VD 11 iwi 03 W. W. DEELEN b.v. vraagt: uw voor: d'OudeEnghe\ Koersverschil speelt Rwanda-project Derde-Wereldgroep parten Kleurvergroting^ ACTIE! Rabobankorganisatie richt garantiefonds op voor startende ondernemers Soest 50 jaar geleden 28 juni 1935 C. V. d. BROEK WOENSDAG 26 JUNI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 Wet geluidshinder Beschikking Hinderwet Hinderwet Grondwaterwet Wijziging Volumebesluit 1985 Stads- en dorpsvernieuwing Bouwzaken Vergadering Kamer van Koophandel Oude boeken? '•I Bouw gemeenschapsgebouw vordert gestaag van oosten fotografie SOEST-ZUID NIEUWBOUW PARKLAAN 13 GESCHAKELDE WONINGEN Uw Rijwiel MOFFEL-INRICHTING RIJWIELHANDEL WAAROM uw rilwtfll worm eerst nwiwnss) Hoon iNMrd. uaoroo oenuBied oa m flo pwuflitt gom Meons in do uiansisk oozoi oa Mum omosd. Teosioife worflon olie oodordooloo icnooneoonaiil oo vernieuwd, lorwill oo oiaowo oodordeeloo ooor hdlf beld worden HOM. De burgemeester van Soest maakt bekend dat Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Soest voornemens zijn het College van Gedeputeer de Staten te Utrecht te verzoeken een hogere waarde vast te stellen van de geluidsbelasting ex artikel 85 van de Wet geluidshinder ten behoeve van een nog te bouwen kantoor op het perceel aansluitend aan de west zijde van de woning Nieuweweg 93 (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummers 7704, 7705 en 7706 - alle gedeeltelijk - en 4060). Alvorens een definitieve beslissing te nemen, wordt een ieder in de ge legenheid gesteld binnen een termijn van een maand, te rekenen vanaf vrijdag 28 juni 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende genoem de termijn ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stads ontwikkeling (geopend iedere werkdag 09.00 - 12.00 uur) voor een ieder ter inzage. Op 8 juli 1985 om 11.00 uur, wordt ter gemeentesecretarie, Steenhoffstraat 2, een openbare zitting gehouden, waarbij een ieder de gelegenheid wordt gegeven opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek te maken. Bij besluit van 18 juni 1985 en 25 juni 1985 heeft het College van B. en W. een beslissing genomen op verzoeken om een oprichtings- c.q. revisie- c.q. uitbreidingsvergunning van resp. Centra Supermarkt. Nieuwerhoekplein 4 te Soest, voor een supermarkt op het perceel Nieuwerhoekplein 4 te Soest; H. de Graaf, Oostsingel 74 te Bunschoten, voor een inrichting tot het bak ken van voedingsmiddelen in oliën en vetten viswinkelop het perceel Van Weedestraat 149 te Soest. De strekkingen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 26 juni a.s. ter inzage op de ge meentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20. 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Op het gemeentehuis (afd. I), de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan en de Hulpsecretarie Soesterberg ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings- c.q. revisie- c.q. uitbreidingsvergunning van Van Es B.V., Sterrenbergweg 30 te Soesterberg voor het wijzigen van de afvalstoffenhandel op het perceel Sterren bergweg 30 te Soesterberg. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 26 juni 1985. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde wor den ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. -De openbaré zitting wordt gehouden op woensdag 17 juli öm 9.