m ':4 is |t" ^^m^LElWSER| E SO Soest B-l landskampioen Bondsspaarbanksponsort A.VPij nenburg Spanning en sensatie aan de Eem SPLINTER EEMLAND B.V. IVVOENSDAG 19 JUNI 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT ;j .11 oo °g 5 2 Ci 30 00 30 O 30 O O O m m co m ro ro ro Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Wethouder Menne reikt prijzen Klaarwaterloop uit Helen Blokpoel en Edwin Baan mixed kampioen TENNIS Dames A hard o-p weg naar de beker Dames H Soest-Zuid gepromoveerd HONKBAL Knickerbockers-dames verliezen van Phoenix Autocrossteam C.T.S. rijdt regiocross in Biddinghuizen AUTOCROSS Goede resultaten van King's Road Riders FIETSCROSS VOOR DAMES EN HEREN King's Road Riders actief in Slagharen FIETSCROSS PAGINA 15 i bewijst het opnieuw: uw kan ook best M De successenreeks van SO Soest B-l werd zaterdag j.l. bekroond met het hoogste wat er voor B-junioren te beha- I len valt: het landskampioenschap N.K.S. Hoewel de uitstekende resultaten van Soest B-l al eerder zijn gememoreerd, nu toch nog even een korte opsomming, om uit te laten komen dat het nu be haalde landskampioenschap geen toeval is. De ploeg kende een prima competitie verloop en werd overtuigend kam- pioen. Daarna volgden de N.K.S.-suc cessen. Allereerst kampioen van de af deling Utrecht, vervolgens het Dis trictskampioenschap West I en een finaleplaats in de strijd om het lands kampioenschap. De kampioenschappen zijn alle in toer- nooivorm gespeeld en normaal gesproken zou de finale al op 19 mei m oo !o® (O w i -IT3 -CD CO CD 3 CD CD cd' C CD Q CJI O zijn gespeeld, ware het niet dat de weergoden roet in het eten gooiden. De wedstrijdleiding besloot nu de ploe gen de strijd om het landskampioen schap in een volledige wedstrijd van 2 x 40 minuten te laten uitvechten. Door toernooi-verplichtingen van mede-fina list "Helmondia" duurde het vier we ken voor de wedstrijd gespeeld kon worden. Maar zaterdag 15 juni was het dan eindelijk zo ver. Op het terrein van de voetbalvereniging "Drunen" klonk om 13.00 uur het beginsignaal voor - al thans voor B-junioren - de wedstrijd van het jaar. Beide ploegen gingen uiteraard zeer nerveus en onzeker van start. Toch had Soest al in de beginfase op een voor sprong kunnen komen, maar de aanval liet door te lang aarzelen kansen voor bij gaan. Langzaam maar zeker begon het fysiek sterkere Helmondia een licht overwicht te krijgen, mede door de speelruimte die de Soestploeg hen gaf. Halverweg de eerste helft sloeg het noodlot toe. Onzekerheid in de Soest- defensie gaf Helmondia de kans op 1-0 te komen. Uiteraard gaf de Soestploeg zich niet gewonnen. Er werd door de gehele ploeg hard gewerkt, maar voor rust gelukte het niet om de stand weer gelijk te trekken. De eerste 10 minuten na rust leek het erop dat Helmondia de 1-0 stand zou kunnen blijven vasthouden. In deze fase moest ook nog de in de eerste helft al geblesseerd geraakte Paul Radema kers definitief de strijd staken; voor hem kwam Rens Smit in het veld. Plot seling echter kreeg Soest het oude rit me te pakken en werden de scorings kansen talrijker. Een kwartier na rust brak John Brou wer de ban door uit een combinatie met Peter Wolfsen 1-1 te scoren. Nu kwam de Soestploeg pas echt los, de techniek ging h.et nu definitief winnen van de fy sieke kracht. Ook het geblesseerd uit vallen