'brd RebkJaar. Ook uw buite nlands geld, reischequesen reisverzekering? Meningen van lezers V Stratenloop Van Dam Super en jne"burg; een grandioos succes! Avond-fietsvierdaagse van Tempo en Van Dam Super ook in 1985! Duinkikkers organiseren Waterpolo-interland Nederland-Verenigde Staten SPLINTER EEMLAND B.V. bondsspaarbank PAQINAÏr WOENSDAG"26JÜNMÖftT JDERNEMER BURG SPORT K P VAN FER P 5! nooi niet n zijn!! G IETS SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Vanaf volgende week inschrijven voor evenement in augustus Knickerbockers- Falcons gestaakt wegens regenval SOFTBALL I Zondag 30 juni, Soester Natuurbad Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Eindtoernooi Soester Bowling Bond uitstekend geslaagd ZWEMMEN/ WATERPOLO Waterpolo-interland in Soester Natuurbad Huisvuilcontainers Met vakantie gaan geeft al drukte genoeg. Wacht daarom niet tot het laatste moment met het regelen van de financiële reiszaken. Kom tijdig even langs. Dan maken wij de zaken snel voor u in orde. alle gangbare valuta reischeques: veilig "geld" reisverzekeringen snelle afhandeling I Vree>*dez,°?p Even nakaarten Gestolen auto teruggevonden »t en omstreken ds 1938 fenis en crematie ele land ischikbaar Soesterberg 223-2303 eikbaar) i pi sÜSntf' iftsggl Mig m agenda uit. i vanaf 2.95 j rtikelen zonderd) 3* van i de voorraad strekt. 02155-12419 '1.02155-101 15 2154-123 01 VAN ALLES 3NDSOORT 'ling NODIG ring PERK- van bekend standplaats. "G tot diep ln alle kleu- roos, stam- <on. X)R VER- issortiment LIMPLAN- PS en WA- t. dus Risi- HANDEN aan HER- 'an kunt U ECIALIST Je handen vingers l ZOMER pend ZOND SOEST 3 kmant "sen in De traditionele Stratenloop in Klaar water, georganiseerd door de atletiek vereniging Pijnenburg in samenwer king met Van Dam Super aan de Wiar- di Beckmanstraat, is vorige week een groot succes geworden. Meer dan dui zend deelnemers deden mee aan dit evenement, dat niet meer uit Soest is weg te denken en ieder jaar opnieuw zorgt voor opvallendee prestaties bij de sportievelingen die hun krachten op het parcours door de wijk Klaar- water beproeven en bovendien de wijk steeds weer een enorm stuk gezellig heid bezorgt in de vorm van de fees telijke braderie, die Van Dam Super tegelijk organiseert. Opnieuw was het vorige week woens dagavond dan ook een grote en gezel lige drukte op en voor het parkeerter rein van de supermarkt. Bij de start en de finish (ter hoogte van de Jan de Rooystraatzag het zwart van de men sen, die zo goed en zo kwaad als het ging getuige waren van het startschot, gelost door wethouder Menne van On derwijs en Financiën (zelf een verdien stelijk hardloper), die op die manier de deelnemers onder de scholieren "wegschoot". De heer Menne nam la ter zelf deel aan de prestatieloop. Bij de jongens van de basisscholen was het Dennis Sakkers van de Prof. Wa- terinkschool die als eerste binnenkwam Tweede werd Ivar Smits van De Acht baan en derde Abdesslan Belasbi van De Ingenhof. De wisselbeker voor het beste schoolteam ging naar De acht baan (35 pnt), gevolgd door Rinke Tolmanschool (55 pnt.) en De Regen- tuuter (82pnt.). Bij de meisjes basisscholen won Lisette Manders van Kath. Basisschool Soest- dijk, tweede werd hier Angelique v. d. Berg ook van de KBS-school en derde werd Nicolien de Zoete van De Scha kel. De wisselbeker ging in deze cate gorie voor een jaar naar de K.B.S. (27 pnt.De Bron werd tweede (42 pnt. en de Rinke Tolmanschool (75) derde. Bas van Os van Het Baarnsch Lyceum eiste de zege op bij de jongens voortge zet onderwijs. Ook de tweede, Seymour Bos, en de derde aankomende, Hans Maarten Korthuis, waren van Het Baarnsch Lyceum. De wisselbeker ging vanzelfsprekend ook naar Het Baarnsch Lyceum (17 pnt.). Tweede werd Chr. Mavo (31 pnt.) en derde Kard. Alfrink Mavo 57 pnt. Marion v. d. Broek van het Griftland College werd eerste bij de meisjes voortgezet onderwijs. Tweede werd Marja de Zoete van de Openbare Mavo en derde Linda Bakker