de tabel met de nieuwe subsidiebedragen zijn verkrijgbaar in het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum. De formulieren dient u, vergezeld van een jaaropgave over uw inkomen in 1984 of een kopie van uw belastingaangifte 1984, voor 1 januari 1986 in te dienen. Huurders van woningen van de bouw verenigingen en dergelijke krijgen rechtstreeks de aanvraagformulieren. Dit geldt eveneens voor hen die vorig jaar al huursubsidie gekregen hebben. [.„.'Met het oog op Hart je-Zuid',,.,i Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Aflevering 19: Boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade! "Als het moet laten we een boek uit Japan komen, of zelfs uit Rusland. We doen alles wat des boekhandels is, en dat op een ouderwetse boekhandels manier, wat inhoudt dat negen van de tien diensten die je als boekhandelaar aan het publiek verleent gratis zijn. En als het dan tóch nog wat moet kos ten, dan is het nog verschrikkelijk laag. Dat kom je in de detailhandel nauwelijks tegen. Jan Wessels, directeur van de bekende boekhandel die al sinds 22 jaar in Soest gevestigd is onder de naam Van de Ven, laat er geen twijfel over bestaan. Als op iemand de zegswijze van toe passing is dat hij "in hart en nieren" zijn beroep uitoefent, dan is het wel op hem. Welbespraakt als hij is weet hij een bijna "encyclopedische" kennis te spuien over alles wat met het vak te maken heeft. Dat hangt niet alleen met dat vak samen, maar uiteraard ook met de persoon van Jan Wessels zelf. "Ik heb de ware boekhandelaarsnieuws gierigheid", legt hij uit. "Ik lees alles - boeken, kranten, tijdschriften. Ik ben gék op actualiteit." Als een specifieke boekverkoperseigenschap noemt hij "overal en nergens van weten". Weet hij het zelf niet, dan weet een recht geaard boekverkoper toch in elk geval waar hij het gezochte moet zoeken. Hij vertegenwoordigt overigens al de tweede Wesselsgeneratie in het boe kenvak. Zijn vader - G. J. Wessels - nam in 1930 de Baarnse boekhandel over van de heer J. van de Ven, die de zaak (die in 1907 werd gericht) om streeks 1920 had overgenomen van diens oom. J. F. van de Ven. De "jonge" Van de Ven woonde in Soest, aan de Regentesselaan en is zelfs enige lijd lid van de Soester gemeenteraad ge weest. Naam De Wessels' zitten dus ai meer dan een halve eeuw in het boekenvak. Toch hebben zij nimmer overwogen de zaak van de naam Van de Vèn te ontdoen en er de eigen familienaam voor in de plaats te brengen. "Welnee. Toen m'n vader begon was het midden in de crisisjaren. Je liet het toen wel uit je hoofd om een gevestigde naam te ver anderen. En wij hebben het altijd zo gelaten, omdat we er vooral de voorde len van hebben leren waarderen. Een stukje privacy, bijvoorbeeld." In 1963 was het Jan Wessels zelf, die na een korte periode om het vak te leren bij andere boekhandels <o.m. de Hoofdstadboekhandel in Amsterdam) de leiding op zich nam van de zaak in Soest-Zuid, filiaal van de zaak in Baarn waar vader Wessels de scepter zwaai de. Hij overleed in 1976. "M'n vader stierf in het harnas, achter de toon bank", vermeldt Jan Wessels, terug blikkend in vervlogen tijden. "Hij ging als 15-jarige jongen de boekhandel in." Wat hem zelf betreft merkt hij op zich altijd bijzonder tot het "eigen baas"- zijn aangetrokken te hebben gevoeld. "Ik heb al jong geleerd dat ik niet zo pas in een grote organisatie. Ik kan wel leiding geven, maar ik heb er veel moei te mee om leiding te accepteren. Ik