van Jadi Muljakarno - hij werd verdienstelijk vervangen door Patrick Dorrestein - kon het ritme niet meer verstoren. Ca. 10 minuten na de gelijkmaker kwam de bal vanuit het middenveld op rechts bij Peter Wolfsen, deze gaf de bal voor op Jeroen van Veenendaal, die de bal net iets eerder bereikte dan de Helmondia-goalie en door raak te schieten matchwinnaar werd. Met nog een kwartier te gaan was de spanning nu te snijden. Helmondia kreeg nog een unieke kans op 2-2 maar Foto: Goos van der Wilt keeper Marco v. d. Grift, die deze wed strijd een rots in de branding in de soms onzekere Soestdefensie was, greep ook nu goed in. Na 2 x 40 minuten blessure-tijd klonk om even half 3 het verlossende eind signaal en was voor het eerst in de SO Soest-geschiedenis een ploeg lands kampioen! Een resultaat waarop niet alleen de ploeg maar ook trainer/coach B. Bijlard en de leiders G. v. d. Grift en W. de Bree zeer trots zijn. De finale bij de A-junioren, die ging tussen Roda JC uit Kerkrade en RLAVV uit Leischendam, eindigde in een 2-2 gelijkspel. Bij het strafschop pen nemen had Roda JC de zenuwen het best in bedwang en won met 5-3. BEUKENLAAN 80 - SOEST - TEL. 02155-12643 EEMNESSERVKEG16-22 BAARN - TEL. 02154-15555 De wethouder van Onderwijs en Finan ciën, drs. Jan L. Menne. reikt woens dagavond 19 juni tijdens de Van Dam- Stratenloop in de wijk Klaarwater de prijzen uit aan de winnende scholen. Ook zal hij bij de verschillende school- wedstrijden de startschoten lossen. Aan de overbekende Van Dam-Straten- loop doet een rekord-aantal scholen mee. De scholieren lopen allemaal één ronde van 1600 meter. De'start is bij Super Van Dam aan de W. Beckmanstraat. Vervolgens lopen ze over de Joh. Post- straat, Klaai;waterweg. T. Brandsmastraat en W. Beckmanstraat naar de finish. Voor de winnende scholen zijn er naast de wisselbeker voor de eerste school, drie schoolprijzen. Verder - dan dat is nieuw - krijgen de nummers één. twee en drie in elke categorie een speciale prijs. Voor de andere lopers en loop sters zijn er herinneringsmedailles. De bewoners van de genoemde straten worden vriendelijk verzocht die avond van de 19e juni vaijaf 18 uur tot 21 uur hun auto's niet te gebruiken, zodat de lopers er geen last yan hebben. De A.V Pijnenburg organiseert de loop. Om 18.30 uur is de eerste start Om 19.30 is er een recreatieloop over één of drie ronden. Deelnemerskosten hiervoor zijn f 2,50. Om 20.00 uur is er een recreatieloop over vijf ronden. De deelnemerskosten hiervoor bedragen f 3.50. Inschrijven kan men die avond vanaf 18.00 uur ter plaatse. hz- V Zaterdag j.l. vond de finale van het LTC Soest-mixed clubkampioenschap plaats. Om de traditioneel drukke weken van de clubkampioenschappen wat te ont lasten besloot de toernooi-commissie de gemengd-dubbels dit jaar als het ware vooruit te spelen. De eerste wed strijden werden op 27 mei verspeeld. In verband met het open toernooi, die werd afgerond met finales op za terdag 15 juni. Of de nieuwe formule een succes is geweest laat zich nog niet vaststel len. Eerst zullen de meningen van de deelnemers en ook van de niet-deel nemers gepeild moeten worden. Daar na zal de commissie tot een goede evaluatie kunnen komen. Meestal is het begin juni mooi weer. Dit jaar was de uitzondering op de regel. Misschien om die reden miste het toernooi