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Inden de indiener van schriftelijke be zwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat met ingang van 27 juni 1985 gedurende dertig dagen ter gemeentesecretarie, Steenhoffstraat 2, van 09.00 tot 12.00 uur milieuzaken kamer 21ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: 1.D. Buitenhuis, Dorresteinweg 121 2.G. W. v.d. Breemer, Ferd. Huycklaan 26; om vergunning voor onttrekking grondwater t.b.v. beregenen van gras land aan resp. Dorresteinweg en F. Huycklaan. Gedurende de termijn van terinzageligging kunnen schriftelijk bezwaren tegen inwilliging van de aanvragen bij het college worden ingediend. In een op 14 augustus 1985 te houden openbare zitting in het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2 om 10.00 bestaat bovendien de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde de ingediende bezwaren mondeling toe te lichten. Ook zij die geen bezwaren hebben ingediend, kunnen mondeling van hun gevoelen omtrent deze aanvragen blijk geven. De gemeenteraad heeft in de vergadering van 13 juni 1985 besloten het Volumebesluit 1985 voor de Stads- en Dorpsvernieuwingsaktiviteiten te wijzigen. Het bedrag dat beschikbaar was gesteld voor de verbetering van de door de eigenaar bewoonde woningen wordt met een bedrag van 65.000 gulden verhoogd. Inmiddels ingediende aanvragen voor verbeteringen van woningen kunnen dus uit deze verhoging betaald worden. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de ge meente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: 1. vergroten van een restaurant, Soesterbergsestraat 188 2. bouwen van een magazijn, Soesterbergsestraat 49 3. bouwen van 76 woningen, Turfstreek, sectie G, nrs. 8241 ged., 8247 ged. en8250ged. Tevens zijn Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voor nemens op een daartoe strekkend verzoek met toepassing van het bepaal de in artikel 19 en artikel 46, lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vergunning te verlenen voor het aanleggen van parkeerplaatsen op een perceel gelegen aan de overzijde van het perceel Soesterbergsestraat 188. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 27 juni 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Op donderdag 27 juni a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland. De plaats van samen komst is het gebouw van de Kamer aan het Stationsplein 25 in Amersfoort. De bijeenkomst begint om 15.00 uur. (lp de agenda staan o.m. de volgende punten Beleidsindicaties in relatie tot begro ting 1986 Evaluatie bedrijfsvoorlichtingspro ject Commissie Opvoering Productivi teit Utrecht; 'Nieuwe ondernemingen en regio' 'Met het oog op het hart'/centraal stadsgebied Amersfoort Concept-instellingsbesluit samenwer kingsorgaan Kamers van Koophandel in de provincie Utrecht; Verslaglegging activiteiten. Bel Amnesty, tel. 14045 BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 12.00 en 20.00 uur Woensdag 26 juni Hamburgers met frites Donderdag 27 juni Hete bliksem Vrijdag 28 juni Hondeportie (Indische biefstuk met ketjapsaus) Deze gerechten worden geserveert met versé groenten en aardappelen. Zaterdag en zondag is er geen dagmenu. Lens van leesloep gestolen Uit de biljartkamer van het bejaarden centrum Groot Engendaal aan het Boekweitland werd in het weekeinde de zoom-lens van een televisie-leesloep gestolen. Bij de politie werd aangifte gedaan. Het Rwanda-project van de Derde We reldgroep Soest - de bouw van een ge meenschapsgebouwtje in Kurusumo - ondervindt enige tegenslag op finan cieel gebied. Evenals bij andere pro jecten die in Rwanda vanuit Nederland worden gefinancierd speelt de ver anderde koers van de Rwandese munt eenheid, de frank, ten opzichte van de gulden het project parten. Vorig jaar kreeg men nog 32 frank voor een gulden, maar de koers is onlangs ge zakt tot 28 frank. Daarmee is de tegen waarde van de 22.000 gulden die de Derde Wereldgroep als streefbedrag heeft gesteld gezakt van ruim 704.000 frank naar 616.000 frank. Het verschil is een bedrag van 88.000 frank. "Als je nagaat dat een dagloner hier zo'n 3000 a 5000 frank per maand ver dient (100 tot 150 frank per dag), dan snap je dat 88.000 frank een enorm bedrag is", laat Lucie de Zeeuw, die het project ter plaatse begeleidt