van de Chr. Mavo. De scholenprijs ging hier naar de Chr. Mavo (23 pnt.), gevolgd door het Griftland College (27 pnt.) en de Openbare Mavo (30 pnt. Ook bij de prestatielopen over l mijl, 3 mijl en 5 mijl waren er zeer veel deel nemers. Ze kwamen niet alleen uit Soest, maar ook uit Amersfoort en Baarn. Appelschil-wedstrijd Behalve het sportieve gebeuren op het 1600 meter lange parcours (Wiardi De Soester wielervereniging Tempo Toer organiseert ook dit jaar, in sa menwerking met Soests meest sportie ve supermarkt Van Dam Super (denk bijvoorbeeld ook aan de befaamde Klaarwater-stratenloop), de Avond- Fietsvierdaagse in augustus. Het wordt de vierde keer dat dit sportieve en gezellige evenement in Soest op touw wordt gezet. De data waarop de vier daagse wordt gehouden zijnmaandag 12, dinsdag 13, woensdag 14 en donder dag 15 augustus. De beide organisatoren zijn al druk bezig met de voorbereidingen en alles wijst erop dat deze vierdaagse minstens zo'n gezellig fietsfestijn voor het hele gezin gaat worden als de drie vorige "edities". Daar staan zowel Van Dam Super als Tempo Toer garant voor. Vanaf volgende week is reeds voor-in schrijving mogelijk. Elke donderdag avond - te beginnen vanaf de eerste donderdag in juli (4 juli dus) tot en met 8 augustus kan men daarvoor terecht bij het clubgebouw van Tempo aan de Industrieweg 6 (op het industrieter rein), van 17.30 tot 21.30 uur. Voor-inschrijving is ook mogelijk bij Van Dam Super (Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat), bij de afdeling Dro gisterij. Hier geldt dezelfde periode voor inschrijving als bij het Tempo clubgebouw. Voor-inschrijving brengt een finan cieel voordeel met zich mee. Men be taalt dan namelijk slechts 3,50 voor kinderen tot en met de leeftijd van 12 jaar, en 5,- voor de ouderen. Na de voor-inschrijvingstermijn worden deze bedragen met één gulden verhoogd. e De fietsvierdaagse zorgt altijd voor sportieve gezelligheid, zowel bij de jeugd als bij de ouders. Foto: Goos van der Wilt Belangstelling? Houdt dan in elk geval nu alvast de periode van 12 tot en met 15 augustus vrij Afgelopen zaterdag speelde het Knicker bockers damesteam tegen de Falcons uit Lelystad. Na de eerste slagbeurt van de Falcons wisten zij drie punten te scoren. De Knickerbockers kwamen echter goed terug. De stand na de eer ste inning was 10-3 in het voordeel van Soest, mede doordat de pitcher van de Falcons veel wijdballen gooide. Corry Grobben sloeg in de tweede in ning een homerun; zij scoorde hier mee het enige punt. In de derde inning kwam de stand op 11-6, maar tijdens de vierde inning kwamen de Knicker bockers pas goed op dreef. Door goed veldwerk scoorde de Falcons slechts een puni. h>r werd goed geslagen uoor de Knickerbockers en mede door het stelen van honken, doordat de catcher van de Falcons te laat reageerde, werd de stand 21-7. De wedstrijd werd vroegtijdig be ëindigd, vanwege een fikse regenbui. Deze beslissing werd genomen tijdens de slagbeurt van de Knickerbockers. Die hadden op dat moment slechts één uit. De eindstand bleef hierdoor 21-7 in het voordeel van Soest. De dames spelen voor de zomerstop van zes weken nog drie wedstrijden, waarvan twee inhaalwedstrijden. De eerste wedstrijd na deze stop zal zijn op zaterdag 17 augustus om 12.00 uur op het terrein van S.O.Soest. BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST - TEL 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL 02154-15555 Start van een van de scholierenlopen tijdens de ook nu weer succesvolle Klaarwaterloop. FotoGoos van der Wilt Beckmanstraat, Johannes Poststraat, Klaarwaterweg en Titus Brandsma- straat) viel er ook heel wat te beleven en te bekijken op het parkeerterrein van Van Dam Super. Als vanouds stond het weer een flink aantal kra men, waar de bezoekers zich te goed konden doer. aan allerlei heerlijkheden voor inwendig gebruik, die voor deze gelegenheid tegen aantrekkelijke aan- biedingsprijzen werden