hans huigenLA DA KRJE mMM R 5 Wj nectarines O 69 zo gezien Verwikkelingen rond bejaardenwerk duren voort Vereniging Artishock naar station Soest Woensdag 24 juli jeugdviswedstrijd Geen rust in Dorpshuis Vrees geluidsoverlast 't Luykje ongegrond De Oelte heeft nog kansen Jeugdige duikers houden schoonmaak Soest twee buurtwinkels armer GRANNY SMlTH^f 98 MAGERE ACHTERHAM 1 59 WESTBERGER GATENKAAS 1 O 95 mm 63e JAARGANG NO. 47 WOENSDAG 17 JUL11985 Vrijwilligers willen Federatieve Raad handhaven Voortzetting van een traditie BESTE FIETS GRIFT-FIETSEN GRIFT RIJWIELEN Komst Artishock wordt voorbereid GRANDIOZE UITVERKOOP Meubelen Gebr. van Woerkom Eiken en klassiek: STEENHOFFSTRAAT 61 - SOEST Modern en Manou: BIRKSTRAAT 50-50A - SOEST (&.Kdoor GerantPaut Denk aan uw visvergunning Vijver als alternatief zwembad Middenstanders stoppen er mee HANDEL BOUWMARKT SHOWROOM KEUKENS, SANITAIR en TEGELS Veldweg 4 - Soest - Tel. 02155-14878 2 kilo A KiloJL M HONSBERGEN HONSBERGEN Magere varkens fricandeau nTo 1 O 50 Honsbergen Zeer verhitte gemoederen I. DE BRUIN Foto: Goos van der Wilt gebroeders Daselaar, Willem, en Freddy, en de broertjes Soester jeugd regelt eigen zwembad. "Ik ben al tien jaar vrijwilliger in het bejaardenwerk. In die tijd heb ik ooit maar twee van de twintig bestuursle den ontmoet. Die belangstelling vind ik beneden peil en wanneer jullie de Federatieve Raad ontbinden, raken we alle beroepskrachten kwijt. De Raad moet blijven", aldus de heer Ponsteen, één van de veertig vrijwillige medewerkers, die woensdag j.1. op uit nodiging van de Federatieve Raad in Honsbergen bij elkaar waren met do centen en leiding van bijzondere acti viteiten, "om Uw mening te horen over een andere opzet van de Federa tieve Raad" zoals in de schriftelijke uitnodiging stond vermeld. Daar kwam niet veel van terecht, want iedereen wou praten over "de zorge lijke toestand die nu al twee jaar duurt", zoals iemand opmerkte. De voorzitter van de vergadering, de heer H. I. Jorna, wilde daar niets van weten: "Er wordt vanavond niet gediscussi eerd over het verleden of over perso nen. U mag alleen vragen stellen over de toekomst". Zo moest hij wel vier keer herhalen, omdat toch iedereen wou weten wat er op 27 augustus pre cies gaat gebeuren, in relatie met de perikelen in het verleden. De voorzitter, die mevrouw van Luyn verving, legde uit, dat op die dag de twintig bestuursleden van de Federa tieve Raad, na raadpleging van de be sturen die zij vertegenwoordigen (de heer Jorna vertegenwoordigt Mariën- burg), in een besloten vergadering zullen stemmen over de ontbinding van de Raad. Het alternatief is dat een Stuurgroep wijkfuncties het werk over neemt waardoor er voor de vrijwilli gers niets wezenlijk verandert. Als voorbeeld noemde welzijnsambtenaar Ad. v.d. Haar de warme maaltijden voorziening, die dan ook financieel en administratief door Molenschot wordt geregeld wat geen consequenties heeft voor de vrijwilligers. De aanwezigen waren niet te overtui gen. De Federatieve Raad is op zich een prima instelling, alleen de bestuurs leden moeten vervangen worden door anderen. De heer Jorna, zelf nog niet zo lang bestuurslid van de F.R., gaf toe dat ook hij niet zoveel tijd had voor de ouderen in verband met zijn drukke werkzaamheden, "maar wan neer U bedenkt dat in Soest 4800 men sen ouder zijn dan 65 jaar, in Neder land bijna 12% en over veertien jaar één op de vijf Nederlanders ouder is dan zestig, dan wordt dit werk, mede door de bezuinigingen, steeds belang rijker voor de vrijwilligers. De insprekers en vragenstellers bleven morren tegen de opheffing van de Fe deratieve Raad. Eén van de beroeps krachten mocht haar betoog niet af maken. En toen na de pauze de dis cussie dreigde te verzanden in ge detailleerde werkbesprekingen over het vervoer van zware maaltijden cassettes, alarmeringsproblemen en kapotte biljardlakens, verliet een aan tal dames boos de zaal: "Daar komen we toch niet voor. Dit is zonde van de vergadering. De heer Jorna vertelde tenslotte, dat De vereniging Artishock houdt voet bij stuk en vertrekt niet met de gelijk namige stichting naar Dorpshuis De Borg. Toch wil men alle pogingen in het werk stellen de aktiviteiten van de