kom nu eenmaal uit een 'eigen baasjes'- familie. Dat heb je of dat heb je niet: je kunt het niet leren. Eigen baas zijn is niet altijd leuk, maar wel altijd leuker dan het niet zijn. Behalve met de boekhandel hield Wes sels senior zich ook bezig met de kan toorboekhandel, maar daar heeft de zoon zich minder toe aangetrokken ge voeld. "Ik heb de boekhandel zelf al tijd het fijnste gevonden." Vandaar ook dat de bekende kantoorboekhan del onder dezelfde naam aan de Steen- hoffstraat weliswaar bij het bedrijf hoort, maar niet onder zijn dagelijkse leiding staat. Nettie, zijn vrouw, draait intussen ook al die jaren trouw mee in de zaak, voor zover althans het moederschap haar niet opeiste. "We begonnen sa men aan de Soesterbergsestraat, met 300 gulden wisselgeld en de dubbele exemplaren uit Baarn, plus wat kan toorartikelen. Drie dagen nadat we ge trouwd waren zetten we de deur open en hadden we gelijk mensen in de win kel. In die tijd woonden we uiteraard ook achter en boven de zaak." Sinds vorig jaar is Boekhandel V an de Ven gevestigd in het gloednieuwe win- keicentrum aan de Zuidpromenade, een verhuizing van hooguit enkele tientallen meters, die het voordeel heeft dat de winkel op bijna dezelfde plek zeer herkenbaar aanwezig is, zij het dan aan de overkant van dezelfde straat. Op de pui staat in grote letters: Libris boekhandel Van de Ven." Paraplu Libris is de "paraplu" waaronder zo'n 40 grote Nederlandse boekhandels sinds enige jaren samenwerken op het gebied van bedrijfsvoering, boekhou ding, en een groot aantal andere as pecten. Die gezamenlijke aanpak - 'de complete boekhandel" - zorgt er voor dat Jan Wessels zich nog meer dan voorheen kan toeleggen op het vak dat hij met liefde uitoefent. "Alle dagelijkse rompslomp wordt door die 40 boekhandels centraal geregeld, waardoor een hoop sores die er nu een maal altijd bij om de hoek komt kij ken van je wordt afgenomen. De boek handelaar kan zich op die manier echt wijden aan het 'boekhandelen', licht hij toe. "Maar je blijft een volledig zelfstandige boekhandelaar: je koopt zelf in, stelt zelf je assortiment samen, speelt zelf in op je eigen markt. In dat opzicht ben ik evengoed een soort 'warme bakker'. Als boekhandel houd je je eigen identiteit, met Libris als steuntjes in de rug. Eèn van de grote voordelen van het deelnemen aan het Librissamenwer- kingsverband komt dezer dagen duide lijk aan het licht in de culturele mani festatie "La France aux Pays-Bas", die in 1985 en 1986 plaatsvindt en de invloed van de Franse cultuur op de Neder landse onder de aandacht brengt. Niet alleen verschijnt er een interessant speciaal nummer van het inmiddels bekende "Libris-Magazine", maar ook een bijzondere uitgave, "Van Flaubert tot heden", een "Franse" verhalen bundel die in opdracht van Libris is samengesteld en vervaardigd. "De Libris-boekhandels bijten daarbij het spits af", aldus Jan Wessels. "Als aparte boekhandel hadden we lang niet zo gemakkelijk op zo'n manifestatie kunnen inhaken als nu onder de Libris- vlag wél kan." Hij is vanaf de oprich ting actief lid van de boekverkopers club, die o.m. aan de weg timmert door de bekende boeken top-tien in Vrij Nederland, en nu en dan ook boe ken onder eigen imprint laat verschij nen. Daarnaast is Van de Ven ook aange sloten bij de ICOB, een inkoop/verkoop combinatie van boekhandelaren - los van Libris - die zich vooral richt op uitgeversrestanten en boeken kan aanbieden tegen een