Kansen voor 'De Oelte' iets gestegen Kf 100.0°° wsper odomo hans huigenAD A RUNDER GEHAKT KR1E 798 zogezien Commissie Milieubeheer wil geluidswal langs gehele Koningsweg Flats en duplex-woningen krijgen verzamelcontainers een ton! (f Kille start van Avondvierdaagse f25,- korting en f1000,- vakantiegeld extra, meneer Kilo iy van 11.98 voor SOKKEN INLIJSTEN? aard 'obby 63e JAARGANG NO. 42 WOENSDAG 12 JUN11985 'Geluidshinder zal alleen maar toenemen' Telefoneerder valt politie urenlang lastig SHELL-STATI0N ZWIERS Michelin banden 25% korting AARDBEIEN Honsbergen SLAGERS LEVERWORST Honsbergen JONGE GRASKAAS HONSBERGEN Honsbergen 20% KORTING door GerardPaul Onder Ambtenaren I. DE BRUIN BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Veldweg4 - Soest - Tel. 02155-14878 GLAS TT](«TViv\n Beckeringstraat 50 - Soest Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar 124,- Losse nummers 65 ct Gecontr. opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 De kansen voor realisering van "De Oelte", het fusieziekenhuis voor Soest en Baarn, zijn vorige week tijdens de vergadering van de commissie Ge zondheidszorg van Provinciale Staten iets toegenomen. O.m. na een vurig pleidooi van burgemeester P. Schoiten van Soest drongen de statenleden er bij geduputeerde drs. G. C. de Haan (WD) met grote klem op aan het nieuwe ziekenhuis alsnog toe te voegen aan de lijst met bouwprojekten, die ter finan ciering aan staatssecretaris Van der Heijden zal worden voorgelegd. Gede puteerde Staten zullen daarover in de Joop van deze maand een definitieve beslissing nemen. Als Gedeputeerde Staten gehoor geven aan het advies van de gezondheidscom missie, dan nog is niet zeker of het nieuwe ziekenhuis verwezenlijkt kan worden. De 11 miljoen gulden, die no dig zijn om de financiering van "De Oelte" rond te maken, kunnen name lijk alleen nog maar uit de reservepot van Van der Reijden komen. De situa tie is daarmee op dit moment nog steeds onoverzichtelijk, omdat niet be kend is voor hoeveel de provincie Utrecht aanspraak mag maken op de honderd miljoen gulden extra, die de staatssecretaris voor "moeilijke ge vallen achter de hand houdt. Voor de 26 miljoen gulden, uit de Ru- ding-pot die op voorhand beschikbaar- was gsteld voor Utrecht, komt "De Oelte" in ieder geval niet meer in aan merking. GS vinden de belangen van het Diaconessenziekenhuis in Utrecht en voorzieningen in de zwakzinnigen zorg en de psychiatrische hulpverle ning zwaarder wegen. 'Alles vóór' Burgemeester mr, Paul Scholten hield tijdens de commissievergadering in U- trecht een pleidooi voor "De Oelte". "Namens vele duizenden mensen uit Soest en Baarn verzoek ik u alle poli tieke middelen aan te wenden om ons verzoek met betrekking tot "De Oelte" bij Gedeputeerde Staten ingewilligd te krijgen. Er is werkelijk nauwelijks iets tegen. Er is alles vóór", besloot burge meester Scholten zijn betoog. Van alle vier vertegenwoordigde fracties in de gezondheidscommissie kreeg hij bijval, getuige de uitspraken van de le den.' Teleurgesteld over de gang van zaken was mevrouw C. Kormelink namens de VVD-fractie. Milly van Stiphout (PvdA) uit Soest vroeg ook om plaat sing van "De Oelte" op de lijst, terwijl haar collega van D'66, mevrouw du Marchie-Sarvaas zo ver ging te stellen dat "De Oelte" gefinancierd dient te worden van een gedeelte van de 26 mil joen gulden, die Utrecht in ieder geval krijgt voor nieuwbouw. Het CDA noem de "De Oelte" bij monde van de heer H. Nijen Twilhaar een