uon T v De Soester Duinen PBhh VOOR FOTO EN VIDEO naar de COMBI-FOTO VAKMAN nu voor: Ji l] 399.- 979.-1 279.- Zonnegloren heeft nieuwe telefooncentrale Daling werkloosheid blijft aanhouden Woningprobleem aan Ferdinand Huycklaan: haaks of evenwijdig? Veehandel ook veehouderij Id'OudeEnghe j Soester Orkest Vereniging in beroep tegen achteraf-korting op subsidie r-n Videocameraga naar de Combi-Foto Vakman die heeft verstand van filmen scliociiialwr WOENSDAG 26 JUN11985 SOESTER COURANT PAGINA 3 HAKinC A) SONY <4 25GULDEN foto-film-uideo j computer/ CV WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" pTOfESirBI Nieuw telefoonnummer: 92911 Soest neemt koppositie in Schoemaker onderdelen- winkel kersen Commando wisseling bij 32TFS T Ik vind datje het verdiend hebt. We kunnen ook gaan gourmetten..., of zullen we gaan barbecuen? 'Maakt mij niet uit..., als ik maar niet hoef af te wassen, f24.50 p.p. SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN Oproep aan 'zondagsschilders Foto's Avondvierdaagse bij NMB - Van Weedestraat I RAZENDSNELLE <7 FOTOSERVICE Geef ze de Haking CF 35 Schitterende en gemakkelijke foto's in elke situatie. Met ingebouwde flitser. r ■zj-.imi.iij MT~7 I Panasonic C-300EF De Panasonic 300EF com- pactcamera met LED indica toren voor onderbelichting en flits gereed met de ingebouw de automatische pop-up flitser. Panasonic Panasonic C-500AF De C-500AF kleinbeeld came ra doet alles automatisch zo als: scherpstellen, filminleg, en niet te vergeten de pop-up flitser. Minolta X-300 Deze reflex camera van Minolta, de X-300, wordt nu tijdelijk samen met het originele Minolta 3.5/35-70 mm. objectief geleverd en een zwarte brede camera- riem. PrakticaBIOO Een reflexcamera die alles aan kan. Automati sche lichtregeling, met 2.4-50 mm objectief en natuurlijk 2 jaar garantie Sony CCD-V 8 De 8 mm videocassette wordt de wereldstandaard voor portable video. Met z'n volwassen funkties zoals 6 x motor- zoom, Ree Review, insert etc., en het superlage gewicht van 2 kilo maakt de CCD-V8 tot de lichtste video die alles kan. Door middel van de meegeleverde adapter is de CCD-V8 direkt aan te sluiten op uw TV. INRUILPREMIE EXTRA Bij inruil van uw oude camera* geven wij, boven de normale inruilprijs, een extra premie van 25 gulden Grijp deze kans en verdien nu geld. "(complete, werkende camera 's, objectieven enz. (geen instant). Ook film camera's bij aanschaf video camera. Geldig t/m 29-6- '85). 2 jaar garantie en verzekering Sinds vrijdagavond j.1. beschikt het ziekenhuis Zonnegloren over een com pleet nieuwe, computer-gestuurde tele fooncentrale. Met de aanleg is een be drag gemoeid van ruim 350.000 gulden. I)e omschakeling van de oude op de nieuwe telefooncentrale is wekenlang voorbereid. Vrijdagavond tussen 18.00 cn 20.00 uur vond het laatste stuk van die ^inschakeling plaats, waarbij het ^Ziekenhuis via een beperkt aantal lij- jhen bereikbaar is geweest. - l)e nieuwe centrale biedt veel meer mogelijkheden dan de oude, die inmiddels de leeftijd van 15 jaar had bereikt, zodat de PTT niet meer garant wilde staan voor de kwaliteit. Voor de aanschaf is speciale toestemming van het ministerie verkregen. De installa tie is eventueel in haar geheel verhuis- baar, zodat de Oelte, het nieuwe fusie ziekenhuis, daarvan eventueel ook gebruik kan maken. Door de nieuwe centrale is het moge lijk geworden een groot aantal interne nummers rechtstreeks van buitenaf te bellen. Ook zijn er mogelijkheden tot verkort kiezen en telefonisch confereren, alsmede het z.g. "follow-me"-systeem. Ook andere moderne snufjes zijn in het systeem van de TBX-1000, zoals de cen trale heet, opgenomen. Nieuw nummer Hét ziekenhuis beschikt sinds vrijdag ook over een nieuw telefoonnummer: 92911, al zullen mensen die het oude nummer bellen gedurende een half jaar via een bandje te horen krijgen welk nummer zij voortaan moeten bellen. De opzet van de nieuwe centrale werd vorige week uitgebreid toegelicht door Inge Hogenbijl, een van de vaste tele fonistes van