Win een weekend-reis naar Londen of Parijs t.w.v. 7509° 5 t winkelen waard il>% De Winkelkring-aktiebus staat zaterdag in de Van Weedestraat b.v. EO O 'Waar het ook is, wij kunnen het verzorgen' NEN WAG Zaterdag 15 juni a.s. ontvangt U gratis loten bij al Uw aankopen in de Winkelkring van Weedestraat PAGINA i WOENSDAG 12 JUNI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 Winkelend publiek maakt kans op weekend Londen of Parijs rooR Steek uw licht op inde F.C.Kuyperstraat Joh. Mets geeft iedere vader in de zaak a.s. zaterdag een kadootje orting Tabak-speciaalzaak Van Kleef introduceert de nieuwe sigaar: de 'Composé '84' Frits Gerth van (Winkelkring-)reisbureau Gerth: pH •schakelde leze woningen /oudig isolatie keuken (9 m2), I, hobbyruimte 'aapkamer (ca. Soest J, 17251 -EFOON 12340 THE WEST LADEFABRIEK Het blijft gonzen van de aktiviteiten in de Winkelkring. Moederdag is nog maar nauwelijks een maandje achter de rug, en in het komende weekeinde staan alle vaders weer in het centrum van de belangstelling. Ook dat is een gelegenheid waaraan de Winkelkring- winkeliers niet zomaar voorbij willen gaan, want dit is het kenmerk van echt "ondernemen": inhaken op de belang rijke gebeurtenissen en de aandacht van de consument vragen voor een breed assortiment van de meest uit eenlopende goederen. Dat doen de winkeliers van de Winkel kring dan ook graag, en zo gaat het in Soest langzamerhand een beetje lijken op Amerika. Daar bestaat onder de winkeliers al veel langer het gebruik om in te spelen op allerlei evenemen ten en zo de winkel verkoop te stimu leren. Coupon-verkoop, "dollardagen", voorjaarsverkoop - het zijn termen die ook in Nederland al lang niet meer onbe kend zijn. In Amerika kent men de ge woonte om speciale "dagen" uit te roe pen, niet alleen Moederdag en Vader dag, maar ook andere. Wat dacht u bijvoorbeeld van een speciale "krante jongensdag" (NewspaperBoy Day I? Lampentest met kans op een prijs Meestal gaat de F.C.Kuyperstraat verscholen achter de standhoudens) I naast AJberttHeyn, waardoor een t.weet^l bedrijnen£je „aandacht van h£t winkelend publiek in de Van Weedestraat ontgaat.' I Toch vinden steeds meer konsumenten de weg naar de twee elk op zijn eigen terrein gespecialiseerde winkels: Binnen en Buiten, een verlich- I tingsadviseur bij uitstek waarbij het winkelinterieur een ietwat moderne sfeer ademt, en Bril 26, een optiekzaak in een eigentijds jasje gestoken, waarbij een voordelig prijskaartje aan het assortiment prijkt. I Beide winkels willen zich meer in het voetlicht plaatsen door een zeker originele aktie komende zaterdag. Het winkelend publiek in de Winkel- kring zal een gloeilamp worden aangeboden met het verzoek deze te testen I op wel of niet branden. Die test van de lamp kan zowel bij Binnen en Bui- ten als Bril 26 gebeuren. Naast een verrassende attentie wordt een tiental I passende prijzen uitgeloot. i Het R-team fan de Winkelkring. Dat het komende zondag Vaderdag is, zal de dag ervoor, zaterdag 15 juni, vooral goed te merken zijn bij Joh. Mets, de bekende dehoatessenhandel/ wijnkoperij aan de Van Weedestraat 90. Joh. Mets biedt namelijk iedere vader in zijn zaak op die "vaderdag-za terdag" een kadootje aan. Alleen daarom al is het bezoek aan de winkel beslist de moeite waard, maar er is uiteraard nog meer: Als het weer 'n beetje meewerkt staat er bij Mets voor de deur zaterdag een heuse "vaderdagtafel" met leuke presentjes. Bovendien worden er weer - Mets staat erom bekend! - nootjes gebakken waar u zelf bij staat. Krakend vers dus! En... vooreen "prix d'amis". Pinda's kosten die zaterdag versgebrand slechts 2,95 voor een halve kilo, en de minstens zo heerlijke cashewnoten gaan die dag weg voor 2,95 per 200 gram. GOUDEN AVEERPLAAT 18 mm 85.