ver eniging te laten voortbestaan. Zeer recent is er sprake van de mogelijkheid het practisch leegstaande station Soest als onderdak te benutten. De Neder landse Spoorwegen lijken in eerste instantie niet afwijzend tegen de Ar- tishockplannen te staan. En opnieuw laat de hengelsportvereni ging De Snoekbaars het voor de jeugd van Soest niet afweten. Woensdag 24 juli a.s. is de vijver aan de Koningsweg (Overheeszijde) het natte wedstrijd terrein voor de jeugd uit Soest en om geving. Jongens en meisjes in de leeftijdsgroep tot veertien jaar kunnen die woensdag middag hun hengeltje uitgooien. Er mag door elke deelnemer slechts met een (werp)hengel gevist worden. De toegang tot dit visevenement is gratis, bovendien hoeft men niet in het bezit te zijn van een viskaart. Elke gevangen vis telt mee voor het klassement. Al leen gevangen paling valt buiten de tel ling. Evenals in voorgaande jaren is er ook Met de de natuur in! zijn super fietsen. SCHRIKSLAAN 74 Telefoon 12870 GEMAK DIENT DE MENS Gewoon al Uw verzekeringen (b.v. brand, auto etc.) op één polis en de premie per maand of kwartaal be talen. U krijgt dan ook nog een rui mere dekking en nog een extra kor ting op de toch al voordelige premie. Vrijblijvend informatie bij: A.A. van Breukelen Assurantiën N.B.V.A. Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-1 7962 in '85 aap prijzen geen gebrek. De trou we jeugdviswedstrijdsponsors lieten zich weer van hun beste zijde zien, waardoor het mogelijk is dat iedere deelnemer die iets aan de haak slaat met een prijs(je) naar huis gaat. In de twee leeftijdsklassen zijn drie hoofd prijzen te verdienen. De traditionele kampioensbokaal is ook dit jaar weer gereserveerd voor de jeugdige visser met de grootste vangst. Een uitslag die wordt bepaald door de gezamenlijke lengte van de gevangen vissen. De tijdsduur van de wedstrijd is be paald tussen 14.00 en 16.30, waarna te circa 17.00 uur de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Jongens en meisjes die aan dit gezellige en sportieve evenement willen deelnemen dienen zich op woensdag 24 juli a.s. voor 13.30 uur bij het wedstrijdsecretariaat aan de Koningsweg te melden. binnenkort gesproken wordt met alle beroepskrachten. Minder emotioneel ging het donderdag 13 juli toe in het dienstencentrum De Drie Eiken te Soesterberg. Aanwezig 23 vrijwilligers, bestuursleden van de Stichting Federatieve Raad Ouderen werk Soest en de gemeenteraadsleden Ans Greefhorst (CDA) en de VVD-ers B. Krijger en F. Ribbink. In een rede lijk goede sfeer werden vele vragen gesteld en waar mogelijk beantwoord. Opvallend was dat slechts één aan wezige zich die avond uitsprak tegen de eventuele opheffing van de Federa tieve Raad. Duidelijkheid kwam er ook met betrekking tot het verzoek in Soesterberg een verzorgingscentrum voor ouderen te stichten. Namens de gemeente Soest verklaar de de heer A. v.d. Haar dat een der gelijk centrum in financieel opzicht niet haalbaar is. Wel kreeg men de toezegging dat zal worden onderzócht of een beperkt aantal bedden ter be schikking kan worden gesteld voor acute opvang te Soesterberg. Half Soest mag in deze weken dan op de al of niet luie rug vakantie vieren, in Dorpshuis De Borg is van vakantie voorlopig nog geen sprake. In septem ber wordt de stichting Artishock ver wacht. De veel omstreden en besproken komst van deze stichting heeft als konsekwen- tie dat er voor die tijd nog flink wat gespijkerd en getimmerd moet worden alvorens de nieuwe bewoners aktivi teiten kunnen gaan ontplooien. Medewerkers van de gemeente Soest klussen aan electriciteitswerkzaam- heden, terwijl het Soester bouwbe drijf Huurdeman de theaterzaal gron dig aan het veranderen is. Ook het exterieur van De Borg ondergaat gron dige veranderingen. Met name de entree van De Borg krijgt met extra voorzieningen een ander gezicht. Nieuwe verlichting, een televisiecir cuit en een alarminstallatie moeten straks een preventieve uitwerking hebben. Geen luxe overigens, want de voortgang van de werkzaamheden wordt ernstig bemoeilijkt door lieden die er een sport van maken vernie lingen aan te richten. Het slopen van dakpannen is bijvoorbeeld bijzonder in trek. Treurig, dat sommige dingen in Soest