m UCNR Q/sQn Katholieken van Soest LIJST 3 H. VIN KLOOSTER H. VAN KLOOSTER brilmode iJ Overgang van Artishock naar De Borg kan onbelemmerd doorgaan Soest 50 jaar geleden vraagt uw aandacht voor: PAGÏÏM4 WOENSDAG 12 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA, Commissie voor de Beroepschriften Bouwzaken Hinderwet Beschikking Hinderwet Openbare commissievergadering V oorbereidingsbesluit Sir John brillen VOOR EEN PERFECT AFGEPAST VADERDAGKADO ZUIDPROMENADE 15 TEL. 02155-12874 Verleende bouwvergunningen TE KOOP vrijstaande woning J. G. van ROUWENDAAL T- SHIRTS! vrijetijdskleding Oude boeken? 13 Juni 1935 Nummer 4 van Lijst 3 De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de Commissie voor de Beroep schriften, bekend dat op 19 juni a.s. om 16.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis, Steenhoffstraat 4, een openbare vergadering van de commis sie zal worden gehouden, waarin de volgende zaken aan de orde komen 1. 16.00 uur: beroepschrift van de heer P. W. Zonneveld d.d. 7 maart 1985 tegen de weigering van het College van Burgemeester en Wethouders vergun ning te verlenen voor het bouwen van een veestal met berging op het perceel Wieksloterweg WZ 29 te Soest. 2. 16.30 uur: beroepschrift van de heer J. J. Plekkepoel d.d. 11 april 1985 tegen de weigering van het College van Burgemeester en Wethouders vergun ning te verlenen voor de bouw van een woonhuis met garage, stal en schuur op het perceel Ferd. Huycklaan 18a te Soest. 3. 17.00 uur: beroepschrift van de Soester Orkest Vereniging d.d. 2 april 1985 tegen het besluit van het College van Burgemeester en Wethouders terzake van de subsidie afrekening 1984. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen ten behoeve van het: 1. bouwen van een dubbel woonhuis, Julianalaan, sectie K, nr. 1132; 2. bouwen van een woonhuis, Parklaan 19; 3. bouwen van 2 trekkershutten, Birkstraat 136 4. verbouwen van een woning, Parklaan 45 5. verbouwen en uitbreiden van een woning, Amersfoortsestraat 65a Tevens zijn Burgemeester en Wethouders voornemens op een daartoe strek kend verzoek met toepassing van art. 10 van de voorschriften bestem mingsplan "2e herziening bestemmingsplan Overhees" vergunning te verlenen ten behoeve van het uitbreiden van een schoolgebouw, Libel, sectie G, nrs. 8252 en 8345. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 13 juni 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethou ders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentese cretarie, afdeling 1, ter inzage. Op het gemeentehuis (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings- c.q. revisie- c.q. uitbrei dingsvergunning van J. G. v.d. Breemer, P. v.d. Breemerweg 9 te Soest, voor een agrarisch be drijf op het perceel P. v.d. Breemerweg 9 te Soest; Waterleidingbedrijf Midden-Nederland, Postbus 2124 te Utrecht, voor een pompstation voor drinkwater op het perceel Van Weerden Poelman- weg 2 te Soest Stichting Samenwerkingsverband Praktijkopleiding Bouwbedrijven voor Gooi- en Vechtstreek (S.P.B.G.V.), Grote Melmweg 2 te Soest, voor een praktijkopleiding voor leerlingen in het bouwbedrijf (leerlingenwerk plaats op het perceel Grote Melmweg 2 te Soest E. A. J. Zaal, Lange Brinkweg 84 te Soest, voor een werkplaats t.b.v. onderhoud automobielen op het perceel Beukenlaan 27 te Soest; H. v.d. Wetering, Larenseweg 107 te Hilversum, voor een snackbar-petit restaurant op het perceel Burg. Grothestraat 11 te Soest. Men kan gemotiveerd bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 12 juni 1985. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht öp de hierna génoem'de zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachten wisseling over de vraag tussen College, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op woensdag 26 juni om resp. 09.00, 09.30,10.00,10.30 en 11.