Q//QH m eden welzijnscommissie dienen estuur Federatieve Raad van repliek Onroerend-goedaanslagen Soesterberg 'opgespaard' om rijksuitkering niet mis te lopen sclMiciiialEttr Nogmaals bezwaren tegen nieuwbouw 'Eldorado' Veel werk op stapel bij Woningbouwvereniging Soest Lovende woorden bij afscheid WS-voorzitter Milly van Stiphout Bezwaren tegen woningen en kantoorpand Parklaan lbrilmodef WOENSDAG 3 JUL11985 SOESTER COURANT PAGINA 3 riefin wat emotionele opwelling geschreven Werkgroep zorgt voor voortgang cursussen en activiteiten Federatieve Raad rs Schoemaker onderdelen- winkel beien vlaai kantoor- benodigdheden KWIEK [WINKEL Milly van Stiphout: grotere sociale controle nodig RAZENDSNELLE FOTOSERVICE e verontwaardigde brief van voorzit- r mevrouw W.C.van Luyn van de Fe- eratieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest, waarin zij de staf breekt over •m. de "klakkeloze aanvaarding van eweringen" van vrijwilligsters over toestanden in het ouderenwerk sinds conflicten tussen bestuur en be- oepskrachten in de openbaarheid zijn ekomen, heeft een vrij scherpe reac- e gekregen van een aantal leden van e raadscommissie Welzijn. 'olgens de voorzitter van de Federa- ieve Raad is destijds met verbazing ennis genomen van het verslag van de {vergadering, waarin die beweringen ("toegespeelde verzinsels") zijn opge- omen en o.m. "krasse uitspraken ge daan over de incapabiliteit van het bestuur". Mevrouw van Luyn wekte de commissie op "de ingeslagen weg te verlaten en zich beter op de hoogte te stellen van wat er werkelijk aan de hand is." Bert Krijger, VVD-fractievoorzitter in de gemeenteraad en lid van de com missie Welzijn, heeft mede namens de leden Ans Greefhorst (CDA), Gijs van Brummelen (VDA), Frans Ribbink (VVD), Lydia Meyer (PvdA) en J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) de voor zitter van de Federatieve Raad nu een brief teruggeschreven, waarin hij in de eerste plaats nauwkeurig uit de doeken doet hoe de gemeenteraad en een raadscommissie werken, met name voor wat de inspraak door de burgers betreft. "Omdat u over dezelfde (goedge keurde) notulen kunt beschikken als de commissieleden kan ook wor den geantwoord op het in uw brief vermelde als "u hebt klakkeloos de al daar geuite beweringen aanvaard". Allereerst: "leest u de betreffende pas sage in de nu goedgekeurde notulen eens goed," vervolgt de brief. Waarneembaar feit "Besluiten zijn er niet genomen. Wél zijn er opmerkingen gemaakt over de incapabiliteit van het bestuur van de Federatieve Raad. Die opmerkingen zijn inderdaad eerder gemaakt en kun nen ook nog wel eens herhaald worden. Deze uitspraken zijn gebaseerd op het eenvoudige waarneembare feit, dat als een werkgever al jarenlang problemen heeft met zijn werknemers en er niet in slaagt die op een behoorlijke manier op te lossen, deze in zijn rol als werkgever faalt. Niet capabel!oordelen de com missieleden. "Zo'n opmerking werd en wordt gedaan op grond van verkregen feiten en informaties. Hoe zo'n me ningsvorm tot stand komt is wellicht aan uw aandacht ontsnapt. Als u de mening bent toegedaan dat die in formatie onvolledig is of vertekend, kunt u als elke burger in Soest recht streeks de commissie informeren. Veel vrijwilligers en beroepskrachten heb ben van die mogelijkheid gebruik ge maakt." De commissieleden merken verder op zelf veel gesprekken te hebben gevoerd met vrijwilligers en beroepskrachten om tot een weloverwogen oordeel over de situatie te komen. "Dat u zich niet herkent in die mening is niet verwon derlijk. Het