Rabobank klaar voor nog meer service aan de balie sclMiciiiakcr td'Oude Enghe I f 5 Huurverhoging weigeren soms mogelijk Onrust onder personeel Kompostbedrijf Na fikse verbouwing in hoofdkantoor Omwonenden school Wiekslag vragen oplossing Twee hondjes uit auto gezet Commodore Schoemaker onderdelen- winkel HOMELECTRO De IBM compatible PC! WOENSDAG 17 JUL11985 SOESTER COURANT PAGINA 3 1 Soest en Baarn in clinch met provinciebestuur Snelheid, kwaliteit 6* kwantiteit uitbesteden: vaak dé oplossing 7$ KI/l/IEK Problemen met braakliggend terrein Zo zijn sommige manieren Foto: Goos van der Wilt De plek voor de doe-het-zelver Een speciale winkel voor technische zaken als onderdelen voor wasautomaat, koelkast en stofzuiger Electromateriaal en spullen voor de water- en gasleiding. pparatuur b<| u VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344' CDe nieuwe Commodore met w standaard 256 Kb geheugen, inclusief toetsenbord en monochrome high- c«nmo<*ora resolution monitor. PC 10 2 diskettestations. 3201360 Kb. f 5.695.- excl BTW PC 20. diskettestation 360 Kb en 1x 10 Mb harddisk, f 9.150-excl. BTW AdviSie te Soest, showroom en parkeren achter ons pand Vredehofstraat 13 Tel 02155-11434, ook voor Software. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest f Tel. 02155-13331 DAGMENU voor/11,50 J i Tussen 12.00 en 20.00 uur Woensdag 17 juli Bal gehakt 5! Donderdag 18 juli Varkens cordon bleu Vrijdag 19 juli Saté speciaal J Maandag 22 juli J I Paprika schnitzel O I Dinsdag 23 juli J Verse worst J Woensdag 24 juli J I Duitse karbonade 1 Zaterdag en zondag is er geen J dagmenu. Met een regelmaat die allang niet meer vanzelfsprekend is, gaat jaar lijks de huur omhoog. Ook nu de bouw kosten dalen. Ook nu van diverse zij den, waaronder van woningbouwcoö- peraties, wordt aangedrongen op mati ging van de woonlasten. De huurverho ging weigeren, omdat u de lasten niet langer kunt dragen, wordt niet aanvaard. Wel kunt u om andere rede nen niet akkoord gaan. Wanneer en hoe? Daarover gaat dit artikel. Ook geven we andere adviezen voor huur ders. Tot 10 augustus heeft u de tijd om bij de verhuurder bezwaar aan te tekenen tegen de huurverhoging. Daarvoor zijn speciale formulieren: de achterzijde van formulier D 1065, waarmee u de huurverhoging is kenbaar gemaakt of het formulier D 1066 te krijgen bij huurdersorganisaties of de huurcom- missie. De huren gaan dit jaar met 3 procent omhoog. in In stadsvernieuwingsgebieden is het 4 moeten met 5 procent omhoog. U kunt huur hebben voor de kwaliteit die ze volgens het puntenstelsel leveren, meten met 5 procent omhoog. U kunt de huurverhoging weigeren als de pun tentelling niet klopt of als er onder- houdsgebreken zijn. Bij achterstallig groot onderhoud moet u wel eerst de verhuurder is verplicht de huurcom- nog aan zijn verplichting te voldoen. Voor een woning die niet aan minimale eisen voldoet, bijvoorbeeld bij krot vorming, ernstige vochtproblemen (schimmelof onveiligheid, kunt u ver hoging van de huur weigeren, evenals De openbare behandeling van het Voor ontwerp Afvalstoffenplan in een com missie uit provinciale staten van Utrecht heeft onder het personeel van het Kompostbedrijf Soest/Baarn grote on rust veroorzaakt. Dit als gevolg van publicaties hierover, waarin sterk de nadruk werd gelegd op een mogelijke sluiting van het bedrijf, aansluitend op de zinsnede in het voorontwerp dat het kompostbedrijf 'sterk verouderd is'. Saillant detail is nog, dat de publicaties verschenen rond het tijdstip