I martin 'av. de Siddré'Het verzet tegen de kernwapens heeft liks met links of rechts te maken' Vorstelijk koud buffet bij restaurant d'Oude Enghe Missie - verkooptentoonstelling voor kinderziekenhuisje in Karachi Derde uitwisselingsprogramma Soest - Titusville Opknappen woningen Hobbemalaan e.o. in volle gang 'et gerommel 'OSBOOM: ®dan. s* SOESTER COURANT PAGINA 23 peekeinde: 'Dag en nacht voorde Vrede' bij Soesterberg vauto idig herstellen. /oor (50,-. Voor de Prijs van nog >elen, e'dsbumpers 1 wieldoppen 1 3-deurs f19.695,-, tan met 13 n der zorgen. V i iOrn de veertien dagen op zondagavond Racefietsen gestolen Belangstelling hoog voor Soester Natuurbad Zuster Truus hemmens geeft Pakistaanse verschoppelingen liefde Brandje in woning Birkstraat Oude boeken? Derde toerustingskursus voor begeleiding van ouderen i zeker vallen de herst< dat deukje, krasio i best mee! J e"i te schadetaxatie teling met gsmaatschappjjen. utoscha de bed rijf Soest ir 'sn 13865 ig en nacht voor de Vrede" is het n de vredesmanifestatie die ginende weekeinde - van vrijdag mi 19.00 uur tot zaterdag 15 ca. 17.30 uur - plaatsvindt bij >asis Soesterberg. Bijna een lang duurt dit Vredesfestival, ?kende sprekers en beroemde •oepen zullen optreden, ter le- ;vermaak van de naar de ver- ig van de organisatoren vele (en deelnemers die het festival of gedeeltelijk zullen meema- tgen nacht voor de vrede" kan ech- igoed ook het motto zijn van èén ensen die de laatste maanden d ook vaak etmalen lang in de geweest met de voorberei- in voor de manifestatie. Dat is Siddré uit Soest, actief lid van in voor Vrede en van het Vredes- itform Soest, het samenwerkings rad van vredesbeweging en ande- Bmkeest politieke) organisaties in [spraak voor een gesprek is met an ook buitengewoon moeilijk te Ze is vrijwel onafgebroken op len als het festival een succes i dan is dat in niet geringe mate kar persoonlijke inspanningen te Tel. 2111» S Is lid van de Stuurgroep Soesterberg Knin of meer ad hoe opererend id van vredesorganisaties in de I omtrek van de vliegbasis) is al eerder in de weer geweest portgelijke manifestaties. Vorig log had ze een actief aandeel organisatie van de "omsinge- is nu het achtste jaar dat er een istratie of iets van dien aard ivindt bij Soesterberg. Dat we het leer zo groots aanpakken heeft li te maken met de enorme be enheid van de mensen in de regio, iven jaar is de bekendheid zo groot •den dat eigenlijk heel Midden- ferland van de vredesbeweging wordt gemobiliseerd. Bovendien is hejfc belangrijk jaar: straks valt de beslissing over de kruisraketten, maar vooral het Volkspetitionnement komt eraan! Het festival heeft een interna tionaal karakter. Iedereen kijkt naar Nederland, in de hoop op een nee tegen d$;kruisraketten", vertelt Ankie en thousiast. Steun Niet alleen uit de omgeving van Soes- terberg, maar ook uit verder gelegen plaatsen zijn intussen al talrijke posi tieve reacties binnengekomen. "We hebben financiële steun gekregen uit allerlei plaatsen: Tiel, Leiden, Ede, 11 fpbrdwijkerhout. Eindhoven, noem maar op. Het is langzamerhand geen regionale zaak meer, dat blijkt wel." Met de officiële instanties wordt goed samengewerkt om het festival zo goed mogelijk te laten verlopen. "Het hoofd programma speelt zich af aan de Her- ttjnlaan; dat is net in de gemeente Zeist. We hebben officiële toestem- nrjing en werken ook goed samen met de Zeister politie. Het programma van het festival is ze ker ambitieus te noemen. Niet alleen zullen vooraanstaande sprekers optre den 1 Sinie Strikwerda, Jan-Nico Schol ten, Marcel van Dam, Ria Beckers o.a.maar er wordt ook meegewerkt door bekende muziekgroepen als de