bestuur is immers slechts één van de partijen die betrokken zijn bij de problemen binnen de Federatie ve Raad. In het slop Over de brief van mevrouw Van Luyn merken de commissieleden verder op: "Aan te nemen is dat de gewraakte brief in een wat emotionele opwelling is geschreven. Dat is jammer. Juist die emotionele opwellingen maken dat het werk voor de ouderen en door de oude ren zo in het slop is geraakt. De brief besluit als volgt: "Er is be hoefte, op korte termijn, aan een ver trouwen in elkaar, van allen die betrok ken zijn bij het welzijnswerk voor ou deren. Ieder kan daar vanuit zijn positie een bijdrage aan leveren. Ieder moet voor zich de conclusie trekken of hij of zij nog wel een bijdrage kan leve ren aan dat welzijnswerk," klinkt het veelbetekenend. Bert Krijger (VVD) Tenslotte kondigen Krijger en de ande re ondertekenaars aan dat zij voorne mens zijn de voorlichtingsbijeenkomst op 9 juli a.s. in Honsbergen bij te wo nen. "De besluitvorming van de ge meente is openbaar. Een besluitvor ming die is gebaseerd op een onder zoek naar de feiten. Ik zal dan ook, e- venals de andere ondertekenaars van deze brief, aanwezig zijn, tenzij u daar vooraf schriftelijk bezwaar tegen maakt." Teneinde de voortgang van de cursussen en activiteiten te verzekeren heeft het dagelijks bestuur van de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest een werkgroep cursussen in het leven geroepen. De opdracht aan deze werkgroep luidt: - Op efficiënte wijze de cursussen voor het nieuwe seizoen organiseren en, indien enigszins mogelijk, het aantal cursussen uitbreiden. - Een goede spreiding te bevorderen van de plaatsen waar de cursussen ge geven zullen worden. In dit verband speelt de gedachte mee dat ook in de Vijverhof een aanbod van cursussen moet komen. De docenten hebben zich inmiddels bereid verklaard, hun medewerking weer te verlenen. Wat de activiteiten betreft: die blijven onverkort gehandhaafd. Ook daarin gaat de Vijverhof meespelen. De start vindt, zoals te doen gebruikelijk, in september plaats. Voorlich ting en informatie zullen tijdig verschijnen. De werkgroep (ad hoebestaat uit de volgende personen L. Bots (voorzitter), J. J. A. H. Hoppenbrouwers, R. Homan, Mevrouw G. M. C. Cornelisse, P. v.d. Laan, mevrouw A. M. van Esseveld. Gemeentebestuur antwoordt kritiek van ANBO: Namens de raadscommissie Financiën hebben Burgemeester en Wethouders vorige week schriftelijk gereageerd op een brief van de ANBO-Soesterberg (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen) van enige weken geleden, werden zeer kritische opmerkingen werden gemaakt over de vrijwel sa menvallende onroerend-goed-aanslagen over 1984 en 1985 in Soesterberg. De ANBO wraakte deze gang van zaken, met name vanwege financiële bezwa ren voor degenen die van een uitkering moeten rondkomen, en wees in dat verband ook op geruchten die de ronde deden, zoals "een overmaat aan liqui de middelen in een bepaalde periode van 1984, een herwaardering van de normen in verband met de geluidshin der van de vliegbasis, en het zoek raken van een computerprogramma, enz. "De ANBO verweet het gemeente bestuur "weinig beleid, onzorgvuldig bestuur en ongelijke behandeling van inwoners van de gemeente Soest". Het gemeentebestuur komt op deze verwijten terug met een zeer uitge breide brief, waarin wordt duidelijk gemaakt dat de aanslagen voor Soes terberg pas in december 1984 zijn op gelegd, omdat de gemeente op die ma nier niet het risico wilde lopen dat haar de rijksuitkering die wordt uitgekeerd aan de