- voor 125.- 16 mm 65 - voor 110.- verv.a. 16.- VEREN GRATIS -voor f265,- jr herenhorloge. Bij de bekende tabak-speciaalzaak Van Kleef aan de Van Weedestraat 86 vindt deze week iets opmerkelijks plaats: de introductie van een geheel nieuwe sigaar, met de welluidende naam "Composé *84". Dat is een verre van alledaagse gebeurtenis en het is dan ook zeker de moeite waard - voor sigarenrokers en degenen die hen met het oog op de komende vaderdag eens willen verwennen - eens een kijkje bij Van Kleef te nemen, waar de nieuwe sigaar in drie soorten is "uitgestald". De "Composé" is volledig handgemaakt en kan meteen gerust hart worden aangeduid als de "supersigaar", die in kwaliteit ver boven het gemiddelde uitsteekt. De sigaar is opgebouwd uit de beste tabakken en wordt gemaakt door sigarenmakers die hun vak nog steeds koesteren als hun hobby. Ook de verpakking is opmerkelijk: men neett gekozen voor een met- traditionele manier, die helemaal in deze tijd past. Het roken van deze wereldsigaar is tenslotte een eigentijdse bezigheid. De Composé '84 heeft de volgende samenstelling: Binnengoed: een melange van Havana, Brasil en Indonesische tabakken; OmbladJ ava tabaksblad Dekblad: Sumatra zandblad. is onlangs een goed begin gemaakt met allerlei maatregelen die moeten leiden tot betere parkeervoorzieningen en een gezelliger winkelklimaat. Voor veel consumenten - maar ook voor de winkeliers, moet u maar denken - is het nog wel eens wennen, maar ook dat is een kwestie van tijd. R-team verdeelt loten A.s. zaterdag. 15 juni bruist het op nieuw in de Winkelkring. Het winkelge- beuren in de Van Weedestraat wordt omlijst met gezellige draaiorgelmu- ziek, van maar liefst twee draaior gels, en natuurlijk zijn de winkeliers present met allerlei speciale Vader dag-aanbiedingen. Maar ook afgezien daarvan is het interessant om zater dag de inkopen in de Winkelkring te doen. Het bekende R-team van de Winkel kring staat a.s. zaterdag een klein pad; dit keer niet om de winkelende dames te verrassen met een fraaie roos, zoals we dat al een beetje ge wend zijn, maar nu om de heren een lot toe te spelen. Een lot dat een kans geeft op een aantrekkelijk uitstapje: een weekend naar Londen of Parijs, ter waarde van 750 gulden, verzorgd door het Winkelkring-reisbureau Gerth. De loten zijn niet gebonden aan een aankoop. Ze worden uitgedeeld onder het winkelende publiek, waarbij de heren dit keer uiteraard de voorkeur genieten. Het R-team gaat tussen 10.00 en 16.00 uur op pad om de loten te verspreiden. Die hoeft men niet eerst mee naar huis te nemen; men kan ze direct in de aktiebus deponeren die staat opgesteld bij de ABN-bank op de hoek van de Van Weedestraat en het Nassauplantsoen. Omstreeks 17.00 uur wordt deze inte ressante eendagsaktie van de Winkel kring namelijk al afgesloten, als de notaris door de trekking de gelukkige winnaar zal vaststellen. Daarna gaat een delegatie van de Winkelkring op stap om de gelukkige winnaar zijn prijs thuis te bezorgen. Orgeldraaien voor kinderen met kans op een platenbon Op verschillende lokaties in de Winkel kring gaat a.s, zaterdag een klein "buikorgel" geparkeerd, waar het zijn aanstekelijke klanken ten gehore