toch de nodige sfeer. Op de finaledag werden er wat te weinig wedstrijden gespeeld om veel kijkers naar de banen te lokken. Aan het voor uit spelen van één nummer is dit na deel inherent. De wedstrijden zelf waren er allemaal niet minder spannend om. De toernooi- commissie had voor de snelle verlie zers een verliezersronde ingelast, zo dat iedere deelnemer tenminste twee wedstrijden speelde. Er werd gespeeld volgens het zogenaamde masters- schema. De acht sterkst geachte kop pels kwalificeerden zich automatisch voor het hoofdschema. Deze acht dub bels werden gepaard aan de acht kwartfinalisten van het voorronde schema. De leukste wedstrijd van net nooid- schema was de wedstrijd tussen het dubbel Marijke Dito en Gerrie ter Meu- len en het dubbel Petra Quelle en Frart- ko van Asch. Petra en Franko wonnen de eerste set met 6-1 en stonden in de tweede set met 5-2 voor. Toch wisten Marijke en Gerrie er nog een tie-break uit te slepen. Via 4 match points trok ken zij uiteindelijk zelfs de set en de partij aan zich. De ronde erna moest het dubbel er varen dat tennis In één vereniging op verschillende niveaus gespeeld wordt. Tegen Helen Blokpoel en Edwin Baan kwamen Marijke en Gerrie niet ver der dan vier games. De revelatie van het toernooi werden Jeannette Beijer en Ton Stalenhoef. In de kwartfinale wisten zij een zeer fraaie overwinning op het veel sterker geachte dubbel Wien Sillevis Smit en Occo van IJsseldjk te behalen. Wien en Occo wonnen de eerste set met 6-0 en droomden waarschijnlijk al van de vol gende ronde. Jeanette en Ton profi teerden genadeloos van deze concen tratieverslapping en wisten met 6-4 en 6-1 de volgende twee sets te winnen. De halve finales waren niet spectacu lair. De kaarten waren van te voren geschud, zo leek het. Barbara Winter en Aernout Voogel en Jeanette Beijer en Ton Stalenhoef dichtten zichzelf kennelijk geen kansen toe tegen res pectievelijk Lizette van der Kolk/Pieter Verbrugh en Helen Blokpoel/Edwin Baan. De finale werd een leuke wed strijd om te zien. Bij de stand 6-6 na twee sets (iedere partij won één set met 6-0) begon de wedstrijd pas echt. De broederstrijd tussen de beide ge- mengddubbels van het eerste team werd dit jaar gewonnen door Helen en Edwin. Dit door Sportshop Nic. van Dam gesponsorde tweetal bleek net iets sterker (6-2). De finale van de verliezersronde ging tussen EJly Tromer en Jan van Kooij en Paula v.d. Wegen en Peter Weischer. Laatstgenoemde dubbel, moeder en zoon, was in de derde set net iets com pleter, zodat zij uiteindelijk de troost prijs in ontvangst mochten nemen. Het was voorzitter Ton Sohneider die de prijzen uitreikte. In zijn speech dankte hij met name Lida Westland die het grootste deel van de organisatie van het toernooi voor haar rekening had genomen. De middag werd afgesloten met een gezellig samenzijn van spelers en toeschouwers. Het wachten voor de tennisliefhebber is nu op het grote Open-toernooi van de LTC Soest, dat in de laatste week van juli zal beginnen. De inschrijvin gen stromen binnen. Op het ogenblik is het zo dat enkele categorieën van het D-toernooi al vol zitten. De Bondsspaarbank in Soest heeft vo rige week met de atletiekvereniging Pijnenburg een driejarig sponsor-con tract afgesloten, waarbij de bank zich verplicht een bepaald bedrag voor de vereniging beschikbaar