hand van de door de gemeente aangeleverde gegevens aan de rijksbe lastingdienst) zou ontgaan. Het aantal aanslagen moet namelijk een minimum bereiken om zo'n voor schot-uitkering te krijgen, anders kan zij wel enkele jaren op zich laten wach ten. Het streven van de gemeente is er steeds op gericht in het begin van het jaar zovele mogelijk aanslagge- gevens in een zending aan de rijks belastingdienst aan te leveren. Dit be tekent zowel een zo hoog mogelijke als een tijdige uitkering. Daardoor wordt renteverlies vermeden. In 1984 was er sprake van een bijzon dere situatie, aldus het gemeentebe stuur, omdat aanslagen voor "incou rante objecten" (waaronder de eigen dommen van Defensie) pas aan het eind van het jaar konden worden op gelegd, in verband met een onderzoek naar de toepasbaarheid van de cor rectiefactoren voor die objecten. "Het totaalbedrag was niet onaanzienlijk, maar toch te weinig om tot aanvul lende voorschotten te leiden." Rentevoordeel Omdat dit in het begin van het jaar reeds werd voorzien werd óók een deel van de overige aanslaggegevens ach tergehouden. Dat had voornamelijk betrekking op Soesterberg, aldus het gemeentebe stuur. Met dat pakket erbij zouden de gegevens van de incourante objecten namelijk wél voldoende zijn om voor de uitkering in aanmerking te komen. "In feite betekende deze vertraagde aanslag voor dit gedeelte van onze gemeente ook een rente voordeel." De voorschotten zijn ook inmiddels aan de gemeente betaald. "Niettemin hebben wij begrip voor eventuele moeilijkheden bij betaling' vervolgt het gemeentebestuur. "Mocht in de toekomst aan een vergelijkbare situatie niet zijn te ontkomen, dan zullen we daaraan vooraf bekend heidgeven." Verder wordt nogal lakoniek vastge steld dat de onroerend goedbelasting een "reeds jaren bestaande gemeente lijke heffing is. Elk jaar moet met de ontvangst van een aanslagbiljet reke ning worden gehouden." Absoluut onjuist Over de verhalen en geruchten, waar van in de brief van de ANBO sprake is, merkt het gemeentebestuur op dat deze "absoluut onjuist" zijn. De brief besluit met de opmerking dat als de aanslagen over 1985 aan de in woners van Soesterberg in de tweede helft van 1985 worden verzonden, dat opnieuw tot gevolg kan hebben dat de aanslagen 1985 en 1986 binnen een kort tijdsverloop worden ontvangen. "Wij blijven bevorderen dat in het vervolg zoveel mogelijk alle aanslagen in het begin van het jaar opgelegd zul len worden. De commissie betreurt de gang van zaken. In het vervolg zal ge tracht worden naar andere wegen te zoeken om een eventueéi rentever lies voor de gemeente te voorkomen." Nogal droog laat het gemeentebestuur tenslotte weten dat belastingplichtigen die menen dat ze niet tijdig kunnen be talen zich voor uitstel kunnen wenden tot de ontvanger der rijksbelastingen. Schoemaker heeft een speciale winkel voor technische onderdelen voor wasautomaat en koelkast, motoren en onderdelen voor stofzuigers, stopkontakten en gasslangen, kortom de doe-het-zelver kijkt eerst bij VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344* Tijdens de hoorzitting van de provin ciale bezwaarschriftencommissie over de bouwvergunning van een nieuwe manege voor ruitersportcentrum Eldo rado aan de Bosstraat, heeft zich vori ge week een herhaling voorgedaan van de zitting van de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Als woordvoer der van enkele buurtbewoners kwam mr. M. Verviers met dezelfde bezwa ren als een week eerder, toen hij tever geefs om een schorsing van de vergun ning vroeg. De