gemiddelde prijs van een tientje nieuwe boeken hebben een verkoopprijs van zo'n twintig gulden "Dat voegt een heel groot en aantrek kelijk aanbod toe aan het bestaande. Er zijn inmiddels honderden titels." Boekconsumptie Soest - zo heeft onderzoek aan het licht gebracht - heeft een "boekconsumptie" van 115 procent (Nederland-in-door- snee gesteld op 100), weet Jan Wes sels te vertellen. "We zitten hier dus boven het gemiddelde", stelt hij niet zonder tevredenheid vast. Dat heeft ó.m. te maken met de samenstelling van de bevolking, voor wat betreft opleiding, etc. Het verkópen van boeken is Wessels' stiel: "Een boek van jezelf uitlenen is ongeveer hetzelfde als een boek weg gooien", spreekt hij. "Je krijgt het nooit meer terug." Dat elk boek een kostbaar bezit voor hem is, blijkt wel uit zijn opmerking: "Je leent je vrouw toch ook niet uit - tenminste, ik doe het niet. Na een jarenlang verblijf aan de Soes terbergsestraat, waar twee grote verbouwingen plaatsvonden, hebben Jan en Nettie Wessels vorig jaar de stap naar de Zuidpromenade onder nomen en daar een gloednieuwe boek winkel opgezet. Spijt hebben ze daar van in geen enkel opzicht. Samen met Henny Deventer-Kwak (al 19 jaar aan de zaak verbonden!en de jongere garde bestaande uit Gitta Bakker en Reinéé van Egmond werken ze met plezier in de nieuwe zaak. Ook het filiaal aan de Stadhouderslaan/Van Weedestraat, onder leiding van Joke Staal-v.d. Kroon, mag hierbij overi gens niet onvermeld blijven. Dat het Soester publiek ingenomen is met zijn boekhandel lijdt geen twijfel, maar het is ook wel eens aardig te ver nemen wat "de boekhandel" denkt van zijn publiek. Nettie Wessels daarover: "Soest heeft een makkelijk publiek. Het heeft heel veel souplesse getoond, dat is ons vooral gebleken tijdens de verhuizing. Ik denk dat ze nergens zo aardig zijn als in Soest. Wij zijn in elk geval tevreden over de klanten, en we hopen dat het andersom natuurlijk hetzelfde is." Dat zit wel goed. Op de Amersfoortsestraat hield de po litie vorige week weer een controle op de naleving van de maximumsnelheid, die daar gesteld is op 80 km per uur. Van de 1285 passerende automobilisten bleken er 35 te hard te rijden. Zij werden bekeurd. De 'top' lag op maar liefst 131 km per uur. Heeft U belangstelling voor het werk van de Ziekenomroep? Wilt U graag in samenwerking met anderen iets anders doen dan anders? Iets dat niet alleen Uzelf doch tevens Uw zieke of bejaarde medemens vreugde verschaft? Leest U dan eens aandachtig de navolgende punten en vraagt U zich vervolgens af, of de AROS de club is die U als presentator, presentatrice, technison medewerker of technisch medewerkster (ja ook U dames!) zoudt willen komen versterken. Bent U ouder dan 21 jaar? Bezit U een goede spreekstem? Beheerst U de Nederlandse taal? r Heeft U een goede uitspraak van de moderne talen? Heeft U belangstelling of aanleg voor techniek? Bezit U teamgeest? Houdt U van mensen? Bent U bereid om minstens 1 x per week en zo nu en dan ook tijdens een weekend uit te zenden? Voldoet U aan 4 of meer van de voornoemde punten? Dan zou de AROS wellicht Uw toekomstige hobbyclub kunnen worden, probeert U het gerust maar eens en belt U een onzer Arossers op voor een kennismakings- gesprekje in de studio. Programmaleidster Carla van Ammen, tel. 14717, Technisch leider Henk Duns, tel. 10578 of secretaresse Joke Uitten- bogaard, tel. 10203.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19