Werkgroep Eigen Werk (W.E.W.) van Artishock uit Soest, het nationaal be kende orkest "De Volharding" en de fameuze "Fanfare van de Eeuwigdu rende Bijstand". De presentatie is in handen van Felix Meurders (vrijdag) enNatascha Emanuels (zaterdag). Het festival eindigt met een slotmani festatie, als de tot een groot spandoek samengebrachte spandoeken uit aller lei groepen aan het hek van de basis zal worden bevestigd. Ook in Soest is daarvoor een aantal onderdelen ge maakt, evenals in Soest-Duitsland. waarmee de plaatselijke vredesbe weging nog altijd innige banden onder houdt. "Van hen krijgen we twee span doeken, maar zelf komen ze dit keer niet omdat er in Hannover iets be langrijks wordt georganiseerd", ver telt Ankie. 40 Jaar vrede Op zaterdagmiddag is ruimte gelaten voor "eigen" activiteiten van deel nemende regionale groepen. Het Vre desplatform Soest heeft daarvoor een aansprekende en indringende vorm gekozen: Op vele tientallen krui sen worden de namen vermeld van alle landen waar sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog oorlogen zijn gevoerd. Dat alles onder het motto: "40 jaar vrede?" "Soesters die mee willen doen moeten maar letten op de mededelingen vanaf het podium. De actie speelt zich af bij het kruis punt Hertenlaan/Dolderseweg." Ankie heeft geen idee hoeveel mensen er zullen komen. "We hopen op 10.000 mensen, over de hele 24 uur. De hoog tepunten vallen natuurlijk op vrij dagavond en zaterdagmiddag, maar er zullen ook heel wat mensen blijven overnachten. We hebben al zoveel aan meldingen binnen dat we extra kam- peerruimte hebben moeten zoeken." Het "nachtprogramma" (alleen voor de overnachters) speelt zich af tussen 23.00 uur en 02.00 uur. "Na elven is het stil, dus dan heeft niemand last van ons. Alleen zullen er dan wel dis cussiegroepen bezig zijn in drie grote tenten, waarin allerlei onderwerpen aan de orde komen." De publiciteit voor de manifestatie wordt eveneens groots aangepakt. Er is belangstelling uit binnen- en buitenland. De VARA-radio zal waar schijnlijk de nodige reportages maken en er hebben zich al heel wat journa listen aangemeld. Om de verwachte duizenden ook eten en drinken te kunnen aanbieden is een beroep gedaan op de organisatie "Axi- kook", waarin een aantal alternatieve horecabedrijven samenwerken. "Die kunnen tienduizenden mensen van eten en drinken voorzien", aldus Ankie. "Het is een organisatie zonder winst oogmerk." Spannend Wat haar zelf beweegt om zich maan denlang te "storten" in de omvang rijke organisatie die aan het festival voorafgaat verklaart Ankie zo: "Het is een gigantische klus. Ik ben er echt dag en nacht voor in de weer, maar ik heb vorig jaar de smaak te pakken gekregen. Organiseren vind ik leuk, en zeker voor dit doel: tegen de kern wapens. Dat is het belangrijkste. Maar als je begint heb je geen idee welk werk eraan vastzit. Toch is het ontzet tend spannend om met elkaar zo'n vre desfestival te maken." Op de vraag of ze enig effect van de manifestatie verwacht antwoordt ze: "Als ik dat niet zou verwachten zou ik er niet zo,hard aan wérken. Hét heeft een groot uitstralingseffect. En bovendien gaat er een heel stuk bemoediging van uit, en inspireert het al die vredesmensen die elkaar tref fen. Wat haar zelf betreft merkt ze op: "Je hebt in je directe omgeving zo vaak het gevoel dat je maar in je eentje aan het ploeteren bent. Maar als er zoveel mensen bij elkaar zijn weet je dat je toch niet alleen staat. Mensen die nog altijd geen standpunt hebben bepaald over de (kern)bewa pening in het algemeen en de kruisra ketten in het bijzonder kunnen zich uitgebreid laten informeren over de denkbeelden van de