verkocht. Veel bekijks oogstte de "appelschil wedstrijd" onder leiding van chef groente-afdeling Anton v.d. Grift. Heel wat bezoekers namen plaats op het podium, waar ze een schilmesje en een appel kregen aangereikt. Wie de langste schil wist te maken won niet allen de rondeprijs een frisse meloen maar dong ook mee naar de hoofdprijs: een fraaie goed gevulde fruitmand. Het was mevrouw Van Soeren die met een schil van maar liefst lil centime ter het absolute record op haar naam bracht. Dat gebeurde al aan het begin van de wedstrijd. Niemand wist in late re rondes haar prestatie te overtreffen, al eindigde de heer WoSfsen op een zeer goede tweede plaats met 108 cm en mevrouw Westerveld mét 106 cm op de derde plaats. Hilariteit tijdens de appelschilwed strijd wie heeft de langste Foto: Goos van der Wilt Afgelopen zondag 23 juni j.1. streden 12 trio's van de Soester Bowling Bond de huisleague-clubkampioenschappen.. Over 40 speelavonden, die verdeeld wa ren in 4 periodes van 10 weken, konden 23 trio's hun punten behalen. Uit iedere league, waarin 6 trio's speel den, werden de eerste drie afgevaardigd om zondag deel te pemen. Uit de le league maandag waren dat de trio's: 1. Heen en Weer. 26 pnt. 2. SOBS, 23 pnt. 3. Slootweg. 22 pnt. 2e league maandag: 1. Formatieteam, pnt. 2. Turtles. 18 pnt. 3. Rolling Three. 16 pnt. le league dinsdag: 1. The Pipers. 28 pnt 2. Ketel I, 21 pnt. 3. Laatbloeiers, 14 pnt. 2e league dinsdag 1. 't Juk 1,30 pnt. 2. HAM. 19 pnt. 3. In de Houten Klomp. 15 pnt. Zondag om 11.30 uur waren alle deelne mers aanwezig voor de serie- en baan- loting. Er werden drie games gespeeld op. handicapbasis, d.w.z. de - minder goede spelers krijgen een aantal bonus- punten zodat iedereen gelijke kansen heeft om te kunnen winnen. Om 12.00 uur gingep de eerste zes trio's de banen op om hun drie games te spelen, de tweede siérie startte om 14.00 uur. Om t 15.30 uur waren de zes-trio-fina- listen bekend: 1. Heen en Weer maandag i 2. fn de Houten Klomp dinsdag 3. SOBS I maandag i 4. Ketel I dinsdag 5. Laatbloeiers dinsdag i 6. HAM dinsdag Ook de finale werd gespeeld over drie i'amps op handicapbasis en men begon weer met een blanco-score, d.w.z. de punten uit de voorronde werden niet meegenomen. Ondanks dat er énige technische storingen waren werd er door enkele deelnemers toch hoog gescoord en zo waren er wat verschuivingen in de stand waar te nemen. De uitslag luidde 1. Heen en Weer, bestaande uit Willem van Beekhoven. Astrid Doornekamp en Geoffrey Blaauw: 1557 pnt. 2. HAM: Hetty v. d. Hoeven, Anneke Acosta en Mieke Tervooren1450 pnt. 3. SOBS: Rob Groen. Ellen Brouwer en Rein Westra: 1418 pnt. 4. In de Houten Klomp: Harry de Wildt, Frans en Cootje Visser en Klaas Braaksma: 1415 pnt. 5. Ketel IBoy Breuers, Wim Verhart en Hans Holthuizen. 6. Laatbloeiers: dhr. Floor. mevr. Floor en dhr. Van Veen: 1371 pnt. Deze laatsten verdienen een eervolle ver melding.' daar deze mensen toch zeker tot de oudere SBB-leden gerekend moeten worden. Hieruit blijkt toch wel dat de Bowlingsport een sport is die door jong en oud beoefend kan worden. De hoogste game in de voorronde werd bij de dames behaald door Ada Brehler (score 174) en bij de heren door Rein Westra (score 237). Bijna had hij met deze score het record, dat al ruim drie jaar op naam van John Lommei staat, verbroken, maar nu evenaarde hij het. De eerste drie geplaatste trio's ontvingen uit handen van de voorzitter een beker, vergezeld van een boeket bloemen. De andere deelnemers van dit eindtoernooi kregen een leuke herinnering in de vorm van een bowlingstandaardje, ln september a.s. wil de SBB een jeugd- league gaan starten voor jongens en meisjes tussen de 12 en 17 jaar. Men kan zich wenden voor inlichtingen of aanmelden bij Mieke Tervooren. tel 20066. i i Op zondag 30 juni organiseert de Soes ter zwemvereniging "De Duinkikkers" een waterpolo-interland-wedstrijd tus sen de herenteams van Nederland en de Verenigde Staten. De