van de viering van het 25-jarig bestaan van het bedrijf. Met het oog hierop zou naar de mening van de gemeentebesturen van Soest en Baarn een zorgvuldiger wijze van bekendmaking van provin ciale plannen aan de direct betrokke nen op zijn plaats zijn geweest. Dit mede gelet op het feit dat in het be staande Afvalstoffenplan wordt uitge gaan van uitbreiding van het Kompost bedrijf Soest/Baarn. Ook in de bespre kingen over overname van het Kom postbedrijf door de provincie is een mogelijke sluiting van het bedrijf nooit ter discussie gesteld. Burgemeester en wethouders van de gemeenten Soest en Baarn schrijven dit in een gezamenlijke brief aan ge deputeerde staten van Utrecht. Daarin uiten zij bezwaren tegen zowel de ge volgde procedure als tegen de inhoud van het Voorontwerp partiële herzie ning Afvalstoffenplan. Wat de inhoud betreft richten de be zwaren van Soest en Baarn zich tegen het hoofdstuk over nieuwe vuilver werkingsinrichtingen. In dit gedeelte komt onder meer de positie van het Kompostbedrijf Soest/Baarn aan de orde. Ten aanzien hiervan schetst het voorontwerp in feite twee mogelijkhe den: hetzij uitgroei tot een regionaal kompostbedrijf voor de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Leus den en Soest, uitgaande van het systeem dat vóór de kompostering een voor scheiding van het huisvuil plaatsvindt, hetzij sluiting van het bedrijf Soest/ Baarn. Hiervoor in de plaats zou dan in Amersfoort een nieuw bedrijf moe ten worden opgericht. Soest en Baarn maken er bezwaar tegen dat ten aanzien van een nieuwe verwerkingsinrichting in de regio noord-oost Utrecht slechts twee al ternatieven wordt geschetst. Naar hun mening zijn reële andere mogelijkhe den zeker aanwezig. Bovendien zijn deze nog volop in bespreking binnen de AVU (Afval Verwijdering Utrecht). In dit verband wijzen de gemeente besturen erop, dat er, zoals ook bij de provincie bekend is, een projectstudie gaande is voor een nieuw afvalstoffen- verwerkingsbedrijf in Soest. Naar het oordeel van beide gemeentebesturen dienen juist in een voorontwerp alle reële alternatieven op een rijtje te worden gezet, zodat in een later sta dium een afgewogen besluitvorming kan plaatsvinden. De onvolledigheid van het voorontwerp klemt volgens Soest en Baarn te meer, omdat hierover geen overleg is ge voerd met de direct betrokkenen. Zon der overleg met de gemeenten Soest en Baarn worden in het voorontwerp reeds bepaalde keuzes gemaakt met betrekking tot de positie van het Kom postbedrijf Soest/Baarn. De twee voor dit bedrijf geschetste alternatieven roepen bij beide gemeentebesturen al lerlei vragen op. Zo vragen zij zich af in hoeverre de geschetste schaal van het kompostbedrijf planologisch tot de mogelijkheden behoort; dit geldt zowel voor de lokatie in Soest als in de gemeente Amersfoort. Daarnaast zetten Soest en Baarn vraagtekens bij de keuze van een komposteerin- stallatie. Deze gaat uit van het systeem waarbij vóór de kompostering een voorscheiding van het huisvuil door gebruik van de duobak plaatsvindt. Als hiervoor inderdaad gekozen zou worden, moeten onder meer ook de proeven in de gemeente Amerongen hierbij worden betrokken. De huidige wijze van komposteren zonder voor scheiding in Soest vormt naar het oordeel van de gemeentebesturen een goed alternatief. In dit verband mer ken zij op dat de gemeenteraad van Soest onlangs heeft besloten de plastic zak als inzamelmiddel te vervangen door de minicontainer. Hierbij is afge zien van het systeem met de duo-bak. Indien bij de opzet van de nieuwe verwerkingsinrichting zou worden uit gegaan van het gebruik van de duo- bak, zou dit voor Soest een stuk ka pitaalsvernietiging tot gevolg hebben. Overigens zou dit ook in de Baarnse situatie het geval zijn. Ook Baarn kent de mini-container. Soest en Baarn verzoeken gedepu teerde staten nu in het voorontwerp breder aandacht te besteden aan de verschillende mogelijkheden. Dit zou moeten gebeuren in overleg met de direct betrokkenen, zoals het bestuur van de AVU. 