noodzakelijk heid. Ontstemd Alle fracties waren voorts ontstemd over het feit dat gedeputeerde De Haan was afgeweken van zijn eerdere stand punt, namelijk dat "De Oelte" wel op de prioriteitenlijst moet komen. Enke le maanden geleden had hij nog dezelf de mening als de commissie. De Haan verdedigde zich door te stellen dat de commissie slechts een adviserende stem heeft, en de GS de verantwoor ding dragen voor de prioriteitenlijst. Nadat de heer Nijen Twilhaar min of meer namens alle fracties nogmaals een goed woord had gedaan voor "De Oelte". zegde De Haan toe de mening van de commissie over te dragen aan GS. Dezelfde De Haan kreeg overigens nog meer, niet bepaald zouteloze kri tiek. te verwerken van Milly Stiphout. Na vier uur vergaderen stelde zij dat de gedeputeerde opvallend weinig aan het woord was geweest en veel ant- Burgcmcester mr. P. Scholten. woorden had overgelaten aan zijn me dewerkers. "Als we moeten beslissen over zulke belangrijke politieke zaken, dan moeten we antwoord kunnen ver wachten van een bestuurder en niet van anderen", was haar commentaar. De leden van de commissie Milieube heer vinden dat niet alleen bij het nog te realiseren nieuwe gedeelte van de Koningsweg een geluidswal moet wor den aangebracht. Op het bestaande traject teerd volgens hen nu al geluids overlast op. Als de Koningsweg een maal is doorgetrokken, zal het ver keer nog meer gebruik van deze weg maken, en zal de overschrijding op de Wet Geluidshinder alleen maar gro tere vormen aannemen. De heer P.Veen had voor de verga dering van vorige week zijn huiswerk goed gedaan. Zo meldde hij dat het geluid van de auto's op dit moment ai 65 decibel meet. Hij vond het vreemd dat hier niets over in de nota Konings weg staat geschreven, en pleitte voor het nemen van maatregelen. De heer Veen vond dat de gemeente dit ver plicht is aan de vele bewoners langs de Koningsweg. Wethouder drs. J. Oudemans van milieubeheer zei dat het Rijk een der gelijke voorzi^nincr 7.a] betalen, mits het een bestaande situatie betreft. Daarom zal gekeken worden of men zo snel mogelijk een geluidswal kan aan brengen. Wacht men totdat de Konings weg is doorgetrokken, dan is het moge lijk dat de overheid de gehele Konings weg als een nieuwe situatie beoordeelt. Soest zou dan zelf de kosten van zo'n wal op zich moeten nemen. Compostbak Met betrekking tot het afvalstoffen- plan zeiden de leden van de commis sie milieubeheer blij te zijn dat de plastic zakken worden afgeschaft. Voort vroegen zij zich af of de ge meente de compostbak niet méér onder de aandacht van de bevolking moet brengen. Volgens wethouder Oudemans is de compostbak reeds een bekend begrip in Soest en moet bedacht worden dat Soest tevens een gemeentelijk com postbedrijf heeft. Teveel privé-bakken zouden volgens de wethouder het gemeentelijk bedrijf op de helling kunnen werpen. De directeur van Gemeentewerken, Ir. S. H. Brunekreef, heeft vorige week in de commissie Bedrijven Perso neelszaken de invoering van de mini- container in de gemeente verdedigd. Alle problemen die er nog bestaan in flats-zonder-stortkokers, duplex- huizen en andere étagewoningen waar bejaarden wonen, zullen met de be trokkenen en met de huiseigenaren worden doorgesproken. De invoering van verzamelcontainers, die elk uur van de dag de hele week door beschik baar staan, wordt overwogen op plaat sen waar de mini-container moeilijk heden voor de burgers oplevert. Brunekreef ontkende dat de invoering van de mini-container meer