wedstrijd, die om 16.00 uur in het Soester Natuurbad begint, vindt plaats in het kader van een oefen-campagne van het Neder lands waterpoloteam. Voor Soest is de wedstrijd een uitstekend middel om zowel het Soester Natuurbad als de waterpolosport te promoten. Het Amerikaanse zevental is Olympisch kampioen en dat gegeven, gekoppeld aan de aspiraties van de nieuwe Ne derlandse bondscoach George Geurt- sen, vormt een goede garantie voor een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Toegangskaarten zijn nu nog in de voorverkoop verkrijgbaar bij alle re gionale kantoren van de Nederlandse Middenstands Bank (in Soest aan de Van Weedestraat en aan de Soester- bergsestraat Op 30 juni zijn de kaarten, indien nog voorradig, verkrijgbaar aan de kassa van het Soester Natuurbad, vanaf 14.00 uur. Het programma begint om 15.00 uur met een demonstratie kunst- zwemmen door de ploeg van het Utrecht se Zwemlust-den Hommel. Om 15.45 uur opent wethouder Plomp van sport zaken de wedstrijd en vervolgens speelt het muziekkorps "Odeon" uit Soesterberg de volksliederen. In verband met de waterpolo-interland Nederland - Verenigde Staten van Amerika op zondag 30 juli zal het Soester Natuurbad vanaf 13.00 uur niet meer voor "zwempubliek" open zijn. Alleen bezoekes van de inter land heben dan nog toegang tot het bad. Publiek wat reeds voor het ge noemde tijdstip in het bad aanwezig is en geen geldig toegangsbewijs voor de interland heeft dient het bad om uiterlijk 14.00 uur te hebben verlaten. De wedstrijd begint om 16.00 uur. Hier aan voorafgaand wordt om 15.00 uur een demonstratie verzorgd door de kunstzwemafdeling van Zwemlust/ Den Hommel uit Utrecht. De toegangsprijs voor de interland be draagt 5,- p.p. tot 12 jr. 2,50 vob Grai« zolang de voorraad strekt De Bondsspaarbank doet altijd meer Midden Noord en Onsl Nenerlann sDaarbank ™efqwen 5'eel!es'raal 5'Tel- '6600 Smitsweg 18 hoek Nieuweweg. Tel. 19525 - Soesterbergsestraal 32. Tel. 18016 - Tamboerijn 23 Tel 232B0 Het is verwonderlijk dat B. en W. de I burgers wel weet te vinden voor een I zaak als "de Oelte", maar het niet nodig vindt ze te raadplegen voor een wijziging waar diezelfde burgers elke week de gevolgen van zullen onder vinden Ik doel daarbij natuurlijk op I het onzalige containerplan. dat alle kenmerken vertoont van regenteske doordrijverij en inhoudelijk nauwelijks serieus te nemen is: 1 Zolang een stad als Amsterdam - om maar een buitenplaats te noemen - het plastic-zakken systeem probleemloos weet uit te voeren valt niet in te zien waarom dat in Soest niet zou kunnen. 2. Wie beweert er dat men in Baarn zo "blij" is met de containers? Baarn is direct van metalen vuilnisemmers op containers overgeschakeld, allicht dat men dat een verbetering vond. Be woners van Baarn echter die ik heb ge sproken zouden ECU en graag het huidige Soester zakken-systeem overnemen I 3. Men praat, hoogst misleidend, voort durend over MINI-containers terwijl de Baarnse ervaringen uitwijzen dat een gezin van meer dan twee personen de MAXI-container nodig heeft, van 17 kg leeggewicht dus. 57 cm breed. 106 cm hoog en 73 cm lang. een ding dat je echt wel ziet staan. Dat men die MAXI- container nodig heeft komt ook al om dat de Baarnse gemeentereiniging wei gert containers te legen die niet abso luut geheel gesloten zijn. De mini is dus gewoon te riskant, vooral na de feest dagen. 