niet anders kunnen. In de Soester Courant van 3 juli j.1. be richtten wij over een bezwaarschrift dat door enkele bewoners van de Steen- hoffstraat, Kerkpad en Kruisweg was ingediend waarin men stelling nam te gen de muziekvergunning die het ge meentebestuur aan de eigenaar van bar-grill 't Luykje aan de Steenhoff- straat heeft verleend. Wat Soest in een weekeinde kwijtraakte Door het forceren van een schuurdeur konden inbrekers Soesterberg verlaten met gereedschap, een bromfietstank en drie jerrycans. Waarde van de buit circa 500 gulden. Ook uit een berging aan de Smitsweg was het voor de inbre kers "bingo". Ook daar bestond de buit uit gereedschap. Waarde 200 gulden. Of er iets wordt vermist kon nog niet worden vastgesteld na een optreden van inbrekers in een woning aan de Gentiaanlaan. Duidelijk werd wel dat woon- en slaapkamers werden door zocht. Door het forceren van een keu- kenslot hadden inbrekers vrij spel in een woning aan de Eikenlaan. Ze ver trokken met sierraden, antieke voor werpen en zilveren munten. Met een schadepost van 1200 gulden zit een be woner van de Schaepmanstraat opge scheept. Onbekenden forceerden het slot van zijn auto en ontvreemdden daaruit een radio-cassette-recorder. Beter liep het af voor een bewoner van de Soesterbergsestraat. Weliswaar werd een slot vernield, maar de buit die gereed stond om te worden meege nomen (schilderijen o.a.werd door de inbreker(s) achtergelaten. Waar schijnlijk tijdens hun "speelkwartier" gestoord. Het bezwaarschrift, door de gemeente doorgezonden naar de Raad van State, maakt melding van politieoptreden tij dens de zomer van '83, waarbij volgens de briefschrijvers iedere avond moest worden ingegrepen. De heer M. van den Brakel, eigenaar van bar-grill 't Luykje, heeft zich aan dit onderdeel van het bezwaarschrift ernstig ge stoord. "Het staat", aldus de heer van den Brakel, "natuurlijk iedereen vrij een bezwaarschrift in te dienen, maar met pertinente onwaarheden krijgt de kwestie een volkomen scheve voorstel ling van zaken. De feiten zijn dat ik in de lange, warme zomer van '83 op zon dagavonden tussen 18.00 en 21.00 uur levende muziek heb gehad. Tot driemaal toe, op drie verschillende zondagen, heeft de politie mij, nadat op het bureau telefonische klachten wa ren binnengekomen, 'vriendelijk ver zocht gevolg te geven aan het verzoek met iets minder volume te laten spe len. Daaraan werd voldaan en daarbij is het gebleven. Het is een apert onjuis te voorstelling van zaken dat de politie hier twee jaar geleden iedere avond aan de bel trok. Deze levende muziek buiten op het terras was en is een uit zondering. De vrees voor geluidsoverlast, zoals daar drie jaar geleden slechts zeer incidenteel sprake van is geweest, is dan ook volkomen ongegrond. Wat het volume van de me chanische muziek betreft is mijn ver gunning daarop afgestemd. Ik heb in Soest in elf jaar een naam opgebouwd. Het is unfair en onjuist met verdraai ing van de werkelijke feiten daaraan te knagen. Dat ik zo fel reageer heeft niet alleen te maken met het feit dat de ex ploitatie van mijn zaak in gevaar zou kunnen komen, maar ook het gegeven dat het werk van mijn zes werknemers wordt bedreigd." 19 Juni j.1. heeft u op deze plaats kunnen lezen dat in de vergadering van 6 juni 1985 van de commissie gezondheidszorg van provinciale staten alle commissieleden van de gedeputeerde hebben geëist dat de Oelte toch opgenomen zou worden op de lijst van te honoreren bouwinitiatieven. 2 Juli 1985 vond een vergadering van G.S. plaats waarin de wijzigingsvoorstellen van de commissie gezondheidszorg volledig door het Ooilege zijn overgenomen. De Oelte staat dus nu definitief op de lijst. Echter wel met dien verstande dat de ge deputeerde bij de staatssekretaris zal moeten bepleiten dat de Oelte zal worden geünancieerd uit de 100 miljoen van de Ruding-pot, die door de staatssekretaris van te voren zijn afgezonderd van het totaal bedrag van 500 miljoen, voor door hemzelf te bepalen bestemmingen. De provincie Utrecht vraagt dus meer dan het in eerste instantie door de staatssekretaris aan de provincie toegewezen bedrag. Wat wij 19 juni reeds berichten is nu dus officieel geworden. 