vüw. W. DEELEN b.v. -.«Ti D'66 treedt officieel toe tot Vredesplatform Soest Belangstelling voor Vredesfestival viel tegen Dringend beroep op kerken in Soest: méér vrouwen in bestuurlijke organen 'Export zal in 1985 toenemen tot rekordbedrag van 235 miljard' Id'Oude Enghe\ Soest 50 jaar geleden vraagt uw voor: WOENSDAG 19 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE s Bestemmingsplan De Gouden Ploeg Verleende bouwvergunningen Oecumenisch Avondgebed over positie van de vrouw Missie-verkooptentoonstelling voor zuster Lemmens ruim 4.500 NEC-voorzitter Lambert Fokkema tijdens jaarvergadering: D'66 Soest bezoekt Congres te Amersfoort 21 Juni 1935 De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raadsbesluit van 20 september 1984 vastgestelde bestemmingsplan "De Gouden Ploeg" voor gronden ge legen in Soest ten zuidwesten van de Middelwijkstraat, dbor Gedeputeer de Staten van Utrecht gedeeltelijk is goedgekeurd bij besluit van 28 mei 1985, afd. RO nummer 533RO/1*243. Goedkeuring is onthouden aan een gedeelte van een voorschrift. Overigens is het plan goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan, met ingang van 21 juni 1985 gedurende één maand ter gemeente-secretarie, al- deling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), in het gemeentelijk INFOrmaliecentrum, Steen- hoffstraat 9a, alsmede in de plaatselijke bibiotheken (gedurende de ge bruikelijke openingstijdenvoor een ieder ter inzage. Gedurende deze ter mijn kan een ieder, die bezwaren heeft tegen genoemde onthouding van goedkeuring, beroep instellen. De beroepschriften dienen aan Hare Majesteit de Koningin te worden ge richt en kunnen worden ingediend bij de Raad van State, Aldeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof l te 's-Gravenhage. Niet gebonden besluiten uitbreiden fitnesscentrum, Amersfoortsestraat 105a: bouwen woonhuis, Parklaan, sectie K, nr 2393 ged. uitbreiden woonhuis, Braamweg 33; bouwen tuinhuisje, Turfstreek 251 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door hel besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: 1NFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur De algemen afdelingsvergadering van Democraten '66 Soest heeft vorige week het besluit genomen officieel toe te treden tot het Vredesplatform Soest. Na een uitvoerige discussie kwamen de leden vrijwel unaniem tot de con clusie dat positief moet worden ge reageerd op het verzoek van het Vre desplatform, dat dringend had verzocht zitting te nemen in het overlegorgaan, waarvan tot dusver verschillende organisaties, en politieke partijen, zo als het Soester IKV, Vrouwen voor Vrede, PvdA, Progressief Soest, PSP, CPN, Vereniging Artishock, Soest Er bij, FN V-Soest en de Basisgroep Baarn- Soest deelnemen. Aan de discussie lag een notittie ten grondslag, opgesteld door oud-voorzit ter Eef van (tot dusver "op persoon lijke titel" deelnemer aan het platform Eimeren, die uitmondde in een pleidooi voor samenwerking, al dan niet door een officiële band met het platform aan te knopen. Eén van de belangrijkste argumenten voor de Soester democra ten om nu toe te treden is het feit dat het landelijk hoofdbestuur heeft besloten dat de partij ook zal deelne men aan het Volkspetitionnement te gen de plaatsing van de kruisraketten, dat in het komende najaar wordt ge organiseerd. Het afdelingsbestuur had afgezien van een pre-advies, omdat het de toetreding tot het Vredesplat form béschouwde als een "open kwes tie". Uitvoerig werd gediscussieerd over het voor en tegen van het officieel