60% odomo m 5?» mrnm 'Levensgevaarlijke oversteek Koningsweg nü beveiligen met tijdelijke verkeerslichten' Verbouwingsopruiming met kortingen tot hans ^(u^£/izLADA KUIKENBOUTJES zogezien Omwonenden vrezen opnieuw geluidsoverlast van 't Luykje Commando-overdracht bij 32 TFS Groot aantal verontruste groepen schrijft aan B. en W. Ü3 ,T Gedeputeerde Staten akkoord met nieuwbouw politiebureau door Genard Paul Gemeentebestuur stuurt bezwaarschrift door aan Raad van State HEROPENING 10 Feestweek- aanbiedingen GRIFT RIJWIELEN en MOTOREN Ons nieuw adres is Schrikslaan 74 6 HANDEL Veldweg 4 BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Soest - Tel. 02155-14878 SHELL-STATI0N ZWIERS Michelin banden met_±_ 45% korting GRANNY SMITH 498 PERZIKEN 298 Honsbergen Ardenner boterham worst i°° Honsbergen Kilo van 9.98 i HONSBERGEN Vers- gebrande pinda's 250 1 75 Honsbergen I. BE BRUIN Die koop 1. De gemeente Soest heeft door de wijze waarop zij de wijk Overhees en het dorpshuis de Borg heeft laten bouwen een situatie laten ontstaan aan de Koningsweg die be dreigend is voor fietsers en voetgangers die de Konings weg willen oversteken; 2. De gemeente Soest is niet be reid op korte termijn de situa tie ter plaatse te verbeteren door het laten plaatsen van een verkeerslichteninstalla tie op het kruispunt Konings- weg-Dalweg; 3. De gemeente Soest is op dit moment niet bereid de con sequenties te aanvaarden voor het door haar gevoerde beleid met betrekking tot de verkeersproblematiek op en rondom het tracé van de Ko ningsweg, met name voor wat betreft het veilig laten oversteken van "haar ^burgers, in het bijzonder kinderen en ouderen. Zo luiden de drie conclusie die een gro te groep van verontruste burgers in een brief aan het College van B. en W. heeft getrokken uit de voornemens van het gemeentebestuur om de Konings weg te herstructureren. De briefschrij vers wijzen erop dat er al jaren sprake is van een levensgevaarlijke c.q. levens bedreigende situatie op en rondom de Koningsweg, met name het deel tussen de wijken Smitsveen en Klaarwater enerzijds en de wijk Overhees ander zijds. Vooral door de uitbouw van Over hees is het aantal fietsers en voet gangers dat de Koningsweg moet over steken sterk toegenomen. Onaanvaardbare situatie De oversteekfaciliteiten zijn echter volstrekt ontoereikend om die toename goed en veilig op te vangen. "Boven dien is de Koningsweg zodanig aange legd dat automobilisten als het ware worden uitgenodigd harder te rijden dan de maximumsnelheid ter plaatse toelaat", aldus de brief. "Al met al een hoogst onbevredigende situatie, die vroeg of laat tot slachtoffers zal leiden. Voor alle groeperingen die ach ter deze brief staan zelfs een onaan vaardbare situatie." De ondertekenaars zij blij dat het ge meentebestuur ook de noodzaak van verbetering inziet, maar merken te gelijk op dat er nog jaren zullen ver- i lopen voordat er gefaseerd wordt be gonnen met de herstructurering van de Koningsweg. "Het is nog op geen enkele wijze duidelijk op welk tijdstip er veilige oversteekvoorzieningen aan wezig zullen zijn. Het zal dus ook nog jaren zo zijn dat de burgers van Soest met gevaar voor hun leven de Konings weg moeten oversteken. Tijdelijk In de brief wordt gerefereerd aan een gesprek tussen een van de woordvoer ders, de heer J. J. M. Mönnich, met de heer Schmittman van de afdeling algemene zaken van de gemeente, dat op 15 april j.1. heeft plaatsgehad. Daar in is zijdelings het kruispunt Konings- weg-Dalweg ter sprake gekomen. "Zonder enige toezegging te doen