vuil op levert. De invloed op de huis-vuil- scheiding (glas, ijzer, papier) zal af nemen. Hij becijferde dat uitstel van het raadsbesluit de invoering aan zienlijk duurder zal maken. "We heb ben al meer dan een jaar verloren door alle onderzoekingen en het over leg met Baarn, etc. Als-we-nu ja zeg gen is de hele operatie, met deze har de cijfers, vóór het eind van dit jaar Massale vissterfte in Eem In de Eem, ter hoogte van de Kleine Melm, heeft zich in het weekeinde massale vissterfte voorgedaan. De heer W. van de Eemweg ontdekte za terdagmiddag vele honderden dode vissen en lichtte de politie in. De af deling milieuzaken van gemeentewer ken heeft de zaak in onderzoek. Over de oorzaak is tot op heden niets bekend. Drie weken lang. Ook u kunt honderdduizend gulden winnen! ZIE ONZE ETALAGE. MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID in kannen en kruiken", aldus de direc teur van Gemeentewerken, die in de commissievergadering twee mini- containers bij zich had, zodat de com missieleden met de nieuwe afvalbak ken konden kennismaken. De kleur wordt donkergroen, wat afwijkt van de keuze in omliggende gemeenten. De container is gratis en wanneer er één in het ongerede raakt (in Baarn, waar de bewoners er zeer blij mee zijn: drie in zes jaar tijdmoet hij door de burger worden vergoed. Wel wor den de vuilnisophaalkosten verhoogd met vijftien gulden wat wegvalt tegen de aanschaf van plastic zakken, die in de nieuwe container taboe worden. Over de financiën raakten Joop v.d. Brakel (PvdA) en Wil v.d. Klink in een daverende discussie. V.d. Brakel wilde het raadsbesluit uitstellen van wege de financiële consequenties voor de laagste inkomens maar V.d. Klink vond dat een kleine groepering burgers niet het beleid mag bepalen voor de overige Soesters. De CDA-er Strietman vertelde dat zijn fractie verdeeld is over de aanschaf van de mini-container, wees sluiting van de grofvuil-stortplaats in Soester- berg van de hand en vond de wachttijd van 14 dagen voor het ophalen van het grof huisvuil te lang. Hij vroeg zich af of de duo-container de scheiding-bij- de-bron zou bevorderen. Inspraak De heer Huisma, die sinds 1947 in de gemeente woont "Ik houd van Soest" maakte gebruik van het spreekrecht van de publieke tribune om zijn mis noegen te uiten. Hij vindt de nieuwe bak onhygiënisch en vreest dat de mini-container omgegooid wordt "door de lieve jeugd", wegwaait en te veel ruimte inneemt. Tijdens de discussie bleek dat het rap port over de mini-container, dat da teert van januari 1985, al eerder in een besloten vergadering van de commis sie financiën en bedrijven is behandeld en doorgesproken. Op enkele kritische opmerkingen na staan de meeste raadsleden wel sym pathiek tegenover de invoering. VOORAL UW KADO'S ZUID-PROMENADE 11 - TEL. 10098 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. ÉÊk Peters bv, voor wonen in de groene zone. De heer B. van de Wiardi Beekman- straat heeft de politie in het weekeinde oneindig veel last bezorgd door voort durend te blijven opbellen. Toen de PTT werd ingeschakeld en de telefoon van de man werd afgesneden zette bij zijn activiteiten vanuit telefooncellen voort, tot hij het uiteindelijk opgaf om gehoor te vinden voor zijn klachten. Het eerste telefoontje kwam zaterdag middag om ca. half twee binnen. Daar in deelde heer B. mee dat zijn verwar ming het niet deed. Hij eiste van de politie onder bedreiging de adressen van gemeenteraadsleden of personeel van de woningbouwvereniging, zodat