zit ting nemen in het Vredesplatform, al bestond bij alle leden de bereidheid om deel te nemen aan de acties van het platform, voor zover die althans aan de acties van het platform, voor zover die althans niet in strijd zijn met de uit gangspunten en doelstellingen van D'66 zelf. Met name Adriaan Pothuizen, gemeen teraadslid van de Democraten, wees erop dat argumenten tegen deelname niet hanteerbaar zijn, nu landelijk al een keuze is gemaakt. "Daar kun je plaatselijk dus moeilijk onderuit", al dus Pothuizen. Weermannetje Een voorstel van voorzitter Piet Kort om wel mee te werken aan het Volks- pepitionnement en een voorbehoud te maken voor wat eventuele volgende acties betreft (we zouden ons bij elke actie kunnen laten uitnodigen") vond weinig steun. Anderen vonden dat geen goede oplossing: "We moeten geen weermannetje spelen, dat is niet fatsoenlijk", "Niet bang zijn voor spoken die eventueel kunnen opdoe men", "Geen halfslachtigheid zoals het CDA, maar duidelijkheid". Ook Adriaan Pothuizen betoogde dat men niet aan koudwatervrees moest lijden. Hij vond de formule om niet toe te tre den tot het platform maar wel deel te nemen aan het Volkspetitionnement "op de van D'66 bekende wijze té ge nuanceerd". Voórzitter Piet'Kort formuleerde daar op het voorstel opnieuw: "Wij zeggen onze medewerking toe, maar behou den ons het recht voor om af te haken als de acties niet passen bij onze uit gangspunten en doelstellingen." Hij kon zich voorstellen dat er, gezien de samenstelling van het platform, wel eens acties op touw gezet zouden kun nen worden waar D'66 niet achter zou kunnen staan. Betuttelend De brief van het Vredesplatform, waarin behalve een dringend verzoek om mee te doen ook ongerustheid wordt uitgesproken over diverse signalen uit de kring van D'66 (landelijk) waar uit een zekere distantie blijkt van de acties tegen de kruisraketten, vond overigens maar een matig onthaal. "Een betuttelend verhaald, we worden op het matje geroepen", constateerde Erika Hoksbergen, terwijl Piet Kort vaststelde dat uit de brief "het bele rende toontje sprak dat klein links zo graag hanteert". Overigens merkte Kort op dat D'66 bij toetreding tot het platform wel "een beetje aan de rechte kant van de club" komt te staan. "Maar dat willen we ook, en dat moeten we bij controversiële onderwerpen ook durven." Nadat alle leden hun zienswijze ken baar hadden gemaakt, waarbij op één na allen instemden met de officiële toetreding, stelde Piet Kort vast dat een eerder besluit over het Vredes platform om niet toe te treden, nu de finitief van de baan was. Het bestuur zal zich nog beraden op een officiële vertegenwoordiger in het platform. Oud-voorzitter Eef van Eimeren neemt als plaatsvervanger voorlopig deze taak op zich. SOEST APPARTEMENTEN VAN GOYENLAAN Op de 4e en tevens bovenste woonlaag gelegen 3-kam«rflat (v.h. 4) met af zonderlijke berging in het souterrain. Ind.: entree, toilet, hal, woonkamer, keuken, 2 slaapkamers, douche. Ser vicekosten f 275,- p.m. (incl. voorschot c.v.) Gevraagde koopsom f48.000,- k.k. VAN WEEDESTRAAT In het centrum gelegen 2-kamer ap partement met zonnig terras op het zuiden. Ind.: hal, toilet, douche, slaap kamer, woonkamer, moderne open keuken. Voorzien van gas-c.v. Service kosten f 125,- p. mnd. (incl. voorschot c.v.). Gevraagde koopsom f 89.000,- k.k. KORTE BRINKWEG In het gebouw "Beverstein" rustig doch centraal gelegen drie-kamer ap partement op de derde en tevens hoogste woonlaag met grote garage en hobbyruimte in der onderbouw; na bij station en winkels. Ind.: royale woon kamer grenzend aan ruim balkon op het zuiden, keuken, twee slaapkamers, badkamer met ligbad en dubbele was tafels. Service-kosten f 525,- per kwar taal (incl. voorschot verwarming). Gevraagde koopsom f 125.000,- k.k. PRINS HENDRIKLAAN In service-flat Hoog Soestdijk gunstig gelegen 3-kamerappartement op de 3e woonlaag met fraai uitzicht en met berging. )nd.: hal, keuken, royale woonkamer (6.10 x 4), studeerkamer (3.05 x 2.55), slaapkamer (4.74 x 3), badkamer. Voorzien van gas-c.v. Ser vicekosten f 1.024,- p.m. voor 1 pers. en f 1.159,- p.m. voor 2 pers. (incl. warme maaltijd). Gevraagde koopsom f 135.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR MGallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 21752 Enige tientallen leden en sympathi santen van de Soester vredesgroepen hebben zaterdagmiddag aan de Her tenlaan bij de Vliegbasis Soesterberg (aan de Dolderse kant) deelgenomen aan een actie, die de voorbijgangers onder de motto "Veertig jaar vrede? moest attenderen op het feit dat sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog meer dan zes keer zoveel oorlogen (148) in de wereld zijn gevoerd dan in veertig eerste jaren van deze eeuw (24). Met houten kruisen, waarop de namen stonden van alle tanden waarin die recente oorlogen hebben plaats gevonden, trokken de actievoerders bekijks. De actie maakte onderdeel uit van het Vredesfestival "Dag en nacht voor de vrede", dat vrijdagavond en zaterdag bij de vliegbasis werd gehouden. Het was de achtste keer dat er een mani festatie tegen kernwapens bij Soester berg plaatsvond. In de voorafgaande jaren koos men daarvoor o.m. een de monstratieve voettocht, later werd ge tracht de basis "symbolisch" te om singelen. Dat de organiserende "stuurgroep Soesterberg" dit jaar voor een 24-uurs manifestatie had gekozen bleek achter af geen gelukkige greep. De belang stelling bleef zowel zaterdag als vrij dagavond beperkt tot in totaal hooguit 1000 bezoekers. Zij kregen een pro gramma voorgeschoteld met bekende sprekers en muziekgroepen. Vrijdag avond werd het worod gevoerd door Sinie Strikwerda voorzitter van het Komitee Kruisraketten Nee, Jan-Nico Scholten van de Basisbeweging voor Vrede en Solidariteit en Paul Janssens van de Vlaams vredesbeweging. Za terdag waren het Marcel van Dam u v S II V I I t SM (PvdA), Manuel Kneepkens van het Tribunaal voor de Vrede en Ria Beckers (PPR). Het programma werd afgewis seld met optredens van bekende mu ziekgroepen, zoals het orkest "De Vol harding" en de "Fanfare van de Eeuwig durende bijstand. Zaterdagmiddag werd het festival af gesloten met het bevestigen van span doeken aan het hek van de vliegbasis. Foto: Goos van der Wilt Volgens de organisatoren was het ge heel, ondanks de tegenvallende be langstelling, inhoudelijk bijzonder ge- Deelnemers aan het Oecumenisch Avondgebed, dat zondagavond j.l. werd gehouden in de Emmakerk aan de Kegentesselaan, hebben na afloop van de bijeenkomst een gezamenlijke brief ondertekend, gericht aan de ker ken en parochies die zijn aangesloten bij de plaatselijke Raad van Kerken. Naar aanleiding van hel thema van het avondgebed ("Dromen hoe het anders kan"), waarbij het vooral ging om de positie van vrouwen in en buiten de kerk, wordt op de verschillende kerkeraden een dringend beroep ge daan de positie van de vrouw m ker kelijke organen en commissies ter dis cussie te stellen. "De vrouw is, ook in de kerk, nog steeds in mindere mate vertegen woordigd, en waar zij al functies be kleedt is dit met name in de 'zachtere' sectoren, zoals