Zonnegloren, en de heren F. van Brussel en P. Boerboom, respectievelijk hoofd van de civiele en van de technische dienst. In een ander vertrek vond de instructie 0 V.l.n.r. Cherie Niels, Saskia v. Rijs- ivijk (PTT), Joke v. d. Boogert en Mie- ke Bouma, oefenend mei de nieuwe te lefooncentrale. Foto: Herman van Dam voor het gebruik van de nieuwe cen trale plaats. Daar werden de dames Joke v. d. Boogert, Mieke Bouma en CherieJMiels "onderwezen" door PTT- med'ewerkster Saskia van Rijswijk: Dé verwachting is dat de telefonistes, die ook optreden als receptionistes, het in de toekomst wat minder druk met de te lefoon zullen krjjgen. Daardoor zullen zij meer tijd vrij kunnen maken om pa tiënten en bezoekers te woord te staan. Over ongeveer drie maanden wordt in Zonnegloren ook een nieuw perso nen-oproepsysteem in gebruik genomen, dat aan de nieuwe telefoon centrale gekoppeld is. Binnenkort is ook een nieuwe brandmeldingsinstallatie in het ziekenhuis in bedrijf. De daling van de werkloosheid in het rayon Amersfoort van het Gewestelijk Arbeidsbureau (G.A.B.), waaronder ook Soest ressorteert, blijft vrijwel on verminderd aanhouden. In de maand mei, waarover vorige week de cijfers werden bekend gemaakt, daalde het aantal werkloze mannen met 170; bij de vrouwen was dat 53. In totaal nam het bestand aan arbeidzoekenden dus af met 223 personen (2,8 procent). Kind mei stonden nog 4.844 mannen en '.',.097 vrouwen als werkloos geregis- ireerd. Het werkloosheidspercentage zakte in het gehele rayon (Amersfoort, Baarn, Bunschoten. Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg) van 13,0 naar 11,2. Voor het rijk geldt momenteel een percentage van 15,1. De daling doet zich dus opnieuw iets sterker voor bij de mannen dan bij de vrouwen. Het uitsroompercentage blijft aan de lage kant, omdat de toeloop van schoolverlaters inmiddels op gang is gekomen, al zijn deze nog niet in de cijfers verwerkt. De vraag naar ar beidskrachten blijft nagenoeg op het zelfde niveau. Soest vertoonde in de afgelopen maand de grootste daling van de werkloosheid: 51 mannen en 29 vrouwen (totaal 80). Het werkloosheidspercentage in Soest zakte daarmee in de maand mei van 11,9 naar 10,4. Voor deze "koppositie" van S^est is geen bijzondere verkla ring, zo liet adjunct-directeur J. H. M. Leurs van het G.A.B. vorige week tijdens de maandelijkse persconferen tie weten. Hij houdt het op een "inci denteel" gebeuren. In het algemeen blijkt de duur van inschrijving als werkzoekende bij het G.A.B. ook iets terug te lopen, hetgeen volgens de leiding van het G.A.B. wijst op een dynamischer, flexibeler ar beidsmarkt, die werklozen meer kan sen biedt. De schoolverlaters blijken zich dit jaar iets sneller te laten inschrijven dan gebruikelijk is. In april meldden zich al 363 jeugdige gediplomeerden, in mei kwamen daar nog eens 381 bij. zodat het totaal ingeschrevenen nu op 744 staat. Volgens de heer Leurs ma ken zij redelijke kansen op de arbeids markt. Hij hoopt in elk geval dat de stijgende vraag naar arbeidskrachten voldoende zal zijn om het groeiende aanbod i.v.m. de schoolverlaters te compenseren. Schoemaker heeft een speciale winkel voor technische onderdelen voor wasautomaat en koelkast, motoren en onderdelen voor stofzuigers, .stopkontakten en gasslangen, kortom de doe-het-zelver kijkt eerst bij VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344* B. en W. negeerden advies Welstandscommissie "Waanzin," zo betitelde de heer ,J. J. Plekkepoei uit Soesterberg de weige ring van het College van B. en W. om hem een bouwvergunning te verlenen voor een woonhuis aan de Ferdinand Huycklaan. "Het grootste probleem is de persoonlijke mening van de ambte naren. Ik snap absoluut niet waarom ik het huis niet evenwijdig aan de weg mag bouwen." Het gemeentebestuur is wel ingenomen met de plannen van de heer Plekkepoei, maar is van mening dat de boerderij-achtige woning haaks op de Ferdinand Huycklaan moet komen te staan. De plannen van de heer Plekke poei kwamen vorige week aan de