werd door de heer Schmittman gesugge reerd", aldus de brief, "dat er om de grootste nood te leningen op dat kruis punt een tijdelijke verkeerslichtenin stallatie aangelegd zou kunnen wor den." De briefschrijvers hebben dat toegejuicht: "Wij hebben aangenomen dat de gemeente Soest bereid was financiële offers te brengen voor de veiligheid van haar burgers." Tot hun "grote ontsteltenis" hebben de briefschrijvers nu informeel te horen gekregen dat de gemeente niet bereid is een tijdelijke verkeerslichteninstal latie op het bewuste kruispunt aan te leggen." herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest Schijnveiligheid? "Als argument zou aangevoerd zijn dat er voor fietsers en voetgangers een schijnveiligheid gecreëerd zou worden. Voor ons is dat geen steekhoudend ar gument. Immers, in de plannen tot her structurering van de Koningsweg staat op dezelfde plaats een verkeerslichten installatie gepland, waarin opgenomen gefaseerd oversteken. Met een kleine aanpassing nü zou op zowel de Konings weg als de Dalweg tijdelijk gefa seerd overgestoken kunnen wor den, totdat er een definitieve regeling gecreëerd zou worden. Deze redenering brengt de briefschrij vers vervolgens tot de drie conclusies die aan het begin van dit artikel zijn vermeld. Overigens tekenen de brief schrijvers daarbij aan dat die conclu sies getrokken zijn op basis van ver onderstelde juiste berichtgeving. Als het College meent dat die onjuist is, aldus de brief, "kunnen zij door het plaatsen van eerdergenoemde ver keerslichteninstallatie aantonen dat het belang en de veiligheid van de Soester bevolking hen na aan het hart ligt." De brief is mede verstuurd aan de po litieke partijen in de gemeenteraad, de directeur van gemeentewerken en de afdeling verkeer van de gemeen tepolitie. De brief is ondertekend door de heer Mönnich, uit naam van een groot aan tal groeperingen: de kleuterscholen de Kievit, de Regentuuter, de Schakel, Fluitekruid, Hees, het Hummelhonk, Foto: Herman van Dam. Het gewraakte kruispunt Konings- weg/Dalweg, waar volgens de brief schrijvers al jaren sprake is van een levensgevaarlijke c. q. levensbedrei gende situatie. de Wegwijzer en de Achtbaan, de lage re scholen de Wiekslag, de Wegwijzer, de Achtbaan, de Prof. J. Waterink- school, de Rinke Tolmanschool, de In- singerschool, de Regentuuter, de Scha kel en Overhees, de openbare MAVO; tevens de kinderen, de oudercommis sies, de medezeggenschapsraden en de lerarenteams van de scholen, als mede de Bewonersvereniging het Soes- terveen, het wijkdienstencentrum de Borg en de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest-B.C. Smitsveen. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben vorige week de verklaring van geen bezwaar afgegeven voor een begrotingswijziging, waarmee een kre diet van 8.144.000 beschikbaar wordt gesteld voor de bouw van het nieuwe politiebureau aan de Dalweg in Soest. Dat betekent dat de uitvoering van de bouw inderdaad, zoals de plannen waren, in september a.s. kan begin nen. Het is de bedoeling dat het nieuwe bureau omstreeks medio 1987 in gebruik wordt genomen. Na de bouwvakvakantie wordt een begin gemaakt met het bouwrijp maken van de grond, achter de sporthal Beukendal. De bouw wordt begeleid door een speciaal ingestelde adviescommissie uit de gemeenteraad. Als de luchtverkeersleiders niet ziek zijn lopen wij nu over een 'long distance path' in Zuid- Engeland en denken bijna ner gens aan. Bewoners van o.m. het Kerkpad, de Steenhoffstraat en de Kruisweg zijn on langs in de pen