4. Er wordt veel ophef gemaakt van de wieltjes onder de containers die het allemaal zoveel lichter zouden maken, j Dat geldt misschien voor bewoners van heel- of halfvrijstaande huizen, die de I containers om het huis heen kunnen rij- den. hoewel ook daarbij het bezwaar geldt dat men? I a. de dubbele afstand moet sjouwen - heen en terug. b. elke keer 17 kg extra gewicht moet verrollen, wat over b.v. een grindpad of op een helling niet zal meevallen. Bewoners van een rijtjeshuls echter gaan er beslist op achteruit:1 eerst de volle container eventueel sneeuwvrij maken in de tuin. dan uit de tuin in de keuken hijsen (40 tot 50 kg volgens de gemeentevervolgens door de keuken en de gang rollen - in sommige huizen via de woonkamer! - bij de voordeur op de stoep laten zakken, van de stoep op het toegangspad en dan hobbelend over 1 de flagstones naar het trottoir. Na leging dezelfde weg terug met de lege. vaak beregende container (17 kg) waar inmiddels de honden tegen ge plast hebben. De gemeentevoorlichter zegt: "het I wordt voor zowel de huismoeders als de huisvaders gemakkelijker". Mag de burgerij dat alstublieft zelf uitmaken? 5. De gemeentevoorlichter loopt ook 1 wel erg luchtig heen over het schoon- maakprobleem"eens in het halfjaar een sopje". Welja! Voor een ding dat ruim een meter diep is! Komt de ge meente dat voor ons doen 6. Ook schuift de gemeente erg gemak- kelijk de aansprakelijkheid af op de ge bruiker. De reinigingsdienst kondigt zijn komst niet van te voren aan. men is dus verplicht de container de avond tevoren buiten te zetten. Wordt het ding 's nachts aangereden of gevanda- liseerd dan draait de gebruiker voor de kosten op. Wat kost een container maxi t? 7. In talloze gemeenten in Nederland maakt men er geen enkel probleem van om met plastic zakken te werken. Als de Soester gemeentereiniging dat wel doet wordt het tijd om privati sering van deze dienst te overwegen. 8. Conclusie: wie heeft er in vredes naam om containers gevraagd? J. Baurdoux Verrast maar niet blijdoor de komst van de mini-containers, meen ik daar toch nog op te moeten reageren. Als ik zeker zou weten dat het merendeel van de Soester bevolking de balen zou hebben van de vuilniszakken, zou ik er het zwijgen toe doen, maar dit bliksem snel genomen besluit heeft de nodige weerstanden opgeroepen (en echt niet alleen bij mij Wat een paar jaar geleden de motiva tie geweest is om de zware vuilnis emmers te vervangen door de plastic zakken, kan ik mij niet meer herinne ren. In elk geval bleek het een verbete ring te zijn, dat er geen zwerfemmers op de parkeerstroken bleven staan of mét of zonder inhoud omvergeschopt, op het trottoir bleven liggen. Boven dien zijn de zakken makkelijk hanteer baar voor zowel de huismensen als de ophalers en als de vuilnisauto langs geweest is. hoeft er niets meer binnen gehaald te worden. Emmers en contai ners wél. Maar de jongens van Jan de Wit zijn "uit", vandaar dat wij plotseling om de ruggen van de vuilnisophalers moeten denken. Hoe zit het met de ruggen van de plantsoenwerkers? Moeten wij van daag of morgen genoegen nemen met onkruid, omdat dat zonder zwaar werk toch wel groeit? Dan is het maar een kleine stap om via onkruit bij het leger te belandendus ook weg met deze zwa re militaire oefeningen en wat moeten wij dan aan met de havenarbeiders? In die goede oude tijd lieten wij gastar beiders aanrukken (hebben die ster kere ruggen misschien?). Vandaag de dag zullen wij het blijkbaar (als vanouds!) steeds meer met draag moeders moeten stellen, denk ik Is het niet een beetje hypocriet om bij het doordrukken van in stilte uitge werkte plannen ineens aan de (over) belasting van een groep werknemers te denken? Zitten wij daar plotseling op gezadeld met een maatregel, die nog niet eens voorziet in een manier om het huisvuil van flatbewoners weg te wer ken. Het ware te wensen dat zaken als wa teroverlast in O verhees, de wildgroei van marktkramen, vernielingen en meer van dat soort brandende kwes ties, net zo voortvarend aangepakt zou den worden als de mini-container zaak. Tippromoveer uw overbodig geworden vuilnisemmer tot plantenbak Voor de zak ophouders weet ik zo gauw geen nieuwe bestemming. Iemand anders misschien? E. G. Timmer-Geerlings Bij een handelaar op het industrieter- rein heeft de politie vorige week een personenauto teruggevonden die was gestolen van een inwoner van Bun schoten. De wagen bleek gedeeltelijk gesloopt te zijn. De politie heeft de zaak in onderzoek.

Soester Courant | 1985 | | pagina 17