o.a. verjaardagslonds,. bloemenfonds etc:.", aldus de brief. "Vrouwen ontbreken grotendeels oj geheel in bijvoorbeeld commissie van beheer oi kerkvoogdij" De briel, die is opgesteld door de werk groep Oecumenisch Avondgebed van de Raad van'Kerken, te Soest en rtojoi enige tientallenbezoekers werd mede- ondertekend, iaat weten dat de werk groep van hel verloop van de discus sie op de hoogte gehouden wij worden. Ondergeschoven Bij de brief werd tijdens het avondge bed een toelichting gegeven, waarin o.m. werd opgemerkt dat de positie van de vrouw de laatste jaren opnieuw en verhevigd in de aandacht is komen te staan. "Maar ai te vaak blijkt de vrouw in de samenleving een plaats in te nemen die in geen verhouding staat tot haar capaciteiten op intellectueel, wetenschappelijk, technisch en be stuurlijk gebied, integendeel: vrouwen namen doorgaans een ondergeschoven, om niet te zeggen onderdrukte positie in, niet alleen in de maatschappij, maar ook in de kerk Bij de voorbereiding van het avond gebed heeft de werkgroep globaal geïnventariseerd in hoeverre er in Soest sprake is van een rechtvaar dige verdeling van de kerkelijke taken over mannen en vrouwen. "Hoewel ei de laatste jaren een en ander is ver beterd hebben we soms opmerkelijke zaken gevonden", aldus de werkgroep. Als voorbeelden werden genoemd: commissie van beneer en kerkvoogdij die uitsluitend uit mannen bestaan, kontaktpersonen die veelal 'wijk- danies" zijn, etc; "Bloemen- en ver jaardagsfondsen schijnen bij uitstek vrouwelijke aangelegenheden te zijn. Allemaal mannen De werkgroep wijst ook op het feil dat de predikanten in Soest allemaal mannen zijn. "We nebben ook niet de indruk dat er hard naai een vrouw is gezocht bij de vervuiling an de recen te vacatures", klonk het verwijtend. En: "Over de situatie m de roonis- katholieke kerk doen we maar hele maal het zwijgen toe. In grote lijnen werd geconstateerd dat de traditioneel verzorgende taken ook in de kerk door vrouwen worden verricht. "De bestuurlijke, organi satorische taken zijn meestal voor de heren der scnepping. Na aanrijding doorgereden Een onbekende automobilist heeft vo rige week op de Lange Brinkweg de auto aangereden van mevrouw A. B. uit Soest. Het portier liep schade op. De eigenares deed aangifte bij de po litie. "Dat de kinderen weer lachen en vro lijk kunnen zijn- Dat is het parool van zr. Tryu§ Lqjijpieris uit Pakistan, r zoals velen weten in Soest. De verkooptentoonstelling, die het In terparochieel Missiecomité Soest in het weekend van 15 op 16 juni j.l. ge houden heeft ten bate van een klein ziekenhuisje in Karachi (Pakistan) voor de opvang van misdeelde kinde ren, is een fantastisch succes gewor den: zowel door de interesse van de vele belangstellenden als door de opbrengst. Zaterdag- en zondagmiddag werd eni ge malen een diavoorstelling gehouden over het werk van deze energieke zuster Truus Lemmens, dat van kom- mentaar voorzien werd door haar broer. Zondagmiddag was er ook een medezuster van Truus, zr. Ruthy, aan wezig. Zij is in Nederland voor een operatie, en deze sympathieke zuster kon .velen boeien met haar verhaal. Verrast en blij was ze, toen de penning meester haar de opbrengst van de ten toonstelling kon mededelen: 4.517,- netto, inclusief de giften die vele Soes- ters spontaan gaven, waarvoor het Missie Comité de gevers hartelijk dankt. Dank gaat uit naar de heer Balvers, hoofd van de Bonifaciusschool, die wel willend enige kiasl< kalen ter beschik king stelde, evenals aan de winkeliers die de raambiljetten hebben