25% 20% 40% 40% 25% 20% 20% 50% 25% 25% 30% 50% ebksrElsEn J VERBOUWINGS OPRUIMING Profileer van onze kortingen 't Zwaantje ^baztliu'qen feeer t-shirts Succesvol optreden 'No Way' en 'The Weird Monkey's' bij eindfeest Chr. Mavo Eerste boek over Militaire Luchtvaart van het KNEL '42-'45 voor Prins Bernhard Gerard Beemster leidt Motet en Madrigaalkoor qgehannes TU IN-ADVIESCENTRUM 't vaanlêrfwoQt WOENSDAG 26 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA 11 adidas Pl'Sifi Kappa Alle merken TENNIS SCHOENEN TRAININGS PAKKEN WIELREN- KLEDING en SCHOENEN TENNIS- KLEDING TENNIS RACKETS BADKLEDING BROEKEN Levi's-Lois Wrangier TRIM-en LOOP SCHOENEN TRAININGS PAKKEN VOETBAL SCHOENEN ZWEMVESTEN BOOT SCHOENEN BFürthuis b.v. SUESt Eerste Utrechtse trekkershut bij King's Home in Soest SOEST voor doe-het-zelvers Natuursteen voor elke tuin \mersfoorts8straat 105 107 ioesterberg 'elefoon 033-6! ichting Soesterbero een zacht licht rode wijn, licht, 'ALEN MET ELING 29 JUNI. Kindermaten: 140-176 ZWEMBROEKEN BADPAKKEN BIKINI'S "BESTO" Soesterbergsestraat 3 - Tel. 02155-12749 Vrijdagmiddag 28 juni a.s. zal de eer ste trekkershut in de provincie Utrecht officiëel in gebruik worden gesteld door Ir. G. C. Wijnbergen, lid van Ge deputeerde Staten van de Provincie Utrecht. Dit zal gaan gebeuren op de camping King's Home, Birkstraat 136 të Soest. Dit jaar zullen in totaal 11 trekkers hutten in Utrecht worden gebouwd; volgend jaar zal dat worden uitgebreid tot zo'n 25 hutten. Trekkershutten vormen een nieuwe ac commodatie in Utrecht. Zij zijn ont wikkeld door de Stichting Eenvoudige Kampeeraccommodatie (STEK), in nauwe samenwerking met de Recrea tie Ondernemers Nederland (RE- CRON). In het Toeristisch Recreatief Koplampen gestolen De heer M. H. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van twee koplampen van zijn Mercedes. De wagen stond geparkeerd in de vermoedelijk niet afgesloten ga rage bij de woning van de eigenaar aan de Waldeck Pyrmontlaan. De schade bedraagt ca. 1200 gulden. Ontwikkelingsplan voor de provincie Utrecht, kortweg wel TROP-Utrecht genoemd, is het tot ontwikkeling bren gen van een net van dergelijke hutten in de provincie één van de z.g. "speer puntprojecten". Alle boekingen en reserveringén voor Utrecht zullen plaatsvinden via de boe kingscentrale bij de VVV-Amersfoort- Eemland. Steeds als er nieuwe trekkershutten worden opgeleverd krijgt de eerste Utrechtse familie, die zich meldt voor een boeking bij de VVV. de eerste nacht gratis aangeboden. Een over nachting kost overigens voor maximaal 4 personen slechts 40,- per nacht, waarbij f 1.60 annuleringsver zekering komt. De eerste twee gratis overnachtingen kunnen dus al plaatsvinden op vrijdag 28 juni op camping King's Home te Soest. Verder zijn of komen er op korte ter mijn trekkershutten op Camping Spa kenburg. Camping De Ossenberg te O- verberg, Camping De Batterijen in Renswoude, Camping De Bonte Vlucht in Doorn en camping De Wilde Roos in Loosdrecht. Het met veel spanning tegemoetgeziene slotfeest van de Chr. Mavo Soest op 21 juni j.1. is nu eens niet door een "Disco" verzorgd, maar door twaalf Amsterdamse jongens die twee muziek groepen vormden onder de namen "No Way" en "The Weird Monkey's". De eerste groep bestaat uit acht leden, waarvan twee meisjes, de tweede groep uit vier man. Beide groepen speelden samen en apart en brachten een uitgebreid repertoire met veel bekende en eigen nummers van "electric boogie" tot "ska". Hoewel de gehele avond een doorlopend succes was en de beide groepen met veel enthousiasme en muzikaliteit zelfs leraar Jacob van Diermen aan het "swingen" brachten, verdienen de mooie stem en zang van John en het voortreffelijke drumwerk van Peter, beiden van de groep "The Weird Monkey's". extra ver melding. Een hoogtepunt was ook het samenspel van beide groepen, als finale van de avond, waarbij beide slagwerkers vooral de show stalen. De groep "No way" bestaat uit de leden Mabelle en Chandira, zzang, Norbert, slaggitaar, Hans, sologitaat, Mare, slag werk en Jeröme, basgitaar en Richard en Tommy, zang. De groep "The Weird Monkey's" bestaat uit de leden Ramon, gitaar, Gerard. bas gitaar, Peter, slagwerk en John, zang. Beide groepen zijn te bereiken onder te lefoonnummer 020-366000 van het Rain- bow Management. Aan het bijzonder geslaagde slotfeest van de Chr. Mavo werd ook medewer king verleend door de fa. Audio te Soest, met extra lichteffecten. Tot slot is vermeldenswaard hoe beide groepen in Soest zijn verschenen. Eén van de leden van de leerlingenver- eniging van de Chr. Mavo. "Beladano". beter laat dan nooiteen naam die ge kozen werd omdat het zo lang duurde voor dat er een leerlingen vereniging was) was op bevrijdingsdag in Amster dam met haar familie. Terwijl overal muziekgroepen optraden en het enorm druk was in Amsterdam ontdekte de Mavo-leerlinge, die mede ba last was met de organisatie van het slot feest, de beide groepen die in de buurt van de Dam onder grote belangstelling optraden. De toen gelegde kontakten hebben ten slotte geleid tot het optreden in Soest Een optreden dat zeker, volgens ieder een, voor herhaling vatbaar Is. door Ane Wandelaar Arie is op vakantie. U woont in Soest en nog nooit in 't Zwaantje gedineerd? Nog nooit die voortreffelijke keuken geprobeerd o.l.v. onze chef-kok Joop Wesseling? Daar moet snel verandering in komen! Rademakerstraat 2 03463 -1423 769 BD Soesterberg Planten gestolen Mevrouw G. B., wonende aan de Dal- weg, ontdekte vorige week dat een on bekende dader een aantal planten van het balkon van haar woning had ge stolen. Zij deed aangifte bij de politie. Soesters aangehouden wegens mishandeling in Eindhoven Op verzoek van de Eindhovense politie zijn vorige week in Soest drie inwo ners, de 20-jarige A. D., de 2l-jarige D. L. en de 23-jarige J. G. aangehouden. Zij werden ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij een vechtpartij in een snackbar in Eindhoven, waarbij een persoon zodanig letsel werd toege bracht dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De drie Soesters werden overgedragen aan de politie in Eindhoven. Restaurant Prins Hendriklaan 1 Soest Goed om er gast te zijn 4 Kegelbanen Telefoon 02155-13807 Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Generaal Snijdershal van het Mili taire Luchtvaartmuseum op het Kamp van Zeist in Soesterberg heeft Prins Bernhard vorige week het eerste exem plaar in ontvangst genomen van het door de heer O.G. Ward geschreven boek "De Militaire Luchtvaart van het KNIL in de jaren 1942-1945". Het boek werd hem door de schrijver over handigd. De genodigden werd verwelkomd door museum-directeur overste J. A. Boon, die in het bijzonder de prins een harte lijk welkom toeriep. "We zijn blij met uw herstel en vinden hel grandioos dat u hierbij aanwezig wilt zijn." Tevens verwelkomde de heer Boon een aantal hoge luchtmacht-officieren, onder wie de bevelhebber der luchtstrijdkrach ten, luitenant-generaal C. Baas. De heer Witteman van uitgeverij Ro men Luchtvaart (Unieboek) ging uit gebreid in op de ontstaansgeschiedenis van het kloeke boekwerk, waarin de lotgevallen staan vermeld van hen die destijds bijzondere prestaties lever den in de strijd voor de vrijheid. Hij noemde het de