na mens de Derde Wereldgroep, weten in haar laatste brief, die vorige week in Soest arriveerde. "Ik weet niet of jullie de mogelijkheid hebben dit koers verschil aan te passen", schrijft Lucie verder, '"t Gaat altijd nog om een be drag van 3.150. Anders weet ik eerlijk gezegd niet hoe we dat probleem moe ten oplossen." Lucie de Zeeuw stelt de mensen van de Derde Wereldgroep met een zeer uitgebreide brief op de hoogte van alle wederwaardigheden tijdens haar laat ste bezoek aan Kurusumo. De inzet waarmee in Soest aan het project wordt gewerkt heeft ook een positieve uitwer king op het enthousiasme waarmee de mensen in Kurusumo zelf aan de slag gaan, stelt Lucie vast. van oosten Bij aankoop van een kleurenfilm, krijgt u bij van oosten hoge korting op een mooie I grote kleurvergroting van 20 x 28 cm. Wat moet u doenLever doosje sticker bij ons in. Dit geeft u dan recht op 1 kleur vergroting van uw eigen favoriete opname, I afgewerkt in ons eigen foto-laboratorium. 1 kleurvergroting van 20x28 cm. (bij 24/36 opn. film) voor i 1 kleurvergroting van 20x28 cm. (bij 12 opn. film) voor Hier bevindt zich uw waardebon-sticker. Trots De voortgang van het project vordert gestaag, maar heeft enige vertraging ondervonden, zo blijkt uit Lucie's ver slag. "Er was veel werk op de velden en de mensen die aan de weg werken (die inmiddels al weer een flink eind is gevorderd) waren het wel eens zat om in hun vrije tijd altijd maar bezig te zijn. Wat dat betreft zijn onze be zoeken echt heel zinvol, gewoon om er weer wat moed en enthousiasme in te pompen en wat lijn aan te brengen... Ze schaamden zich er gewoon voor dat ze niet helemaal aan de verwachtingen hadden voldaan. Dat lijkt negatief, maar in wezen geeft het juist aan dat ze niet koud blijven voor de mening van Soest of anderen, dat ze trots wil len zijn op hun project", aldus Lucie. De verslagen uit Soest hebben een stimulerende uitwerking. "Waarschijn lijk komt binnenkort wql de vraag om nog meer te vertellen en te laten zien over Nederland en over Soest, en kun nen we het beeld bijstellen dat men hier heeft van de blanken, namelijk dat iedereen rijk is en niemand op het land werkt of in iemands dienst, plus natuurlijk nog 1000 andere dingen", aldus Lucie. Het bezoek van Lucie en een vriendin stimuleert ook de verdere aanleg van de weg en de verder afbouw van het gebouw, waarin kamertjes worden gemaakt met ramen en deuren die af gesloten kunnen worden. De werk zaamheden aan het gebouw gaan overigens onverminderd door. De met- Automobilist gewond bij aanrijding De 57-jarige L. van D. uit Amersfoort werd vorige week gewond toen hij met zijn auto op de Monnikenbosweg de macht over het stuur verloor en tegen een boom reed. De auto moest worden weggesleept. De bestuurder werd met een gebroken heup per ambulance overgebracht naar het St. Elisabeth- ziekenhuis in zijn woonplaats. De Rabobankorganisatie gaat in sep tember een garantiefonds instellen voor startende ondernemers. Dit deel de de voorzitter van de Rabobank Soest woensdag 19 juni j.I. mede, op de drukbezochte jaarvergadering in Restaurant Darthuizen. Het fonds wordt in het leven geroepen voor on dernemers die een levensvatbaar be drijf willen beginnen en niet in aan merking komen voor een normale ban caire financiering en niet in aanmer king kunnen komen voor staatsgaran tie. Zo hoopt de Rabobank de bedrijvig heid te stimuleren. Tijdens de jaarvergadering werd ver antwoording afgelegd voor het gevoer de beleid in 1984. De balans vertoont dit jaar geen groei; de netto winst.is mede door de lagere dotatie aan de voorziening bedrijfsrisico's aanmerke lijk gestegen. De winst wordt volgens de statuten aan de algemene reserve toegevoegd, die door deze toevoeging is opgelopen tot bijna 10,5 min. Re serveringen en vermogensvorming zullen ook