r Kleuter- en lagere scholen worden omgezet in Basisscholen Restaurant 't Zwaantje heropent 75.- Abraham op bezoek bij Molenschot Nieuwe expositie in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg Grote onderwijsoperatie op 1 augustus een feit Neem een boek mee op vakantie Soest 50 jaar geleden vraagt uw voor: WOENSDAG 17 JUL11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Bestemmingsplan 'Zwarte Wegje' Bouwzaken «81- J Oude boeken? OP RUIMING OVERALLS! vrijetijdskleding 19 Juli 1935 N De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 19 juli 1985 ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 9.00 - 12.00 uur) en in het gemeentelijke INFOrmatie- centrum, Steenhoffstraat 9a, voor een ieder ter inzage ligt het bestem mingsplan "Zwarte Wegje", voor gronden geleden in het zuidelijk deel van Soesterberg, vastgesteld bij raadsbesluit van 17 augustus 1978 en waaraan goedkeuring is onthouden door gedeputeerde staten van Utrecht bij hun besluit van 9 oktober 1979, afdeling 5, nr. 1579'78RO/2104 en in be roep gedeeltelijk is goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 24 april 1985, nr. 47, welke goedkeuring onherroepelijk is geworden. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen voor: 1. het vernieuwen en vergroten van een varkensschuur, P. van de Bree- merweg9; 2. het plaatsen van een tuinschuurtje, J. H. Insingserf 12 en 14 3. het bouwen van een woonhuis, Parklaan 53; 4. het bouwen van een werkplaats, Verl. Talmalaan, sectie K, nr. 839; 5. het uitbreiden van een woonhuis, Kerkpad ZZ 69. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 18 juli 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Foto: Goos van der Wilt Altijd in voor een grap hebben de medewerkers van het bejaardencentrum Molenschot hun collega Gert Sakkers woensdag 10 juli een verrassing bereid. Die dag vierde de Molenschotkok zijn 50e verjaardag. Naast felicitaties en ge schenken kwam er ook een Abraham in het kwadraat op bezoek. Op 11 juli j.1. werd een zeer exclusieve expositie van zeer fraaie potloodteke ningen van Inge Krassenburg geopend door Drs. Harry van den Bergh, lid van de Tweede Kamer tevens vici-voorzit- ter van de kamercommissie voor de fensie. Inge Krassenburg heeft al eerder ge- exposeerd in het luchtvaartmuseum te Soesterberg o.a. op de laatst gehouden tentoonstelling over de luchtoorlog 1940-1945. De kunstenares uit Den Haag is een jong talent, die na haar opleiding op de academie voor beeldende kunsten in Den Haag, zich heeft gespecialiseerd op tekeningen met potlood en daarin een geheel eigen stijl heeft ontwikkeld. Haar hele oeuvre is nu te bezichtigen en er zijn magnifieke tekeningen bij die overigens niet allemaal de lucht vaart als onderwerp hebben. Inge Krassenburg is echter wel gefas cineerd en geïnspireerd door de lucht vaart en krijgt vliegles bij de Stichting Vliegsport Gilze-Rijen en hoopt in sep tember haar eerste solovlucht te maken. Harry van den Bergh, zelf kunstlief- De potloodtekening "Fokker G-l met de Andrew Sistersdie door Inge Krassenburg werd geschonken aan het museum. hebber en luchtvaartenthousiast, prees de museumleiding dat jonge kunste naars de kans krijgen in het museum te exposeren in de daartoe speciaal inge richte wisselexpositieruimte en roemde het werk van Inge Krassenburg. De expositie blijft tot medio augustus te bezichtigen waarna de collectie in Los Angeles in de Verenigde Staten zal worden geëxposeerd, waar haar werk zeer hoog wordt gewaardeerd. Na de officiële opening van de exposi tie schonk Inge Krassenburg een pot loodtekening aan het museum waarop de Fokker G-I jachtkruiser, de nieuwe trekpleister van het museum, met de Andrew Sisters staat afgebeeld. Het museum is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zondag van 13.00-17.00 uur. De toegang is gratis. Nog even en in ons land voltrekt zich een van de grootste onderwijsoperaties aller tijden: de omzetting van 8.100 kleuterscho len en 8.700 lagere scholen in zo'n 8.400 ba sisscholen. Zoals bekend