Zo vlogen de duiven vanaf 19I5 Pijnenburg wast gemeentebestuur flink de oren Raad van State wijst bezwaren tegen verhuizing Eldorado' af Zonnebrillen WOENSDAG 26 JUN11985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Vleescentrum-kompetitie ro ro DUIVENSPORT Soest-Zuid: tweede plaats in bekerfinale FIETSCROSS TENNIS STRAK EN STRALEND P. Stalenhoef autoschade Concours van Paardenfokvereniging RUITERSPORT Opening atletiekbaan in stromende regen B. en W.geen bergruimte op atletiekbaan Pijnenburg Jaap van den Berg laat sterke indruk achter in Finland ATLETIEK KETTING FORMULIEREN ATLETIEK i het weekend van 15 juni j.l. werd e. ,loor de leden van postduivenvereni- :ingen De Zwaluw en De Vriendschap 'iet hun duiven deelgenomen aan een weetal wedvluchten, welke telden v oor de Vleescentrum-kompetitie. -t deze onderlinge strijd is er over een .•vental vluchten een varken te ver- iienen, die belangeloos is beschikbaar esteld door Het Vleescentrum aan de '.irkstraat. \a drie vluchten ziet de lijst van kans- i'bbers er als volgt uit l H. de Bree: j J. v. d. Brakel Zn.: G. Rijksen: i R. Voskuilen: K. Kok: .1 B. Schimmel: r Altenaar-Reijerse: J.Wijnands: •i R. v. d. Mast: ui. A. de Bes: .1 E. v. d. Brakel: ,-J. J. P. Stam: ,3. Th. Wigtman: I H. den Dekker: J. v. d. Belt: A.vanGinkel: 7 K. de Jong: - W. Hofmann: Sukel/V 't Klooster: 0 W. Grift: 1 A. Meesters: j B. Roest: G. Visser: i A. v. Dorrestein - Huizinga/Van Doom. 'H. D. Bos: 3545.29 pnt. 3540.96 pnt. 3536.00 pnt. 3521.84 pnt. 3517.17 pnt. 3511.03 pnt. 3503.94 pnt. 3499.60 pnt. 3498.55 pnt. pnt. pnt. pnt. 3489.98 3487.18 3467.91 3450.74 pnt_ 3445.00 pnt. 3442.04 pnt. 3436.08 pnt. 3425.25 pnt. 3424.52 pnt. 3420.83 pnt. 3410.31 pnt. 3403.69 pnt. 3393.21 pnt. 3387.29 pnt. 3386.98 pnt. 3367.06 pnt. 3348.87 ipnt. Cu P.V. De Vriendschap Wedvlucht Noyon, gelost 7.15 uur met ^.W.-wind. In concours 362 duiven; snelheid 1703.09 meter per minuut. Aankomst eerste duif 10.30 56 uur. Uitslag: Huizinga Van Doorn: 1-5-26-41-50-63 Bok ma2-6-9-11-20-21-22-25-28-33-35-38- 55-57-64 Schimmel: 3-12 Bos: 4 Van Groningen:7 Altenaar Reierse8-10-13-19-37-48-56-70 Koster: 14-17-42-47-68 Wijnands: 15-30-46-58-60-62 Vaessen: 16-18-36-52-71 H. Rauch23-24-44 T. Kok27-39 P. Rauch:29 Comb. Westerveld: 31-54-69 Van Dijken: 32 Van 't Net: 34-53 Kamerbeek40-65-72 Kamerbeek40-65-72 Kaats43 Hofman45 Kruseman49-51-61-67 ZKH59 Jak66 Wedvlucht van P.V. Soest De vereniging van postduivenhouders Soest deed d.d. 22 juni 1985 mee aan een wedvlucht vanaf Troyes over een afstand van 440 km. Er waren 113 duiven in concours, die met een Z.W.- wind om 7.15 uur gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 12.31.51 uur. Deze haalde een snelheid van 1392.52 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam aan om 12.58.58 uur. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt HJ. van Essen: 1-4-7-19-20-21 R. van Hornsveld2-8-11-13 Comb. Vogel: 3-10-15-18 D. Huisman5-6-16-23 H. Huisman:9 P. A. Almekinders: 12 G. H. v. d. Broek: 14 Z. v. d. Esschert Zn.17 P. Limper:22 P.V. De 'Zwaluw' Soest De leden van de postduivenvereniging de "Zwaluw" hebben zaterdag 22 juni 1985 deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Noyon, afstand circa 330 km. In concours waren 419 duiven die om 7.15 uur in vrijheid werden gesteld bij een sterke zuidwesten wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 10.28.06 uur. Snelheid 1712.50 meter per minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 10.41.13 uur. -Uitslag: R. v. d. Mast .1-2-9-19-23 W. Grift:3 Th. Wigtman4-36-78 