zal brengen. Het bespelen van zo'n buikor gel valt nog niet mee, want goed or geldraaien is ook een vak dat zekere bekwaamheden vereist. Toch is het een leuke manier van muziek maken. Dat mogen ook de aankomende tieners ondervinden die zaterdag de Winkel- kring bezoeken. Zij mogen hun krach ten op het buikorgel beproeven en eens kijken welke fraaie melodieën zij aan het instrument kunnen ontlokken. De beste "draaiers" onder hen blijven bovendien niet met lege handen staan, belooft de Winkelkring. Zij krijgen na melijk een platenbon, zodat aan hun muzikale optreden in de Winkelkring nog een muzikale herinnering verbon den kan blijven. Voor de ouders heeft de Winkelkring in dit verband een aardige tip: neem uw camera mee! Wie weet wat voor een aardig plaatje het optreden van uw spruit met het buikorgel oplevert. Het winkelen waard De ruim vijftig ondernemers uit het winkelgebied van de Van Weedestraat en directe omgeving hebben samen een "verbond van vakmanschap" geslo ten. Onder het motto: "Winkelkring Van Weedestraat - het winkelen waard", presenteren zij zich gezamenlijk aan het publiek, dat bij hen terecht kan voor de meest uiteenlopende zaken, van een tandenborstel tot een stereo installatie. Naast het ruime en ge varieerde aanbod, en uiteraard de per fecte service die men van de Winkel kring-winkelier mag verwachten, biedt het winkelen in de Winkelkring nog méér. De Van Weedestraat heeft zich duidelijk,ontwikkeld tot het belang rijkste koopcentrum van Soest, on danks niet bepaald meewerkende fac toren als veel doorgaand verkeer en soms niet geringe parkeerproblemen. Maar zoals iedereen heeft kunnen zien 'Keizen duur? Welnee, er is voor ieder budget wel een reis. Al ga je maar drie dagen naar Parijs, dat kost maar 125 gulden. Wij hebben reizen voor elke portemonnee. Voor het geld hoeft eigen lijk niemand het te laten, afheb je na tuurlijk altijd mensen die liever thuis blijven. En verder hangt het uiteraard ook af van je bestedingspatroonwaar geef je je geld aan uit?" Aan het woord is Frits Gerth, directeur van het in Soest zeer bekende (én ge renommeerde, dat mag er in dit ver band best bij) Reisbureau Gerth, waar van de hoofdvestiging zich midden in de Winkelkring - op de hoek van Stad houderslaan en Van Weedestraat - be vindt. Met het oog op de vaderdag- aktie van diezelfde Winkelkring, waaraan een aardig hoofdprijsje ver bonden is (naar keuze een weekend naar Londen of Parijs) valt het licht dit keer op het sympathieke reis bureau, waar de reis uiteraard door de Winkelkring geboekt wordt. Reisbureau Gerth werd "geboren" aan de Laanstraat op l januari 1972. Frits Gerth verruilde toen zijn beroep van inkoper bij de Chemco in Soestduinen voor het "reisvak", zoals hij het noemt. "Ik wilde zelfstandig zijn, en boven dien: het vak trok me", vertelt hij. "Mijn broer werkte in die tijd in een hotel in Zwitserland en een neef had bungalows in Spanje, en misschien is het daardoor zo gekomen. Dagtochten Van de Laanstraat, waar hij begon met de verkoop van dagtochten van de in Soest inmiddels legendarische firma Tensen, verhuisde Frits Gerth in 1979 naar het fraaie pand aan de Van Wee destraat 58, waar de bezoeker onmid dellijk onder de indruk komt van de enorme hoeveelheid informatiema teriaal, in alle "geuren en kleuren". "Aan de Laanstraat zijn we toen heel voorzichtig gestart. Het pandje, waar vroeger een kruidenierszaak in had gezeten, stond leeg. Pas in 1975 zijn we eigenlijk goed gaan