artikel 19 procedure, die de ge meente Soest en de provincie Utrecht hebben toegepast omdat de manege in strijd is met het bestemmingsplan, vindt hij ongegrond. "Er is geen klem mende reden gegeven waarom de ma nege er toch moet komen, terwijl er re ële bezwaren zijn gemaakt". De bewo ners vrezen volgens mr. Verviers mest en stankoverlast. Het uitzicht en de pri vacy zal worden aangetast en in ver band met de wedstrijden, die Eldorado zal gaan houden, verwachten zij een parkeerprobleem op de Bosstraat en de Den Blieklaan. Omdat het nieuwe complex in een waterwingebied komt te liggen pleitte Verviers voor bescher ming van het drinkwater. Vervuilend "De gemeente verbood in het verleden wel de bouw van een garage ".aldus Verviers, die stelde dat de manage een vervuilend bedrijf is en als zodanig een bedreiging vormt voor de drinkwater voorziening. Hij overhandigde de commissie een njst met tachtig hand tekeningen van buurtbewoners, die het eens zeggen te zijn met de bezwaren. De heer G. van der Heuvel van het rui tersportcentrum meende dat de bewo ners geen overlast zullen hebben van de manege omdat deze minstens zestig meter van de dichtsbijzijnde woning komt te liggen, en bovendien verscholen zal worden achter twee groenwallen. "Overigens heeft de gemeente dit ge bied als sport- en recreatiegebied aan gewezen. Van een parkeerprobleem zal geen sprake zijn. Mocht het terrein van de manege niet toereikend zijn voor de auto's van de bezoekers, dan kan worden uitgeweken naar de par k-eerplaats bij de voetbalvelden van SO Soest en SEC", oordeelde Van der Heu vel. Drankmisbruik De angst van de omwonenden voor drankmisbruik noemde hij onnodig. "Er zullen geen partijen plaats vinden en aan kinderen wordt zeker geen alcoholische dranken geschon ken". Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY van 12.50 voor VAN WEEDESTRAAT 76 Soester bekent valse aangifte autodiefstal Met de ontdekking van een in 1982 in Soest gestolen auto in de gemeente Zeist, is klaarheid gebracht in een valse aangifte, waarbij de verzekeringsmaatschappij voor een aanzienlijk bedrag werd opgelicht. In Zeist hield de politie aldaar de 54-jarige C.B. uit Huis ter Heide aan, omdat deze rondreed in een BMW die in januari 1982 in Soest was gestolen. B. verklaarde de wagen naar eer en geweten te hebben gekocht van de Amersfoorter G.P-.'Eind april van dit jaar had hij daarvoor een bedrag van 10.000 gulden op tafel "gelegd. P. verklaar de, dat hij de auto had gekocht van de Soes ter C.v.d.G.. na een tip van een Soester au tosloper. Gedrieën waren zij naar een gara ge aan Colenso gegaan, waar de wagen stond, bedekt met een laag stof van zo'n drie jaar. P. verklaarde de politie dat hij de wagen voor een bedrag van 6.000 gulden van V.d.G. had gekocht. Deze had echter in 1982 van de verzekering een bedrag van 35.000 gulden uitgekeerd gekregen omdat de wagen volgens zijn aangifte was gestolen. V.d.G. bekende nu dat hij een valse aangifte had gedaan om het verzeke ringsgeld op te strijken, daar hij in finan ciële problemen verkeerde. Inbraak in 'De Wegwijzer' Een onbekende dader heeft in het weekeinde vier thermopane ruiten van de R.K. basisschool "De Wegwijzer" aan de Willaertstraat vernield. Vermoedelijk is men ook in de school geweest, maar er is nog niet bekend wat er eventueel gestolen is. Inbreker steelt gebakjes uit gemeentelijk Infocentrum Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in het gemeen telijk Informatiecentrum aan de Steen- hoffstraat en daarbij twee gebakjes buit gemaakt. Ook