ie siellen. Volgens de Bondsspaarbank is deze vorm van sportsponsoring een welkom steuntje in de rug voor de Pijnenburg, dat immers grote financiële verplich tingen op zich heeft genomen in ver band met de aanleg van een eigen atletiek baan. Voor de bank zelf is het ook een aantrekkelijke manier om de Foto: Goos van der Wilt reclamegelden te besteden. De Bonds spaarbank sponsort diverse plaatse lijke sportorganisaties en evenementen. Op het terrein van de atletiekbaan, die eind deze week officieel wordt geopend door Kanny Blankers-Koen, overhan digde de heer R. Reinders, beheerder van de Bondsspaarbank, vorige week woensdag het contract aan Pijnenburg voorzitter Dick Mol, in aanwezigheid van een aantal andere bestuursleden van de atletiekvereniging. Het dinsdag-damesteam H, bestaande uit Trudy van der Mee, Jane Brou wer en Frouwk Bos, speelde dit jaar voor het eerst competitie. Na de eerste twee dinsdagen bleek al dat er goede kampioenskansen waren. In het verloop van de dinsdagen maak ten team H dit waar Dinsdag 11 mei werd de promotiewed strijd gespeeld tegen H.L.T.C., beter bekend als "Het Melkhuisje". Helaas moest Frouwk Bos op dokters advies deze belangrijke wedstrijd al leen maar toekijken. Voor haar speel de Marlies van der Horst. De eerste single werd door Trudy van der Mee verloren met 3-6, 2-6. Invalster Marlies won gelukkig de tweede single en wel met 6-2, 6-2! De beide dames-dubbels werden ver volgens gespeeld: Eerst Trudy met Ja ne Brouwer, zij wonnen met 6-3, 4-6, 6-4. De tweede dames-dubbel werd, na lange strijd, ook gewonnen, met als uitslag 7-5, 2-6, 6-4. Eindstand 3-1 voor Soest-Zuid! Feeststemming en bloe men voor de overwinnaars. Dames A Het damesteam A, bestaande uit Jet Visser, Hennie Bredewold en Valerie Winkel, bond 11 mei de strijd aan voor de beker in de hoofdklasse. Zij moesten daarvoor naar Naarden. Uit de wedstrijd rolden drie driesetters, spannend dus. Jet Visser won in een driesetter met 6-3, 3-6, 7-5 de eerste single. Hennie Bredewold deed het zelfde in de tweede singlegewonnen in een driesetter met 6-3, 2-6, 7-5. De eerste damesdubbel met Valerie Winkel en Jet Visser werd gewonnen door Soest-Zuid in drie sets: 3-6, 6-4, 6-2. De tweede damesdubbel werd door Naarden gewonnen met 6-1, 6-2. De beker wordt pas gewonnen als het eerste team de volgende bekerwed strijd ook nog wint. Veel succes, dames! Zaterdag 15 juni speelde het dames- seniorenteam thuis tegen Phoenix (Zeist). De eerste inning ving catcher Suzanne v.d. W. 2 ballen en werd de stand slechts 0-1. Knickerbockers kwam goed terug. Het werd zelfs 2-1. Na goed pitch-werk van Sandra A. werd het 4-4. De volgende slag-inning kwam Knicker bockers voor met 6-4, door goed slag werk van o.a. Corina v. W. en Jolanda G. Maar het sportieve Phoenix team liet het niet op zich zitten en mede door gekluns van de K.N. in het veld kwa men ze terug op 6-8. De laatste slag beurt mocht niet baten, de eindstand werd 7-8. De eerstvolgende wedstrijd van het damesteam is op zaterdag 22 juni, thuis tegen Falcons 3. Aanvang: 12.00 uur op het S.O.Soest-veld. Papieren uit jas gestolen De heer J. K. uit Hilversum deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van een etui met diverse papieren uit zijn jas. Het kledingstuk hing in de garderobe van een restaurant in Soest. Uit