'Naar onze mening is dit noodzakelijk voor de zorgvuldig heid van de besluitvorming in deze', aldus de gemeentebesturen van Soest en Baarn in hun brief aan het dagelijks bestuur van de provincie Utrecht. Over manieren geschreven De Soester J. van 't K zit sinds vorige week met de brokken. Zijn aan de Van Lenneplaan geparkeerde auto werd in de vroege avonduren stevig bescha digd. De dader liet geen visitekaartje achter en dus volgde aangifte bij de Soester politie. voor een huis waarin de centrale ver warming niet (voldoende) werkt of als er voor l januari 1986 een renovatie plan wordt uitgevoerd. Of de kwaliteit van de woning in verhouding staat tot de huur die u moet betalen, kunt u be rekenen aan de hand van het punten systeem. Raadpleeg daarvoor de brochure "Huurprijzen van woonruim te 1985", gratis te verkrijgen bij het ministerie van Volkshuisvesting (tel. 070-264201, toestel 2301/2983. De folder ligt ook bij de gemeente. Daarin leest u hoe de kwaliteit van de woning wordt berekend en wat de minimale eisen zijn voor een huurverhoging. Contro leert u vooral het puntensysteem, want veel verhuurders rekenen naar zich toe, waardoor de huur hoger is dan no dig. In de brochure leest u ook hoe u moet handelen bij het weigeren van de huurverhoging. Zolang de zaak loopt, kunt u de oude huur blijven betalen. Reserveer wel een bedrag voor het ge val dat u alsnog de huurverhoging op tafel moet leggen. Als de verhuurder uw bezwaarschrift beantwoordt met het telkens sturen van aanmaningen, stuur die dan rustig ongefrankeerd terug onder het motto: ongewenste post, retour afzender. De verhuurder is verplicht te huurcom- missie in te schakelen. Daar wordt de hoogte van de huur uitgeknokt. Huursubsidie Iedereen die een te hoge huur moet be talen in verhouding tot het inkomen, kan in aanmerking komen voor huur subsidie. Mensen met een laag inko men en een kale huur van meer dan 247,- krijgen subsidie; boven 670,- per maand wordt niet gesubsidieerd. Voor alleenstaande jongeren (18-22 jaar) liggen de grenzen op 185,- en 530,-. Het is bewuste politiek om de huren alsmaar te verhogen en het aan de huurder over te laten om een tege moetkoming te regelen. Ook al is huur subsidie wijd en zijd bekend, lang niet alle mensen die er voor in aanmerking komen, vragen de subsidie ook aan. Uit een ministerieel onderzoek uit 1982 bleek dat een op de vier huurders de huursubsidie waar ze recht op hebben, lieten lopen. Een Amersfoortse bewo nersorganisatie kwam zelfs op 40 pro cent. Uit een vorig jaar gehouden on derzoek van de Rotterdamse sociale dienst onder mensen met een mini mum-inkomen bleek dat zo'n 14 procent geen huursubsidie aanvraagt, terwijl men er wel recht op heeft. De onderzoekers vermoeden dat vooral oudere mensen die alleen wonen, geen aanspraak maken op huursubsidie. Het rapport beveelt aan om huurders dui delijker te wijzen op hun recht op huur subsidie. Ook omtrent kwijtschelding van onroerend goed belasting en andere gemeentelijke tarieven moeten