draaien. Toen Gerth eenmaal de vleugels had uitgeslagen naar de Van Weedestraat bleef ook een tweede vestiging van het succesvolle reisbureau niet lang meer uit. Op 1 januari 1980, toen de firma Tensen definitief de deuren sloot, start te de vestiging aan "het pleintje" aan de Soesterbergsestraat, onder leiding van Bert Hovestad, die de ervaring van Tensen meebracht. Frits Gerth: "Er waren wel mensen die zich afvroegen waarom ik een tweede zaak opende, maar wij waren altijd al tweepolig ingesteld, en boven dien kun je beter jezelf concurreren dan dat een andere dat doet". Hij wijst er overigens op dat er tussen bei de zaken geen verschil is. Reisbureau Gerth onderscheidt zich voor wat de reizen zelf betreft nage noeg niet van andere zelfstandige reis bureaus. "Het verschil zit 'm vooral in de kennis en de service-verlening. Reis bureaus zijn aan steeds strengere wet ten gebonden, vooral de garantie- bepalingen spelen een belangrijke rol. Dat moet ook wel", aldus Frits Gerth, "en het is ook begrijpelijk, na de ge ruchtmakende échecs van sommige reisburaus. Een zelfstandig reisbureau moet in de eerste plaats gezond zijn; anders word je er zonder pardon uit- gemept." Foto: Herman van Dam 0 Frits en Barbara Gerth van het reisbureau aan de Van Weedestraat, aan de balie mei de reserveringslerminal. "Dienstverlening komt opdr eerste plaats" De concurrentie in het vak omschrijft hij als "moordend". "Het aantal reis bureaus neemt nauwelijks toe, en het vakantievolume ook niet. Dat blijft de laatste tijd nogal stabiel. Wat wel ver andert zijn de bestemmingen. Momen teel zie je de interesse voor vliegrei zen weer sterk toenemen, ten koste van de reizen met de trein of met de auto. De mensen betalen kennelijk liever weer iets meer, om dan zo snel en com fortabel mogelijk op hun vakantie-adres aan te komen." Geregeld Het maakt hem niet uit waar de men sen naar toe ivillen. "Waar het ook is, wij kunnen het verzorgen", klinkt het zelfbewust maar niet opschepperig. "Alles kan geregeld worden, van een huisje in de Ardennen tot een luxe trip aan de andere kant van de wereld. Het moet echt al gek lopen als we iemand niet kunnen helpen. Ik heb het in elk geval nog niet meegemaakt. Uiteraard werkt Frits Gerth samen met de erkende reisorganisaties, zodat de vakantieganger, ook de meest kritische, zich met een gerust hart aan zijn zorgen kan toevertrouwen. Griekenland is dit jaar de topper, heeft hij vastgesteld, meer nog dan Spanje, dat traditioneel altijd wordt gezien als dé vakantiebestemming bij uitstek. "Ik ga er zelf ook vaak naar toe, al kies ik elk jaar een andere bestem ming." Echt met vakantie gaat hij zelf hooguit een keer per jaar. "Ja, dat valt wel tegen. Maar ik maak tus sendoor wel heel wat studiereizen, waaraan het personeel trouwens ook meedoet. Dat gebeurt zo'n twee a drie keer per jaar. Minimaal moet iedere medewerker tweemaal per jaar op stu diereis, vind ik." Die studiereizen zijn enerzijds bedoeld om het reisdoel te verkennen, maar anderzijds ook om de accommodaties met eigen ogen te gaan bekijken. "Dan weet je wat je verkoopt, en dat is on gelooflijk belangrijk. Het is ons be langrijkste winstpunt dat we weten waar we over praten. Pe laatste studiereis die hij zelf maak te bracht hem naar Indonesië, al is hij pas ook nog in Jemen geweest. "Dat is ook prachtig. Maar het mooiste vond ik China, waar ik vorig jaar ben ge weest. Dat is echt een volkomen ande re wereld. Ik kwam daar op plaatsen die nog