vredesbeweging. "Er zijn stands van allerlei groepen. Er is genoeg materiaal om je een me ning te vormen, als je die nog niet hebt." Eén van de positieve kanten van het vredesfestival is volgens Ankie ook dat het weer gespreksstof oplevert. "Je praat er weer eens over met andere mensen. Je hoort heel vaak: we kun nen er toch niks tegen doen, maar ik geloof dat je er bést wat tegen kunt doen. Als iedereen nee zegt tegen de kruisraketten, dan komen ze er ook niet." Volkspetitionnement Eén van de punten die tijdens het fes tival zeker ter sprake zullen komen is het komende Volkspetitionnement te gen de kruisraketten, dat in het najaar wordt gehouden. Iedere Nederlandse ingezetene krijgt dan de gelegenheid zich tegen de komst van de kruisra ketten uit te spreken en net als in tal loze andere plaatsen is ook in Soest inmiddels met de voorbereidingen be gonnen. Het Vredesplatform Soest zoekt nog een groot,aantal vrijwilligers voor het ophalen van de antwoord kaarten. "We hebben nu een kleine honderd aanmeldingen binnen", ver telt Ankie, die nauw bij de organi satie betrokken is. "Maar de mensen die dit lezen moeten niet denken dat ze daarom overbodig zijn, want hoe meer mensen we hebben, des te meer kans op succes hebben we. Het zijn in dit geval vele voeten die het werk lichter maken." Wat haar telkens weer stoort in de soms onvermijdelijke discussies met tegenstanders van de vredesbeweging is het "eeuwige gedoe over de Russen dit en de Amerikanen dat", vertelt ze. "Zijn ze de Tweede Wereldloorlog dan vergeten, waarin Russen en Ameri kanen samen voor het einde van de oor log zorgden? Ik kan niet op die manier denken. Ik ben ook helemaal niet anti- Amerikaans, zoals veel mensen den ken. Ik heb nota bene zelf in Amerika gewoond, en met veel plezier, en ik heb er ontzettend fijne mensen ont moet." Signaal Ankie vindt de belangrijkste zorg de kernbewapening op zichzelf. "Ik denk dat we er alleen maar voor moeten zor gen dat die stopt. Die 48 kruisraketten maken Nederland niet veiliger. Of de wereld nu 49 of 50 keer vernietigd kan worden - want dat is zo'n beetje het verschil - dat maakt toch niet uit. Daarom is het hoog tijd voor een sig naai: het is genoeg. Er moet af, niet bij!" Ze betreurt het dat de vredesbeweging zo dikwijls in de "linkse hoek" wordt gedrukt. "Het verzet tegen de kern wapens heeft niks met links of rechts te maken." Zelf is Ankie niét politiek- actief, en wat ze vooral vreemd vindt is het volgende: "Mijn verzet tegen de kernwapens komt voort uit mijn christelijke opvoeding. Wat ik niet snap is dat er nog zoveel christenen zijn die er helemaal geen bezwaar te gen hebben." Met instemming citeert ze een paar zinnen uit een brief ter gelegenheid van de vredesmanifestatie: "Mijn geweten zegt me dat onze waarden niet tot alle prijs verdedigd mogen worden, met zulke duivelse, allesver nietigende wapens. Deze prijs voor mijn vrijheid is mij te hoog, en aan vaarding van deze prijs zal mij nu al beroven van mijn elementaire gevoe lens van menselijke waardigheid. Dat is mijn diepste christelijke overtuiging. Jan Valk (l.), Erik de Bruine en Rob Maas (r.). gangen-maaltijd, bestaande uit soep maar ook wel eens iets anders, zoals een toostje champignons), een hoofdgerecht en een ijsje toe - dat alles voor de prijs van ƒ26,50. Op zaterdag en zondag gaat d'Oude Enghe pas om 16.00 uur open. De keuken sluit dagelijks om 23.00 uur, althans voor wat het a la carte-gebeuren betreft. Daar na is er tot een half uur voor sluitingstijd natuurlijk nog alle gelegenheid om een klein hapje te bestellen, zoals een saté of bitterballen. De bar van d'Oude Enghe is op doorde weekse dagen tot 01.00 uur