in de toekomst nodig blij ven. De omvang van de Rabobank neemt steeds toe, waardoor de verplich tingen groter worden. Voorts ging de voorzitter in op de ver bouwingen die dit jaar zullen plaats vinden. Om met de tijd mee te gaan zuilen er bij de Rabobank Soest be langrijke veranderingen doorgevoerd worden. In 1980 is de bank al begonnen met het automatiseren. Nu zal ook de cliënt met de computer geconfronteerd wor den. Aan de balie zullen terminals ko- Diefstal uit auto Uit de auto van de heer B.B. uit Amers foort is vorige week de radio-cassette recorder gestolen. De wagen stond ge parkeerd aan de Parallelweg. meri voor de' baliewerkzaamheden. Deze wijzigingen brengen natuurlijk de noodzakelijke aanpassingen met zich mee. Op het hoofdkantoor is men al enige tijd bezig met de verbouwing. Op maandag 8 juli zullen de clliènten weer op het verbouwde kantoor wor den ontvangen. Voor de particulieren en bedrijfscliënten komt er een aparte balie. Met het kantoor Soest-Zuid wordt na de bouwvakvakantie gestart. Bij beide kan toren komt er een nieuwe kluis die meer mogelijkheden biedt voor de bank en haar cliënten. In een later stadium dit jaar zullen ook de kantoren Smitsweg en Koninginnelaan een "facelift" krijgen. Zo zal de Rabobank Soest in de toe komst nog beter in staat zijn haar cliënten te begeleiden. Relatiebeheer Een andere belangrijke beslissing die de Rabobank heeft genomen is het in voeren van het Optimaal Geïntegreerd Relatiebeheer. Van oudsher onder houdt de Rabobank een goed persoon lijk kontakt met haar cliënten. De bank Soest kan zich gelukkig prijzen dat meer dan de helft van de Soester be volking iets met de Rabobank doet. Met het invoeren van het relatiebe heer wil men trachten meer van haar goede produkten zoals spaarvormen, financieringen, verzekeringen en rei zen te verkopen. Op het hoofdkantoor aan het Kerkplein zal een aparte balie komen voor be drijven en particulieren. Voor de be- drijfsrelatie betekent dit dat ze steeds door dezelfde man of vrouw geholpen worden en hun bankzaken veel rusti ger kunnen afhandelen. De direkteur van- de bank, de heer W. G. Hilhorst, deelde zijn gehoor me- Zojuist is men begonnen met de bouw van een dertiental geschakelde woningen, waarvan een zestal met garages. Bij de bouw van deze woningen wordt gebruik gemaakt van isolerende bouwelementen en drie-voudig isolatie glas. De indeling is als volgt: hal, toilet, woonkamer (33 m2), open keuken (9 m2), 3 slaapkamers (12, 8.7 en 8.5 m2), badkamer (ligbad, 2e toilet), hobbyruimte (4.5 m2), vaste trap naar zolder met overloop (c.v.-ketel) en grote slaapkamer (ca. 13 m2). inhoud ca. 400 m3. Rente vanaf 7.6%. Koopsommen v.a. f177.000,- tot f218.000,- v.o.n. MAKELAARSKAN T O O R Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 10262 de, dat de zeventiger jaren van de Rabobank nu ook voorbij zijn. In die 10 jaar heeft de bank haar grootste ont wikkelingen doorgemaakt. Op 31 de cember 1975 was het balanstotaal 85 min., nu 10 jaar later per 31-12- 1984 meer dan verdubbeld 172 min.; de uitzettingen, dit zijn leningen en kredieten 56 min. nu 122 min. en de toevertrouwde middelen per 31-12-1975 78 min. en nu 122 min. Cijfers die voor zich spreken, aldus de heer Hil horst. Vervolgens vertelde hij in grote lijnen hoe de Rabobankorganisatie het ge daan heeft. Zij hebben voor ruim 11,6 miljard aan leningen uitgezet aan par ticulieren, bedrijven en de agrarische sector. De toevertrouwde middelen zijn in de organisatie met 2,6 miljard toegenomen en het balanstotaal steeg van 118,3 mrd. tot 127,4 mrd. Buitenland De Rabobank houdt zich ook intensief bezig met haar buitenlands beleid. Naast haar vestigingen in New York en in Duitsland, de overname van de Adca Bank, heeft zij in november vorig jaar een kantoor in Antwerpen ge opend; het kantoor in