opgehan gen, de plaatselijke en regionale pers voor de aandacht die ze eraan hebben besteed en de vele vrijwilligers die ondanks vaderdag en enige sporteve nementen zich hebben ingezet. Natuurlijk geldt de dank ook al de genen die met hun belangstelling ge toond hebben, dat ook de kerk-ver-weg hun ter harte gaat. 4000 gulden onder matras verdwenen De heer JL. van de Beckeringhstraat meldde de politie vorige week de dief stal van een portefeuille met 4000 gul den. De eigenaar bewaarde de porte feuille onder de matras in de slaapka mer, maar moest helaas constateren dat deze plotseling leeg was. De 33-ste jaarvergadering van de Ne derlandse Export Combinatie (NEC) werd op 19 juni 1985 gehouden bij Poll- Food in Bodegraven, welke onderne ming in 10 jaar tijd groeide van 9 mil joen gulden tot 90 miljoen gulden omzet in 1984. NEC-voorzitter Lambert Fokkema plaatste deze jaarvergadering in het teken van de "onstuitbare exportgroei bij de middelgrote ondernemingen". "33 Jaar ervaring in de praktische exportbevordering", aldus de NEC- voorzitter, "hebben enkele onverwoest bare conjunctuur-bestendige wetmatig heden opgeleverd, namelijk 1. Elk artikel is exporteerbaar, als de ondernemer het wil 2. Exportgroei en winstgroei zijn on verbrekelijk 3. Exportgroei en winstgroei kennen geen grenzen naar boven Gejuich, geroep, geklap, een ware ovatie valt Hans van Mierlo ten deel als hij afge lopen weekeinde in De Flint in Amers foort aankondigt opnieuw lijsttrekker te willen zijn van D'66, de partij die hij mee heeft helpen oprichten. De honder den bezoekers van het congres, waar onder niet minder dan tien uit Soest, konden hun vreugde niet op. Zal het dan toch lukken de partij van het "re delijke alternatief" opnieuw een door slaggevende rol te laten spelen? In een rede van meer dan een uur zette van Mierlo nogeens uiteen wat de functie van D'66 kan zijn in de Neder landse politiek. Hij kon daarbij putten uit een politiek manifest dat juist was samengesteld door de D'66-leden van de Eerste Kamer. D'66 is veel minder dan andere politieke partijen gewor teld in de grote maatschappelijke be langengroepen en hun rollenspel" en "liberalen en sociaal-democraten zijn eikaars rituele tegenstanders gewor den, die er vooral om vechten wie met het CDA in de regering mag zitten. Dit verstarde rollenspel moet worden doorbroken en D'66 kan daarbij de hef boom zijn." Eerder op de avond had Maarten Eng- wirda, leider van de fractie van D'66 in de Tweede Kamer, al uiteengezet dat D'66 er voor zal moeten zorgen dat het huidige beleid van de regering niet wordt voortgezet. Hij had kritiek op het soort verkiezingsbeloften waar mee de grote partijen stemmen pro beren te trekken. "Als het CDA ons voorhoudt dat de werkloosheid almaar zal blijven dalen en in vijf jaar prak tisch zal zijn opgelost, en als de PvdA stelt dat de minima de komende jaren omhoog kunnen, dan zijn dat onver antwoorde beloften", aldus de D'66 fractieleider. D'66, zo blijkt uit het politiek manifest, wil er voor staan dat de uitkeringen niet verder omlaag worden gebracht, maar als we werkelijk een eind aan de werkloosheid willen maken, dan zal het minimumloon nog wel wat lager moe ten komen te liggen. Het zal echter altijd een paar honderd gulden per maand hoger moeten zijn dan de mini mum uitkeringen. D'66, zo klonk in Amersfoort, zal een onafhankelijke koers moeten varen, een bedreiging voor CDA en VDD te rechter zijde en de oppositie daartegenover. Mr. Hans van Mierlo wees de aanwezigen erop dat hij naast het lijsttrekkerschap nog tijd moet hebben om zorg te beste den aan zijn twee opgroeiende kinde ren. Het congres tilde niet zwaar aan die voorwaarde - de oudste zoon van de partij (of was het de Vader?) is terug aan het roer. Voor geïnteresseerden in Soest is het genoemde manifest "Een reden van bestaan" te verkrijgen bij P. Kort, van Hamelstraat 21, tel. 10243. 