de verwarming weer aan zou gaan. Toen hij van de politie niet het gewens te antwoord kreeg werd hij boos en belde in korte tijd ongeveer 50 maal op. zich daarbij in niet welgevoeglijke ter men beklagend, 's Avonds werd het de politie al te gortig: zij schakelde de PTT in, die de telefoon van de man af sneed. Dat belette hem niet de gesprek ken vanuit telefooncellen voort te zet ten, nu met de eis dat zijn telefoon weer zou worden aangesloten. Midden in de nacht verscheen hij zelfs met een taxi aan het bureau, onder invloed van ster ke drank. De man werd naar huis ge stuurd, maar belde nog diverse malen op. Om kwart voor vijf 's morgens belde hij voor het laatst. Waarschijn lijk was hij toen te vermoeid - of waren zijn kwartjes op - zodat hij zijn activi teiten staakte. Na aanrijding doorgereden De heer P. H. van de Hannie Schafthof meldde de politie in het weekeinde dat een onbekende automobilist zijn wagen had beschadigd. De auto liep een flinke deuk in het voorportier op. Bijna tweeduizend, meest jeugdige wandelaars moeten maandag tegen de avond op pad zijn gegaan voor de eer ste "aflevering" van de jaarlijkse Avondvierdaagse, die sinds vier jaar ook in Soest tot de sportieve gebrui ken hoort. Het aantal aanmeldingen was kort voor de start opgeklommen tot ca. 1950 en ondanks het feit dat de weersomstandigheden deze eerste avond niet buitengewoon waren - in tegendeel zelfs: het was koud, storm achtig en nu en dan viel er zelfs regen - gingen de meeste deelnemers toch wel gemoed op pad. t Kom langs en u krijgt een handig, fleurig, vakantieboekje. Met een kortingkaart erin en een nummer dat automatisch meedingt naar één van de drie extra vakantiegeldprijzen van f 1000,-. Soesterbergsestraat 51 Soest Deze week: Alle truien en ..ictcn 20% kofting_ In groepen zwoegden de wandelaars door de overigens fraaie omgeving van Soest. De grootste groep wordt gevormd door de chr. basisschool De Bron, waarvan zich maar liefst 115 wande laars hadden aangemeld. Dit jaar is ook de schaatsvereniging Eemland van de partij en de "buurtgroep" de Zwaluwen van de Zwaluwenweg. Maandagavond ging de tocht globaal in de richting van de Lage Vuursche en Baarn; dinsdagavond stond de Lage Vuursche eveneens op het programma. Vanavond gaat de wandeling in de richting van de Soester Duinen en don derdagavond blijven de wandelaars binnen de bebouwde kom van Soest, alvorens zich gereed te maken voor het feestelijke défilé bij het gemeente huis aan de Steenhoffstraat. Het Col lege van Burgemeester en Wethouders zal de deelnemers aan de Avondvier daagse omstreeks 20.00 uur van het bordes af groeten, waarbij vertegen woordigers v^n de sportstichting, de politie en dè Stichts-Gooise Wandel sportbond aanwezig zullen zijn. Vervolgens gaat het plaatselijke or ganiserende comité weer snel aan het werk voor de Avondvierdaagse 1986, die het eerste lustrum zal gaan beteke nen. en toch gratis montage. Weegbreestraat 54 Tel. 02155-1 7658 Alleen donderdag Alleen donderdag 500 gram Alleen donderdag 250 gram Dit weekend Kilo Voor uw eigen held op Een mooie kollektie herensokken vindt u bij PHILDAR! Speciaal voor vaderdag (geldig t/m 15 juni) ANJA'S WOL-SPECIAALZAAK Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest - Tel. 02155-10421 De met bloed, zweet en tranen opge stelde beleidsvoorbereidende nota had hij, na die nog eens zorgvuldig nageke ken te hebben, aan zijn chef overhan digd. Die hem op zijn beurt doorsluisde aan weer hogere