gemeenten een actiever voorlichtings beleid voeren, adviseert de sociale dienst. Volgens Koopkracht zou eens moeten worden onderzocht, waaróm de huursubsidie niet wordt aange vraagd. Uit onwetendheid, valse schaamte "de hand ophouden"of on duidelijkheid van de formulieren soms? Juist de huursubsidie komt heel goed terecht; bij de mensen die het geld echt nodig hebben. Voor huursub sidie kunt u niet alleen bij de gemeente aankloppen, de verhuurder kan het ook meteen verrekenen in de huur. Door deze zogeheten huurmatiging betaalt u meteen een lagere huur. Voor het regelen van de subsidie ontvangt de verhuurder een vergoeding. Contro leert u wel of de verhuurder zijn werk correct heeft gedaan. Mensen met een bijstandsuitkering worden geacht voldoende inkomsten te hebben om hun huur, eventueel met behulp van huur subsidie, te kunnen betalen. Als dat aantoonbaar niet lukt, kunt u in bijzon dere gevallen bij de sociale dienst een woonkostentoeslag aanvragen. In de houdgreep? Veel verhuurders houden de huurder in de houdgreep. Dat begint al met het huurcontract, waarin onredelijke bepa lingen staan waar de verhuurder voordeel van heeft. Weet dan dat de Huurprijzenwet dwingend recht is. Om het anders te zeggen; de wet gaat bo ven bepalingen in het huurcontract. In de Huurprijzenwet (art. 6) staat bijvoorbeeld dat de verhuurder geen fi nancieel voordeel mag hebben van huurregels. Sleutelgeld en onredelijke overnamekosten zijn dan ook verbo den. Protesteer eerst bij de verhuur der. Wil hij niet luisteren, stap dan naar de huurcommissie. U wint het zeker. De waarborgsom is voor de ver huurder een geldbedrag dat hij achter de hand heeft om de woning in behoorlijke staat opgeleverd te krijgen als de huurder verhuist. Over die waar borgsom moet u wel ieder jaar rente krijgen. Het Konsumenten Kontakt en het Ne derlands Verbond van Huurders hebben daar enkele jaren geleden aktie voor gevoerd en sindsdien is er veel ten goede gekeerd. Soms besloten verhuur ders (om van alle rompslomp af te zijn of uit sociale overwegingen) om de waarborgsom gewoon terug te storten. In andere gevallen werd er voortaan netjes rente betaald. Krijgt u dat niet, kaart het dan aan bij de Huurcommis sie. De waarborgsom mag overigens niet meer dan 1 maand (bij een heel lage huur hooguit 2 maanden) huur be dragen. Veel huurders houden de laat ste maand huur in als ze gaan verhui zen. Niet onbegrijpelijk, want het kost soms heel wat moeite om de waarborg som terug te krijgen. Schrijft u de ver huurder echter wel, dat u aanbiedt de laatste huur onmiddellijk te betalen als de waarborgsom is teruggestort en de woning fatsoenlijk is opgeleverd. Dat opleveren kan soms ook problemen geven. Verhuurders zien soms hun kans schoon om de woning op kosten van de oude huurder een opknapbeurt te geven. Of er wordt verlangd dat de woning in de oorspronkelijke staat wordt teruggebracht, ook al zijn de wij zigingen in het huis duidelijke verbete ringen. Probeer het eens te worden, ook met de nieuwe huurder die mis schien bepaalde zaken van u wil over nemen. Foto's kunnen als bewijsmate riaal dienen dat uw verbeteringen aan het huis bouwkundig zorgvuldig zijn uitgevoerd. Bij de rechter staat u dan sterker als er eventueel een conflict uitbreekt over het opleveren van het huis. Als nieuwe huurder moet u altijd een staat van gebreken laten opmaken om problemen bij verhuizing te voor komen. Struisvogelpolitiek is nooit verstandig, zeker niet bij huurzaken. Wacht bij be talingsproblemen niet tot