E. v. d. Brakel:5-46-62 R. Voskuilen6-83-84 \Js lange uitloper van de competitie \«-rd afgelopen dinsdag de beslissende t.i'kerfinale gespeeld in de hoofdklasse lames. De wedstrijd vond plaats op het park van Soest-Zuid en werd door mooi eer gezegend. ie talrijke toeschouwsters kregen nooi spel voorgeschoteld. Jet Visser r ad als eerste enkelaarster aan tegen •en zeer sterk spelende tegenstandster an Shot. Jet verloor deze partij met 1.6-1. ic tweede enkel werd door Soest-Zuid n de persoon van Hennie Bredewold -wonnen, met als cijfers: 6-3, 6-3. Mand in partijen dus l-l. Er kon nog a n alles gebeuren eerste damesdubbel, gespeeld door lerdag 22 juni j.l. was de 4e dus laat- Grand National in IJsselstein. Vier iterts van de King's Road Riders wa- aanwezig. Het was redelijk weer; •n toe een windstoot en regen, wat te rwaarlozen was (de tent overleefde ••I bijna niet door een rukwind). De Man was niet zo spectaculair, daar er .veinig kombochten in zaten, maar dat betekende wel dat er hard en snel ge reden kon worden. En snel ging het, ook doordat er voor sommigen veel op het spel stond, om punten te behalen voor het Nederlandse Kampioenschap. Som mige rijders hadden last met het start hek, zo ook Robin v. d. Wolk. Hij kwam in de laatste manche over het hek en kwam als laatste binnen. Daarmee was hij uitgeschakeld voor de -finale. Sancho Kers had zijn dag. Ook hij had last met starten, maar hij herstelde zich goed en kwam in de kwart-finale waar hij op de 5e plaats eindigde, wat een plaats tekort was voor de %-finale. Gabi Walet bereikte na de kwart- en halve finale de A-finale, wat erg be langrijk voor hem was, omdat hij als enige KRR de nodige punten moest halen voor de Nederlandse Kampioen- - happen on Goirle. Hij haalde de 7e laats, maar had zijn punten binnen, r jan Kers bereikte ook na een kwart- I-- halve-finale, maar kwam jammer- ik ten val. Door zijn snelle reaktie .vam hij nog als 5e binnen, wat hem •n B-finale opleverde, waar hij als 4e utnenkwam. Jet Visser met Valerie Winkel leverde prachtig dubbelspel op. Zij wonnen de ze partij in drie sets, stand: 4-6, 6-4 en 6-3. De tweede dubbel, door Hennie Brede wold en Valerie Winkel gespeeld, liet een ieder lang in spanning, doordat eerst Shot een set won met 6-3, en ver volgens Soest-Zuid een set pakte met 6-3. De derde set moest de beslissing brengen, niet alleen voor deze dames- dubbel maar ook voor de hele partij! Zou Soest-Zuid de derde set winnen, al was het maar met 7-6, dan zou de beker voor Soest-Zuid zijn (eindstand 3-1) Helaas, de derde set verloren Valerie en Hennie met 6-2, waardoor Shot de beker in de wacht sleepte', stand 2-2, maar 5 games méér voor Shot. Er is genoten van mooi tennis en voor meni ge toeschouwer was het een openba ring te zien hoe een goeie dubbel kan gespeeld worden. De heer de Kok, competitieleider van het district, die met zijn vrouw de wed strijd had gadegeslagen, reikte na af loop de beker uit; groot formaat voor Shot, een kleinere voor Soest-Zuid. Trui gestolen Uit de kleedkamer van de tennisver eniging Soestdijk aan de Schrikslaan is vorige week een trui ontvreemd ten nadele van mevrouw E.S. uit Soest. Zij stelde de politie op de hoogte. Conifeer in brand Onbekenden hebben vorige week een conifeer bij de Prof. Waterinkschool aan de Smitsweg in brand gestoken. De heer J. van A. deed aangifte bij de politie. De schade bedraagt ca. 175 gulden. F. C. KuIJporstraat 26 Het straatje naast A.H. Tel. 24827 0 R. v. d. Mast. H.v.d.Schepop:7 R. van Egdom8-28-82 A. de Bree10-15-24-49-60 G. Rijksen: 