orde tijdens de hoorzitting van de commis sie voor de beroepschriften, omdat hij tegen de weigering van B. en W. be zwaar had aangetekend bij de ge meenteraad. De heer Plekkepoei maakte duidelijk dat het voor hem van groot belang is dat het nieuwe huis evenwijdig aan de weg komt te staan, o.m. vanwege het uitzicht en in verband met de gedachte bijgebouwen. Hij merkte verder op dat er wel meer woningen evenwijdig langs de weg staan, evenals een aantal bedrijfsgebouwen. Het College van B. en W. vindt echter dt het huis loodrecht op de weg moet komen te staan, ook al omdat dat het beste past in de lokale situatie en de sfeer, zoals die wordt bepaald door met name de Oudheidkamer, die naast het perceel van de heer Plekkepoei staat. Mr. Hullegie, die namens het College optrad, maakte duidelijk dat B. en W. in dit geval zijn afgeweken van het ad vies van de welstandscommissie, die tegen de plannen geen enkel bezwaar had. "Dat komt wel meer voor, zij het zelden," aldus de heer Hullegie. Unieke gebeurtenis Hij hield het, daarnaar gevraagd door Gert Beyen VVDop twee a drie keer per jaar dat het College een advies van de Welstandscommissie naast zich neerlegt. Ries van Logtenstein (CDA) noemde het echter een unieke gebeur tenis. Beyen bestreed overigens de mening van de heer Plekkepoei dat de persoonlijke mening van ambtenaren de doorslag geeft. "Het College beslist, ambtenaren zijn niet aansprakelijk Van Logtenstein merkte op dat het College juist in dit geval het advies van de welstandscommissie had kunnen overnemen. "Het plan is best in te pas sen in dit gebied. Ik ben het niet met het College eens." In plaats van een dissonant sprak hij van een respecta bel bouwplan. Joop van den Brakel (PvdA) was ook niet onder de indruk van de verwijzing naar de Oudheidkamer, zoals het Col lege zijn weigering motiveert. "Dat was drie jaar geleden nog een sexclub, en wie weet wat het over een paar jaar zal zijn." Hij vond het plan van de heer Plekkepoei juist een bescherming tegen de "vierkante massa's die we daar hebben laten bouwen." Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY van 13.50 voor VAN WEEDESTRAAT 76 Controle op uitstallingen langs Van Weedestraat De politie heeft vorige week diverse winkeliers aan de Van Weedestraat nog eens opmerkzaam gemaakt op de nieuwe richtlijnen voor het uitstallen van goederen langs de straat. Dat is weliswaar toegestaan tot maximaal 1.50 meter uit de gevel, maar er moet altijd ook nog 1.50 meter van de trot toirbreedte vrij blijven voor voetgan gers. Winkeliers die zich daaraan niet hielden kregen een waarschuwing. Binnenkort zal de politie overgaan tot bekeuringen, zo werd aangekondigd. Omdat het bedrijf van de heer P. W. Zonneveld aan de Wieksioterweg niet alleen een veehandel is, maar ook een veehouderij, is er een stalruimte nodig van aanzienlijk meer vloeroppervlak dan de gemeente Soest hem krachtens het bestemmingsplan wil toestaan. Die oppervlakte bedraagt slechts 70 vier kante meter, en daarin kan de heer Zonneveld het vee, dat dikwijls bij hem onderdak moet vinden voor korte of langere tijd, niet in kwijt. De huidige stal is veel te klein en verkeert boven dien in slechte staat. "Het is nu een schuur van niks, een rommeltje," deelde hij vorige week mee tijdens de hoorzitting van de commissie voor de beroepschriften, voor het eerst geleid door de nieuwe voorzitter, mr. B. Spruit. De aanvraag voor een bouwvergunning voor een grotere stal was afgewezeo$oor B. en W.. en daar- tegen ging de hèer Zonneveld dan ook in beroep. Tijdens de behandeling kwam echter vast te staan dat in de aanvraag nauwelijks was gerept over de veehouders-activiteiten. "Je kunt geen goede veehandelaar zijn zonder tege lijk veehouder te zijn," liet de heer Zonneveld de commissie weten. Mr. J. Hullegie. die het College van Burgemeester en Wethouders verte genwoordigde, wees erop dat het bedrijf zich bij de aanvraag als veehan del had gepresenteerd. Punt bij het uit geven van vergunningen is dat be drijfsactiviteiten niet zover mogen uit groeien dat het karakter of de functies van het gebied daaronder lijden. Wel kwam vast te staan dat het bestem mingsplan voorziet in een uitbreiding van du .