y Film van de week w Soest 50 jaar geleden EelflDVriiciitenüla! SILVER STAR VIDEO P| f Brand bij 't Zwaantje 't Zwaantje D. Hageman vraagt uw aandacht voor: kleurvergroting AKT1E! Nieuwe Silver Star Videotheek één van de mooiste van Nederland 1941 SILVER STAR VIDEO TOP 10 Oproep 12 juli 1935 ovemsfirfi Roomijs J. M. v. d, Oord WOENSDAG 10 JULI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Bouwzaken van oosten toüagrafiej ,2.50,,viQ- Vrijwilligers gevraagd bij Volkspetitionnement OP RUIMING! vrijetijdskleding Officieele Kennisgeving 10 cent Soestdijksche Rijwiel- en Kinderwagenhandel JOH. VERVAT De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van 60 woningen in het bestemmingsplangebied 'Mercury te Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nrs. 4203, 4204 en 4206; 2. het bouwen van 50 geschakelde woningen aan het Zeisterspoor-Zuid, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nrs. 4203 (ged.4204 (ged.en4206 (ged.). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 11 juli 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggende gedurende' diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter inzage op de ge meente secretarie, afdeling I (kamer 23). INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Bij aankoop van een kleurenfilm, krijgt u bij van oosten hoge korting op een mooie j grote kleurvergroting van 20 x 28 cm. Wat moet u doen' Lever doosje sticker bij ons in. Dit geeft u dan recht op 1 kleur vergroting van uw eigen favoriete opname, I afgewerkt in ons eigen foto-laboratorium. 1 kleurvergroting van 20 x 28 cm, (bi| 24/36 opn film) voor 1 kleurvergroting a van 20x28 cm, Ifi Ibij 12 opn film) voor Va i.p v. 1U." ■■■■■■■■■■■PI van oosten Soesterberg Matraat 57 Tel. 02165-13109 Hier bevindt zich uw waardebon-sticker Vallende fietster Door nog onbekende oorzaak kwam in de nacht van vrijdag op zaterdag een 21-jarige inwoonster van Soest met haar fiets op de Nieuwe weg ten val. Met een forse hoofdwond werd zij naar ziekenhuis Zonnegloren overge bracht. Haar mannelijke duo-passa gier bleef ongedeerd en kon evenmin een verklaring voor het ongeval geven. Dakkoepels 'De Achtbaan' vernield Onbekenden hebben vorige week twee dakkoepels van de school "De Acht baan" aan de Van Hamelstraat ver nield. De schade bedraagt ca. 500 gul- den. Ongetwijfeld één van de mooiste video theken van Nederland. Dat kan gezegd worden van de nieuwe Silver Star Videotheek aan de Dillenburglaan (net om de hoek van de Van Weedestraat boven Jac. Hermans) Sinds vrijdag j.1. heeft de videotheek van Theo Voorbij daar zijn deuren her opend voor het publiek, nadat in enkele dagen de verhuizing plaatsvond. Silver Star is overigens nauwelijks tien stap pen van het oude adres verwijderd en is zelfs voor de bezoekers iets gemak kelijker bereikbaar, omdat de zaak nu vrijwel "bij de trap" gevestigd is. In de nieuwe zaak staat Theo Voorbij een oppervlakte ter beschikking die driemaal zo groot is. Het voordeel daarvan is dat de talrijke banden met meer of minder bekende films alle maal met het voorplaat te bekijken zijn. In de oude zaak keken de bezoe kers vooral tegen de ruggen aan, en daardoor was het tijdens de spitsuren nog wel eens dringen. De nieuwe zaak werd vrijdag zonder officieel feestgedruis, maar wel met een drankje en een hapje voor de be zoekers in gebruik genomen. De gasten konden direct al genieten van één van de voorzieningen die het verblijf bij Silver Star extra aantrekkelijk maken: de air-conditoning, die zeker met het benauwde weer van vrijdagmiddag zorgde voor een uiterst aangenaam "klimaat". Foto: Gooe van der Wilt Theo Voorbij - op de foto geflankeerd door zijn moeder, zijn vriendin Jean- nette Klomp en haar zuster Geertui - toonde zich bijzonder ingenomen met zijn nieuwe videotheek. Wat hem ook had verrast waren de talrijke bloemen en gelukwensen van