geopend, op vrijdag- en zaterdagavond tot 02.00 uur. Wie belangstelling heeft voor het koude buffet of de barbecue of voor zo maar een prima lunch of maaltijd, kan bij d'Oude Enghe uitstekend terecht. In de be trekkelijk korte tijd dat Aalt en Joke Ploeg er de scepter zwaaien - sinds vorig jaar februari - hebben zij d'Oude Enghe een zeer vooraanstaande plaats in het Soester horeca-wereld je weten te geven. >en von 'oorstel an een Het (terecht) zeer bekende restaurant d'Oude Enghe van Aalt en Joke Ploeg aan de Middelwijkstraat/Molenstraat is afge lopen zondag gestart met nieuw en bui tengewoon smakelijk initiatief: een vorstelijk koud buffet, dat tijdens de zo mermaanden om de veertien dagen op zondagavond (vanaf 17.00 uur) wordt ge serveerd. Voor een werkelijk niet hoog te noemen bedrag van 25 gulden per persoon kunnen de bezoekers van d'Oude Enghe zich op uiterst aangename wijze te goen doen aan een keur van de meest uitgelezen salades, vlees- en vissoorten en wat er verder bij een koud buffet dat die naam waard is komt kijken, dat er niet alleen bijzonder aantrekkelijk uitziet, maar ook uitstekend smaakt. Het koude buffet is in de eerste plaats een creatie van de koks van d'Oude Enghe, Rob Maas en Erik de Bruine. Fijn proevers zullen hun scheppingen zeker weten te waarderen, het buffet biedt o.a. huzarensalade, mosselsalade, zalm salade en garnalensalade, maar ook haring, getrancheerde rosbief en frican deau, ardenner ham met meloen, warme, vers gesneden pekelham, fruitsalade en uiteraard stokbrood en boter. Afgelopen zondag werd het buffet in ver band met het nog enigszins gure weer bin nen in het restaurant aangericht, maar het is de bedoeling dat het, zodra het weer dat toelaat, op het fraaie terras van d'Oude Enghe wordt geserveerd jan Valk, in Soester horeca-kriugen bepaald geen onbekende en al sinds april j.1. even eens aan d'Oude Enghe verbonden, draagt de zorg voor de uitstekende be diening. Barbecue Dat het koude buffet slechts eenmaal in de veertien dagen wordt geserveerd op zon dagavond tot 21.00 uur - vindt mede zijn oorzaak in het feit dat óók eenmaal per veertien dagen maar dan natuurlijk in het "andere" weekend) het terras plaats- biedt aan dé eveneens onlangs geïntro duceerde barbecue bij d'Oude Enghe. Een initiatief dat voor het eerst gestalte kreeg op Hemelvaartsdag en toen uitstekend aansloeg. Tijdens de barbecue worden niet minder dan negen soorten grill vlees aangebo den, uiteraard met een uitstekende garni tuur en een aantal overheerlijke sauzen. Voor de barbecue die per persoon slechts 17.50 kost. geldt wel dat het mooi weer moet zijn, omdat het eetfestijn wat moei lijker binnen te organiseren is dan het koude buffet. Afgezien van koude buffetten en barbe cues biedt d'Oude Enghe de bezoekers altijd al een aangenaam verblijf. Het res taurant is alle (werk)dagen geopend vanaf 11.00 uur 's morgens, zodat het er ook goed toeven is voor een goede lunch. Bijzondere vermelding verdienen ook de dagmenu's a 11.50, die al heel wat lief hebbers uit eigen ervaring kennen en waarderen. Weekmenu's Ook met de bekende weekmenu's scoort d'Oude Enghe hoog: een uitstekende drie- Uit de berging van de woning van de fa milie P. aan de Kamperfoeliestraat werden vorige week een dames- en een herenracefiets gestolen. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Tot en met eind mei hebben al 16.731 mensen een bezoek gebracht aan het Soester Natuurbad. Dat was beduidend meer dan in beide voorgaande sei zoenen, toen slechts een paar duizend zwemlustigen geteld konden worden. Het slechte voorjaar was daar onge twijfeld debet aan. Vorig jaar waren dat tot en met mei 4.148 personen om in 1983 5.450 personen. Na de eerste week in juni is het totaal aantal bezoekers aan het Natuurbad al gestegen tot boven de 25.000. Vorig jaar hebben in het hele seizoen 89.572 mensen het Natuurbad bezocht. "Dat de kinderen weer lachen en vro lijk kunnen zijn". Dat is het parool van Zuster Truus Lemmens, 70 jaar oud en al meer dan 45 jaar aktief in Pakistan, waar ze opkomt voor verdrukte, gees telijk en lichamelijk gehandicapte kin deren. In Pakistan zijn mismaakte en ach- gebleven kinderen de maatschappe lijk getekenden, waar niemand raad mee weet. Ze worden vaak verstoten, ingezet als bedelaartjes, mishandeld, seksueel misbruikt, of domweg in een donker kamertje opgesloten en "verge ten". In Pakistan wordt zo'n kind als een vloek van Allah beschouwd. Zuster Truus vertrok op 25-jarige leef tijd naar Pakistan, met een opleiding van sociaal werkster en vroedvrouw. Ze ging werken in een ziekenhuis. Haar broer was in die tijd bisschop van Ka rachi. Later gaf ze les aan een Engelse school, om vervolgens aan het einde van de dag de sloppenwijken in te gaan en daar te helpen bij bevallingen, zie ken te verplegen en iets te doen voor de melaatsen. Daar maakte ze ook kennis met het lijden van de gehandicapten. Het was werkelijk afgrijselijk waarmee ze geconfronteerd werd. Toen ze een klein jongetje aan zijn eind zag komen besefte ze dat het tijd werd iets te ondernemen. Dat was in 1970. Van de bisschop kreeg zij een huis dat de toepasselijke naam kreeg: "Dar ul- Sulkun" of in Nederlands "Huis van geluk". 15 Jaar werk is intussen beloond met vijf huizen voor bovengenoemde kin deren; het zesde komt binnenkort ge reed. Zuster Truus deed dit werk na tuurlijk niet alleen. Momenteel bestaat de communiteit uit 8 zusters, allen be horend tot de Franciscaner "Zusters van Christus Koning" en een legertje vrijwilligsters, om de kinderen te bege leiden. Daarnaast krijgt Zuster Truus incidenteel hulp van Nederlandse vrij willigsters die haar een week of zes komen helpen met de verzorging van de kinderen. De grote wens van Zuster Truus is nu een nieuw eenvoudig ziekenhuisje, omdat deze verschoppelingen in de be staande ziekenhuizen niet of iet afdoen de worden geholpen. Het Interparochieel Missiecomité Soest kwam in kontakt met een Soester vrij willigster, die daar ook zes weken ge werkt heeft en erg onder de indruk kwam van het prachtige en liefdevolle werk van Zuster Truus. Een Paki- staande ziekenhuizen niet of niet af doende worden geholpen, ratie die alleen hier verricht kan wor den. Het Interparochieel Missiecomité Soest wil dit jaar met de opbrengst van de Missie-Verkoop-tentoonstelling, die ge houden wordt in het weekend van 15 en 16 juni. Zuster Truus helpen het zieken huisje te realiseren. Zuster Ruthy en enige vrijwilligsters zullen aanwezig zijn om geïnteresseer den via een foto-collage iets over dit projekt te vertellenook zal er om 15.00 uur een dia-voorstelling worden ver toond over dit projekt. De Verkoop-tentoonstelling biedt een grote keuze uit houtsnijwerk, beelden, wandborden, maskers en gebruiksarti kelen; tevens een prachtige kollektie sieraden uit ivoor, maiacmec, jade en parelmoer. Zij wordt gehouden in de Bonifacius- school, Steenhoffstraat 26. Soest (ook ingang Dalwegop Zaterdag 15 juni14.30 tot 20.30 uur Zondag 16 juni10.30 tot 17.00 uur. Om 15.00 uur is er een dia-voorstelling over het projekt. Een ieder is van harte welkom. Sinds maandag verblijven opnieuw een aantal studenten uit Titusvilie (Florida), de Amerikaanse stad waarmee Soest vriendschapsbanden onderhoudt, in onze gemeente. Het zijn er zeven: Terri Fusco, >like Brockniyer, Kristin Wherry, Keid Rush, Sara Oueen, Anij Douglas en Jennifer Haggard. Maandag j.1. arriveerden zij pet vlieg tuig m Luxemburg. 