11-29-35-37-41-47-53-69-74-76- 81 A. J. van Dorrestein: 12-38-56 J. Stam: 13-16-18-26-44-58-66-67 Comb. H. Nap: 14-22-61-64 J. v. d. Belt: 17-30-72 J. de Boer:20-51 J. v. d. Brakel Zn. :21-57-68 A. van Ginkel25-27 B Roest: 31-70-73 JSchimmel32-40 H. de Bree33-39-50-52-59-63-65-77-80 H. Eggink: 34-75 J. Kanters:42 J. van Groenestein43 Mike Schimmel45 K. de jöng: 48-71 H. den Dekker: 54 C. v. d. Hoek:55 G. Visser: 79 Bestuurder aangehouden na aanrijding met overwegboom De politie hield vorige week de 4l-jari- ge H. K. uit Nijkerkerveen aan, nadat deze op de overgang bij Soestduinen één van de overwegbomen kapot had gereden toen hij nog juist het spoor wilde oversteken toen de bomen al daalden. Een getuige lichtte de politie in. De bestuurder werd op Zeister grondgebied aangehouden door de politie aldaar en overgedragen aan de politie in Soest, die proces-verbaal op maakte. E Roest! Laat het zover niet komen. Wij helpen U daarmee! 1 e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest hel kenmerk voor vakwerk Ook dit jaar organiseert de Warm bloed Paardenfokvereniging Eemland in samenwerking met het Groot Gaes- beeker Gilde van Soest weer het jaar lijks terugkerende concours op het ter rein "De Blaack" gelegen aan de Ferd. Huycklaan te Soest op 24 augustus 1985. Dit jaar willen de organiserende ver enigingen de paardenliefhebbers en liefhebsters uit Soest wat meer bij dit gebeuren betrekken. Tijdens dit concours zal er een rubriek "Het bestgaande rijpaard" en een ru briek "bestgaande rijpony" verreden worden. Reglement bestgaande rijpaard 1. Stokmaat 157 cm en groter. 2. De paar den moeten opgetoomd zijn met alleen een deugdelijk trens hoofdstel voorzien van leren of linnen teugel en zadel. 3. De ruiter of amazone dient als volgt gekleed te zijn: rijbroek, jasje, cap met stormband verplicht, rijlaarzen. 4. In de gevallen waarin dit reglement niet voorziet, beslist het bestuur van de Warmbloed Paardenfokvereniging Eemland en/of de jury. Reglement bestgaande rijpony 1. Er zal gereden worden in twee cate gorieën, grote en kleine maat in ieder geval met een stokmaat beneden de 148 cm. 2. De pony's moeten opgetoomd zijn met alleen een. deugdelijk trens hoofdstel voorzien van leren of linnen teugel (geen strotouwtjes b.v.) en zadel. 3. De ruiter of amazone dient als volgt gekleed te zijn: rijbroek, jasje of trui, rijlaarzen, cap met stormband ver plicht. 4. Voor deelname aan deze rubriek is de maximum leeftijd gesteld op 18 jaar, 5. In de gevallen waarin dit reglement niet voorziet beslist het bestuur van de Warmbloed Paardenfokvereniging Eemland en/of de jury. Voor deze beide rubrieken zijn prijzen ter beschikking gesteld. Voor wat be treft de Rubriek "Het Bestgaande rij paard" is er voor de hoogst geplaatste amazone een extra prijs ter beschik king gesteld. Voor wat betreft de Ru briek "Bestgaande Rijpony" is er een extra prijs ter beschikking gesteld voor het meest verzorgde geheel. Deelnemers dienen zich voor 27 juli 1985 schriftelijk op te geven bij de heer P. W. Majoor. Noorderweg 83, 3761 EV Soest. Bij uw opgave dient u te vermelden: naam en adres eigenaar/eigenares/ en/of ruiter/amazone, naam paard/ pony, stokmaat paard/pony, telefoon nummer, ras paard/pony. Bij alles wat de atletiekvereniging Pij nenburg de laatste tijd heeft tegenge zeten kon dat er óók nog wel bij. de stromende regen die vrijdagavond j.l. zorgde voor een bijzonder natte officiële opening van de atletiekbaan op de hoek van de Zoom en de Wieksloterweg. Dat desondanks de vreugde in de Pijnen burg-gelederen bijzonder