de aanmaningen zich opstapelen en de huurachterstand u boven het hoofd groeit. Praat met de verhuurder. Vraag uitstel van betaling of vraag ge deeltelijke betaling met afspraak dat u later uw schade inhaalt. Weigert de verhuurder, laat dat dan schriftelijk vastleggen. U heeft daarmee uw goede wil getoond, wat ontruimingsprocedu res moeilijker maakt. Denk er wel om, dat u als huurder te allen tijde verplicht bent de huur te voldoen en dat de verhuurder niet mee hoeft te werken aan de regeling. Dreigt alles uit de hand te lopen, ga dan naar een instelling voor maatschappelijke dienstverlening of een konsumenten- winkel. Daar kan men u helpen bij het maken van een redelijke afspraak over de huurbetaling. Heeft u een ont ruimingsprocedure aan uw broek, vraag dan meteen juridische hulp. Koopkracht-abonnees kunnen daarvoor ons klachtenbureau inscha kelen. U kunt als vakbondslid ook bij de rechtskundige dienst van het FNV of het CNV terecht. Gezamenlijke actie Als huurder heb je beperkte mogelijk heden om in actie te komen tegen onre delijk hoge woonlasten en tegen ver huurders die misbruik maken van hun machtspositie. Toch moet u proberen bij onrechtvaardigheden uw gelijk te halen bij de huurcommissie (die is nog steeds gratisof de kantonrechter. Ge zamenlijk actie voeren geeft dikwijls grotere kans op succes. In heel veel steden zijn woonlastencomitees. Voor adressen kunt u bellen met het Woon lasten Overleg Nederland, tel. 072- 117137. Huurdersorganisaties hebben veel baat bij aansluiting bij het Nederlands Verbond van Huurders, tel. 05910- 14144. BronMaandblad Koopkracht van de Stichting Konsumenten Kontakt. typen, kopiëren, ook in extreem grote oplagen, sneldruk, afwerking, direct-maii-service centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* Het blijven even eentonige als ongeloof waardige verhalen. Zich mensen noemende schepsels nemen honden in hun gezin als huisgenoten op, om ze vervolgens, wanneer het vakantie gaat worden, aan hun lot over te laten. Dierenasiel 't Hart aan de Klein En- gendaalweg heeft met deze mentaliteit jaarlijks te maken. De afgelopen week werd onderdak geboden aan twee hondjes die door hun eigenaar uit zijn auto werden gezet en in de EempUlUv.. achtergelaten. Vier jongens, fietsend in de polder, zagen dit weinig verhef fende schouwspel en waarschuwden personeel van het asiel. Het zijn jonge dieren. De teckel is een teefje, haar lotgenoot een reu van onbestemd ras. Soms noemen we bepaalde zaken beestachtig. Met deze term doen wij dieren onrecht. Mensonwaardig is beter op z'n plaats. De ellende begon in 1979. Toen brandde de kleuterschool Het Hummelhonk gro tendeels af. Wat overeind bleef ging in 1982, werderom door brand, naar de vlakte. En intussen geeft het braaklig gend terrein naast de basisschool De Wiekslag aan de Ereprijsstraat een troosteloze aanblik. Het is niet uitsluitend deze aanblik die bij omwonenden ergernis oproept.Af en toe heeft de omgeving van De Wiek slag veel weg van een vuilnisbelt. Aanleiding voor de directe buurtbewo ners in de pen te klimmen en de aan dacht van de gemeente te vragen voor dit probleem. Tot nu toe evenwel zon der sukses. Weliswaar heeft de ge meente geruime tijd geleden de toezegging gedaan het braakliggende terrein van een groenvoorziening te voorzien, maar dat is er, vanwege de financiële konsekwenties, nog niet van gekomen. De omwonenden, die onder aanvoering .van mevrouw J.M. Naar- den om een oplossing vroegen zijn het wachten langzamerhand beu gewor