historische vastlegging van een belangrijke periode in de krijgsgeschiedenis, waarin tot dusver vooral "blinde vlekken" bestonden. In dat verband sprak hij zijn verbazing uit over het feit dat nog zoveel instel lingen het belang van een goede archi vering niet zien. Hij stelde een over daad aan koopmansgeest daarvoor verantwoordelijk. Lof had hij voor het "inlevingsvermo gen" van de heer Ward, de schrijver, die niet alleen de lotgevallen van de militaire vliegers in Nederlands Oost- Indië heeft weergegeven, maar ook de strategische en politieke achtergron den ruim heeft belicht. De onontbeer lijke medewerking van de Koninklijke Luchtmacht bij de totstandkoming van de uitgave prees hij met de opmerking dat de luchtmacht kennelijk wel het belang van een goede geschiedschrij ving heeft ingezien. De heer O. G. Ward zelf merkte op dat hem in de eerste plaats de geschiede nis van de luchtvaart in zijn geboorte land ter harte was gegaan. "De ge schiedenis maakt je minder naïef, zelfs kritisch en wantrouwend", liet hij weten. In de tweede plaats was voor hem van belang geweest de nagedach tenis van de duizenden Nederlanders in de Tweede Wereldoorlog die in Indie voor het leven getekend zijn geworden. Vooral degenen die het hoogste offer hebben gebracht moeten daarbij niet aan de vergetelheid worden prijsge geven. In 1976 was hij, na zijn pensionering, aan de slag gegaan, aanvankelijk zon der begeleiding, richtlijnen en belang stelling. Het manuscript was in 1980 al klaar, maar door de bezuinigingen kon het boek toen niet verschijnen. "Ik heb het er echter niet bij laten zit ten", aldus de heer Ward, die in het herdenkingsjaar van de bevrijding Prins Bernhard bekijkt het boek. Rechts de schrijver,de heer O.G. Ward. Foto: Herman van Dam toch steun vond voor de uitgave. In dit verband roemde hij met name de inspanningen van generaal Wolff, zon der wie het boek nimmer verschenen zou zijn. Eén van de voorwaarden was daarbij dat het boek klaar zou moeten zijn voor de herdenking van de Japan se' capitulatie (augustus) en voor de nabestaanden en overlevenden betaal baar moest zijn. Dat is dus gelukt. Onder applaus overhandigde de heer Ward het eerste exemplaar van het boek aan Prins Berhard, die een voor woord heeft geschreven waarin hij het belang van de uitgave onderstreept. Aan het slot van de bijeenkomst over handigde de ontwerper van het om slag, de heer Serge Stone, twee origi nele gousaches aan museum-directeur Boon. Zij krijgen een plaatsje in de on langs verbouwde en uitgebreide "In dische galerij" van het museum. -■ SSSfifc 3HEfc.te; .r.ï; s -gaai mm <*•-«?• mm pmmmm 3b*.3s nmef Gerard Bremster (l.) leidt het Ne derlands Motel en Madrif/aalkoor. De musicus Gerard Beemster heeft zich bereid verklaard het Nederlands Motet en Madrigaalkoor te leiden tot (voorlopig) het einde van het jaar. Beemster is 31 jaar en studeerde aan het Instituut voor Kerkmuziek in Utrecht. Hij is afgestudeerd als docerend musicus zang te Alkmaar en woont te Schagen. - Beemster is begonnen met het instu deren van een concert dat het Neder lands Motet en Madrigaalkoor op 29 september a.s. hoopt te geven in het kader van het Bachjaar, in samenwer king met het Nederlands Bach-ensem- ble. De leiding van het concert zal nog wel berusten bij dirigent Krijn Koets veld. Gelukkig hewwe op Soest raodsleje met haarstikke goeje plaanne, vin ik. Waat doch te jullie vaan un vullus- baakke-expositie? Ik snaapt niet hoe die d'r op komt, moar ut is un praacht idee. We moste ongze baarregemees- ter vroage om de tentoonstelling in ut Info-atelier te opene deur ut deksel vaan de eerste Soesder