maar net voor toeristen waren opengesteld." Voor wat de reisbestemmingen betreft onderscheidt Soest zich nauwelijks van de "doorsnee" Nederlandse reizigers. "Hier staat Griekenland momenteel ook aan de top. Wel hebben we hier naar verhouding wat minder belang stelling voor Scandinavië, maar hoe dat nu komt, ik zou het niet weten. Misschien is dat toch nog een bestem ming voor 'doe-het-zelvers', al komen die ook steeds vaker tot de ontdekking dat het via een reisbureau goedkoper kan. Die verschillen waren vroeger in elk geval veel groter." Rompslomp Voor de consument is het "aardige" van een reisbureau o.m. dat hij nooit risico loopt voor zijn geld ("Wij dek ken 't", aldus Frits Gerth), en dat hij de meest uitgebreide voorlichting krijgt van mensen die wéten wat ze verkopen. "Je kunt ze adviseren wat ze wel en niet moeten doen en boven dien nemen wij alle rompslomp voor onze rekening." Een belangrijke ontwikkeling, waarop ook Reisbureau Gerth heeft ingespeeld, is de automatisering in de reiswereld. "Wij zijn al sinds 1980 geautomatiseerd", meldt Frits Gerth, wijzend op de com puter voor de administratie en op de reserveringsterminai aan de balie. "We hebben dan ook informatie a la minute, van een groot aantal tour-ope- rators. De computer is in dit vak niet meer weg te denken. Vroeger moest je voor reserveringen soms uren aan de telefoon hangen, maar dat is geluk kig voorbij, al blijft die computer na tuurlijk niet meer dan een hulpmiddel en komt de dienstverlening op de eerste plaats. De computer speelt ook een belang rijke rol in de verbouwingsplannen, die in het komende najaar gereali seerd zullen worden. "Het hele interieur wordt dan onder handen genomen en er komen nieuwe terminals op de balie. Ik heb ze thuis al klaar staan." Het personeel - naast Frits Gerth en zijn echtgenote Barbara bestaan de uit Bert en Ellen Hovestad in Soest-Zuid en Marian in het kantoor aan de Van Weedestraat (die in juli gezelschap krijgt van Angélique- wordt dan ook geoefend in het gebruik van de computer en neemt deel aan al lerlei cursussen die de vakbekwaam heid verhogen. "De vakopleiding is echt belangrijk", aldus Frits Gerth, "iedereen wordt daarom steeds bijge schoold." Stemming Een leuk vak, met allerlei plezierige kanten, beaamt hij. "Hij wilde wel dat ik er eerder aan begonnen was. De mensen die komen zijn bijna altijd in de stemming. Als je vakantieplannen maakt ben je toch niet chagrijnig? Al voel je soms van tevoren: die klant komt terug met een klacht. En al kun je daar als reisbureau niets aan doen, je voelt je toch altijd een beetje ver antwoordelijk." Een reisbureau als dat van Frits Gerth heeft ook een belangrijke sociale functie, vertelt hij in dat verband. "Soms krijg je een heel relaas te horen, dan moeten de mensen wat aan je kwijt. Maar dat vinden wij niet erg. We pro beren onze klanten zo goed mogelijk te leren kennen. Vandaar dat we ook heel veel vaste klanten hebben." Een goed reisbureau kan niet draaien zonder een stukje vertrouwen van de klanten. "Dat moet je verdienen en altijd proberen waar te maken. Het is ook goed als de mensen het zeggen als er iets tegenvalt. Daar hebben wij ook belang bij om het te weten." Lovende woorden spreekt Frits Gerth tenslotte aan het adres van zijn mede werkers. "De teamgeest onderling is ontzettend goed. De jongste is nu ook al weer zo'n drieëneenhalf jaar bij ons. Dat zegt toch wel wat. Weglopers heb ben we niet..."

Soester Courant | 1985 | | pagina 8