Londen is een compleet bankkantoor geworden en er zal dit jaar een "vertegenwoordiging in Parijs komen. Ook de samenwer kingsovereenkomst met de iandbouw- bank in China werd door de direkteur nog ter sprake gebracht. Hij vond deze vestigingen in het buitenland zeer be langrijk voor de relaties van de Rabo bank Soest. Zeer tevreden was de heer Hilhorst over het behaalde resultaat in 1984. Ondanks de lagere brutowinst ten op zichte van 1983 is de nettowinst behoor lijk gestegen, mede door een forse min dere toevoeging van de voorziening be drijfsrisico's. De uitzettingen of wel verstrekkingen van hypothecaire leningen en kredie ten zijn met ca. 8% of met 8,5 min. toegenomen. De toevertrouwde midde len daarentegen vertoonden een zeer geringe toename. De direkteur had hier enkele oorzaken voor nml. het wegvloeien van enkele grote bedragen voor bedrijfsinvesteringen en doordat steeds meer cliënten gaan beleggen in obligaties en aandelen hetgeen hij een gunstige ontwikkeling vond. De rentemarge heeft vorig jaar ook onder druk gestaan. De rentebaten daalden met 114.000,- en de kosten stegen met 380.000,-. De ruimere openingstijdenopleidingskosten, meer automatiserings- en beheerskos ten waren de oorzaken hiervan. Die stijging van de kosten werd mede in de hand gewerkt doordat Rabobank Nederland steeds meer kosten toere kent aan haar plaatselijke banken. Hierdoor was de brutowinst aanmer kelijk gedaald, echter door een aan zienlijke verlaging van de toevoeging aan de voorziening bedrijfsrisico's kon een veel hogere nettowinst behaald worden. Het balanstotaal is per 31-12- 1984 172 min. en de nettowinst be droeg 622.000,-. Hij bedankte de bestuursleden en me dewerkers voor hun grote inzet om dit resultaat te behalen. Na het beant woorden van enkele vragen werd over gegaan tot de bestuursverkiezing. De heer Van Poppelen werd weer als voor zitter herkozen en de heer Lochmans werd herkozen als lid van de Raad van Toezicht. Het was een druk bezochte vergadering in een gezellige sfeer. Zo ver is het gebouwtje in Kurusumo intussen gevorderd. selaar vult de gaten tussen de muren en het dak binnenkort op met stenen die of gemaakt of betaald zijn door de inwoners, en tegelijkertijd wordt de bevestiging van het dak versterkt, zo als onlangs nodig is gebleken. Het dak wordt verder vastgezet met be tonijzer en meer spijkers dan aanvan kelijk was voorzien. Groepen Deze maand wordt gestart met een aantal groepsactiviteiten, meldt Lucie verder. Twee vrouwengroepen, een jeugdgroep, een kindergroep en heel voorzichtig ook met een mannengroep. "Het is nu al zeker dat leren lezen en schrijven de grootste prioriteit bij ze heeft'aldus Lucie Met de jeugdgroep wordt gestart van uit het voetballen, omdat alle jongeren in Rwanda daar momenteel gek op zijn, al hebben sommigen nog nooit een wedstrijd gezien. De uit Soest door Nic. van Dam aangeboden bal werkt nu al als een stimulans om een voet balveldje aan te leggen, al valt dat niet mee. "Het zal in de savanne geen sine cure zijn, al is het wel behoorlijk vlak; de graspollen doen de bal alle kanten opspringen Wat de kinderen betreft merkt Lucie op dat de mensen van Kurusumo het liefst meteen met een schooltje zouden beginnen, met een onderwijzeres en het officiële lespakket. Maar de men sen zijn er goed van doordrongen dat dat in dit stadium nog te prematuur is. Onderwijzeres Lucie schrijft: "Ikzelf ben ervan over tuigd dat, als we aan de verdere acti viteiten kunnen laten zien dat de groep van Kurusumo serieus is en haar zaak jes aankan, dat de "commune" de gemeentedan bereid is een onderwij zeres aan te vragen bij het ministerie van onderwijs, dat dan het salaris be taalt. En anders moeten ze wachten tot alle activiteiten geen geldoffers meer vragen en met elkaar de onderwijzeres betalen, hoewel dat erg