treedt op 1 augus tus a.s. de Wet op het basisonderwijs offi cieel in werking en dat betekent dat kinde ren van vier tot twaalf jaar voortaan naar één school gaan: de basisschool. Bij de ope ratie zijn 1,6 miljoen leerlingen, 3 miljoen ouders, ruim 75.000 leerkrachten en 3.500 school- en gemeentebesturen betrokken. Een en ander betekent niet dat na de grote vakantie de scholen er totaal anders uit zien. Het gaat om ontwikkelingen die al vele jaren aan de gang zijn en die het komend schooljaar in een nieuwe wet zijn geregeld. In feite zijn de gedachten over veranderingen in het kleuter- en lager on derwijs al tientallen jaren oud. Vroeger was het heel gewoon dat kinderen jaar na jaar boek na boek doorploegden. Elk kind in hetzelfde tempo en de onderlnge ver schillen bleken pas op het rapport. Onderwijskundigen zagen toen al dat dat niet ideaal was. Men vond dat niet de leer stof maar het kind centraal moest staan. Onderwijsmensen zijn zich steeds meer be wust geworden van dat euvel en zijn zich gaan bezighouden met de vernieuwing van het kleuter- en lager onderwijs. Ook vond men dat er eigenlijk geen drempel moest liggen tussen kleuter- en lager onderwijs. De gedachte over dp Mqiqqchool van nu was daarmee geboren. Als we op de basisschool gaan kijken, zullen we ontdekken dat de kleinere kleu ters spelen. Dat spelen is natuurlijk al een beetje leren: al spelend leren. Ze leren vor men, kleuren en verschillende materialen kennen. Tekenen en schilderen stimuleren niet alleen de ontwikkeling van de motoriek maar ook de creatieve ontwikkeling en ge sprekjes in de poppenhoek bevorderen de taalontwikkeling en de sociale ontwikke ling. De oudste leerlingen van de basisschool zijn al serieus bezig om zich kennis eigen te maken. Zij zullen straks met een stevige basis en voldoende kennis aan de slag moe ten in het voortgezet onderwijs. Waar ligt nu de overgang tussen spelen en leren? In elk geval niet op een van te voren vastge stelde leeftijd. Die overgang van spelen naar leren zal namelijk geleidelijk zijn. Voor het ene kind wat vroeger, voor het andere wat later. Dat zal ook per "school vak" kunnen verschillen. Als je graag sommen maakt, vorder je nu eenmaal sneller dan als je niet zo'n rekenwonder bent. De vorderingen kunnen dus zowel wat leef tijd als vak betreft verschillen. Daarmee zijn we gelijk aangekomen bij een belang rijk uitgangspunt van de basisschool, namelijk op het kind afgestemd onderwijs. Immers, de geleerden waren het er al jaren over eens dat je bij het onderwijs moet kijken naar het kind en niet naar de leerstof die voorgeprogrammeerd in de leerboekjes staat. Hoe krijgt het kind nu les: elk een eigen onderwijskracht? Dat zou vast kostbaar worden en het is ook niet prettig voor een meisje of jongen om de hele dag door de meester of juf op de vingers gekeken te worden. Er zitten ge middeld 25 a 30 kinderen in een groep. De lessen zijn opgedeeld in taken waar een kind afzonderlijk of in een kleine groepje aan kan werken. De meester of juf heeft natuurlijk eerst uitgelegd en geïnstrueerd. Als een groepje kinderen een oefentaak heeft, kan de leerkracht een ander groepje begeleiden. Soms zal deze met een of twee kinderen een lesje nog eens goed kunnen doornemen. Zo is het dus mogelijk om met een groep van 30 kinderen op het kind afge stemd onderwijs te geven. Het kind krijgt de gelegenheid zelf aan te geven waar het aan toe is, maar zo vrijblijvend is de basis school nu ook weer niet. De leerkracht zal het kind immers terdege in de goede rich ting stimuleren. Immers, de basisschool moet de echte basis leggen voor verdere stappen in het voortgezet onderwijs. Tot zover in grote lijnen de basisschool. Denk nu niet dat er na de grote vakantie overal in het land ideale basisscholen staan. Zo is het natuurlijk niet. Er zal nog heel wat moeten gebeuren. Leerkrachten werden vroeger opgeleid voor klassikaal onderwijs. Zomaar even veranderen gaat dus niet. In gestaag tempo zal de nieuwe aanpak in de basisschool steeds beter ge- De