4. Succes begint eerst als naast het kwalileitsprodukt ook een kwaliteits verkoper bestaat." "Bovenstaande axioma's staan", al dus de heer Fokkema, "nog niet in managementboeken, want zij zijn niet in studeerkamers ontstaan, maar zij vertolken de empirisch verworven kennis na 33 jaar intensieve samen werking van 550 middelgrote onder nemingen op het terrein van de prakti sche exportbevordering". Terwijl 1984 het fantastische rekord bedrag van 210 miljard gulden Neder landse export opleverde, ziet het er naar uit dat in 1985 nog voor 25 mil jard gulden meer zal worden geex- porteer", liet Fokkema zijn gehoor we ten. Volgens de bij de NEC gehanteerde vuistregel is 25 miljard export-omzet goed voor 125.000 arbeidsplaatsen. Fokkema meent dat het creëren van omzet meer gezonde arbeidsplaatsen schept dan verkorting van de arbeids duur. Na afloop van de Wereldoorlog is Nederland (evenals veel andere Westerse landen) sterk produktiege- richt gaan denken. De koopman van eertijds, die verkoop- gericht dacht, werd verdrongen door de fabrikant, die uitsluitend produktie- gericht geïnteresseerd was. Terwijl bij de koopman winst primair was, dacht de producerende fabrikant voorna melijk aan aantallen. De laatste 25 jaar deed de (schijnbaar) alles weten de manager zijn intrede. Deze wist de weg naar de Overheidssubsidiepot- ten beter dan de weg naar de klant. "De praktijk heeft geleerd", aldus Fokkema, dat de via hogescholen, kur- sussen en symposia gekweekte mana gers veel te hoog zijn aangeslagen en dat het nog steeds de koopman is, die in florerende ondernemingen de lei ding heeft. En zo hoort het ook", aldus de NEC-voorzitter, "tot heil van werk gelegenheid, welvaart en welzijn." Bij de NEC zijn 550 hoofdzakelijk mid delgrote, dynamische ondernemingen aangesloen, volgens het beginsel van één uit elke branche. Het bureau is ge vestigd in huize "Neclenburgh" aan de Soesterbergsestraat in Soest. Inbraak in kelderbox Mevrouw K. W. van de Smitsweg deed vorige week bij de politie aangifte van de vernieling van de deur van haar kelderbox. Een onbekende dader had de deur ingetrapt. Of hij iets had weg genomen kon niet aanstonds worden vastgesteld. i 1 BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 12.00 en 20.00 uur Donderdag 20 juni Goulash met rijst Vrijdag 21 juni Gest. kabeljauw met puree en worst Maandag 24 juni Karbonade Dinsdag 25 juni Slavink Woensdag 26 juni Hamburgers met frites Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. MmOMMOOêOtmMMOl Kenteken vervalst Tijdens surveillance ontdekte de poli tie op de Weegbreestraat vorige week een auto, waarvan het kenteken aan de achterzijde niet overeenkwam met dat aan de voorzijde. Op een van de platen bleek het cijfer drie met een viltstift in een acht te zijn veranderd. De eigenares, een 38-jarige mevrouw uit Soest, reageerde zeer verbaasd op het gebeurde en vertelde van niets te weten. De politie heeft de kwestie in onderzoek. Het opzettelijk vervalsen van een kenteken is een strafbaar feit. Uitslag Gemeenteraadsverkiezing Soest Lijst 1. Vrijheidsbond. W. H. C. Doorman 325 H J.Gasille 521 J. Stroband11 C. Haver11 Mevr. C. K. Rambaldo di Collalto-Tobias7 H. Donker 4 H W. Vellinga1 H. de Boer Mevr. A. C. Abbing2 Totaal 901 Lijst 2. Comm. Partij. W. A Deijs87 W. van Apeldoorn15 Mevr G. Schainck-Hovingh. 