groot was, zal niemand verbazen, zeker niet als men bedenkt hoeveel tegenslagen de actieve atletiekvereniging de laatste tijd te verwerken heeft gekregen. Dat daarvoor het gemeentebestuur als hoofdschuldige werd aangewezen lag nogal voor de hand. De verstandhou ding tussen gemeentebestuur en at letiekvereniging wordt vooral geken merkt door een zekere grimmigheid, en die was ondanks alle feestvreugde vrijdagavond "tussen de regels door" goed te merken. Van diverse zijden werd het gemeentebestuur flink de orgen gewassen. Vice-voorzitter Wim Klarenbeek sprak de talrijke genodigden en belangstel lenden een welkomstwoord toe. Hij legde uit dat de regen van de voorgaan de dagen er ook de oorzaak van was dat de baan nog niet helemaal gereed was. Het natte weer had verhinderd dat de kunststof bovenlaag kon wor den aangebracht. Wel bracht hij in herinnering dat Fanny Blankers-Koen, de atlete die in 1948 bij de Olympische Spelen maar liefst vier gouden medail les won voor Nedèrland, destijds het zelfde weer had getroffen. 16 Jaar touwtrekken René van Zee, voorzitter van de atle tiekvereniging die na jaren van sap pelen op het veld van de zustervereni ging S.O.Soest dan eindelijk "zijn" eigen baan mocht aanschouwen, kon met vreugde de woorden uitspreken die bij deze opening hoorden. "Na 16 jaar touwtrekken is het dan toch gelukt! We hebben ons doel bereikt." Van Zee wees erop dat het ideaal van een eigen baan, ondanks toezeggingen van het gemeentebestuur, jarenlang niet meer dan een utopie was gebleven. -"We hebben daarom naar andere wegen ge zocht en deze baan in zelfwerkzaam heid gerealiseerd. Daarvoor is door zeer veel vrijwilligers veel werk verzet en is heel wat vrijè tijd geofferd. Er waren veel hobbels te overwinnen, en er zijn er nog een aantal die genomen moeten worden. Wei kondigde hij alvast de eerste of ficiële wedstrijd op de nieuwe baan aan: 6 juli, de Paleis Soestdijk-marathon. Van Zee sprak zijn grote teleurstelling uit over wat hij noemde de "minimale steun van het gemeentebestuur". "We hadden verwacht dat deze vorm van particulier initiatief, waarover alle partijen in de raad zulke mooie din gen zeggen, gesteund zou worden. Maar laten we het vanavond maar ple zierig houden", aldus Van Zee. Atletiek-minded Hij dankte alle leden die zich voor dit resultaat "te pletter" heben gewerkt, en ook de bevolking van Soest, die "als een blok achter ons heeft gestaan". Met name bedankié hij echter de Stichr ting Aanleg Atletiekbaan Soest S.A.A.S., onder de bezielende leiding van Ben van Os. "Soest is atletiek-minded", ai- dus de Zee, dat hebben we wel ge merkt. Hij wekte de leden op een goed gebruik van de baan te maken: "Pij nenburgers, grijp uw kans S.A.A.S.-voorzitter Ben van Os wees er in zijn toespraak op dat de baan er, ondanks het scepticisme van velen, nu dan toch maar lag. Vooral voor de S.A.A.S. was het een hele uitdaging ge weest om te proberen zoveel mogelijk geld bij elkaar te brengen voor de aan leg van de baan, die overigens lang niet zo duur is ais andere, vergelijk bare banen in het land. Uit promotie oogpunt voor de gemeente Soest noem de hij het jammer dat er geen finan ciën van gemeentewege waren vrijge maakt om een volwaardige 6-baans- accommodatie te realiseren. Volgens hem zou de KNAU graag gebruik heb ben gemaakt van een baan in het cen trum van het land, met een uitsteken de bereikbaarheid. Van Os - pikant genoeg in het dagelijks leven voorlichter van de gemeente Soest - wees erop dat de gemeente op nieuw een kans heeft laten liggen voor de vestiging van een