geklommen om hun bezwaren tot uiting te brengen over de muziekvergunning die het gemeen tebestuur heeft verleend aan de heer M. v.d. Brakel, eigenaar van bar-grill 't Luykje aan de Steenhoffstraat. Abusie velijk hebben zij het bezwaarschrift echter aan het College van B. en W. gericht (volgens een woordvoerster op advies van een medewerker van het gemeentelijk Infocentrum), maar het gemeentebestuur heeft de brief door gezonden aan de Raad van State, waar de klachten thuishoren. De briefschrijvers hebben bijzonder weinig vertrouwen in het juiste gebruik van de nu verleende muziekvergun ning van 't Luykje en vrezen een voort zetting van de geluidsoverlast, waar mee zij twee jaar geleden ook al eens kennis maakten. "Daardoor is toen zo veel overlast ontstaan dat de politie er iedere avond aan te pas moest ko men. Tot 's nachts ongeveer half twee harde muziek, zodat slapen echt niet mogelijk was. Daarmee hebben we dus wel ondervonden wat ons nu, bij ver gunning, te wachten gaat staan. Daar is toen door de politie een einde aan moeten komen. Onvoorstelbaar De enige tientallen ondertekenaars van het bezwaarschrift vinden het dan ook onvoorstelbaar dat het gemeente bestuur nu tóch een vergunning voor het maken van muziek door middel van geluidsapparatuur "in deze dichtbe volkte buurt, midden in de kom van de gemeente" zou verlenen. Zij wijzen er verder op dat 't Luykje ook direct aan het Kerkpad ZZ ligt: "een oude rustige buurt, waar, ook volgens het gemeentebestuur, alles rustig bij het oude moet blijven. De briefschrijvers spreken er tenslotte hun verbazing over uit dat ze slechts door een bericht in de plaatselijke pers kennis hebben kunnen nemen van de vergunning. De omwonenden hebben geen bericht ontvangen, zoals gebrui kelijk is, naar de briefschrijvers beto gen. B. en W. hebben inmiddels ge antwoord dat het laatste juist niet ge bruikelijk is. Vergunningverlening wordt uitsluitend meegedeeld aan het publiek door publikaties in de pers. B. en W. laten de briefschrijvers weten dat de muziekvergunning is verleend onder voorwaarden die beogen de ge luidsoverlast voor omwonenden te be perken c.q. te voorkomen. Zo mag er bijvoorbeeld geen levende muziek meer worden gemaakt en is de mecha nische muziek gebonden aan een groot aantal stringente normen. Muziek mag alleen worden gemaakt van 9.00 's morgens tot een kwartier voor sluitingstijd en buiten de inrich ting mogen geen luidsprekers worden opgesteld, noch binnen als ze niet min der dan twee meter van ramen, deuren etc. in de buitengevel verwijderd zijn. Zie onze advertentie op pagina 6 spnrthuis I.V. soest Soesterbergsestraat 3 tel. 02155-12749 Op dinsdag 25 juni j.1. heeft de com mando overdi-acht plaatsgevonden bij het 32ste TacticaI*Fighter Squadron op Camp New Amsterdam, vliegbasis Soesterberg. De Amerikaanse com mandant van de 17de Luchtmacht (U.S. Air Forces in Europa), de generaal majoor William J. Breckner Jr., over handigde de nieuwe commandant het squadronvaandel ten teken van de overdracht. De nieuwe commandant is de kolonel Stuart Lee Alton, 43 jaar oud, uit Sacramento in Californie. De vertrekkende commandant, kolonel Charles S. Price, is overgeplaatst naar de 5e Geallieerde Taktische Luchtstrijd krachten in Vincenza, Italië, als sous chef plannen en operatiën. Op de foto overhandigt de generaal- majoor W. J. Breckner Jr. (I.) het squadronvaandel aan de nieuwe com mandant kolonel Stuurt Lee Alton. Rechts de vertrekkende commandant, kolonel Charles S. Price. Telefoon 12870 Het eerste woord start met een V'tje Het tweede begint met een E'tje Die twee woorden saam garanderen 'n goed raam En dat levert VAN EDE, dat weet je! Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 Of 184 29 EN WIJ KOMEN! en toch gratis montage. Weegbreestraat 54 - Soest Tel. 02155-1 7658 van IREUKELEN GEMAK DIENT DE MENS Gewoon al Uw verzekeringen (b.v. brand, auto etc.) op één polis en de premie per maand of kwartaal be talen. U krijgt dan ook nog een rui mere dekking en nog een extra kor ting op de toch al voordelige premie. Vrijblijvend informatie bij: A.A. van Breukelen Assurantiën N.B.V.A. Jullanalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 Alleen donderdag Alleen donderdag Alleen donderdag gram V met weinig been, heerlijk gemarineerd met tuinkruiden Alleen donderdag gram X Ook voor het open zijn van deuren en ramen gelden strenge voorschriften. Doorgestuurd Ervan uitgaande dat de omwonenden hun bezwaren toch willen voorleggen aan de bevoegde instanties hebben B. en W. de brief doorgestuurd naar de Raad van State, in verband met de termijn daarvoor, die op 30 juni ver streken zou zijn. Wel merkt het ge meentebestuur op dat, wanneer de be zwaarden eventueel afzien van een be roepsprocedure, zij daarvan zo spoedig mogelijk kennis moeten geven aan de Raad van State. De briefschrijvers zijn dat echter geenszins van plan en zullen het be zwaarschrift, ook na kennisneming van de vergunning, handhaven, aldus een woordvoerster. Bromfietser dodelijk verongelukt bij aanrijding Bij een aanrijding op het Zeisterspoor, ter hoogte van Apollo is vorige week donder dagavond de 18-jarige Edgar R. Huisman uit Soesterberg dodelijk verongelukt. De jongeman stak het Zeisterspoor over maar verzuimde voorrang te geven aan een auto, bestuurd door de 25-jarige B. S. die een botsing ondanks krachtig remmen niet kon voorkomen. De bromfietser werd wegge slingerd en zwaar gewond overgebracht naar de Lichtenberg, waar hij na aan komst overleed. De bestuurder van de auto werd met een shock overgebracht naar een ziekenhuis in Utrecht. Vrouw in flat aangerand Een 29-jarige bewoonster van de Dalweg heeft bij de politie aangifte gedaan van aanranding c.q. poging 'tot verkrachting door een 31-jarige Soetster. De man was midden in de nacht haar woning binnenge drongen. Vervolgens drong hij, slechts gekleed in een kussensloop dat hij om zijn hoofd gewikkeld had, de slaapkamer van de vrouw binnen. Bij de worsteling die ont stond toen de vrouw wakker werd slaagde zij erin het kussensloop van zijn hoofd te trekken, zodat zij de man herkende. Deze gaf daarop zijn poging op en beiden raakten in gesprek. Na afloop verdween hij. Tijdens een verhoor door de politie be kende de man dat hij weliswaar in de wo ning was binnengedrongen met een kus sensloop om het hoofd, om niet te worden herkend, maar hij verklaarde dat hij niet ongekleed was geweest en evenmin een poging had ondernomen de vrouw te ver krachten. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt ter zake van huisvredebreuk en feitelijke aanranding. WIT RIET WIT RIET WIT RIET WIT RIET h y VOOR AL UW KADO'S g ZUID-PROMENADE 11 - TEL. 10098^ WIT RIET WIT RIET WIT RIET WIT RIET WOENSDAG - GEHAKTDAG 500 gram 4.65 Kilo 8.50 Tol straks b„ KEURSLAGER TAMBOERIJN 17 - SOEST TEL.02155-22464 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handenvol geld bespaart. Peters bv, ivoor wonen in de groene zone. Soest. Steenhoffstraat 13 lel. 02155-10115 Zuid Promenade 1 tel. 02155-12419 Baarn: Nieuwstraat 29 tel. 02154-12301

Soester Courant | 1985 | | pagina 1