1 «aarvandaan reis den zij mei de bus door naar l trecht, waar zij verwelkomd werden door de gastgezinnen. Vanmorgen om lu.ou uur zou net gezel schap op hel genieenienuis van Soest worden ontvangen door burgemeestei 1'. Scholten, nadat aan de ('hr. MAVO aan de Noorderweg eerst de Engelse les zou zijn bijgewoond. Dinsdag (gis teren» stond 111 het programma als uitrustdag" opgenomen, oin de jonge lui de gelegenheid te geven e\en te acclimatiseren. De TitusviIJers blijven gedurende een periode van drie weken in Soest, en maken van daaruit verschillende uit stapjes naar allerlei bekende trek pleisters en bezienswaardigheden. Op 30 juni volgt de thuisreis. Een week later - op 7 juli - vertrekt eveneens een zevental Nederlandse scholieren naar Titusville, voor het andere deel van de uitwisseling. Ook zij blijven zo'n drie weken van huis weg en krijgen in Florida een program ma voorgeschoteld. De "Soester dele- datie" wordt gevormd door: Hildo Krook, Petra Buist, Arnoud Donker, Lindn de Vries, Enk ten Hove en Cis- ka Boshuys. Voor de bezoekende 'I ïtusvillers is weer een heel programmaboekje sa mengesteld, waarin zij uitgebreide in formatie krijgen over de verschillende reisdoelen. In een welkomstwoord laat burgemeester Paul Scholten merken zeer verheugd te zijn met de komst van de zeven. V ong jaar namen slechts drie Amerikaanse studenten deel aan de uitwisseling. Ook het comité, beslaan de uit Betty Kuivenhiven, Margreet van Brummelen, Anton van Nes en Paul ten Hove spreekt daarover z'n teleurstelling uit. Behalve de duidelijk toeristische uit stapjes heeft het comité ook gezorgd voor bezoeken aan "social events". Een greep uit het programma: Camp New Amsterdam (uiteraard). Aals meer, Madurodam, ticheveningen, Den Haag, Delft, de Deltawerken, Rotter dam, met de stoomtram tussen Hoorn en Medemblik, de Efteling, punteren in Giethoorn, Haarzuilens, etc. Ook in Soest en omgeving wordt het nodige bezochtwinkelcentra, een bezoek aan Foxboro, kegelen bij Dart huizen. pannekoeken eten bij de Smïckel, een volleybalwedstrijd in Beukendal en natuurlijk een aantal gezelligheids- trelpunten. Zaterdagavond werd alarm' gegeven voor een brand in de woning van de fa milie H. aan de Birkstraat. De brand weer rukte met groot materieel - de ladderwagen en een hogedrukspuit - uit. Een voorbijgangster had rook uit het dak omhoog zien komen en de be woners gewaarschuwd. Deze hadden zojuist de open haard in gebruik ge nomen. Vermoedelijk als gevolg van lekkage ontstond oververhitting, waar door de nok van het dak in brand raak te. De brandweer had een en ander bin- ne twintig minuten onder controle. De politie leidde tijdens de bluswerkzaam heden het fiets iverkeer op de Birk straat om. Bel Amnesty, tel. 14045 Als mensen ouder worden, hebben zij soms extra aandacht nodig. Dat krijgen ze vaak ook wel. alleen niet altijd in de goéde vorm. De lichamelijke- en geeste lijke -gevolgen yafr -hetouder worden ^y^hmerj. eerk^^rt «tgrrejin. Dat zonder vo<jrken'rilS~ en/ór Vaardigheden soms moeilijk begaanbaar wordt. Toch wordt iedereen, vroeg of Iaat, met het proces van ouder worden gekonfron- teerd. Als oudere of als hulpverlener. Men staat dan vaak onvoorbereid tegen over zaken als dieten, hulpmiddelen, hulpverlenende instanties en bepaalde ziekten. Daarom organiseert de Vrouwenraad in Soest, in samenwerking met de Stich ting Werken te Den Haag, de Federa tieve Raad voor het Welzijn van Oude ren en de directie van Molenschot nu al voor de derde maal een toerustingskur sus. Bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in