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het College van B. en W. worden ingediend. Bij het besluit van 4 juni 1985 heeft het college van B. en W. een beslissing genomen op verzoeken om een oprichtings- c.q. revisie- c.q. uitbreidings vergunning van P. Veens, Industrieweg 38 te Soest, voor een herstelinrichting voor bij zondere voertuigen op het perceel Industrieweg 38 te Soest; Gemar Supermarkt B.V., Parallelweg 19 te Soest, voor een supermarkt op het perceel Parallelweg 19 te Soest; Graveerbedrijf Wennekes B.V., Eikenlaan 11-13 te Soest, voor een gra- veerbedrijf op het perceel Eikenlaan 11 (achter) te Soest; Gebr. van Beek, Amersfoortsestraat 108a te Soesterberg, voor een gara gebedrijf annex spuiterij op het perceel Amersfoortsestraat 108a te Soes terberg (ligt ook ter inzage in hulpsecretarie Soesterberg). De strekkingen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 12 juni a.s. ter inzage op de ge meentesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 's Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. dinsdag 18 juni, 20.00 uur, gebouw gemeentewerken: commissie Welzijnsplanning De agenda en de stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 23 mei 1985, afdeling I, nummer RB 85-113. bestemmings plannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden, die op de bij dit besluit behorende kaarten in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kun nen worden omschreven: 1. gronden ten oosten van de spoorlijn Utrecht-Baarn, voor zover gelegen tussen een punt nabij de Grote Melmweg en het station Soest en omvat tende de gebieden nabij de Grote Melmweg, de Lange Brinkweg, het Kerkpad, de Steenhoffstraat en de Middelwijkstraat, alsmede de gron den ten westen van deze spoorlijn tussen de Talmalaan, de Albert Cuyp laan en de Molenstraat plan Soest-Midden) 2. gronden omvattende de wijk Soest-Zuid met uitzondering van het gebied dat ligt in het bestemmingsplan Winkelpqol Soest-Zuid 3. gronden gelegen ten westen van de Nieuwe weg ter hoogte van de Klein Engendaalweg en op de Eng ten zuiden van de Molenstraat tot aan de spoorlijn Utrecht-Baarn 4. gronden omvattende de bebouwde kom van Soesterberg 5. een perceel grond gelegen op de hoek van de Beetzlaan en de St. The- resiastraat 6. een perceel aan de Meent; 7. het perceel Beukenlaan 27/Verlengde Talmalaan; 8. het perceel Waldeck Pyrmontlaan 37a. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van de onder 3 genoemde gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders (aanlegver- gunning). Al vanaf f. 19,50. hou dat merk in'toog n bei POLSUN100 f 19,50 SIR JOHN 178 f 29.50 SIR JOHN 215 f 39.50 SIR JOHN 358 f 59,50 POLSUN 103 f 39,50 PILOT f 109.50 SHOOTINGGLASS t 69,50 Koperen leidingen gestolen Uit het toiletgebouwtje bij het recrea tie-gebied 'De Bergjes' op de Vlasak kers is vorige week een aantal koperen leidingen en kranen gestolen. Het inte rieur werd aanzienlijk beschaidgd. De schade bedraagt enige duizenden gul dens. Het gebouwtje is voorlopig op slot gedaan. Hoed uit auto gestolen De heer G. V. van de Johannes Post- straat deed begin deze week bij de po litie aangifte van vernieling en dief stal. Een onbekende dader had uit zijn auto, die op de parkeerplaats bij zijn woning stond, een hoed gestolen. Bo vendien bleek hij een deuk in een van de portieren te hebben getrapt. (Niet gebonden besluiten) verbouwen semi-bungaiow, Insingerstraat 68; bouwen woonhuis, Parklaan 57., Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. eri W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Rustig gelegen en goed onderhouden te Soest, met garage. Hal met toilet, L-vormige woonkamer, gesloten keuken, bijkeuken en douche. Verd.: 3 slaapkamers. Woning beneden voorzien van dubbele beglazing. Vraagprijs f 162.500,-. garantie voor zekerheid Burg. Grothestraat 11a Soest-Tel. 02155-16467/24810 Niet minder dan negen raadsleden van de commissies Welzijn en Financiën samen, onjer voorzitterschap van twee wethouders en met assistentie van drie ambtenaren, hebben maan dagmiddag binnen drie kwartier in een extra vergadering unaniem het groene licht gegeven voor de verhuizing van de Stichting Artishock naar De Borg. Dat betekent dat Artishock begin sep tember gaat verhuizen, het Borg-ge bouw na 14 juni kan worden opgeknapt voor 150.000 gulden, het toekomstige Borgbestuur (het oude Artishockbe- stuureen management-begeleiding krijgt voor de horeca-functie van 16.000 gulden, Artishock een part-time kracht mag aanstellen ter assistentie van de culturele aktiviteiten van directeur Ernst Dienaar, het nieuwe centrum een extra subsidie krijgt van 40.000 gulden per jaar voor nieuwe initiatieven en een gemeentegarantie voor een geldlening van ruim twee ton. Het enige verschil met de voorstellen die de vorige maand de eindbeslissing in de gemeenteraad niet haalden, is dat nu ook nog een krediet beschikbaar wordt gesteld