de klanten. Na aanrijding doorgereden Mevrouw E. V. van de Klarinet meld de de politie vorige week dat haar auto, die bij haar woning stond ge parkeerd, door een onbekend geble ven mede-automobilist was aangere den. Haar voertuig had schade opgelo- oen aan de rechter achterzijde. Bij on derzoek trof de politie gele laksporen aan. Op de Beckeringhstraat werd de aan hanger van een vrachtwagen combi natie geschampt door de oplegger van een truck, die uit de richting de Bilt vanaf de Biltseweg de Beckeringh straat opreed. De eerste vrachtwagen werd bestuurd door de 32-jarige M. S.- uit Grathem. De andere bestuurder reed zonder zich bekend te maken door. Man klimt uit ongenoegen brandweerkazerne in Om zijn "ongenoegen over de-gemeen te Soest" te spuien klom tot verrassing van de aanwezige bezetting vorige week de 28-jarige B. O. uit Soest via een raam de brandweerkazerne bin nen. De politie werd gewaarsohuwd. Na een kort onderhoud verliet de man de kazerne op dezelfde wijze als hij gekomen was. Eenmaal buiten bood hij zijn excuses aan voor zijn, zoals hij toegaf, "onbehoorlijk gedrag." Steven Spielberg's '1941' slaat alle records in Hollywood. Een krankzinnige, nog nooit vertoonde komedie! Deze krankzinnige komedie van meesterregisseur Steven Spielberg ('Jaws', 'Close Encounters', Rai ders of the Lost Ark'), speelt zich af in Los Angeles, een paar dagen na die ontmoedigende Japanse aan val op Pearl Harbour. Wild Bill Kelso (een fantastische rol van John Be- lushi) is razend op die 'smerige' Japanners en be sluit bloedig wraak te namen. Hij vergeet alleen dat er in Los Angeles geen Japanners van betekenis zijn. Als zijn woede-aanval over is, blijkt er op Hollywood Boulevard een fraai flatgebouw met de grond ge lijk te zijn gemaakt. Een superkomedie, waarbij u van de ene lachbui in de andere valt. John Behrihi in Steven Spielbctgs 6n krankzinnigste mccsienvcrkf video 1. Police academy 2. Firestarter 3. Grey stoke 4. Tron 5. Conan the destroyer 6. De ijssalon 7. Once upon a time in the west 8. Lawrence of Arabia 9. Romancing the stone 10. Tightrope COLOMBIA PICTURBS aDU UNIVFRSAL 1'ICTURKS prcwm A STEVEN SPIELBERG FILM "W4I" Surting HAK AYKROYO JOHN BEI.CSHl TfM MATHESON' CHRISTOPHER LEE TOSHJRO MlFUNE TKEAT WILLIAMS Scrccnpljy l.v ROBERT ZEMFCK1S BOB GALE ProdtK-ed by BV/,7. FEITSHANS Ex. Prod JOHN MILIUS Dircued by STEVEN SPIELBERG ESSELTECICVIDEO Voetgangster gewond bij aanrijding Op de Van Weedestrat raakte vorige week de 78-jarige mevrouw B. K. uit Soest gewond, toen zij de straat overstak en op het fietspad werd aan gereden door een bromfiets, bestuurd door de 16-jarige R. R. uit Soest. De bejaarde vrouw werd met een gebro ken heup en pols naar Zonnegloren overgebracht. We zijn van de eerste schrik bekomen en gaan niet bij de pakken neerzitten. Daarom heropenen we ons restaurant a.s. vrijdag! Rademakerstraai 2 3769 BD Soesterberg Tel. 03463-1423 Omstreeks 1 november zal de Nederlandse regering een definitieve beslis sing nemen over de plaatsing van de 48 kruisraketten die ons land krach tens het zgn. "dubbelbesluit" zijn toebedeeld als bijdrage in de uitbreiding van de NAVO-kernmacht met 572 middellange-afstandsraketten. Bijna alles wijst erop dat de regering van plan is haar voornemen door te voeren, tegen de wil van de meerderheid van de bevolking in, zoals betrouwbare op- ni-onderzoeken sedert jaar en dag hebben aangetoond. De organisaties die samenwerken in het Komitee Kruisraketten Nee (orga nisator van de grote demonstraties in Amsterdam en Den Haag, die ho.n- derduizenden op de been brachten) willen in het komende najaar een uiter ste poging doen om te voorkomen dat de regering dit in hun ogen heilloze voornemen zal uitvoeren. Daarvoor is het nodig dat inderdaad alle inwo ners van Nederland, mannen en vrouwen, jong en oud, die het met de plaat sing van de kruisraketten