brak hij een geldkistje o- pen, maar daar zat niets in. Hij kwam binnen door aan de achterzijde van het gebouwtje een ruit te vernielen. van potlood tot flipover wan rrietmachinej tot calëulator van map tot computermeubel opmerkelijk kompleet voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 - 631824* In de komende tijd zal de Woningbouw vereniging Soest (WS) een groot aantal werkzaamheden verrichten. Behalve de bouw van 130 nieuwe woningen in Overhees, volgend jaar, wordt een reeks van huizen gerenoveerd of onder gaan de wooneenheden een onderhouds beurt. De jongste toezegging van een contingent voor een grote renovatie behelst 50 woningen aan de Beetzlaan. Per pand in dit project is 50.000 gulden ingeruimd. Ook wordt geld gereserveerd voor 100 tot 150 andere woningen, die in de pe riode tot 1988 een opknapbeurt krijgen. In Soesterberg komen 165 woningen aan bod, terwijl daar binnenkort een begin wordt gemaakt met de tweede fa se van 132 woningen. Soortgelijke acti viteiten vinden op dit moment plaats aan de Hobbemalaan in Soest en de Professor Lorentzlaan in Soesterberg. Dit zei mevrouw Milly van Stiphout- Croonenberg, voorzitter van WS vorige week tijdens de algemene vergadering in dorpshuis De Borg aan de Willaert straat. Haar aandacht ging vorige week voornamelijk uit naar de 913 wo ningen in het Smitsveen, waarvoor op het ogenblik tal van voorbereidingen worden getroffen voor een groot scheepse verbetering van zowel de flats als de woonomgeving. De eentonigheid van deze woonwijk is naar het oordeel van Milly van Stip hout de voornaamste oorzaak van de problemen, die zich daar afspelen: ver nieling, vervuiling en lawaaioverlast. Om de woningen en de omgeving gron dig aan te passen; zijn door verschil lende instanties vier scenario's ontwor pen. Momenteel wordt een woonwens onderzoek uitgevoerd, waarna over enkelè maanden overleg met de bewo ners zal beginnen over de te realiseren veranderingen. Problemen "Het bestuur en het werkapparaat van de Woningbouwvereniging Soest zijn zich indringend bewust van het feit dat ze niet kunnen komen tot realisatie van het project als de mensen niet weten wat ze willen. Slecht onderhoud is geen doorbreking van de problemen", aldus Milly van Stiphout. Enige kleine maat regelen tegen deze moeilijkheden zou den kunnen zijn een moedersleutel voor de berging en een uitbreiding van het mini-containerplan, waaraan de gemeenteraad onlangs zijn goedkeuring gaf. Men denkt aan grote re containers, die continu in het Smits veen moeten zijn opgesteld. Ook bij het beleid voor woningen van ouderen moet in de ogen van Milly van Stiphout goede samenspraak ontstaan tussen de WS en diverse ouderenorga- nisaties. Omdat steeds meer ouderen langer zelfstandig willen blijven wonen moe tón er in de toekomst meer Woningen worden gecreëerd. Afschuw Milly van Stiphout sprak haar afschuw uit over de toename van het lastigval len van ouderen en alleenstaanden in het bijzonder. "Er moet een grotere sociale controle komen", zei ze en ze deed min of meer een beroep op de mensen om te letten op gevallen van treiteren bij de genoemde bevolkings groepen. Vanuit de vergadering kwa men vervolgens enkele reacties los. Zo bleek onder meer dat een aantal be jaarden angst heeft om gelijkvloers te wonen. Mevrouw M.J. Klomp werd tijdens de vergadering herkozen als lid van het bestuur van de WS. Voorzitter Milly van Stiphout en de heer Th. R. van der Gaast, die al eerder zijn biezen pakte, stelden zich niet herkiesbaar. Mede omdat zich geen kandidaten hadden