tweede en laatste serie recencies rond boeken die bij goed en slecht weer een stukje van uw vakantie kunnen veraangenamen. Boeken die geringe en soms ook pittige investeringen vra gen. Een ding hebben ze gemeen: de moeite waard om te lezen en te bezit ten. Titel: Doe meer met minder geld Auteur: Jackt&Lois Johnstad Uitgever: Omega Een boek dat iedere zelfstandige vol wassene zou moeten bezitten. Het ver telt op voor iedereen zeer begrijpelijke wijze wat wij allemaal met geld kun nen doen en legt grote nadruk op het geen wij dienen na te laten. Een practi- sche gids voor toekomstige en tegen woordige spaarders. Een boek dat wat ons betreft op scholen thuishoort die met voortgezet onderwijs te maken hebben. Titel: Op blote voeten Auteur: Cor Jaring Uitgever: De Kern /V^e Amsterdamse humor verstaat moet met de origineel vertellende Mo kummer kennis maken. Een verteller in woord en beeld. Als fotograaf was hij samensteller van tal van interna tionaal bekende foto-boeken. Op Blote Voeten handelt over de hongerwinter 1944 in Amsterdam. Cor Jaring was 8 jaar oud toen hij deze dramatische episode uit W.O. II meemaakte. Ruim 40 jaar later heeft hij zijn herinnerin gen, en anekdotes van horen zeggen, opgetekend. Ontroerend, dramatisch, emotioneel, maar vooral met hoofd stedelijke gein geschreven. Zijn journaal van een hongerwinter zal daarom ont roeren en ook amuseren. Titel: Handboek voor ouders Auteur: Penelope Leach Uitgever: Kosmos Na het veelgelezen en geraadpleegde Boek Baby en Kind kan Handboek voor Ouders als een logisch vervolg worden beschouwd. Het lijdt geen twijfel dat dit vervolg opnieuw een groot sukses zal gaan worden. Uitgaande van de stelling dat ieder mensenkind uniek is plaatst de schrijfster met veel warm te en gevoel voor detail opvoedings - en verzorgingszaken op een rijtje die te maken hebben met de opgroeiende jeugd. Het geheel is er op gericht kin deren, met de mogelijkheden die zij en hun opvoeders hebben, voor hun latere leven een stukje geluk mee te geven. Handboek voor Ouders is daarbij een veel wetende en vooral begrijpende gids. Qua aanschaf niet goedkoop, maar de bijna 700 pagina's bieden daar bijzon der veel voor. Titel: Katholieke Arbeidersbeweging Auteur: Jan Bank e.a. Uitgever: Ambo Een indrukwekkend stuk geschied schrijving dat betrekking heeft op de economische en politieke ontwikke ling van KAB, en NKV in de naoorlog se geschiedenis van de Nederlandse arbeiders. Meest interessant zijn de aspecten die geleid hebben tot de fusie van KAB en NVV, uitmondend in het NKV. Veel nostalgie met betrekking tot de tijd toen de KAB nog alles te maken had met Het Rijke Roomsche Leven. In details op sommige punten zelfs onthullend. Vroegere leden van het R.K. Werkliedenverbond en de KAB zullen als volgers van pioniers als Middelhuis en De Bruyn veel her kenningspunten vinden. Ondanks de fusie-pijn die vooral bij ouderen nog voelbaar is heeft de uitkomst van dit stuk geschiedschrijving veel te maken met een visie op de toekomst. Wellicht ook geschreven om de laatste achter blijvers over de streep te helpen? Titel: 'Daar kan ik niet tegen' Auteur': Marten Toonder Uitgeverij: De Bezige Bij Mensen die naast de Soester Courant een dagblad plegen te lezen, kennen hem zeker: Hét geesteskind van Mar ten Toonder, Olivier B. Bommel. Voor de weinigen die nimmer van het fe nomeen Bommel hebben gehoord, het volgende: Heer Bommel woont in een klein kneuterig stadje, dat de naam Rommeldam draagt. Zijn stadsgeno ten kunnen hem moeilijk plaatsen in de geldende normen van Rommeldam, maar moeten hem wel accepteren, daar heer Bommel puissant rijk is. De enige die hem door dik en dun trouw blijft, is Tom Poes, een uiter mate schrander ventje. De kracht van de Bommel bundels schuilt niet in het plot (die is meestal hetzelfde: Heer Bommel werkt zich zelf in de nesten, en Tom Poes weet hem er met een list uit te bevrijden), maar in de mono- en dialogen. Toon der weet in (tragi) komische bewoor dingen het noodlot dat heer Bommel steeds