groot nationaal sportcentrum. Dat was volgens hem al eerder gebeurd met het KNVB-sport- centrum (uitgeweken naar Zeist) "Soest had de handschoen kunnen opnemen en hier een atletiekpiste van allure kunnen laten aanleggen, die net iets meer dan een miljoen zou kosten, maar ook deze kans liet men voor bijgaan." Hij meende echter dat er in de toekomst nog wel mogelijkheden zouden komen. Van Os vond de baan een accommoda tie waarop iedereen trots kan zijn. Speciaal zette hij René van Zee in het zonnetje als de man die al zijn energie en vrije tijd in de aanleg van de baan had gestoken. "Pijnenburg en heel Soest mogen trots op hem zijn, al heeft hij in zijn enthousiasme wel eens tegen zere schenen geschopt", aldus Van Os. Hij bood hem een pakket kranteknipsels ter herinnering aan. Kritisch volgen Namens de ouders van de atletiek- pupillen voerde ook de heer Geyenbeek het woord. Hij pleitte voor een echt sportbeleid van de gemeente Soest, waaraan het tot- dusver volgens hem ontbrak. "De bezuinigingen kunnen daarvan niet alleen de oorzaak zijn. Er moet iets anders achter zitten." Hij kondigde aan dat de leden van Pijnenburg de politiek in Soest zeer kritisch zullen volgen, zeker ook met het oog op de komende verkiezingen. Ook hij zwaaide woorden van lof toe aan René van Zee, die hij een straat naambord overhandigde met de naam "René van Zeepiein". "Zonder hem zou de baan er nu niet liggen." Ook diens echtgenote Ineke van Zee werd in de hulde betrokken. Het was tenslotte Fanny Blankers-Koen die de laatste toespraak hield. Zij ver klaarde eerst niet te hebben geloofd dat een grote en actieve atletiekvereni ging als Pijnenburg niet eens over een eigen baan beschikte en zich tevreden moest stellen met een grasveld. "Ik ben bang dat daardoor heel wat talent niet tot uiting is gekomen." Ze voor spelde echter nu een grote aanloop van atleten en wenste Pijnenburg veel ge luk. De jongste leden van de atletiekver eniging, Marije Ambags (7 jaar) en Tom Kareisen (6 jaar), zorgden ver volgens voor de officiële opening door na het startschot van Fanny Blan kers-Koen samen een rondje over de nieuwe baan te lopen. Door de voort durende regenval was de baan bij de finish nogal glad, zodat zijn ten val kwamen, maar als ware Pijnenbur gers stonden zij direct weer op hun benen. Pijnenburg - niet kapot te krijgen! 0 René van Zee - eerste nog levende Soester met een eigen straatnaam. FotoCioos van der Wilt Het ruitersportcentrum Eldorado in Soest kan verhuizen naar de Bosstraat tegenover nummer 20. De waarne mend voorzitter van de afdeling recht spraak van de Raad van State, mr. P. J. Boukema, heeft het verzoek afgewe zen van omwonenden om de bouwver gunning te schorsen. Nemens de onwonenden somde mr. Verviers een reeks van bezwaren op. Er moet een stuk bos verdwijnen. Het gaat om een woonbuurt waarin al veel maneges zijn. Er is al regelmatig par keeroverlast deze zal toenemen omdat de nieuwe manege de omvang krijgt die voor wedstrijden nodig is. Er zal extra drukte komen door partijen, die gehouden zullen worden. Er zal stank overlast van mest zijn. De financiering is nog niet rond, zodat de verplaatsing nog niet zeker is. reden om niet vooruit te lopen op een formele wijziging van het bestemmingsplan. Een manege hoort tenslotte niet thuis in een water wingebied. Vragen Staatsraad Boukema vervatte de be zwaren in kritische vragen. De gemachtigden van het gemeentebe stuur en van het ruitersportcentrum, de heren Van Tol en Van den Heuvel, gaven de volgende reacties: de huur van het huidige terrein is opgezegd, er is