aangemeld stelde het bestuur van WS voor geen nieuwe mensen te kiezen, teneinde het bestand van het bestuur e- nigszins in te krimpen. De nieuwe voor zitter wordt op de eerstvolgende be stuursvergadering gekozen. Milly van Stiphout deelde mee dat één van de be stuursleden op de nominatie staat haar functie als voorzitter over te nemen. Na twee jaar te hebben gefungeerd als voorzitter van de Woningbouwvereniging Soest heeft mevrouw Milly van Stiphout- Croonenberg de hamer terzijde gelegd. Tijdens de algemene vergadering in Dorpshuis De Borg stelde zij zich vorige week niet herkiesbaar wegens andere ver plichtingen, waardoor zij geen ruimte meer ziet deze taak te blijven vervullen. De voormalige PvdA - wethouder van woon ruimteverdeling zette zich in de afgelopen jaren vooral in voor de realisatie van be taalbare woningen. Die mening was in elk geval de heer P. Sto- rimans van het algemeen bestuur toege daan. 'Het eerste wat bij jou opvalt, is dat je je zo vastbijt in zaken die na rijp beraad zijn besloten. Je zet je voor hon derd procent in, niet alleen omdat dat moet, maar ook uit een bepaalde ge drevenheid", aldus de heer Storimans. Strikken Hij noemde de wijze van leiding geven van de vertrekkende voorzitter en noemde haar een "geboren manager". "Je komt altijd tot teamvorming en je durft mensen van andere overtuigingen aan je te binden. Zo veel jaar geleden had je de overtuiging dat er een gemeenschapshuis in Overhees moest komen. Je hebt iedereen weten te •strikken". --w* De bezorgdheid bij projeeten eri de aanzet fÓt tee#^eéTfféi^sShJiër^pé3 binnen het WS- bestiiür waren' volgënS" Storimans andere kwaliteiten van Milly van Stiphout. "Je hebt een groot hart en je bent echt een spontaan mens". Al kwam zij dan niet altijd zo over, hij vond haar toch wel "lief". "Maar dat zal wel komen omdat je een hekel hebt aan onbekwaamheid", zei Storimans. Milly van Stiphout: "Mannen wordt ook niet gevraagd of ze lief willen zijn, dus waarom vrouwen dan wel?" Redelijkheid "Ik hoop dat de woningbouwvereniging Soest erin slaagt haar huurders tevreden te stellen. Je kunt niet alles krijgen, zo werkt dat nu eenmaal niet, maar je mag in redelijkheid je eisen stellen. Ik heb waar dering voor de fijne samenwerking met ^,er($Op)ii haar afS(j^}d oiphelsd door haar opvolger dê1 frrédéwerkè'rS lvkrir-d'è'W3riingbbuwver- eniginglf.fr jp.-.i? _i8f Alle mensen hebben recht op een dak boven hun hoofd. Met name de leden van de Woningbouwvereniging, die over het al gemeen minder kapitaalkrachtig zijn", aldus Milly van Stiphout, die concludeer de dat dit wel steeds moeilijker wordt. Omdat zij in het dagelijks leven een drukke baan heeft en onder meer zitting heeft in de provinciale commissie van volksgezond heid is Milly van Stiphout genoopt haar po sitie als voorzitter van WS ter beschikking te stellen. "Ik heb dit werk met liefde ge daan. Ik werd er dan wel niet voor betaald, maar iets wat je doet hoeft niet altijd eco nomisch te zijn, het kan ook van maat schappelijk nut zijn' Inbrekers houden hond koest met kluif Onbekenden zijn in het weekeinde de wo ning van de familie van O. aan dé Eigendomweg binnengedrongen. Daarbij, maakten zij een bedrag van 2.000 gulden eri dertig horloges buit. Van de in het pand aanwezige hond hadden zij geen last, want het dier werd onthaald op een smakelijke kluif, met het verzoek zich koest te houden,; Het dier deed dat graag en liet de inbrekers rustig hun gang gaan. nadat zij een ruit hadden vernield. Wanneer hij destijds op de hoogte zou zijn geweest