niet eens zijn, dat één keer ook daadwerkelijk laten merken. Daartoe is het KKN begonnen met de voorbereidingen van een Volkspetitionnement, dat in de maanden september en oktober wordt ge organiseerd. Elke inwoner van Nederland krijgt dan de kans zijn of haar handtekening te zetten onder de volgende tekst "Ik keer mij tegen de kernbewapening. U zult rond 1 november een besluit nemen over de plaatsing van kruisraketten op Nederlands grondgebied. Ik verzoek u dan van plaatsing af te zien. In okrober zullen alle handtekeningen aan de regering worden aangeboden. Ook in Soest Ook in Soest zal het Volkspetitionnement worden gehouden. De inwoners ont vangen begin september de kaarten waarop de handtekeningen kunnen worden ingevuld. Van belang is echter dat zoveel mogelijk handtekeningen ook op de goede plaats terecht komen. Dat vereist een groot opgezette orga nisatie, omdat waarschijnlijk een groot deel van de kaarten bij de mensen thuis moet worden opgehaald. Het Vredesplatform Soest - waarin diverse Soester organisaties, politieke partijen en vredesgroepen samenwerken - heeft de organisatie van deze zo veel mogelijk huis-aan-huis uit te voeren ophaalaktie op zich genomen. Zoals het er thans uitziet zal dat gebeuren in de vooravonden van de periode van 6 tot en met 18 september. Het is aannemelijk dat Soest zich in de opinie-onderzoeken niet bijzonder onderscheidt van de rest van Nederland. Dat houdt in dat ook in onze ge meente een meerderheid gevonden zou moeten kunnen worden, die zich tegen de plaatsing van de kruisraketten in ons land uitspreekt. Peilingen wijzen uit dat ook onder de aanhangers van CDA en VVD grote groepen te genstanders van plaatsing zijn; voor de VVD geldt een percentage van ca. 33, voor het CDA van ruim 50. Met nadruk wordt erop gewezen dat de ondertekening van het Volkspetitionnement geen afkeuring van het regeringsbeleid op andere ter reinen inhoudt. Politieke twistpunten buiten de beslissing over de kruisra ketten zijn niet aan de orde. De organisatoren van het Volkspetitionnement rekenen er dan ook op dat in dit geval óók de tegenstanders van plaatsing binnen de partijen die overigens het regeringsbeleid steunen in groten getale bereid zullen zijn hun handtekening onder het Volkspetitionnement te plaatsen. Uiteraard vereist de organisatie van de huis-aan-huis uit voeren ophaalak tie heel veel menskracht. Om de aktie te doen slagen doet het Vredesplat form Soest nogmaals een dringend beroep op iedereen die zich voor het suc ces ervan wil inzetten en daar in september tijd voor wil vrij maken. Op die manier zullen wellicht zo min mogelijk handtekeningen worden gemist. Wil de aktie een redelijke kans van slagen hebben, dan zijn daarvoor vele tien tallen vrijwilligers nodig. Het Vredesplatform nodigt belangstellenden graag uit zich in verbinding te stellen met onderstaande adressen: Thea Weenink, Valeriaanstraat 98, tel 19816; J. den Oude, St. Theresiastraat 15, tel. 14622. Met het oog op een goede organisatie is het van belang dat men zich zo snel mogelijk aanmeldt. Inmiddels hebben zich al zo'n honderd vrijwilligers aangemeld. Dat is verheugend, maar ook hier geldt dat "vele handen (of liever: voeten) het werk licht maken". it SWEATERS TRUIEN T-SHIRTS BLOUSES (van o.a. Emanuelle, Moustache, Long Don) v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Vernieler aangehouden Gewaarschuwd door omwonenden hield de politie vorige week op de In dustrieweg de 18-jarige H. van G. uit Soest aan. De jongeman werd door burgers vastgehouden nadat hij - in gezelschap van een neef en een vriend - op de Dorresteinweg uit balorigheid de buitenspiegel van een daar gepar keerde auto had afgetrapt. De jonge man werd meegenomen naar het bure au en kreeg een proces-verbaal. Klein vuil In Soesterberg kregen onbekenden het voor elkaar twee ramen van de Ca- rolusschool in te