haast met de verhuizing, een herzie ning van het bestemmingsplan kan niet worden afgewacht. De provincie heeft geen planologische bezwaren. Mede daarom is te verwachten dat ook een vergunning zal worden verleend ingevolge de verordening op de grond water- en bodembescherming. De hin derwetvergunning zal voorschrijven dat mest niet in de grond kan weglo pen. De mest moet overdekt worden opgeslagen zodat er geen stank zal zijn. Als de gemeenteraad geen garanties verleent, wordt de exploitatie duurder, maar niet onmogelijk. Er is geen recht op blijvend uitzicht op bos. Evenals nu kan geparkeerd worden bij de sportvel den. Op eigen terrein krijgt de manege achttien parkeerplaatsen, er zijn er nu vijf. De Bosstraat is niet te beschou wen als woongebied. Het gaat om een landelijke weg met tal van functies. Feesten zullen niet gegeven worden. Als de bouwvergunning geschorst zou worden, zou de manege moeten worden opgeheven. Dat zou niet alleen twee werknemers treffen, maar ook vooral de jeugd, die bij Eldorado rijdt. 0 Fanny Blankers-Koen lost het startschot, waarop Tom Kareisen en Marije Ambags U'egsprinten. Foto: Goos van der Wilt Burgemeester en Wethouders hebben negatief beslist op het verzoek van de atletiekvereniging Pijnenburg om op de nieuwe atletiekaccommodatie aan de Wieksloterweg een bergruimte te mogen plaatsen voor opslag van het aan de vereniging in bruikleen gegeven atletiekmateriaal. B. en W. zijn van oordeel dat Pijnenburg niet voldoende de behoefte aan de bergruimte heeft duidelijk gemaakt. Ze vragen zich bovendien af of de bestaande nissenhut niet voldoende ruimte biedt en of de gemeente de kosten van de aanvullen de bergruimte moet betalen. Pijnenburg heeft nu nog twee prefab-bergruimtes in gebruik op het SO Soest-complex aan de Bosstraat, waar de vereniging jarenlang heeft ge traind. Nu Pijnenburg naar de Wieksloterweg verhuist, kunnen de berg ruimtes niet mee, omdat zowel SO Soest als de honkbalvereniging Knicker bockers en de schoolsportcommissie de ruimtes nodig hebben. De sportstichting is daarom op zoek gegaan naar andere mogelijkheden voor Pijnenburg en vond die in de vorm van een grote container. De totale kosten van aanschaf, plaatsing etc. bedragen 7.000 gulden. De sportstich ting vindt dat dit bedrag niet voor rekening van Pijnenburg moet komen. De stichting heeft zelf echter ook geen financiële ruimte en had B. en W. daarom verzocht deze elders te zoeken. Het Colleg is hiertoe echter niet bereid en hoeft dit ook niet te doen nu het unaniem heeft besloten hel verzoek van Pijnenburg te weigeren. Tot een week geleden was Jaap van den Berg een totaal onbekend atleet in de Scandinavische landen. Daar kwam tijdens en na de Open Scandina vische Kampioenschappen Triathlon verandering in. Alle sportredakties in Finland, Noorwegen en Zweden deden uitgebreid verslag van de "vliegende Hollander", want ook in het noorden van Europa is de triathlonsport in korte tijd razend populair geworden. Jaap was in de Finse hoofdstad al zijn medestrijders te snel af en dwong respekt af door de manier waarop hij zijn konkurrenten terugwees. Vooral op het onderdeel fietsen was Jaap oppermachtig. Samen met zijn A.V. Pijnenburgklubgenoot Henk Schaak was hij naar Helsinki afgereisd om zich voor te bereiden op de Open Europese kampioenschappen, die in augustus in Almere zullen plaatsvin den. Dat het zo goed zou gaan was bui ten elke verwachting. Ijskoud water Voor het eerste onderdeel stond 1,9 km zwemmen gepland. Omdat dit moest plaatsvinden in het Kervomeer, waar een maand geleden nog