van 95.000 gulden ten be hoeve van de verbouwing van de Kin derboerderij "De Vrije Teugel" voor het onderbrengen van de peuterspeel zaal De Borg. Het uitstel van het raadsbesluit en het initiatief tot het beleggen van deze extra vergadering werden genomen op aandrang van het CDA en de VVD, die hun ontevredenheid over het beleid van wethouder Frans Kingma PvdAniet onder stoelen en banken hebben gesto ken. Schoonheidsprijs Nu lagen alle gewenste cijfers op tafel in een uitgebreide toelichting van het College waarin het "begrip toont voor de geleverde kritiek vanuit de Raad" en opmerkt "dat de gevolgde procedu re qua besluitvormingsproces van de Raad niet de schoonheidsprijs ver dient." Het College verdedigt zich door te stel len dat de gehele operatie, die ander half jaar heeft geduurd aan voorberei ding, te vergelijken is "met een fusie in het bedrijfsleven". Daarbij wordt veel lof toegezwaaid aan de vrijwilligers van het Artishock-bestuur die "met veel inzet en betrokkenheid hun bijdra ge hebben geleverd." Wethouder Kingma onderstreepte dit nog een keer tijdens de vrij matte vergadering door uil te spreken dat het Artishock-bestuur alle lof verdient en "van zeer hoge kwaliteit is". Jan Visser (Progressief Soest) - zelf bestuurslid van Artishock - beaamde dat volmondig waarop Kingma rea geerde "dat dit niet voor individuele bestuursleden gold". Verdeeld Ries van Logtenstein (CDA) beweerde dat de uitgebreide brief van het College nu veel meer vertrouwen gaf en dat te rugdraaien van de hele operatie heel veel schade zou berokkenen. Hij stuurde aan op een goede begeleiding van het gemeentebestuur van het pro ces. Hij kondigde overigens au dat de CDA-fractie morgenavond tijdens de raadsvergadering toch verdeeld zal stemmen. Bert Krijger (VVD) betreurde de be sluitvorming in de vorige raadsvergadering zeer, vond de nieuwe bedragen redelijk en niet over dreven, maar zette nog wel enkele vraagtekens bij de management-bege leiding. Zijn fractiegenote, Neks Blommers, toonde zich zeer verheugd met de oplossing voor de peuterspeel zaal, waarbij Lydia Meyer (PvdA) zich aansloot. J. van Garderen (GPV/SGP/RPF) wil de 40.000 gulden voor culturele aktivi teiten van het nieuwe centrum eind 1986 evalueren en de verbouwingskos- ten van De Borg en de Kinderboerderij nog zoveel mogelijk terugdringen. Al eerder was besloten geen afgevaar digden van het gemeentebestuur in het nieuwe Artishock/De Borg-bestuur op te nemen. Inmiddels hebben ook de R.K. Joannes Parochie de Biblio theek en de Sportstichting laten weten geen behoefte te hebben aan een be stuursfunctie bij het nieuwe creatieve centrum. Wel komt er een gebruikersraad van alle betrnkkpn<-.r> om regelmatig overleg te plegen. Definitief Wethouder Kingma antwoordde op een vraag van zijn partijgenote Meyer dat het overleg met de Vereniging "Arti shock" definitief is afgebroken. Wethou der Menne (CDAbenadrukte nog eens dat aan de bezuinigingen in de sector Welzijn voor dit jaar is voldaan. Voor 1986 zal het eindresultaat van de bezui- Bromfietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op de Soesterbergse- straat raakte maandag j.1. de 17-jarige bromfietser M. W. uit Soest gewond. Hij moest met beenletsel worden over gebracht naar Zonnegloren. Het onge luk ontstond doordat W. de weg over stak op het moment dat daar een auto naderde, bestuurd door de 34-jarige F. B., eveneens uit Soest. De bestuur der remde krachtig maar kon een aan rijding niet meer voorkomen. nigingen 84.000 gulden lager uitvallen dan in december 1984 is beraamd. Men gaat er wel van uit dat het huidige Artishock-gebouw voor de geplande op brengst (boekwaarde 90.000 gulden) van de hand kan worden gedaan. Op dit moment zijn daarover onderhandelin gen gaande met een tweetal serieuze gegadigden, zo staat te lezen in het nieuwe raadsvoorstel. (100% katoen) in 8 verschillende kleuren v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Bel Amnesty, tel. 14045 Nat. Soc. optocht door Soest op den tweeden Pinksterdag Het drukke verkeer ondervond nog al stagnatie door deze wandelende groepen, die getooid waren met onze Nederlandsche driekleur en Oran jewimpels. Het kan bij ens Nederlanders geen bevrediging vinden, wanneer mis bruik gemaakt wordt van onze Nederlandsche vlag, symbool van onze vrijheid en wel in het bijzonder van onze geestelijke vrijheid. (De Prin- cevlag, Oranje