ambtenaren, waarop allen in nauwelijks leesbare, priegelige handschriften de zo consciëntieus over dachte tekst becommentarieerden en vragen stelden waarop de antwoorden in het voorstel zelf terug te vinden wa ren, zo de tijdsdruk hen had toegestaan beter te lezen. Het was al de tweede of derde keer dat deze nota het lot van alle ambtelijke nota's onderging, maar nu stond er on deraan de tekst met grote hanepoten "uitvoeren". Hetgeen aan duideljkheid niets te wensen overlaat, mits de tallo ze krabbels van de overige beleidsma kers eenzelfde geest ademen. Daar dit geenszins het geval was, stak de nota schrijver de handen in de lucht en riep vertwijfeld uit: "Hier kan ik geen cho cola van maken. Hier kan ik helemaal niks mee". Met soortgelijke kreten stormde hij naar veel hogerhand die ook niet beters wist te verzinnen dan hem onverwijld tot aan de hoogste boom te voeren, die zelf de simpele, doch onuitvoerbare op dracht had verstrekt. Zich niet storend aan de haast panische reaktie van wat ongetwijfeld de secretaresse was van de man die hem vaker vanuit de krant aankeek dan dat ze in werkelijkheid oog in oog met elkaar hadden gestaan, stond de verbolgen ambtenaar even la ter achter een immens bureau, de nota als een pet in de hand achter zijn rug houdend. Na enige tijd wierp de notabele heer een blik over de halfhoge brilleheining heen, echter zonder zijn hoofd te bewe gen. Ook zonder een spier te vertrek ken, hoorde hij de eerste regels van het verhaal aan en besloot halverwege de derde zin zijn arm te strekken met de onuitgesproken vraag hem het papie- rement te overhandigen. Met een ruk trok het bevoegd gezag het hem uit handen en begon geconcentreerd te le zen. Nauw merkbaar schudde hij het hoofd, krabbelde er iets onder en smeet het vervolgens in de richting van de wachtende beambte. De gezagsgetrouwe ambtenaar raapte het papier van de grond en rechtte zijn rug. In tegenspraak tot zijn militante houding grijnsde hij van oor tot oor, tikte met een slimme oogopslag tegen de slapen en sprak: "Een ogenblikje. Dat zullen we eerst even besnavelen." Daarop leest hij dat de autoriteit het woord "akkoord" onderzijn eigen "uit voeren" had geschreven. Zonder dra len vouwde hij de zaak netjes op en priemde de nota opnieuw in de richting van de hoogmogende heer, die het ge val op gelijke wijze uit zijn hand griste, weer aandachtig de tekst in zich opnam, er een volledige zin aan toe voegde en het geheel op precies dezelf de manier overboord wierp, waar ex act dezelfde handelingen plaats vonden als eerder beschreven. Na zijn "even besnavelen" las de ijve rige ambtenaar "ik kom er nader op te rug". Met een slordig uitgebrachte militaire groet sprak daarop de notaschrijver stralend: "Dit heeft mij een kwartiertje gekost en het gevolg is dat ik niets hoef te doen. Zo moeten we het hebben. Ik wens u een goede voortzetting van deze werkdag." Waarmee maar weer eens bewezen is dat de kortste weg tussen twee ambte naren een cirkel is. WOENSDAG - GEHAKTDAG 500 gram 4.65 Kilo 8.50 T„,„,,k,b„ KEURSLAGER TAMBOERIJN 17 - SOEST TEL.02155-22464 GROTE SORTERING c.a. 200 modellen in houten aluminium Snelle service Snelle Koningmnelaan 48 Soest 02155-12245 Laatst ben'k van de trap afgegleden en viel door de deurruit beneden. Wat zei m'n vrouw toen? "Mag je elke dag doen, want hij repareert snel die VAN EDE!" II11 Hl L I IL (werkplaats -f woonhuis) HANDEL Tllilui/Ij beli6o550110429 IIHIlULk EN WIJ KOMEN! V

Soester Courant | 1985 | | pagina 1