slaan. Op het school plein lieten ze cassettes en een inkt pot achter. Of, en wat er eventueel gestolen is kon nog niet worden vastge steld. Fietsendieven zijn en blijven actief. Uit een garage aan de Noorderweg werd een herenfiets ontvreemd, uit een berging aan de Weegbreestraat ging men er met een sportfiets van door. Oppassen is het ook voor auto's die niet van een afsluitbare tankdop zijn voorzien. In het weekeinde trachtte men met jerrycans en slangen gratis benzine af te tappen van auto's die aan de Generaal Winkelmanstraat te Soes terberg geparkeerd stonden. De toe komstige oliebaronnen werden kenne lijk tijdens hun werkzaamheden ge stoord, want ze verdwenen met achter lating van de jerrycans waarvan er reeds één geheel gevuld was. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat blijkens de cir culaire van den Minister van Sociale Zaken van 21 Juni 1935, no. 300/1365, afd. W. en S., uitbreiding is gegeven aan het voorschrift voor werkloze ar beiders, die, om steun ingevolge de steuregeling te kunnen ontvangen, ver plicht zijn, zich bij het Orgaan des Arbeidsbemiddeling als werkzoekende moeten laten inschrijven en wel in den hieronder aangegeven zin: "De ondersteunde en de bij de werkverschaffing geplaatste kostwinners zijn voortaan verplicht er voor te zorgen, dat van het gezin, waarvoor zij kostwinner zijn, alle tot werken in staat zijnde nietverdienende inwonende leden van 15 jaar of ouder zich als werkzoekende bij het Orgaan der Ar beidsbemiddeling laten inschrijven en daarbij ingeschreven blijven. Ten aanzien van de echtgenoote van den ondersteunde of den tewerkgestelde geldt de verplichting alleen dan, als de echtgenoote tijdens haar huwelijk reeds in loondienst is geweest, voordat haar man in de steunregeling opge nomen of bij de werkverschaffing geplaatst was, en bovendien het gezin kinderloos is, of de kinderen de voortdurende zorg der moeder niet meer behoeven." Wordt passende arbeid voor een behoorlijk loon zonder grondige reden ge weigerd, dan zal met betrekking tot de hulp, die wordt verleend, worden gehandeld, alsof het loon van den aangeboden arbeid in het gezin inkwam. Bij ondersteuning derhalve zal van dat loon worden gekort, terwijl bij te werkstelling de duur van plaatsing bij de werkverschaffing zal worden ingekort. Alleen dan, wanneer het werk voor een bepaalden tijd werd aan geboden, behoeft deze maatregel slechts gedurende dien tijd te worden toe gepast. Wanneer een gezinslid een betrekking zonder grondige reden vrijwillig ver laat of door eigen schuld wordt ontslagen, zal met betrekking tot den steun of de werkverschaffing op dezelfde wijze worden gehandeld, als na weige ring van passenden arbeid door het gezinslid. Soest, 3 Juli 1935 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. Zonnegloren Volgens het jaarverslag van het Sanatorium Zonnegloren bedroeg het aatal verpleegdagen in 1934: 59.012, zoodat gemiddeld ruim 161 patiënten werd verpleegd. De inkomsten van den speldjesdag bedroegen ƒ21.331. Er werd een bedrag van 35.500 aan suppletie op den verpleegprijs verstrekt. Het fonds "Kinderpaviljoen" steeg tot ƒ11.853.06. Onze rijksweg Verleden voorjaar is op initiatief van den Soester Bouwkring 'n vergade ring gehouden van afgevaardigden van verschillende vereenigingen uit de ze gemeente om te komen tot verbreeding van den Rijksweg onder Soest. Velen, waaronder vooral neringdoenden en bouwers, zouden zeer ongaarne zien, dat de rijksweg door Soest niet meer de hoofdverkeersweg was van Amsterdam naar het Oosten. En dan voelt men, dat een weg ter breedte als de tegenwoordige, pl.m. 8 Meter tusschen de boomen, op lange na niet vol doende is voor 't huidige drukke verkeer. Het gemeentebestuur heeft al eens getracht ter weerszijden een strook van 3 a 4 Meter van de aangrenzende percelen te verkrijgen, maar om een dergelijke strook af te