Vulluscontal- ner aaf te hoale. Moar doar blief ut niet bie. We kriege nog veul meer te showe. Om nog effe bie de containers te blieve: d'r komme gevulde en lege vullusbaakke te zien. Grote en kleine baakke in de kleure vaan 't miljeuvriendelukke gebeure. Voorts un koileksie vulluszaakke, ok weer vol en leeg. Aallus wordt geshowd deur un stel knaappe baakke- en zaak- kedroagsters of -loadsters, zo as dat heet. Zogenoamde zaakkewaassers zulle zorg droage veur un schone en wel- ru kende presentoatie vaan 't geheejl. Kiek minse, dit braach ming weer op ut Idee om op dez«* mannier nog meer nieuwe gemeengtezoake an de maan en de vrouw te brenge. Dit spreekt de Soesders veul maakkelukker an. Zo loate we ok eerste en tweede uut- rukwoages vaan de braandweer bekie- ke. Zowel nieuwe as twedehaangdse. In aalle kleure, as ut moar rood is. Ok ouwe ongderstelle met nieuwe bove- stelle d'r op. Vaan aallus waat, as ut moar rieje en spute kaan. Braandweer- maanne met de helium op 'ebore zaalle 't eejn en aangder techniesch uut mekoar leige. Ok wordt 'r plaots in 'e ruumd veur un koileksie stoplichte in de kleure rood, geel en greun. Bie de nieuwste elek tronisch 'estuurde modelle stout 'r bie rood licht un tekst ongder: "Boem is ho!" Doaluk noa de opening vaan de expo komt un stel tute binne met de moa- kette vaan ut nieuwe bero an de Daalweg. Diverse uutvoeringe kaajje bekieke, 't prieskoartje haangt t'r an. Ongze ploatselukke aartieste komme met un bouwploat vaan ut nieuwe Artiborghuus. Un estoafette vaan de aatletiekklub Pijnenburg zaal binnedroave met un graaszooi, as veurbeeld vaan de nieuwe boan op Hees. We kun op un end toch niet aallus in neturoa ten tonele voere, daan wordt ut Info-atelier weer veuls te klein en daan kriege we weer plaanne te moake veur un groter Info. Wel moewe bie de presentoatie d'r an denke om waat groazieboxe neer te zette. Eejn of twee, doar mot de road nog over vergoardere. Eerst effe aad- vies vroage an de Bovag. In de kraangterekloames kaajje voak leze: "Zien is kope!". Awwe daat noeng ok us vaan toepaassing brenge bie aalle gemeengteplaanne, daan zouwe we op Soest licht vlotter kenne haangdeie. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige: Kom us veur de daag, geejn gezeur, doe open de deur! Hannes v. d. Neng Inbraak in skischool De heer O.Z. uit Soest deed maandag bij de politie aangifte van inbraak in zijn skischool aan de Kerklaan in Soesterberg. De dader forceerde de deur van de opslagruimte en maakte zich meester van twee kratjes bier. 'Bakje' in beslag genomen De politie hield maandag op de Nieuwe- weg een auto staande, waarin zich twee mannen bevonden die even te voren zich bij een woning aan de Vin- kenweg hadden aangeboden als gla zenwassers. Omdat de bewoonster de zaak niet vertrouwde lichtte zij de politie in. De auto werd bestuurd door de 20-jarige W. L. uit Utrecht. Hij kreeg een proces-verbaal wegens de aanwezigheid van een 27 MC-zendbak in de auto, waarvoor hij geen vergun ning kon tonen. Het bakje werd in be slag genomen en gedemonteerd. Water teruggestuurd in bouwput Jeugdige vandalen hebben vorige week een verbinding aangelegd tussen een bouwput in Overhees en de sloot bij de Boerenstreek/Clemensstraat. Het water dat uit de bouwput in de sloot moest stromen, kwam daardoor van zelf weer in de bouwput terug, zodat de pomp vergeefs werkte. Het per soneel werd gewaarschuwd, dat ter plaatse een dammetje opwierp. Vuur getemperd in opdracht van politie De politie greep vorige week in toen bij Molenschot een vuur voor wat al te hevige rookontwikkeling zorgde, zodat omwonenden daarover klaagden. Het vuur was door de tuinman aangelegd met toestemming van de brandweer. Toen de politie ingreep woedden de vlammen echter over een lengte van ca. 30 meter. De betrokkene moest het vuur verkleinen en de vlammen tem peren. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Erik van Dorresteyn ff medewerker 't Vaarderhoogt Naast beplanting en de nodige i houtmaterialen vormt steen al sinds mensenheugenis een belangrijk onderdeel van de tuin. Bij de aanleg van een tuin is steen in al zijn verschijningsvormen niet weg te den ken; b.v. als verhardingsmateriaal voor paden en terrassen, als bouwmateriaal voor muren en bakken en als decoratiemateriaal bij beplanting. Steenma terialen worden tegenwoordig te kust en te keur aangeboden, waarvan het grootste deel uit betonprodukten bestaat. Ik wil mij echter deze af levering beperken tot de verschillende soorten na tuursteen die voor tuingebruik in de handel zijn. Een belangrijk onderscheid dat we direkt moeten maken bij het bespreken van natuursteenprodukten, is het al of niet verwerkt zijn door mensenhanden van de diverse materialen. De zogenaamde Luikse keien. Zweedse granietkeien, kinderkoppen en b.v. flagstones zijn alle door de mens uitgehouwen en in model gebracht voor bepaalde doeleinden, zoals hui zenbouw, bestrating en als stapstenen. Voor de straatkeien is meestal granietsteen en basalt ge bruikt flagstones worden gehouwen uit rode Weser zandsteen een afzettingsgesteente van de rivier de Weser. Deze steensoort wordt horizontaal gespleten waardoor platen ontstaan van 2-5 cm dikte. Deze platen zijn onregelmatig van vorm en doen in de tuin dienst als stapsteen of als terrasverharding. In het laatste geval worden ze vaak in cement gelegd om van een stevige en onkruldvrije zitplaats verzekerd te zijn. Bovengenoemde behakte Luikse keien worden eveneens gebruikt voor paden en terrassen en hebben het voordeel dat ze in dezelfde tuin niet alleen als bestrating maar ook in metselwerk van bloembakken of tuinafscheiding verwerkt Kunnen worden. Hiermee creëren we in een tuin meer rust, omdat de verschillende tuinelementen in één materiaal zijn uitgevoerd. Steenmaterialen die rechtstreeks uit de natuur af komstig zijn, waarbij de mens alleen voor het del ven en transporteren heeft gezorgd zijn b.v. zwerf keien, franse keien en carrarakeien. Deze stenen dienen veelal ter decoratie van glooingen in de tuin, maar worden ook wel tot alternatieve verharding verwerkt. Ook bij de aanleg van rotstuinen, vijvers en watervallen zijn natuurstenen onontbeerlijk. Zwerfkeien zijn op de meeste tuincentra wel ver krijgbaar; ze hebben allerlei grillige, wel enigszins afgerande vormen en komen voor in een uitgebreid kleurenscala. Zwerfkeien worden gewonnen bij het ontgrinden in en langs de Maas in zowel Nederland, België als Luxemburg. Ze worden meestal verkocht per kilo of per ton. Franse keien zijn rolkeien uit Frankrijk afkomstig, die door hun rolbeweging in de branding van de zee mooi zijn afgerond. De kleur van de steensoort is paarsrose. Ook hier geldt de verkoop per gewicht. Carrarastenen zijn geljkvor- mig aan de Franse keien, maar zijn spierwit en zijn afkomstig uit Afrika. Een heel andere steensoort, qua uiterlijk en gewicht is het lavasteen. De grillige luchtige bruinrode brokstukken laten zich erg fijn verwerken in randen, langs vijvers en in rotstuinen. Voor tuinbezitters die nog nooit natuursteen in wat voor vorm dan ook hebben toegepast in hun tuin, zou ik willen voorstellen; probeer eens wat uit en u zult zien, niet alleen planten bepalen een levendig beeld in de tuin.

Soester Courant | 1985 | | pagina 11