7 A. Bakker 3 Totaal 112 Lijst 3. R.K. Staatspartij. A. P. Hilhorst 661 Jac. van den Berg26 JHHom 83 H. van Klooster609 H.C. Valkenet5 C. J. van Dam30 W. Huurdeman 64 W. j. van Breukelen22 H. Th. van den Berg6 J. van der Kleij1 Totaal 1507 Lijst 4. S.D.A.P. J.Nooder840 A. de Nies 38 P. Helmus41 J.H. Grift 7 Mevr. Diters-Dijkstra7 G. Burgwal 7 J. van der Brugge2 J Meerdink 2 Totaal 939 Lijst 5. Chr. Arb. Partij. P. C, Zonneveld114 T. van der Neut 9 T. Muit6 Wijnand van Hornsveld1 A. G. den Besten6 Totaal 136 Lijst6. Ant. Rev. Partij. A. Endendijk 488 D. A. de Bruin105 H. Zijlstra 302 T. Dorresteijn127 H. Dippel17 J. Vonk1 A. Brouwer5 K. van Tol 5 Totaal 1050 Lijst 7. Neutraal Gem. belang A. D. van Krieken76 M. C. van der Plas36 H. de Graaf9 J. C. Krabbendam8 Totaal 129 Lijst 8. Chr. Hist. Unie. M. Hornsveld368 H van den Eijnderj. 13 A. Quick 15 J. J. van Ameron14 J.vanderLugt23 Totaal 433 Lijst 9. Kath. Dem. Partij. J. E. van Breukelen453 M.C. Thijssen73 H. H. Onwezen6 Th. Majoor14 A. F. de Rond C. Th. Wijnands4 A. Th. J. Sem^er1 W. JHogervorst1 Totaal 552 Lijst 10. Soesterbergs Belang A. Mulder205 N. C. van de Bout51 C. Kastelijn48 H. Pastenink 17 Totaal 321 Lijst 11. Gemeenschapsbelang G. J. Grootewal78 W. F. H. Busch55 Totaal 133 Lijst 12. Vrijz. Democr. Bond A. Koopmans32 B. J. Frieling2 Totaal 34 Lijst 13. Algemeen belang. J. van de Ven Ch. J. Moens G.Lindt P. H. Duin Jr. D. Waal. J. J. H. Blom 281 24 13 4 Totaal 340 Uitgebracht stemmen7084 Aantal geldige stemmen6587 Leden Gemeenteraad. Als gevolg van de j.l. Vrijdag gehouden stemming zijn de navolgende per sonen tot leden van den raad gekozen W. H. C. Doorman V.B.H. J. Gasille V.B.A. P. Hilhorst R.K.Jac. van den Berg R.K.J. H. Hom R.K.H. van Klooster R.K.J. Nooder (S.D.A.P.); A. de Nies (S.D.A.P.); A. Endendijk (A.R.); D. A. de Bruyn (A.R.): H. Zijistra (A.R.); M. Hornsveld (C.H.J. E. van Breukelen K.D.P.M. C. Thijssen (K.D.P.J. van de Ven (Alg. Belang). Luchtalarm. Dinsdagmiddag te kwart over drie werden veien in Soest opgeschrikt door dat óp verschillende plaatsen in de gemeente sirenes begonnen te loeien. Is het de gewoonte, dat bij het uitbreken van brand de sirene op het raadhuis in werking wordt gesteld, thans begonnen ook de pasgeplaatste sirene op den grooten toren in de Kerkebuurt en de stoomfluit der wasscherij Kuijer ijverig mede te helpen om het lawaai te vergrooten. De bedoeling van dit alles was het houden van een vooroefening ten bate van de alhier te organi seren luchtveiligheidsdienst. Naar wij van bevoegde zijde vernamen, waren op acht verschillende plaat sen in de gemeente posten opgesteld, welke tot taak hadden precies op te nemen en te rapporteeren wat zij van de drie tegelijk in werking gestelde sirenes konden hooren. Met een tusschenruimte van vijf minuten werden de sirenes tweemaal in werking gesteld. Gevonden voorwerpen. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adressen, achter de voorwerpen vermeld. Damestasje met inhoud. Beukenlaan 13; zwarte dameshandschoen, Pol. Bur.; schildersjas, Wald. Pyrmontlaan 35; nikkel polshorloge, Pol. Bur.; bruine mantelceintuur, Pol. Bur.; sleuteltje, Pol. Bur.; rozenkrans, Nas- saulaan 16; sleutel. Pol. Bur.; kinderportemonnaie met inhoud, Pol. Bur.; dop voor benzinetank, Nieuwstraat 34; broche m. steentjes, Pol. Bur.hark. Pol. Bur. DierenIndisch vogeltje. Torenstraat 24.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5