-.lal met 70 mz extra, dus niet in plaats van bestaande bouwsels. De heer Zonneveld beschikt overigens Gistermiddag j.1. heeft de commando overdracht plaatsgevonden bij het 32ste Tactical Fighter Squadron op Camp New Amsterdam, vliegbasis Soesterberg. De kolonel Charles S. Pri- ce heeft daarbij het commando over gedragen aan zijn opvolger, de kolo nel Stuart Lee Alton. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 14-DAAGS MENU van 20 juni t m 3 juli ƒ26,50 Ossestaartsoep Kalfsmedaillon met gebakken champignons Diverse groenten Diverse aardappelen Pêche melba Iedere woensdagavond LIVEMUSIC over 3000 vierkante meter ruimte. De heer Mooij. die hem ter zitting bij stond. vroeg zich af waarop het aantal van 70 meter precies is gebaseerd. "Wat ons stuit is dat men maar wat aanneemt, dat men er zomaar van uitgaat dat 70 meter voldoende is." Voorzitter Spruit wees hem echter te recht met de opmerking dat een be stemmingsplan niet zomaar uit de lucht komt vallen. Ries van Logtenstein (CDAmerkte op de kwestie nu vanuit een andere invals hoek te benaderen. Wel noemde hij de Wieksloot een kwetsbaar gebied, waarin ook orde op zaken moet worden gesteld. "Wat u vraagt is niet laakbaar, want zo kunt u inderdaad niet uit de voeten," hield hij de heer Zonneveld voor. De kans dat de heer Zonneveld met de huidige aanvraag succes zou hebben noemde hij echter gering. Joop v. d. Brakel (PvdAj was het met Van Logtenstein ee.is. "Het gaat hier om een aanvraag die niet geheel juist is. Als we op grond daarvan beslissen wordt u benadeeld. De heer Hullegie wilde - door de heer Spruit gevraagd of 70 meter voor het College een "heilige koe" was - wel gaan tot 100 meter, maar dat is nog te weinig voor de heer Zonneveld die op 160 meter mikt. Hullegie waarschuwde voor onterecht optimisme. Voorzitter Spruit gaf de heer Zonne veld de raad zijn beroepschrift in te trekken en een nieuwe aanvraag in te dienen, al kon hij uiteraard geen suc ces voor de heer Zonneveld garande ren. RESTAURA N T Het Bestuur van de nieuwe Stichting Kunstzinnige Vorming te Soest organiseert in oktober 1985. ter gelegenheid van haar verhuizing naar het nieuwe cultureel centrum in Overhees, een Expositie van zondagsschilders. Om aan de opening van dit nieuwe cultureel centrum een bijzonder karakter te geven wordt in het hernieuwde gebouw. Willaertstraat 49 in Soest (Overhees), een tentoonstelling ingericht van vrijetijdsschilders, - beeldhouwers, -tekenaars, etc. Aan deze manifestatie zijn geen kosten verbonden. Het werk is verzekerd. De opening van het nieuwe gebouw en van de expositie geschiedt op vrijdag 11 oktober om vier uur 's middags door de wethouder van Cultuur. De tentoonstelling duurt tot eind november en .is dagelijks gratis ta bezich tigen tijdens'dé'kahtöbrurën. bij culturele'"ëvênéhiéntën eh'tijdens'Tle cursusuren var) hét nieuwe.centrum. Iedereen in Soest en omgeving die schildert, tekent, beeldhouwt, etc. kan meedoen met schilderijen, tekeningen, plastieken, grafisch werk, objecten, etc. Het thema is: "Eemland in beeld" in de meest weidse betekenis van het woord. Landschapjes en riviergezichten van de Eem zijn natuurlijk prima, maar bijzondere afbeeldingen van gebouwen, mensen, klederdracht, interieurs, historische beelden, opvallende voorwerpen, etc. worden zeer op prijs gesteld. Alle inzendingen moeten worden voorzien van naam, adres, titel, etc. en persoonlijk worden ingeleverd op zaterdag 5 oktober a.s., vanaf 12 uur 's middags in het gebouw aan de Willaertstraat in Soest (Overhees). waar de kunstwerken door een aantal juryleden in ontvangst worden genomen. Wanneer er te veel is wordt een keuze gemaakt. Nadere inlichtingen, eventueel telefonisch (02155-14283). bij Jan Visser. Gerrit van der Veenstraat 52 in Soest. Vanwege aantal leden dat niet in Soest woont De commissie voor de