den. Niet zo vreemd overigens, want er ging lange tijd voorbij alvorens kwam vast te staan wie de eigenaar van de braakliggende grond mocht worden genoemd. De stichting Rooms Katho liek Onderwijs verwees naar de ge meente, terwijl de gemeente op haar beurt de Zwarte Piet naar de stichting R.K.O. terugspeelde. Zelfs wethouder drs. G. Plomp wist op een gehoude* voorlichtingsavond voor de bewoners, van het Smitsveen niet te vertellen aan wie het stuk braakliggend toebehoorde. Na veel touwtrekken werd tenslotte duidelijk dat de ge meente Soest zich de eigenares mag noemen. Dit gegeven bracht echter niet de oplossing waarom door de buurtbewoners was gevraagd. De strijdvaardige mevrouw J.M. Naarden heeft de indruk dat de gemeente de klachten wat overtrokken vindt en vreest dat zonder tegengas de huidige situatie niet zal veranderen. Gesteund door een groot aantal verontrusten wil zij op slagvaardige wijze aandacht voor de haars inziens onhoudbare situa tie. Bezoeken aan commissie-vergade ringen staan op het programma, ter- Braakliggend terrein een ergernis. Foto: Goos van der Wilt wijl het ook in haar voornemen ligt de politieke partijen in Soest voor de op lossing van dit probleem te interesse ren. Ruim drie maanden heeft het geduurd. Een flinke verbouwing in het hoofdkan toor van de Rabobank Soest aan het Kerkplein was noodzakelijk om straks - in oktober - een nieuwe stap te kunnen zetten op weg naar de optimale servi ce-verlening aan zowel de zakenman als de particulier. Die betere dienst verlening komt dan tot uiting in het ge automatiseerde balie-verkeer, waar meer dan voorheen de opdracht direkt en in het bijzijn van de cliënt ter ver werking aan de computer kan worden aangeboden. Op beeldschermen is men dan aan de balie in staat al datgene op te roepen wat voor de betreffende klant van belang is. Dankzij zogenaamde diskettes, waarop alle gegevens van één dag worden verzameld, wordt het mogelijk ingewikkelde administratie ve trajecten uit te schakelen, waardoor de efficiëntie op een wel zeer hoog peil komt te staan. Doe de inbreng vanaf het punt waar het kontakt met de cliënt nu eenmaal ontstaat - de balie - worden straks de kansen op boekingsfouten op bijvoor beeld dagafschriften tot een minimum teruggebracht. Zover is het nu nog niet. De beeldschermapparatuur, met alles wat erbij hoort, moet nog worden geïnstalleerd. Een karwei dat de ko mende twee maanden zal worden ge klaard. Sinds vorige week is wel ieder een weer teruggekeerd op zijn of haar plek in de ruime kashal en dat is op zich al een reuze verbetering. Het noodgebouwtje dat die afgelopen maanden de gevel van de bank ontsier de kan weer worden afgebroken. Alle kantoren De automatisering van het baliever- keer zal dit jaar in twee en in het vol gende jaar in drie overige kantoren van de bank in Soest worden doorge voerd. Die automatisering betekent geenszins dat het persoonlijke sfeertje dat er bij de bank altijd heerst zal wor den aangetast. De balies, waarin de beeldschermapparatuur wordt inge bouwd zijn er eerder vertrouwelijker gaan uitzien. De privacy waarover steeds vaker wordt geschreven gaat er bij het nieuwe interieur beslist op voor uit. De totale "open" balie maakt plaats voor inrichtingen die een persoonlijke en wat meer discrete be handeling van de dagelijkse bankzaken mogelijk maakt. De vernieuwde hal in het hoofdkantoor van de Rabobank in Soest doet gezellig aan. Rechts bij het binnenkomen treft u de snelkas aan en recht voor u uit de particuliere