ijs op lag, zag de organisatie zich genoodzaakt het traject met 500 meter in te korten. Jaap wist de confrontatie met het ijs koude water goed te doorstaan en klom na iets meer dan 20 minuten als 5e op de wal, terwijl Henk Schaak ook geen geringe prestatie leverde. Henk ver liet als 7e het water, eveneens in ruim 20 minuten. Op het onderdeel fietsen is Jaap dit jaar met sprongen vooruit gegaan. Hierin legde hij reeds de basis voor zijn overwinning. Op een heuvelachtig parkoers, wat veel weg had van het Limburgse landschap, rukte Jaap al snel op naar een stevige eerste plaats. Hij stoorde zich niet aan de striemende regenbuien en kon na een tussentijd van 3 uur en 5 minuten na zijn 100 km tijdrit met voldoende voorsprong aan het onderdeel hardlopen beginnen. Op dat moment was Henk Schaak zelfs zijn naaste konkurrent geworden. Henk had met veel energie een 2e plaats weten te bereiken en noteerde een tussentijd van 3 uur en 8 minuten. Kalmaan Jaap begon aan zijn halve marathon met het doel om zijn eerste plaats te consolideren en deed "kalm aan", re gelmatig informerend naar zijn voor sprong, die steeds rond de 5 minuten bleek te liggen. Toen Jaap in het zicht van de finish kwam bleek de infor matie niet helemaal juist te zijn ge weest, want luide aanmoedigingen vlak achter hem maakte hem er op at- In elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 tent dat er toch nog iemand was die zijn positie probeerde aan te tasten. Dat Jaap zich niet overmatig op het loopnummer had ingespannen, liet hij merken door op de laatste kilome ter nog gemakkelijk op een hoger tempo over te schakelen. Hij nam weer veilige afstand om onbedreigd zijn slot- ronde op de baan van het sfeervolle Olympische stadion af te leggen. Onge schonden en zeer voldaan liet Jaap zich huldigen. Henk Schaak draaide op het loopnum mer helaas niet zoals hij graag had ge wild, hetgeen hem een aantal plaatsen kostte. Voor hem was er evenwel een goede klassering in dit sterke gezel schap. Henk bereikte een 13e plaats in een eindtijd van 4 uur 51 min. en 25 sec. Eindstand: l. Jaap van den Berg (Ned.) 4 uur 31 min. 22. sec., 2. Risto Niemi (Zweden) 4 uur 31 min. 46 sec., 3. Magnus Lönnqvist (Zweden) 4 uur 32 min. 10 sec., 4. Antero Kortelainen (Finland) 4 uur 37 min. 12 sec., 5. Michael Thoren Zweden4 uur 37 min. 13 sec. Aanbiedingen Dat Jaaps goede optreden indruk heeft gemaakt, mocht hij ondervinden door een aantal aantrekkelijke uitnodigin gen. Jaap heeft echter geen overhaaste beslissingen genomen. Hij wil eerst al les eens even op een rijtje zetten en in nauw overleg met zijn begeleiders een gericht programma te handhaven met als doel een topklassering in het Open Europese Kampioenschap Triath lon. Pijnenburg in halve marathon van Maarn Zaterdag j.l. kwamen Harry van Brummelen en Joop van Leijenhorst aan de start voor 20 km en 97 meter op een parkoers, dat bestond uit 2 ronden, grotendeels door de bosrijke omgeving van Maarn. Harry van Brummelen, die momenteel zeer goed op dreef is] liet zich hier ook weer in de voorste gelederen gelden. Datzelfde deed ook Joop van Leijenhorst. Na de eerste ronde kregen de A.V. Pijnenburgers het juiste ritme te pakken en verbeter den hun posities behoorlijk. Harry van Brummelen hoefde alleen in Jan Lazet zeer kort voor het einde zijn meerdere te erkennen en legde beslag op een eer volle 2e plaats in l uur, 12 minuten en 43 seconden. Joop van Leijenhorst klom op naar een verdienstelijke 5e plaats in l uur, 14 minuten en 48 se conden.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15