beroepschriften van de gemeenteraad heeft zich vorige week gebogen over een bezwaarschrift van de Soester Orkest Vereniging tegen de beslissing van B. en W. om de S.O.V. een bedrag van 315 gulden te laten terugbetalen wegens teveel geno ten subsidie. Het College had die kor ting achteraf berekend, op grond van het aantal leden van de SOV dat niet in Soest woont. Namens het orkest lichtte de heer A. Cambier van Nooten de bezwaren toe. Hij wees erop dat de SOV het besluit als zodanis (gebaseerd op de subsidie verordening) wel respecteert, maar grote problemen heeft met het feit dat men achteraf met de inhouding is ge confronteerd. "Het bewuste artikel is nooit toegepast, en 315 gulden is voor Meisje (3) te water De 3-jarige Eva de B. uit Soest raakte vorige week te water in de vijver langs de Koningsweg. Zij slaagde er zelf in uit het water te kruipen en werd door de politie bij haar moeder afge leverd, die in de omgeving naar het kind liep te zoeken. Fietster valt door te weinig snelheid De 77-jarige kloosterzuster H. ten H. uit Amersfoort kwam vorige week op de Van Lenneplaan met haar fiets ten val, doordat zij vermoedelijk te lang zaam reed. Zij werd licht gewond aan haar hand en been. De politie ver leende eerste hulp, waarna zij de reis op eigen gelegenheid wilde voortzet ten. Dat bleek toch niet te lukken, zoals een bewoner van de Aagje Deken laan later meldde. Ze werd door de po litie naar het klooster in Amersfoort teruggebracht. Bij het kantoor van de Nederlandsche Middenstandsbank (NMB) aan de Van Weedestraat hangen sinds gisteren ca. 75 kleurenfoto's voor het raam, die gemaakt zijn van de Avondvierdaagse. Deze foto's kunnen door het publiek besteld worden. Ze worden afgedrukt op iets ruimer dan briefkaart formaat en kosten 2 gulden per exemplaar. De foto's aan het raam blijven daar voorlopig enkele weken hangen. ons een heel bedrag. Vooral als je de boeken al hebt afgesloten kom je op die manier toch nog in de problemen." Mr. J. Hullegie wees namens B. en W. op het feit dat men ervan mag uitgaan dat alle gesubsidieerde instellingen de verordening kennen. Het verwijt van de SOV noemde hij niet terecht: vol gens hem was de inhouding wel dege lijk aangekondigd in een brief, waarin het College om een duidelijke uitsplit sing van het aantal leden in Soest en daarbuiten had gevraagd. Ook bij de toekenning van het gebruikelijke voor schot was erop gewezen, aldus de heer Hullegie. Hij had de bewuste brieven echter niet bij zich, zodat hij Ries van Logtenstein (CDA) niet kon overtui gen. Cruciaal Deze meende dat een en ander betrek king had op de totale bezuinigingsope ratie en wilde weten of de korting al in de gemeentebegroting was verwerkt. "Dat is een cruciaal gegeven." Daarop kon de heer Hullegie geen antwoord ge ven: Hij verwees o.m. naar het Motet en Madrigaalkoor, dat over 1984 ook een deel van de subsidie op deze grond had moeten inleveren. Naar schatting 30 procent van alle gesubsidieerde instel lingen hebben overigens over 1984 iets van de subsidie moeten terugstorten, merkte hij op. "Wij hebben nooit geweten dat dit de bedoeling was van de vragen naar de woonplaats van de leden," aldus de heer Cambier van Nooten. "En als het wel zo is, dat is dat een bijzonder wei nig elegante zaak." De commissie komt binnenkort met een advies aan de gemeenteraad. Sporthuis tijdens verbouwing normaal geopend Sporthuis Eb. Kareisen aan de Soester- bergsestraat 3, Soest (Hartje)-Zuid, gaat deze week intern verbouwen. De zaak blijft toegankelijk door de zij ingang, en is geopend op de normale winkeltijden. Sporthuis Kareisen realiseert zich dat door deze verbouwing een enigszins onoverzichtelijke artikel presentatie ontstaat. Voor dit ongemak blijven tijdens deze verbouwing periode de "verbouwings kortingen' van 10-50% gehandhaafd. Voor meer informatie verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. GRATIS 13x18 MDAftO UWROIXCTJIGEBRACHT, MORGEN UWFOTOSKLAAR! VAN WE^^HAAT 85 - TEL. 13917

Soester Courant | 1985 | | pagina 3