weer treft te omschrijven. In de Bommel bundels maakt Toonder vaak gebruik van "taaltjes" die door hem zijn ontworpen voor de figuranten rond de hoofdpersoon Bommel. Een goed voorbeeld hiervan vinden wij bij Prof. Prlwytzkofsky, een wetenschap per die zich sterk germanistisch pleegt uit te drukken. Met de bundel "Daar kan ik niet te gen" heeft Marten Toonder zijn schier onuitputtelijk werk met meesterlijke pen weten aan te vullen. Dit boek is dan ook een "must" voor elke Bommel liefhebber en een "aanradertje" voor diegene die eens aan de "hersenspin sels" van Toonder willen ruiken. Titel: Afslank - Alfabet Auteur: Anneke Brands Uitgever: Bigot Van Rossum Een schrijfster die heel duidelijk laat blijken dat ze weet waar ze 't over heeft. Niet zo verwonderljk, want Anneke Brands is Diëtiste en heeft in Lelystad een praktijk die in de wijde omgeving bekend is. Dit afslank-alfabet is waar devol omdat het over meer handelt dan wat wel en niet goed voor ons is. Tus sen afvallen en aankomen ligt in de opvatting van Anneke Brands een we reld van misverstand en onbegrip. Wie serieuze plannen heeft 't een (afvallen) te doen en 't ander (aan komen) te laten wordt door de schrijf ster van dit boek uitstekend op weg ge holpen. Titel: De Beslissing Auteur: Henry Denker Uitgever: Luiting Liefhebbers van het genre doktersro mans zullen met meer dan gewone be langstelling naar De Beslissing uit kijken. Auteur Henry Denker is een specialist in dit Cropinachtig werk. Zijn romans als Ü>e Diagnose, Arts in Opspraak en vooral Dokter in Di lemma waren stuk voor stuk in binnen- en buitenland bestsellers. Met de Be slissing zal het niet anders gaan. Hoofd persoon Kate Kincaid verplaatst, na een dramatische gebeurtenis in het ziekenhuis, haar werkzaamheden naar het platteland. Aanvankelijk onder vindt ze daar veel weerstand, maar tenslotte slaagt ze in haar opzet haar leven een andere inhoud te geven. Makkelijk leesbaar, de lezer zal er in tegenstelling tot de hoofdpersoon niet van wakker liggen. Titel: Die bal is in Auteur: Herman Kuiphof Uitgever: Fontein Wimbledon heeft het dit jaar zonder Herman Kuiphof moeten stellen. Wie hem heeft gemist kan compensatie zoe ken bij Die bal is in en andere ten- nisverhalen. Als geen ander weet de Soestenaar over alles en iedereen die met lawn-tennis te maken hebben te schrijven, Geestig, relativerend, maar vooral deskundig. ,,Boris Boem" komt niet in De Bal Is In voor, maar je kunt tenslotte niet alles vantevoren weten. Wie iets meer over de achter gronden van mensen wil weten die bij deze steeds populairder wordende sport betrokken zijn scoort met de laatste nieuweling van Herman Kui- hof. Bel Amnesty, tel. 14045 Foto: Goos van der Wilt Letterlijk dag en nacht is er door Co en Suzanne Leenarts en de overige medewerkers van restaurant 't Zwaantje ge werkt om de gevolgen van de uitslaande brand op woensdag 3 juli j. I. het hoofd te bieden. Vrijdag j. I. werd de inzet van velen met sukses bekroond. Restaurant 't Zwaantje is weer toegankelijk voor de vele fijnproevers. Slechts de medewerkers van dit befaamde restaurant moeten nog wat improviseren, de vele trouwe gasten worden in ieder opzicht weer op hun wenken bediend. stalte kunnen krijgen. Er wordt veel ge daan om de leerkrachten op hun nieuwe taken voor te bereiden. De doorlopende leerweg van vier tot twaalf a dertien jaar zal ook niet altijd zichtbaar zijn in de ge bouwensituatie. De "ideale" situatie is dus allesbehalve bereikt. Wat hebben die vragenlijsten waar de laat ste tijd het een en ander over te doen is ge weest nu met de basisschool te maken? Het aantal leerkrachten dat op een school werkt wordt bepaald door het aantal leer lingen. We hebben al gezien dat niet alle leerlingen gelijk zijn, we weten ook dat er leerlingen zijn die achterstanden hebben of die risico's lopen op achterstanden als ze geen extra aandacht krijgen. Toch wil het onderwijs elk kind gelijke kansen op een gelijke basis voor later bieden. Wat extra aandacht voor kinderen met achterstanden