de omgang met en/of hulp aan ouderen. De Vrouwenraad richt zich daartoe niet alleen tot vrouwen. Ook mannelijke deelnemers zijn op deze kursus van har te welkom De deelnemers wacht een zeer afwisse lend programma, waarin zowel de persoonlijke omgang als de praktische hulpverlening adn dé orde komen. Niet alleeiv worden de deelnemers gekon- fronteerd met de problemen van oude ren. ook hun eigen benadering en ziens wijze wordt bespreekbaar gemaakt. Daarbij zal ook een aantal levensvragen aan de orde komen. Een aantrekkelijke kant van de kursus is ongetwijfeld, dat deze niet vrijblijvend is. Ze kan met een certifikaat worden afgesloten. De kursus omvat 12 dinsdagavonden, te beginnen op 10 september. Hij wordt ge geven in het dienstencentrum Honsber- gen van 20.00 tot 22.00 uur. Dankzij bijdragen van derden, kan deze kursus voor 40,- per deelnemer worden aange boden. Men kan zich opgeven bij mevrouw Van Schaik, Jac. van Looylaan 2. tel. 13786 tussen 18.00 en 20.00 uur Wacht niet te lang met uw aanmelding. Ook voor deze kursus is al weer veel be langstelling getoond. En het aantal deel nemers is beperkt Nadat begin mei werd begonnen met de voorbereidende werkzaamheden, zijn inmiddels de werkzaamheden aan de eerste van de 96 woningen aan de Hobbemalaan en omgeving in volle gang. De werkzaamheden houden ten eerste in dat aan alle woningen de nodige onderhoudswerkzaamheden worden verricht. Zo worden alle kozij nen vervangen door nieuwe kunststof kozijnen. Ook wordt de dakbedekking vernieuwd. Behalve deze onderhoudswerkzaamhe den wordt bij een groot aantal wonin gen de keuken en de doucheruimte in grijpend verbeterd. Deze verbetering houdt in dat de ruimte van het huidige inpandige balkon bij de keuken getrok ken wordt en een compleet nieuwe keu ken en douche gemaakt wordt. Tevens komt er aan het geheel een nieuw bal kon. Een en ander geeft een aanmer kelijk ruimere keuken. Aangezien het om flatwoningen in 3- hoogblokken gaat, leverde het feit dat de verbeteringen eigenlijk alleen door konden gaan als de bewoners van drie boven elkaar gelegen woningend alle maal instemden met het plan wel wat problemen op. Tussenoplossing Door de tussenoplossing, waarbij al leen het balkon geplaatst wordt zónder dat de keuken verder wordt verbouwd, is getracht om bij zoveel mogelijk wo ningen toch het verbeteringsplan te realiseren. Toch is dat niet in alle gevallen gelukt, zodat een aantal bowoners niet de keu kenverbetering krijgen, die ze wel graag zou willen. Zo wordt aan de Ru benslaan slechts één van de vier blok ken volledig opgeknapt. Van de grote blokken aan de Hobbema laan, Ruysdaellaan, Vermeerlaan en Dalweg wordt het grootste gedeelte wél volledig verbeterd. Alleen het blok aan de Vermeerlaan doet niet in zijn geheel mee. Geen wisselwoningen In overleg met de bewoners is besloten de werkzaamheden in bewoonde wo ningen uit te voeren, dat wil zeggen dat de bewoners gedurende de 5 a 6 weken dat de werkzaamheden in hun wonin gen worden uitgevoerd niet naar een wisselwoning verhuizen. De werk volg orde is zo bepaald dat er toch elke dag warm water is en ook dat er elke dag gekookt kan worden. De verwachting is dat medio december het projekt volledig zal kunnen worden opgeleverd door de aannemer, Bouw maatschappij Vermeulen B.V. uit A- peldoorn. Door het nieuwe balkon en de nieuwe kozijnen zullen de flats dan een geheel ander aanzicht hebben gekregen. Om dat de gemeente ook de woonomgeving ingrijpend zal veranderen, zal dat ge deelte van de Eng voor hen die de werkzaamheden dagelijks volgen, straks bijna onherkenbaar zijn. Foto: Herman van Dam

Soester Courant | 1985 | | pagina 23