zwaar is voor gewone boeren." Onlangs hebben de mensen van Kuru sumo ook een latrine aangelegd: een gat van l meter doorsnee en een paar meter diep. Het plein voor het gebouwtje is ook bijna af. In de komende tijd gaat Lucie zoveel mogelijk materiaal verzamelen op het gebied van alfabetisering, hygiëne, voeding, landbouw en veeteelt, alsmede spelmateriaal. Ze vraagt tussen twee haakjes ook om toezending van de spelregels van het voetballen. "Ik ken ze wel zo'n beetje, maar beter een bewijs in han den." De brief van Lucie bevat verder vooral geïnteresseerde vragen naar de voort gang van de activiteiten van de Derde Wereldgroep in Soest, met name naar de projecten die op de scholen aan Rwanda gewijd zijn, zoais bijvoorbeeld op de Insingerschool. Ingezonden stukken. Buiten verantwoording der Redactie. Geachte Redactie. In het in Uw blad van 21 Juni opgenomen verslag over de bezichtiging van de fabrieken der firma De Gruijter Zn.. Den Bosch, blijkt een fout voor te komen, die ik, om onaangenaamheden te voorkomen, gaarne verbeterd zou zien. Uw verslag begint met de zinsnede: Door genoemde fa. werd aan begunsti gers uil Soest en Soestdijk een gratis autorit gegeven voor bezichtiging der fabrieken te Den Bosch, waarvoor eenige malen twee groote autobussen van den heer Tensen dienst deden. De drie maal 65 personen, die met mij naar Den Bosch geweest zijn, hebben allen een zelfde bedrag als vergoeding in de te maken onkosten aan mij betaald en zijn dus niet gratis mede geweest niemand uitgezonderd Verder staat er: "Toen kwamen wij in de Maggi-afdeling, waarin opgesteld de machines, die van een poedervorm de Maggi-blokjes fabriceeren." De naam Maggi wordt eiv mag door ons niet gebruikt worden, dus zou dit moeten zijn: "Toen kwamen wij in de boutilonr, aroma- en soeperv-afdee-, 'Tingiwaarïn opgék-téld rie machines, die van'een poedervorm de De Gruij- ter's bouillon blokjes fabriceeren. 11 dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, H. v. d. Ween, Vertegenwoordiger Fa. P. de Gruijter Zn. Ossendamweg 33. Soest. IJscowagen aangereden. Dinsdagochtend heeft op den straatweg van Soestdijk naar Utrecht ter hoogte van het landgoed Pijnenburg een personenauto een driewielig transportrijwiel van een ijscoventer aagereden. Het transportrijwiel werd op zij geslingerd en totaal vernield. De ijsventer zelf kwam er met lichte verwondingen af. Gevaarlijke grapjes. Dinsdag reden in de Burgem. Grothestraat drie scholieren op het rijwiel pad vlak achter een eveneens fietsende dame. Door vlak achter deze dame zeer luid te gaan bellen en roepen, ging deze van schrik op den rijweg, waar zij van achteren werd aangereden door een motorrijwiel. Achtereenvolgens kwamen nu de dame. een der scholieren en de motorrijder en duorijder te vallen. De motorrijder bekwam hierbij verwondingen aan armen en beenen. de anderen kwamen met den schrik vrij. Onweer over Soest. Bij het hevige onweer van Dinsdagavond is alhier op eenige plaatsen de bliksem ingeslagen. Een en ander beperkte zich tot inslag op de electrische lichtleidingen en eenige boomen. Aan de Spoorstraat sloeg de bliksem in een schoorsteen van een dubbele villa, waardoor deze schoorsteen scheef kwam te staan. Een partij dakpannen werd van het dak geslingerd, de kap van het huis werd ontzet, terwijl de schoorsteenmantels in de woonkamer werden vernield. Tegen uitbreidingsplan. Tegen het ter visie gelegen hebbende uitbreidingsplan der gemeente zijn niet minder dan 363 bezwaarschriften ingediend. wordt aio HIEUW «oor I 7.60 SOESTDIJK KONINGINNELAAN 83 Profiteert van deze gelegen heid in dezen Crisistijd. UW RilWUI word BETER 010 MO*. OM OW OlldO riiwial beier it, doa 01de biwwm Dit illes onder vakkundige behandeling LAAT U NIET BANG MAKEN! Komt zien en overtuigt U,

Soester Courant | 1985 | | pagina 5