is dus alleszins op zijn plaats. Om tot een juiste verdeling van leerkrachten te komen worden gegevens gevraagd van de ouders. Al naar gelang uit de gegevens van ouders per school duidelijk wordt hoeveel kinderen "risico kinderen" zijn, worden er extra onderwijs krachten gestuurd naar scholen waar kin deren met achterstanden zijn. Op die scho len zal dus nog méér sprake kunnen zijn van individuele aandacht voor het kind. Hoewel nog lang niet overeenkomstig de idealen van de onderwijskundigen van toen en nu, komt de basisschool al een heel eind tegemoet aan de eisen die wij, de Neder landse samenleving, aan het basisonder wijs stellen. De schoolsoort zal in de ko mende jaren verder uitgebouwd moeten worden. Feit is dat vanaf l augustus alle kleuter- en lagere scholen zijn omgevormd tot basisschool. Kinderen van vier tot twaalf, dertien jaar gaan voortaan in uw woonplaats of di recte omgeving naar één school, de basis school. w i t Wijd model (geel, bleu, wit) 139.95 v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Tienduizend gulden armer Vermoedelijk met gebruikmaking van een valse sleutel verschafte een tot nu toe onbekend gebleven dader zich toe gang tot een woning aan de Veenbes straat. De buit bestond uit tienduizend gulden. Gedupeerde C. de B. deed bij de politie aangifte. Het Jubileum van Peter Met September a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat Peter z'n intrede deed in den raad. Heel Soest kent Peter en weet, dat hij al dien tijd vol strekt geen sinecure maakte van zijn ambt, al doet hij dat op een andere wijze dan zijn collega's; hij was veertig lange jaren raadslid met hart en ziel. Hij kende elk paadje en weggetje in onze uitgestrekte gemeente en wist, wie de onderhoudsplichtigen er van waren. Hij kende de opper vlakte van elke boerderij - kortomhij was een levend en loopend kadas ter. Het Dagelijksch Bestuur onzer gemeente profiteerde vaak van deze speciale Petersche wetenschap. In de openbare raadszittingen sprak hij weinig in de laatste jaren; - die zittingen waren hem te zeer verpolitiekt. En politiek was altijd glad ijs voor Peter. Onlangs hoorden we hem zijn „stern" nog eens „motivee- ren". - As Peter bin 'k 'r teuge, zei d' ie, mèr as roadslid bin 'k 'r veur. Met September zal Peter niet weerkeeren. Vier jaar geleden al had ide<.^; kiesvereeniging hem los willen laten, want de jongeren meenden, qatjpl? er flinker kerels in den raad moesten zitten, kerels die van zich af durf den bijten, kerels met haar op d'r handen. Mannen, die met d'r vuisten op tafel slaan. Maar velen vonden 't toen wat zielig om Peter op z'n ouden dag dit „affront" aan te doen. Dezen keer heeft Peter het er niet meer op gewaagd; met 40 jaren sloot hij eigener beweging zijn staat van dienst af. Maar als straks de laatste zitting van den ouden raad zal zijn gehouden en de voorzitter een vriendelijk woord zal hebben gezegd tot hen, die in September niet weerkeeren, dan zal er - ik weet het zeker - iets branden in Peter's oogen. Hij zal wat moeilijk slikken, als hij dan de treden van het gemeentehuis afdaalt; - thuis gekomen zal hij zich voor het eerst oud en nutteloos voelen. In bijna elke gemeenteraad zitten één of meer van zulke Peters, die in September niet weerkeeren. Twintig, dertig jaar geleden hebben de kiezers zich de beenen uit de sloffen geloopen om deze afgevaardigden, de „mannen" van hun tijd, in het bestuurscollege te krijgen, waar ze gedaan hebben, wat van hen verwacht werd. In het begin dikwijls contre-coeur, met tegenzin. Maar langzamerhand hebben deze lieden hun ambt en taak lief gekregen, óók doordat ze meermalen het een of ander wisten te bewerken, hetwelk ze als goed voor de gemeenschap beschouwden. Taak en plicht werden dezen menschen een levensvulling en -behoefte. Maar de kiezers, die hen vroeger op den raadszetel hebben neergezet, hadden weer andere mannen ontdekt en naar voren ge schoven, mannen, die zich aan de nieuwste verlangens der ongedurige mas sa „aanpasten". En omdat de vroegere vertrouwden