van de huidige plannen voor de bouw van dertien woningen aan de Parklaan, dan had hij niet zo hoog ingeschreven voor de koop van zijn woning. Weliswear had de gemeen te Soest volgens de heer D. W. Grift kennis gegeven van bouwplannen, maar daarin stonden de woningen an ders gesitueerd. Nu moet een aantal nieuwe woningen in plaats van bij de garage ter hoogte van de kopgevel komen, en daartegen maakte de heer Grift vorige week bezwaar bij de com missie voor bezwaarschriften in Utrecht. Winkeldiefstal De politie hield vorige week de 26-jarige R.S. uit Soest aan op verdenking van win keldiefstal. De man had bij een supermarkt aan de Zuidpromenade vijf pakjes shag weggenomen. Namens de gemeente Soest zei de heer H. Huttinga dat de locatie van het ter rein naast het dagverblijf voor geeste lijk gehandicapten De Blauwe Vogel geen woonomgeving betreft. Dit in te genstelling tot een opmerking van de heer Verviers. Ook zei Huttinga dat er voorschriften verbonden zijn aan de vergunning als het gaat om het drink water. Vervuiling daarvan zal volgens hem dan ook vermeden worden. SBtmm - i VANDAAG IIW ROLLETJE GEBRACHT, MORGEN UW FOTO'S KLAAR! VAN WEEDESTRAAT 85 - TEL. 1 3917 De heer C. van der Horst, die voor Grift het woord voerde, zei dat er geen moeilijkheden zijn met de bouw van de huizen, omdat men dat bij voorbaat wist. Wel heeft de heer Grift problemen met de verschuiving van de huizen ten op zichte van de eerste kaart. Deze komen nu drie meter van zijn perceellijn te liggen. De heer H. Huttinga van de gemeente Soest: "De oude kaart is niet meer dan een ideevorming geweest. Het huidige plan is ook op een inspraakavond be handeld". Huttinga merkte overigens op dat tegen de verleende bouwver gunning voor de dertien woningen geen bezwaar is gemaakt in de daarvoor gestelde periode. "De bouwvergunning is dan onherroepelijk", aldus Huttinga, die zei dat de gemeente het plan uit stekend vindt. De dertien wooneenheden zullen ge bouwd gaan worden door Atelier Drie uit Leusden. Dit kreeg de voorkeur van de gemeente boven de plannen van een aantal andere architecten bureaus. Kantoorpand Dezelfde bezwaren als eerder genoemd tekent de heer Grift ook aan tegen de komst van een kantoorpand achter zijn woning. Zijn buurman, de heer G. Hu renkamp zit eveneens niet op het uit twee delen bestaande complex te wachten. Het feit dat het kantoor pand een meter hoger zal worden dan oorspronkelijk de bedoeling was, vin den zij niet prettig. Te meer daar de drie verdiepingen van het gebouw voorzien zullen zijn van een reeks van ramen, waardoor zij hun privacy in de toekomst zien aangetast. De hoogte van het kantoorpand zal er tevens toe bijdragen dat veel zonlicht de achterkant van de woningen van de twee bewoners niet meer bereikt. Met name in de winter levert dit minder warmte op, die tot nu toe met behulp van ramen werd verkregen. Een nog grotere inbreuk op de huidige situatie vinden zij de groenstrook, die moet wij ken voor een parkeerplaats van tachtig vierkante meter. Ondanks de bezwa ren van de heren Grift en Hurenkamp vindt de gemeente ook het plan van Record Planontwikkeling een goede zaak. Daarom werd evenals bij de dertien woningen gebruik gemaakt van de arti kel 19 procedure, die het mogelijk maakt af te stappen van het bestem mingsplan. Wij kunnen u zeer ^^7.en. Als formeren over on antwoord specialisten weten wy kieS 0lp al uw vragen. WfJ zgg voor optimaal comfort, kies kontaktlenzen ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874

Soester Courant | 1985 | | pagina 3