bJanche bleu.Wanneer die vlag wordt misbruikt om de lading, die van het Buitenland wordt geïmporteerd, daarmede te dekken en de goede en oppervlakkige menigte, die Yaderlandschlie- vend is, daarmede zand in de oogen strooien. Want die beweging is niet Nationaal en is niet Nederlandsch. Kwam men nu met Duitsche vlaggen met het hakenkruis er op, dan wist men waar men zich aan te houden had, maar nu worden we bedro gen. O neen, zegt men. het Nederlandsch Nationaal Socialisme past zich aan aan de volksaard. Dat is juist het gevaarlijke. Het wezen van de zaak is precies hetzelfde als in Duitschland en Italië (de staatsdicta- tuur), die natuurlijk uitloopt op de geestelijke dictatuur. In Duitschland moeten de dominees hun preek beginnen met ,,Heil Hitier". Maar voor Nederland wordt er een Nederlandsch sausje over gegooid en dan smaakt het drankje wel lekker. Dan loopen de duizenden er wel in. We merkten natuurlijk ook bij de vork Soesterbergsestraat-Birkstraat den heer Haver op. De man van "De Soester". het blad van Iburg, die erg voor de N.S.B-beweging is, om onze inwoners te kneeden en te vervor men, geheel naar zijn hand. De Heere beware ons armeüoest voor een dictatuur van gertoëThde heer, die meent met zijn geld nu letterlijk alles te kunnen. Wij zongen op het zendingsveld Waak op gij geest der oude helden, Der eerste heilgezanten van den Heer, Die fier den vijand tegensnelden En onvermoeid getuigden tot Zijn eer! En als we dat willen doen hier in Soest dan komt ook dat tweede lied tot zijn recht: Verscheur den band, verbreek de kluister, Die Satan om der volken spant. Geef aan Uw heil maar nieuwen luister; Zend boden tot in 't verre heidenland! Heel 't aardrijk wordt' Uw eigendom, o Heer! Giet stroomen van den Geest der Waarheid neer! Tegenover den geest van den leugen en van den laster, die bezig is heel Soest te vergiftigen, moet weer doorbreken de Geest der Waar heid, die allen bij God en bij Jezus Christus den Zone Gods is te vinden. H.S.A. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het ingezonden artikeltje van G.P. onder den titel: Hoe lang nog, verzoek ik U opname van onderstaand ingezonden artikel tje, waarvoor ik U bij voorbaat dank. Soest stinkt naar de mestvaalt van laster, insinuaties en valsche beschuldigingen. schrijft G.P. in zijn ingezonden artikel van de vorige week en bevestigt daarmede zeer juist hetgeen hij zelf schrijft Aangezien de N.S.B. de figurant is van De Soester kan men tevens zien hoe men de christelijkheid van de N.S.B. moet opvatten. v. G. Morgen zuil ge Uw stem moeten uitbrengen en mede moeien beslissen door wien en h#« In de komende 4 jaren •nze gemeente zal worden bestuurd. - De groote verdeeldheid bij deze slemming Is ook doorgedrongen in onza gelederen. - Twee Katholieke lijsten toch prijken op Uw slembiljet, maar wij willen U tr direct op wjjzea, dat <ln officieele Katholieke lijst, de lijst der Katholieke Staatspartij, is Voor deze lijst vragen wij Uw aandacht, in het bijzonder voor den Heer WAAROM wij den heer van Klooster in het bijzonder aanbevelen OMDAT de heer van Klooster reeds meer dan 30 jaar. waarvan meerdere malen als wethouder, op de bres heeft geslaan voor de Kalh. zaak en deze steeds met kracht heeft verdedigd. OMDAT de heer van Klooster, niettegenstaande de vuige laster en verdachtmakingen, geheel vrij uit gaat, welke beslissing door een commissie uit den Raad genomen werd na een grondig onderzoek. OMDAT de heer van Klooster in werkelijkheid geloond heeft den leider en stuwer te zijn der Kath. fractie en dit in de toekomst ook zal blijven. OMDAT de heer van Klooster dagelijks van vroeg tot laat zijn krachten geeft voor M Gemeentebelang. OMDAT de heer van Klooster in de laatste raadsperiode, in het bijzonder door de linkerz' herhaalde malen genoemd is als een harden en eerlijken werker, zoowel als raadslid wethouder, en aan wie zij haar steun niet zat onthouden. OMDAT de heer van Klooster in dè vele jaren van zijn medebesturen getoond heeft een goede kijk te hebben op een economisch en zuinig beheer onzer gemeente-financICn. OMDAT de heer van Klooster, tevens oprichter van de Boerenleenbank, getoond heeft de man te zijn voor atle groepen der samenleving, voor arbeiders, boeren, middenstanders erv-lnHHectuwienl Stemt daarom allen als één man op den Heer Nummer 4 van Lijst 3.

Soester Courant | 1985 | | pagina 4