het etui verdwenen o.m. een paspoort, een rijbewijs, een kente kenbewijs ep verzekeringspapieren. Op zaterdag 22 juni organiseert het autocrossteam "de Flintstones" uit Biddinghuizen een regiocross, waar aan vier clubs meedoen: N.C.C. uit Nijkerk, A.C.T.G. uit Garderbroek, de Flintstones uit Biddinghuizen zelf, en C.T.S. uit Soest. Een Regiocross is een cross waar de rijders voor hun eigen vereniging rijden. Er zijn vier bekers en een wisselbeker te winnen. De voorzitter van C.T.S., Nico Hoogen- berg, heeft de volgende rijders inge zet: Marco Gijsen met een 1700 cc VW-motor, Thomas Schuurman niet een VW-2000 cc-injectiemotor, Frits v.d. Berk met een VW-2000 cc, Jochem Groenendaal VW-1800 cc, Dolf Drieën- huizen met een VW-2400 cc-injectie motor, Ime Drieënhuizen 2200cc-in- jectiemotor V.W.-iiiotor, Martin Kroon V.W.-1800cc, Teus Gijsen 1700cc V.W.- NR 138 Gert jan Kroon van C.T.S. aktic. In Mijdrecht reed hij een aandhjj- as stuk, vandaar dat hij er nu niet bij is. De auto op zijn kop is van Thomas motor, HerrijK Hop met een Peugeot 6 cilinder injectie motor en Arie Buur man met een 2000cc Volkswagen-motor, René Wassenaar, VW-2000cc. Deze motoren zijn speciaal gemaakt voor de autocross en kosten tussen de 6.000 en 10.000 gulden. In iedere manche worden twee rijders van elke club ingezet. Zij rijden dan acht rondes en aan het eind van de dag wordt er gekeken wie gewonnen heeft. In 1984 eindigde C.T.S. op een tweede plaats. Dit keer probeert C.T.S. eerste te worden en de nieuwe wis selbeker in de wacht te slepen. De crosss wordt verreden in Bidding huizen op de baan van "De flintstones" en begint om 13.00 uur. Alle rijders worden om 11.00 uur gekeurd op alle eisen waar zij aan moeten voldoen. Het zal er ongetwijfeld hard toegaan. Schuurman. Thomas kxvam er onge deerd af en is zaterdag in Bidding- huizen wel aanwezig. Zaterdag waren 15 King's Road Riders in Vianen voor een clubwedstrijd. Het was behoorlijk slecht weer; er stond veel wind en af en toe viel er een bui regen, maar de KRR's kwamen goed voor de dag. Niels Jager behaalde de 3e plaats in de manches. Barry Luy- sterberg werd le, Jelle Sonneveld 5e, Matthias Noorlander 3e, Mare Schif- fert 2e, Raymond v.d. Lemel 3e, Pat rick Stalenhoef 3e. Tonnie Versteeg 5e, allemaal na drie manches. Robbie Vredenbregt en Teus Verwoerd werden uitgeschakeld in de manches. In de finale legden Arnoud Hilhorst en Tonnie Vredenbregt beslag op de 3e en 4e plaats. Bij de Powder Puffs deden drie meis jes mee: Jannie Verwoerd werd 3e, Monique Schiffert4e, Maaike v.d. Veen 6e. Zondag 16 mei kwamen de licentiehou ders aan de start op de baan van Soes- terberg voor een KNWU-wedstrijd. In de open klasse kwam Herman v. Hengstum op een 4e plaats in de fi nale. Teus Verwoerd werd uitgescha keld in de manches. Bij de junioren werden Raymond v. Lemel, Robbie Vredenbregt, Sander v. Mik en Patrick Stalenhoef uitge schakeld na 3 verreden manches. De finale bereikten Teus Verwoerd 8e, Her man v. Hengstum 4e. Arnoud Hilhorst 4e, Tonnie Vredenbregt 5e. HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990 Net een heertje beter r~ Vrijdag middag vertrokken een van King's Road Riders uit Soest naar Slagharen, waar de European Chal- lenge cup 1985 werd verreden. Dit is de "alternatieve""werëldcup. Er werd deelgenomen 'dooi'"9 