des volks maar niet dadelijk wilden plaats maken voor de nieuwe pretendenten, daar om werden de zittende leden „ambitieus" geheeten, menschen, die aan hun raadszetel „kleven". De oude garde, welke straks, - al of niet gedwongen - uittreedt uit den raad, ontvangt als regel geenerlei dank van het volk, door welks wil en stem ze op het gestoelte der eere, welker zitting soms met doorns en netels bleek gevuld, is gebracht. Het heengaan geschiedt schier on opgemerkt, maar den scheidenden doet het vertrek erg zeer. Het heen gaan uit een vriendenkring, het loslaten van een jarenlang vervulde taak, al was die ook moeilijk en dikwijls ondankbaar, zulks breekt vaak de banden, welke ziel en hart samenbonden. Als de scheidende vroeden straks na de laatste zitting de treden van het gemeentehuis afdalen, zullen ze in gedachten den arm heffen en verzuchten: Popule, morituti te salutant! O, kiezersvolk, dat me eens deze treden opvoerde, nu ik heenga, omdat de dood me zoetjesaan wacht: ik groet u! Niemand zal die woorden hooren of deze gedachten raden. Hoogstens zal één van de massa toevallig het heengaan zien en als-ie daarbij wat denkt of zegt, zal 't misschien zijn een grof woord van ondankbaarheid. Carlton Theater Z.Exc. den Minister van Justitie heeft aan Heeren Burgemeesters een rondschrijven doen toekomen, welk schrijven in de dagbladpers reeds is opgenomen. Het betreft de noodzakelijke veiligheidsmaatregelen bij filmvoorstellingen. De autoriteiten in Soest hebben thans de sluiting gelast van het Carlton Theater. Verschillende veiligheidsmaatregelen dienen eerst te worden aangebracht. Ter voorkoming van een volkomen onjuist inzicht aangaande deze sluiting, stelt de directie van het Carlton Theater er grooten prijs op uitdrukkelijk te verklaren, dat hierin niet gezien moet worden een onwelwillende houding of zelfs tegenwerking van de zijde der autori teiten. Integendeel, deze onderneming heeft zich steeds en mag zich nog beroemen op de grootste medewerking. De getroffen maatregel was dringend noodzakelijk. Het gaat hier volstrekt niet over de veiligheid van de apparatuur. Deze staat vast. Doch de zaal zelf biedt in den hui- digen toestand geen veiligheid voor het publiek. Daarin moet worden voorzien, en de directie van Carlton is reeds overgegaan tot het nemen van de noodige maatregelen. Het publiek heeft 't recht volledige vei ligheid te eischen. Daarom zal gelijktijdig met het moderniseeren van de zaal, voorzien worden in doeltreffende nooduitgangen, het bou wen van een brandvrije cabine, het vrijmaken van de projectiestraal, waardoor het beeld vergroot zal kunnen worden, het aanbrengen van de afscheidingen tusschen de rangen, het maken van een podium, het plaatsen van goede en makkelijk zittende fauteuils. Muurbedekking en ventilatie zal worden verzorgd en het geheel worden gebracht in een staat welke een moderne bioscoop nu eenmaal behoeft. De directie betreurt het, dat vele trouwe bezoekers voor eenige dagen moeten wor den teleurgesteld, doch stelt zich voor na de officieele opening, door de moderne en veilige inrichting aan alle verlangens te zullen voldoen. Eerste Soester eierveiling Kipeieren: hoogste prijs 2,95, extra groot 4,10, middelprijs 2,40- 2,50, laagste prijs 2,20; eendeieren 1,65. Alles per 100 stuks. Aan voer 11.000 stuks, handel kalm. Buitenplaats „Middelwijk" Wij vernemen, dat de Buitenplaats „Middelwijk", aan den Rijksstraat- alhier, in Augustus a.s. onder den hamer zal worden gebracht, waar mede weer een mooi en rijk buitengoed gaat verdwijnen. Het geheel ter grootte van ongeveer 3 H.A., zal in perceelen worden verkaveld en als bouwterrein verkocht, terwijl de boomen en al het houtgewas, mede in perceelen zullen worden geveild en voorts de Villa zelf ter amotie. Voor bouwterrein zoekenden in het dorp ls dit een prachtige gelegenheid. Bezoek aan het Natuurbad Zondag j.1. zijn er 7000 bezoekers op ons Natuurbad geweest, waar van 5000 betalende en 2000 abonnè's.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5