staan van de veelal kleine voortuintjes, ja, daar voel den dg meesten niet voor. Het comité uit de vereenigingen bovengenoemd heeft de zaak wat eenvou diger en practischer gezien en aan de eigenaars van aangrenzende percee- len een strook van 1% Meter gevraagd. En daar voelde men vrijwel alge meen voor. De medewerking werd voor de 80r/, verleend. De weg krijgt dan achter de boomen een breedte van pl.m. 2% a 3 Meter, voldoende voordeels voet-, deels rijwielpad. De stukken betreffende de bereidverklaringen voor medewerking zijn in handen gesteld van B. en W. van Soest, maar sinds dien hoort men weer niets. Ja niets, mogen wij eigenlijk niet schrijven, want een der raadsleden heeft een maand of 3 geleden aan B. en W. gevraagd hoe het nu toch stond met de verbreeding van den Rijksweg, waar ieder belanstellend naar uit ziet. De wethouder van Publieke Werken, de heer H. van Klooster, heeft toen ge zegd, dat de zaak thans afhing van de medewerking van den Rijkswater staat. De rijksdienst wilde eerst het gedeelte Paleis Soestdijk en Nieuwer- hoek van den weg - op sommige plaatsen slechts 6 Meter - verbreeden. Dat gedeelte was ook buiten de bemoeiing van de commissie uit de Soester besturen gebleven. En nu ons gemeentebestuur dezer dagen weer eens bij den Rijkswaterstaat informeerde wanneer met de verbreeding kon worden begonnen, kreeg men te hooren: Het Rijk zal niet zelfstandig de verbreeding van dit gedeelte ter hand nemen, maar wacht op de medewer king van de gemeente om den grond te verkrijgen. Het is te hopen, dat ons gemeentebestuur nu onverwijld met de eigenaars van de aangrenzende perceelen gaat onderhandelen, om de noodige strooken te verkrijgen. Voor het allernauwste gedeelte kan er o.i. al heel weinig bezwaar bij de eigenaars van de belendende perceelen bestaan, wijl daar juist een paar groote villa's leeg staan. Hoe de toestand zal worden, wanneer een verbreeding tot stand is gekomen, is te zien bij een aantal landhuizen, die in den afgeloopen winter daar zijn gebouwd en waarbij grondafstand door het Rijk is gevorderd Bosbessen-, Aalbessen-, Kiulsbessen-, Abrikozen-, Kersen- en Rijstvla, -per stuk vanaf pet LUer f 1.— pei L. f 0.60 Ook per portie 5, 10 en 20 cent Kexkpad N.Z. 45a, Tel. 591, Soest vanaf 20 ct. p, pond 21/, pond Schouder ca r bon ad e f 1.— Magere Varkenslappen p. p. f 0.50 2VS pond mooie doorregen Runderlappen f 1. Gekookt spek 14 ct. per ons Gekookte worst 40 ct. pet pond Beleefd aanbevelend Nieaweweg 69 Telefoon 620 KeitfnahMiMii 17 - Opgericht 1909 - Tetefma 395 - Oio» 119459 VAN OUDS HBT BETKOUWHA ARSTB ADRBS Bpirlaal hkSuL Breng uw vacantie dooT op ten VERVATS RIJWIEL «a U heeft voor jaren een aan. gename herinnering, zonder zich te ver moeien. Want 't ia een geheim, voor slecht» enkele gulden» nog lang te genieten, omdat tfeze fiets tot het laatste zijn lichten gang behoudt. Twijfel dan niet door al die opge zweepte merken, telken» weer verdwij nen, maar berijdt een ie soort VERVATS RIJfWIEL e» bet voldoet U ütijd. 11 profi teert van "n rnim 30-jarige ervaring en prak tik, wat U. aergens krijgt. V, betaalt geen bondspripzen, maar ontvangt itiimschoot» waarde voo* trw rro zoo kostbaar geld. Wij hebbes das ook henscb deze reputatie zoo maar niet gekregen, doch alleen door voort- BtriK klaa Rcparatla Imhktlag. durende reclame, die de berijder» atlf ma ken. Let maar op: U kunt ze overal uit kennen. Mogen wij ook op U rekenfcn? Alle reparatie» wordeq vakkundig behan deld en scherp concurreerend berekend. Helpt cn» dan mede des firmanaam hoog te houden en wij blijven V altijd dankbaar. AUe mogelijke onderdeden «eed» in voor' raad. Banden ia alle maten en prijzen, wer kelijk lager daa op de markt es veel bctez, Alles onder garantie. Wij laten ons nooit ver» dringen, maar gaan met des tijd meel JOH. VERVAT.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5