landen, waaronder zelfs Amerika (totaal 1645 deelnemers.Van de King's Road Ri ders waren er vier,rijders aanwezig Gregor Landman en Sancho Kers wa ren na drie manches uitgeschakeld; Beiden hadden pech met het stunt hek. Orjan Kers kwam goed door de man- ches heen en werd in de achtste finale zelfs 4e. Gabi Walet viel in de eerste manches, maar wist door sterk rijden zich toch te plaatsen voor de achtste finale. Orjan en Gabi werden beide in de kwart finale uitgeschakeld. In dit zeer sterke rennersveld hebben de KRR-jongens zich goed geweerd en gestreden voor wat ze waard zijn. Een illusie armer, maar een hoop er varing rijker, konden ze zondag weer naar huis. Foto: Goos van der Wilt Afgelopen zondag heeft de RKJS weder om met veel succes haar traditionele sportdag afgewerkt. Plaats van hande ling was het terrein van de fam. Van Roomen aan de Grote Melm bij de Eem. De weersomstandigheden waren in vergelijking met voorgaande jaren zeer goed te noemen en ook het publiek was in groten getale opgekomen om toch maar niets van dit spektakel te missen. Om 12.00 uur werd er met de trimloop aangevangen, die superieur door Dirk Smit in ruim 8 minuten werd gewon nen. Vervolgens stond om 13.00 uur de vierkamp op het programma. Elk team (4 personen) werd aan diverse kracht- en behendigheidsproeven on derworpen, te weten: steltlopen, skilo pen. punteren en een handicap-spel. Het punteren geschiedde in estafette vorm, waarbij een boei moest worden gerond. Een kompas behoorde niet tot de standaarduitrusting van de boten, zodat menig vaartuig nogal eens uit de koers raakte. Ook hier bleek dat de beste stuurlui nog steeds aan wal staan. Bij het handicap-spel werden de benen van de teamleden aan elkaar ge bonden waarna diverse hindernissen moesten worden genomen. Alle spelen werden gehouden in een race tegen het uurwerk. De "Guppen- koppen" scoorden het beste gemiddel de en werden zo de terechte winnaars, gevolgd door "Paling en Co." uit Spa kenburg. Prestigeslag Het hoogtepunt werd ook dit jaar weer gevormd door het polsstokspringen. Dit onderdeel is in de loop der jaren uit gegroeid tot een ware prestigeslag. Er werd in drie categorieën gesprongen, n.1. dames, heren ouder en heren jon ger dan 30 jaar. Bij de dames werd de felbegeerde bokaal dor Annemarie van de Heuvel in de wacht gesleept met een sprong van 5.35 meter. Tweede en derde werden respectievelijk Ilona Smink en Mirjam van Asch. Bij de heren 30+ ging Peter Meijer met de eer strijken na een sprong van 6.40 meter, dit mede dankzij de afwe zigheid van de gedoodverfde winnaar Gerard Hilhorst, die om onverklaar bare redenen geen pogingen in het werk stelde om de wisselbeker defini tief in zijn bezit te verkrijgen. Achter Peter Meijer eindigde als tweede Fons Hilhorst en als derde Piet Zonneveld. In de categorie heren 30— won Theo van de Beek voor de derde achtereen volgende'maal (7.80 meter), dit jaar op de voet gevolgd door Adri van Breu- kelen en Richard van Logtenstijn. De Pipo-prijs, (voor de meest originele en meest spontaan foute sprong) be landde bij Bas Spijker, die met twee identieke sprongen trachtte bij Zwarte Willem in de Eem te springen. Alles bij elkaar was het een zeer ge slaagde dag. die volgens jaar zeker weer in het programma van de RKJS opgenomen zal worden. i

Soester Courant | 1985 | | pagina 15