balies. Links die voor bedrijven. In het mid den een fraaie plantenpartij en de kleurstellingen van het geheel zijn wel licht zakelijk, maar warm. Er gaat een rust van het geheel uit die eigen mag zijn aan serieuze zaken waarvoor je naar de bank gaat. Sparen, verzeke ren, lenen om er maar enkele te noe men, geven niet of nauwelijks aanlei ding tot schreeuwerige etalages of al te kleurige interieurs. Kom je echter in de reizenhoek dan is de naderende vro lijkheid direkt te bespeuren. Want waar de bank een toefje huiselijkheid kon toepassen, heeft ze dat zeker niet nagelaten. Soest-Zuid is het tweede kantoor dat "onder het mes" gaat. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling beide kantoren tijdens de spaarweek - de derde week in oktober - weer compleet in gebruik Foto: Goos van der Wilt te nemen, incl. de automatiseringen aan de balies. Jammer genoeg is er e- nige onvoorziene vertraging opgetre den, waardoor het kantoor aan de Soes- terbergsestraat iets later feest kan gaan vieren. Nieuwe kluis en safe De bank heeft van de nood een deugd gemaakt. Omdat er toch verbouwd diende te worden heeft men de kluis eri daarmee ook de ruimten en inrichting van het safelokettengedeelte volledig laten renoveren. De safelokettenafde- ling is nu al automatisch bereikbaar en beveiligd. Werd men voorheen begeleid naar het eigen safeloket, vanaf vorige week is dat door het nieu we systeem niet meer nodig. U kunt ge heel privé uw zaken regelen. De bank is daar blij mee. "Het werd toch wel eens ervaren als een tikkeltje onvrij, die begeleiding" legt de heer Hilhorst, direkteurvan de bank, uit. "Dit sys teem is perfekt en ook hier weer een stukje privacy, dat door iedereen op prijs zal worden gesteld". Ook de kantoorindeling is veranderd. Zijn rechterhanden, de heren Beugelaar en Veldhuizen, die dichter bij het baliege- beuren staan dan de heer Hilhorst zitten, evenals hijzelf, op strategische punten in het gebouw. In Soest derhal ve geen aparte ruimte waar de staf huist, maar effectieve integratie in het dagelijks bankgebeuren zelf. De heer Hilhorst: "Als je de leiding o- ver een deel van het werk hebt, moet je ook zorgen dat je overal meteen bij kunt en dat je snel bereikbaar bent voor overleg. Dat is het nadeel van etagebouw. Er zijn nogal wat banken waar de direk- teur en zijn leidinggevende staffunktio- narissen op de eerste of tweede verdie ping wonen. Ik vind de "leiding gelijk vloers" een prima werksituatie". Boven is de kantine gebleven. Er zijn vergaderruimten zoals de bestuurska mer en er is wat reserve voor opslag en magazijn. We hebben ook wat meer aandacht kunnen schenken aan de spreekkamers. Ze zijn ruimer van opzet en er zijn er nu meer". De Rabobank aan het Kerkplein kan het weer zonder haar noodgebouwtje stellen. Het zal binnenkort verdwijnen. Dan lijkt alles weer normaal. Maar in oktober zal de "nieuwe" bank pas opti maal werken. Wie nu al een nieuwsgie rige blik wil werpen is welkom. U zult best tevreden zijn. En dat is precies wat de bank graag wil. Een personenauto met een vernielde ruit is geen dagelijks plaatje in het ver keer. Een bewoner van de Leeuwerikweg constateerde dit feit bij een op de Spiekerweg geparkeerde au to. De politie nam een kijkje en trof in de wagen een rij- en kentekenbewijs aan. Later stelde men vast dat de in Soest teruggevonden auto in Amersfoort was gestolen. De eigenaar, de Leusdenaar A. v.d. M kan nu weer o- ver zijn Mercedes beschikken. Auto boven water

Soester Courant | 1985 | | pagina 3