19 Juni 1985 had een plenaire vergadering plaats van Provinciale Staten waarin het verpleeghuisplan voor de provincie Utrecht is vastgesteld. Dit plan vloeit voort uit de wet en heeft dus een belangrijke status. In het plan is opgenomen dat Maar schalksbos getranformeerd zal worden, zodra de Oelte klaar is, tot een verpleeg huis van 120 bedden. Dit voorziet dus in de grote behoefte aan verpleeghuis bedden, welke momenteel in ons verzorgingsgebied (Baarn en Soest) bestaat. Zo gezien zit mijn vakantie er weer bijna op Geen pardon voor vissers die hun hen geltje uitwerpen zonder visvergun ning. Bij een visvijver in Soest werd proces-verbaal opgemaakt tegen een visser die in de veronderstelling leefde dat 't ook wel zonder kon. Wat de Ronniè Dave en Tim Huyink betreft, is de vij ver aan het Trómslagerpad er niet al leen om te vissen, maar kan de plas ook dienst doen als alternatief zwem bad. Daarom gingen zij vorige week aan het werk om de vijver tot iets wat op een zwembad lijkt te transformeren. In een tijdbestek van twee dagen brachten ze ruim 700 stenen boven water. De grote schoonmaak kreeg echter een deukje toen het jeugdige volkje een dag later ontdekte dat ongeveer de helft van de aan wal gebrachte stenen door een an der jeugdig volkje weer in het water gekieperd was. Ondanks deze tegen slag houden ze de moed er in en blijven ze stenen en ander ongerief uit de vij ver halen. Best een aardig initiatief, maar of zwemmen in een vijver als die aan het Tromslagerpad een gezonde zaak is mag worden betwijfeld. En opnieuw gaan twee jarenlang be staande typische buurtwinkels hun deuren sluiten. Het echtpaar Riemens- De Wit, sinds 1952 een vertrouwde ver schijning in de drogisterij-parfumerie aan de Molenstraat, verklaart het zaken doen voor gezien. Dertig jaar lang hebben ze de concur rentie met sukses 't hoofd kunnen bie den. Gebrek aan opvolgers en de kans de vrijgekomen winkel goed te kunnen verhuren deed ze besluiten de toch niet gemakkelijke stap te nemen. Met het Een gastarbeider uit Turkije sloeg van plezier op z'n dijen. Hij riep: "Ruit kapoet, ies nie goed, ies nie goed, maarVAN EDE, hij komen snel bij je". Beckenngstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 0118429 EN WIJ KOMEN! Alleen donderdag Kilo Alleen donderdag 100 gram voorJL Alleen donderdag Kilo voor M vertrek van deze drogist, die in de loop der tijden van een zaakje een zaak maakte, zijn er in Soest nog slechts vier vakdrogisten overgebleven. El ders in Soest ook een opmerkelijke verandering. Wim en Adri de Groot die onder de firmanaam Spruit sinds 1955 in hun zaak aan de Beukenlaan "win kelen" verklaren het ook voor gezien. Hun speciaalzaak, piet het accent op hengelsportartikelen en dierenvoer, sluit zeer binnenkort. Niet de steeds toenemende concurrentie deed hun dit besluit nemen. Ze willen 't na jaren van hard werken wat rustiger aan gaan doen. De Christelijke Boeken club, reeds huurder van de beneden- winkel, neemt hun plaats in. Soest twee buurtwinkels armer. Het zal wennen zijn, maar geef de vertrekkende mid denstanders, die nooit een vrije zater daghebben gekend, eens ongelijk. Er vielen vrijdag j.1. rake klappen bij een uit de hand gelopen vechtpartij aan de Kostverlorenweg. Inzittenden van twee personenauto's schakelden van woordenwisselingen over op hand gemeen. Daarnaast werd er gebruik gemaakt van attributen die binnen be reik lagen. Helpers ter plekke en elders verzorgden oog- en schaafwonden. De politie moest er stevig tegenaan om de Kostverlorentwisten te beëin digen. De vechters die de hoofdpar tijen voor hun rekening genomen had den werden door de politie aangehou den en mochten later op de avond op eigen kracht naar huis. De puzzel waar het allemaal om begonnen was 'wordt nu door de Soester politie ontleed. VOOR AL UW KADO'S ZUID-PROMENADE 11 - TEL. 1 0098 WOENSDAG - GEHAKTDAG 500 gram 4.65 Kilo 8.50 Toi straks bij KEURSLAGER TAMBOERIJN 17 - SOEST TEL. 02155-22464 r Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. a Peters bv tR» voor wonen in de groene zone. Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f24,- Losse nummers 65 ct. Qecontr. opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG

Soester Courant | 1985 | | pagina 1